3 Programma Olympia dames 1 wint duel met Labyellov Eemvogels - Viking 7-2 FM SVV-overwinningen moeizaam behaald De Kardinaal Alfrink Mavo is uitgespeeld Lellebellen weer kampioen Wisselende successen voor landelijke Shotteams VOLLEYBAL KORFBAL VOLLEYBAL Schoolschaken: SCHAKEN BASKETBAL S.O. Soest liep marathon Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg RUITERSPORT TAFELTENNIS 19 Soester Courant van tvoensdatt 10 februari 1982 19 Olympia dames 1 heeft een verdiende overwinning behaald in Zevenaar op Labyellov en daarmee het reeds eer der ingezette spelpeil tegen SVV weten te continueren. De Soester dames slaagden er in alle drie sets te winnen van derde plaatshoudster Labyellov, met de setstanden: 9-15,15-17 en 13-15. In de twee eerste sets kwam Olympia met 6-1, resp. 7-3 achter te staan, maar door goed verdedigingswerk aan het net en variatie in de aanval, waarbij vooral de middenaanval als vanouds functioneerde, slaagde Soest erin met voordeel af te sluiten. Na een snelle voorsprong van 1-11 in de derde set, kwam er iets verkrampts in het spel van Olympia, vanwege de angst dat het hoger geklasseerde Labyellov er toch in zou slagen deze bijna gewon nen set teniet te doen. Hierdoor klom Labyellov puntje voor puntje op tot 9-12, doch via 13-13 pakte Olympia tenslotte met 13-15 ook deze derde, beslissende set. Met 13 punten uit 14 wedstrijden, heeft Olympia 1 zich geplaatst op een ge deelde derde plaats van onderen op de ranglijst van de 2e Divisie D, te zamen met Heyendaal. Dames Sportcentrum - Olympia 2 (3-0) Een sterk verzwakt Olympia 2 (2 vaste speiverdeelsters ontbraken) moest in de Kerkelanden aantreden tegen Sportcentrum. De eerste set was snel in het voordeel van Hilversum beslist. In de tweede set liep Sportcentrum uit naar een 12-1 voorsprong en on danks dat Olympia met vereende krachten achter elkaar zes tegenpun- ten wist te scoren, werd ook deze set door Hilversum gewonnen. In de derde set nam Olympia met 1-7 de leiding, maar was tenslotte niet opgewassen tegen het fel opere rende team uit Hilversum, en moest ook deze set weggeven. Sportcentrum 3 - Olympia 3 (0-3) Het dames 3 team van Olympia heeft weer 2 punten weten te behalen. De eerste set tegen Sportcentrum, wist Olympia via erg leuk aanvalswerk en goed samenspel al snel in haar voordeel af te ronden. Ook de tweede set verliep volgens dit recept, waarbij tevens goede opsla gen uitgevoerd werden. Anders ging het in de derde set, tijdens welke Sportcentrum volledig profiteerde van het rommelige spel van Olympia. Na een flinke achterstand gelukte het Olympia echter toch, door haar spelrit- me aan te houden, langzaam maar zeker via geduldig opbouwend werk Sportcentrum te passeren en met een minimaal verschil ook de derde en be slissende set te pakken. Olympia 4 Spokers (3-0) Na een zeer trage en moeizame start, wist Olympia de eerste set op het nippertje te winnen. Hierdoor wakker- geschud, begon Olympia de tweede set zeer geconcentreerd te spelen. Via uitstekende blöks wist Olympia haar speelhelft zodanig af te gren delen, dat Spokers bijna geen punt wist te scoren en Olympia ruimschoots de ze set in haar voordeel wist te win nen. In de derde set gaf Olympia wat meer mogelijkheden prijs aan Spokers, maar hield duidelijk de leiding en won ook deze set en daarmee de wedstrijd verdiend. Olympia 8- Voleem 3 (3-1) Een in topvorm spelend Olympia had weinig moeite met Voleem. Door goed samenspel en uitstekende opslagen werden snel de eerste twee sets met voordeel door Olympia