Aktie „Decemberstraatje afgerond met prijsuitreiking m BX18 CM. 2 V. V, portret Clubhuis „De Dubbeldekker' door brand verwoest W oonruim te verordening aangepast Bewonerscommissie Weegbreestraat ontevreden Twee vacatures bij Stichting Welzijnswerk Ouderen Soest Toch nog aanleg voetpad langs Banningstraat? Schrijfmiddag Amnesty in teken verdwijningenaktie' OntlerwijssnsiStuut Hulscher yUW LEUKSTE, DIERBAARSTE Va OF MOOISTE FOTO VERGROOT OP va T foto paul schneider 15468 m - - Abonneestop Aardgas Controle Abonnement Ook daling gasverbruik in november Waar was je nou? Restaurant van den Brink I# i|l fyIIWI n llftTE MERRAADCTE VA Ik was even in de Wa&eceiïi Soester Courant van woensdag 6 januari 1982 Foto: Herman van Dam Vorige week woensdagavond werd in restaurant Darthuizen de winkeliers- aktie „Decemberstraatje" met de prijsuitreiking afgerond. De aktie, georga niseerd op verzoek van het Soester bedrijfsleven, door de Stichting Manifes tatie, kende drie onderdelen: de (St. Nicolaas)kleurwedstrijd voor de jeugd tot tien jaar; een zegeltjesaktie voor de Sinterklaastijd en eenzelfde aktie voor de Kersttijd. Aan de kleurwedstrijd namen vierhonderd kinderen deel en de zegeltjesaktie leverde circa 75.000 volgeplakte kaarten op. Uit die hoeveelheid trok notaris M. H. A. van Veeren de hieronder vermelde 45 prijswinnaars. In Darthuizen heette Stichtingsvoorzit ter W. G. Hilhorst de hoofdprijswin naars welkom. Hij gaf in het kort een overzicht van de totale aktie die dankzij de medewerking van het Soes ter bedrijfsleven een sukses is gewor den. Tijdens een feestmiddag voor de vier honderd deelnemers aan de kleurwed strijd werd aan vijftig kinderen een prijs uitgereikt en voor de deelnemers aan de zegalakties kan voor tiendui zend gulden aan prijzen uitgereikt wor den. „In Soest wordt driftig gesproken over een kooplek, maar deze aktie heeft be wezen dat de Soester winkels nogal wat klanten hebben uit plaatsen in de omgeving. Een prijs kwam terecht in Nijkerk en een andere in Amers foort", aldus de heer Hilhorst. Hij ging daarna over tot het uitreiken van de prijzen. Alle prijswinnaars wer den onthaald op koffie en gebak en zij kregen allemaal een boeket bloemen, naast de prijs die zij wonnen. Hilhorst bracht tenslotte dank aan alle medewerkers; de winkelkringen en de bestuurders van de stichting Ma nifestatie. Uitslag: Een jaar lang iedere week gratis voor tien gulden bloemen, van de fa. van Oest, Eigendomweg voor: Angelique Slijm, Gr. v. Prinsterer- straat 14; wijnset - Mevr. B. Tailor, St. There- siastraat 25; fam. Hommes, Smitsweg 233; fam. W. R. Huiden, Koninginne- laan 30; mevr. J. Peters-Stutvoet, De Akkeren 19; mevr. de Bruin, Van Ha melstraat 29; W. Tolboom. Kerkdwars- str. 14; A. v.d. Breemer-Verburg, Kor te Melmweg 15; Fam. Prinssen, Olijke- weg 36; P. P. v.d. Deijssel, Veldweg 11; N. W. de Ruijter, Soesterbergsestr. 125. Rollade Mevr. Nilsson, Soesterberg- sestraat 39; Fam. J. Kok, Pr. Bern- hardlaan 10; Fam. P. J. Kareisen, Smitsweg 5; Mevr. H. C. Stroink- Brouwer, Joh. Poststraat 320; Fam. Lucking, Aagje Dekenlaan 30; H. J. v.d. Sloot, W. Beckmanstr. 333; J. Boers, Van Lenneplaan 41; Enrico de Vries, Schoutenkampweg 1; R. van Fulpen, Frans Halslaan 7; J. Kaats, Marishof 55 te Nijkerk. Waardebonnen van vijftig gulden, be schikbaar gesteld door de firma Ada- ma; Mevr. J. A. Rijllart-Kant, Van Goyenlaan .240; Fam. J. Windeij, Tal- malaan 40; Marijke van Es, Anna Paulownalaan 6; P. v. Klingeren, Ver meerlaan 11; P. J. Werlich, Pr. Bern- hardlaan 33; G. Visser, Valeriaan straat 27. Uit handen van Manifestatie-voorzitter Hilhorst neemt mevrouw v.d. Oord de door haar gewonnen portable kleuren t.v. in ontvangst Waardebonnen van honderd gulden; Fam. Pijnenburg, Vosseveldlaan 