De Wiedemannekes van SEC Voor velen wordt de sportdag een stropdag portret Gebr. v.d. Pouw Kraan tevreden over eerste jaar Subaru-dealerschap Agenda Soester Gemeenschap Opnieuw winst voor BDC-dames en verlies voor herenteam Auto Vaderm eer Amersfoort b.v. Méér- dan Wijl otcasixrws „Training" Krokustoernooi in Griftlandcollege eets schietstoel l\ IIS'N heliiCoPT&e 1 GOEDKOPE VLIEGRETOURS vanaf Amsterdam Holland International Reisburo foto paul schneider 15468 HANDBAL KLAVERJASSEN Volleybal Op 11 februari a.s. van 16.00 tot 18.00 uur: SCHAATSEN Clubkampioen schap SV Eemland WIELRENNEN Vier eerste plaatsen voor Tempo Jeugd in Doorn In Nederland beleven miljoenen mensen plezier aan de sport. Als toeschouwer of als actieve sporter. In ruim een miljoen gezinnen wordt er aan sport gedaan. De sportdag i" dus belangrijk. Het is een dag waarop men zich lichamelijk inspant en geestelijk ontspant. Maar soms wordt die sportdag een stropdag. Niet omdat de wedstrijd verloren zou zijn, maar omdat men het slachtoffer is geworden van diefstal tijdens het sporten. Het is verbazingwekkend wat er allemaal gestolen wordt. Geld, horloges, sieraden, maar ook kleding. New York Atlanta Chicago LosAngeles Montreal Toronto v.a. 954.- v.a. 1390.- v.a. ƒ1490.- v.a. ƒ1770.- v.a. 1189.- v.a. ƒ1189.- Calgaryv.a. 1499. Edmonton v.a. 1499.- Vancouverv.a. 1569.- Jakarta v.a. 1850.- Singaporev.a. ƒ1870.- en vele andere bestemmingen Gaarne informeren wij U nader. Steenhoffstraat 15a - Soest tel: 14905 en 16571 10 februari: Expositie Artishock van Ray Schlunk, olieverfschilderijen tot 28 febr. en da gelijks gratis te bezichtigen van 14.00 tot 16.00 uur in het Artishockgebouw, Steenhoffstraat 46 te Soest. Wijkvereniging Overhees organiseert een damesbowling 's morgens van 9.00- 10.00 uur in De Borg, Willaertstraat, Soest. De Ned. Vereniging van Huisvrouwen- organiseert een discussie met het on derwerp ,,wat doet de vereniging voor mij. wat doe ik voor de vereniging" o.l.v. mevr. Mandersloot. Aanvang van de discussie om 10.00 uur in restaurant De Prom, Amalialaan Baarn. 11 februari: De Werkgroep Adoptie Soest van Am- nesty International organiseert een Theater- en Muziekavond in de aula van het Griftlandcollege, Noorderweg 79, Soest. Voor de pauze de Amnesty Theatergroep uit Bunnik-Odijk met het stuk ..Mij Niet Gezien", na de pauze treedt het Chileens Zang- en Muziek- ensemble „Lautaro" op. De Wijkvereniging Overhees organi seert een filmavond voor de oudere jeugd. Aanvang 19.30 uur, leeftijd van 14 tot 16 jaar. Plaats; de Kinderboerde rij, te Soest. Prijs 1,50. Filmhuis Artishock met de film, „Citi zen Kane", regie Orson Welles U.S.A. 1941 zwart-wïi, aanvang 21.00 uur, entree: 4,50 en CJP 3,50 in het Arti shockgebouw, Steenhoffstraat 46, Soest. 12 februari: Wijkvereniging Overhees organiseert „Klaverjassen", aanvang 20.00 uur in de Openbare school, Willaertstraat, Soest. Rommelmarkt „De Regentuuter", van 10.00 tot 21.00 uur in de aula van de school De Regentuuter, Weegbreestr. te Soest. 13 februari: Literaire salon met muziek in Arti shock met „Figuriteiten" door Studio UZ, aanvang 21.00 uur. Entree 7,50 in het Artishockgebouw, Steenhoff straat 46, Soest. 16 februari: Algemene ledenvergadering van de Ned. Ver. van Huisvrouwen. Na af loop is er kienen waarbij u leuke prijsjes kunt winnen. Aanvang 14.00 uur in dienstencentrum Honsbergen, Wiardi Beckmanstraat te Soest. 