Langlauf wedstrij d in Soester Duinen Ruim 300 wielrenners aan de start op tweede Kerstdag m R Stalenhoef BDC-dames ongeslagen SOESTDiJK SVV-Stam laatste wedstrijden 1981 een ruime „voldoende,, Chemco koploper bedrijfs bowlingcompetitie Olympia Soest start 1982 met vriendschappelijke ontmoeting en Nieuwjaarsbijeenkomst mi m Pak mee die twee g Springwedstrijden in Manege ,,De Boshoeve" Regionale „Top-Tien Lopen" 1982 HANDBAL BRUILOFTEN PARTIJEN RECEPTIES VOLLEYBAL BOWLING VOLLEYBAL 27ste Kerstcross van Tempo: Joop van Leijenhorst 8e in halve marathon Broeken 2 voor 100.- Stretchbroeken - 2e voor halve prijs Kinderbroeken 2 voor 90.- Jacks 65.- - 85.- - 98.- - 109.- Kindeijacks 49.- - 55.- - 65.- - 75.- - 85.- Kindertruien Kindertruien vanaf20.- 20% korting V" RUITERSPORT ATLETIEK -€igentydó- Oüebollenaktie SEC 15 Soestvr Courant van woensdag 23 december 1931 15 De eerste competitie-helft hebben de dames van de handbalvereniging BDC ongeslagen afgesloten. De laatste wedstrijd, afgelopen zondag, tegen Niloc werd met 15-5 gewonnen. De da mes bezetten uiteraard de eerste plaats op de ranglijst met een formi dabel doelpuntensaldo van 133 voor en slechts 66 tegen. De wedstrijd werd in Amsterdam ge speeld en de NILOC-dames startten zeer fanatiek. Er werd enorm gejaagd en Soest had er de handen vol aan. Toch luwde dat offensief vrij snel en na vijf minuten opende Tine Simons voor Soest de score. 0-1. Niloc kwam echter direct bij door een strafworp, Toen leek het er op dat BDC het heft geheel in handen zou gaan nemen. Er werden vlot twee doelpunten ge scoord, maar Niloc greep bijtijds in. Na twintig minuten spelen was de stand 4-5 en pas toen liep BDC de finitief uit. De Amsterdamse dames waren conditioneel uitgespeeld en bij de rust was het 4-7. In de tweede helft voerde Thea Pronk de voorsprong verder op waartegen Nilco zich slechts met veel ruw spel staande probeerde te houden. Dat ruwe spel werd bestraft met uitsluitingen (2 min.straf) en daar maakten de Soesters gebruik van door de score hoog op te voeren. Het werd 4-15 en pas in de vijf minuten voor tijd slaagde Niloc er via een strafworp in de eind stand op 5-15 te brengen. De competitie ligt stil tot 10 januari. Dan speelt het team "uit" tegen Wijk aan Zee (aanvang 14.00 uur). Op 3 januari nemen de dames deel aan een toernooi. CAFÉ-RESTAURANT BART KOOY Vredehofstraat 6 Telefoon 12525 Voor uw In oud-hollandse stijl ingerichte zaal Afgelopen week werden de laatste competitie-wedstrijden van dit jaar ge speeld, waarmee de Soester Volleybal vereniging succesvol deze eerste helft Over het algemeen staan de teams vrij hoog in de ranglijsten en als het spelpatroon zich volgend jaar als het spelpatroon zich volgend jaar zo voortzet, zullen er zeker zéér hoge ogen gegooid worden en kunnen en kele teams kampioen worden. Het tweede damesteam van SVV moest nog de uitwedstrijd tegen Thornax uit Woerden inhalen, waarbij een ruime overwinning behaald werd. Toen op een bepaald moment bleek dat er een opstellingsfout bij SW was gemaakt werd de stand (12(SVV) - 10 (Thornax) teruggezet naar nul punten voor SVV. De dames konden opnieuw beginnen en wonnen de set uiteindelijk toch weer met 15-13. In totaal wonnen zij 3 van de 4 gespeelde sets. Dames SW 9 tegen Spirit (A'foort): 1-3 In de le set lieten de SVV-dames de tegenstanders teveel in hun spelritme komen, waardoor deze dan ook terecht door