ge pakt. In de derde set zakte Olympia terug en Voleem was er als de kippen bij om deze onverwachte terugval te be nutten en in winst om te zetten. Gelukkig herstelde het Olympia-team zich in de vierde set en wist het heft weer in handen te nemen en verdiend te winnen. Heren Set lip - Olympia 1 (1-3) Tijdens de uitwedstrijd tegen Set Up in sportzaal Heyhorst te Scherpenzeel, had het eerste heren-team van Olym pia moeite om haar draai te vinden. Dit is natuurlijk niet zo verwonder lijk als men bedenkt dat Olympia op dit moment zich met zo'n 15 punten voorsprong eenzaam aan de top be vindt en daardoor weinig uitdaging ondervindt. Mede hierdoor misschien, geraakte Olympia in de eerste set al snel op een 6-0 achterstand. Set Up profiteer de van het stroeve spel van Olympia en pakte de eerste set met miniem verschil. De drie overige, door Olympia ge wonnen sets vertoonden vooral de kracht van de onverbiddelijke bloks van Olympia. In de vierde set lukten vooral de le vensgevaarlijke stijgballen bij het net, waar Set Up geen vat op kon krijgen. Al met al een verdiende overwinning voor Olympia. Leos 4 - Olympia 6 (2-2) De eerste set werd door Olympia ver loren. omdat het geen enkele vat kon krijgen op het harde aanvalsspel van Leos. In de tweede set wist een goed gemo tiveerd Olympia door goede opbouw en aanvallen, Leos snel op de knieën te krijgen. In de derde set wist Leos zijn gele deren te herstellen en vrij snel Olym pia op verlies te zetten. Dit spelbeeld zette zich voort in het begin van de vierde set, waar Leos al vrij gauw een voorsprong naar 12-5 nam. Doch een getergd Olympia, dat het in het geheel niet eens was met de sportieve opvattingen van de aan voerder van Leos, kwam sterk terug en scoorde tenslotte de gelijkmaker1 door het winnen van deze set. Bentinck Stars 2 - Redeoss Delft (2-3) Na vorige week een uitstekende wed strijd gespeeld te hebben, startte B. Stars 2 deze eerste bekerwedstrijd vol goede moed. Helaas verliep de start en daarmee ook de eerste set, helemaal fout, want deze eerste set werd weggegeven aan de gasten. Gelukkig wist B. Stars in de tweede set haar draai iets te vinden en pro beerde zo veel mogelijk in drieën te spelen, maar moest ook deze set uit handen geven. Tegen het eipd van de derde set be reikte B. Stars tenslotte het keerpunt en via een 7-11 achterstand gelukte het haar dan ook met een krap ver schil deze set in voordeel om te-zétr ten. Hierdoor aangemoedigd trok B. Stars flink van leer in de vierde set en won deze overtuigend. Ondanks het voordeel van de eerste opslag in de vijfde en beslissende set, raakte B. Stars het spoor bijster en wist Redeoss uit te lopen tot 2-8. Na de veldwissel slaagde B. Stars er niet meer in om maar enigszins de druk van Redeoss te weerstaan en gaf met deze vijfde set, tevens de hoop op de beker op. SPORT m Door onnodige nederlagen tegen Esdo en Reflex was het zaak voor het eerste achttal van De Eemvogels om te winnen van Viking. Bij een nederlaag zouden degradaiiezorgen om de hoek komen. Met een grote dosis inzet en door zetten werd er uiteindelijk royaal gewonnen van Viking: 7-2. Het juniorenteam moest net als het meisjesteam de eerste nederlaag in casseren en voor beide teams zal het er nog om spannen voordat een eventuele titel binnen is. Eemvogels 1-Viking 1 7-2 Trainer/coach Jan de Haard had voor deze wedstrijd - die gewonnen moest worden - een aantal wijzigin gen in de opstelling doorgevoerd om zo de aanvalskracht van het tweede aanvalsvak te vergroten. Al direct in de