Jadi's Opruiming o Programma Eemvogels weren zich uitstekend Soester schaakclub verliest voor vierde maal Olympia heren 1 niet te stuiten SVV Stam) goed begin van tweede competitie helft BDC-dames niet verder dan gelijkspel - heren verliezen 10.- Springbokken in de finale voor kampioenschap KORFBAL Joop van Leyen- horst wint trimloop r SCHAKEN VOLLEYBAL VOLLEYBAL HANDBAL s Lois - Love - Lee - Cooper-Lois Broeken Flannel broeken 40% korting Tuinbroeken Stretch broeken Jacks 60.- - 70.- - 80.- - 90.- Velours-sweaters 25.- Diverse damestruien Kinderbroeken Kinderjacks 40.- - 50.- - 60.- - 70.- Diverse kindertruien .10.- Lois - Love - Lee - Cooper - Lois - Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg GYMNASTIEK BASKETBAL Papillon speelt a.s. zaterdag in Zeist 15 Sim's|«t Courant van woensdag 13 januari 1983 15 EKVA - Eemvogels 9-6 „Wij zullen onze huid duur verkopen" zo sprak trainer/coach Jan de Haard vooraf over de wedstrijd tegen EKVA. Deze ploeg staat ongeslagen bovenaan in de poule en heeft verreweg de meeste wedstrijden met dubbele cij fers gewonnen. Afgelopen weekend wachtte de Soester korfbalploeg een lesje in Almére - althans zo waren de verwachtingen vooraf. Hoe anders zou het lopen, weliswaar won EKVA, maar het verweer van De Eemvogels loog er niet om en het werd dan ook maar een kleine overwinning voor de ploeg uit Almere. Het eerste verdedigingsvak van de Eemvogels was hermetisch gesloten en de weinige kansen die er nog ontstonden werden niet uitgebuit. Het gevaar in het Eemvogelaanvalsvak imponeerde en Ton Kraaikamp bezorg de zijn direkte tegenstander veel werk. In de achtste minuut was het raak, maar niet voor de thuisploeg. Middels een doorloopbal was het Wim van Rheenen die de Eemvogels op voor sprong zette: 0-1. De Eemvogelverdediging kwam onder steeds grotere druk en moest uiteinde lijk in de dertiende minuut door de knieën: 1-1. De ploeg uit Almére liep nu regelmatig uit tot een geflatteerde 6-1 ruststand: een aantal dubieuze straf- worpen bracht de Eemvogelploeg uit de concentratie. In de tweede helft leek de Eemvogel ploeg met grote cijfers weggespeeld te worden. Het werd 8-1, maar toen kon een doorgebroken Wim van Rheenen slechts op onreglementaire wijze ge stopt worden waardoor de bal op de stip kwameen strafworp die op koel bloedige wijze in tweede instantie door Ton Kraaikamp werd benut. Na een kwartier spelen de negende EKVA treffer en daarmee tegelijkertijd het laatste wapenfeit van deze ploeg. Met inzet en doorzetting wisten de Eemvogels het initiatief over te nemen Allereerst scoorde van afstand Leen- dert van den Berg en nog geen minuut later wist Wim van Rheenen door te breken en middels een doorloopbal 9-4 te scoren. De Eemvogels kwamen steeds meer in het spel en het was Corrie van Herwaarden die van af stand de vijfde Eemvogeltreffer scoor de. In de laatste minuut kreeg de Eemvogelploeg nog een dubieuze straf worp mee. Jan van de Kuil hield de zenuwen goed in bedwang en scoorde, trefzeker de zesde Eemvogeltreffer en bepaalde daarmee de eindstand op 9-6. Een verrassende uitslag die voorname lijk te danken was aan de enorme inzet van de ploeg uit Soest en de trainer/co ach Jan de Haard was na afloop een zeer tevreden man: ,,Je ziet steeds meer dat de inzet er is en de bereidheid om te