Plannen voor woningbouw aan Schrikslaan en Veldweg Zo gezien... 15!° 1000 en één schoenen en sport artikelen voor spot prijzen. i Verkoop Natuurbad nauwelijks meer mogelijk Nederlands Scrabble Kampioenschap in Soest Bons Kwaliteit voor 'n krats. Bij inin li lyiin Nu voor tiende keer: Kruiden boter 25 Pindarotsjes Kuikenfilet Kalfsgehakt UNIEKAAS Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Woensdag 20 januari 1982 60e jaargang no. 20 SOESTER COURANT Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* Postgiro 126156 Hoofdredacteur: H. E. J. SMIT Abonnement per half jaar 12.— Buiten Soest per half jaar f24.— Verschijnt iedere woensdag Burgemeester en wethouders zijn van mening dat er nog plaats is voor woningbouw aan de Schrikslaan (o.a. op de voormalige hockeyvel den) en aan de Veldweg op de plaats waar nu nog een autosloperij is ge vestigd. Deze visie wijkt enigszins af van die van de Werkgroep Soester Eng die meer ziet in open houden om het zicht op de Eng te handha ven. Afgelopen zaterdag maakten de leden van de raadscommissie voor ruimtelijke ordening en de le den van de werkgroep gezamenlijk een wandeling door het gebied. De heer A. Bolhuis vertegenwoordigde het CDA. de heer Jonker D'66 en de heer Kingma de PvdA. Progres sief Soest en de VVD ontbraken op het appèl. Wethouder Menne was vergezeld van meerdere ambtenaren en ook de werkgroep Soester Eng was goed vertegenwoordigd. Diver se plekjes van de Eng en het hele Lazarusberg-gebied werden beke ken. In het rapport van de Werkgroep Soester Eng zijn 36 aanbevelingen opgenomen waarvan een flink deel door het college van burgemeester en wethouders is overgenomen. Dat betreft dan vooral de herstelaspec ten en handhaving van de histo rische monumenten. Om financiële redenen kunnen b. en w., en de raad is het daar mee eens, niet ingaan op voorstellen als het aanstellen van een stadsboer (inclu sief het instellen van een standboer derij); de kopers van agrarische gronden op de Eng beperkingen op leggen ten aanzien van het agrarisch gebruik; het inrichten van een schoolbiologisch centrum; het op nieuw bestraten met klinkers van de geasfalteerde Molenstraat c.q. Mo lenweg. De financiële problemen zijn zelfs zó groot dat de gemeente niet kan ingaan op de hint subsidie aan te vragen bij CRM (voor herstel van het landschap en in de sfeer van na- tuurreducatie), want, zegt het colle ge, als de subsidie verleend zou wor den, dan betekent dat tevens dat een deel van de investeringen voor reke ning van de gemeente blijven. En daar is op het moment geen geld voor beschikbaar. vakkundig, voordelig en vlakbij Van Weedestraat 16. Soest, telefoon: 02155-13473 woningbouw Het college wil wel een beperkte aanvullende woningbouw aan de Veldweg, die naar hun mening het uitzicht vanaf of op de Eng niet zal verstoren. Het gaat om open bebou wing met enkele vrijstaande wonin gen, op de plaats waar nu een slope rij is gevestigd. Dat bedrijf is in de nieuwe visie op de Eng niet ingepast Ook aan de Schrikslaan, op de La- zarusberg, wil het college huizen bouwen: langs de Colignylaan vrij staande woningen met kap; aan de Schrikslaan maximaal vier aaneen- gebouwd. Het onbebouwde terreintje, hoek Beetzlaan-Schrikslaan, aan de zijde van de tennishal, komt ook voor woningbouw in aanmerking. Vol gens het college heeft het nu aanwe zige groen voor de buurt geen struc- tuurbepalende betekenis en is het als speelterrein erg ongunstig en ge vaarlijk gelegen. Ook hier gaat het om rijtjes van maximaal vier hui zen. Het college wil verder de aansluiting van de Schrikslaan op de Waldeck Pyrmontlaan veranderen. Het