1 Jeroen Majoor wint eerste Soester Silvesterloop f Programma Kerstcross was weer een geweldig gebeuren G Verlaat vuurwerk in Veenendaal Puissance hoogtepunt bij wedstrijden op de Boshoeve W V.V.Z.'4:9 sterk in oefenwedstrijd Eemvogels missen kansen CifcR ege IG i intoor TOAAL E.S.S.-Brouwer behoudt koppositie in matige wedstrijd ZAALVOETBAL BESTELAUTO HUREN? Stereo-installatie uit sporthal gestolen BOWLING RUITERSPORT ATLETIEK Snertloop voor Hezianen £FG0N GZ'55-I373H WIELRENNEN Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg ZATERDAGVOETBAL KORFBAL 10 Soester Courant van woensdag 6 januari 1983 11 UM EV Soest it het Grift- »sen en hun reenvolgens h, een de- i uitvoerige rte welkom eg Crèche Bmeen mo- Dofden van op 222 m2 Z-woon- ket, ged. uten trap ne slaap- met lig- nsluiting. apkamer, is geheel 3 aan de IING aar: SOEST 15721 2 schuur. den. •voning. Ua 16467 ije tuin. en pla- Ikamer aat van 100 m2 toilet, Soest )62 EKEN L Na een pauze van drie weken trad E.S.S.-Brouwer weer aan voor de ne- gende competitiewedstrijd van dit seizoen. Tegenstander was middenmo ter F.C. Brugakker uit Zeist. Bij E.S.S.- Brouwer was Frank Masmeyer voor het eerst opgesteld en ontbrak Guus Groenesteijn. Er werd zeer aanvallend gestart door E.S.S.-Brouwer hetgeen vele goede scoringskansen opleverde maar waar van niet een werd benut. Bij een spaar zame uitval wist Brugakker wel te sco ren. De druk bleef echter groot en het was dan ook volgens de verhouding dat Ed Brouwer 1-1 liet aantekenen. Maar ook na deze goal sprong E.S.S.- Brouwer te royaal om met de scorings kansen en nam Brugakker andermaal een voorsprong. E.S.S.-Brouwer behield echter het initiatief en probeerde met enkele fraaie combinaties tot scoren te ko men. Uit een van deze combinaties was het debutant Frank Masmeyer die de keeper met een laag hard schot passeerde. Nog voor rust kwam E.S.S.- Brouwer voor de eerste maal op voor sprong. Twee doelpunten van Nico Brouwer bepaalden de ruststand op 4-2. Na de rust een gelijk beeld als in de eerste helft. Een aanvallend E.S.S.-Brouwer dat geen kans zag te scoren. Vooral Ton van Luijtelaar en Joop Pouw had den hierbij pech toen zij het houtwerk raakten. Ook vielen er in deze fase verschei- VANAF f 4Q,PER DAG KONINGSWEG SOEST Coach Masmeyer dene tijdstraffen te noteren. Nadat in de eerste helft Nico Brouwer voor twee minuten naar de kant was ge stuurd overkwam dit Frank Masmeyer en Ed Brouwer in de tweede helft. De spelers van F.C. Brugakker waren aan het einde van hun conditie zodat van deze situaties minimaal gebruik werd gemaakt. Na doelpunten van Peter van Boeyen en Nico Brouwer was het eerstgenoemde die met een speler minder in het team zelfs wist te scoren. Pas na deze zevende goal kon Brug akker gebruik maken van een man- meer-situatie. Kort daarop werd kee per Werkhoven nog verrast door een afstandsschot en kwam Brugakker aan een vierde goal. Direkt vanaf de aftrap volgde een aanvang met Ed Brouwer en Frank Masmeyer die scoorde en de eind stand bepaalde op 8-4. E.S.S.-Brouwer heeft nu een voorsprong van zes pun ten op B.P.S.O.V. en Overvest T. die beide twee wedstrijden minder heb ben gespeeld. De geluidsapparatuur uit de kantine van de sporthal Beukendal werd in de nacht van donderdag op vrijdag ge stolen. De onbekende dader kwam het pand binnen via een raam in de keu ken. Ook uit het Griftlandcollege aan de Noorderweg verdween de geluidsappa ratuur. Daar nam men ook geld weg uit de zendingsbusjes. De dader ver wijderde een ruit uit de voordeur. Afgelopen zaterdag en zondag hebben een drietal teams van de Soester bow- lingbond ,,de Borg" deelgenomen aan het derde .Randje Randstad" toernooi dat in Veenendaal werd gehouden. Het toernooi werd gespeeld door teams van 3 personen. Om