eerste helft bleek dat de inzet en de wil om te winnen groot was en toen Wim van Rheenen al in de tweede minuut middels een door loopbal scoorde was de eerste span ning van de ketel en dat kwam her spel behoorlijk ten goede. Een goed afstandschot van Ton Kraaikamp betekende 2-0 in de zevende minuut en dus vakwisse ling. Het tweede aanvalsvak func tioneerde goed. Moest in het ver leden lang op een doelpunt gewacht worden, nu werd in zes minuten tijd tweemaal gescoort. Allereerst wist Agnes Lapré goed door te breken en kon zij alleen nog op onreglemen taire wijze gestopt worden en dat betekende een strafworp. Hetzelfde gebeurde met de doorgebroken Leendert van den Berg. Beide keren wist Jan van de Kuil de geboden kans op rustige en doeltreffende wijze te benutten, waarmee hij de stand naar 4-0 tilde. Naarmate de eerste helft vorderde viel de Eemvogelploeg terug in een rommelig spelletje en leek de concentratie met deze riante voor sprong wat weg te ebben. Een duidelijk woord van de trai ner/coach tijdens de rust bracht het overleg wat terug en toen Viking ook nog middels een mooi afstand schot scoorde, schrok de Eemvo- Snel van vak wisselen en het snel ne men van de bal middenuit door een attent reagerende Marina van den Berg bracht Tineke Zeeman vrij voor de korf en dat betekende de eindstand van 7-2 en daarmee is de Eemvogelploeg niet meer in te halen door de onderste van de afdeling en is degradatie uitgesloten. Eemvogels 2 - S.V.M.M. 2 2-5 Een moeilijke wedstrijd voor het tweede achttal van de Eemvogels doordat men al in de derde minuut gelsptoeg weer wakker en werd er: aankeek tegen een 0-1 staftd. Henk weer beter gespeeld Het was opnieuw Ton Kraaikamp die van afstand scoorde en daarmee de rust definitief terugbracht. Het spel golfde nu wat heen en weer en geen van beide ploegen werd echt gevaarlijk. In de 20e minuut was het Leendert van den Berg die de zesde Eemvogeltreffer aantekende na het benutten van een doorloopbal. Vi king scoorde vrij snel daarop en bracht de stand op 6-2. De hoogste teams van de Soester Vol leybal Vereniging wisten afgelopen weekend wederom overwinningen te behalen, hoewel het erg veel moeite en inspanning kostte om bij deze thuis wedstrijden enkele punten in de wacht te slepen. De sub-top draaide dit keer beter en zorgden voor overtuigender winstpunten. Dames SVV 1 Nijmegen *73: 3-2 Met deze Nijmeegse ploeg hadden de S W dames deze keer meer moeite dan in de vorige (uit-)wedstrijd toen ze met een 3-0 overwinning thuiskwamen. De gebruikelijke snelle start en het di rect op tempo draaien ontbrak dit keer helemaal. In het begin waren de aan vallen weinig succesvol en de verde diging enigszins traag. Nijmegen daar tegen draaide goed en hadden erg sterk blok, waarop bijna alle aanvals- pogingen stuitten. De eerste twee sets werden - verdiend - gewonnen door de Gelderse dames. Ook in het begin van de derde set waren zij nog duidelijk de meerdere totdat bij de stand 5-9 één van de ba sis-speelsters van Nijmegen door haar enkel ging door een misstap. Deze consternatie en onderbreking was waarschijnlijk de oorzaak van een ver minderde concentratie. Ook de wissel speelster was nog niet warmgedraaid. De druk viel weg en Nijmegen begon meer en meer fouten te maken. De Soester ploeg maakte direct gebruik van de geboden kansen en kwam eigen lijk nu pas goed op dreef. Via een snel en gevarieerd spel, waarbij de tactisch geplaatste ballen erg veel scoorden, werd de achterstand wegge werkt en deze set (en daarmee de wedstrijd) gered. In