Hoofd van afdeling bouwkunde gemeentewerken emigreert naar Canada TAXI KLOMP 12984 A fscheidsreceptie Mannenkoor Apollo zoekt opslagruimte Bridge voor een ander Bewoners willen eenrichtingverkeer op Molenstraat Ouderen vragen aandacht van politieke partijen Gaat het óns wat aan? Zelf wijnmaken - een leuke hobby! Start gespreksgroep voor borstkankerpatiënten Schadeloosstelling: voor Nic. van Dam Samenwerking RPF en GPV voor verkiezingen Provinciale Staten Afd. Soest van Ned. Bond van plattelandsvrouwen hield eerste jaarvergadering Meningen van Lezers Rotary Club Soest-Baarn organiseert bridgedrive Video en t.v. gestolen SOESTER NATUURBAD VLEUGELS-PIANO'S Diefstal van portefeuille Filmavond voor hemdenliefhebbers TEL Vernielingen aan auto's Discriminatie Soester Courant van woensdag 27 januari 1982 Maandagmiddag hebben het voltallige college van burgemeester en wethouders, vele hoofden van dienst en het personeel van gemeentewerken afseheid ge nomen van de heer C. van Huenen, hoofd van de afdeling bouwkunde van ge meentewerken. Het werd een bijzonder afscheid want de heer Van Huenen is het eerste diensthoofd dat besloten heeft te emigreren. Na hem volgt over een maand zijn naaste medewerker de heer A. U. Saathot' en mogelijk in de loop van het jaar nog een medewerker van gemeentewerken. Van Huenen's vertrek werd uitgebreid betreurd door een vijftal sprekers. Vier ervan boden aJs afscheidscadeau boeken aan; vakliteratuur en een woordenboek Engels- Nederlands omdat de heer Van Huenen zich met zijn gezin in Canada gaat vestigen. Wethouder Hoekstra merkte op dat de heer Van Huenen eigenlijk uit het vrije bedrijfsleven in dienst van de Soester overheid kwam en nu dat vrije bedrijf weer opzoekt. En dat nu ruim zeven tien jaar hier gewerkt te hebben. ..Bij uw aanstelling op 1 oktober 1964 kreeg u als taak de verbouwing van het St. Josephgebouw aan de Steenhoffstraat voor te bereiden omdat het politiebureau erin gevestigd zou worden. We zijn nog steeds bezig met de voorbereiding van een nieuw poli tiebureau", aldus de wethouder. Het betekende niet dat Van Huenen ei genlijk niets had uitgevoerd, want het tegendeel was waar. In zijn tijd werden practisch alle nieuwe Soester wijken gebouwd: Smitsveen, Klaarwater, Overhees 1 en 2; Egghermonde, Steen- berge en Bloemheuvel. ,,In de woningbouw zit nu helaas, bui ten onze schuld, de klad", zei de wet houder. ..We hebben zelfs veel moeite om Overhees 2/2 van de grond te krij gen". Naast woningbouw was Van Huenen ook nauw betrokken met de bouw van Het Soester Mannenkoor Apollo viert dit jaar zijn zestigjarig bestaan. Het wordt in november pas gevierd met o.a. een jubileumconcert met bekende solisten, een receptie en een diner voor de leden. Er is inmiddels een feestcommissie doende met de voorbereiding, die on dermeer bestaat in het bijeenbrengen van geld om het feest te kunnen vieren. De plannen om een rommelmarkt te houden zijn zo goed als rond; de datum is zelfs vastgesteld en wel op zaterdag 19 juni op het oude marktplein naast het hoofdpostkantoor. Voorlopig kent de commissie nog maar één probleem: opslagruimte voor de rommel die ongetwijfeld in grote hoeveelheden aangeboden zal worden. Aan alle bewonderaars van Apollo wordt gevraagd of zij een ruimte willen beschikbaar stellen waar de spullen zo lang opgeslagen kunnen wordt, 't Hoeft niet direct voor niets. Dé heer B. Hennephof is gaarne bereid het of de adres(sen) te noteren: telefoonnummer 19615. Op zaterdagavond 6 februari a.s. orga niseert de Rotary Club Soest-Baarn een bridgedrive in het Griftland Colle ge, Noorderweg 79, Soest in samenwer king met de Bridgeclyg PRIV - Biltho- ven. Aanvang van de drive is 19.00 uur. De opbrengst van deze drive komt geheel ten goede aan plaatselijke so ciale projekten. Zowel beginners als gevorderden zijn van harte welkom, aangezien er in verschillende