De verkiezingen werpen hun schaduw vooruit CDA verwijt: College ziet nog niet voldoende ernst van situatie in VVD wil bezuinigen door ondoelmatigheid te bestrijden Va vraagt; uw aandacht; voor: PvdA wil voorzieningenniveau handhaven op aanvaardbaar peil Gemeenteraadsvergadering De Soester^ Duineti t^HFOTO VERGROOT OP U MINIPOSTER FORMAAT fi m tt GEMEENTE Hinderwet Verleende bouwvergunningen Men kan niet leven van de rente van zijn schulden portret thuis 15468 foto p a uI schneider Aanbieding! 2 voor vrijetijdskleding KERSTFONDUE MENU U TT LEUI\91 C ^KJOL 5 Soes tor Courant van woensdag 16 december 1981 5 Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan liggen ter inzage verzoeken van: G. van Brummelen, Ossendamweg 24 te Soest om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een brood- en banketbakkerij op het perceel Ossendamweg 24 te Soest kad. Soest, sectie D., nr. 3217) O. Keizer, Kerkpad ZZ 95 d te Soest om een vergunning tot het oprich ten, in werking brengen en in werking houden van een metaaldraaie rij op het perceel Kostverlorenweg 3 c te Soest (kad. Soest, sectie G., nr. 6826) Lebon en Visser N.V., Kostverlorenweg 5 b te Soest voor een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet voor montage, konstruktie en metaalbewerking op het perceel Kost verlorenweg 5 d te Soest (kad. Soest, sectie G., nrs. 5838/6826) T. Verwey, Neerweg 7 te Soest voor een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning voor een autobedrijf op het perceel Neerweg 7 te Soest (kad. Soest, sectie H., nr. 7701). Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 16 december 1981. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aanvrager en de overige aanwezigen. De openbare zittingen worden gehouden op woensdag 7 januari a.s. om resp. 09.00 uur, 09.30 uur, 10.00 uur en 10.30 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben in gebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep in stellen, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is ge weest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schrifte lijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het be zwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. (Niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 8 december 1981. vergroten van de woning en de garage op een terrein gelegen aan de Gen. Winkelmanstraat 126 (kad. gem. Soest, sectie E., nr. 2842) plaatsen van een carport op een terrein gelegen aan de Gen. Winkel manstraat 102 (kad. gem. Soest, sectie E., nr. 2777) uitbreiden van een woonhuis op een terrein gelegen aan de Wilhelmina- laan 19a (kad. gem. Soest, sectie K., nr. 935) Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkin gen (Wet Arob) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30-17.00 UUR De Partij van de Arbeid-fractie betuigt haar instemming met de visie van het college van burgemeester en wethouders op de beleidsplanning en het financiële beleid. Er zullen keuzes gemaakt moeten worden, vindt de fractie en daarbij moet voorop staan het handhaven van een aanvaardbaar voorzieningenniveau voor de burgers. De PvdA-raadsleden hebben ook kritiek en dan met name over de samenwerking met b. en w., de volkshuisvesting en het winkelbeleid. Ook twijfelt de fractie of de [financiële]situatie wel zo ernstig is als het college doet voorkomen en tenslotte kondigt ook de PvdA aan dat in de volgende raadsperiode de portefeuilles terecht moeten komen bij de wethouders. De burgemeester zal dan nog maar alleen die taken mogen vervullen, die hem wettelijk zijn opgedragen. De fractie wijst de bouw van een nieuw gemeentehuis af. ..Het doel van het gemeentebestuur is 1 en moet blijven het handhaven van een aanvaardbaar voorzieningenniveau voor onze burgers. Dit handhaven van een aanvaardbaar voorzieningen niveau is het politieke proces van keuzes maken; het wegen van de kosten en de baten van alle gemeente lijke taken", aldus mevrouw Van Gel der, fractie-voorzitter van de Pvda. Zij zei dat in ieder geval