de vierde en vijfde set ging het er weer ouderwets aan toe. Ook bleek Nijmegen niet meer over de energie te beschikken die het in het begin van de wedstrijd had getoond. Zo werd door hen ook de return-wedstrijd verloren, waarbij de setstanden als volgt wa ren: 8-15/4-15/15-12/15-7/15-10. SVV 2 Abcoude: 3-2 Het tweede damesteam, dat in de uit wedstrijd met 3-2 van Abcoude verloor, wist dit keer de rollen om te draaien en aan het langste eind te trekken. De eerste set liet een gelijk opgaand spel zien, waarin beide teams niet voor elkaar onder wilden doen. Abcou de bleek toch iets overtuigender te zijn en wist SVV vanaf 11-11 op een 11-14 achterstand te zetten. Dit lieten de SVV dames niet op zich zitten en maakten er al snel een 14-14 gelijk spel van. Hierna was het weer de beurt voor Abcoude om een voorsprong te nemen en de set te beëindigen. In de tweede set zorgde een zeer harde en moeilijke service van Lia Fakkeldij al snel voor een 12-1 voor sprong en de volgende speelster ser veerde de set uit. Ook in de derde set bleek een goede service een ge ducht aanvalswapen te zijn. Aangezien het team twee sets lang weinig te doen had, was het tempo in de vierde, set eruit. Door traag rea geren op de snelle, jonge ploeg uit Abcoude ging deze verloren. In de vijfde set werd er weer snelheid in het spel gelegd. Zuiverheid en aan- valsvariatie. bracht SVV al gauw op een 11-3 voorsprong en de set werd op 15-6 besloten. Setstanden15-7/15-1/15-3/5-15/15-6. SVV - Spokers (Hilversum)3-0 In een zeer regelmatig gespeelde wedstrijd, waarbij het initiatief bijna 3 sets uitsluitend aan de SVV-zijde te vinden was, hebben deze SVV-dames een goede prestatie geleverd. Veel aan vallen, afgewisseld met kiene plaats- ballen hielden de tegenstander conti nue onder druk, waardoor deze moei lijk en zeer weinig tot opbouwen kon komen. Hoe verder de wedstrijd vor derde, des te meer zakte de moed in de (Spokers)-schoenen en toonde SW haar kracht. Setstanden waren: 15-13/15-9/15-6. Dames le klasse A) SVV 4 - GVG 1 (Hilversum): 0-3 SVV, dat zelf op een gedeelde 2e plaats staan, moest tegen de koploopster GVC spelen hetgeen van tevoren al voor ner vositeit zorgde. Aan het spel was duidelijk te merken dat GVC veel meer routine heeft dan de nog zeer jeugdige speelsters van SVV, waardoor de wedstrijd al gedeel telijk niet gewonnen kon worden. Ook was het erg moeilijk om de sterk aan vallende serve van GVC onder contro le te krijgen. Aan vechtlust heeft het in ieder geval niet gemankeert en het is jammer dat hen zelfs niet één set werd gegund. Setstanden: 11-15/6-15/13-15. Heren (Districtsklasse) SVV 1 - Pauwervoll (Ermelo): 3-2 Het eerste herenteam, dat het zonder aanvaller (hoofd spelverdeler moest doen, wist in de thuiswedstrijd tegen het sterke, uit lange spelers bestaande Pauwervoll een 3-2 zege te behalen. In de uitwedstrijd, eerder deze compe titie, hebben ze hiervan met 3-1 ver loren. Nu bleken ze echter duidelijk mentaal vooral) de betere te zijn. De eerste set liep gelijk tot 6-6, waarna Pauwer voll d.m.v. een aantal goede acties een voorsprong wist te nemen. Een 4-0 voorsprong van SVV werd uitgebouwd naar 9-2 en een geïrriteerd spelend Pauwervoll werd geheel in de verde diging gedrukt. Ook in de derde set zorgde degelijk, soepel spel al gauw voor een 7-2 voor sprong. De lange mannen van Pauwer voll wisten met succes onze verdedi ging te passeren en kwamen tot 9-9 weer bij, maar hadden uiteindelijk niet genoeg energie om het initiatief over te nemen en verloren. De