I I 0 3 SUISSES De Fiësta-Van de kleinste bestelwagen van Ford Kielenbal 1982 een ware happening! Statenleden komen kompostbedrijf bezoeken Maak glazen op de juiste wijze schoon! Energiebesparingstips van uw woninginrichter ^BREIGARENS KN00PGARENS Nieuwe FITAL0N G00ISCHE (IJl UITVAART VERZORGING Geen klassen - Geen winstoogmerk Twee inbrekers gepakt In danscentrum Slingerland: Glaasje op - toch gereden Januari 1982 Briltip: Marktkoopman zorgt voor eigen overwicht GAS - WATER en SANITAIR DAKWERK en RIOLERING LOKALE n CENTRALE VERWARMING ELECTRO-TECHNISCHE INSTALLATIES Tuinadviescentrum 't Vaarderhoogt b.v. kSMYRNA OF SOEDAN... 100% WOL KORTING OP HET 'ONDERGOED IN JEANSKLEUR Radioapparatuur uit auto gestolen Gestolen bestelwagen terecht 20 koptelefoons beschadigd MÉÉÉlËflMtt Luxaflex Thermostop lamellen Verosol Plissé Depron Thermofelt I In het kader van het provinciale af- valstoffenplan komen leden van pro vinciale staten van Utrecht een bezoek brengen aan het kompostbedrijf van Baarn en Soest aan de Maatweg. Dit bezoek staat boven aan de lijst van orientatiebezoeken. Daarop komen verder ook voor Wijster en de Belgi sche plaats Gent. In Gent werkt men, net ais hier, met een Dano-installatie, zij het veel moderner. Het is een teken dat de provinciale overheid, na jaren van tegenstribbelen, nu toch het belang van komposteren blijkt te gaan inzien. Het ontwerp-afvalstoffenplan werd vo rige week behandeld in een gezamen lijke vergadering van de Soester com missies voor openbare werken en ruimtelijke ordening. Men kon zich geheel verenigen met de kritiek welke door het college van burgemeester en wethouders is ver woord in een brief aan Provinciale Staten. Het protest betreft o.a. het feit dat de provincie geen rekening houdt met de al sinds 1956 bestaande samenwerking van Baarn en Soest ten aanzien van de vuilverwerking. De twee gemeenten zijn in het ontwerp-plan in samen werkingsgebied I ingedeeld, met alle andere gemeenten die vuil afvoeren naar de AVR te Rotterdam. De realiteit is echter dat Soest en Baarn slechts een klein deel van dat vuil via Lage Weide, het Utrechtse overlaadstation, naar de AVR afvoe ren, omdat het aanbod groter is dan het eigen kompostbedrijf kan verwerken. Zolang die capaciteit onvoldoende is, zal dat zo blijven. Maar met het oog op voorgenomen uitbreiding, die uitein delijk voor de inwoners van beide gemeenten, grote kostenbesparingen zal opleveren, willen de gemeentebe sturen nog een samenwerkingsgebied ingesteld zien en wel ,,Soest/Baarn". Men wil ook, zolang de uitbreiding niet gerealiseerd is, rechtstreeks, en niet meer via Lage Weide, naar Rotterdam afvoeren en ook dat zal voor de Inwo ners op lagere kosten uitkomen. In de eerdergenoemde gezamenlijke vergadering werd met name door de PvdA-er Kingma een beroep op b. en w. gedaan, meer vaart te zetten ach ter gescheiden inzameling. ,,Dat kan geld opleveren" zei Kingma. Met de zogenoemde „scheiding bij de bron" bedoelt men afzonderlijk aan bieden van glas, papier, nat- en droog vuil, blik, plastic enz. Gebeurt dat nu al, dan wordt de hoeveelheid af te voeren afval naar Lage Weide direct al minder en hoeft daar ook niet voor betaald te worden. Bovendien leveren glas, papier en blik geld op. Alle commissieleden deelden het standpunt van de heer Kingma. Er lo pen overigens op dit moment proeven met gescheiden aanbieding in Gronin gen en Amersfoort en het komt daarbij vooral aan op de mentaliteit van