Informatie-week over lager beroepsonderwijs automonteur iKaio- A wM mtd PUEM in de problemen door dalend verbruik Veel heil en zegen Voorvallen Gastgezinnen voor Westberlijnse kinderen gevraagd vraagt: uw voor: GEMEENTE Verleende bouwvergunningen Herkeuring van maten - gewichten en meetwerktuigen Openbare commissievergaderingen Anti-speculatieregeling aangepast Heetgebakerde autobestuurder Getuigen van aanrijding gevraagd Subsidie voor herstel rieten dak Diefstal uit auto Wederkerig Abonneestop Aardgas Controle Abonnement Akku gestolen Frontale botsing Molensoos weer geheel in gebruik Getto Geintjes Broeken 25.- Shirts Jacks v.a. 29.75 Truien 22 Hinderwet vergunningen Ravage in klubhuis „Kruispunt" Geparkeerde auto's aangereden Rheumatoloog in Ziekenhuis Maarschalksbos 5 Soester Courant van woensdag 6 januari 1982 5 (Niet-gebonden besluiten) Verlening dd. IS december 1981. gedeeltelijk veranderen van een garage op een terrein aan de Beuken laan 56 (kad. bekend gem. Soest, sectie G., nr. 5460). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkin gen (Wet Arob) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks ln zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagteke ning van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. Openbare bekendmaking Burgemeester en wethouders maken bekend dat: voor de herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen voor be langhebbenden, wonende te Soest en Soesterberg, dit jaar zitting zal worden gehouden voor Soest in de kantine van Publieke Werken, Dra- kenburgerweg 21A te Baarn op 25 januari 1982 van 9.30-12.30 uur en van 13.30-16.00 uur, op 26 januari 1982 van 9.00-12.30 uur en van 13.30-16.00 uur en op 27 januari 1982 van 9.00-12.30 uur en van 13.30-16.00 uur; voor Soesterberg in het B.B. gebouw aan de Koelaan te Zeist op 15 februari 1982 van 9.30-12.30 uur en van 13.30-15.30 uur, op 16 februari 1982 van 9.30-12.30 uur en van 13.30-15.30 uur en op 17 februari 1982 van 9.30- 12.30 uur en van 13.30-14.30 uur. Aan belanghebbenden wordt in herinnering gebracht dat: 1. door de dienst van het IJkwezen zoveel mogelijk oproepingen aan de herijkplichtigen zullen worden uitgereikt, vermeldende plaats en tijd stip, waarop de maten, gewichten en meetwerktuigen ter herkeuring aangeboden kunnen worden. De verplichting tot herkeuring blijft be staan ook al worden geen oproepingen ontvangen; 2. de maten, gewichten en meetwerktuigen voor 1 januari 1983 gestem peld moeten zijn met het jaarmerk 1981 of 1982 3. bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken, nog gelegenheid bestaat tot herkeuring aan het IJkkantoor te Amsterdam, Brouwersgracht 276, geopend iedere maandag van 09.00-12.00 uur en van 13.00-16.00 uur, uitgezonderd christelijke en nationale feestdagen; 4. voor de herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen keur loon en voor de justering van gewichten justeerloon verschuldigd is, dat bij het weer in ontvangst nemen der voorwerpen moet worden vol daan. donderdag 7 januari - 19.30 uur - gebouw gemeentewerken. Lange Brink- weg: commissie financiën Op de agenda staat o.a. het beschikbaar stellen van een krediet voor de bouw van 185 wo ningen in Overhees II-2. maandag 11 januari - 20.00 uur - gebouw gemeentewerken, Lange Brink- weg: commissie milieubeheer Aan de orde komt o.m. ontwerp-afvalstoffenplan hoofdstuk water van het op te stellen milieubeleidsplan dinsdag 19 januari -19.30 uur - gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg: commissie verkeer O.m. wordt behandeld: de offerte AGV over de aanpak van de hoofdwegenstruktuur Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commis