organisatie was bij SVV niet opti maal waardoor de vierde set verloren ging- In de laatste set werden de punten evenredig verdeeld tot 7-7. Irritant ge drag van een van de aanvallers van Pauwervoll zorgde voor enige onder brekingen. SVV liet zich hierdoor niet van de wijs brengen en maakte de set uit. Standen waren: 8-15/15-3/15-11/ 5-15/15-10. SVV 2 - Surf (Hoevelaken)1-3 Hoewel de heren SVV de wedstrijd erg goed begonnen, kwamen ze toch de routine en zuiverheid, waarover Surf wel beschikte, tekort om te kunnen winnen. In ieder geval wisten ze een set meer te pakken als in de vorige wedstrijd tegen Surf. Setstanden: 15-12/15-11/15-9. SVV 4 Sportcentrum 3 (Hilversum) 3-0 In de eerste set tegen Sportcentrum, bleek al gauw dat een 3-0 overwin ning, zoals eerder behaald, wederom mogelijk moest zijn. Door gebrek aan concentratie, bleek in alle 3 gespeelde sets dat de opge bouwde voorsprong een heel eind werd ingelopen. Door tijdig hierop attent te zijn werd er geen enkele set wegge geven. Setstanden waren: 15-12/15-11/15-9. Wedstrijdprogramma deze week Uitwedstrijden Damesteams: svv 1 - Orion 2 - Doetinchemzat. SVV 2 - USS 2 (Utrecht) zat. SVV 3 - Leos l Leusden) zat. 15.45 ,uur ,,De Korf" Leusden. SVV 4 - AGAVS Soesterberg) zat. 16.15 uurDorpshuis" Soesterberg. SW 5 - Odis (Hilversum) vr. 20.15 uur Sportzaal ,,Oost" Hilversum. SVV 7 - Spirit 3 (Amersfoort) vr. 20.00 uur ,,De Koppel" Amersfoort. SVV 9 - Vollkei 9 Amersfoortdon. 21.15 uur ,,De Koppel" Amersfoort. Thuiswedstrijd Dames (Beukendal). SW 10 - Leos 7 (Leusden) don. 21.30 uur. Uitwedstrijden herenteams: SVV 1 - Olly - BI (Bussum) don. 20.30 uur ,,De Zanderij", Bussum. SVV 2 - Vif (Hilversum) zat. 15.30 uur Kerkelanden", Hilversum. SVV 5 - Olly B 2 (Bussum) don. 21.45 uur ,,De Zanderij", Bussum. Thuiswedstrijd heren (Beukendal) SVV 6 - AGAVS 2 (Soesterberg) don. 20.15 uur. Friebel wist de ploegen nog op gelij ke hoogte te brengen door in de 10e minuut van afstand te scoren. Vlak voor rust kwam SVMM toch weer op voorsprong door het verzil veren van een doorloopbal. In de tweede helft liep SVMM uit tot 1-4 waarna Henk Friebel aan een zeer klein kansje achter de korf genoeg had om zijn tweede treffer te sco ren. Op het laatste moment bepaalde SVMM de eindstand op 2-5. Eemvogels 4 - Revival 4 0-10 Een oppervlakkig Revival uit Ter- Schuur had geen enkele moeite met het vierde achttal van de Soester korfballers en liep zonder proble men uit tot een 0-10 overwinning. Spelmoment uit de korfba(wedstrijd Eemvogels tegen Viking door Eem vogels ruim gewonnen. Een overwinning waar niets op af te dingen valt. Woudenberg jun.-Eemvog. jun. 4-1 De junioren moesten naar Wouden berg om daar de kampioenskansen en de eerste plaats te verdedigen te gen de Woudenbergse junioren. Het zou allemaal heel anders lopen. Woudenberg liep uit tot een 4-0 voorsprong en pas op dat moment kon de Eemvogelploeg iets terug doen en scoorde Marco Kuil. Aan de top veranderde echter niets. Daarvoor was het Soesterbergse KVO verantwoordelijk, want deze ploeg snoepte de beide punten af van het op de tweede plaats staande Antilopen, zodat de eerste plaats ondanks verlies, bij de Eemvogels blijft. De jeugd Voor de jeugploegen was het een slechte zaterdag: alle drie de ploegen verloren. De pupillen met 4-0 van de TZ-pupillen en de meis jes van de Tovers-meisjes met 5-0. De a-aspiranten tenslotte verloren met 6-1 van Soesterkwartier. Stan ley de Vries redde daar de eer door de enige Eemvogeltreffer te scoren. Zaterdag 30 januari