blijven knokken - dit moet in de komende wedstrijden vruchten kunnen afwerpen". Inderdaad met deze spel wijze kan de wedstrijd komende zater dag tegen ESDO in Breukelen geen problemen geven, maar ja ook bij korfbal geldt: de bal is rond. De jeugd Het meisjesteam blijft winnen en afge lopen zaterdag bond het meisjestem lopen zaterdag bond het meisjesteam Soesterkwartier aan de zegekar. In de eerste helft scoorde Nannie Friebel tweemaal na goed steunend werk van Carla Knul. In de tweede helft bepaalde Annette Slagt de eind stand op 3-0. Al verloor in Amersfoort van Mia A3 met 5-1. Kathja Rauch redde met een afstandsschot de eer. Programma zaterdag 16 januari in sporthal Beukendal 11.00 uur Eemvogels pl - Midlandia pl 13.30 uur Eemvogels ml - Tovers ml 18.00 uur Eemvogels al - Antilopen a5 De trimloop te Egmond aan Zee, over een afstand van ruim 21 kilo meter' (een halve marathon) is ge wonnen door de S.O.Soest-atleet Joop van Leyenhorst. Zijn tijd was 1.15.20 uur. Er was grote belangstelling voor dit in de sneeuw gehouden evenement. Aan de trimloop deden liefst 3500 vrijetijd-atleten mee en aan de wed strijd nogeens 1500 man. Bij de trimmers hoorden ook Eef van de Brink (1.18.23 uur); Rob de Haas (1.23.38 uur) en Joop Oranje (1.29.15 uur). Overigens bleek dit keer nogeens dat men ongetraind of onvoldoende voorbereid niet ongestraft aan een dergelijke loop kan deelnemen. Er viel een dode te betreuren. S.O.Soest - Jeugdvoetbal Nog steeds geen voetbal voor de jeugd. Aangezien het er naar uitziet, dat er ook komende zaterdag niet gevoetbald kan worden, wordt er voor de Soest- Jeugd een film vertoond van Bud Spencer in „Vandaag ik, morgen jij". Om 11.00 uur is er een voorstelling vooi' de D, E en F-pupillen en om 14.00 uur voor de A, B en C-junioren. sinds 1887 Een naam die staat voor bijna 100 jaar ervaring, vakmanschap en service. Dat bewijst het feit dat zij alleen de allerbeste mer ken vleugels en piano's in huis hebben en dat wordt bewezen door het feit dat alle grote merken graag bij van den Burg willen staan, zoals: Bösendorfer, Bechstein, Grotrian- Steinweg, Pfeiffer, Feurich, Seiler, Hoffmann, Pleyel, A. Förster, Rippen, Yamaha en Schimmel. VAN DEN BURG Biltstraat 62 - 68 Utrecht 030 - 712299 VAN DEN BURG Arnhemsestraat 8-10 Amersfoort 033-30124 Het wil met het eerste tiental van de Soester schaakclub nog altijd niet erg vlot ten. In Utrecht leed de formatie van non playing captain Balvers z'n vierde seizoennederlaag. Het derde garnituur van de studentenvereniging Paul Ke- res was daar vorige week donderdag voor verantwoordelijk. Bij een 7-0 achter stand - en drie afgebroken partijen - werd de ontmoeting verdaagd naar komende vrijdag wanneer twee partijen op Soester grondgebied zullen wor den uitgespeeld. De derde ontmoeting - die van negende bordspeler C. van Dijk - is weliswaar aangehouden maar zal in de loop van deze week zonder verder te spelen worden opgegeven door Soest waardoor een 8-2 eindstand het meest waarschijnlijke resultaat lijkt te gaan worden. Immers de hangstellingen van kopman Vennik en vierde bordspeler Van Tui nen lijken voor Soest de enige bordpun- ten te gaan opleveren. Soest 1 heeft tot dusver in de Promotie klas van de Stichts Gooise schaakbond maar één wedstrijd gewonnen. Met bijzonder veel geduld