Spirit gewonnen werd., De 2e set verliep al veel beter, doordat er ont zettend hard gewerkt werd. Toen kwam het klapstuk van de wedstrijd. De strijd ging bijna gelijk op, maar de SW-dames beslisten deze set verdiend in hun voordeel. Helaas was hun kruit hiermee zo goed als verschoten, waar door ook de laatste set verloren ging. Setstanden: 3-15/8-15/15-13/7-15. In de tweede klasse heren, werden nog de duels SVV 3 - Lovoc 2 en SVV 5 - BG&SV uitgevochten. Beide wedstrij den werden onmiskenbare overwinnin gen voor SVV, waarbij het vijfde he renteam zijn 2e plaats gehandhaafd heeft, door met 3-0 van BG&SV te win nen. Setstanden in deze wedstrijd wa ren: 15-5/15-12/16-14. Heren SVV 3 speelde een grandioze wedstrijd tegen het Loosdrechtse Lovoc. Dit team bestond uit een gemid delde lengte van rond 1.80 m., terwijl SW niet verder komt dan een gemid delde van 1.65 m. Maar, met veel inzet en enthousiasme behaalden zij de volle winst. De jonge aanvaller Frank Rasch bracht de tegenstanders keer op keer in grote problemen met zijn keiharde, snelle aanval, waardoor hij de grootste bijdrage leverde aan de ondermijning van de opbouw van Lovoc. De eerstvolgende wedstrijden worden pas weer in januari 1982 gespeeld, waarvan volgende week op deze plaats een compleet overzicht gegeven zal worden. Hierbij wensen alle bestuurs) leden, van Soest prettige kerstdagen en een voorspoedig 1982 toe. Het team van Chemco is er in geslaagd om net voor de winterstop de eer ste plaats in de bedrijfsbowlingcompetitie te veroveren. Het zestal behaal de in de afgelopen ronde de zeer respectabele pinfall (is bowlingterm voor het aantal gegooide pins het aantal bonuspunten voor spares en strikes) van 769 wat op twee na de beste seizoenprestatie is. Ook andere bedrijven hebben zich in deze ronde duchtig geweerd. Zo schoot Stam 2 met 725 geweldig uit zijn slof. Door deze prestatie nadert het team met rasse tred de koplopers: Chemco; Olyslager; Mercurius 4 en van den Pol 1 Vermeldenswaard zijn bovendien de prestaties van Frejo 1 en Otto Maier. Het team van Fred de Zoete (Frejo 1) is het seizoen wat ongeluk kig begonnen. De pinfall van 749 is echter weer een ouderwetse presta tie en geeft weer uitzicht op 'n hoge klassering. Een paar weken geleden was bij het team van Otto Maier reeds te mer ken dat ze niet tevreden waren met de positie die ze toen op de ranglijst innamen. In hun laatste partij sneu velden veel persoonlijke records en werd afgesloten met een fraaie to taalscore van 650. De aansluiting met de zeer grote middenmoot werd hiermee een feit. In de 'beste game-ranglijsten' von den ook een plaar kleine wijzigin gen plaats. Bij de dames verbeterde Ilse de Rijk de beste prestatie en klom daardoor op van de derde Dames 1. Ilse de Rijk (Klomp 2) 165, 2. El len Brouwer (De Borg) 161, 3. Cor- ry van de Heuvel (Stam 2) 158. Heren 1. Sacha Tas (De Borg) 218, 2. An- toon Pruyn (Chemco) 177, 3/4 WimHaare J.v.d. Vegt 176. Teams 1. De Borg 834, 2. Olyslager 817, 3. Chemco 769. De bedrijfsbowlingcompetitie wordt nu voor een korte periode stilgelegd. Dit betekent echter niet dat er geen bedrijfsbowlingaktivi- teiten zijn. Woensdagavond 23 de cember organiseert De Borg name lijk een zogenaamd MOONL1GHT- BOWLINGTOERNOOI voor alle deelnemers aan de bedrijfsbowling competitie. Op zaterdag 2 januari a.s. zal de top van Olympia een sportief 1982 in luiden tijdens een vriendschappelijk