m icöb Herman de Man Uw leukste vakantie- kiek Super uitvergroot voor 2% piek. Boekhandel v. d. Ven De Stadhouder vraagt uw aandacht voor: Fokvarkensbedrijf hoort op industrieterrein thuis 20X280»'/// j sr /-f/WfSfs. I Assertiviteitskursus I Dekoe^- Geiten Openbare raadsvergadering Openbare commissievergadering Informatieavond Begraafplaats Nuijten Progressief Soest) Informatieavond bebouwingsplan Geiteweitje Verleende bouwvergunningen Bouwzaken EENMALIGE SPECIALE AANBIEDING KUNST DER WERELD 3Sfs DEEL VOOR DEEL VOORDEEL - DEEL VOOR DEEL VOORDEEL - DEEL VOOR DEEL VOORDEEL s SiM'slrr Courant van nm-nsring 13 junuari 1982 5 De eerstvolgende openbare vergadering van de gemeenteraad wordt ge houden op donderdag 21 januari om 19.30 uur in de aula van het Grift- landcollege aan de Noorderweg. Vanzelfsprekend bent u van harte wel kom. De agenda ziet er als volgt uit: Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 15 ok tober 1981 en 19 november 1981. Ingekomen stukken. Vragenhalfuurtje. Voorstel tot het verlenen van een subsidie in de kosten van herstel van het rieten dak van het bedrijfsgedeelte van de boerderij Kerkpad Z.Z. 99. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zóneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten van een verfspuitcabine op/ in het perceel Amersfoortsestraat 7 te Soesterberg. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve vah het oprichten, in wer king houden van een supermarkt op/in het perceel Buys Ballotlaan l en 3 te Soesterberg. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een fabriek voor ver vaardiging van diverse apparaten op/in het perceel Dorresteinweg 65 te Soest. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het uitbreiden van een timmerwerkplaats op/in het perceel Koninginnelaan 48 te Soest. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het uitbreiden van een autoplaatwerkerij en spuiterij op/in het perceel Laanstraat 64 te Soest. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het uitbreiden van een autoherstelinrichting op/in het perceel Laanstraat 82 te Soest. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een Kompost- en Riool- zuiveringsbedrijf op/in het perceel Maatweg 10 te Soest. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zóneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in wer king brengen en in werking houden van een trappenfabriek op/in het perceel Nijverheidsweg 2 te Soest. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten van een machinefabriek op/ in het perceel Postweg 51 te Soesterberg. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het uitbreiden van een autobedrijf op/in het perceel Soesterbergsestraat 2 te Soest. Voorste] tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een Aannemersbe drijf ten behoeve van Cultuurtechnische Werken" op/in het perceel Veld. Montgomeryweg 51a te Soesterberg. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zóneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten van een agrarisch bedrijf op/in het perceel Birkstraat lil te Soest. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een agrarisch bedrijf op/in het perceel Birkstraat 115a te Soest. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel l van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een vrijstaande betonnen berging met twee gescheiden compartimenten voor opslag van samen geperste gassen en oplosmiddelen op/in het perceel Kampweg 5 te Soest. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het uitbreiden van een agrarisch bedrijf met een veestal op/in het perceel Korte Brink- weg 61 te Soest. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten van een agrarisch bedrijf op/in het perceel Lange Brinkweg 97a te Soest Voorsioi tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een snackbar annex café op/in het perceel Nieuwe weg 68 te Soest. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel l van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een reparatie-inrich ting van crossmotoren op/in het perceel Soesterbergsestraat 6a te Soest. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een fokvarkensbedrijf op/in het perceel Wieksloterweg O.Z. 5 te Soest. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het uitbreiden van een vuurwerkopslagplaats op/in het perceel Steenhoffstraat 62 te Soest. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel l van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten in werking brengen en in werking houden van een bedrijf voor het fa briceren van schoonmaakmiddelen en aanverwante artikelen op/in het perceel Belvedèreweg 7 te Soest. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het uitbreiden van een agrarisch bedrijf met een varkensschuur op/in het perceel Lange Brinkweg ongenummerd. Voorstel tot verkoop van het perceel Wilhelminalaan 14 te Soest aan de heer T. J. van Riemsdijk te Soest. Voorstel tot het beschikbaar stellen van leningen en bijdragen aan de Woningbouwvereniging Soest voor de bouw van 185 woningwetwonin gen in Overhees II-2. Voorstel tot verhuur van een perceel grond nabij de Beukenlaan aan de heer G. H. Kok te Soest. Voorstel tot verkoop van een perceeltje grond, gelegen aan de Van Mecklenburglaan te Soest aan de heer J. J. Koole te Soest. Voorstel tot verkoop van het perceel Wilhelminalaan 12 aan de heer J. C. P. Regnery te Soest. De schriftelijke toelichting op de onderwerpen die ter tafel komen, kan men inzien in het gemeentelijk INFÖrmatiecentrum. De openbare commissievergadering van de commissie milieubeheer is afgelopen maandag 11 januari niet doorgegaan. De vergadering vindt nu plaats op donderdag 28 januari om 8 uur in het gebouw gemeentewerken Lange Brinkweg. In het gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg, wordt woensdag avond 20 januari om 8 uur een informatieavond gehouden, waarbij een toelichting wordt gegeven over de uitvoering van de uitbreiding van de begraafplaats aan de Veldweg. Belangstellenden zijn die avond van harte welkom. De heer ,J. O. Nuijten van Progressief Soest gaat niet akkoord met het voor stel een ontheffing Zöneverordening Hinderwet te verlenen voor een fok varkensbedrijf aan de Wieksloterweg. Hij stelde zich in de vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening op het standpunt dat een dergelijke (bio) industrie niet grondgebonden is en der halve thuishoort op een industrieter rein. Nog plaats voor de ABO-cursus Voor de cursus Algemene Basisop leiding A.B.O.die medio deze maand start en gedurende twaalf weken in De Borg op de maandagavond zal worden gehouden kunnen nog vier personen geplaatst worden. Informatie hierover kan men krijgen bij het bureau sport stichting, Steenhoffstraat 6 (tel. 02155- 16744, toestel 458). Laat uw vakantiefoto's door ons ontwikkelen en afdrukken. Dan krijgt u om te beginnen f I perfecte afdrukken. Bovendien hebt u het recht om. tegen inlevering M van de bon uit deze advertentie, een van de foto's op king-size f - formaat (20x28 cm) te laten af- I drukken voor 12.50. Normale prys f io.- y I Dus knip uit 6py* 4 J m Bij Van Oosten worden uw fotorolletjes niet verstuurd naar een ontwikkelcentrale waar alles massaal eru automatisch ïjaat Wij maken alle afdrukken zelf. Met de grootste zorg- vuldiglieid. En altijd binnen 2<\ uur. van oosten Soesterberssestraat 57 - (t.o. Busstation) Soest - Tel. 02155 -13109 ,,Je kunt van buiten niet zien dat het een agrarisch bedrijf is. Er kan net zo goed een drukkerij in gevestigd zijn. De varkens komen pas naar buiten als ze afgevoerd worden naar het slachthuis!". Nuijten kreeg geen steun van de ande re commissieleden. In principe kon men zijn redenatie wel volgen, maar aangezien dergelijke fokbedrijven nog steeds als agrarisch aangemerkt wor den en dat wettelijk geregeld is, ziet men geen reden het voorstel van bur gemeester en wethouders te verwer pen. Klachten betreffende het milieu kunnen