voorkomen moet worden dat door perfektioneren van de hulpmiddelen, het besturen een technokratisch gebeuren gaat worden. De geformuleerde doelstellingen en uitgangspunten, moeten getoetst wor den, maar volgens de fractie is dat proces onvoldoende herkenbaar voor de raad en zeker ook voor de burgers. Betreurd wordt in dat verband dat het college van de afgelopen zittingsperio de geen evaluatie heeft gemaakt om duidelijk te maken wat er uiteindelijk van het voorgenomen beleid is terecht gekomen en waarom onderdelen niet zijn uitgevoerd. In het kader van de bezuinigingen zegt de fractie geen behoefte te hebben aan stapels ambitieuze nota's; ook niet aan peperdure externe deskundigen terwijl het voornemen van het college weer eens een struktuiujschets van Soest te maken, de fractie met zorg vervult. „Mijn fractie heeft geen behoefte aan een herhaling van het ontwikkelings plan. Indien het uw bedoeling is slechts te komen tot een bijstelling van het ontwikkelingsplan gaan wij accoord", aldus mevrouw Van Gelder. Zij merkte op dat de samenwerking tussen raad en college te wensen over- lat en zij dringt aan op een verbetering van de technische leiding van de com missievergaderingen. Ontevreden is de fractie over de voort gang van de volkshuisvesting. De uit gangspunten moeten nu worden: Over- hees 2/2 mag niet later starten dan in februari 1982 (is dan al een half jaar verschoven); O verhees 3 en 4 moeten gerealiseerd worden; er moet gebouwd worden naar behoefte én de woningen moeten betaalbaar zij, niet alleen de huren maar ook de energiekosten. „De vraag rijst bij ons echter of de politieke wil wel aanwezig is bij het college en alle andere partijen in deze raad om op deze wijze ook uitvoering te geven aan het programma", aldus mevrouw Van Gelder. Zij zei twijfels te hebben over de politieke wil van colle ge en raad om het haars inziens nood zakelijke volkshuisvestingsplan tot stand te brengen en te onderhouden. Ook vindt de fractie dat het energiebe leid uit de sfeer van het theoretiseren Mevr. J. van Gelder-Cornelissen gehaald moet wordenmen moet nu tot concrete maatregelen komen. Niet onder de indruk is de fractie van het tempo waarin aan het winkelbeleid wordt gewerkt. Er wordt in feite niets geregeld en de fractie wil graag weten waarom het college nog steeds geen standpunt heeft over de voorstellen die de winkelgroep 't Hart heeft ingediend. Een nieuwe huisvesting voor het ge meentelijk apparaat wijst de fractie nu af. „Laten we over één ding duidelijk zijn. Onze prioriteit lag en ligt en zal voorlopig blijven liggen bij de volks huisvesting. De huisvesting van het gemeentelijk apparaat is daaraan on derschikt. Wij kunnen het ten opzichte van onze woningzoekenden niet ver antwoorden dure kantoren te bouwen zolang de lijst van woningzoekenden de huidige omvang heeft", aldus me vrouw Van Gelder. Voor alle duidelijkheid voegde zij daar aan toe: Er komt geen nieuw gemeen tehuis. De verbetering van de huisves ting moet worden gevonden in de bestaande gebouw. De bouw van het politiebureau moet binnen de normver goeding blijven, inklusief de voorbe- reidingskosten. Uit de gemeentelijke middelen wordt geen geld beschikbaar gesteld voor het nieuwe politiebureau. Oplossing voor de huisvesting van de brandweer moeten eveneens gevonden worden binnen de bestaande huisves ting. Tenslotte zei mevrouw Van Gelder dat gezien het gemak waarmee het gat in de begroting ontstaan door het niet ver hogen van de onroerend-goedbelasting, werd gedekt, er „kennelijk toch méér kan voor de bedragen die in de begro- De december-vergadering van de gemeente raad is eigenlijk altijd de belangrijkste. Dan wordt immers de begroting voor het volgende jaar behandeld en dan kunnen de fracties zeggen wat ze daar van vinden. Gebruikelijk is ook dat er dan gesproken wordt over het gemeentelijk beleid, hoe weinig dat door de overheidsbemoeienissen ook voorstelt. Het CDA nam er evenals de WD 13 minuten voor; D'66 had er maar 12 minuten voor nodig; Progressief Soest 14 