treffen in sportzaal De Bunt met col lega-prominenten. Na afloop hiervan vindt een gezellige Nieuwjaarsbijeenkomst plaats in de kantine van De Bunt, voor alle Olym- pianen en hun gasten. Dit zal weer in de bekende, onge dwongen Olympia-sfeer gebeuren: dus zonder toespraken of programma. Met uitzondering van de sfeermuziek, wel ke tegen half negen op disco-niveau ge bracht zal worden. De volgende tijden zijn gepland: 12.00 u. Heren 2 - SVV 1 14.00 uur Heren 1 - Huizen 1, 16.00 uur Dames 1 - NVC Nijkerk, 18.00 uur Nieuwjaarsbijeenkomst. Uitslagen Dames Olympia 3 - Servio (2-3) De eerste set van deze thuiswedstrijd verliep voor Olympia zonder veel moeite. Door goede aanvallen wist Olympia deze met 15-7 te winnen. In de tweede en derde set wist Servio met taktische ballen steeds weer een voorsprong te nemen, welke door het slordig spelend Olympia niet ingehaald kon worden en waaruit de volgende set standen resulteerden; 7-15 en 7-15. In de vierde set nam Olympia in het be gin de leiding, maar moest deze na een tussenstand van 9-6 al snel af staan aan een opdringend Servio, dat met snel en beweeglijk spel de eind stand op 10-15 wist te brengen. Heren Unicornus 3 - Olympia 7 (3-1) Een slecht en traag op gang komend Olympia verloor de eerste set met 15-5 Duidelijker afspraken, meer inzet en concentratie aan de zijde van Olym pia zorgden in de tweede set voor een spannend duel, dat met 13-15 bekroond werd. Verslapping van de attentheid bij Olympia in de derde set, werd door Unicornus met deels harde, deels zachte serveerballen afgestraft: 15-6. Ook de vierde set begon slecht voor Olympia, doordat Unicornus een snel le voorsprong opbouwde. Toch slaagde Olympia erin door geconcentreerd spel tot 10-10 gelijk te komen, en zelfs een 10-13 voorsprong te nemen. Helaas speelden de zenuwen bij Olympia een te grote rol en werd bet eindspel in het voordeel, van Unicornus beslist met: 15-13. SPORTS Folo: lierman van Dam J.L. zondag organiseerde tveisKi-iang- laufclub uit Amersfoort een wedstrijd in de Soester duinen. Het was aanvan kelijk de bedoeling na de wedstrijd ook een publiekstocht te maken, maar door de wat plotselinge organisatie was de belangstelling daarvoor eigenlijk te gering. Wel werd er nog onder leiding van de Keiski-clubleden een tochtje gemaakt, maar dat was meer vrij skiën dan wat eigenlijk de bedoeling was. Aan de wedstrijd namen 39 langlaufers deel. Onder hen de Nederlands kam pioen Harold Herzog uit Nijkerk die bij de senioren beslag legde op de eerste plaats. Deze wedstrijd ging over 15 kilometer; Herzog had er 49.45.8 minu ten voor nodig. Op de tweede plaats eindigde de oud- Nederlandskampioen Klaas Vos uit „Massav-start van de deelnemers aan de Langlaufwedstrijd in de duinen. Wijk bij Duurstede. Zijn tijd was 53.14.9 minuten. Als derde finishte de Soester (rolskiër) langlaufer Andries Schotanus. Hij verbaasde vriend en vijand met zijn uitstekende tijd: 55.23.8 minuten. Vierde werd Erik Schalkwijk uit Zand- voort in 56.09.9 minuten en vijfde de oud-schaatskampioen Wim de Graaf uit Maassluis in 58.01.8 minuten. Op de negende plaats eindigde de S.O.Soest alteet Wim de Jong (1.02.47 uur) en vijftiende werd de lange af standloper Joop van Leijenhorst in 1.26.30 uur. Het was voor Van Leijen horst de eerste keer dat hij aan een langlaufwedstrijd deelnam. Bij de dames ging de zege in de wed strijd over zes kilometer