j.1. is het team van de Kardinaal Alfrink Mavo op de derde en tevens laatste dag van het zeer ge waardeerde schoolschaaktoernooi in Baarn roemloos ten onder gegaan te gen het vijftal van de Buiten landpoort Mavo uit Vianen. Met dit schamele resultaat zijn de Soestenaren voor het eerst in hun schaakbestaan voor een jaar lang, naar wij althans hopen, hekkensluiter geworden. Papillon speelde uitstekende oefenwedstrijd tegen Dunckers Het herenteam van Papilion heeft dan eindelijk een wedstrijd verloren. Afgelopen vrijdagavond speelde het herenteam tegen Dunckers in Hil versum een vriendschappelijke wed strijd en nu was duidelijk dat Dunckers toch wel vier klassen hoger speelde dan de Soester heren, want eindelijk kon Papilion eens niet over een tegen stander heen walsen, zoals het tot nu toe gewend was. Toch werd het een prima wedstrijd, want de Soester he ren gaven bijzonder goed partij en even zag het er naar uit dat de Soeste naren nog de winst zouden grijpen. Een klein verval in de laatste tien minuten werd het team noodlottig. Tot en met de rust hielden beide teams elkaar in evenwicht. Een kleine achterstand van de Soester heren 38-32 werd echter in de eerste fase van de tweede helft weer teniet gedaan en men kwam op gelijke hoog te. Jammer was het dat door een press" van Dunckers de Soestenaren de laat ste tien minuten even vast zaten, waar door het toch een 87-75 overwinning werd voor Dunckers, hoewel beide teams kunnen terugzien op een uit stekende oefenwedstrijd. Aanstaande zondagavond speelt het herenteam weer in spelzaal De Bunt om 20.30 uur, waar het dan de strijd op zal nemen tegen Quidam uit Zeist. Voordat de wedstrijd begon, werd er aangekondigd, dat de gelukkige win naar deel mag nemen aan de lande lijke schoolschaakwedstrijden voor Mavoscholen. Het is best mogelijk dat deze mede deling de spanning bij de spelers zodanig ongunstig heeft beïnvloed, dat enkelen al in de openingsfase de kluts kwijt geraakt zijn. Nauwelijks waren de laatste geluiden van het startsig naal verstomd, of men stond al met 2-0 achter. Van de weeromstuit gaf de derde de „Dame" weg, waardoor de nederlaag een feit werd. De overige twee spelers hebben het nog anderhalf uur volgehouden, maar ook zij hebben de koning om moeten leggen. Bij de prijsuitreiking werd een vaantje in ontvangst genomen als een blijvende herinnering en tevens als troost prijs. De eindstand in de categorie B is als volgt: 1. Corderius College uit Amersfoort. 2. Alberdingk Thijm College uit Hilver sum. 3. Buitenlandpoort Mavo uit Vianen. 4. Kardinaal Alfrink Mavo uit Soest. Afgelopen weekend heeft de lange afstandgroep van S.O. Soest deelge nomen aan de mini marathon van 18'/2 km. in Apeldoorn. Het was een heuvelachtig parcours waarop men ondanks de griep onder de lo pers, toch probeerde een goede tijd te lopen. Joop Leyenhorst is nog steeds goed op dreef. Dat bleek wel uit een tijd van 1.03/55. Rob de Haas liep een persoonlijk record van 1.06/05. Dik de Oude liep in de tijd van 1.06/40. Joop Oranje liep 4 min. sneller dan de vorige keer, in een tijd van 1.11/23. Harry van Brummelen (griep) liep een tijd van 1.13/20. Cor Koster heeft de hele marathon gelopen in een tijd van 3 uur, 26 mi nuten. Hij was 2e in zijn klasse ondanks zijn leeftijd van 64 jaar. Het was zijn 91e marathon. Zaterdag 13 februari 1982: 09.00 -16.00 uur K.N .K.V. korfbal 16.00 - 23.00 uur B.D.C. handbal 16.00 uur jongens welpen BDC - Nieuwegein 2 16.40 uur meisjes pup. BDC 4 - Achilles Zondag 14 februari 1982: 09.00 -18.00 