minuten en de PvdA, eigenlijk zoals de laatste jaren gebruikelijk is, de meeste tijd, 17 minuten. De PvdA heeft dan ook het meeste te vertellen; het zijn de idealisten en dikwijls iets minder de realisten. Toch werd er nog zoveel gevraagd dat het college zowat anderhalf uur nodig had om de vragen te beantwoorden. Nou waren het ook weer niet allemaal antwoorden want burge meester Scholten zette uitvoerig uiteen hoe men door bezuinigingen allerwege toch tot een zuinige begroting gekomen was. Heel vriendelijk allemaal tegen elkaar, maar wal wil je. Geld wordt hoe langer hoe schaar ser; van iedereen wordt verlangd dat hij met minder rondkomt. Hoe moeilijk dat is weet iedereen die met huishoudgeld omgaat. Het moeilijkst is dat aan je kinderen duidelijk te maken en voor de raad zijn alle ambtenaren de kinderen die maar aandoen. Burgemeester en wethouders zijn in de ogen van de raadsleden, als je dat tenminste op zo'n avond zit aan te horen, de opa's en oma's die het maar moeilijk vinden de kinderen tot de orde te roepen. Om het hardst wordt gezegd dat het wel gebeurt en het slot van het liedje is altijd dat de begroting praktisch zonder wijzigingen wordt goedgekeurd. Iedereen tevreden; de ambtenaren die het werk dedenburgemeester en wethouders die het werk van de ambtenaren met sukses ver dedigen en de raad omdat de kritische vragen naar genoegen beantwoord zijn. Men is waakzaam geweest en daar moet de burger van doordrongen zijn. Verder is het hele gedoe toch min of meer pop penkast. Van de fracties wordt verwacht dat de „algemene beschouwing" een flink aantal uren vóór de avondvergadering bij b. en w. op tafel ligt. Het college kan de antwoorden dan vast voorbereidenvoor het dagelijks bestuur wordt derhalve niets nieuws verteld. De collega-raadsleden zitten te luisteren wat de ander ervan gemaakt heeft en dat is het dan wel. Lichtjes werd dit keer al rekening gehouden met de verkiezingen en zo maakte de VVD een opvallende buiging naar de culturele sector en naar de winkeliers. Het CDA houdt rekening met de weldenkende en goed rekenende achterban, van oudsher be staand uit de neringdoenden. De PvdA doet natuurlijk een beroep op het geweten, zo in de trant van „doe wel en laten we daar voor uit komen". De progressievelingen van Soest blijven het bestraffende vingertje heffen en zeggen: „had toen maar naar ons geluisterd". Opvallend „meelevend" met het college was dit keer de bijdrage van D'66; het redelijk alternatief vol begrip, nu al rekening houdend met de moge lijkheid dat er volgend jaar van achter de groene tafel „geantwoord" zal moeten worden. In dat verband was het aardig Visser te horen „eisen". „Wij eisen na de verkiezingen..." Afwachten wordt het met hoeveel man Visser nog wat te eisen heeft. Hij zou, zo bleek dit keer, graag de CDA-er Bolhuis in zijn club inlijven, want een finan cieel deskundige kan hij best gebruiken, maar dat CDA zal Bolhuis wel niet willen laten gaan. Hoewel... die club bestond het uitgerekend op déze avond een ledenvergadering te beleggen. De leden wilden zeker eens „onder elkaar" zijn, zonder die betweters uit de raad. Wie weet zijn ze tot heel verstandige beslissingen ge komen Opvallend was wel dat er dit keer door geen van de fracties over het milieu gesproken is. Zou daar nou niks meer mee aan de hand zijn in Soest? Wel kwam het ziekenhuis aan de orde. Wethou der mevrouw Van Stiphout maakte gauw even duidelijk dat als er geen-ziekenhuis meer is, er ook geen polikliniek meer bestaat in Soest en Baarn. Daarom is het wel noodzakelijk dat morgenavond, donderdag 17 december, iedereen naar het wijkgebouw bij de Emma- kerk komt. Want bij de provincie denken ze heel wat genuanceerder over dorpsziekenhui zen dan men in Soest voor mogelijk houdt. Om nog maar niet te spreken van de minister! Bezuinigd wordt er overal. Alleen met de verkiezingen in het vooruitzicht maken we juist met dat ziekenhuist een kans. In dat kader mag natuurlijk niet de motie van Progressief Soest gezien worden waarin de raad gevraagd