poules wordt gespeeld. De organisatie zal zich erop richten om de drive voor ieder gezellig te laten verlopen. De hoofdprijs, naast vele andere prij zen, is een wisselbeker, beschikbaar gesteld door de Soestér'Courant '(Druk kerij Smit). De inschrijfkosten bedragen 25,- per jaar of 12,50 voor een individuele opgave. Bij individuele opgave zal de wedstrijdcommissie voor een partner zorgen. Inschrijving vanaf heden al leen telefonisch onder nummers: 02155-14584 (J. van Kessel) en 02154- 15184 (C. Stork). Haast U met opgeven! Reeds vele tientallen paren waren U voor! Een delegatie van de bewonerscom missie Molenstraat heeft in het open baar fractieberaad van Progressief Soest aangedrongen op het instellen van eenrichtingverkeer in hun woon straat. De weg wordt naar hun mening nog al te veel als sluiproute gebruikt, maar daarbovenuit torent de overlast die bezoekers aan de Molensoos de bewoners bezorgen. En het gaat daarbij niet alleen om het parkeren van voertuigen op de trot toirs, maar ook het overdadig nach telijk lawaai bij het sluiten van de soos. Met het instellen van eenrichting verkeer hoopt men in ieder geval dat probleem te kunnen opvangen. De jeugd rijdt 's nachts met veel geraas weg en gebruikt vervolgens, tot groot ongenoegen van de Molenstraat bewoners, de rotonde als een race circuit. Raadslid Nuijten van Progressief Soest bracht het verzoek van de Molen- Uit een berging van de R.K. lagere school in de wijk Overhees werd video apparatuur en een t.v.-toestel gestolen. Het hoofd van de school deed aangifte. Van een in de fietsenstalling bij de LTS-Eemland gestalde bromfiets van een leerling uit Baarn, werd de cock pit, met toerenteller een kilomeer- pit, met een toerenteller en kilometer teller, gedemonteerd. De Baarnaar deed er aangifte van bij de Soester politie. straatbewoners over in de verga ring van de commissie voor verkeer. Het wordt nu bekeken op uitvoerbaar heid, waarbij ook in ogenschouw zal worden genomen of het instellen van eenrichtingverkeer de opvatting is van alle aanwonenden. Onderzocht zal ook worden of het perceeltje grond tegenover de Molen soos ingericjit kan worden als parkeer terrein. Voor uw: BRUILOFTEN - PARTY'S RECEPTIES KOUDE BUFFETTEN RESTAURANT Van Weerden Poelmanweg 4 SOESTDUINEN - Tel. 02155-13156 Van een eenvoudige huzarensalade tot een uitgebreid koud buffet: onze keuken is gespecialiseerd in exclu sieve schotels voor uw party thuis, uw bedrijf enz. Het bestuur van de circa 500 leden tellende afdeling Soest van de Algeme ne Nederlandse Bond voor Ouderen vraagt de plaatselijke politieke par tijen antwoord te geven op een aantal klemmende zaken die alles te maken hebben met de ouder wordende mens. Er wordt steun gevraagd maar ook wil men weten of de partijen van mening zijn dat mensen van 65 jaar en ouder niet meer in de gemeente raad of ge meentelijke commissies en andere be stuurlijke organisaties behoren te wor den toegelaten. ..Staat u achter het streven", zo luidt de eerste vraag, „dat de ouder worden de mens zolang mogelijk zijn/haar zelfstandigheid dient te kunnen behou den en wilt u medewerking daaraan verlenen door de bouw vanaangepaste woningen te bevorderen?" Gevraagd wordt ook of de partijen in principe bereid zijn medewerking te verlenen aan subsidiëring van aktivi- teiten voor en van ouderen. Men heeft dan o.a. soos- en spelbijeenkomsten op het oog die voor een grote groep ouderen zo belangrijk zijn in verband met het leggen van contacten. „Wilt u dat (subsidie verlenen) ook doen voor vormende aktiviteiten zoals voorlichtingsaktiviteiten, cursussen e.d." Men wil tenslotte zekerheid heb ben dat de politieke partijen zich zonder meer zullen inzetten voor het behoud van een ziekenhuisvoorziening in de gemeenten Baarn en Soest. veel nieuwe scholen en andere voor zieningen terwijl dankzij zijn inzet de afbraak van de