22; Fam. F. C. Blomberg, Alb. Cuyplaan 67; Fam. Nauwelaerts, Heideweg 31; R. H. v.d. Hoeven, v.d. Veldeplant- soen 2, Mevr. v.d. Broek, Koninginne- laan 103; Mevr. v. Brummelen-v.d. Veer, Ferd. Huijcklaan 12. Waardebon van tweehonderd gulden; Fam. R. Groen, Valeriaanstraat 96; P. M. Wery-Verheijden, Bisschopsweg 162 te Amersfoort. Diner voor tweehonderd gulden (bij Bauer's Stüberl) Fam. A. A. Roest, Nieuwe weg 9; (bij Darthuizen) Fam. N. J. Maatman, Mariastraat 6; Horloge: mevrouw L. v.d. Broek, Pias- weg 53; Fam. L. E. Westdijk, Ossen- damweg 47 Rijwiel: hr. G. Schalkx, Korte Kerk straat 5; hr. H. Overeem, Jan Steen laan 1; Stereo-installtie: mevrouw H. L. C. van Baaren-van Rossem, Ereprijs- straat 86; Diepvriezer; mevr. L. H. v.d. Hoeven, v.d. Veldeplantsoen2; Portable kleuren t.v.: fam. v.d. Oord, Merelweg 7 en mevrouw A. Venema, Thorbeckestraat 6. Foto: Herman van Dam Notaris M. H. A. van Veeren op de knieën tussen de onvoorstelbare hoe veelheid Decemberstraatje -formu lieren Burgemeester en wethouders hebben besloten om met ingang van l januari 1982 een abonneestop in te voeren voor de Aardgas Controle Abonnemen ten van het gas- en c.a.i.bedrijf. De reden hiervan is dat met de huidige personeelsbezetting van het bedrijf een verdere uitbreiding van het aantal onderhoudsabonnementen voor gas- apparaten niet mogelijk is. Dit besluit heeft geen gevolgen voor hen die thans reeds een Aardgas Con trole Abonnement hebben. Voor het laten uitvoeren van onder houdswerkzaamheden aan gasappa- raten kan men zich wenden tot de er kende gastechnische installateurs. Bij het gas- en c.a.i.bedrijf ligt een lijst van deze erkende installateurs. Goed onderhoud van gasapparaten is van groot belang voor de veilige wer king en voor een zo zuinig mogelijk gasverbruik. De gasinkoop in de maand november bedroeg 7.286.956 mJ. Ten opzichte van 1980 was dat een daling van 19 pro cent (1.690.157 m3). In november 1980 was de gasinkoop 8.977.113 m1 en in november 1979 7.881.269 m3. De sterke daling van de gasinkoop in de maand november houdt nauw ver band met de hogere maandtempera- tuur. Namelijk in november dit jaar was de gemiddelde temperatuur 17 procent hoger dan in november 1980. Ook de jaarinkoop toont deze relatie, want de gemiddelde temperatuur tot en met november 1981 is 11 procent hoger dan in de vergelijkbare periode van 1980. Stijging van het aantal verbruikers en uitbreiding bij enkele grootverbrui kers veroorzaken echter maar een da ling van 9 procent over de eerste elf maanden van dit jaar ten opzichte van vorig jaa. vorig jaar. Tot en met november is 56.401.232 m3 gas ingekocht. In 1980 was dat 61.966.649 m3 en in 1979 68.125.026 m3. Het aantal verbruikers steeg verge leken met de maand oktober van 13.850 naar 13.887. De verhuur van warmwaterinstalla ties nam met één toe: 6538. Het aantal c.a.i.-aansluitingen bedroeg eind oktober 10.090, terwijl dat aantal eind november gestegen was naar 10.116. Vorige week in de nacht van woensdag op donderdag is het clubhuis „de Dubbeldekker" aan de Kerklaan te Soesterberg door brand verwoest. Het vuur bleek te zijn aangestoken en de vermoedelijke dader, een 23-jarige mi litair uit Soesterberg, kon worden aan gehouden. De marechaussee heeft het onderzoek van de Soester politie over genomen. Het was het tweede geval van brand stichting in dezelfde nacht. Om iets over tweeën werd brand ontdekt in een boot die op een trailer langs de Rade- makerstraat geparkeerd stond. De brandweer werd gewaarschuwd, maar doordat het vuur tijdig ontdekt werd en omstanders de vlammen kon den doven, hoefden de brandweer lieden uiteindelijk niet uit te rukken. Zowel voor als achter in de boot waren vuurhaarden, die men met enkele em mers water de baas bleef. Het niet verzekerde vaartuig