de burger. Zaterdagmorgen rond zeven uur wer den twee inbrekers, een 20-jarige man uit Soest en een 19-jarige Baarnaar, op heterdaad betrapt bij een inbraak in garage Splinter Eemland aan de Beu kenlaan. Door glasgerinkel gewekt waarschuw de het boven de garage wonende echt paar de politie. De twee inbrekers konden daarna snel worden ingere kend. In de shop hadden zij inmiddels in grote plasticzakken een flinke hoe veelheid rookwaar klaargezet om mee te nemen. Ze waren in het bezit van een luchtdrukpistool, dat later tussen de stellingen in de zaak werd terug gevon den. Afgelopen zaterdag vierde de Soester Karnavalsvereniging De Narre Knol len" haar jaarlijkse Kielenbal; dit jaar niet meer in het Soester Natuurbad maar in het Danscentrum Slingerland aan de Weegbreestraat. Als het Kielen bal een graadmeter genoemd mag worden voor het komende karnaval 1982 dan belooft dat een weergaloos weekend te gaan worden. De opkomst van de leden was weer eens ouderwets goed en het kostte hen blijkbaar weinig moeite om aan de „nieuwe" feestruimte te wennen. Toen om ongeveer kwart voor tien Prins In het afgelopen weekend werden in Soest liefst zeven p.v.'s opgemaakt voor rijden onder invloed van alcohol. En dan was er nog niet eens sprake van een extra controle. De bonnen, inclusief rijverbod en bloedproef, werden uitgedeeld aan zes autobestuurders en één bromfietser. De bromfietser was uit Baarn af komstig; hij reed op de Nieuweweg en hij bleek al een rij-ontzegging te heb ben. Onder de autobestuurders was een 44-jarige Baarnaar, die op de Stadhou derslaan werd aangehouden; een 51- jarige man uit Markelo; een 32-jarige inwoner van Utrecht; een militair uit Soesterberg en twee Soesters, respec tievelijk 63 en 21 jaar oud. Henk I met zijn Raad van Elf en dansgarde de zaal betrad was de beer echt goed los. Voorafgegaan door zijn „eigen" Eemlander Blaaskapel begon Henk I aan de tweede thuiswedstrijd van het lopende karnavalsseizoen. Na een korte, maar bondige speech ver zocht hij de gasten van deze avond binnen te komen. Dit waren Prins Koos I met zijn Raad van Elf van de Leutbroeken uit Amersfoort. Ook zij 7 waren vergezeld van hun eigen hof kapel dé Leutkrakers en de charman te dansgarde. Na het korte officiële gedeelte van de avond ontstond een oergezellig karna- valssfeertje dat velen op de dansvloer bracht. Het moment van naar huis gaan kwam voor het overgrote deel van de gasten dan ook eigenlijk te vroeg toen om 2 uur de drie-mans-formatie de Amigo's ophielden met spelen. De Narre Knollen kunnen terugzien op een uitstekende „generale" voor het karnavalsweekend van 19 tot 23 fe bruari. Ben je homofiel, woon je met iemand samen, in Hilversum of Tiel? Ga je niet in een beroep bekwamen. Ook al doe je er niets aan, voor de klas kan je niet staan. 't Staat in het grote boek van de Kerk, dus kom je nooit aan 't werk. Niet dat je in zonde leeft, of dat niemand om je geeft, mar er zijn enkele van die snaken die zullen er niet voor waken dat je aan de schandpaal komt. Het is niet God die daar bromt. Toch gaat het binnenkort veranderen als ze moeten luisteren naar anderen. Dan komt het zeker er op aan het recht voor een ieder op een baan. Als de wet is vastgesteld en dat gebeurt zeker zonder geweld dan wordt er, een zeer terecht hun het zwijgen opgelegd. Will Er gebeuren regelmatig heel wat onge lukjes met de bril, die puur een ge volg zijn van het verkeerd vasthouden bij het schoonmaken der