Soesterbergse wijk „Ons Belang" vlekkeloos verliep. „Het gemeentebestuur is u bijzonder dankbaar voor uw inzet", zei de heer Hoekstra die namens het college een boek over grondmechanica aanbood. Hij wenste hem alle goeds toe voor de toekomst en sprak de hoop uit dat alle verwachtingen zullen uitkomen. De directeur van gemeentewerken ir. S. H. Brunekreef sprak vol bewonde ring over de wijze waarop Van Huenen zich in zijn vak bekwaamd had. Veel gebeurde in avondstudie en juist op het moment van zijn aanstelling bleek hij het toen nog ontbrekende diploma behaald te hebben. „Er waren destijds vijf sollicitanten voor de baan. Eén viel direct af en werd niet opgeroepen; twee kwamen niet opdagen en één trok zich terug. Uw sollicitatie bleef over, al voldeed u op dat moment niet aan de gestel de eisen'aldus de heer Brunekreef. Ook hij bracht hem dank voor zijn inzet en het vele verrichte werk. Namens gemeentewerken bood de heer Brunekreef een technisch woorden boek Nederlands/Engels aan. De heer J. Poelstra, adjunct-directeur van gemeentewerken en directe chef van Van Huenen, bracht hem dank voor de vrijheid die Van Huenen zijn medewerkers gegeven had. ,,U liet hen hun gang gaan zonder uit het oog te verliezen dat het werk goed gedaan moest worden", aldus Poelstra. ,,U neemt", zei hij, „veel deskundig heid mee naar uw nieuwe vaderland en u zult het daar wel redden. Het ga u goed". Poelstra bood namens directie en personeel een woordenboek Neder lands/Engels aan. Een boek over Warmtetechniek kreeg de heer Van Huenen van zijn naaste medewerkers. Het werd aangeboden door de heer Saathof die in zijn toe spraakje wat herinneringen ophaalde. Hij bracht hem tenslotte dank voor de vriendschap en de kollegialiteit. Namens de personeelsvereniging bood vice-voorzitter A. C. Oosthoek een cadeaubon en bloemen aan, waar na de heer Westdijk het receptieboek overhandigde. De heer Van Huenen sprak daarna een woord van dank. „Alle lovende woorden die nu bij mijn afscheid ge sproken zijn zouden niet gezegd zijn als ik niet zulke geweldige medewer kers had. leder uur van de dag zet ten zij zich voor de volle honderd pro cent in voor het vyerk waarvoor wij stonden", aldus de heer Van Huenen. Hij bracht hen daarvoor dank en ook voor hun aanwezigheid op de af scheidsreceptie. Het is vier uur in de ochtend. Er wordt geroepen, een deur ingetrapt. Kinderen beginnen te huilen, een vrouw gilt. Een paar minuten later verdwijnen in burger geklede man nen met in hun midden Alfonso. Gevangen genomen omdat hij ver dacht wordt van het maken van kri tische opmerkingen aan het adres van de machthebbers. Niemand weet waarheen hij gebracht wordt. Het 'arrestatieteam' kan van alles geweest zijn, maar in elk geval geen legaal werkende politie of leger. Niemand hoort ooit meer iets van hem. Doodgeschoten? Doodgemar teld? Boven zee gedropt? Wie zal het zeggen! In elk geval niet de offi ciële instanties, die weten van niets. Twaalf uur, de school gaat uit, de 11-jarige zoon van een vakbonds man die al enige tijd ondergedoken is omdat hij gezocht wordt voor steun aan onderdrukte arbeiders, loopt naar huis. Een auto zonder kenteken stopt naast hem. Twee burgers sleuren de jongen in de auto en verdwijnen. De vader konden ze niet vinden, dan maar de zoon. Ook van hem hoort niemand ooit meer iets. Dit zijn 'zo maar' twee voorvallen die in een aantal landen met de re gelmaat van de klok voorkomen en dit aantal landen is waarschijnlijk groter dan U vermoedt. Amnesty International voert dit jaar een grote aktie om wat aan deze 'Verdwijningen' te doen. Ook de Soester werkgroep is intensief bezig met deze aktie. Omdat het ons allen aangaat. Het gaat óns aan wanneer mensenrechten worden vertrapt, mensen gemarteld, ver moord, spoorloos worden opge ruimd, omdat het regiem waar zij onder moeten leven hen niet lust. Het gaat óns aan omdat ook hier