de onderlinge verhoudingen wat recht te trekken bestaat er bij bowling de zogenaamde handicap-regeling. Dit wil zeggen dat minder goede spelers een aantal pun ten (berekend volgens vaste formules) vóór krijgen op de echte cracks. Twee van de teams gingen jammerlijk ten onder in het brute bowlinggeweld. Zaterdag gooide het team bestaande uit M. v. Hornsveld, T. Lustenhouwer en M. van de Berg 2137 punten bij elkaar en leek een goede kans te hebben om zich te kwalificeren voor de finale (tussen de 9 beste teams). Na de laatste zaterdag serie stonden zij op een fraaie derde plaats. De teams die zondag speelden waren waarschijnlijk al beter bijgekomen van de nieuwjaarsviering want de scores lagen gemiddeld veel hoger. De ploeg waarin E. Brouwer, L. Hui- bers en E. van de Burgh speelden bleef echter beneden de maat. Met 2099 wisten zij zich meteen kansloos. De stemming in het Soester supporter kamp daalde tot dichtbij het nulpunt toen het erop leek dat ook het laatste team (Henk Donk, Hans Holthuizen en Albert Flanegan) zou worden uitge schakeld. Met de wetenschap dat er in de laatste game hoe dan ook, goed moest worden gepresteerd, perste het team er een grandioze eindsprint uit. Met een pinfall van 2249 ging het team, nog onverwacht goed, als tweede de finale in. Deze finale werd voor een ieder die de Soesters een warm hart toedraagt een ware happening. Dit was bowling zoals het gespeeld moet worden. Met hun eerste game bracht het team de sup- porterschare langzaam in extase. Maar tijdens de tweede en derde game gingen de fans vanwege de uitmunten de prestaties helemaal „uit hun bol". De laatste game werd ingegaan met meer dan 170 punten voorsprong. De start was echter weinig hoopvol zodat het supporterkamp nog éénmaal mas saal de vingers moest kruisen. Vooral Henk had door de vermoeidheid moeite om zich nog goed te concentreren. Hans pakte de draad echter goed op en gooide nog een fraaie laatste game. De zwakke momenten van de één werden tijdens het toernooi teniet gedaan door de ander: Het was de verdienste van Henk dat de finale werd gehaald ter wijl in die finale Hans opvallend acteerde. Albert, de ervaren man in het team, kon de spanning blijkbaar goed aan want hij speelde constant goed. De „droomscore" van 2432 die hiermee bereikt werd was ruimschoots voldoende voor de eerste plaats, die door spelers en aanhang uitbundig werd gevierd. Finale scones: gemiddeld Henk Donk 158 Hans Holthuizen 180,25 Albert Flanegan 184,75 Algemeen per game 174,33 Manege „de Boshoeve" kan na de af gelopen kerstdagen weer terugkijken op een goed geslaagd springconcours. De belangstelling was optimaal, en ook over de deelname op zich mag zeker niet geklaagd worden. In zeer gezellige kerstsfeer kon men genieten van maar liefst 143 verschil lende combinaties over in totaal 8 rubrieken, waarbij het laatste par cours als absoluut hoogtepunt mag worden beschouwd. Het woord Hoogtepunt is hier dan zo wel figuurlijk, als letterlijk bedoeld, want de winnaar van deze rubriek," Marinus Laseur, wist met zijn paard Rimmi een oxer van 1.90 m. te over winnen. Een grote prestatie, waar heel wat spanning aan vooraf ging en wat ook het enthousiasme bij het pu bliek hoog deed oplaaien. Als tweede kwam bij deze puissance Hank Melse uit de bus, die deze super hoogte net niet wist te bereiken, het bleef bij 1.80 m., een prestatie die ech ter ook zeker niet mag worden onder schat. En op de derde plaats zagen we dan alweer een Laseur, Johan, die direkt gevolgd werd door zijn broer Lam mert op de vierde plaats. Lammert deelde deze vierde prijs met nog vier andere ruiters, die allen met 1.70 m. moesten afvallen. Dit waren de ons welbekende Anton Ebben, Willemien v. Rossum (ook de dames ontbraken dus niet), en nogmaals Hank