sie behoefte blijkt te bestaan,' de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. Op een aantal koopwoningen in Soest en Soesterberg is een zogenaamde anti-speculatieregeling" van toepassing. Deze regeling houdt in dat de koper van een woning, waarop een derge lijke regeling van toepassing is, zich contractueel jegens de gemeente heeft verbonden deze binnen een termijn van 10 jaar na de datum van eigendomsoverdracht aan de eerste-eigenaar niet te zullen vervreemden en wanneer hij wel daartoe zou overgaan, dit nadelige financiële conse quenties voor hem heeft. Burgemeester en wethouders hebben met gebruikmaking van een hard heidsclausule in het contract deze financiële consequenties geëlimineerd door invoering van een ontheffingsregeling met toetsingscriteria. Ontheffing werd verleend indien 1. de toekomstige koper, inwoner van Soest, een huurwoning achterliet dan wel in aanmerking zou komen voor een huurwoning; 2. de toekomstige koper, geen inwoner van Soest, economisch gebonden is aan de gemeente en aanspraak kon maken op een huur- of koopwo ning; 3. wat betreft woningen, gelegen in Overhees I, 2e fase, de verkoopprijs van tevoren door de gemeente was vastgesteld. Als gevolg van belangrijke prijsdalingen op de woningmarkt is er aanlei ding de toetsingscriteria te herzien. In een groot aantal gevallen is nauwe lijks nog sprake van winst bij verkoop van bedoelde woningen. Om te voorkomen dat de bezitters hun woningen niet meer voor redelijke prijzen kunnen verkopen, is een verruiming van de toetsingscriteria nood zakelijk, in die zin dat verkoop van de woningen niet meer gebonden zal zijn aan een prijsafspraak, terwijl ook gegadigden, economisch gebonden aan de agglomeratie Eemland (dit zijn de gemeenten Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Eemnes, Leusden, Soest en Woudenberg) gelijk worden gesteld met de inwoners van Soest en de economisch gebonde- nen aan Soest. De nieuwe regeling is thans als volgt. Een eigenaar van een woning, waarop de anti-speculatieregeling van toepassing is en die bij voorgenomen verkoop van de woning een verzoek om ontheffing indient, moet dit verzoek schriftelijk indienen bij het Col lege van burgemeester en wethouders. Deze ontheffing zal in ieder geval worden verleend indien men voldoet aan de volgende voorwaarden: 1. de woning dient te worden verkocht aan een Soester ingezetene of aan een economisch gebondene aan de gemeente Soest dan wel aan een per soon, die als woningzoekende in Soest is ingeschreven of op inschrijving aanspraak maakt. Ook zal ontheffing worden verleend als men de woning verkoopt aan een persoon, economisch gebonden aan de agglomeratie Eemland. Tot de agglomeratie Eemland behoren de gemeenten Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Eemnes, Leusden, Soest en Woudenberg. 2. de bedingen terzake van de antl-speculatieregeling dienen weer aan de nieuwe eigenaar te worden opgelegd, echter met dien verstande, dat de duur zal gelden tot 10 jaar na de eigendomsoverdracht aan de eers te eigenaar-bewoner. De regeling wordt geacht bij deze te zijn Ingegaan en geldt tot nader aankondiging. In de week van 18 tot en met 23 januari wordt weer een informatie-week ge organiseerd door en over het lager beroepsonderwijs in de regio Eemland. De informatie is bedoeld voor de leerlingen uit het zesde leerjaar van het basis onderwijs, de leerlingen van de tweede en de vierde klassen van het lager beroepsonderwijs èn hun ouders. Met name zal aandacht besteed worden aan de doorstroom-mogelijkheden na het lager beroepsonderwijs (lbo). Een en ander vindt plaats in de Centrumkerk „De Brug", Schuilenburgerweg 2 te Amersfoort. De bedoeling van de organisatoren is een zo breed mogelijke informatie te geven over de mogelijkheden binnen het lbo in de regio. Voor veel mensen is het nog niet duidelijk dat het lbo een volwaardige vorm van voortgezet on derwijs is. En voor even zovelen is het onbekend dat lager beroepsonder wijs geen „eindonderwijs" is. Er zijn ook na het lbo vele mogelijkheden van „doorleren". Het onderwijs binnen het lbo kenmerkt zich juist door „leren door doen" Maar al te dikwijls wordt er door ou ders (en kinderen) eerst gekozen voor algemeen vormend onderwijs, terwijl voor kinderen, die liever „be zig zijn" eigenlijk het lbo de aange wezen schoolkeuze zou moeten zijn. De praktijk wijst dat ook uit, want Zondagmiddag om half zes maakte een 19-jarige Soester autobestuurder zich bijzonder boos omdat een mede-weg gebruiker hem met lichtsignalen attent maakte op foutief verkeersgedrag. Op het kruispunt Steenhoffstraat/Dalweg gaf hij de bestuurder van die auto, een 20-jarige man uit Bussum, een for se klap midden in zijn gezicht De politie kwam tussenbeide en maakte proces-verbaal van de mishandeling op. Vorige week dinsdagmorgen om elf uur werd op het kruispunt Steenhoff- straat, Kerkplein, Dalweg een 71- jarige fietser aangereden door een au tomobilist. De fietser hield aan de botsing een pijnlijke rib en wat schaafwonden over. Beiden verklaren niet door rood licht gereden te zijn. De automobilist reed op de Steenhoffstraat, richting station Soestdijk en zegt door oranje licht te zijn gereden; de fietser, komend van de Dalweg, verklaart pas op zijn fiets gestapt te zijn toen het voetgangers oversteeklicht op groen stond. De politie vraagt getuigen van dit on geval zich met haar in verbinding te stellen. dikwijls komen leerlingen vanuit het Mavo naar het lager beroepsonderwijs toe. De verschillende schoolsoorten binnen het lbo zijn: Het leao: - lager economisch en ad ministratief onderwijs. Het lmo ook wel lco genoemd: - deze letters staan voor lager middenstands- onderwijs of lager commercieel onder wijs. Het Ito: - lager technisch onderwijs Het lhno: lager huishoud- en nijver heids onderwijs. Hetlao: - lager'agrarisch onderwijs. Verder wordt medewerking verleend door: - Het gewestelijk arbeidsbureau, dat vertegenwoordigd is met haar beroe pen voorlichters - Het bureau voor school- en beroeps keuze, dat adviseert en helpt bij de keuze naar voortgezet onderwijs. - Het regionaal orgaan voor het leer lingwezen Utrecht, dat informatie geeft over de beroepsopleidingen bin nen het leerlingwezen en andere vor men van deelonderwijs. Alle regionale scholen uit deze sector zijn op de info-week vertegenwoor digd. Aan de manifestatie nemen deel tien scholen uit Amersfoort, één uit Soest (Scholengemeenschap Eem land), 'één uit Bunschoten, één uit Hoogland (Lager Agrarisch Onder wijs) en één uit Leusden. Aanwezig zijn ook het Regionaal orgaan van het Leerlingenwezen uit Utrecht; het Ge westelijk Arbeidsbureau Amersfoort, afdeling beroepenvoorlichting en het Bureau voor School- en Beroepskeuze te Amersfoort. De hoofdinspecteur van het lbo/mbo, ing. H. J. Evers opent op 18 januari, om 14.00 uur, de info-week. Circa twee duizend leerlingen uit het tweede leer jaar van het lbo zullen de manifesta tie bezoeken. Voor de leerlingen van het basis-onderwijs, hun ouders, hoofden en leerkrachten van scholen en overige belangstellenden is er ge legenheid de manifestatie te bezoeken op woensdag 20 januari en op donder dag 21 januari steeds van 13.30 tot 21.00 uur. De toegang is gratis. De Centrumkerk „De Brug" ligt tegen over het Euterpeplein. Op