zo iets kan gebeuren! Zegt U nu niet dat dit onmogelijk is in onze democratische wereld. Nog maar zo'n 40 jaar geleden hadden onze oosterburen een 'leider' die er ook wat van kon en hij was nog democratisch gekozen ook! Wij Soester burgers hebben daarom de plicht, en niets minder dan dèt, ons achter het werk van Amnesty International te stellen. Of we nu links of rechts zijn, kerkelijk of on kerkelijk, hier past alleen eensge zindheid. U kunt maandelijks wat doen. Heel simpel vaak maar, maar niet zelden effectief. Voor informatie verwijzen wij U graag naar het informatiecentrum van A.I. aan de Bonifaciusstraat 22, waar U dinsdagavonds terecht kunt of naar Draailier 23. Ir. S. H. Brunekreef neemt afscheid van het echtpaar Van Huenen. sinds 1887 gespecialiseerd in de betere merken UTRECHT, Biltstraat 62 -68, tel. 030 - 712299 AMERSFOORT, Arnhemsestraat 8 - 10, tel. 033 - 30124 Eén van de hobbies die de laatste jaren een stormachtige ontwikkeling heeft doorgemaakt, is het zelf maken van wijn en bier. Het is een hobby die is komen overwaaien uit Engeland, waar het zelf maken van wijn en bier een grote vlucht heeft genomen. Na oprichting van het eerste wijnmakers-gilde in 1954, kun je er in ieder dorp van enige betekenis wel een wijnmakersclub vinden. In 1974 werd in Nederland het eerste wijnmakersgilde opgericht, in Zeeland. Momenteel zijn er in Nederland een vijftiental gilden. Het merendeel hiervan is verenigd in de landelijke federatie van amateurwijn- makers- en bierbrouwersgilden. Het wijnmakersgilde in deze omgeving is het gilde „Rond de Eem". Dit gilde organiseert op 29 januari a.s. een open avond. Op deze avond kunt u kennis maken met zelfgemaakte wijnen èn bieren, terwijl er ook een instruktiefilmpje vertoont kan worden. Op deze manier hoopt het gilde „Rond de Eem" u te vertellen hoe u het beste met deze hobby kunt beginnen of verder komen. De gilden zijn een ontmoetingsplaats voor wijnmakers, waar ze recepten uit wisselen, onderlinge wedstrijden houden, eikaars wijn proeven en kur- sussen voor beginners organiseren, om zo hen die pas met deze hobby begin nen voor teleurstelling te behoeden. Eigenlijk mogen we niet spreken van wijnmakers, maar van fruitwijnma- kers. De meeste amateurs maken hun wijn van vruchten als appels, peren, prui men, kersen, frambozen of rode-, zwarte-, kruisbessen. Ook worden vaak wilde vruchten zoals vlierbessen, bra men, rozebottels of sleedoornbessen gebruikt. In de winter neemt de wijnmaker vaak zijn toevlucht tot gedroogde vruchten, rozijnen, vijgen en derge lijke. In het voorjaar kan hij of zij wijn maken van bloemen b.v. paarde bloem, of berkensap. De amateur wijn maker heeft zo de mogelijkheid het he le jaar door zijn hobby uit te oefenen. Wat is nu de drijfveer voor al deze mensen om al experimenterend met verschillende ingrediënten iets drink baars te maken? In de eerste plaats de spanning over het te behalen re sultaat. Is het een goed drinkbaar wijntje, of zelfs een uitstekende gewor den, alhoewel de eerlijkheid ons ge biedt te zeggen dat het ook wel eens mislukt. Mislukkingen komen bij zorg vuldig werken echter zelden voor, dus wat dat betreft hoeft niemand bij voorbaat de moed te verliezen. En wat dacht u van het moment dat vrienden en kennissen na aarzelend proeven, toegeven dat het best smaakt en het lang niet tegenvalt. Een tweede reden die je vaak hoort om zelf wijn of bier te gaan maken is het feit dat je de wijn vrijwel zon der chemische toevoegingen, zoals b.v. sulfiet, kunt maken. Verschillende er varen wijnmakers doen het zelfs hele maal zonder. Ook kunnen we stellen dat wijnmaken een goedkope hobby is, 10L wijn, op basis van appelsap en druivensap kan voor minder dan 25 gulden worden ge maakt, inclusief het benodigde gereed schap. Als u wijn maakt van vruchten die u zelf in de vrije natuur zoekt, heeft u praktisch alleen