Talbot 'Samba' show bij garage van Dolderen ver- Gastgezinnenproject ook in Soest? ■m HAAL VVV nieuws Drie VVD-kandidaten voor staten presenteerden verkiezingsprogram l Informatieavond Openbaar fractie- beraad 'Progressief Soest' GÉS» kniptip L SWmjeêÊUmÊssm 11 SiiPslcr Courant van woensdag 10 februari 1082 11 Op zaterdag 24 april voor de 35e keer het BLOEMENCORSO door de bollen-; streek rijden. Ruim 20 met bloemen overdekte praalwagens vertrekken op zaterdag vanuit Haarlem voor een tocht van circa 35 kilometer naar Noordwijk door het bloeiende bollen land. Het wordt daarbij begeleid dooi de beste harmoniekorpsen uit Neder land. Groei en bloei geeft 4 lessen op woens dagavonden fin samenwerking met de Volksuniversiteit). Kruidentuin; cur susleidster is mevrouw A. de Haas- Bootsman. aanvang: 10 maart, kosten 25,- voor leden en 32,50 voor niet- leden. Het programma omvat o,.a.: grondbewerking, berpesting, compost maken, zaaien, planten, scheuren ètc. keukenkruiden en genezende kruiden plus toepassing van kruiden, inlichtin gen en aanmeldingen: Mevrouw» Aten, tel. 12024, tussen 17.00 en 18.00 uur. in samenwerking met de afdeling Baarn is er een EXCURSIENAAR DE WEST-FRIESE FLORA gepland op zaterdag 20 februari, vertrek: 8.30 uur van station Baarn. Buskosten: 19,50 of 17,50, afhankelijk van het aantal deelnemers. Entree: 6,- p.p. u kunt zich voor deze excursie ook op geven bij mevrouw Aten. in het Dorpshuis DE BORG is op zon dag 7 februari een Koffie concert aan vang 12.00 uur m.m.v. Fantini; koper kwartet USO, Auke v.d. Merk en Her man Wiegert; trompet, Henn Aarts en Wim Hendriks; trombone. Gratis toe gang, kindercrèche is tijdens het con cert geopend. In het Filmhuis Artishock is de film ..CITIZEN KANE" op donderdag 11 fe bruari en op donderdag 18 februari NAZI'S GIBT'S DIE NOCK, een bitte re satire op de neonazi' Sc De 44-jarige Duitse ingemeur RAY SCHLUNK exposeert in Artishock t/m 28 februari. Schlunk woont al 6 jaar in Soest, hij exposeert 20 min of meer bizarre olie verfschilderijen die opvallen door hun kleur en fantasieën. De tentoonstelling is gratis en is dagelijks te bezichti gen van 14.00 tot'16.00 uur. Amnesty International: ..MIJ NIET GEZIEN". Dat is de naam van het stuk dat de Amnesty Theatergroep uit Bunmk-Odijk zal komen opvoeren op onze theater- en muziekavond die wij op donderdag 11 februari a.s. om 20.00 uur m de aulA van het Grn'tlandcol- lege organiseren. De toegang is gratis. Verder zal het Chileens Ensemble ..LAURATO" optreden met zang en muziek uit Chili. in Schouwburg Gooiland is op vrijdag 12 en zaterdag 13 februari SETH GAAI- KEMA, kaarten beperkt beschikbaar. Zondag 14 februari in tuintheater van 12.00 tot 14.00 uur Live-Music-Now, Concert door Maastrichts-Saxofoon kwartet. Woensdag 17 februari, grote zaal. 20.00 uur LISELORE GERRIT SEN, in ,,EEN NIEUW KLEIN CON CERT. in De Flint Amersfoort is op donder dag 11 februari SIETO HOVING CA- baret ..TRANEN MET TUITEN", aan vang 20,15 Uur. Op vrijdag 12 febru- r, aiifcitwee kamegjopÈra's van De Neder- laridse Öperalt!<ïHuVig, Rita van Gae- tano Domzetfi geyqlgd door THE OLD MAID ANEf THE, THIBF van Menotti. Aanvang 20.15 uur, ingang Coninckstraat. Eveneens op vrijdag 12 februari; Pop- Concert van BRAM VERMEULEN'EN DE TOEKOMST met Nederlandse pop muziek. Aanvang 20.15 uur, ingang Teut. Op 14 februari is er een koffieconcert; Manen v^n Staalen; cello en Hans Roelofsen; contrabas. Aanvang 12.00 uur. Tijdens het Koffieconcert is er een Kinder-doe-uur. Onder deskundige leiding van leraren van het Kreatief Centrum De Hof kunnen de kinderen hun kreatieve