17 februari: Thema-avond Artishock over „Énergie en werkgelegenheid" spreker Wim Hafkamp, aanvang 20.00 uur, toegang gratis. Artishockgebouw Steenhoff straat 46 Soest. Wijkvereniging Overhees organiseert een damesbowling, 's morgens van 9.00-10.00 uur. 's Middags een kinder bowling van 14.00-15.00 uur. Entree 2.- leden en donateurs 4,-. Niet I leden. Locatie „De Borg", Willaert- straat te Soest, tel. 22188. 18 februari: I Filmhuis Artishock met de film, „Na zi's gibt's die noch", regie U. Lein- weber, BDR. zwart-wit en de film „Machorka Muff" van J. M. Straub, BRD, zwart-wit, aanvang 21.00 uur, Artishockgebouw Soest. 19 februari: Met de Ned. Ver, Van Huisvrouwen een wandeling georganiseerd door het Baamse Bos. Startplaats om 10.00 uur bij restaurant Soestdijk, hoek Noorder- weg-Vredehoffstraat. Bij twijfelachtig weer bellen 02155-17418. Kentekenprobleempje Een in Soest wonende autobezitter zag tot zijn verbazing op de Van Straelen- laan een auto staan met zijn kenteken nummer. Dat is 12 UZ 30. De politie loste het raadseltje op. Bij het andere voertuig bleek sprake te zijn van een vergissing. De eigenaar liet een nieuw nummer bord maken en toen werden de twee laatste cijfers omgewisseld. In plaats van 03 werd er 30 op de plaat gezet. Toenemend verschijnsel Het verschijnsel neemt toe. Om een voorbeeld te noemen: bij de Utrechtse politie steeg het aantal aangiften van diefstal uit sportzalen van 123 in de eerste helft van 1980 naar 199 in de overeenkomstige periode in 1981. Hierbij moet dan bedacht worden dat de aangegeven diefstallen slechts een topje van de ijsberg vormen. Gemiddels 230.000 slachtoffers per jaar Onlangs zijn nadere gegevens over diefstal uit kleedkamers verzameld. Uit een onderzoek onder 28 beheer ders van sportcomplexen bleek dat er gemiddeld genomen eens per maand een geval van diefstal wordt gemeld. Dat lijkt niet zo veel. Het merendeel van de diefstallen wordt echter in het geheel niet aangegeven. Want voor een sporter begint diefstal wellicht ook „all in the game" te raken. Het beeld wordt anders als de sporters zelf worden ondervraagd. Dan blijkt opeens dat 1 op de 7 sporters in het afgelopen jaar bestolen is. Bij de jongeren van 16 tot 25 jaar is dat zelfs 1 op de 4! Bijna een derde van de ondervraagden kent iemand die in de laatste 2 maanden iets tijdens het sporten „onvrijwillig is kwijtgeraakt". Tenzij er belangrijke papieren of zaken van grote waarde zijn gestolen, hoort de politie nooit van deze gevallen. Als de gevonden percentages worden geprojecteerd op het aantal actieve sporters, dan betekent dit dat gemid deld zo'n 230.000 diefstallen bij het sporten moeten hebben plaatsgevon den in het afgelopen jaar. Enkele eenvoudige tips - Laat uw kostbaarheden (horloge, sieraden) waar u buiten kunt thuis. - Neem alleen datgene mee wat u echt nodig heeft. - Berg die spullen op in een tas, die door iemand van het gezelschap ter be schikking wordt gesteld en - neem die tas mee naar het veld of de zaal en laat iemand over die tas waken. Bingo bij Hees In de kantine van de voetbalvereniging Hees wordt a.s. vrijdagavond ge- bingo-ed. Er zijn heel geschikte prijzen te winnen. Leden en hun aanhang zijn van harte welkom. Men begint om 20.00 uur. Bijeenkomst imkers De leden van de afdeling Soest/Amers foort van de Vereniging tot Bevorde ring der Bijenteelt in Nederland wor den a.s. vrijdag, 12 februari, om 20.00 uur in gebouw Eltheto verwacht. Daar zal mevrouw E. Kroes-Jasperse van de afdeling Bunnik een en ander vertellen over het onderwerp „Pollen en