naar Mar griet Crouwel uit Vianen. Haar tijd was 27.30 minuten. Op de tweede plaats eindigde Ineke van Zee uit Soest in 27.31 minuten en derde werd Celestine Schotanus in 32.28 minuten. De strijd om de eerste en tweede plaats was bijzonder spannend. Bij de junioren won de Soester Ivar Chavannes de wedstrijd over negen kilometer in 56.43 minuten. Een andere goede prestatie leverde de Soester Angelo van Leijenhorst die in de wed strijd voor jongens over zes kilometer beslag legde op de tweede plaats in 46.19 minuten. Na afloop werden prijzen in de vorm van waardebonnen uitgereikt die be schikbaar waren gesteld door Sport zaak Nic van Dam uit het winkelcen trum Van Weedestraat. In de traditionele Kerst (wieier) cross die de Ren- en Toervereniging Tempo nu al voor het 27ste achtereenvolgende jaar organiseert, komen dit keer ruim 300 renners aan de start. Ingeschreven hebben liefst 124 liefhebbers en vete ranen; 49 nieuwelingen; ruim 50 juni oren en meer dan 70 amateurs en prof- fesionals. De wedstrijd wordt gereden op het bekende parkoers in de Soester duinen met start en finish op do De Bcauforthian. Om elf uur valt het eer ste startschot en 's middags om drie uur worden de amateurs en beroeps renners weggeschoten voor hun wed strijd over één uur en één ronde. De Kerstcross van Tempo heeft in de wielerwereld een goede naam. Er is hier goed geld te verdienen omdat er door de gulheid van vele sponsors heel wat premies uitgeloofd kunnen worden. Bovendien krijgt de winnaar bij de categorie profs en amateurs de door Z.K.H. Prins Bernhard beschik baar gestelde bronzen plaquette als mede een door de gemeente Soest geschonken beker. Er zijn natuurlijk ook bloemen en voor de drie eerstaankomenden in iedere categorie, een kus van ronde-miss Cobie van den Broek. Zij. in gewone doen ook aktief wielrenster, is voor deze gelegenheid gestoken in Soester klederdracht, zoals die omstreeks 1890 gedragen werd. De originele palmares zij mag overhandigen zijn ge schenken van het schildersbedrijf Bert van den Broek. Om elf uur starten 55 liefhebbers en veteranen, allen wonend in het district Utrecht. Onder hen de Soesters Faber, Niehof en Westhof en de Baarnaars Brouwer. Hommes. Liersen, Rijk, Vis ser en v.d.Voort. Zij rijden een half uur plus nog één ronde. Om twaalf uur komen er nog eens 69 liefhebbers en veteranen aan de start, wonend buiten de provincie Utrecht. Er zijn bekende namen bij als W. Looyestijn uit Noordwijkerhout. Cock v.d.Hulst uit Zoeterwoude, Manus Brinkman uit Rotterdam en T.van Sleeuwen uit Boxmeer. Grote kansheb ber op de zege is Wim van Domp- seler uit Harderwijk, rijdend onder nummer tien, die al meer dan tien overwinningen behaalde. Ook zij rijden een half uur plus één ronde. Om 13.00 uur vertrekken ongeveer vijf tig nieuwelingen voor hun wedstrijd over 25 minuten plus één ronde. Onder hen de Baarnaars R.Bon en E.Hop en de Soester W.van Arnhem. Bekende namen zijn verder Bosma uit Leusden van Geffen uit Oyen, Nijboer uit De nekamp, v.d. Poel uit Bussum en Ti- nus van Loenen aan de Vtrecht. Drie kwartier later, om 13.45 uur, ko men er vijftig junioren aan de start voor een wedstrijd over veertig minu ten plus weer één ronde. Ook hier bekende namen als Hermans uit Drunen, Harks uit St.Oedenrode, Miltenburg uit Cothen, Mackay uit de Meern; de Baarnaars B.van Boeyen en M.Schipper, L.van Overbeek uit Soest en de bijna zekere winnaar