glazen. In SóbiitèVberg'We'rdëen 'visböër op 8e wekelijkse markt betrapt op overtre ding Van dé IJkwèt. Op zijh Weeg schaal was geen IJkmerk te bekennen, maar bovendien had hij onder het apparaat enkele guldens geschoven, zodat bij wegen de schaal dertig tot veertig gram in zijn voordeel door sloeg. Zijn verklaring was dat door de vette aanslag de weegschaal eigenlijk in zijn nadeel werkte. Ook zei hij dat het IJkmerk bij het schoonmaken van de apparatuur weggesopt was. De man kreeg een proces-verbaal. De opticiens worden er af en toe moe deloos onder. Vooral bij de aktuele dunne brilmonturen is het van het grootste belang dat men bij het poet sen van de glazen zorgvuldig te werk gaat. De enig juiste methode is het montuur beet te pakken met één hand om het glas^geklemd. Deanderen-hand maakt 'danTnet een doek'je"hét"'glas "kchóöri. Het montuur wordt dan niet geforceerd én er kan geen breuk ontstaan. Het is allemaal heel simpel, maar niet minder belangrijk. Een montuur kost tenslotte geld en enige zuinigheid in het gebruik is dan ook verre van misplaatst. En voor het geval, dat er onverhoopt toch iqts met het montuur gebeurt: gaat u dan niet zelf lijmen of solde ren, want dan wordt het er alleen maar erger op. Ga dan even naar uw opti- ciën, die u graag zal helpen. Hij be schikt tenslotte over de vakkennis en het vereiste gereedschap. Voor al uw INSTALLATIEWERK naar P. A. VAN OEN DIJSSEL ZN. Soesterbergsestraat 45 - Tel. 12472 Men schijnt auto's op melk te kunnen laten rijden. De prijs wordt dan gelijk aan die van benzine. Onze veehouders worden dan oliesjeiks. In afwachting daarvan: KWALITEITSTULPEN van 4,95 voor slechts 2.95 per bos Een assortiment groene KAMERPLANTEN voor 1 gulden (zeer succesvolle aanbieding van een paar jaar terug) Op alle DROOGBLOEMEN 70 soorten20% korting HAARDHOUT, grote zak inh. 40 liter, kurkdroog, van 7.50 voor5.50 Als kruidnagel in deze weekaanbiedingen: SUBSTRAL, de plantenmest voor de jaren '80 V4 liter, van 3.35 voor 1.95 V2 liter, van 5.75 voor 3.75 (nergens voordeliger) Alle aanbiedingen gelden van a.s. vrijdag t/m donderdag. 't Vaarderhoogt heet u van harte welkom! Graag tot ziens. DORRESTEINWEG 72A SOEST TELEFOON 02155-12883 Openingstijden: Tuincentrum: maandag l/m vrijdag van 8-6 uur: zater dag van 8-5 uur; vrijdagavond van 7-9 uur. Tuinwinkel: maandag van 1-6 uur: dinsdag t/m vrijdag van 9-6 uur; zaterdag van 8-5 uur; vrijdagavond 7-9 uur. 4 Xli Af -"Si R rik GlASHANDEL EN GLASZETTER» Wij leveren o.a. THERMOPANE VOORZETRAMEN SANCO ISOLATIEGLAS Varenstraat 74 - Tal. 02155-10731 3705 WN SOEST ZATERDAG IS DE LAATSTE DAG- DUS MIS DIE KANS NIET! in vele kleuren en kwaliteiten '...nu ekstra voordelig myrna I soedan korting per rolletje korting per rolletje warmte vasthoudend Laatste dag van deze aanbieding zaterdag 6 februari. Uit een aan de Van Weedestraat gepar keerde personenauto werd een radio- cassette recorder, de beide boxen en zes volgespeelde bandjes gestolen. Ook een zonnebril werd weggenomen. Alles bij elkaar een strop van 450 gulden. In Antwerpen is de op 17 januari te Soesterberg gestolen bestelwagen te ruggevonden. Het voertuig stond daar langs de weg. Om nieuwe diefstal te voorkomen heeft de Belgische Rijks wacht de beide voorbanden van de wagen laten leeglopen. De onbekende daders van de vorige week gepleegde inbraak in het Grift- landcollege hebben alleen vernielingen aangericht. Daaronder vallen ook twintig koptelefoons, waarvan