Nog negen maanden; het aftellen is begonnen Uw leukste vakantie- kiek Super uitvergroot voor 40.- 2/2 piek. Gemeenteraadsvergadering: Raadslid zijn in deze tijd niet altijd makkelijk Geen ambtenarij maar beleid! Zakenkring organiseert voor lichting over energiebesparing Raad wil Kompostbedrijf handhaven vraagt uw aandacht Yl V. Voorontwerp Beheersreglement Eem Bouwzaken Woningzoekenden opgelet! Openbare commissievergaderingen Burgemeester in Nieuwjaarstoespraak: Vandaag weer auto's naar Polen TRUIEN VESTEN vrijetijdskleding 20x28CM V y 4 Sj? €é- Informatieavond Ziekenhuislokatie Soest/Baarn Soester Courant van woensdag 27 januari 1982 mt uit- hal, t van k.k. Ind.; keu- Incl. Ged. staat k.k. elder- ioder- naar 3 k.k. I met keu- Voor- en- rd.. 3 voor- jizen. k.k. land e en /oon- Dpen erd.: ners, baar in: 2 i c.v. agde -k.k. ;huur jwde tnng. ande 'orm. app- grote ierde 3-C.V. jving - k.k.° tuin iken, imte. -k.k. 0 R 3SSt 1 Of it43 776 In hé INFOrmatiecentrum tegenover het gemeentehuis ligt ter inzage het \porontwerp Beheersreglement voor de Eem met bijbehorende toe- lichthg en kaarten. Dit reglement bevat de voorschriften die zijn gericht op instandhouding van le Eem als vaar- en boezemwater en van haar oevers en kunstwer ken;! voorschriften die het gebruik van de Eem door de scheepvaart re- gelei en voorschriften die zijn gericht op de regulering van recreatieve ontwikkelingen op de Eem en in een aangrenzend gebied. Een ieder wordt tot 1 maart 1982 in de gelegenheid gesteld eventuele bezyaren of opmerkingen schriftelijk kenbaar te maken aan gedeputeer de staten van Utrecht, Achter St. Pieter, postbus 18100, Utrecht. Q> f februari aanstaande wordt 's avonds om 8 uur in de bovenzaal van let Medisch Centrum. Nieuweweg 14 een voorlichtingsbijeenkomst gehou- cen, waarop informatie gegeven zal worden over de inhoud en de doelstel- lng van het reglement. Openbare bekendmaking Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Bij het college is een aanvraag binnengekomen voor het plaatsen van een scheidingswand in een carport op het perceel Draailier 107 (kad. Soest, sectie Gnr. 7871 Genoemd bouwplan ligt vanaf vrijdag 29 januari a.s. gedurende 14 dagen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werkdagen tus sen 9 en 12 uur Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van b. en w. schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen het bouwplan. Imnenkort wordt begonnen met de bouw van 272 huur- en premiekoop- oningen in het gebied Overhees fase II in Soest. Het is de bedoeling om anaf 1983 nog eens 1180 woningen in Overhees III en IV te bouwen, •e gemeente Soest en de woningbouwverenigingen hopen met deze bouw plannen zoveel mogelijk woningzoekenden aan een goede woning te helpen, teneinde die woningen te bouwen waaraan de grootste behoefte bestaat, Is het noodzakelijk voortdurend een zo goed mogelijk inzicht in die behoef te te hebben. Ilidereen die op dit ogenblik als woningzoekende in de gemeente Soest !saat ingeschreven heeft deze week een vragenlijst ontvangen met het verzoek dit ingevuld, vóór 8 februari terug te sturen. Aan de hand van e dan verkregen gegevens kan dat inzicht in die woningbehoefte bepaald torden. ,1 degenen die nog niet als woningzoekende in Soest ingeschreven zijn en ?el in Soest een woning willen huren of kopen, worden hierbij opgeroe pen zich alsnog in te schrijven bij het gemeentelijk bureau huisvesting, ^ange Brinkweg 79. 