de kosten van suiker en wijngist. Als u er over de^tyt-Qhi zelf v/jjhJ te gaan maken, witten we u wel aanra den deze open avond te bezoeken en eens een boekje over deze materie aan te schaffen. Er zijn er verschillende in de handel, we noemen u er een paar „Groot zelf wijnmaak boek", J. v. Schaik; „Wijnmaken thuis", J. Dhert; Zelf wijnmaken", C. J. Berry. Ook kunt u kontakt opnemen met een wijnmakers-gilde, daar zullen ze u graag op dreef helpen. Bij voldoende belangstelling organiseert het wijn makersgilde „Rond de Eem" een be- ginnerskursus. Voor inlichtingen over deze open avond of over wijnmakers en bierbrouwers gilden kunt u krijgen bij H. L. J. Lambregts, Rietgors 20, Eem- nes, tel. 02153-10213. Mevr. R. Beijer, Dorresteinweg 20, Soest, tel. 02155-20979. H. Duyst, Westdijk 27, Spakenburg, tel. 03499-1023. De open informatie-avond wordt ge houden in buurthuis „De Warrekam", Brink 29, Laren en begint om 20.15 uur. In Soest zal begin maart een groep van start gaan voor mensen, die kor ter of langer geleden een borstampu- tatie hebben ondergaan en graag in kontakt komen met lotgenoten. De opzet van de groep is een samen werking tussen de nazorggroep borst- amputatiepatiënten Soest, Soesterberg en het Centrum voor Maatschappelijke Dienstverlening te Soest. De groep zal wekelijks bijeen komen op donderdagmiddag van 1.30 tot 3.00 uur. Het hebben ondergaan van een derge lijke operatie heeft voor de meeste mensen consequenties in het dagelijks leven en in de omgang met anderen. Aangifte van diefstal van zijn porte feuille deed een inwoner van Utrecht. Daarmee raakte hij zijn autopapieren, een paspoort en drie Eurocheques kwijt. De diefstal vond plaats tijdens een bezoek aan een restaurant op de grens met de gemeente Baarn. De Kynologenclub Zeist en Omstreken organiseert op donderdag 4 februari a.s. een filmavond. Tijdens deze avond zal de film „Jacht met Heidewachtels en Téckels" ver toond worden. De toelichting bij deze film zal gege ven worden door de heer Schwarz uit Wageningen aan wie u natuurlijk na afloop ook vragen kunt stellen over dit onderwerp. Heeft u belangstelling, dan bent u van harte welkom op donderdag 4 februari a.s. in Hotel Hermitage, Het Rond 7, te Zeist. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Het deelnemen aan de groep en hier met lotgenoten over praten kan een hulp betekenen in de verdere accepta tie en het leren leven met een borst- amputatie. Onderwerpen die in de groep aan de orde zullen komen: Een uitwisseling van ervaringen over praktische zaken, b.v. t.a.v. het kopen van een prothese en kleding. Waar ga je kopen, waar moet je op letten, hoe ga je passen etc. De consequenties voor je werk, je huis houden of buitenshuis. Wat betekent het in kontakt met an deren (partner, vrienden e.d.om deze operatie te hebben ondergaan. Hoe reageerde de omgeving, hoe ervaar je anderen en wat kun je met hen be spreken. Wat betekent het in kontakt met je kinderen. Hoe vertel je het ze, wat betekent het voor de omgang met je kleine of grotere kinderen en de con- sekwenties t.a.v. het krijgen van kin deren. Wat betekent het voor jezelf om de ze operatie te hebben ondergaan. Hoe ga je om met je angsten. Wat voor invloed heeft het op je dagelijks leven. Wat voor veranderingen voel je licha melijk. Al deze zaken kunnen samen met de onderwerpen die u zelf inbrengt aan de orde komen in de bijeenkomsten. U kunt zich aanmelden of praten over eventuele aanmelding bij het Centrum voor Maatschappelijke Dienstverle ning op ma. di. en do. tussen 9-10 uur, tel. 19004. U kunt dan vragen naar Nienke Thijs. Ook als u denkt dat het voor u niet direkt noodzakelijk is hulp van ande ren te vragen, kan het toch best fijn zijn om eens met lotgenoten van ge dachten te wisselen. Bij een groot aantal aanmeldingen zal de volgende groep in mei van start gaan. Burgemeester en wethouders