wordt zich uit te spreken tégen stationering van kern wapens op Soester grondgebied. Visser wordt gesteund door het Soester Vredesplatform waarop hebben plaatsgenomen het IKV, Vrou wen voor Vrede, de PvdA, de PPR, de PSP en de CPN (niet D'66!Vanaf dat platform werd een telegram naar de raad gezonden met het verzoek de motie te steunen. En zo zal Visser dan misschien toch nog aan „eisen" toe komen. Ja, de verkiezingen werpen hun schaduw toch vooruit. Dat zal wel blijken als er over de motie gestemd gaat worden. Nog even voor de statistieken: mevrouw Greef- horst van het CDA en de heer Kingma van de PvdA woonden de vergadering niet bij. Zij waren ziek (en niet bij voorbaat). Om half ell ging ieder zijns weegs. Vandaag, woensdag 16 december, begint men om twee uur 's middags, weer in de aula van het Griftlandcollege aan de Noorderweg. Hel kan wel eens een latertje worden. P. RESS De CDA-raadsfractie is van mening dat het college van burgemeester en wet houders nog niet voldoende de ernst van de (financiële) situatie inziet. Het komt volgens de fractie in ieder geval in de voorstellen niet tot uiting. „Voor een aanpak voor de komende jaren zal gedacht moeten worden aan be zuinigingen op: sportstichting, onderwijs, zwembaden, politie, brandweer, sociaal cultureel werk als Artishock, kinderboerderij, muziekschool, biblio theek en dorpshuizen", aldus de heer G. Oldenboom in zijn „algemene be schouwing" bij de begroting voor 1982. Oldenb.oom wees op de grote proble men waar Soest voor staat dankzij de investeringen in gronden en de dalen de grondprijzen; de verandering van de conjunctuur, het instorten van de koopwoningenmarkt, de hoge rente stand, de subsidiëring volkshuisves ting en de veranderingen van bestem mingsplannen „Wij hebben miljoenen guldens uitge geven aan grondaankopen en bijko mende kosten. Hierover moet uiter aard rente worden betaald. De totaal betaalde rente is globaal 2% miljoen. Om deze rente te kunnen betalen, heb ben we weer geld moeten lenen, waar we dus weer rente over moeten beta len. Als de grond, die we hiervoor in eigendom hebben niet in waarde, d.w.z. verwachte opbrengstwaarde, stijgt, G. H. Oldenboom CDA worden we dus ieder jaar armer", aldus Oldenboom. Een van de oorzaken van dat armer worden is volgens de CDA-woord- voerder het wegvallen van de onge subsidieerde bouw, waarbii dan óók Om aan de financieel zorgelijke toestand van de gemeente Soest enig soulaas te bieden wil de VVD-raadsfractie voorzieningen die niet doelmatig meer zijn, laten verdwijnen. De zelfwerkzaamheid en de verantwoordelijkheid van de burgers dienen meer plaats te krijgen, waardoor een deel van de dure over heidsbemoeiingen kan worden afgeschaft. „Er zijn zelfs socialistische pro minenten die dit, blijkens recente publikaties, zij het langzaam en noodge dwongen, gaan inzien", aldus de heer A. Onderdelinden, fractievoorzitter van de VVD-raadsfractie. In zijn „beschouwing" bij de begroting voor 1982, zei hij dat zeer grote of fers gevraagd moeten worden. Het pa rool is bezuinigen en wel in die mate dat het beleidsplan op losse schroeven komt te staan. „Het gaat er niet om alléén onze in komsten te verhogen, waarbij wij ove rigens heffingen en tarieven nauwkeu rig dienen te blijven bezien in het licht van het profijtbeginsel en van de koopkracht van de burgers. Het gaat ook om bezinning wat werkelijk we zenlijk is", aldus de heer Onderdelin den. Hij wees bezuiniging in de culturele sector in eerste instantie af. „Al te gemakkelijk wordt in een tijd van economische recessie gegrepen naar bezuinigingen in juist deze sec tor. Maar vooral wanneer het econo misch slechter gaat, de welvaart te rugloopt, is het van essentieel belang ting voorkomen". „Of kan hetzelfde tegen lagere kosten?", zo vroeg zij. Zij besloot met: „In het komende jaar zullen wij gezamenlijk een grote klus moeten klaren. Onze opstelling zal daarbij zijn dat het beleid gericht moet zijn op het wegnemen van sociale ongelijkheid. Wij willen dit bereiken door aan de zorg