3m ingeschreven te kunnen worden moet echter wel aan een aantal voor waarden voldaan worden. De belangrijksten hiervan zijn: men dient minimaal 18 jaar oud te zijn men dient reeds in de gemeente Soest woonachtig te zijn indien men niet in de gemeente Soest woonachtig is, dient men wel in de gemeente Soest te werken. Voor personen van 60 jaar en ouder geldt een andere regeling. Wanneer u zich dus nog niet hebt laten inschrijven en u denkt voor in schrijving in aanmerking te komen, adviseren wij u zo snel mogelijk con tact op te nemen met het Bureau Huisvesting van de gemeente Soest, Lange Brinkweg 79, tel. 02155-16744. Het bureau is geopend op maandag, woensdag en vrijdag van 9 tot woensdag en vrijdag van 9 tot 12 uur. Daar kan men u precies vertellen of u voor inschrijving in aanmerking komt. naandag 1 februari - 16.30 uur - gebouw gemeentewerken. Lange Brink- Ér- commissie openbare werken miandag 1 februari - 19.30 uur - gebouw gemeentewerken, Lange Brink- <jg: commissie onderwijs en jeugdzaken De agenda vermeldt o.m. beschikbaarstelling krediet voor het treffen van energiebesparende voorzieningen in openbare en bijzondere scholen voor kleuter/lager onderwijs; verlenen van medewerking voor de verbouw van de lagere r.k. school De Wiekslag tot een kleuter/lagere school vaststelling bedrag per openbare lagere schoolleerling voor het jaar 1982; vaststelling bedragen voor het b.l.o. voor het jaar 1982; insdag 2 februari -19.30 uur - gebouw gemeentewerken. Lange Brinkweg: commissie ruimtelijke ordening iinsdlag 2 februari -19.30 uur - kantoor gas- en c.a.i.-bedrijf. Lange Brink- •eg: commissie gas- en c.a.i.-bedrijf en slachthuis Ande orde komt o.m. Krediet voor aanleg gas- en c.a.i.-leidingen in Overhees II, 2e fase. Krediet voor energiebesparende maatregelen schoolgebouwen. Begroting 1982 vleeskeuringsdienst. woeydag 3 februari -16.30 uur - commissiekamer gemeentehuis: dm missie algemene bestuurszaken donerdag 4 februari -19.30 uur - gebouw gemeentewerken, Lange Brink weg ommissie financiën en grondbedrijf pp de agenda staat o.m. I Verkoop gemeentelijk slachthuis aan de heer A. W. Hilhorst. Uitnemen van gronden uit de complexen XVII en XVIII van het grondbedrijf. Begroting 1982 van de Vleeskeuringsdienst. Voorstel tot het verlenen van medewerking ing. art. 50 Kleuteron derwijswet en art. 72 L.O.-wet aan het bestuur van de Stichting voor Katholiek Onderwijs te Soest voor het verbouwen van de lagere school ,,de Wiekslag" tot een school voor kleuter- en lager onder wijs. Garanderen van rente en aflossing van door de Mixed Hockey club Soest te sluiten geldleningen. Krediet voor aanleg van gas- en c.a.i.-netten in Overhees II-2. Vaststelling bedrag per leerling voor 1982 ing. art. 189, 5e lid van het besluit buitengewoon onderwijs 1967 voor de Prof. Fritz Redl- school en ,,de Kwikstaart". Vaststelling bedrag per leerling voor 1982 ing. art. 55 bis L.O.-wet. Krediet voor het treffen van energiebesparende voorzieningen in openbare en bijzondere kleuter/lagere scholen. Aankoop grond met opstallen Eigendomweg 102/104 van de heer C. A. Thomas en toekennen schadeloosstelling wegens huurbeëin- diging aan de gebruikster, de Chemische fabriek „Cojabé" b.v. Voorstel tot verpachting van gronden voor het jaar 1982. ^enda's en stukken liggen ter inzage in het INFOrmatiecentrum. S reekrecht publiek Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van toelichting bij een bepaald agendapunt. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commis sie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. De raad is het nieuwe jaar en de laatste negen maanden van zijn bestaan uitstekend begon nen. De agenda telde liefst 32 punten en vier ingekomen stukken en toch had men maar acht en dertig minuten nodig om overal mee ak koord te gaan. Daar komt nog bij dat de burgemeester een korte nieuwjaarstoespraak hield en er ook nog even gediscussieerd werd over de chaos van het huisvuilophalen. Vier leden ontbraken op het appel: de dames Van Stiphout, Allard en Greefhorst en de heer Oldenboom. De publieke tribune was met vijftien man bezet en het duurde voor iedereen net lang genoeg om het kopje koffie te drinken. De agenda stelde alles bij elkaar natuurlijk ook niets voor. Vermoedelijk had een ambtenaar, die binnenkort met VUT gaat, zijn bureau opgeruimd en daar was hij waarschijnlijk twee en twintig aanvragen voor een Hinderwetver- gunnning tegen gekomen. Vervelende zaak, heeft de burgemeester toen gedacht. Hoe houden we de discussie zo kort mogelijk? Hij stelde daarom de twee en twintig agenda punten allemaal tegelijk aan de orde en dat is vermoedelijk een unicum in Nederland. Twee en twintig agenda punten hadden in een klap kunnen passeren, ware het niet dat Progressief Soest nogeens moest vertellen tegen een fokvarkensbedrijf te zijn en tegen een vuurwerkopslagplaats bij een winkel aan de Steenhoffstraat. Een fokvarkensbedrijf is volgens Progressief Soest niet grondgebonden en de heer Nuijten van de partij die daarover het woord kreeg, meende dat er sprake was een een bio-indus- trie. De agrarische deskundige van het CDA, de heer Van Poppelen, hielp hem uit de droom. Het gaat immers om het fokken van biggen in een soort couveuse toestand, die later, als ze groot zijn, lekker in de modder kunnen rond- darren. Die biggen moeten toch ergens groot gebracht worden ,,en" zei Van Poppelen, ,,ze maken een belangrijk deel van onze nationale export uit". Maar Progressief Soest was niet wakker te krijgen; de fractie bleef „teugen". Met het vuurwerk was het wat anders maar daarbij was de bijdrage van de heer Van den Brakek (PvdA) doorslaggevend. Van den Brakel had op de radio gehoord dat de minister volgend jaar al het knallend vuurwerk wil verbieden. „Als dat door gaat", zei hij, „gaat de lol er gauw af. Geef hem die vergunning maar; pro blemen hebben we er immers niet meer van te verwachten". Aan de opmerking van de burgemeester mag niet voorbij gegaan worden. „Als we dat knal- verbod moeten naleven, dan zal het politie korps verdubbeld moeten worden". En zo is dat, want de minister weet kennelijk niet hoe het rond oudjaar in Nederland tegenwoordig toegaat. En daar komt dan nog bij dat vuur werk via postorderbedrijven verkocht wordt. Plaatselijk is er misschien nog wel >vat te kontroleren, maar van de PTT snapt allang niemand meer iets. Je moet er wel steeds meer voor betalen, maar hoe het verder gaat weet niemand. Het vuilnisdebatje liep toch op een teleurstel ling uit, maar dat lag dan niet aan wethouder Hoekstra, maar aan de fracties die er vragen over stelden. Dat waren de WD en (weer) Progressief Soest. k Hoekstra omzeilde de problemen en zei dat het na drie weken voor 95% goed was. Maar het ging eigenlijk om de feiten: er moeten steeds méér plasticzakken gekocht worden, want alles wat in een plasticzak kan, moet daar ook ingestopt worden èn de zelfwerkzaamheid van de burger om vuil, niet direct huishoudelijk- afval zijnde, naar de containers te brengen, wordt niet meer door de overheid gewaar deerd. Die laat liever (veel) extra auto's door de gemeente rijden om dat op te halen, nadat er over gebeld is. Al die kranten die je tegenwoordig ongevraagd in de bus krijgt, moet je maar laten ophalen door verenigingen of scholen die er een centje extra mee willen verdienen. Dan moeten de schoolkinderen vrij krijgen om de hoeveelhe den de baas te worden. Hoekstra kan natuur lijk ook aan de uitgevers van dat niet