er tien totaal onbruikbaar zijn geworden. Het is een schadepost voor de school van zesduizend gulden. VOORGROND, MIDDENPARTIJ EN ACHTERGROND vgv Een foto is maar een vlak ding. De kunst van mooie foto's W maken is vooral; in dat platte vlak diepte te scheppen. Onthou daarvoor de woorden, die hierboven staan. Wie zorgt vooreen sterk voorgrondelement, een boeiende middenpartij en een niet dominerende achtergrond, ontdekt dat zulke foto's een dieptewerking krijgen, waardoor iedereen ze mooi vindt. Dat doorzicht heeft ook dit win terse plaatje, een goed voorbeeld dat u wellicht inspireert om er in deze winterse dagen eens met de camera op uit te trekken. Kleine fototip in woord en beeld Veel van onze energie gaat verloren via vloeren, muren en ramen. Via het raam met een enkele begla zing gaat zelfs meer dan 20% warmte verloren. Bij dubbele beglazing is dit percentage lager. Maar het raam blijft zorgen voor een aanzienlijk warmteverlies. Vloeren en wanden; kosten ons veel warmte voor dat ze op temperatuur zijn gekomen. Het is niet zo verwonderlijk dat de woninginrichting in haar produktrange een aantal artikelen ontwikkeld heeft die een antwoord geven op deze pro blemen. Zij zijn gewend om in inrich- tingsproblématieken te denken. .Hun oplossingen zijn vaak: sfeervol, crea tief, gemakkelijk aan te brengen en in ieders budget passend. Deze gaan de ramen te lijf, isoleren dus zonder hak- of breekwerk en zijn decoratief. Een energiebesparende jalouzie om het warmteverlies terug te dringen. De jalouzie kan bovendien zonder problemen voor elk raam bevestigd worden. Luxaflex maakt gebruik van het prin cipe: glanzend metaal laat de stra- lingswarmte veel minder snel door. Hete koffie of thee blijven b.v. in een glanzend metalen kan veel langer warm dan in een aardewerk of geëmail leerde. Luxaflex jalouzie met Thermostop la mellen werken volgens dit principe. Aan één zijde blank en aan één zij de champagne-kleurig. Warmte die anders door het raam verloren zou gaan wordt nu door de behandelde lamel tegen gehouden. Net zoals in de metalen kan. Deze jalouzie brengt het warmtever lies terug tot meerdan 40%. Een leuk produkt om uw stookkostën te verlagen. Ook zomers heeft deze jalouzie z'n voordeel en plezier. De blanke zijde van de lamellen naar binnen gekeerd geven nu een omge keerd effect. Minder zonnewarmte naar binnen en de kamer blijft lekker koel. Gordijnstof in dit geval. Een produkt met uitstekende isolerende eigen schappen. Ook hiermede bereikt men het effect: zomers lekker koel, houdt de warmte buiten; en 's winters de energie binnen. De lage K-waarde zorgt hiervoor. Verosol Plissé gordijn stof is zeer decoratief en volledig door zichtig, en kan daarom het hele jaar blijven hangen. Is getest bij ramen met enkele en dubbele beglazing. Verosol met enkel glas gaf een gelijk resultaat als dub bel glas zónder Verosol Plissé. Een ander pluspunt is: de relatief lage kosten en absoluut geen ingrijpende bouwactiviteiten. Waren Luxaflex Thermostop en Vero sol Plissé voor binnenshuis, Wycosol rolluik is een buitenshuis produkt. Steeds meer mensen gaan over tot de aanschaf van een rolluik. Het houdt koude en warmte 'buiten maar, rol luiken geven ook nog een veiliger ge voel. Wysocol werkt volgens het spouw muur principe. Twee glanzende dub belwandige lamellen met daartussen isolerende schuim gespoten. Dit geeft een energiebesparend plus punt; want het Wysocol rolluik be schermt al tegen