liep wat water schade op. Ongeveer een uur later werd de Soes- terbergse brandweer opnieuw gebeld voor een uitslaande brand in de Dub beldekker. De politie kreeg echter van de brandweer het verzoek eerst te gaan controleren. Toen de melding bevestigd werd, rukte de brandweer uit. De vlammen sloegen op dat moment al boven het dak van het clubhuis uit. De politie had bij aankomst een man zien weglopen, die zich verschool in de struiken. Hij kon na enig zoeken wor den aangehouden. De kleding van de man rook naar petroleum; zijn handen en kleding waren besmeurd en hij had een doos lucifers op zak. Hij verklaarde om één uur een bar in Soesterberg verlaten te hebben om te voet op weg naar huis te gaan. JE ZOU ER MOEDELOOS VAN WORDEN! Solliciterenafgewezen. Wist u, dat er veel vraag is naar administratieve medewer kers in het bezit van het Praktijkdiploma BOEKHOUDEN en/ of M.B.A.? Wij leiden u in 16 maanden op voor één van beide erkende diploma's (Nederlandse Associatie voor Praktijkexamens; ook repetitiecursussen. In sommige gevallen is studiefinanciering mogelijk. Bij voldoende belangstelling starten wij in de loop van januari 1982 met nieuwe groepen. U kunt zich ook nog inschuiven voor een kursus TYPEN - STENO - CONVERSATIE Frans, Engels, Duits en Spaans (alleen voor gevorderden). Meld u aan of vraag inlichtingen bij ONDERWIJSINSTITUUT HULSCHER Steenhoffstraat 30A, ingang Dalweg, Soest. Telefoon; 02155-12900. Kantooruren: maandag t/m vrijdag van 10.00-12.00 uur en 's avonds van 19.00-21.00 uur. De op 21 april 1977 vastgestelde „Ver ordening, houdende regelen omtrent de toepassing van de Woonruimtewet 1947" Is op een aantal punten ver ouderd en zal daarom aangepast wor den. De nieuwe concept-verordening, die aan de raad ter goedkeuring wordt voorgelegd, is afgestemd op de Woon ruimtebeschikking 1974 en de daarop in de loop der jaren aangebrachte wijzi gingen van de Minister van Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening. Re kening is daarbij gehouden met het regionale model woonruimteverorde ning, maar niet alle bepalingen daar van zijn overgenomen. De meest prin cipiële afwijkingen zijn: de inschrij ving van bejaarden; de hantering van de zogenaamde 15-kilometergrens voor economisch aan andere gemeenten ge bonden ingezetenen van Soest èn de procedure voor de zogenaamde „vruchteloze poging". In de op 17 mei 1979 vastgestelde nota Woonruimteverdeling werd enerzijds de inschrijving voor en de verdeling van zelfstandige woonruimte (waar onder die voor bejaarden) gecentrali seerd, terwijl anderzijds het punten systeem ten behoeve van de urgentie beoordeling voor de toewijzing van huurwoningen werd ingevoerd. Er is nu evenwel behoefte aan meer gedetailleerde en nauwkeurig op de praktijk toegesneden procedureregels en daarin voorziet de nieuwe verorde ning. In artikel 9 van de verordening is bepaald dat een woonvergunning ver leend wordt: a. bij lokale en interlokale woning- ruil; b. aan de eigenaar van een woning die laatstelijk door zijn rechts- voorganger gedurende een termijn van tenminste zes maanden onafgebroken als eigenaar is bewoond; c. aan de eigenaar, die als eerste bewoner een nieuw gebouwde woning in gebruik neemt; d. aan de eigenaar van een woning, die laatstelijk door zijn rechts- voorganger werd bewoond, indien deze rechtsvoorganger de woning heeft moeten vervreemden omdat hij buiten de gemeente op een reisafstand van meer dan een uur (met openbaar ver voer) werk heeft aanvaard. Die eige naar moet dan gedurende drie maan den zonder sukses gepoogd hebben aan een plaatsgenoot te verkopen; e. aan hen die niet, of niet meer duurzaam aan het arbeidsproces deelnemen; f. aan degenen, aan wie door b. en w. een woning wordt toegewezen; g. aan de koper van een