gevraag de papier vragen of ze de stapels ineens bij de scholen willen zetten. Dat spaart heel wat energie. Maar zoals gezegd, de wethouder beantwoord de die vragen niet en de vragenstellers namen er genoegen mee dat de hele vuilnisophaal- sores geëvalueerd wordt in de vergadering van de commissie openbare werken van 29 maart. Tot zo lang blijven de containers aan de Schans en de Anthonie van Leeuwenhoeklaan voor meedenkende en meewerkende burgers taboe en tot zolang scheuren we kartonnen dozen (die je volgens de wethouder óók met de oude kranten kunt meegeven, als ze tenminste opgehaald worden) in kleine stukjes en vullen we alsmaar meer plasticzakken. De midden stand is de wethouder dankbaar. De raad is aan zijn laatste negen maanden toe. Niet terug komen in ieder geval de heer Jonker van D'66; wethouder mevrouw Van Stiphout en fractievoorzitter mevrouw Van Gelder van de PvdA; de CDA-ers Oldenboom, Storimans, Stam en Van Poppelen; mevrouw Korthuis van de WD en de heer Nuijten van Progressief Soest. Mevrouw Korthuis en mevrouw Van Stiphout zoeken het hoger op; zij solliciteren naar een plaatsje in provinciale staten waar Soest straks dan goed vertegenwoordigd is met de heren Walraven en Zwaanenburg van het CDA; de dames Holleman en Van Stiphout van de PvdA en de mevrouw Korthuis van de WD. Als ze nu in Soest bestuurlijk niet al te veel blunders meer maken, moet dat winst op kunnen leve ren. Overigens is de continuïteit bij de PvdA verzekerd want kandidaten voor een plaatsje in de gemeenteraad zijn de echtgenotes van de dames Van Gelder en Van stiphout. Regenten families hebben in het verleden hier en daar toch wel goede diensten bewezen. Besturen moet niet alleen een hobby zijn; het kan je soms met de paplepel ingegeven worden. In zijn nieuwjaarstoespraakje zei burgemees ter Scholten dat die partij van hem winnen mocht, die samenwerking in zijn blazoen voerde. Nou dat wil iedere partij in Nederland en dus ook in Soest, mits je haar visie maar overneemt als het om werkelijk belangrijke zaken gaat. En in Soest zitten er heel wat belangrijke zaken aan te komen. De belang rijkste is wel: hoe komen we rond met het weinige geld. En daarover lopen de meningen ver uiteen. Als we de uitslag van de verkiezingen eens kunnen beperken tot drie partijen; driemaal negen raadszetels, dan worden alle beslissingen in ieder geval met grote meerderheid genomen. Mits natuurlijk iedere fractie het onderling eens is. En daar heeft het in de afgelopen vier jaren bij een club nogal eens aan ontbroken. Overigens is een uitslag van drie keer zeven en een keer zes ook wel aardig, want dat voorkomt in ieder geval grotelijks touwtrekken om de vier wethouderszetels. Tenslotte moet nog opgemerkt worden dat burgemeester Schol ten de PvdA-er Goote hele maal over het hoofd gezien heeft. Hij zei, en hij noemde dat een opvallend feit in Nederland, dat dit gezelschap de vier jaren gezamenlijk heeft uitgediend. Maar Goote bedankte tussen tijds en hij is opgevolgd door de heer Kingma. Nou doet Kingma je alles vergeten; zelfs de tijd als hij eenmaal aan het woord is. Het schoon heidsfoutje zij de burgemeester daarom verge ven. Als het daar in de toekomst bij blijft, mag ook hij de volgende vier jaar uitdienen. P. RESS „Raadslid zijn in deze tijd van krim pende economie is lang niet altijd even makkelijk", zei burgemeester mr. P. Scholten in zijn korte nieuwjaarstoe spraak bij het begin van de vorige week gehouden raadsvergadering. Hij waarschuwde in dit verkiezingsjaar, allen die er aan willen beginnen en hij wees hen op de traditie dat Soester raadsleden de vier jaren geheel uitzit ten. De