Melse en Johan Laseur. Maar al was deze puissance dan een van de spannendste evenementen van deze feestdagen, de overige rubrieken waren zeker even boeiend. Zo zagen we dat ook de beginners in de spring- sport nog prijzen konden weghalen in de 80 cm. parcoursen en dat er ook met jonge, groene paarden nog hoge ogen gegooid werden in 1 m. en 1.10 m. En om alle prijswinnaars van deze dagen nog eens in het zonnetje te zet ten zijn hier tenslotte nog de uitslagen van de overige 7 rubrieken: Zaterdag 26 dec. 80 cm.: 1. Theo Over- kempen, 2. Marian de Koning, 3. Ta mara Taling, 4. Aart Steendijk, 5. Hans v.d. Heyden, 6. Piet Potter. 1.00 m.: 1. Marian de Koning, 2. Wil- ma Kreuning, 3. Jaap Dropsie, 4. Pe ter de Haas, 5. Peter Bisschop. 1.10 m.: 1. Hank Melse, 2/3 Bud de Gooyer, 4. Thea Pauellsen, 5. Jan Des Bouvrie. Progressief: 1. Hank Melse, 2/3 Johan Laseur, 4. Bud de Gooyer, 5. Thea Pauellsen. Zondag 27 dec. 80 cm.: 1. Gijs Duin kerken, 2. Henny Reinsma, 3. Janet Schreur, 4. Ralf Nijhuis, 5. Jan Jan sen, 6. Tamara Taling. 1.00 m.: 1. Marian de Koning, 2. Hans v.d. Heyden, 3. André de Haan, 4. Henny Reinsma, 5. Ralf Nijhuis, 6. Peter Bisschop. 1.10 m.: 1. Hank Melse, 2. Anton Eb ben, 3. Albert Zuidweg, 4. Jan des Bouvrie, 5. Hank Melse, 6. Thea Pau ellsen. Verder wil de Fam. Laseur u vast attent maken op het komende sprin- concours, dat zal plaatsvinden in de maand februari, en zij wensen hierbij ook alle paardenliefhebbers nog een heel voorspoedig 1982. spoRm De eerste Soester Silvesterloop op Ou dejaarsdag is een groot sukses gewor den. Ruim tweehonderd lopers traden aan voor de 2V2 en 10 km. op een parkoers dat was uitgezet door de atletiekver eniging S.O. Soest in de Korte Duinen. De dooi had voor een zware cross ge zorgd hetgeen de tijden de beïnvloed de. Aan de 2V2 km. deden 64 lopers en loopsters mee. Na een zeer spannende eindsprint ging de zege naar de S.O.Soest atleet Je roen Majoor die de A.A.C. amsterdam atleet Piet Majoor enkele centimeters voor bleef. Derde werd hier de Amersfoorter T. Rave, direct gevolgd door de jeugdige S.O. Soest-atleet Bas van Os. Ook de 5e plaats was voor een jonge Soester atleet Dennis Essel- man. Daarna kwamen weer verschil lende senioren lopers. Bij elkaar ge nomen gaf de uitslag van de 2% km. voor S.O. Soest een uitstekend resul taat. Spannend was het ook op de 10 km. Hier kwamen niet minder dan 171 at leten, trimmers en joggers aan de start. Rob Strik van BAV Baarn en Menno Lievers van S.O. Soest vochten hier op het scherp van de snede. Uit eindelijk ging Rob Strik met de zege naar huis. Beide lopers hadden een groot gat geslagen naar de volgende lopers. Derde op de 10 km. werd Harrie Rui tenbeek uit Baarn, vierde Jan de Waardt uit Utrecht, zevende Anton v. Hofslot uitTilburg en achtste Ton Duits van A. A. G. uit Amsterdam. De atletiekvereniging S.O. Soest was met het resultaat van de le Silvester loop zeer tevreden. Een deelnemers aantal van 235 man voor de eerste keer is niet mis. Dankzij medewerking van een aantal Foto: Herman van Dam Soester middenstanders konden ver schillende deelnemers met een leuke attentie naar huis gaan. Het ligt in de bedoeling om de 2e Soester Silves terloop op vrijdag 31 december met een wedstrijdloop uit te breiden. A.s. zaterdag 9 januari wordt in het landgoed Pijnenburg de traditionele bosloop gehouden voor de leden van de voetbalvereniging Hees. De organisa toren hopen dat veel ouders mee zul len doen. Om 13.00 uur starten de pupillen voor een tocht van 1500 meter en een half uur later vertrekken de C- en B-ju nioren voor een cross van 3 kilometer. De A-junioren lopen samen met de se nioren een nog onbekende afstand. yyifcï - «ssrHsr - mm 'M m t&n. sknzttïu Onder winterse omstandigheden is de 27e Kerstcross