zijn van mening dat het niet onbillijk is de heer Nic. van Dam een schadeloosstelling van vijfduizend gulden toe te kennen in verband met het niet doorgaan van de verkoop van zijn pand aan de Toren- straat. Strikt genomen is volgens het college een schadeloosstelling niet nodig, maar er zijn toch wel billijkheidsgron- den om Van Dam enigermate tegemoet te komen in de door hem gemaakte kosten. Van Dam heeft zich steeds fel verzet tegen de aankoop door de gemeente. De koopovereenkomst kwam na vele jaren toch tot stand na minnelijk overleg. In die overeenkomst werd echter be paald dat zij werd aangegaan onder de gebruikelijke opschortende voorwaar den. De raad moest met het voorstel akkoord gaan en daarna moest dat raadsbesluit nog goedgekeurd worden door gedeputeerde staten of, in beroep, door de Kroon. Formeel gezien, der halve geen schadeloosstelling. In verband met het aangaan van de overeenkomst schakelde Van Dam deskundigen in en burgemeester en wethouders vinden dat begrijpelijk. In dat verband vindt het college het ook billijk dat, nu de verkoop alsnog niet doorgegaan is, Van Dam een schade loosstelling krijgt. Die bijdrage in de gemaakte kosten wil men stellen op circa één procent van de koopsom ad 507.500 gulden. Bij het verlenen van de tegemoetko ming in de kosten zal voorop staan dat dit wat de gemeente betreft geen erkenning van schuld is. De heer Van Dam moet verklaren dat hij bij voor baat afziet van iedere aktie ter verkrij ging van een verdergaande schade vergoeding. Voor de op 24 maart a.s. te houden verkiezingen voor de Provinciale Sta ten van Utrecht zijn de RPF en het GPV een stembussamenwerking aan gegaan. Doel hiervan is het provinciale beleid zoveel mogelijk in principiële, positief-christelijke zin te kunnen beïn vloeden. In de Utrechtse situatie wordt deze doelstelling met een gezamenlijk optrekken bevorderd. De samenwerking houdt overigens niet in, dat er geen verschillen bestaan tussen beide partijen. Deze verschillen hebben echter niet verhinderd dat er afspraken konden worden gemaakt over stembussamenwerking. Daarbij behouden beide partijen hun zelfstan digheid en eigen identiteit, zowel voor als na de verkiezingen. De kandidaten van de RPF bezetten de oneven num mers van de ineengeschoven lijst, de GPV-kandidaten bezetten de even nummers. De eerste tien plaatsen op de kandida tenlijst worden ingenomen door: 1. J. Lagerweij, Renswoude. 2. Ir. P. Jonkman, De Meern. 3. G. v.d. Haar, Zegveld. 4. A. J. Kisjes, Bunschoten. 5. R. v.d. Meent, Bunschoten. 6. Drs. P. J. v.d. Berg, Driebergen. 7. Drs. L. P. Dorenbos, Baarn. 8. H. Offereins, Leusden. 9. D. v.d. Scheur, Veenen- daal. 10. J. v. Eijsden, Leusden. Inlichtingen over de samenwerkende partijen kunt u verkrijgen bij: RPF: Ir. A. Hekstra, Oranjelaan 29, 3843 AA Harderwijk, tel. 03410-21477 of J. Lagerweij, Molenstraat 34, 3927 AC Renswoude, 08387-1345. GPV: Postbus 439, 3800 AK Amers foort, tel. 033-13546 of Ir. P. Jonkman, Van Nijenrodelaan 25, 3454 EE De Meern, tel. 03406-3790. Binnenkort zijn op genoemde adressen ook de verkiezingsprogramma's ver krijgbaar. Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Op 18 januari j.1. hield de vorig jaar opgerichte afdeling Soest haar eerste jaarvergadering. Na de opening kwamen de voor een jaarvergadering gebruikelijke zaken aan de orde zoals jaarverslag van de secretaresse en het financieel over zicht. De afdeling is sinds de oprichtingsver gadering, waar zich toen 20 leden aan meldden inmiddels gegroeid naar een ledental van 39. In haar korte bestaan zijn reeds vele activiteiten ondernomen. Daar er sinds de oprichting een voor lopig bestuur werkzaam was, diende er nu een eerste officiële bestuursver kiezing plaats te hebben. De dames die deel uitmaakten van het voorlopige bestuur werden met algemene stemmen gekozen. Als gevolg hiervan is de bestuurs