Ho ning". vakfotograaf prunuslaan 3 Het eerste dames-team van de hand balvereniging BDC laat er nauwe lijks twijfel aan bestaan wie dit keer kampioen wordt. J.l. zondag werd U.D. met een 15-6 nederlaag naar huis gestuurd. De heren gingen vrij roemloos ten onder tegen de a.s. kampioen E&O uit Emmen. De uitslag van deze thuiswedstrijd was 17-26. De dames namen direct de leiding en stonden in tien minuten al op een 4-0 voorsprong. Dat was niet tegen de verwachtingen in want UD is de gradatie kandidaat. Met twee tegendoelpunten liepen de tegenstanders iets van hun achter stand in maar met rust was het toch 7-3 voor BDC. Keepster Many Steenbakkers voorkwam door een strafworp te stoppen, dat UD dichterbij kwam. In de tweede helft was het al BDC wat de klok sloeg en Ria van Duu- ren, Thea Pronk, Tine Simons en Nelleke Kramer bouwden de voor sprong uit tot 11-3. UD stelde daar weinig tegenover. Er werd ongecontroleerd verdedigd en er was veel balverlies. De hele twee de helft leverde hen slechts drie doelpunten op, terwijl de Soester dames door nog eens vier goals de eindstand op 15-6 brachten. Voor UD staat nu de degradatie vast, terwijl de BDC-dames a.s. zondag in de wedstrijd tegen de nummer twee van de ranglijst, VZV uit 't Veld, kampioen kunnen wor den. Bij winst staat het team dan ze ven punten voor, met nog slechts drie wedstrijden te gaan. De wed strijd wordt in Winkel gespeeld en begint om 13.15 uur. Heren De BDC-heren speelden eigenlijk vanaf het begin een kansloze wed strijd. Met de rust was het al 5-11 in het voordeel van E.& O. Toch werd vol goede moed begonnen, maar pas bij een 0-3 stand kon Ries Smee- ing via een strafworp het eerste Soester doelpunt laten noteren. Het werd zelfs 3-4, maar daarna liep E&O met vier doelpunten tot 3- 8 en bij de rust was de stand 5-11. Na de rust leek het aanvankelijk weer wat beter te gaan. In vier mini- ten werden drie doelpunten ge scoord en de stand 8-11 bood kans op een redelijke einduitslag. E&O maakte zich echter weer mees ter van het spel en in de negentiende minuut zag het er allemaal hopeloos uit. 11-21Tot grote ergernis van de BDC-trainer en van het publiek ble ken de Soesters niet in staat er ook maar iets aan te veranderen. De eindstand 17-26 spreekt boekdelen. A.s. zondag zal het team zich moe ten revancheren door de uitwed strijd tegen middenmoter Esca uit Arnhem te winnen. BDC verloor maar scoorde wel; hier èèn van de doelpunten van de Soester heren-handballers. Klaverjassen bij „Soest" Op 16 februari aanstaande dinsdag dus, worden bij sportorganisatie „Soest" weer de kaarten geschud in de maandelijkse kla verjasa vond om de troef-boer-trofee. Om 20.00 uur heet kaartmeester Johan van de Hoed weer iedereen welkom in het Paviljoen aan de Bosstraat-Oost. OP ner aChtbR- T6fcReiNt icam je PAeturfeeri - FLUORWEG 49-51 - AMERSFOORT - TEL. 033-15548 INDUSTRIETERREIN „DE ISSELT" VAK A IN ELK MERK Twee weken geleden verstuurde afd. Jeugdzaken van Olympia uitnodigin gen aan de zesde klassen van de deel nemende Lagere Scholen om op U februari na schooltijd naar het Grift- Vorig jaar startten de gebroeders Ad en Joop v.d. Pouw Kraan met het dealerschap van Subaru. Natuurlijk was het voor beiden toen nog een open vraag of zij hiermee een goede keuze gedaan hadden. Inmiddels is het eerste jaar van dit dealerschap voorbij. Onze vraag of zij tevreden zijn over de verkoopresultaten beantwoorden zij bevestigend. Natuurlijk is 1 jaar tijd om een nieuw merk te