en inspan ning werd de ontmoeting tegen Laren met het kleinst mogelijke verschil ge wonnen: 5%-41/è- Bij die ene winstpartij is het tot dus ver gebleven en aangezien er nog maar vier wedstrijden te gaan zijn tegen clubs die zeker niet tot de zwaksten van de afdeling gerekend mogen wor den, ziet de nabije toekomst van het eerste tiental van Soest er nou niet bepaald rooskleurig uit. Zo links en rechts wordt er al heel voorzichtigjes gedacht aan degradatie naar de eerste klas waarin Soest dan weer na vier seizoenen zal terugkeren. Maar wie weet: misschien keren de kansen nog voor de strijders van de 64 velden. Immers de wonderen zijn de wereld nog niet uit al begint het er zo lang zamerhand toch wel op te lijken dat Vrouwe Fortuna de Soesters dit sei zoen de rug heeft toegekeerd. Met een formatie die zeker niet zwakker mag worden geacht dan die van vorig sei zoen (alleen good-old Samsom is daar uit weggevallen om redenen van ge zondheid) wil het maar niet lukken. Wedstrijden die vorig jaar gewonnen of gelijk gespeeld werden zijn dit sei zoen met grote cijfers ongelukkig ver loren gegaan. En zeker niet om het feit dat de Soester vertegenwoordigers slechter zijn dan hun tegenstanders. Het falen is in de meeste gevallen te wijten aan niet voor mogelijk gehou den blunders waarvan er elke wed strijd wel drie tot vier gemaakt wor den. Ook tegen Paul Keres was dat weer het geval. De ellende begon al bij invaller Jonker die na acht zetten last kreeg van schaakblindheid en een parade die tot fors materiaalverlies leidde moest toestaan. Ook Goes miste aan het tiende bord de juiste voort zetting toen zijn tegenstander een stuk geofferd had voor twee pionnen en een gevaarlijke koningsaanval. Henze moest ook al met verlies genoe gen nemen toen een verkeerde paard- zet werd afgestraft. Het verlies van tweede bordspeler Vegter kwam wel het hardst aan. De oudkampioen van Soest liet zich overbluffen door zijn te genstander in wat later een gewonnen eindspel bleek te zijn. Muis, Schilder en Groen kwamen goed uit de opening maar zagen geleidelijk aan hun posi tionele overwicht als sneeuw voor de zon verdwijnen door enkele minder goede voortzettingen. Tegenover al deze gevallen stond slechts een schwin- deltje waarvan kopman Vennik gretig profiteerde. Hij zag zijn partij afgebroken in een zowel positioneel als materieel gewon nen stelling. Ook Van Tuinen brak af in een gewonnen positie die hij zonder hulp van zijn tegenstander verkregen had. Van Dijk liet het aan het negen de bord eveneens aankomen op afbre ken maar hij staat aanwijsbaar ver loren. De gedetailleerde resultaten: Paul Keres 3-Soest 1: Pos - Vennik afg. C. Korvinus - Vegter 1-0 Van Veen - Muis 1-0 Maartense - Van Tuinen afg. Visser - Schilder 1-0 Boerkamp - Henze l-0 Van Heek - Groen 1-0 De Zwart - Jonker 1-0 Kloppenburg - Van Dijk afg. Voterlet - Goes 1-0 SPORTS^ In de thuiswedstrijd van afgelopen za terdag tegen nummer twee op de rang lijst Woudenberg, heeft het heren 1 team van Olympia met een 3-0 zege haar voorsprong als koploper tot 9 wedstrijdpunten vergroot t.o.v. num mer twee op de ranglijst. In een voor Olympia middelmatig ge speelde wedstrijd, was het Einus de Broekert die opviel door buitengewoon goed spel. Alle drie de sets verliepen volgens het zelfde patroon: Olympia