voor achtergestelde groepen bijzondere zorg te besteden. Daarbij zullen wij de volgende priori teitstelling hanteren: volkshuisvesting - werkgelegenheid - welzijn" Zij diende vervolgens een motie in waarin gevraagd wordt de vergoeding voor de raadsleden te bevriezen op het huidige bedrag. dat de culturele voorzieningen op peil blijven, dat iedere burger in de gelegenheid gesteld wordt alle cultuur uitingen te kennen en aan die welke zijn of haar voorkeur hebben, deel te nemen. Maar ondoelmatigheid dient ook hier te worden uitgebannen", al dus de heer Onderdelinden. Hij drong vervolgens aan op snelle ont wikkeling van de wijken Overhees 3 en 4, vanwege de woningnood en om ver dere renteverliezen tegen te gaan. De fractie is tegenstander van het verlagen van de begrotingsposten „bij zondere voorzieningen" en „onvoor zien" en de heer Onderdelinden wil de weten of het college dat standpunt deelt. Het plan van het college een beknop te ontwerp-structuurschets van Soest aan te bieden, wijst de fractie af. Be ter is het de tijd en mankracht te steken in het wegwerken van de gro te achterstand bij ruimtelijke orde ning. („Er moet nu eindelijk eens iets gebeuren"). Kritiek had de heer Onderdelinden ten aanzien van het winkelbeleid. „Ik zou in uw plaats rode konen krij gen; éérst vele jaren werken aan een soort struktuurschets en dan, een com plete raadsperiode verder, doodleuk aankondigen dat er in het volgend jaar eens wat aan gedaan gaat worden", aldus de VVD-woordvoerder. Hij noemde het winkelbeleid over het geheel genomen erg mager. Het wach ten is nog steeds op de winkelnota. Hij waarschuwde voor een té groot buurtwinkelcentrum in Overhees en zei daarop terug te zullen komen als de grondoverdracht voor dat centrum in de raad aan de orde zal komen. Hij verweet het college niet goed op de hoogte te zijn van wat er in het midden- en kleinbedrijf leeft en hij stelde daarom voor tot een gestructu reerd overleg te komen. Onderdelinden wees ook op de onjuist heid in het (sport)passe-partout sys teem dat gelijke betaling vraagt van clubs ook al beschikken zij niet over een accommodatie. „Wij verzoeken u daarom voor de A. Onderdelinden (VVD) clubs zonder accommodatie te onder zoeken of bij recentelijk aangelegde terreinen, multi-functioneel gebruik mogelijk is, ook wat betreft de kan tine. Wij denken bijvoorbeeld aan hokcey en honkbal"aldus de VVD. Wat de zwembadproblematiek betreft wil de fractie dat zwemmen tegen een betaalbare prijs mogelijk blijft en dat het huidige voorzieningenniveau gehandhaafd wordt. Aandacht vestigde de heer Onderde linden op het hoge ziekteverzuim (meer dan 16% tegen 9,4% in de in dustrie) bij gemeentewerken. Van het college wil de fractie weten hoe het daarover denkt. Belangstelling heeft de fractie ook voor de nieuwe organisatie-opzet bij ge meentewerken in verband met door gevoerde vergaande bezuinigingen. Niet gerust is men op het besparen op de post „wegenonderhoud" en in dat verband dringt de fractie aan op aanpakken van de belangrijkste ver keersknelpunten. De fractie is voor stander van een goede aansluiting van Soesterberg op het openbaar vervoer en zet daarom de afslag Richelleweg van de Rijksweg 28 op de tweede plaats. Tenslotte stelde de heer Onderdelin den zowel de voorzieningen voor de politie als het behoud van een zieken huis voor de gemeenten Baarn en Soest aan de orde. Wat dat laatste betreft vroeg hij het college duidelijk te maken welk stand punt het inneemt. nog komt de grote onzekerheid wo ningen te kunnen bouwen tegen huur prijzen die voor woningzoekenden acceptabel zijn. In de huidige situatie zijn er dan vol gens het CDA twee mogelijkheden: nog eens veel geld lenen om de ren te te betalen of bezuinigen zodat die rente niet betaald hoeft te worden. Er zal hoe dan ook een keer bezui nigd moeten worden, want, zei Olden boom, „een kind kan begrijpen dat men niet kan leven van de rente van zijn schulden". Kritiek had hij op de handelwijze van burgemeester en wethouders ten aanzien van het