introdu ceren erg kort doch desondanks heeft de verkoop hun verwachtingen ver overtroffen. Voor diegenen die Subaru nog niet kennen geven wij riog een beknopt overzicht van hetgeen Subaru te bieden heeft middels de 3 hoofd types. Subaru-Sedan De royale SUBARU-Sedan oogt niet al leen zeer ruim, maar biedt ook inder daad plaats aan vijf personen en is daarom de gezinsauto bij uitstek. Het interieur is luxe en comfortabel het geen nog eens wordt geaccentueerd door de grote ramen die rondom een uitstekend uitzicht waarborgen. Er is geen hinderlijke vloertunnel of enig ander uitstekend deel dat het comfort van de passagiers in de weg staat. Subaru-Hatchback Met de Hatchback introduceert SU BARU een totaal nieuw model dat op alle gebieden beantwoordt aan de hedendaagse, hoge eisen op het gebied van prettig en sportief autorijden. Daarmee rekening houdend, bespaart de Hatchback vele liters brandstof, biedt de kofferruimte veel plaats en is de draaicirkel kleiner dan van welke vergelijkbare auto uit zijn klasse ook. Een fijne stadsauto, waarin u alle goede eigenschappen van SUBARU terugvindt. Subaru-Stationwagen De SUBARU-Stationwagen herbergt alle voordelen in zich die een auto voor veelzijdig gebruik bieden kan. Behalve de fraaie vormgeving be schikt deze SUBARU over veel binnen ruimte. De onafhankelijke vier wiel-ophanging zorgt voor een rustige wegligging. Door zijn vijf deuren, is de SUBARU-Stationwagen aan alle zij den gemakkelijk toegankelijk. In de vierwiel-aangedreven versie paste SUBARU een uniek concept toe waar door de 1800 4WD GL Stationwagen ook op oneffen terrein en op gladde wegen met sneeuw, zand of modder een maxi mum aan comfort, zuinigheid en vei ligheid biedt. De Subaru's zijn allemaal leverbaar met vierwielaandrijving. Dit geeft goede mogelijkheden bij b.v. het ver voeren van zware lasten, grote voor delen bij gladde wegen, het rijden op zanderige terreinen, rijden met een ca ravan op drassige weiden etc. Subaru geeft l jaar garantie ongeacht de km.-stand en 3 jaar lakgarantie. De eerste 1000 km.-beurt is gratis. (10.000 km. is een kleine beurt en 20.000 km. is een grote beurt). Samenvattend mag men stellen dat de Subaru werkelijk een economische, komplete auto brengt voor een scherpe prijs vanaf 15.999,-in cl. Vrijdagavond worden op de kunst ijsbaan te Utrecht de clubkampioen schappen van de schaatsvereniging Eemland gehouden. Bij de heren senioren moet Ron Ottenhof zijn titel verdedigen, maar hij kan op geduchte tegenstand re kenen van Hans Kaats. Bij de dames moet B-juniore Corine van der Meijden het opnemen tegen de Nederlands kampioene bij de A junioren Yvonne van der Lienden, die haar titel verdedigt. Ook de strijd bij de heren junioren A-B zal een spannende aangelegen heid worden. Met name Erik Wal green en Fred van Tol zullen elkaar niets toegeven, terwijl André Bos boom en Arnold Hagen de strijd bij de C-D junioren zullen aanvoeren. De beste heren en de 2 beste dames na 2 afstanden bij de senioren en ju nioren A-B zullen de laatste af stand, de 3000m., rijden. Deze cate gorie rijdt een 500 en 1500 mtr. De C-D junioren rijden een 500 en 1000 m. De heren veteranen zullen ook aan de start verschijnen. Zij rij den de 1500 mtr. Aanvang van de wedstrijd ishalf 5 het einde is om half 8. Suppor ters zijn van harte welkom. Afgelopen weekeinde hebben er weer senioren en A-B junioren gere den. Jan Booy had voor de 500 mtr. 48.8 nodig en voor de 1500 mtr. 2.35.8. Erik Walgreen noteerde