voorstel van burgemeester en wethouders zal aan de heer C. A. Kuijer 4242 gulden subsidie uit de gemeente- pot gegeven worden voor het herstel van het rieten dak van zijn aan het Kerkpad ZZ 99 gelegen boerderij. Het pand komt voor op de vastgestel de lijst van onroerende monumenten en b. en w. achten het een gemeente lijk belang dat het monument goed wordt onderhouden. De totale herstelkosten worden ge raamd op 14.141 gulden en het Rijk betaalt daar 30% van tot een maxi mum van 4242 gulden. Aan de gemeenteraad vragen b. en w. eenzelfde bedrag ter beschikking te stellen. Het komt terug in de gemeen tekas door middel van een 25-jarige aflossing uit het Gemeentefonds. Uit een op het parkeerterrein bij het ziekenhuis Zonnegloren staande perso nenauto, toebehorend aan een inwoon ster van de gemeente Lienden werd een schoudertas gestolen met onder meer een portemonnee met honderd gulden, vier eurocheques, een bank- pasje, een giropasje en een rijbewijs. De auto werd opengebroken. Vorig jaar is by de PUEM het ge middeld stroom-verbruik per klein verbruiker gedaald, terwijl het aan tal verbruikers steeg. Deze dalende trend in het verbruik is uit een oog punt van energiepolitiek verheugend, maar voor de PUEM als onderneming gaat het proble men opleveren met het oog op de dekking van de vaste kosten. We hebben de beste wensen gekregen, en daarbij de wensen van ons niet verzwegen, gegeven dus ook, niet ontvangen alleen. We maakten het duid'lijk en eerlijk gepieend, door hen en door ons, en zo samen vereend sloegen we daarbij de handen ineen, bij 't wederzijds wensen, veel heil en veel zegen. Het was dan ook niet bij ons zó gelegen, slechts als een pro-forma, en dan ook niet meer, maar een heilwens en zegen, zo heen en zo weer. We meenden het eerlijk, we meenden 't oprecht, we waren zo samen elkaar toegenegen, met heil en met zegen, van d'een tot d'ander we wensten het ieder, en zo ook elkander, en hebben het niet onnadenkend g En zo is de waarde van 't wensen gestegen. Bij het bedrijf gemeentewerken wordt voor de centrale motor voertuigen-herstelwerkplaats gevraagd een: Opleiding: diploma 1e monteur bedrijfsautomobielen V.A.M. Er varing in het onderhoud van (gemeentelijke) bedrijfs wagens alsmede vaardigheid in het lassen en con structiewerk strekt tot aanbeveling. Salaris: afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring van f 1.853,- tot f 2.432,- bruto per maand, te vermeer deren met 7V.r% vakantietoelage en vuilwerktoeslag. Regeling van werkkleding is van toepassing. Toetreding tot de vrijwillige brandweer van Soest behoort tot de mogelijkheden. Sollicitaties gericht aan de direkteur van gemeentewerken, toezenden aan de afdeling personeelszaken, Postbus 2000, 3760 CA Soest, binnen één week onder vermelding van va caturenummer 81-30. Burgemeester en wethouders hebben besloten om met Ingang van 1 ja nuari 1982 een abonneestop in te voeren voor de Aardgas Controle Abon nementen van het gas- en c.a.i.bedrijf. De reden hiervan is dat met de huidige personeelsbezetting van het bedrijf een verdere uitbreiding van het aantal onderhoudsabonnementen voor gasapparaten niet mogelijk is. Dit besluit heeft geen gevolgen voor hen die thans reeds een Aardgas Controle Abonnement hebben. Voor het laten uitvoeren van onderhoudswerkzaamheden aan gasappa raten kan men zich wenden tot de erkende gastechnische installateurs. Bij het gas- en c.a.i.bedrijf ligt een lijst van deze erkende installateurs. Goed onderhoud van gasapparaten is van groot belang voor de veilige werking en voor een zo zuinig mogelijk gasverbruik. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 12.30 - 13.30 - 17.00 UUR Dit zegt de direkteur van de PUEM, ir. F. van Koppenhagen in zijn nieuwjaarstoespraak. Het aantal kleinverbruikers steeg in 1981 tot 245.500. In 1980 was dat 241.259 en in 1979233.991. Het verbruik liep vanaf 1979 met 3.1% terug: van 1.268.000 MWh in 1979 en 1.247.000 in 1980 tot 1.228.000 in 1981. De grootverbruikers namen 659.000 MWh af tegen 654.000 in 1980, maar het totaal verbruik van groot- en kleinverbruikers samen kwam la ger uit; 1.887.000 tegen 1.901.000. 'Het is duidelijk', zegt ir. Van Kop penhagen, 'dat de PUEM na vele jaren van groei nu in een periode van stilstand is terechtgekomen. Een probleem daarbij is dat het aantal aansluitingen wel blijft toe nemen, zodat wij moeten blijven in vesteren in nieuwe activa, hetgeen onze kapitaalslasten jaarlijks doet toenemen.' Het grootste probleem voor de toe komst zal daarom zijn het bedrijf ekonomisch verantwoord te laten blijven funktioneren en hoe voor komen moet worden dat het jaar met verlies zal worden afgesloten. In de loop van 1981 werd het ploe- genbestand van de aannemers die voor de PUEM werken van 190 man verminderd tot 125 man. De verwachting is ook dat het aantal monteurs van aannemers dat in de ombouw van de netten werkt, ver der zal teruglopen. Intern beteken de het dat sommige toezichthouders ander werk zijn gaan doen en er wordt rekening mee gehouden dat via natuurlijke afvloeiing het perso neelsbestand zal moeten afslanken. Het aantal personeelsleden bedroeg eind vorig jaar 751 tegen 757 in 1980 en 743 in 1979. Tien jaar gele den, in 1971waren er bij de PUEM 681 mensen in dienst. Uit een vrachtwagen welke aan de Koningsweg stond geparkeerd, werd de akku gestolen. Bij twee andere vrachtwagens deed men een vergeefse poging deze onontbeerlijke stroomle- verancier weg te nemen. Op de Bosstraat botsten zaterdag 2 ja nuari twee personenauto's frontaal op elkaar. Dat gebeurde toen de ene be stuurder op het moment dat hij een inrit wilde oprijden, geen vrije door gang verleende aan een hem tegemoet komende automobilist. Er sneuvelde ook een lichtmast. De aangereden au tobestuurder werd met pijn in zijn hoofd met de ambulance-auto naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. •Na een zeer ingrijpende verbouwing is afgelopen zaterdag de Molensoos min of meer officieel in gebruik ge nomen. Het georganiseerde „open huis" trok meer dan duizend bezoe kers, waaronder wethouder G. Plomp, diverse raadsleden en uiteraard vele gebruikers. De soos beschikt nu over een grote zaal met podium en een discotheek die ondergebracht is in de cabine van een vrachtwagen; een zaal met twee bars; een biljartkamer met flipperkas ten en voetbalspel en een „sleutelruim te" voor bromfietsers en motorenen thousiasten. Verhaal van een volksdeel waar ik in mijn geboortestad en mijn jeugd veel onder verkeerde en dat ik lang geleden gelezen heb. Het stond in 'Getto geintjes' en het ging over een Joodse vrouwq die tot de Amster damse bevolking behoorde en daat met hen een eigen woongebied had en een eigen gewoonte en leefwijze volgden. Ze was nog maar zelden haar eigen buurt uit geweest en had een groot aantal kinderen voortgebracht. Een daarvan, een dochter en de oudste, was getrouwd en woornde in U- trecht. Toen die in de kraam moest had ze dit moeder geschreven en ge vraagd, moeder kom is. Besloten werd dat moeder gaan zou, en zo bakte moeder schol om mee te nemen want een vrouw in positie lust wel iets hartigs. Ook had ze een potje met zure haring in het karbiesje gedaan, een krentemik en meer voedzaams. En toen het ver trek daar was bracht de hele familie moedeer naar de