begon met het nemen van een flinke voorsprong en liet dan Woudenberg inlopen tot een gelijkstand van bijv. 10-10, om dan met sterke aanvallen en goede bloks de set in haar voordeel af te ronden. Set standen: 15-12,15-12 en 15-11. De uitslag van de thuiswedstrijd van Olympia dames 1 tegen nummer 2 op de ranglijst Zelky uit Harderwijk, was van te voren al ingecalculeerd als verlies voor Olympia. Met setstanden 11-15, 13-15 en 11-15, namen de Harderwijkers een 0-3 over winning mee naar huis, welke wat be ter had kunnen worden bevochten door de Soester dames. Vooral de afwerking van de stops bij Olympia waren onder peil, waardoor bijv. in de tweede set bij een gelijk stand van 10-10, Woudenberg na 5 mis lukte stops van Olympia, deze set in haar voordeel kon beslissen. De eerste wedstrijden in het nieuwe jaar verliepen voor de Soester Volleybalver eniging uitermate bevredigend. De damesteams draaiden als vanouds op volle toeren en de Top 3 behaalde ruime overwinningen. Ook bij de heren verliepen de wedstrijden zonder meer gunstig. Komende periode zijn er in de diverse teams wat andere opstellingen te zien, vanwege de wintervakantie van enkele speelsters en spelers, maar het zou niet terecht zijn om te veronderstellen dat dit de kansen zou verminderen, omdat dit natuurlijk bij andere verenigingen ook het geval zal zijn. Het zal in ieder geval een goede kans zijn voor de reserves om zich waar te maken. Dames SVV 1 - Heyendaal (Nijmegen) 3-1 Deze uitwedstrijd werd een vrij ge makkelijke overwinning. Dit kwam voornamelijk doordat er goed en accu raat inzet werd getoond en de aanval zeer gevarieerd verliep. De eerste twee sets toonden dit duidelijk en gaven een gelijk beeld te zien. Heyen daal beschikte over een lange aanval- ster die meerdere malen de aanval wist af te blokken, maar dit was dan ook het enige „struikelblok". In de derde set probeerde trainer- coach Rob Rombouts een wissel uit van een van de spelverdeelster. Er bleek toen toch dat de rest van het team dit niet direct kon verwerken, want de pass lag zeer onzuiver. Toch werd deze opstelling in de vierde set vervolgd en aangezien ook Heyen daal meer onzuiverheden ten toon spreidde en SVV steeds beter het blok van de lange aanvalster wist te passe ren werd de laatste set weer ruim ge wonnen. Setstanden waren: 15-8/15- ïi/5-15/15-7. Da mes SVV 2 - VC Utrecht 2. 3-1 Deze uitwedstrijd tegen de koploper van de 3e divisie D werd een grandioze overwinning voor het tweede dames team, waardoor zij nu de eerste plaats hebben overgenomen. De eerste set vertoonde enkele zwakke punten bij SVV en daardoor kon Utrecht deze winnen. Bewust gewor den van eigen fouten wonnen de Soester dames de volgende sets. Dames SVV 3 - KGU/V&S (Bussum] 3-0 Van meet af aan werd de tegenpartij goed onder druk gehouden en kon er punt voor punt een voorsprong worden opgebouwd, welke resulteerde in een 15-8 setwinst. In de tweede set hetzelf de beeld: goede aanval met behoor lijke variaties, goede verdediging, kortom een degelijke pot. Uitslag 15-5. De 3e set werd toch te gemakkelijk begonnen en via 1-5 achterstand naar 3-9. Door wat meer druk uit te oefenen d.m.v. hardere en betere aanvallen lukte het de SW-dames om uiteinde lijk ook deze set met 15-12 te pakken. Dams SVV 5 - KGU/V&S (Bussum3-0 Deze