uur BDC handbal 10.00 uur meisjes pup. BDC - Schalkwijk 10.50 uur meisjes adsp. BDC 5 - ASV 2 li.40 uur jongens adsp. BDC 2 - Fortissimo 12.30 uur meisjes adsp. BDC 2 - LVV 13.20 uur jongens adsp. BDC I - Sport Ver. 14.20 uur dames sen. BDC 2 - Celeritas 15.20 uur dames sen. BDC 3 - Attila 3 16.20 uur dames jun. BDC 3 - EMM 3 17.10 uur dames jun. BDC 2 - DWSM 18.00 - 23.00 uur Red Stars basketbal Zaterdag 13 februari 1982: 09.00 - 11.00 uur SVV volleybal 11.00 -12.00 uur Tennisinstr. R. Blok 12.30 - 21.00 uur Nevobo Zondag 14 februari 1982: 09.00 -17.00 uur badminton Badso 20.30 - 22.00 uur basketbal Papillon Woensdag 17 februari 1982: 13.30 -16.00 uur sportinstuif jeugd 09.30 -12.00 uur sportinstuif jeugd 12.00 -17.00 uur badminton Selby Zondag 14 februari 1982: 10.00 -15.00 uur badminton Selby Op manege „de Boshoeve" is de af gelopen zaterdagavond weer een zeer spannende strijd te zien geweest. Het hoogtepunt was ongetwijfeld de wedstrijd tussen de heren „Rebellen" en de dames „Lellebellen". Het leek er in het begin op dat deze keer de heren als winnaars uit de strijd zouden komen, maar in de 2e manche kwamen de dames weer helemaal terug. En na de zeer spannende barrage, die ge reden werd door 4 Rebellen en 4 Lel lebellen, bleek dat het vrouwelijk ge slacht ook nu weer de sterkste was geweest. Wederom werd deze fanatieke groep kampioen. Als eerste in dit parcours kwam Cita Melse uit de bus met Nelson, 2e werd Aard Steendijk met Torero, 3e Tineke Triessenberg met Truus, 4e werd WiJlemien v. Rossum met Rebecca, 5é André de Haan. mét Joep Meloen, 6e Dorien v. Hengstum met Nick. 7e Jan Mulder op Jelle, 8e Jos Meesters met Pascha, 9e Harry Swaab met Truus, en 10e Marian Booy op Silver King. Ook het eerste, vrije parcours van 80 cm. werd een groot succes waar met veel belangstelling naar gekeken werd, en waar maar liefst 29 ruiters zich voor opgaven. Ook hier werd over het algemeen sterk gereden, zo dat in totaal 13 ruiters en amazones zich voor de barrage konden plaatsen. De uitslag werd als volgt: Op de eers te plaats Diana Swaab met Sorrel, 2e Henny Reinsma met Onja, 3e werd Lammert Laseur op Herclar, 4e Paul Sanders met Leonides, 5e Wybe Tem ming met Sander, 6e Thea Pauellsen op Tower, 7e Marian Booy met Sil ver King, en 8ë Meindert Loonstra op Sylvana. Op 28 februari a.s. zal er bij mane ge ,,de Boshoeve" weer een spring concours te zien zijn. Dit evenement wordt georganiseerd door de Stichtse Rij-én Jachtverehiging. Positieve en negatieve resultaten hebben elkaar de afgelopen week ongeveer in evenwicht gehouden. Shot 1 bevindt zich nog steeds in een diep dal na de 7-3 nederlaag te gen Gispen 1. Shot 2 daarentegen zag de overlevingskansen sterk stij gen door in Rotterdam met 8-2 van Twenty One Up 2 te winnen. Shot 3 won met 7-3 van Quick 7, terwijl Shot 4 met dezelfde cijfers te sterk was voor Nederhorst 1. De Shotda mes kwamen in Nijmegen net iets tekort tegen ATC 1 en verloren met 6-4. Het le jeugdteam behaalde een overtuigende 8-2 overwinning op medekoploper Indukan 1, het 2e jeugdteam verloor in Haarlem met 7-3 van te Zaanen 1. Ook tegen het sterke Gispen 1 uit Culemborg heeft Shot 1 bepaald niet kunnen imponeren. Niet alleen bleef een positief resultaat ander maal uit, ook het vertoonde spel gaf weinig reden tot optimisme. Tegen Gispen startte Shot slecht met ne derlagen van Dirk Schuiling en Har ry Maassen, maar René Daselaar bracht Shot weer terug in de race door een overwinning op zklaver- stijn. Overigens speelde de scheids rechter