talent ontplooien, in het Rijksmuseum te Amsterdam is een tentoonstelling van HÓKUSAI: Japanse-Prenten, van 27 februari t/m 9 mei. HET NEDERLANDS CENTRUM VOOR AMBACHTEN aan de.Nieuwe- dijk 16 tè Amsterdam is weer geopend. Het aarltal ambachten dat hier gede monstreerd wordt is zeer uitgebreid. Zoals b.v. een kaasmaker, diamant slijper, klompenmaker, droogbloe- mist, goud- en zilversmid, glasblazer, tingieter, etser en nog veel meer. Het centrum is dagelijks geopend van 10.00- 17.00 uur. De Stichting POPEL organiseert een concert van: „JANGO EDWARDS", op zondag 14 februari in Schouwburg Junushof te Wageningen. Aanvang om 20.30 uur, prijs 15,-. U kunt hier kaarten bespreken. In het Rai Congres Centrum komt Sarpmy Davis Jr. op 13 maart, aan vang 20.30 uur, prijzen: 50,-. 75,-, 100,-, 125,- en 150,-, plaatsen hier te reserveren. Zondag 14 februari is de maandelijk se boswandeling met IVN-EEMLAND; In het Baamse Bos stan de gidsen op ii te wachten, deelneming is gra tis. zelfs uw hond mag mee, maar aan gelijnd. Op woensdag 3 maart is er een GOS PELCONCERT door CONTINENTAL- SINGBRS. In de Fonteinkerk, Robert Kochstraat 2 te Amersfoort. Aanvang 8.00 uur. toegangsprijs 7,50 p.p. Kaarten zijn ook op het VVV kantoor te koop. Filmvoorstelling in „De Loofhut" Zalerdhg 13 februari a.s is de film ..Jezus" te zien in kqlfiebar ,,De Loof hut". w Deze film is een 1'etierlijke verfilming van het Lucas evahgelie, die de AVRO- televisie op Goede Vrijdag 1981 uitge zonden heeft. De acteurs en auteur zijn Joods en de opnanjen komen ook uit Israël., Het is een 2 uur durende film en zij zal van het begint tot het einde boeien. Zaterdag 13 februari a.s., koffiebar ..De ,,De Loofhut", Steenhoffstraat 28, Soest. Aanvang 19.30 uur, entree 2,50. Beginnend autobrandje geblust In het holst van- de nacht doofden Soester brandwèervrijwilligers vorige week op het Juiianaplein met een poederblusser een begin van brand in een personenauto. De eigenaar wilde het voertuig zijn erf oprijden en constateerde toen,dat er rook onder de motorkap uitkwam. Drie in Eemlandgemeenten wonen de VVD-kandidaten voor Provinci ale Staten hebben j.l. zaterdag in de Lage Vuursche het partijprogram ma gepresenteerd. Dat waren de heren M. De Bruijne uit Amers foort, jhr. ir. J.H. de Beaufort uit Woudenberg en mevrouw mr. E. Korthuis-Elion uit Soest. De vierde Eemlandkandidaat drs. H. Hietink uit Baarn was wegens ziekte verhin derd. Van dit viertal is mevrouw Korthuis een nieuwe kandidaat; de drie heren hebben reeds zitting in het provin ciaal bestuur. De heer De Bruijne zei te hopen op veertien en misschien wel vijftien zetels en dat in het raam van de hui dige landelijke situatie. In het program is aan alle belangrij ke zaken aandacht besteed. Per on derwerp zijn er aktiepunten ge noemd. Belangrijk is de aanpassing van de beginselverklaring, waar door nu de 'gelijkwaardigheid voor alle burgers' ook voor de vvd vast ligt. De partij is vóór een afspiegelings college dat moet gaan werken vol gens een college programma, opge steld op basis van de verkiezings programma's van tenminste de in het College van Gedeputeerde Sta ten vertegenwoordigde partijen. De inspraak krijgt meer aandacht en de partij voelt er alles voor dat burgers (niet-gekozenen) zitting ne men in functionele commissies. Men denkt daarbij vooral aan des kundigen. De VVD wil ook de drie bestuursla gen (rijk-provincie-gemeente) hand haven en zeker aan gewesten niet al te veel bestuursbevoegdheden ge ven. Wat het subsidiebeleid betreft zal er op provinciaal niveau bezui nigd moeten worden om te voorko men dat de burgers