in de tweede klasse gespeelde wedstrijd leverde eveneens een duide lijke overwinning voor Soest. De eerste twee sets werden zonder veel proble men gewonnen, aangezien KGU/V&S erg weinig weerstand wist te bieden. In de derde set viel ook bij SVV het spelniveau terug. Vanaf 7-7 gelijkspel kwam SVV weer bij z'n positieven en maakte de set af. Setstanden waren: 15-5/15-4/15-8. Dames SVV 9 speelde tegen Leos (Leusden) en werd begeleid door zeer enthousiaste supporters die echter niet konden verhinderen dat er werd ver loren. Het was een sportieve, maar erg nerveus gespeelde wedstrijd. Set standen: 5-15/9-15/13-15. Heren SVV 1 - KGU/V&S (Bussum) werd ook een duidelijke overwinning voor SW. Heren SVV 2 - Lovoc (Nw. Loosdrecht) 2-2 De opbouw in deze wedstrijd werd over het algemeen goed verzorgd bij SW, maar in de aanval liet men op kritieke momenten hier en daar een steekje vallen, 'waardoor er geen volledige overwinning mogelijk was. Setstanden hier waren: 6-15/15-11/15-13/6-15. Heren SVV 4 - BG&SV 2 (Baarn3-0 Het is de sub-top redelijk draaiende viei'de herenteam bleek ook in deze wedstrijd weer over enkele zeer snelle akties en ongekend goéde aanvallen te beschikken. Hoewel dit team nog niet z'n optimale stabiliteit heeft weten te vinden, worden zij door de meeste tegenstanders in de 2e klasse A ge vreesd en terecht! De eerste twee sets werden zeer vlot op naam van SW gebracht en na een geringe achter stand in de 3e set werd via 12-12 toch weer een 15-12 overwinning behaald. Heren SVV 5 - KGU/V&S 2 De vierde ontmoeting tussen Soest en Bussum eindigde ook al in een victorie. De tegenstander stelde zich echter zeer onsportief t.o.v. de scheidsrechter op, waardoor zij zichzelf „uit de markt praatten". De aanvoerder werd zelfs uil het veld gestuurd! En hoewel het een close finish" was in alle vier gespeelde sets trofc,SW - terecht - aan het langste eind-..Setstanden waren: 15-13/12-15/16-14/17-15. Programma De verwachtingen voor komende wed strijden liggen weer erg hoog en on danks de wintersportgangers moet het ook deze week weer lukken om er veel punten bij te halen. Proficiat voor dames SVV 2 die de koppositie wisten te bemachtigen en alle overige teams veel succes in de komende strijd. Voor de mensen die eens een goed staaltje volleybal willen bewonderen liggen de kansen a.s. zaterdag in sportzaal „de Bunt" voor het oprapen. Progrumms Dameswedstrijden deze week SVV 1 - Radius (Gouda) za. 15.30 uur thuis SVV 2 - Nivoc (Nieuwegein) za. 13.30 uur thuis SVV 3 - Harderwijk 2 do. 19.30 uur thuis SVV 4 - Surf (Hoevelaken) za. 13.30 uur uit SVV 5 - Limvio (Baarn) do. 20.15 uur thuis SVV 6 - Nederhorst vr. 20.15 uur uit SVV 7 - Surf 3 (Hoevelaken) vr. 21.15 uur uit SVV 8 - Spirit 4 (A'foort) do. 21.30 uur thuis SVV 9 - Spirit 5 (A'foort) do. 20.00 uur uit SVV 10 - Olympia 10 (Soest) do. 21.30 uur thuis Programma Herenwedstrijden deze week SVV 1 - Harderwijk 2 za. 17.30 uur thuis SVV 2 - Vollkei 4 (A'foort) za. 19.00 uur thuis SVV 3 - Olly B 2 do. 21.45 uur thuis SVV 4 - Nederhorst vr. 21.30 uur uit SVV 5 - Huizen 4 do. 20.15 uur thuis SVV 6 - SVH 5 (Hoogland) do. 19.00 uur thuis Thuiswedstrijden Dames 1-2/Heren 1-2 worden gespeeld in „de Bunt" overige teams spelen in sporthal „Beukendal" (donderdag). Olympia 2 - Vollkei 2 (3-2) 