een belangrijke rol in deze partij door van beide spelers de no dige services af te keuren. Een vlotte overwinning in het dubbelspel bracht Shot zelfs nog op gelijke hoogte: 2-2. In de volgende partij bleek Harry Maassen echter zeer weinig in te kunnen brengen te gen het topspingeweld van Faber, zodat Shot met een 2-3 achterstand de pauze inging. Na de pauze bleek alleen René Daselaar nog in staat te zijn een partij op zijn naam te bren gen, waardoor de eindstand 7-3 voor Gispen werd. Het was bijna een jaar geleden dat Shot voor het laatst een thuiswedstrijd met deze cijfers verloor. Aanstaande zaterdag speelt Shot 1 in Leiden tegen Scylla en deze wed strijd zal hoe dan ook gewonnen moeten worden wil Shot de aanslui ting niet geheel verliezen. Shot 2 behaalde de eerste overwin ning van deze competitie en deed dat meteen zeer overtuigend. In Rotterdam werd hekkesluiter Twenty One Up 2 met 8-2 kansloos gelaten. Bert van Velzen en Nicky B&ba bleven beiden ongeslagen en wonnen samen het dubbelspel. Invaller Marcel Vrakking deed nut tig werk door als tweedeklasser ook nog een partij te winnen. Door dit resultaat en door het vooruitzicht van een spoedige come-back van Gerhard Busch ziet de toekomst van dit team er al met al een stuk beter uit. Ook Shot 3 behaalde de eerste over winning en ook deze zege was hard nodig. In Soest werd het uit drie verdedigers bestaande Quick 7 een voudig met 7-3 verslagen. Tegen deze drie verdedigers kon Edwin Luyben zich heerlijk uitleven en hij won dan ook vlot zijn drie partijen. Zeer knap was het optreden van in valler Chris Sondaar, want hij slaagde er eveneens in zijn drie par tijen in winst om te zetten. Willem Onrust won één partij, terwijl het dubbel met 29-27 in de derde game verloren werd. Shot 4 behaalde een regelmatige 7-3 overwinning tegen het lastige Ne derhorst 1. Ook in zijn eigen team bleek Chris Sondaar goed voor drie overwinningen, daarbij terzijde ge staan door Joop Kok met twee overwinningen en Marcel Vrakking met één overwinning. Hoewel de Shotdames weer niet tot puntenwinst kwamen, weet men toch iedere week een beter resultaat te behalen. Nu verloor men in Nij megen maar net met 6-4 van het sterke ATC 1José Daselaar was de beste Shotspeelster met twee over winningen, Wilma Geleijnse en Wil- ke Schut wonnen ieder één partij. Het le jeugteam lijkt serieuze kam pioensplannen te hebben, gezien de overtuigende score waarmee mede koploper Indukan 1 werd verslagen: 8-2. Vooral Berend Jonker had er zaterdag zin in want hij slaagde er op knappe wijze in ongeslagen te blijven. Jan Fransen en Eddy Gay- tant kwamen beiden twee keer tot winst. Het 2e jeugdteam verloor in Haar lem met 7-3 van koploper te Zaanen 1Remi Balvers en Edo Fransen wa- reh beiden één keer succesvol, ter wijl ook het dubbel in Soester voor deel werd beslist. Voor alle inlichtingen over de tv Shot kan men terecht bij Joop Kok, van Goyenlaan 97 (tel. 12746). Overige uitslagen senioren: Shot 5-Niké 3: 3-7, Huizen 2-Shot 6: 10-0. Vitus 5-Shot 7: 0-10, Shot 8-Bunshot 3: 4-6, Shot 9-Sukses 2: 7-3, Shot 10-Overhees 2: 7-3, Shot 11-Oso 2: 6-4, Vitus 11-Shot 12: 0- 10, Elan 10-Shot 13: 7-3, Shot 14- Niké 9: 6-4. Overige uitslagen jeugd: Quick 3-Shot 3: 5-5, Shot 4-Bun- shot 2: 5-5, Shot 5-Good Luck 5: 5-5, Shot 6-Quick 6: 4-6. de Hilt 1- Shot 7: 2-8, Elan 5-Shot 8: 5-5, Shot 9-Overhees 1: 9-1, Shot 10-de Hilt 2: 7-3, Blaricum 5-Shot 11: 0-10, Metac 7-Shot 12: 6-4, Shot 14-Shot 13: 1-9, VEV 4-Shot 15:5-5.

Soester Courant | 1982 | | pagina 19