van het districtskampioenschap J.v.d.Stra ten uit Hilversum. Reinier Groenendaal tijdens de vorig jaar gehouden Kerstcross. De iiicutou. .ii-uuigsLuiiing zal onge twijfeld uitgaan naar de amateurs en beroepsrenners die om 15.00 uur van start gaan voor een wedstrijd over zestig minuten plus één ronde. Hier komt de hele vaderlandse top, op wereldkampioen Henny Stam- snijder na, aan de start. Stamsnijder verkoos in Zwitserland te rijden. Maar het veld telt wel namen als Wil Brouwers uit America, mogelijk op dit moment beter dan Stamsnijder; Rei nier Groenendaal uit St.Michielsgestel, Herman Snoeyink uit Denekamp; Hans Steekers uit Noordwijkerhout; Gerrit Scheffer uit Hengelo; Kees van de Wereld uit Alphen aan de Rijn; de Duitser Reinier Paus; Johnny Broers uit Maartensdijk; de gebroe ders v.d.Hoef uit Baarn; Ben de Bruin uit Soest en nog een handvol renners die voor een spannende wedstrijd kun nen zorgdragen. Het parkoers is het simpelste te be reiken via de Soesterbergsestraat. Er is vrij veel parkeerruimte al loopt die tegen de middag altijd behoorlijk vol. J.l. zaterdag, 19 december, nam een aantal lange afstandslopers van de S.O.Soest in Linschoten deel aan de halve Marathon. Ondanks kou en glad heid wisten zij toch goed te eindigen. Joop van Leijenhorst eindigde op de achtste plaats in 1 uur, 14 minuten en 15 seconden; hij kwam net iets te kort om in de kopgroep te eindi gen. Joop Oranje verbeterde zijn per soonlijk record met liefst vijf minuten. Hij eindigde in 1.21.56 uur op de 36e plaats. Rob de Haas finishte als 39e in 1.23 uur. Aan deze wed strijd over 21, 195 km namen 222 lo pers deel. In Zuidlaren liep Jeroen Majoor tijdens indoor-wedstrijden een persoonlijk record op de 1500 meter. Hij werd 3e hl 4.28 minuten. El Diverse cord/twill Kjf Maten 26 t/m 38 Diverse Maten 116 t/m 176 Maten S t/m EL Maten 122 t/m 176 Tevens alle Jeans-mode specialist NIEUWEWEG 60A - SOEST Wij wensen u prettige kerstdagen en een voorspoedig 1982 Op 26 en 27 december, dagen die we voor het gemak maar 2e en 3e kerstdag zullen noemen, zal het bij Manege De Boshoeve weer een gezellige druk te zijn. Oorzaak daarvan zijn de groot se springwedstrijden die op deze dagen gehouden worden. In totaal maar liefst 8 parcoursen, waaruit iedere ruiter zijn eigen keuze zal kunnen maken. Een zeer uitgebreid programma dus, van een eenvoudig 80 cm parcours voor begin ners, tot een puissance voor de echte durfals. De springsport is wel een van de boeiendste takken van de paarden sport, ook voor de leken onder de toe schouwers, die al na een paar com binaties gezien te hebben, zelf kunnen nagaan welke ruiters en paarden zich zullen kwalificeren voor de prijzen. Spannend ook, omdat niemand van te voren kan zeggen hoe een combinatie zich in de ring zal weten te handhaven. Een kleine toelichting nog over de twee speciale'parcöurseh die gereden zullen worden: Een progressief parcours houdt in een aantal enkelvoudige sprongen van variërende hoogte. Komt men rond zonder een fout of weigering van het paard, dan zal de tweede ronde, de „barrage", uitmaken wie de winnaar zal gaan worden. Hier gaat het dan niet alleen om de fouten, maar ook nog eens wie de snelste tijd zal maken. Een puissance bestaat uit plm. 6 spron gen van verschillende hoogte. Hier wordt echter na elke ronde 1 hinder nis weggenomen en de andere met 10 cm verhoogd. Dit festijn gaat door tot er