opnieuw met hogere lasten te maken krijgen. Het Toetsingkader Bedrijfsvestigin gen ziet de VVD als hulpmiddel en zeker niet als knellend keurslijf. Vestiging van bedrijven overal uit het land in bestaande panden moet mogelijk blijven. De VVT, het provinciaal vestigings beleid, wil de partij voor wat betreft vestiging van 'geboren en getoge- nen' in positieve zin uitbreiden. Wat de gezondheidszorg betreft streeft de partij ondermeer naar zie kenhuisvoorziening voor Baarn en Soest. In het algemeen zal particullier ini tiatief op steun van de partij kun nen rekenen. Drie VVDStutcnkandidatcn v.l.n.r. Jhr. ir. J. H. de Beaufort, M. de Bruijne en mevrouw mr. F.. Korthuis- Elion. Van Weedestraat 52 - Soest naast Albert Heiin Tel. 23421 r Morgen, donderdag 11-, vrijdag 12- en zaterdag 13 februari wordt bij de Soester Talbot-dealer, garage van Dolderen aan de Burgemeester Gro- thestraat 68, het nieuwste Talbot model 'de Samba' gepresenteerd. Van 10.00 tot 18.00 uur kan men te recht. Auto uit verkeer genomen Ell processen-verbaal leverde een vo rige week gehouden technisch onder zoek van vrachtwagens op. Een auto werd uit het verkeer genomen. De ge bruikelijke gebreken werden gecon stateerd zoals gladde banden, overbe- lading, verkeerde verbinding van aan hanger, ontbreken van markerings platen, werkmap of kentekenbewijs. Dorresteinweg afgesloten Vanaf maandag 8 februari zal gedureri- de twee a drie maanden de Dorrestein weg tussen de Koningsweg en de Laan straat voor alle verkeer worden afge sloten wegens het leggen van een pers leiding door dé firma Almere. Begon nen zal worden met het gedeelte Ko ningsweg-Industrieweg af te sluiten. Diefstal van sieraden Uil een woning aan de Van Goyenlaan nam een inbreker een gouden dasspeld en twee gouden broches weg met een gezamenlijke waarde van vierhonderd gulden. Vermoedelijk werd gebruik gemaakt van een valse sleutel dan wel van een haak door de brievenbus, waarmee de dagsluiting van de deur gehaald werd. Hond aan vuilniszak vastgebonden Bij een flat aan de Kamperfoeliestraat werd vorige week in de avond een hond vastgebonden aan een vuilniszak aangetroffen. De politie heeft zich over het dier ontfermd en het onderge bracht in het dierenasiel aan de Klein Engendualweg. Het is een Labrador, reu, en omdat er sprake kan zijn van kvtajongenswerk, hoopt men dat de eigenaar zich nog meldt. Talbot brengt met deze spaarzame energieverbruiker een belangrijke troef uit in de steeds populaider wordende prijsklasse. Talbot is nog een jong merk dat in 1979 ontstond uit de vroegere Sim- ca-groep en nu deel uitmaakt van Peugeot. De Talbot-Samba behoort tot de categorie kleine auto's waarin men o.a. aantreft de Renault 5, de Mini-Metro, de Ford-Fiësta, de Honda-Civic en de Toyota-Starlet. In deze groep zuinige auto's brengt Talbot nu een mededinger, die de laagste verbruikcijfers combineert met handige gebruiksmogelijkhe den (3e deur) en een aantrekkelijke prijs (v.a. 13.950,-). Het Samba modellenprogramma omvat 4 uit voeringen, waaronder een fraaie ca briolet uitvoering. Voorlopig zijn er slechts 2 uitvoeringen leverbaar. Het succes van weleer met de Simca 1000 en 1100 zal door de toegeno men concurrentie niet gemakkelijk te evenaren zijn, echter bij autobe drijf van Dolderen is men overtuigd van de goede verkoopmogelijkhe den, omdat vóór de officiële intro ductie er al veel belangstelling is voor de Samba en de eerste orders zelfs al zijn geplaatst. De Samba completeert de modellen- lijn van Talbot zodat u nu uit het personenautoprogramma een keuze kunt maken vanaf 13.950,-- tot 43.000,--. De