lawaai, regen, wind en inbraak. Het is een rolluik met ingebouwd veiligheidssysteem. Een onzichtbare ingebouwde veilig heidspal zorgt voor een stuk extra zekerheid tegen ongewenst bezoek. Wanden en vloeren zijn ook van die warmteverslindende oppervlakten. De woninginrichter biedt u voor de vloer Depron isolatiemateriaal is van geëx- trudeerd polystreen. Het isoleert tegen koude, warmte en vochtigheid. Onderzoeken toonden aan dat het sa men met Thermofelt, al jarenlang een ondertegel voor diverse tapijtsoorten, de opwarmtijd van een normale beton nen vrijdragende vloer tot 45% kan verkorten. Dit als beide produkten toegepast wor den. Op de wand is Depron alleen te ge- Bruiken, Overal toepasbaar. Zonder in grijpende verbouwingen en ruimtever- lies. En wedejom geen hak- en breek werk. Depron is een zeer goedkope en effectieve manier van energie bespa ren. Al deze tips worden u gegeven door uw woninginrichter. Ze besparen u niet alleen véél, maar zijn gemakkelijk toe pasbaar in uw huis. Creatieve en sfeervolle oplossingen van het energieprobleem. Bij hem kunt u al deze tlp-produkten verkrijgen. Inlichtingen over verkoop adressen en nadere informatie. SOEST van weedestraat 51 Coöperatieve Vereniging u.a. Volledige en piëteitvolle verzorging van begrafenissen en crematies voor alle gezindten. Meldt U aan als lid. Als lid geniet U de voordelen van vaste tarieven en kosteloze voorlichting. Aula's, rouw-, ontvang- en koffiekamers: HOOFDKANTOOR: HUIZE „DEN HULL" Utrechtseweg 11 Hilversum Telefoon 02150 - 4 89 78 AMERSFOORT: Tevens uitvaartcentra te Uitvaartcentrum „Amersfoort" Westerstraat 92 Telefoon 033 -11344 Correspondent voor Soest en omgeving: J. v. d. Mey - Nieuweweg 76 - Soest BUSSUM: Huize „De Heemburgh" Graaf Wichmanlaan 28 telefoon 02159 - 1 79 88 Telefoon 02155 -1 70 03 FORD FieSTA VAN Sinds kort is in Nederland de Fiesta Van, De kleinste en goedkoopste be stelwagen van Ford, als nieuwe loot aan de bestelwagenstam toegevoegd. De Fiesta Van is verkrijgbaar met zowel een 957 cm3 motor, die 33 kW/45 pk levert, als een 1117 cm3 motor van 39 kW/53 pk. Door zijn kleine afmetingen van 3.57 m. lang en 1.57 m. breed, heeft hij maar een kleine parkeerplaats nodig, hetgeen hem uiterst geschikt maakt voor bijvoorbeeld het transport van kleine goederen in de stad en voor quick-service doeleinden. Het maximum laadvermogen (incl. personen) bedraagt 460 kg, respectie velijk 440 kg (afhankelijk van het type motor). De lengte van de laadvloer meet 1.20 m, de breedte 1.27 m en de hoogte 0.78 m. De inhoud van de laadruimte is 1008 liter en heeft een oppervlakte van 1.12 m*. Tot de standaarduitrusting van beide types behoren: rembekrachtiging, noodknipperlichtinstallatie, oprolbare or^aSh^ósriemen, armsteunen vóór, p Ah accu, trekoog voor en achter, tweede buitenspiegel, 34 liter brand stoftank, gelaagde voorruit, mistach- terlamp en een rubber vloermat. Voor heeft de Fiesta Van een volledig onalhankelijke wielophanging, McPherson veerpoten met schroetve- ren, spoorstangen en, evenals achter, dubbelwerkende hydraulische schok- brekers. Verder is achter een starre as met schroefveren toegepast. De 957 versie verbruikt aan benzine bij een constante snelheid van 90 km per uur slechts 1.16.9. Bij 120 km/uur bedraagt het verbruik 1:12 en in stads verkeer 1:12.2. De versie met de 1117 cm' motor verbruikt iets meer, n.1. respectievelijk 1:16.7,1:11.9 en 1:11.4.

Soester Courant | 1982 | | pagina 8