woning, waarvan de eigenaar tevoren vruchteloze pogingen heeft aangewend deze te verkopen aan een daarvoor krachtens deze veror dening in aanmerking komende per soon h. aan de koper van een woning, welke is aangeboden op of boven de koopprijsgrens, met dien verstande dat de daadwerkelijke verkoopprijs is gelegen onder de koopprijsgrens. De vergunning als bedoeld onder a, b, c en f wordt slechts verleend aan de persoon die als woningzoekende is ingeschreven of daarop aanspraak maakt; aan de persoon die economisch aan de agglomeratie Eemland is of zal zijn gebonden; aan de persoon die bij verhuizing een zelfstandige woonge legenheid in de gemenete leeg achter laat, die dan bestemd is om als afzon derlijke woongelegenheid te worden gebruikt. In het door b. en w. vast te stellen woonruimtereglement moeten in ieder geval „gradaties van urgentie" zijn opgenomen ten aanzien van de econo mische gebondenheid aan de gemeen te; de inschrijftijd; de leeftijd; het niet of onvoldoende beschikken over zelf standige woongelegenheid en indica ties als medische, sociaal-economi sche, plaatselijk belang, sociale. Inschrijving Als „woningzoekende" kunnen worden ingeschreven de ingezetenen van de gemeente mits economisch gebonden, bejaard of deel uitmakend van een onvolledig gezin, zwerf forens, eco nomisch gebonden aan de regio of een huur- of koopwoning achterlatend. Ook niet-ingezetenen kunnen worden ingeschreven mits economisch gebon den, bejaard met het oog op redzaam- heidsaspecten aangewezen op binnen de gemeente wonende bloed- of aanver wanten in de eerste graad (ouders); uitgeschrevenen die na het bereiken van de 60-jarige leeftijd weer terug willen komen; ook remigranten èn personen van 60 jaar en ouder die ingeschreven zijn bij een in de gemeen te werkzame stichting of vereniging op levensbeschouwelijke grondslag voor de huisvesting van bejaarden. Soesterbergsestraat 122 Soest Telefoon 02155 -127 06 MENU DE CE MOIS Speciaal aanbevelen menu voor de maand januari AVOCADO PARISIÈNNE, SAUCE PERNOD Cocktail gevuld met crab, garnalen, avocado meloen en grapefruit, cocktailsaus CONSOMMÉ AUFEMOUIL ET CÉLERI Heldere bouillon met venkel en selderij S UPRÊMES DE TURBOT A UX FONDS D'ARTICHAUTS Gepocheerde tarbot, artisjokbodems met visduxelles in kreeftesaus en dragonsaus FILET MIGNON BEA UGENEY Gebraden ossehaasmedaillon, in een zachte rode wijnsaus waarin madagaskarpepers of FILET DE LIÈVRE AU SAUCE VIN ROUGE Hazerugfilet in rode wijnsaus, kastanjes verse seizoengroentes, gebakken aardappeltjes FROMAGE DE BRIE FRAIS Verse brie van de mat PARFAIT CHARTREUSE Luchtig ijsgerecht van chartreuse Prijs per persoon f 1(5,00. Dinsdag t/m zaterdag vanaf 11.30 uur geopend. Zondags en maandags gesloten. Voor uw feest of partij maken wij graag een uit zondering. In een brief aan de directeur van de woningbouwvereniging Soest maakt het bestuur van de Stichting Bewoners commissie Weegbreestraat nog eens duidelijk waarom men niet zo gelukkig is met de gang van zaken bij de wo ningbouwvereniging: brieven worden niet of onvoldoende beantwoord; belof ten worden niet nagekomen. „Het spijt ons zeer", schrijft het bestuur, „maar uw beloften en toezeggingen maken totaal geen indruk meer op ons". Wat het bestuur hoog zit is dat er na jaren praten over een goed rendement van de servicekosten (c.q. de stook kosten) in een redelijke verhouding tot de betaling, men er eigenlijk niet veel verder mee gekomen is. Het waterverbruik is daar een voor beeld van; de wijk Smitsveen krijgt een immense waterrekening gepresen teerd en dat dan in verhouding tot andere delen van Soest. Het bestuur is van mening dat de oorzaak gezocht moet worden in het feit dat in de gangen van de bergruimtes aftapkra nen zijn geplaatst, die door de jeugd vrij