moet een meer haakse aansluiting wor den, waarvoor gebruik gemaakt wordt van een hoekje van het ten nisbanen complex. De oorspronke lijke toegang tot dit complex, pre cies op de hoek, is al buiten ge bruik gesteld; tennissers moeten voortaan via de parkeerplaats bij de hal naar de buitenbanen. Door het verleggen van de aanslui ting van de Schrikslaan op de W. Pyrmontlaan, kunnen er langs de Schrikslaan in die hoek, en in feite op het oude wegtracé, woningen ge bouwd worden. Dat worden dan zoals gezegd blok jes van vier. Aan het parkeerterrein voor het bekende duivenzaaltje is óók een woningbouwbestemming gegeven en dat betekent dat t.z.t. dit zaaltje daar zal dienen te ver dwijnen. Om de recreatieve betekenis van de Lazarusberg verder te versterken, nadat het gebied nogal aangetast is door woningbouw, zijn een aantal wandel/fietsroutes (schelpenpaad jes) geprojecteerd. De route vanaf de Lazarusberg zou geheel voortge zet kunnen worden tot aan de zuide lijke Eng en daar weer aansluiten op de padenstructuur die daar, vanaf de Gouden Ploeg en langs de be graafplaats naar de Parklaan, ge projecteerd is. Volkstuinen Op het onbebouwde deel van de Eng wil het college nog enkele volkstuincomplexen aanleggen. Een opzij van het bejaardencentrum Molenschot, richting Middelwijk- straat c.q. spoorlijn. Een andere achter de gemeentekwekerij. Er is juist daar nog wel meer terrein ge schikt voor dat doel, maar die grond is geen eigendom van de ge meente. Molen Met de herbouw van de molen 'de Windhond, houden b. en w. nu ook rekening. Er is ruimte voor gereser veerd op de hoek Molenstraat-Mo lenweg. Het college is bereid de plannen tot herbouw te ondersteu nen, maar er zijn geen financiële middelen voor beschikbaar. Het gemeentebestuur ziet ook geen kans het hele Enggebied, als boven- wijkse voorziening, mee te nemen in de exploitatie-opzetten van nieuwe woonwijken. In principe zou dat wel moeten, maar gezien de huidige woningmarkt en de daaruit voort vloeiende noodzaak de grondprij zen tot het uiterste te beperken is er op het moment geen kans voor. 'De economische uitvoerbaarheid van nieuwbouwplannen is zonder deze reservering al een moeilijke zaak', schrijft het college aan de werk groep Soester-Eng. De werkgroep stelde dat namelijk voor: via nieuw bouwwijken een deel van de kosten voor het Enggebied verhalen. Bomen Tenslotte zegt het college dat herstel van de zware laanboombeplantin- gen langs Nieuweweg, Beukenlaan en oude rijksweg wordt bezien. De financiële consequenties moeten na melijk nog onderzocht worden. Houtsingels kunnen wel aange bracht worden tussen het ge plande volkstuincomplex achter de gemeente kwekerij en de Nieuwe weg om het zicht op de hoogbouw van het Smitsveen te camoufleren. Maar verder is dat niet mogelijk omdat de grond niet in het bezit van de gemeente is. Bomen kunnen er wel geplant wor den langs de Soesterengweg. Opmerkelijk is in dit verband wel dat het college wat het uitzicht op de kerktoren aan de Torenstraat vanaf de Eng zegt: Het uitzicht zal vanaf het Parklaangebied gehand haafd blijven. Het uitzicht vanaf de Eng op deze kerk zal 'zoveel moge lijk' gehandhaafd blijven door de beplanting laag te houden. De nu door het college gedane voor stellen zullen in de vergadering van de commissie ruimtelijke ordening van dinsdag 2 februari aan de orde komen. De raad moet in zijn verga dering van 18 februari zich er defi nitief over uitspreken. Wandeling Tijdens de wandeling door het ge bied is wel duidelijk geworden dat de commissieleden zich grotendeels met de voorstellen, wat de Eng be treft, kunnen verenigen. Chris