van de Soester Wielrenver- eniging Tempo uitgelopen op een enorm succes. Onder grote publieke belang stelling vertrokken voor de belangrijkste race, namelijk die van de profs en amateurs, om 15.00 uur alle coryfeeën. Grote favoriet was de rappe stukadoor uit St. Michielsgestel Reinier Groenen- daal. Foto: Herman van Dam Burgemeester mr. P. Scholten (uiterst links op de foto) lost het startschot voor de wedstrijd van de profs en ama teurs Die favorietenrol heeft Groenendaal volledig waargemaakt. Alleen de eers te ronde moest hij de snel gestarte Harings voor laten gaan. Vanaf de tweede ronde heeft Groenendaal de kop bij de profs overgenomen en niet meer afgestaan. Zijn voorsprong op nummer twee liep zelfs op tot 40 se conden. De laatste ronden deed Groe nendaal het wat rustiger aan en kon de concurrentie terugkomen tot op 14 seconden. Onbedreigd kon hij ech ter de winstpremie binnenhalen. Frappant was het om te zien hoe som mige renners zich stuntelend in de af daling stortten. Groenendaal nam dit obstakel als een hinde en bewees daar mee zijn grote klasse als veldrijder. Het gevecht om de tweede plaats was interessanter. Een groep van zes ren ners bestaande uit Snoeyink, Brou wers, Steekers, Haringa, Kools en de Duitser Paus waren in die strijd ver wikkeld. Uiteindelijk was het de gerou tineerde Snoeyink die jongeling Kools wist voor te blijven. Vierde werd Brou wers, terwijl Paus als vijfde finishte. Nóg spannender was de strijd om de provinciale titel bij de amateurs. Aan vankelijk zag het er naar uit dat een van de gebroeders Van der Hoef uit Baarn de titel in de wacht zou slepen. Max de Vries stak daar een stokje voor. Na eerst Herman losgereden te hebben spitste de strijd zich toe tus sen de 30-jarige De Vries en Wiegert van der Hoef. Bij het ingaan van de laatste ronde lag Wiegert op kop. In de afdaling wil de hij te snel, waardoor hij begon te slingeren. De Vries profiteerde van die fout en reed Wiegert voorbij. De verkregen voorsprong hield De Vries tot aan de finish vast. Herman eindigde tenslotte nog als derde. Voor de Vries, die afkomstig is uit Hoeve laken, was het zijn zesde provinciale titel. Een voortreffelijke prestatie van deze goede coureur, die in de totaal eindstand een keurige twaalfde plaats innam. Succes was er verder weggelegd bij de provinciale nieuwelingen voor de uit Soest afkomstige Waldo van Arnhem. Na een keurig gereden koers wist hij beslag te leggen op de eerste positie vóór Jan Tromp uit Hilversum en F. Tinus uit Loenen aan de Vecht. De Kerstcross in cijfers: Profs: l. Reinier Groenendaal. Amateurs: 2. Herman Snoeyink, 3. Huub Kools, 4. Wil Brouwers, 5. Rei nier Paus (D.12. Max de Vries (prov. kamp.), 13. Wiegert van de Hoef, 14. Herman van de Hoef. Veteranen liefhebbers buiten Utrecht: 1. J. Olde Meule, 2. W. van Dompse- ler, 3. G. Tiemense. Nieuwelingen: 1. J. van Gessel, 2. M. Hendriks, 3. J. Fitters. Prov. Nieuwelingen: 1. W. van Arn hem, 2. J. Tromp, 3. F. Tinus. Junioren: 1. M. Hermans, 2. R. Pley, 3. E. Nijboer. Liefhebbers uit prov. Utrecht: 1. R. Voorn, 2. P. van Baak, 3. J. Schuurman. Winnaar Reinier Groenedaal, een klas se apart, reed het grootste deel van de wedstrijd met flinke voorsprong Foto: Herman van Dam Zaterdag 9 januari 1982: 09.00 -12.30 uur B.D.C. handbal 10.10 uur meisjes adsp. BDC 2 - HVBS 11.00 uur meisjes welpen BDC - HHC 11.40 uur jongens welpen BDC - BHC 12.30 - 23.00 uur Red Stars basketbal Zondag 10 januari 1982: 09.00 -18.00 uur BDC handbal 10.10 uur meisjes pup. BDC 2 - BVC 2 11.00 uur meisjes pup. BDC I - Nieuwegein I 11.50 uur meisjes pup. BDC 3 - Nederhorst 2 12.40 uur jongens pup. BDC I - Nederhorst I 13.30 uur meisjes adsp. BDC 5 - Amersfoort 14.20 uur jongens adsp. BDC 2 - HHC 15.10 uur Dames jun. BDC 