Overleggroep organiseert op dinsdag 16 februari een informatie avond om met belangstellenden van gedachten te wisselen over een gast gezinnenproject in Soest. De avond wordt gehouden in de zaal van het dienstencentrum Honsbergen, Wi- ardl Beckmanstraat 475 en begint om 20.00 uur. Wat is een gastgezin Een gastgezin is een gezin dat regel matig kinderen van andere gezinnen opvangt. Dit kan, afhankelijk van de situatie, al of niet tegen betaling. Een gastgezin kan vanzelfsprekend ook een éénoudergezin, een samen levingsverband of een alleenstaande zijn. De leeftijd van de kinderen die in een gastgezin kunnen worden op gevangen loopt tot ongeveer 12 jaar. Het gastgezin is een vorm van kin deropvang, naast bijvoorbeeld de peuterspeelzaal en het kinderdag verblijf. In de gemeente Soest zijn momenteel een zestal peuterspeelza len. Een kinderdagverblijf is er niet. De behoefte hieraan is in het verle den door de Overleggroep onder zocht. Hiervoor zijn alle instellin gen en instanties, ook alle scholen, die op enigerlei wijze met (de op vang van) kinderen te maken heb ben benaderd. Aan hen is de vraag voorgelegd of zij in hun dagelijks werk problemen rond de opvang van kinderen tegenkomen, situaties waarin een opvang gerealiseerd zou moeten worden. De resultaten van dit onderzoekje waren zeer teleur stellend. De weinige instellingen die op het verzoek gereageerd hebben waren maar een paar gevallen be kend waar de opvang van de kinde ren problemen gaf. Dit was voor de Overleggroep een reden te veron derstellen dat aan deze vorm van kinderopvang in Soest niet al te veel behoefte bestaat. Later is in de O- verleggroep weer over hel onder werp kinderopvang gesproken. Er kwamen signalen binnen dat er wel behoefte zou zijn aan een vorm van kinderopvang, anders dan peuter speelzaal of kinderdagverblijf. Me de door ervaringen elders in het land is toen gesproken over een gastgezinnenproject/centrale. Deze avond is bedoeld om na te gaan of hier in Soest behoefte aan is en op welke wijze dit opgezet zou kunnen worden. Vormen van gastgezinnenprojekten Het begrip gastgezin kan op ver- chillende manieren ingevuld wor den. Natuurlijk zullen de mensen die op deze wijze (eikaars) kinderen willen opvangen samen tot een vorm moeten komen. Hieronder worden enkele voorbeelden gegeven om een idee te geven op welke wijze dit zou kunnen: 2 gezinnen vangen eikaars kinderen gedurende een aantal dagen of uren op; één gezin vangt de kinderen van een ander gezin op; voor de organisatie en begeleiding wordt een gastgezinnencentrale op gericht; bij deze centrale melden de mensen die voor hun kinderen een opvang zoeken zich aan en ook de gezinnen die als gastgezin willen op treden; bij een dergelijke centrale kunnen beroepskrachten in dienst zijn met name voor de begeleiding van de gastgezinnen; de gastgezinnencentrale beschikt De fractie van 'Progressief Soest' houdt op maandagavond 15 febru ari om 19.45 uur haar openbaar fractieberaad in het gebouw Gemeentewerken aan de Lange Brinkweg. Onder het motto 'Afspraak is af spraak' kunnen de burgers van Soest tijdens dit politiek spreekuur allerlei politieke en maatschappelij ke problemen bespreekbaar stellen. Onder meer de raadsagenda van de ze maand. Fractievoorzitter Jan Visser over zijn opzienbarende open brief van de vorige week: 'Ik heb geen afspra ken genegeerd. Op zaterdagmorgen 23 januari ontvingen wij de brief van burgemeester Scholten dat de ABZ-vergadering niet zou door gaan. Maandagmorgen 25 januari vroeg heb ik de chef van afdeling I, de heer Nieuwehuyzen, gebeld dat ik drie dringende agendapunten