trein. Naar het Weesperpoortstation dat toen nog bestond en waar moeder zich moeizaam in een coupé gehesen had van een wagon die losgekop peld stond. Want toen de locomo tief gillend en stoom uitblazend de trein in beweging zette bleef het achterste deel staan. Maar geen nood, na een uur vertrok er weer een trein naar Utrecht en de jongens vermaakten zich best. Opnieuw stapte moeder in, waarbij een van de jongens opmerkte: 'Moeder, wordt niet zeeziek!' Voor de grap. De meeste kinderen ston den aan het eind van het perron om moeder uit te wuiven, maar ze za gen niet veel van het vertrek door de wolk van stoom die het uitzicht be lemmerde. Op het Muiderpoortstation geko men, de eerste halte en nog in Am sterdam, riep de conducteur langs de trein lopend: 'Utrecht', waarmee hij bedoelde: 'Naar Utrecht', maar moeder dacht: 'Dat is gauw' en stapte uit. Op goed geluk zette zij de pas er in en op enige afstand geko men vond ze het maar geinig: in U- trecht ook een Koloniaal Instituut. Zo liep ze door, en toen ze een hoek van een straat omsloeg, kwam aan de andere hoek juist vader met z'n kroost de straat in waarbij kleine Ben uitriep: 'Als je het niet beter wist zou je zo zeggen dat moeder er aan komt'. P.S. Ik vertel dit verhaal omdat ik het niet vergeten kan, en met wee moed denk ik aan die tijd van wel eer. m m W l»Lr Z/ In de raadsvergadering van 21 janu ari a.s. komen liefst 22 voorstellen aan de orde voor het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel l van de Zóneverordening Hinderwet. Het betreft vergunning voor een verfspuit cabine, een supermarkt, een appara- tenfabriek, een timmerwerkplaats, een autoplaatwerkerij, een autoher- stelinrichting, een trappenfabriek, een machinefabriek, enkele agrarische bedrijven, het kompost- en rioolwa- ter-zuiveringsbedrijf, een aannemers bedrijf ten behoeve van cultuurtech nische werken, een betonnen ber ging voor samengeperste gassen en oplosmiddelen, een snackbar/café, een reparatie-inrichting voor cross-moto ren, een vuurwerkopslagplaats en een bedrijf voor het fabriceren van schoon maak middelen In de nacht van vrijdag op zaterdag hebben inbrekers een ware ravage aangericht in het aan de Albert Cuyp- laan gelegen klubhuis „Kruispunt" Zakken bloem en suiker werden over de grond leeggestrooid en het geheel werd met water besproeid. Ook werd met verf gewerkt. Om bin nen te komen is vermoedelijk van een valse sleutel gebruik gemaakt. Nederland is al meer dan twintig jaar een gastvrij vakantie-oord voor duizen den jeugdige inwoners van West- Berlijn. Het begon allemaal na de totstandkoming van de Muur. Gevluch te gezinnen, of een vader of een moeder die de sprong van oost naar west hadden gewaagd met één of meer kinderen, woonden tijdelijk in vluchte lingenkampen. Daar werden ze opge merkt door Nederlanders die iets voor de kinderen wilden doen. Eén van de mogelijkheden bleek, hen een wekenlange vakantie in het veilige Nederland te laten doorbrengen, be trekkelijk ver van de dagelijkse span ning en narigheid. Uit de aktie om zo'n veertig kinderen, die inmiddels al lang volwassen zijn, een vakantie-adres te bezorgen, is de Stichting Pax Christi Kinderhulp ont staan, die verantwoordelijk is voor de jaarlijkse organisatie van een aantal treinreizen van -West-Berlijn naar Ne derland. Elke zomer komen ca. 1600 meisjes en jongens in de leeftijd van zes tot achttien jaar naar ons land. Velen van hen verblijven jaar na jaar bij dezelfde gastgezinnen. Voor andere kinderen, In de nacht van zaterdag op zondag werd een aan de Burgemeester Grothe- straat geparkeerde auto aangereden en aan de linkerzijde beschadigd. De dader