2 - Break-Out 16.00 uur Dames en. BDC 3 - Stacal/HMS 4 17.00 uur Dames sen. BDC 2 - Laren 18.00 - 23.00 uur Red Stars basketbal Zaterdag 9 januari 1982: 09.00 -11.00 uur Badso badminton 11.00 -12.00 uur Tennisinstr. R. Blok 12.30 - 21.00 uur Nevebo volleybalcomp. Zondag 10 januari 1982: 09.00-17.00 uur Badso badminton 20.30 - 22.00 uur basketbal Papilion Donderdag 14 januari 1982: 16.00 -17.30 uur sportinstuif jeugd Zaterdag 9 januari 1982 09.00 -12.00 uur sportinstuif jeugd 12.00 -17.00 uur Selby badminton 20.00 - 22.00 uur badminton part. groep Zondag 10 januari 1982: 10.00 -15.00 uur Selby badminton Na een gedwongen rustperiode van een maand kwamen verschillende elftallen van de voetbalvereniging WZ'49 za terdag j.1. weer in aktie. Op een uitstekend bespeelbaar veld behaalde de equipe van Jan Veerman een 3-0 overwinning op SVM Boys uit Maar tensdijk. WZ heeft na de magere resultaten in de lopende competitie het 4-4-2 systeem laten vallen en probeert het nu met 3 spitsen. Het spel van de ploeg heeft hierdoor duidelijk aan aantrekkelijk heid gewonnen. Vooral het optreden van de twee jongelingen uit het team geeft weer hoop voor de toekomst. Marcel de Graaf en Cor den Daas zijn snelle spelers en, zorgen voor veel gevaar. De laatste scoorde tegen SVM Boys tweemaal op een fraaie wijze. Het derde VVZ-doelpunt kwam op naam van de ook goed spelende Erik Toonen. Mochten de weersomstandigheden het toelaten dan ontvangt VVZ komende zaterdag koploper NFC uit Amstel veen. De eerste ontmoeting tussen beide teams werd een 1-0 overwinning voor NFC. VVZ zal gezien de stand op de ranglijst toch tenminste één punt moeten veroveren. Het tweede elftal deed het niet zo best. In een wedstrijd tegen het eerste team van TOV uit Baarn werd het tenslotte een 2-3 nederlaag. Een kwartier voor het einde leidde WZ nog met 2-0, via treffers van Gunther Buxtorff en Bram van de Munt. TOV wist in het laatste kwartier toch nog driemaal te scoren. De dames tenslotte speelden vriend schappelijk tegen Scherpenzeel en be haalden een 1-0 overwinning door een vroege treffer van Tilly Piepenbroek, na goed voorbereidend werk van Mar leen van der Craats. In het elftal van WZ debuteerden twee nieuwelingen; Ellen van der Meer en Mimi Overhand. Klaverjassen bij WZ'49 Maandag 11 januari a.s. krijgt de klaverjascompetitie van de voetbal vereniging VVZ'49 zijn vervolg. Een ieder die interesse heeft is van harte welkom. De aanvang is om 20.00 uur en de deuren van de kantine aan de Eemweg zijn geopend vanaf 19.30 uur. Oliebollenaktie SEC weer geslaagd De traditionele oliebollenaktie van de voetbalvereniging SEC is ook dit jaar weer uiterst suksesvol geweest. Er werden 43.000 bollen gebakken, waar van 41.000 werden verkocht. De resterende tweeduizend hebben een uitstekende bestemming gekregen en het resultaat was dat de SEC-jeugd, waarvoor deze aktie al jaren georgani seerd wordt, er vijfduizend gulden beter van geworden is. Het eerste team van de Soester korfbal vereniging De Eemvogels speelde af gelopen zaterdag tegen Kesteren. Een tegenstander die zij als haar meerdere moest erkennen. Niettemin sloeg de pechduivel een aantal malen toe. Door ballen die in de korf zaten er weer uit te halen, misten de Soester korf ballers maar liefst twee strafwor- pen. Een beetje geluk en iets meer konsentratie had er wellicht voor ge zorgd dat de wedstrijdpunten in Soest waren gebleven. N ging de winst volle dig met een 3-9 uitslag naar Kesteren. Vanaf het eerste fluitsignaal was het duidelijk dat de Eemvogels een moei lijke wedstrijd tegemoet gingen. Niet alleen de tegenstander, het Betuwse Kesteren, zou daar voor zorgen maar ook de scheidsrechter. Een fluiter die vooral lette op technische fouten. De eerste aanval draaide stroef door dat