heer Scholten bracht de raadsleden dank voor de inspanningen die zij zich getroostten voor de Soester zaak. Hij constateerde dat er zich in de dit jaar eindigende zittingsperiode, geen tussen tijdse wisselingen hebben voorgedaan en hij was de leden erkentelijk voor het feit dat zij het raadswerk zo'n lange tijd hebben willen doen. Hij sprak de hoop uit dat 1982 een jaar van een grote besluitvaardigheid zal worden. „In verkiezingen profileren (terecht) het eigen karakter en de eigen opstellingen van de partijen en de fracties, maar daarna is eensge zindheid en samenwerking van het grootste belang. Wie dat in de komende maanden in zijn verkiezingsblazoen schrijft, mag van mij de verkiezingen winnen. Ik voorspel u dat hij die de samenwerking als fracties met elkaar en met het college zoekt, het meest van zijn verlangens verwezenlijkt zal krij gen. Zonder uit te sluiten dat wij elkaar op een passende wijze en tijd op fouten Foxboro moet verder inkrimpen Door de veranderde marktvraag van conventionele meet- en regelprodukten naar geïntegreerde meet- en regel systemen moet de Soester vestiging van Foxboro Nederland aan de Ko ningsweg personeel ontslaan. Het be treft, over een periode van twee jaar, circa vijftig personeelsleden bij de huidige bezetting van 550 medewer kers. „De positieve consequentie is een ver beterde continuïteitsgarantie voor het bedrijf", aldus de directie. J.L. vrijdag heeft de directie de res pectievelijke vakorganisaties en de ondernemingsraad er mededeling van gedaan en hen om advies gevraagd aangaande deze voorgenomen verdere herstructerering van het bedrijf. wijzen, en er van uitgaand dat de raad in het komend jaar de gewenste eens gezindheid zal kunnen opbrengen, wordt het vertrouwen van de bevolking er meer mee gewonnen dan wanneer ieder zijn eigen lied blijft zingen. Het wordt u dan mogelijk de moeilijke be sluiten te nemen, die voor dezelfde bevolking niet altijd leuk zullen zijn", aldus burgemeester Scholten. Hij zei overigens ook te hebben kunnen constateren dat er voldoende animo was bij de onderscheiden partijen om het raadswerk te gaan doen. „Het blijkt hier kennelijk niet zo slecht toeven te zijn", zei de burgemeester. De chaos met de vuilophaaldienst in de eerste week van januari heeft niets te maken gehad met ambtenarij maar is te danken aan goed beleid. Dat zei wethouder Hoekstra vorige week in de raadsvergadering, waar hij vragen van zowel de VVD als van Progressief Soest te beantwoorden kreeg. De wethouder gaf wel toe dat het die eerste week wat moeizaam verlopen was, „maar", zei hij, „dat hadden we ook wel verwacht. In de dede week is alles voor 95% correct aangeboden". Progressief Soest en de VVD infor meerden beiden naar de gang van zaken en lieten blijken niet geheel gerust te zijn op de toekomst. De on gerustheid betrof vooral de gang van zaken met de aanlevering van grof huisvuil en daaraan verbond men het verzoek de oude situatie aan de Schans en de Antonie van Leeuwenhoeklaan (Soesterberg) te herstellen. Ook wil den zij het maandelijks automatisch ophalen van grof huisvuil hersteld zien. Wethouder Hoekstra weet de chaos van de eerste week voornamelijk aan het niet of niet goed lezen van de door de gemeente verzonden circulaire. „Mogelijk heeft ook een aantal men sen gedacht dat het allemaal niet zo'n vaart zou lopen", aldus de wet houder. Juist het niet in zakken verpakte vuil, zoals dozen en kistjes, is er naar zijn mening juist de oorzaak van dat de gemeente vervuilt. „Als het regent of vochtig is wordt dat karton zacht en waait alles weg", aldus de heer Hoekstra. Het niet meenemen van alles wat niet