dekken van het be grotingstekort. Daarvoor werd aan vankelijk een belastingverhoging voor gesteld, maar sinds de raad dat mid del afwees spreekt het college van „een tekort dat ontstaan is door het niet doorgaan van een belastingver hoging". Het gaat om een bedrag van 371.000 gulden („omdat u niet bij machte was de'tering naar de nering te zetten") en van dat bedrag is tenslotte maar 140.000 gulden structureel bezuinigd. In dat verband maakte de heer Ol denboom zijn verwijt dat het college nog steeds niet voldoende de ernst van de situatie inziet. „In het bijzon der de voorzitter van deze raad, die tegelijk de portefeuille van financiën heeft, zou o.i. stringenter als bewaker van de uitgaven moeten functioneren ook bij zijn verdere taken als brand weer, politie en verkeer", aldus de heer Oldenboom. Hij voorspelde dat als het college voortging op de ingeslagen weg, Soest in de volgende zittingsperiode van de raad een artikel 12-gemeente zal zijn. Het extra gebruik voor een bedrag van drie ton uit de saldi-reserve noemde de heer Oldenboom onjuist. Het ver groot de moeilijkheden voor de volgen de jaren. Hij zei de Soester burger in ieder ge val niet zwaarder te willen belasten en wees extra belastingverhogingen af. Wel zal voor diensten meer betaald moeten worden. Om aan geld te komen stelde hij voor tot sneller innen over te gaan of ren te te bedingen bij te late betalingen. „Dat levert geld op. Wij hebben de indruk dat hieraan geen maximale aandacht wordt besteed" Hij hield het college verder voor dat m ZE ZIJN ER WEER! HONDERDEN MERKBR0EKEN a 49.75 v.WfeedestraatTF tel.12424 Soest a 42,50 p p. Sneeuwcocktail - Fonduebuffet - Koffie - IJs Kinderen tot 10 jaar ƒ25,-. Beide dagen om 16.00 en 19.00 uur. RESTAURANT de verkoop van eigendommen achter ligt bij de planning en dat van het op de projektenlijst opgenomen be drag van 118.000 gulden voor 1982, ze ventigduizend gulden niet is gereali seerd. Oldenboom drong aan op verder uit kammen van de begroting. Als voor beelden daarvan noemde hij telefoon- en reiskostenvergoedingen voor instel lingen en stichtingen en het tijdelijk niet vervullen van vacatures. „Dit wat kortere-termijn-beleid is no dig omdat iedere miljoen gulden die we nu lenen, 120.000 gulden rente per jaar moet opbrengen. Dit is drie gulden per inwoner voor nu en de rest van de leningsperiode", aldus de CDA-woordvoérder. Hij somde het aantal eerder genoem de posten oj>, waarop in de toe kortst bezuinigd zal moeten worden énzei: „Soest zal met een miljoen minder ook nog een gemeente blijven, met een verantwoord verzorgingsniveauT. Hij stelde een absolute personeelsstop voor zowel voor de gemeente als voor de stichtingen en instellingen die van de gemeente afhankelijk zijn en hij wil de vervulling van de vacatures voorif laten goedkeuren door de raad. In afwachting van door het college te geven antwoorden onthield het CDA goedkeuring aan de begroting. - „Wij begrijpen dat we in een uiterma te moeilijke positie zitten. Er is een mentaliteitsombuiging nodig, waar de mentaliteit nu nog beheerst wordt door de groeigedachte. Ook ingebak ken groeiautomatismen moeten wor den uitgebannen. Dat zal alleen kun nen als het gehele college en het gehe le ambtelijke apparaat dat beleid zal dragen", aldus de heer Oldenboom. Hij vroeg het college het gehele ambte lijke apparaat daarvan te overtuigen en na zijn waardering uitgesproken te hebben over het werk dat door de amb tenaren in 1980 is verzet, besloot hij met de wens uit te spreken dat met Gods zegen de juiste beslissingen voor het welzijn van alle ingezetenen van Soest zullen worden genomen. Vervolg Raad pagina 6. Als u nu bi| ons uw kleuren- W'a rolletje inlevert, krijgt u bij T-jm ontvangst van de foto's een M waardebon voor een kleur- Tm vergroting op miniposter JW formaat. Van 28 x 35 cm. y A 35 of 28 x 28 cm. (afhanke- M lijk van uw negatief). W De waardebon is geldig tot 24 december l/AN WFFDFSTR AAT17 VAN WEEDESTRAAT17 TELEFOON 13917

Soester Courant | 1981 | | pagina 6