de steunende funktie die Ton Kraai- kamp heeft te vervullen in dat vak door zijn sterk spelende tegenstander on mogelijk werd gemaakt. Goed verde digen maakte dat Ton nauwelijks aan speelbaar was onder de korf. Het gat dat hierdoor viel kon door de beide dames niet volledig worden opgevuld. Wellicht dat Wim van Rheenen hier door niet in zijn anders zo geraffineer de spel kon komen. Marina van der Berg had te veel last van de Kesterense dame die haar lichaamslengte goed gebruikte en het harde lijf aan lijfwerk zeker niet schuwde. Corry van Her waarden was het die al in de tweede minuut van de wedstrijd haar tegen standster wist uit te spelen, en vrij voor de korf kwam. De doorloopbal werd echter gemist. De immer zwoegende Leendert van der Berg trof het zeker niet met deze scheidsrechter. Steeds weer werd zijn tegenstander de bal gegund na een fluitsignaal. Toch was foutief uitspelen er de oorzaak van dat Kesteren een strafworp toegewezen kreeg. Van de zijkant verdedigen door Agnes Lapré zorgde voor deze kans, die de ploeg niet liet liggen. Even later opnieuw een strafworp omdat nu Leendert van der Berg teveel op de man speelde. De vakwisseling liet echter op zich wach ten want de strafworp werd niet benut. De volgende strafworp leverde echter minder problemen op voor Kesteren 0-2. Na de vakwisseling een aanvalsspel van de Eemvogels dat ongevaarlijk was. Matig vrij lopen betekende wel dat de bal af te spelen was maar een echte scoringskans leverde dit beslist niet op. Ook al omdat het uitverdedigen achterwege bleef, kreeg en behield Kesteren het veldoverwicht. Een fraai afstandsschot maakte dat het scorings- bdrd na tien minuten de stand 0-3 aangaf. Een onverwacht klein kansje kreeg Leendert van der Berg. Het was voor hem echter voldoende om de bal door de korf te laten gaan 1-3. De Eemvogels wilden doorgaan en de eerste aanval van de Soesters draaide beter. Helaas sloeg op dat moment de pechduivel toe. Zowel van Corry van Herwaarden als van Wim van Rheenen ketsten afstandsschoten weer uit de korf. En zoals het dan vaak gaat trof een afstandsschot van Kesteren wel doel 1-4. Met deze stand werd gerust. In de tweede helft leek het ware enthousiasme er uit. Er werd mat gespeeld en binnen 10 minuten slaagde Kesteren erin driemaal te scoren. Slechts Leendert van der Berg wist opnieuw de korf te vinden. Na een van de voorkant van de korf terug komende bal goed te onderscheppen scoorde hij een doorloopbal. 2-7. Wim van Rheenen wist toch weer inspiratie aan te dragen voor de gehele ploeg. Een goed genomen strafworp bracht niet alleen de stand op 3-7 maar ook de felheid in de ploeg weer terug. De vlam sloeg te laat in de pan om Kesteren echter onder druk te zetten. Toch verhoogde dit wel het kijkgenot voor het aanwezige publiek in Beuken dal. De eindstand werd 3-9. Na afloop van de wedstrijd spraken we nog even met trainer/coach Jan de Haard. Gevraagd naar zijn re aktie op het vertoonde spel meenden we toch wel enige teleurstelling te konstateren. Jan de Haard sprak van „opbouw" en dat hij daar nog mee bezig is. Hij verklaarde wel een stijgende lijn te konstateren. „Soms worden mijn op drachten op onvoldoende wijze uitge voerd. Dat maakt, dat plannetjes niet altijd uit de verf komen". Wel was hij te spreken over de wijze waarop de vrije ballen worden genomen. Daarbij houden de Eemvogels zich goed aan de afspraken. Dit nu uit te breiden zal maken dat de Eemvogels onder zijn technische leiding en begeleiding wel licht in de komende jaren een geduchte tegenstander zal worden op een wat hoger nivo. De trainer van de Soester Korfballers ziet het wel zitten zeker ook daar binnen de vereniging talent toch aanwezig is. Een hoopvol signaal van Jan de Haard.

Soester Courant | 1982 | | pagina 11