15-11,15-12,11-15,13-15 en 15-11. Met niet erg overtuigend spel wonnen de Soester dames tegen koploper Voll kei. De eerste set werd door Olympia ver diend gewonnen. De tweede set ging een hele tijd gelijk op, maar tenslot te wist Olympia aan het langste eind te trekken. In de twee volgende sets bleek Vollkei duidelijk de betere. De beslissende vijfde set viel tenslotte toch in het voordeel van Olympia uit. BG&SV - Olympia 3 (2-2) 11-15,15-11,15-12 en 9-15. Olympia nam in de eerste set een flinke voorsprong, maar liet BG&SV toch nog tot U punten inlopen. De tweede en de derde set gingen verlo ren voor Olympia door erg rommelig spel en domme fouten. Door taai en geduldig spel wist Olympia de vier de set in haar voordeel af te ronden. KGU/V en S 2 Olympia 4 1-3) 6-15,17-15, 5-15 en 12-15. Na een voorzichtig begin wist Olympia door goede stops en afwisselend aan- valsspel de eerste set vrij gemakkelijk te winnen. De tweede set werd op het nippertje verloren, maar dankzij rus tig spel en variatie in de aanval, wer den vervolgens de derde en vierde set royaal gewonnen. Met deze over winning blijft Olympia op een gedeel de eerste plaats staan. Olympia 2 - BG&SV 1(3-1) 15-5,15-6,15-17 en 15-9. Een enigszins verzwakt Olympia-team (2 vaste spelers ontbraken), trad aan tegen eèn zeer gemotiveerde tegen stander: zelfs de coach van BG&SV kreeg een officiële waarschuwing van de scheidsrechter. Door goed gecon centreerd en afwisselend spel, wist Olympia de overwinning zowel in de eerste als in de tweede set af te dwin gen. Door nonchalant spel na een 11-6 voor sprong in de derde set van Olympia, wist BG&SV op het nippertje deze set in haar zak te steken. De vierde set liep, na een kleine inzinking aan het begin, weer als vanouds voor Olym pia. Almere Haven - Olympia! (3-0) 15-12,15-11 en 15-13. Olympia speelde niet een van zijn bes te wedstrijden, maar toch kon de me de-lijstaanvoerder geen echte vuist maken. De eerste set ging gelijk op tot 12-12, waarna Almere Haven deze set in haar voordeel afsloot. In de twee de set had Olynipia te kampen met een terugslag en kwam daardoor snel op achterstand: 7-0. Daarna wist Olympia zich te herstellen en slaagde er zelfs in eenvoorspróng vari 7-9 te bewerkstelligen. Toch was déze krachtinspanning te groot én Almere pakte tenslotte toch de winst. Ook de derde set verliep volgens hetzelfde pa troon: bij 13-13 bleek Olympia te wei nig adem over te hebben en gaf de overwinning weg aan Almere Haven. Spirit 4 - Olympia 6 (0-3) 6-15, 6-15 en 13-15. In de eerste set werden de eerste pun ten van Olympia gescoord met „tover ballen". Mede hierdoor ontstond veel zelfver zekerdheid en liepen de eerste twee sets voor Olympia als een spoortrein: veel gevarieerde plaatsballen en pas ses over links, brachten het hard smashende en verdedigende Spirit vol komen uit balans. In de derde set gaf Olympia aanvan kelijk het initiatief uit handen door veel foute opslagen, waardoor een voor het publiek aantrekkelijke gelijkop- gaande strijd ontstond. Bij de stand 13-11, werd de la met routine bij Olym pia opengetrokken en de strijd in haar voordeel beslist. Wedstrijdprogramma voor deze week: 16-1 Enschede Spirit Actief - Dames 1 17.00 uur. 16-1 De Dissel Spirit 2 - dames 2 14.45 uur. 15-1 Loosdrecht Lovoc 2 - Dames 3 20.15 uur. 14-1 