makkelijk open te zetten zijn. Op de Eerste Kerstdag was het ook weer raak en de huismeester weet er van mee te praten. Met het bestuursvoorstel om per flat één watermeter te plaatsen, om zo de kosten van het waterverbruik te laten betalen door alle hoofdbewoners, is de woningcommissie het helemaal niet eens. En het is helemaal in strijd met de mededeling van de directeur van de woningbouwvereniging zelf, dat deze kwestie „de aandacht heeft en bijna in kannen en kruiken is". Als voorbeeld van een vergeefse briefwisseling wijst de bewoners commissie op een bericht van 14 juni 1980 dat als proef in een f'at aan de Smitsweg een mededelingenbord ge plaatst zal worden. Het is een idee van de Weegbreestraat-commissie en men is er uiteraard voorstander van. Op 23 juni 1980 antwoordt de directeur van de woningbouwvereniging dat er na de vakantieperiode op terug geko men zal worden. Op 5 april 1981 heeft men evenwel nog steeds niets gehoord en naar aanlei ding van de toen verzonden brief be richt de directeur van de woningbouw vereniging op 22 mei: „Ten aanzien van het aanbrengen van de publicatie borden is er voor ons op dit moment geen reden om onze toezegging dat deze borden in 1981 geplaatst worden, niet gestand te doen". Op 4 januari 1982 is die belofte nog steeds niet ingelost en mede daarom, schrijft het bestuur van de bewoners commissie, zullen wij de aandacht op de gang van zaken blijven vestigen en daar de plaatselijke overheid van op de hoogte stellen. iPiuGitfj Als u nu bij ons uw kleurenfotorolletje inlevert, krijgt u bij ontvangst van de foto's een waardebon voor een gratis kleuren-1 vergroting op formaat 13 x 18 cm (ofl3xl3cm, afhankelijk van VAN WEEDESTRAAT17 - SOEST De Stichting Federatieve Raad Wel zijnswerk Ouderen Soest heeft twee vacatures. Er wordt uitgekeken naar opvolgers voor mevrouw Frankena en de heer Van de Genugten, respectieve lijk leidster van het Soesterbergse dienstencentrum De Drie Eiken en leider van het dienstencentrum Hons- bergen te Soest. De arbeidsovereen komst met mevrouw Frankena kan ingevolge een beschikking van de kan tonrechter op 1 juni a.s. ontbonden worden en de heer Van de Genugten krijgt op eigen verzoek ontslag per 1 maart a.s. Een en ander deelde mevrouw Wa. C. van Luijn, voorzitter van de Stichting, maandag mede tijdens de nieuwsjaars- recepties die in Honsbergen en De Drie Eiken gehouden werden. Zij bracht dank aan allen die -sach het afgelopen jaar inzetten om het werk van de Stichting mogelijk te maken: de werkers, de deelnemers, de organisa toren, de belangstellenden, de bestuur ders en de overheid die subsidies verstrekt. „We gaan vol moed en vol plannen vooruitkijken naar het werk in 1982", aldus mevrouw Van Luijn. Bij die plannen behoort de andere opzet van de organisatie waarmee het bestuur van de stichting meer mensen hoopt te bereiken en ook meer mensen hoopt te kunnen inschakelen bij het werk. „Met een bescheiden start zijn we al begonnenin Honsbergen is een stuur groep (in oprichting) gevormd, die zich voorbereidt voor een groot deel het werk van de leider dienstencen trum over te nemen, opdat deze zich kan gaan wijden aan het ontwikkelen Vleesverkoop A.s. donderdagmiddag om twee uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatsvinden aan de houders van kaar ten, genummerd van 1 tot en met 200. van het werk in andere wijken", aldus mevrouw Van Luijn: Als voorbeeld stelde zij daarbij de (tijdelijke) stuurgroep in De Drie Eiken die al bijna twee jaar op voor treffelijke wijze functioneert. Spre kend over de situatie in Soesterberg en het ontslag dat mevrouw Frankena nu per 1 juni 1982 gegeven kan worden zei mevrouw Van Luijn. „Er blijft dan nog het probleem dat een deel der Soesterbergse ouderen onder leiding van