Uiterwijk van de Werkgroep pleitte nog wel hevig voor een ver bod hoge groen wallen achter de woningen aan de Nieuweweg te la ten groeien, maar een dergelijke ih- Foto: Herman van Dam Wethouder Menne, raadslid Bolhuis, ambtenaren en Chris l iterwijk van de Werkgroep Soester Eng bij het begin van hun wandeling. greep in particulier bezit lijkt niet veel kans te maken. Bedenkingen heeft de commissie wel tegen woonbebouwing langs de Schrikslaan en dan met name tegen de 'diepte' van de bouwpercelen, waardoor de glooiing van de Laza rusberg aangetast wordt, zowel in de lengte als de breedte. Mede daar om ook kan het voorstel de aanslui ting van de Schrikslaan op de Wal deck Pyrmontlaan te verleggen, op tegenstand rekenen. Met lichte bebouwing van het plant soentje, hoek Schrikslaan-Beetz. laan, lijkt de commissie wel te kun nen instemmen. V'C><s> Woningen Woningen Sportvelden Woningen Tot de beoogde verkoop van het Soes ter Natuurbad zal het vermoedelijk niet meer komen, nu Gedeputeerde Staten niet de gevraagde medewerking willen verlenen. Die medewerking was nodig iu de vorm van toestaan van verblijfsrecreatie, maar G.S. ziet daar niets in. Het is, zo zegt het provinciaal bestuur, in strijd met de aanduidingen stads deelpark" en „agrarisch gebied met recreatieve waarde" zoals dat in het streekplan Utrecht-Oost is vermeld. Verblijfsrecreatie valt daar niet onder. Er toch toestemming voor geven zou bovendien indruisen tegen een hoofd- uilgangspunt van het streekplan, na melijk dat juist in deze streek uitbrei ding van verblijfsrecreatie ongewenst is. Het provinciaal bestuur betreurt het wel dat aan het Soester plan niet meegewerkt kan worden, want er be staat daar volop begrip voor de uiterst zorgelijke financiële positie van deze gemeente. Voor het Soester gemeentebestuur is het evenwel weer een streep door de (onbetaalde) rekening. In de projek- tenlijst, opgesteld in verband met de noodzakelijke financiële sanering van de gemeentelijke huishouding, is met de verkoop nog steeds rekening gehou den. Die moet in 1983 een uitgavenre- ductie opleveren van een half miljoen. Het gemeentebestuur gaat zich nu beraden wat er gedaan moet worden. Nog niet zo lang geleden haalde G.S. ook al een streep door de beklonken verkoop van de villa Egghermonde te Soesterberg. Daar was een bedrag van 575.000 gulden mee gemoeid. De pro vincie gaf o.m. gehoor aan het verzet dat de vereniging Soesterbergs Be lang tegen deze verkoop aantekende. De koper was de Nationale Woning raad, die er een opleidingscentrum van wilde maken. Er was nog een andere kandidaat koper; de heer Sival uit Soesterberg. De raad gaf in meerderheid echter de voorkeur aan verkoop aan de Natio nale Woningraad, „voornamelijk om financiële redenen". De provincie heeft, zoals gezegd, be grip voor de moeilijkheden in Soest, maar ook dit weer anders beoordeeld. Het gemeentebestuur beraadt zich over de tegenvaller van ruim een miljoen. Voor de 10e maal zal op zaterdag 13 maart 1982 het Nederlands Scrabble Kampioenschap in Soest plaatsvinden. Na in 1972 te zijn begonnen met een zestigtal Scrabble liefhebbers uit Soest en omgeving, is het kampioenschap uitgegroeid tot een Nederlands Scrab ble Kampioenschap, met deelnemers uit het gehele land. Het kampioenschap wordt georgani seerd door het Jongeren Ontmoetings centrum J.O.C.van de gereformeer de kerk te Soest-Zuid. Zoals in voorgaande jaren, zal het Ned. Scrabble kampioenschap, worden gespeeld in „de Rank", Soesterberg- sestraat 18 te Soest. Wanneer men zich in wil laten schrij ven, moet men een briefkaart naar on derstaand inschrijfadres