Beukendal Dames 4 - Huizen 3 21.30 uur. 15-1 Ridderspoor Surf 4 - Dames 5 21.15 uur. 14-1 Beukendal Dames 7 - Vollkei 8 19.00 uur. 14-1 Zanderij Voleem 2 l Dames 9 20.30 uur. 15-1 De Kuil Unicornus - Heren 1 19.00 uur. 16-1 Hilversum GVC - Heren 2 16.00 uur. 16-1 Vierstee Salvo - Heren 316.30 uur. 14-1 Beukendal Olympia 4 - BG&SV 4 20.15 uur. 15-1 Hilversum. O GVC 2 - Heren 5 20.15 uur. 14-1 Beukendal Heren 6 - SVH 4 21.30 uur. 15-1 De Koppel Vollkei 9 - Heren 8 19.00 uur. De korte Kerstrust lijkt de dames- en heren handballers van BDC geen goed gedaan te hebben. De dames kwamen in Wijk aan Zee, tegenvallend, niet verder dan een gelijkspel en de heren verloren zelfs van rode-lantaarndrager Enschede. Bij de dames werd het 10-10 in de laatste minuut; de heren gingen ten onder met 15-11. De dames waren voorbereid op een zwaar karwei. Weliswaar werd de thuiswedstrijd royaal gewonnen, maar uit was in het verleden de tegenstand altijd al formidabel. De Soesters hadden een slechte start; de kleine kansjes om toch nog een voorsprong te nemen werden gemist. Wijk aan Zee wist van wanten; bouwde een voorsprong op van 3-0 en liep, nadat BDC een keer gescoord had, uit t<»i 5-1. Gre Leverink en Ada van Hal zorgden du^.. na alsnog voor een accep- lujuk iuo...iu,.u, o-t. ïucii liep in het begin van de tweede helft Wijk aan Zee weer uit tot 8-4. En pas bij de stand 9-5 hadden de Soester dames de zaak enigszins onder controle. •Met nog vijf minuten te spelen werd de gelijkmaker gescoord: 9-9. Een minuut later was het 10-9 voor Wijk aan Zee, maar met een alles of niets offensief wisten de Soester dames de schade te beperken: 10-10. Dat leverde in ieder geval één wedstrijdpunt op en daar mag men achteraf toch wel zeer tevre den mee zijn. A.s. zondag ontvangen de dames in sporthal Beukendal Aalsmeer. De wed strijd begint om 13.10 uur. Heren Een gehavend herenteam, zonder Paul v.d. Dijssel (geschorst) en de gebles seerde Henk Veenendaal en Hein Hoo- geboom, speelde een verloren wed strijd in Enschede. Ondanks geconcentreerd verdedigen was do stand na zeven minuten al 4-1. Toch kwamen de Soesters nog gelijk; 4-4, maar met de rust was het toch 7-5 voor de Enschedeërs. Sjaak en Ries Smeeing en Cleem Diemers zorgden voor de Soester goals. In de tweede helft opende Enschede de score weer, maar na vier minuten was de niet hopeloze stand bereikt van 10-7. Wat BDC betreft, zorgden daar Ries Smeeing en Ralph Christiani voor. Door diverse uitsluitingen aan weers zijde, gaf het volgende kwartier een rommelig geheel te zien. Er werd over en weer gescoord, maar van echt uit builen van overtal-situaties was geen sprake. Na 27 minuten spelen was de stand 13-11 en een gelijkspel leek er nog wel in te zitten. Het .pakte anders uit en via twee doelpunten in de slotfase stelde En schede de overwinning zeker: 15-11. Zondag a.s. spelen de BDC-ers thuis tegen middenmoter Olympia uit Hen gelo. Als het team compleet is, is winst niet uitgesloten. De laagste prijzen! - De beste besteding! Div. cord twill, strak en wijd model, maten 26 t/m 382 voor JL VU*" Cord/denimIV /O korting maten 28 t/m 38 1/ 2evoor V2 piTljs! Maten ES t/m EL 2 voor 90.