een aktiegroep ontevreden is. Zij hebben zich tot de Minister gewend, maar na gesprekken met hen en ons en na verdere informatie heeft de vertegenwoordiger van de Minister geconstateerd dat niet is gebleken dat het bestuur van de Federatieve Raad niet voor haar taak berekend zou zijn, dan wel niet te goeder trouw zou zijn, noch dat aan mevrouw Frankena eisen zouden zijn gesteld, c.q. opdrachten zouden zijn verstrekt, welke niet in overeenstemming waren met haar functie en taakomschrijving". Er is inmiddels een commissie aan het werk om de relatie tussen die Soester- bergers en de Stichting te herstellen. Wat betreft het ontslag aan de heer Van de Genugten merkte mevrouw Van Luijn op dat er nu eerder dan de bedoeling was, een beroep gedaan zal moeten worden op de stuurgroep in Honsbergen. (De heer v.d. Genugten heeft een benoeming aanvaard in Amersfoort). „Ik kan u wel zeggen dat we het grootste vertrouwen hebben in de leden van deze stuurgroep", aldus mevrouw Van Luijn. Zij besloot met: „Laten we samen aan de slag blijven; laten we samen vol vertrouwen dat het zal slagen, het nieuwe werk aanpakken. Laten we samen genieten als het goed gaat met de dingen waarmee we bezig zijn; ieder van ons op zijn terrein, niet naast elkaar maar met elkaar". De bewoners van de Soesterbergse Banningstraat moeten afwachten of de gemeente alsnog geld beschikbaar wil stellen voor de aanleg van een voet pad tussen de Kampweg en de ingang van het landgoed Egghermonde. En dan is het ook nog de vraag of Rijks waterstaat, de eigenaresse van de weg er nu al direct toestemming voor wil geven. Wel is het zo dat met name de CDA- fractie er alles voor voelt het voetpad maar aan te leggen. In de november- vergadering van de gemeenteraad be sloot men de door het college opgestel de brief aan de bewoners niet te laten uitgaan. Het college wilde de belang hebbenden meedelen dat er helaas geen geld voor beschikbaar was, maar de raad oordeelde anders. En dat vooral omdat het college wel geld had voor het uitbreiden van de parkeer plaats in het Smitsveen. In de maandagmiddag gehouden ver gadering van de commissie openbare werken stelde wethouder Hoekstra echter dat het college de aanleg van het voetpad langs de Banningstraat afwees in afwachting van de al zo lang verbeide overdracht van de Rade- maker-c.q. Banningstraat. Hij hoopte dat het dit jaar zou gaan gebeuren en dan zou het voetpad meegenomen kun nen worden in de rekonstruktie van de Rademakerstraat. De CDA-ér Van Poppelen, gesteund door de heer Ebbers van de WD stelde de wethouder voor toch maar bij Rijks waterstaat te gaan informeren of er tegen de aanleg van het voetpad be zwaar bestaat en dan tevens te bekij ken of de aanleg bekostigd kan worden uit het potje „onvoorzien". De wethouder beloofde met de ge vraagde gegevens terug te zullen ko men in de commissie. De maandelijkse schrijfmiddag van de Werk/ad.groep Soest van Amnesty In ternational zal worden gehouden op morgen, donderdag 7 januari om 13.30 uur in het Amnesty Gentrum, Boni- faciusstraat 24. Ditmaal zal onder andere speciaal worden geschreven in het kader van de verdwijningenaktie die door Am nesty International tot april 1982 ge voerd wordt. Deze aktie is erop gericht een eind te maken aan het spoorloos verdwij nen van gevangenen. Aan regeringen wordt opheldering over de verblijfplaats en de gezond heidstoestand van bepaalde gevange nen en hun lotgenoten. Ditmaal wordt geschreven naar de Filippijnen, Indonesië, Zuid-Jemen, Chili. Syrië, Argentinië, Mexico, Ethio pië, Zaïre en Guatemala. Voor voorbeelden van brieven, schrijf materiaal en postzegels wordt ge zorgd. Nadere informatie verstrekken de heer en mevrouw L. Heirman, Heide weg 4, Soest, tel. 22363. \zi

Soester Courant | 1982 | | pagina 3