had voor die ABZ-vergadering. Zo was het afgesproken en zo heb ik ook gehandeld. Pas 's middags depo neerde ik mijn open brief aan de heer Scholten in het gemeentehuis. Daarna vescheen die tekst in de krant.' De vorige maand was de spreekka mer van P.S. in het gebouw Ge meentewerken te klein om alle be langstellenden een zitplaats aan te bieden. De fractie legt haar achterban een aantal vraagstukken voor, waarop zij graag een antwoord wil ontvan gen. - wat doet de brandweer de hele dag als er geen brand is? - is het stageplan van de heer Scho tanus een 1 april-mop? - hoe kan de gemeente Soest in 1983 aan een tekort komen van 2 3 mil joen? - waarom accepteren de lagere pro testantse scholen in Soest geen Turkse kinderen? - wanneer reorganiseert wethouder Hoekstra de Dienst Gemeentewer ken? - bestaat er ook een vacaturestop bij de politie? - waarom deponeert de P.T.T. de post aan de Albert Cuyplaan niet gewoon in de brievenbussen? Modeshow van „Florence Mode" Donderdag 11 maart houdt de bekende modezaak «Florence Mode" (Kerk straat) een modeshow in dansschool Slingerland. Het is een eenmalige show van voorjaarsmode. Florence Mode voert bekende 'merken als Hauber, Lady Brax, Haitz, Alt- mann, Hammler, Star en Jedezet en wat dat betreft krijgt de show beslist een internationaal karakter. De toe gangskaarten zijn nu al verkrijgbaar aan de zaak aan de Kerkstraat 28. Openbaar fractieberaad D'66 Soest Zoals elke maand, vergadert de fractie van D'66 in Soest óok in februari op een maandagavond voorafgaande aan de Gemeenteraadsvergadering over de raadsagenda. De volgende punten zullen onder ande ren besproken worden: - B. W. acht het wenselijk dat de Raad zich uitspreekt voor het behoud van een ziekenhuisvoorziening voor Baarn en Sost en de realisering van een nieuw basis ziekenhuis - aanwijzing van een lokatie voor het nieuwe ziekenhuis. Het beraad zal plaatsvinden maandag 15 februari a.s. in het gebouw van Gemeentewerken, Lange Brinkweg 77, Soest, en is openbaar. Als iemand een speciaal probleem wil bespreken, laat hij of zij dan tevoren kontakt opnemen met de voorzitter van de werkgroep gemeentepolitiek van D'66 in Soest, Erika Hoksbergen, tel. 18069. Iedereen is van harte welkom. CDA-soosen Zoals gebruikelijk worden een week voor de maandelijkse raadsvergade ring de CDA-soosen gehouden. Mor gen, donderdag 11 februari, kunnen be langstellen met hun vragen en advie zen vanaf 20.00 uur, terecht in Restau rant Van De Brink aan de Soester- bergsestraat en/of in gebouw De Hoek steen aan de Buijs Ballotlaan te Soes- terberg. over een ruimte waar de kinderen worden opgevangen door de gast ouders; een dergelijk gebouw moet voor de opvang van de kinderen in gericht zijn: zowel speelvoorzienin- gen binnen als builen; Het zal duidelijk zijn dat de kosten van de opvang afhankelijk zijn van de vorm die voor het gastgezinnen- project gekozen wordt. Het kan dus met 'gesloten beurzen'. Een vorm waarin men de beschikking heeft over een beroepskracht voor de or ganisatie en begeleiding en waar de gastouders een vergoeding ontvan gen kan vrij kostbaar zijn. (onge veer fl. 6,- per uur). Aan een gastgezinnenproject zijn positieve en negatieve kanten ver bonden. Een aantal voor- en nade len willen we hierna aangeven: voordelen eastgezinnenproji er is een kleine groep kinde eet leren met een vaste verzorg(st)er; het gastgezin kan dicht bij huis zijn; kinderen doen ervaring op in een huiselijke omgeving; men kan de opvangtijd, afgestemd op de eigen behoefte, in onderling overleg regelen; het geeft ouders en gastouders mo gelijkheden voor kontakten, hob