sturen. Deze moet voorzien zijn naam, adres, post code en woonplaats. Later krijgt men een bevestiging teruggestuurd. De briefkaart moet voor 20 februari bij het inschrijfadres aanwezig zijn. Het inschrijfgeld bedraagt 10,- en dient aan de zaal op de desbetreffende dag voldaan te worden. Inschrijfadres: Simone Fidder, Braam- weg 41, 3768 CD Soest. Winkeldiefstal Uit een radiozaak aan de Van Weede straat werd een cassettedeck ont vreemd ter waarde van 490 gulden. De beheerder van de zaak deed er aan gifte van bij de politie. WIJ HELPEN U ONDER DAK VAST(goed) EN ZEKER(heid)!! De Soester NBM-makelaars Zie pagina 4 „Wat is er met jou aan de hand?" vroeg ik verontrust aan de anders zo stralende se cretaresse. Ze hield haar hoofd tussen de handen geklemd en staarde op de toetsen van de schrijfmachine die ze van zich afgeschoven had. Toen ze haar ogen opsloeg zag ik dat ze gehuild had. „Boris moet weg". Ze zei het toonloos en zo kort mogelijk als om de jobstijding vooral zonder franje over te dragen. Misschien ook om te zien hoe ik daarop zou reage ren. Als dat laatste het geval was slaagde haar opzet volkomen. In niet-begrijpen stuntelde ik: „Hoezo, Boris weg? Waar van daan weg Nou gewoonik mag hem niet meer meenemen naar kantoor omdat hij gisteren in de gang gescheten heeft. Jarenlang ge beurt er niks en heeft niemand last van hem. Nou gaat het één keer mis omdat hij een beetje van slag af is en nou moet ik hem thuis laten. Als ik dat doe gaat hij hartstikke dood. D'r zit dus niks anders op dan dat ik nu ontslag neem en een baantje zoek waar ik mijn hond wél bij me mag hou den". Zonder adem te halen was het er uit en ademloos hoorde ik haar aan. Boris is een grote Bouvier met astrakan krulle tjes en een heel lief karakter. Een hond wiens gemis aan grimmige waakzaamheid ge compenseerd wordt door vrien delijkheid, zodat zelfs poten tiële aanranders zich beperken tot wat stoeien met Boris. „Hé, wat is dat? Ik heb ge hoord dat Boris weg moet" riep een stormachtig uitziend collegaatje nog voordat ze goed en wel binnen was. „Klopt dat?! Is dat omdat ie giste ren... eh. Dat heb je toch zelj opgeruimd. Je rook er trou wens niks van". Als om de rampspoed kracht bij te zetten begon de telefoon te rammelen. Blijkbaar was het gerucht met de snelheid van het geluid door het gebouw verspreid, want ik hoorde haar zeggen: „Ja, dat is waaren „Nee het ging er niet om dat iemand geklaagd had, maar hij wil het gewoon niet meer hebben. Volgens mij gebruikt hij die drol alleen maar als een stok om de hond te slaan". Het werd steeds voller op het secretariaat. Boris liep opgeto gen tussen de mensen door en liet zich uitvoerig aanhalen. Gewillig liet hij daarna twee inderhaast beschilderde car- tonnen borden aan zijn beide flanken monteren met het op schrift „Boris moet blijven". Begeleid door vrolijk geblaj zo veel aandacht had hij in lange tijd niet gehad - voer den we hem naar de direktie- kamer. Eén van ons zette de deur op een kier en de ande ren duwden hem naar binnen. Wat daar besproken is weet niemand, maar Boris hebben we nog. Donderdag, vrijdag en zaterdag 100 GRAM van 2.70 voor Deze week FENJAL CREME DOUCHE van 6.75 voor 3.99 FINJAL TOILETZEEP (in zeepdoos) van 3.95 voor 2.49 Donderdag, vrijdag en zaterdag JONG BELEGEN Donderdag, vrijdag en zaterdag 15 JAFFA Sinaasappelen 3.98 10 JAFFA Grapefruits 3.98 Donderdag, vrijdag en zaterdag Melk of puur Donderdag, vrijdag en zaterdag Donderdag, vrijdag en zaterdag 150 GRAM van 2.09 voor KILO van 18.70 voor 500 GRAM van 6.25 voor 150 GRAM van 2.25 voor (100% roomboter)

Soester Courant | 1982 | | pagina 1