uiteindelijk nog maar twee hin dernissen en 1 ruiter overblijven. Een zeer spannende strijd dus, waar veel moed en overredingskracht voor nodig zijn. Het programma zal er als volgt uitzien: Zaterdag 27 december Allen met eenmaal barrage op tijd. Rubriek 180 cm. Rubriek 2100 cm. Rubriek 3110 cm. Rubriek 4 Progressief Zondag 28 december Allen met eenmaal barrage op tijd. Rubriek 180 cm. Rubriek 2100 m.. Rubriek 3110 m. Rubriek 4 puissance Het prijzenpakket bestaat uit kunst en gebruiksvoorwerpen en de aanvang zal zijn op beide dagen om 10 uur 's mor gens. Auto-plaatwerk/Spuitbedrijf 1e Heeserlaantje 2 Soest Telefoon 02155-18600 -• Door de explosieve toename van aller lei trim- en wedstrijdlopen in de af gelopen jaren, hebben zeven atletiek- en trimorganisaties uit de regio beslo ten om tien kwalitatief voortreffelijke lopen onder te brengen in de zgn. „Top-Tien Lopen 1982". De Stichting Hilversumse Heideloop, de Gooise Atletiek Club, S.O. Soest, de Baarnse Atletiek Vereniging, de Organisatie „Geinloop" uit Driemond, de Atletiek Vereniging Tempo uit Bus sum en de Atletiek Vereniging Altis uit Amersfoort formuleren allerlei kwaliteitseisen waaraan deze „Top- Tien Lopen" moeten voldoen. Zoals een goede afzetting, medische begeleiding (EHBO), toilet- en kleed gelegenheid, een redelijke verhouding tussen inschrijfgeld en herinnering, de verkoop van consumpties, duidelij ke start- en finish etc. Verder stemmen zij de diverse trim- en wedstrijd manifestaties zoveel mo gelijk op elkaar af, waardoor de keu ze mogelijkheid binnen de regio mak kelijker is geworden. Bovendien hebben de „Top-Tien Lo pen" als aantrekkelijk facet dat de parcoursen in typisch Gooise natuur gebieden zijn uitgezet. Het in 1981 gestarte initiatief wordt in 1982 uitgebreid met de „Wallen- loop" in Naarden Vesting op 15 mei en met de hele en halve marathon in Amersfoort op 18 september. Om de activiteit onder de aandacht te brengen is de Bondsspaarbank voor Midden, Noord- en Oost Nederland be reid gevonden om een geplastificeerd kalendertje uit te geven met alle in formatie over het trim- en wedstrijd gebeuren in 1982. Belangstellenden kunnen aan de bali van alle Bondsspaarbank kantoren in het Gooi zo'n kalender gratis verkrij gen. De atletiek en trimorganisaties die dit initiatief hebben genomen hopen dat met deze extra service voor alle trimmers en wedstrijdreporters een eerste stap is gezet naar een algehele kwaliteitsverbetering. Uitgebreide keuze in manau en rotan van de allerbeste fabrikaten bij "Eigentijds Wooncomfort". Makkelijk bereikbaar in het gezellige Baarnse Winkelcentrum. Tevens flinke sortering mand- en rietwerk. '-UoOHComfort Brinkstraat 34, Baarn. Tel.: 02154-20396 De oliebollen kosten dit jaar bij SEC fl. 3,50 per acht stuks. De op brengst van de verkoopaktie is ge heel bestemd voor de jeugd van de voetbalvereniging. SEC organiseert al jaren deze aktie en het aantal te bakken oliebollen loopt in de tienduizenden; vorig jaar gingen er bijna 50.000 uit. De kantine is er helemaal voor inge richt en tientallen leden zijn er da gen druk mee. Dit jaar zal gebakken worden op 28,29 en 30 december. Daarna beginnen de schoonmaak- werkzaamheden die ook nog enige uren in beslag nemen. Aan de jeugdleden zijn intekenlijs ten verstrekt waarop zij de vóórver- koopbestellingen noteren. Die bestellingen worden dan thuisbe zorgd.

Soester Courant | 1981 | | pagina 15