- Cord/twill, maten 116 t/m 176 Vele andere artikelen sterk afgeprijsd!!! Zaterdag 16 januari 1982: 09.00 - 23.00 uur KNKV korfbal Zondag 17 januari 1982: 09.00 -18.00 uur BDC handbal 9.30 uur jongens welpen BDC - Schalkwijk 10.10 uur meisjes adsp. BDC 3 - Celentas 2 11.00 uur jongens adsp. BDC I - DSO 12.00 uur Dames jun. landel. BDC I - Staedl/HMS 1 13.10 uur Dames sen. landel. bdc i - Aalsmeer I 14.30 uur Heren sen. landel. BDC I - Olympia Hl 15.45 uur Heren jun. BDC - Nederhorst 16.45 uur Heren sen. BDC 3 - UD 5 18.00 - 23.09 uur Red Stars basketbal Zaterdag 16 januari 1982: 09.00 -11.00 uur Badminton Badso 12.30 - 21.00 uur Nevobo volleybal Zondag 17 januari 1982: 09.00 -17.00 uur Badminton Badso Donderdag 21 januari 1982: 16.00 -17.30 uur sportinstuif jeugd Zaterdag 16 januari 1982: 09.00 -12.00 uur Sportinstuif jeugd 12.00 -17.00 uur Badminton Selby 20.00 - 22.00 uur Badminton part. groep Zondag 17 januari 1982: 10.00 -15.00 uur Badminton Selby J.l. zaterdag zijn in de sporthal 'de Lunet' te Naarden de voorwedstrij den gehouden voor het kampioen schap van de Stichtse Turnkring van de provincie Utrecht. Het be treft de wedstrijd voor meisjes teams van negen tot en met elf jaar. Het eerste team van de Sprinbokken won deze voorwedstrijden; het tweede team eindigde op de vierde plaats en het derde team werd zes de. In totaal namen vierentwintig teams van verschillende verenigingen deel aan de wedstrijden in Naarden. Ze werden ingedeeld in twee poules van twaalf; de drie Springbokkenteams bij elkaar. Van het eerste toestel af was het duidelijk dat de Soester gymnastiekclub teams had waar ter dege rekening mee gehouden moest worden. Het derde team liet hier en daar een steekje vallen en eindigde zodoende met 136,65 punten op de zesde plaats. Deze ploeg bestaat uit I. Knijpstra, S.v.d. Hoeven, M. Wouterse, M. Knoope, L. Hofland en S. Walet. Het tweede team, bestaande uit de meisjes A.Steen, N. van Vloten, B.Sijbrants, D. Knippers, A. de Haard- en E. Verhoef kwam in de einduitslag 0.85 punten te kort om de derde plaats te behalen. De derde plaats zou ook hen recht gegeven hebben op deelname aan het kam pioenschap. Het eerste team met M. Komen, Y. Brandes, M. de Gier, M. van Dorre- steyn, Y.Uyland en S. Smit behaal de het hoogste aantal punten en mag daardoor deelnemen aan de wedstrijden om het kampioenschap van de Stichtse turnkring. Deze wedstrijden worden op 23 februari in Ermelo georganiseerd. De uitslag was alsvolgt: 1. De Springbokken, 149,35 ptn.; 2. S.V.H. Hoogland, 148,70 ptn.; 3. W.V.G.V. Weesp, 145,05 ptn.; 4. Springbokken 2,144,25 ptn.; 5. Amersfoort '67, 142,05 ptn.; 6. Springbokken 3, 136,65 ptn. Na een rustperiode van enkele we ken gaat het herenteam van de Soes ter basketbalvereniging Papillon a.s. zaterdag weer het veld in. Ongetwijfeld zullen de heren er op gebrand zijn om ook in de tweede fase van de kompetitie goed uit de startblokken te komen en tegen stander BZ'72 lijkt hiervoor een ge schikte opponent. Stellig zal het Soester herenteam proberen om zijn eerste plaats te handhaven en te verstevigen, hoe wel naarmate de kompetitie vordert dit natuurlijk steeds moeilijker zal gaan worden daar elke tegenstander er uiteraard op gebrand is om juist tegen Papillon zijn uiterste best te doen. De wedstrijd tussen BZ'72 en Papil lon zal a.s. zaterdag om half drie gespeeld worden in De Clomp te Zeist.

Soester Courant | 1982 | | pagina 15