gemeld worden Wanneer ingezetenen van de gemeente sterk het vermoeden hebben dat er ergens iets illegaals gebeurt op milieu gebied of een andere klacht over het milieu hebben, kan men dat melden bij de afdeling milieuzaken van de dienst gemeentewerken (tel. 02155-13241). Is deze afdeling niet bereikbaar dan kan gevraagd worden naar de sectie milieu van de gemeentesecretarie. Na de kantooruren en in het weekend kan de politie geïnformeerd worden (tel. 02155-19444), die dan op haar beurt de milieu-inspecteur in kennis stelt van de klacht. Nieuw in het INFÖrmatiecentrum In het gemeentelijk INFÖrmatiecen trum zijn weer verschillende folders voor geïnteresseerden beschikbaar. Zo ligt daar «»en brochure met 20 tips voor het isoleren met dubbel glas. Deze brochure is ook interessant voor hen die reeds dubbel glas in de woning hebben. Dan is er de nieuwe folder ,,M/V, Gelijke Kansen, Je Goed Recht", wel ke gaat over gelijke behandeling van mannen en vrouwen naar aanleiding van de wetgeving over gelijke behan deling van mannen en vrouwen bij de arbeid. Verder heeft het ministerie van volks gezondheid en milieuhygiëne een fol der uitgegeven over insekten en ander ongedierte in en rondom de woning. Tenslotte is er een tweetal nieuwe folders op het gebied van veilig ver keer: ,,op leeftijd in het verkeer" en „rijden op autosnelwegen". In het INFÖrmatiecentrum liggen ter lezing de concept woonruimteverorde ning, het ontwerp afvalstoffenplan van de provincie Utrecht en het beheers plan voor het bosbezit van de gemeente Soest voor de periode 1980-1990. Verzending- aanslagbiljetten 1982 De verzending van de verschillende aanslagbiljetten zal dit jaar rond de 'vólgende data' plaatsvinden. Hondenbelasting 22 januari; zuive ringsrechten Soesterberg 29 januari; onroerend-goedbelasting 13 april; rioolrecht 30 april. De reinigingsrech ten worden zes keer per jaar via de voorsehotsnota's van het gas- en c.a.i. bedrijf ingenomen. Morgenavond, donderdag 14 januari, wordt om 8 uur in de brandweer kazerne, Lange Brinkweg, een informatieavond gehouden over het be bouwingsplan Geiteweitje, dat ligt tussen het Kerkpad Z.Z. en de Middel wijkstraat. Aan de hand van tekeningen zal het plan, dat voorziet in de bouw van 18 bejaardenwoningen, worden toegelicht. (Niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 22 december 1981. uitbreiden van een woning op een terrein gelegen aan de Beatrixlaan 24 (kad. gem. Soest sectie K., nr. 1436). Verlening d.d. 5 januari 1982. oprichten van een woonhuis op een terrein gelegen aan de Nieuw- straat 30 (kad. gem. Soest, sectie K., nr. 4151). bouwen van een schuur op een terrein gelegen aan de Van Hamel straat 57 (kad. gem. Soest, sectie G., nr. 6616). plaatsen van een dakkapel op een woonhuis op een terrein gelegen aan de Bartolottilaan 32 (kad. gem. Soest, sectie D., nr. 2922). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkin gen (Wet Arob) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagteke ning van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. Openbare bekendmaking De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: 1. P. Anneveld, Dr. 's Jacobstraat 11 te Soest, ten behoeve van het uit breiden van het woonhuis op het perceel Dr. 's Jacobusstraat 11 (kad. gem. Soest, sectie D., nr. 2961 2. Bestuur van de Stichting Van der Huschtscholen, Paulus Potterlaan 13 te Soest, ten behoeve van' het bouwen van een schoolgebouw op het perceel Di Lassostraat 49 te Soest (kad. gem. Soest, sectie G., nr. 8067 (ged.); 3. D. Reitsema, Pijperpad 19 te Soest, ten behoeve van het plaatsen van een berging op het perceel Pijperpad 19 (kad. gem. Soest, sectie G., nr. 7329). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf 15 januari 1982, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn tijdens de kantooruren (09.00-12.00 uur) ter gemeente secretarie, afd. I, ter inzage. f INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 12.30 - 13.30 17.00 UUR Oi'iiNM'rfi\ilt'i(skursussen voor dit sei zoen starten in de tweede helft van januari. De kursus bestaat uit 12 weke lijkse bijeenkomsten. U kunt zich op geven voor een avond- of ochtend- groep. Wat kunt U in deze kursus leren? - zeil vertrouwen te vergroten - silua- Uitgebreide keuze in manau en rotan van de allerbeste fabrikaten bij "Eigentijds Wooncomfort Makkelijk bereikbaar in het gezellige Baarnse Winkelcentrum Tevens flinke sortering mand- en rietwerk ^ia&ntijdó ^Oooncontlort Brinkstraat 34. Baarn. Tel.: 02154-20396 tics waar u tot dusver liefst met een grote boog omheen liep wel aan te kunnen - ontspannen - gevoel le uiten - jezell en anderen beter te begrijpen - voor jezelf op te komen zonder anderen nodeloos te kwetsen. Tot nu toe heeft u misschien gedacht: zo ben ik nu eenmaal, niks aan te doen. Vaak zil je ïls het ware „vastgeroest" in een maiii» i v.m doen, die je iedere keer weer problemen oplevert. keie voorbeelden: - je voelt je ge- spuwieii, onzeker (soms gepaard gaand met hartkloppingen, trillende handen, hoofdpijn, duizeligheid, maag pijn enz.- je ergert je geregeld aan iemand, maar je durft het niet te n - je vindt het moeilijk je eigen mening te geven, vooral bij mensen die je hoger aanslaat dan jezelf - je bent geneigd te veel werk op je te nemen, je kan moeilijk „nee" zeggen - je voelt je verdrietig en in de put en je weet niet hoe je eruit kunt komen, je ervaart je leven als doelloos - je vindt het moei lijk een gesprek aan te knopen - je bent ailijd voor anderen bezig en je komt aan jezell niet toe - je bent bang voor plaatsen waar veel mensen komen, b.v. drukke winkels, liften, bioscoop e.d. - je bent snel agressief - je voelt jezell een nietsnut. In deze kursus leert u hoe uzelf veran dering kunt brengen in deze situaties zonder egoïstisch of agressief te zijn. Voor inlichtingen en aanmeldingen mevr. drs. A. Niemeijer, tel. 02155- 18870. Kom je uit het Hart of uit Soest-Zuid: Bij ons ga je altijd met een koopje de deur uit! OPRUIMING! BROEKEN vanaf25.-1 BONNETER1E vanaf10.* vrijetijdskledmg v.VWsedestraatfl0 tel.12424 Soest m OEI® MARKT deel voor deel voordeel HET BOEK VANHETPAARD modern handboek, grandioos geïllustreerd Van 60.50 voor 34?® nood DIEREN IN NOOD prachtboek over bedreigde diersoorten met unieke kleuren tekeningen OQ90 van 57.50 voor BIBLIOTHEEK DER NEDERLANDSE LETTEREN compleet in 12 delen, met werk van o.a. Hooft, Bredero, Wolff Deken, Multatuli, Hildebrand, Van de Woestijne, Walschap, Couperus enz. per serie van 12 delen van 342.00 voor 85?° losse delen van 31.50 voor 83° per deel TONY VAN VERRE ONTMOET JOHAN FABRICIUS het stormachtige leven van de bekende romancier, geïllustreerd Q90 van 31.00 voor 9b VIJFTIG EEUWEN BOUWKUNST de geschiedenis van de grootste bouwwerken - van mastabatot massabouw 0*706 slechts v/i KLASSIEKE MUZIEK groots opgezet handboek met vele illustraties van 59.00 voor 29?° in 15 rijk geïllustreerde delen U XPT wrtWXM: LwjÏMKVW f v$N NSt-vjWMfït/ri 'AMH.M y De serie bestaat uit de volgende delen: Kreta en Mycene Klassiek Griekenland Het Hellenisme Het Romeinse rijk Byzantium De bloei van het Romaans De bloei van het gotiek Renaissance en maniërisme Bouwkunst van Barok Beeldende kunst van de barok Van realisme tot surrealis me Egypte Het oude Amerika India China. Prijs per deel los gekocht 12,95. Prijs voor de complete serie 148.95 (dat is per deel slechts 9,93) Voorkom teleurstellingga snel kijken bij Herm<5 o ie h h r. tiewvaide;Man Herman ê<- Man Een rasverteller over het land naar zijn hart: de polderstreek langs de Hollandse IJssel Heilig Pietje Kapitein Aart Luteyn/ Aart Luteyn yvrVRft de andere W?ü Rijshout en rozen/Marie of hoor ook de QA^5 wederpartij 7 Een stoombootje in de mist Scheepswerf De Kroonprinces Herman de Man oicnv\i;i r Paarde Herman Herrrnir.de ww Geiten De kleine wereld/ De koets Zonen van de Paardekop De barre winter van negentig Fraaie, gebonden uitgaven

Soester Courant | 1982 | | pagina 5