samenstelling nu als volgt: Presidente: Mevrouw J. Thijs-Ruben. Secretaresse: Mevrouw A. J. Klei- berg-Zuidgeest. Vice-Presidente/2e Secretaresse: Me vrouw A. M. Vlam. PenningmeesteresseMevrouw W. van Ginkel-Thomassen. Bijzondere taken: Mevrouw A. H. Mathlener. Na afhandeling van de huishoudelijke zaken werd na de pauze de film ge draaid, die in 1955 is opgenomen bij het 25-jarig bestaan van de bond. Het was vermakelijk te zien hoe de leden werkten en woonden en vooral gekleed gingen. Een bijzonder aardig stuk historie kwam er op het witte doek. De film werd ingeleid door mevrouw Joustra, lid van het provinciaal be stuur, die tevens? blijk gaf van haar waardering voor de wijze waarop door de Soester afdeling sinds de oprichting de zaken zijn aangepakt. Als slot van de avond werd er door de dames in groepjes van vijf gediscus sieerd over de achterliggende activi teiten en een werkplan voor het ko mende verenigingsjaar. Op die ma nier krijgt de betrokkenheid van alle aanwezige leden gestalte en het be stuur de nodige informatie over za ken, die onder de dames leven. De Soester afdeling kan terugzien op een geslaagde bijeenkomst en laat gaarne weten, dat nieuwe leden harte lijk welkom zijn. Alvorens lid te worden kan men eerst ter kennismaking één van de volgen de bijeenkomsten bezoeken. De data worden steeds vermeld in deze krant. Personenauto's blijven in het weekend grote aantrekkingskracht uitoefenen op vernielzuchtige passanten. Van aan het Harperpad geparkeerde voertui gen werden spiegels afgerukt en an tennes omgebogen. Datzelfde gebeurde aan de Troelstra- straat en de Torenstraat. Vernield werd ook het witte knipper licht van de onbewaakte overweg in de Weideweg. De Christelijke scholen zijn ontstaan door grote offers van de kleine Luy- den. Christen-ouders wilden hun kin deren laten opvoeden door gelijkge zinden, en niet op de openbare school. Dat is een verworven recht. Helaas wordt dat recht in diktato- riaal geregeerde staten niet erkend. Gelukkig heeft ons land dit recht op onderwijsvrijheid altijd gerespek- teerd en zelfs gepropageerd. Het bestuur van de Christelijke school draagt namens de ouders zorg voor de opvoeding van hun kinderen in de le vensovertuiging der ouders. Om die vrijheid te bewaren hebben de besturen van christelijke scholen ten volle het recht om van de leraren die zij aantrekken dezelfde levensovertui ging te verwachten. Logisch, want waar bestaat anders de vrijheid van onderwijs in dan dat je die leraren kiest die passen bij de opvoeding die je je kinderen wil geven. Groen van Prinsterer streed voor die soevereiniteit in eigen kring. Vandaar dat Christenen zich ook niet bemoei en met het beleid en de levensover tuiging der openbare scholen. Een Christen-onderwijzer ervaart het niet als discriminatie dat de openbare school hem niet aanneemt, omdat het een recht is van de ouders openbaar onderwijs voor hun kind te eisen. Ou ders mogen toch zélf kiezen hoe ze hun kind willen opvoeden? Maar iemand die niet de overtuiging aanhangt van de plaatselijke christe lijke ouders moet door het bestuur van de school om diezelfde reden óók kun nen worden afgewezen. Elk bestuur heeft het recht om van de solliciterende leraar te verwachten dat hij ten volle instemt met de le vensovertuiging van de ouders. Waar om sturen ze anders hun kinderen naar het christelijk onderwijs? In een tijd waarin allerlei minderheids groepen zeker zijn van hun rechten, worden ze van een zeer groot volks deel afgenomen. Als ouders hun kind door een leraar willen laten opvoeden die hun eigen levensovertuiging deelt is dat een verworvenheid waar de Staat nu niet op moet gaan terug komen. Laat de schoolbesturen haar vrijheid, om hier geen Russische toe standen te krijgen. Groen zou zich in zijn graf omdraaien. Postbus 16 Jos Strengholt 6 3760 AA Soest.

Soester Courant | 1982 | | pagina 9