by's, vrijwilligerswerk etc.; er is in principe snel plaatsing van het kind/kinderen mogelijk; ideeën over opvoeding kunnen wor den uitgewisseld; nadelen gastgezinnenproject als de gastouder om welke reden uitvalt is vervanging lang niet altijd gegarandeerd; er is sprake van een duidelijke ver antwoordelijkheid voor andermans kind; er kan jaloezie tussen het kind van de gastouder en het eigen kind ont staan; er is vooraf geen enkele waarborg voor voldoende kwaliteit; er is geen enkele 'scholing' gericht op het gastouder zijn; Over bovengenoemde zaken wil de Overleggroep graag met belangstel lenden van gedachten wisselen om na te gaan of er in Soest behoefte is aan een dergelijke vorm van kinder opvang en hoe dit gerealiseerd zou kunnen worden. Belangstellenden kunnen zijn: ouders die hun kind in een gezin willen onderbrengen, ou ders die een kind willen opvangen en mensen die over de opzet en or ganisatie van een gastouderproject in Soest willen meedenken en mee werken. Indien u meer informatie over dit onderwerp wilt kunt u kontakt op nemen met één van de volgende per sonen: Mia Pothuizen (tel. 19628). Anna Kolenberg (tel. 19004 's mor gens tussen 9.00 en 10.00) en Jan Hoeks (tel. 16744). Schriftelijk kan dit via het secretariaat van de Over leggroep, Lange Brinkweg 79, 3764 AB Soest. In de Overleggroep hebben de vol gende instellingen zitting: St. Hulp centrale, Molensoos. St. Jeugdzorg, Kinderboerderij, St. Maatschappe lijke Dienstverlening (maatschappe lijk werk en gezinsverzorging/be jaardenhulp), St. Peuterspeelzalen, St. Federatieve Raad Welzijnswerk Ouderen, Gem. Sociale Dienst, Ar tishock en de afd. Welzijn van de gemeente. VSSJ- 7-1*.- Als uw flitser een poosje niet is ge bruikt, test dan tijdig voor u gaat fotografe ren of de batterijen of accu nog voldoen de geladen zijn. iw' praktische tips voor fotografen in de vorm van een foto-drieluik Hebt u dat nu ook? Als je kijkt naar een foto, dan komt er ineens een stroom van herinneringen op gang. Een simpel stukje fotopapier met een beeld blijkt dan een sleutel te zijn, waardoor er een deur naar het verle den opengaat. Zo'n foto is voor ons die plaat van een spinneweb, geno men vorig jaar herfst tijdens een vakantie in Limburg. Als je zo'n foto ziet, dan loopje samen weer door dat wat mistige bospaadje, de zon be gint door te breken en je ziet, dat er in die glinsterende spinnewebben een foto zit. Je ruikt de herfstgeuren, je krijgt natte voeten van het vochti ge gras, maar je gaat door. Voldaan ga je terug naar het vakantiehuisje... een goed begin van een zonnige herfstdag. Eigenlijk zijn alle foto's poortjes naar het verleden. En omdat we gewoonlijk alleen foto's maken van gelukki ge momenten, hebben foto's voor veel mensen een grote waarde. Neem nou zo'n foto van een paddestoel, die we langgeleden hebben genomen. We hadden nog maar kort een set voorzetlenzen en wilden die natuur lijk erg graag proberen. Het gezin was op deze herfst- wandeling al doorgelopen, maar die rood-met-witte- stippen-paddestoel moest op de plaat, 'n Zoete herin nering! Nog een foto met een geschiedenis: die drie molens op een rij. Een jubilerend echtpaar had voor de gasten een fielsrally uitgezet en tijdens die rit zagen we deze molens op een rij. Even afstappen om die plaat te ma ken en dan weer verder feestvieren. - Al mijmerend komen we nauwelijks toe aan ons onderwerp: u te ver tellen, dat de herfst een ideaal fotoseizoen is met vele mogelijkheden voor geslaagde opnamen. Maar is dat - voor wie deze foto's bekijkt - eigenlijk nog wel nodig?

Soester Courant | 1982 | | pagina 11