in zakken aangeboden wordt is een kwestie van beleid", zei hij „niet van ambtenarij". Hij was ook tegen de invoering van het oude systeem van ophalen van grof vuil. Er waren nadelen aan ver bonden. Hele dagen was Soest „opge sierd" met grote stapels huisvuil en omdat dat dikwijls veel te vroeg langs de straatkant gezet werd, bestond de kans het te doorzoeken. En het gevolg daarvan was weer dat de rommel over de straat verspreid lag. Met niet nieuwe systeem worden bei de euvels voorkomen. Omdat exacte ophaal-tijden afgesproken kunnen wor den, kan dat allemaal niet of nauwe lijks meer voorkomen. Tenslotte zei de heer Hoekstra dat de containers nog steeds open zijn voor de aanbieding van grof huisvuil. Maar dat moet dan wel grof zijn en zeker niet bestaan uit huishoudelijk afval en alles wat in plasticzakken kan. De wethouder beloofde de hele gang van zaken eind maart in een eva luatiegesprek in de vergadering van de commissie openbare werken aan de or de te zullen stellen. De fracties namen daar genoegen mee. Vanmiddag, woensdag 27 januari om 18.00 uur zullen vanaf het Dorpsplein Soesterberg vijf vrachtauto's beladen met levensmiddelen, medicamenten en kleding naar Polen vertrekken. Vier auto's gaan naar de plaats Kozle waar men in december ook geweest is, terwijl de vijfde auto naar het 500 meter van de Russische grens liggende plaatsje Wlodowa gaat. In dit plaatsje woont een Poolse familie die door Maartensdijk geadopteerd is. De me dicamenten gaan weer naar het zieken huis in Kozle. Het konvooi hoopt donderdagmiddag 28 januari om 18.00 uur in Kozle aan te komen met de ruim 150 ton goede ren. Deze zijn bijeengebracht door de inwoners van Soesterberg, Soest, De Bilt, Bilthoven, Groenekan, Hilver sum, Barneveld, Putten, Ermelo, Maartensdijk, Westbroek, Hollandse Rading en Den Dolder. Het aanstaande weekend hoopt men in Soesterberg terug te zijn. De Stichting Midden Nederland „Help de Polen" met als centraal adres Soesterberg is zeer verheugd door de vele gaven van de inwoners van de reeds genoemde plaatsen. Ze bedankt hierbij dan ook allen die in welke vorm dan ook, het mogelijk hebben gemaakt dat opnieuw vanuit Soesterberg vrachtauto's met goederen nar Polen kunnen gaan. NIEUW! NOORSE Normaal 69.75 BIJ ONS v.WeedestraaW tel.12424 Soest Laat uw vakantiefoto's doorons ontwikkelen en afdrukken. Dan krijgt u om te beginnen 4 I perfecte afdrukken. Bovendien I hebt u het recht om. tegen inlevering f n van de bon uit deze advertentie. een van de foto's op king-size f - formaat (20x28 cm) te laten af- I drukken voor f2.50 Normale w prijs f 10- f Dus knip uit en neem mee die bon. r ■m '^S£i Bij Van Óostei) winden uw fotorolletjes niet verstuurd naar peil ontwikkelcentrale waar alles massaal en •automatisch Knal .Wij maken alle afdrukken zelf Met dè^n miste znrj,'- vuldiglieid. l:.n altijd binnen lil uur. van oosten Soestertiergscstraat 57 - (l.o. Busstation) Soest - Tel. 02155 -13109 De Vlasakkers op enkele weekenden gesloten Het militaire oefenterrein De Vlasak kers - ingang Van Weerden Poelman- weg - is dit jaar op de volgende weekenden gesloten voor recreatie: 27 en 28 februari, 6 en 7 maart, 13 en 14 maart, 15 en 17 mei, 10 en 11 juli, 11 en 12 september, 6 en 7 november en in 1983, 8 en 9 januari. Op de andere weekenden is het terrein voor het publiek opengesteld. Op vrijdag 12 februari a.s. organi seert de Soester Zakenkring in res taurant Darthuizen aan de Prins Hendriklaan een bijeenkomst die speciaal gericht is op energiebespa ring door warmteterugwinning. De gemeentelijke stuurgroep energiebe sparing werkt hieraan mee. Er is een vijftal inleiders. Eerst spreekt ing. R. Kuipers van de PUEM over 'energieverbruik en warmteterugwinning in de indus trie'. Daarna heeft ir. D. van Vliet van Flakt luchttechniek BV te Amersfoort het over 'heat pipe' en 'platenwisselaar' een lezing met di a's. Voor alle geïnteresseerden houdt het gemeentebestuur Soest op donder dag 11 februari, 's avonds om 8 uur in de instructiezaal van de brand weerkazerne een informatieavond over de lokatie van het nieuwe zieken huis Soest/Baarn. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men hierover een drietal rapporten inzien: „Advies ziekenhuis situatie plangebieden Amersfoort en Veenendaal", „nota ziekenhuis lokatie Soest/Baarn" en het „verkeers- rapport over de ziekenhuislokatie". INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 - 12.30 - 13.30 - 17.00 UUR In de vorige week gehouden raadsver gadering is de ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hin derwet verleend voor het Kompost- en Rioolwaterzuiveringsbedrijf aan de Maatweg. Er werd niet over gediscussieerd, maar wel merkte de heer F. Kingma (PvdA) op erg ingenomen te zijn met het verlenen van de ontheffing. Hij noemde het behoud van het kompost- bedrijf erg belangrijk voor de gemeen te in verband met het verstandig omgaan met grondstoffen. Kingma was wethouder Hoekstra dankbaar voor het standpunt dat hij inneemt bij onderhandelingen met de provincie. Mevrouw Korthuis (VVD) sloot zich namens haar fractie daarbij van harte aan en wethouder Hoekstra verklaarde „blij te zijn met deze geluiden uit de raad. Ik hoor bij andere overheden wel eens wat anders en heb er de grootste moeite mee hen te overtuigen van het belang van handhaving van dit be drijf". Op praktisch hetzelfde uur dat de raadsvergadering gehouden werd, sprak in Bunnik op een bijeenkomst van de CDA Bestuursvereniging in Utrecht, het statenlid J. Zwaanenburg uit Soest. Daar was het provinciaal afvalstoffenplan aan de orde, waar tegen Soest enkele bezwaren heeft. Zwaanenburg maakte in Bunnik echter duidelijk dat de statenfractie van het CDA een groot voorstander is van handhaving van het Soester Kompost- bedrijf. Hij raadde zijn toehoorders aan daarover contact op te nemen met hun „collega-bestuurder" Hoekstra. Als derde spreker krijgt het woord de heer V.H.A. Oskamp van Horos BV te Loosdrecht, die zal spreken over technische en ekono- mische aspekten van warmteterug winning door regeneratieve warmte wisselaar en twincoilsystemen. Daarna spreekt de heer G.J. Haak- ma van Bahco Ventilation BV te Soest over de technische aspekten van warmteterugwinning met name door generatieve dakunit en rekupe- ratieve warmtewisselaar en tenslotte vertelt ing. G. Boelhouwer van het gemeentelijk gasbedrijf over de sub sidie-mogelij kheden Aansluitend wordt dan door de vijf inleiders een forum gevormd, waar aan vragen kunnen worden gesteld. Het geheel staat onder leiding van ir. H.H. van Zeeland, voorzitter werkgroep bedrijven van de Soester stuurgroep energiebesparing. Met een gezamenlijke lunch wordt de bijeenkomst afgesloten. Ze be gint om 9.00 uur; de lunch is om 12.00 uur. Kappen van wilgen Stadhouderslaan De 33 zieke schietwilgen welke staan aan weerszijden van de Stadhouders laan bij de Korte Brinkweg worden dinsdag 2 en woensdag 3 februari geveld. Dit zal gebeuren door de afde ling Groen en Recreatie van de dienst gemeentewerken. Vrijwilligers van de werkgroep Bijltjesdag zullen daarna het takhout verwerken voor rijshout.. Gedurende de werkzaamheden zal het verkeer over de Stadhouderslaan over één rijstrook geleid worden, hetgeen tot enige vertraging kan leiden.

Soester Courant | 1982 | | pagina 5