verdween. Dat gebeurde eveneens aan de Mo lenstraat bij de Molensoos. Daar ont dekte de Amersfoortse bestuurder van het voertuig zaterdagavond om elf uur dat zijn wagen aan de rechterzijde beschadigd was. De heer L. F. Gast, rheumatoloog gevestigd te Hilversum, is reeds jaren als consulent verbonden aan het Zie kenhuis Maarschalksbos. Door het aantrekken van een associé, de heer D. M. Hofman, heeft Dr. Gast meer mogelijkheden gekregen en zal hij met ingang van 9 januari a.s. iedere vrijdagmiddag spreekuur hou den in de polikliniek van het zieken huis Maarschalksbos. Afspraken hiertoe kunnen op de ge bruikelijke manier gemaakt worden via het afsprakenbureau, tel. 02154- 15831. De Stichting Maarschalksbos-Zon negloren meent door deze uitbreiding van zijn dienstenpakket tegemoet te komen aan de wensen van veel rheu- mapatiënten, die thans dichter bij huis geholpen kunnen worden. die voor de eerste maal in aanmerking komen voor een vakantie buiten West- Berlijn, worden nieuwe adressen ge zocht. Eveneens voor Berlijnertjes die niet bij hun oude adres kunnen terug komen, omdat de Nederlandse gast ouders bijvoorbeeld door eigen vakan tieplannen, huiselijke omstandigheden of door leeftijd, niet in staat zijn het kind te heruitnodigen. Op 27 juni 1982 rijden de twee treinen met kinderen bij Oldenzaal de grens over. Bekend is dan waar de kinderen hun vakantie zullen doorbrengen, want dat is tevoren door Pax Christi Kinder hulp prima geregeld. Mits natuurlijk beschikt kan worden over voldoende vakantie-adressen. Duizenden Neder landers voelen zich betrokken bij de dagelijkse problematiek van de West berlijnse situatie. Stukje bij beetje zullen de kinderen iets laten merken van de toestand „thuis". Als er al een thuis is...: Ondanks alle goede bedoelingen van de stadsrege ring en ontelbare particulieren die hun stad West-Berlijn leefbaar proberen te houden stijgt de nood. Met grote moeite houden tienduizen den bewoners zich staande onder de druk van een onwezenlijke en deels gefrustreerde samenleving. Begrijpe lijk dat velen, bijna onopgemerkt in de toch niet van schoonheid, levendigheid en vertier verstoken stad, het slacht offer worden. Vooral voor de jeugd is de bedreiging erg groot. Pax Christi Kinderhulp-voorzitter Theo Beijerink zei bij het twintig jarig bestaan van de Stichting: „Of het wel of niet nodig is voor de kinderen, mogen wij niet laten afhangen van uiterlijkheden. We moeten ons afvra gen, hoeveel warmte en liefde de kinderen tekortkomen in hun door schijnweelde, alcoholisme, werkloos heid, drugs, hoge graag van misdaad, sociale misstanden, gebrek aan goede huisvesting, soms slechte huiselijke omstandigheden en weinig uitzicht op verbetering getroffen stad". Pax Christi Kinderhulp nodigt Neder landse gezinnen uit zich kandidaat te stellen als gastgezin voor jongens en meisjes in de leeftijd van zes tot twaalf jaar. Deze rekenen op een vakantie in de periode van 27 juni tot 4 augustus. De kontaktpersoon is: D. J. Veldhoen, Goudsbloemstraat 19, 3812 WT Amers foort, tel. 033-18729. Verdere informatie wordt daar ver strekt. Voorraad vuurwerk in beslag genomen Een 19-jarige jongeman uit Soest moest vorige week woensdag zijn pas gekochte voorraad nieuwjaarsvuur werk afstaan aan de politie. Hij kon op die morgen de verleiding niet weer staan om alvast met knallen te begin nen. Hij weigerde aanvankelijk de spullen af te geven, maar dat gebeurde later ln het politiebureau wel. Die voorraad bestond uit 136 rotjes. 15 stuks bengaals vuur en -13 vuurpijlen, alles in diverse maten en soorten. De knaap kreeg uiteraard een bon.

Soester Courant | 1982 | | pagina 5