voor deze afstanden 48.5 en 2.32.3. Fred van Tol liet de klokken stil staan bij resp. 49.7 en 2.33.2, terwijl Hans Dijs finishte in 44.6 en 2.31. Ron Ottenhof heeft meegestreden in de strijd om de Grunobokaal te Groningen. Op de eerste dag was SEC, de voetbalclub, viert op geheel eigen wijzen Karnaval. Dat doet het al jaren, maar sinds vorig jaar is men' een Prins Bert I en een Raad van Elt rijk, die zich de illustere naam "De Wiedemannekes" hebben aangemeten. Afgelopen zaterdag troffen de Wiede mannekes de laatste voorbereidingen voor het feest dat a.s. zaterdag, 13 fe bruari in de SEC-kantine aan de Bos straat zal losbarsten. Er zijn nog maar enkele kaarten verkrijgbaar. Het fes tijn begint om 20.00 uur en duurt tot in de kleine uurtjes. Op de foto voorste rij v.l.n.r.: Teus Dorresteyn, Joop Abbel, Jan Schouten, Hans Kantors, Gert Jan Timmer; achterste rij v.l.n.r. Wil lem Luytelaar, Jan Brouwer, Piet van Fulpen, Prins Bert I, Theo Lam, Henk Kamphorst en Leen de Rooij. KNIPTIP Er gebeurt vaak iets bijzonders in het ge zin. Hou daarom de camera dicht bij de hand. het ijs slecht en hadden de rijders de straffe wind tweemaal tegen. Voor de 500 m. had Ron 43.7 no dig, maar op de 5000 m. reed hij een persoonlijk record 4.51. Hiermede zat hij voorin in het klassement. De tweede dag begon voor Ron niet erg suksesvol. Hij kwam op de 1500 mtr. ten val, maar hij revancheerde zich op de 10 km. met een persoon lijk record 16.25. Hij was hiermee de beste gewestelijke rijder. landcollege te komen voor het kennis maken met de spelbegeleiders van Olympia, die de eerste beginselen van het volleybal zullen uitleggen en te vens een trainingspartijtje zullen la ten spelen. Het gaat hier om de volgende scho len: Meisjes (6e klas) St. Willibrordus. Prof. Watering De Schakel Sav. Lohman Regentuuter Insinger De Wegwijzer Mariaschool St. Theresia Rinke Tolman Da Costa Jongens (6e klas) Da Costa Insinger Mariaschool Regentuuter Sav. Lohman Rinke Tolman D^Schakel St. Theresia Prof. Watering De Wegwijzer St. Willibrordus In de editie van volgende week, zullen wij het komplete wedstrijdprogramma afdrukken voor het toernooi dat op 25 februari a.s. in sporthal Beukendal zal plaatsvinden. Tijdens de open veldrijden wedstrij den te Doorn, afgelopen zondag, wist Tempo jeugd van de zeven ca tegorieën 4 eerste plaatsen te pak ken. Ook de andere Temporenners wisten zich héél goed te klasseren. Ondanks het slechte weer was er een goede opkomst van de jeugdrenners die op uitnodiging van de wielerver eniging 'Het Stadion' uit Utrecht streden voor de mooiste prijzen. Bij de 10 jarige werd Henkie Hoo- geveen 5e, Volkert Groen 6e, Char les Kooy 7e en Sidney Tönjes 8e. Bij de 11 jarige werd er een ware Tempo-strijd geleverd. Ara Jansen le, Jean-Paul Luiken 3e, Michel Krijger 4e en Michael Edelman 5e. 12 jaar Mark Krijger le en Pascal de Wildt 9e. 13 jaar Arno v. Boeyen le, Ricbard Westhof 3e, Arend Groen 6e en El len Jansen 7e. 14 jaar: Fred Tromp le, Jan Spring- in't Veld 4e, John-Paul Wouterse 7e en Arno Semper 8e. Tempo organiseert „snertrit" Zondag 21 februari a.s. weer een zoge naamde „snertrit" voor wielerenthou- siasten, renners, toerders, dames, he ren, jeugd. Gekozen kan worden uit twee afstanden n.1. 25- en 60 kilometer. Na afloop kan er in het clubhuis van „Tempo" aan de Industrieweg 6, waar ook de inschrijving plaatsvindt, „snert met brood" gegeten worden. Het in schrijfgeld bedraagt twee en een halve gulden. Het vertrek is om 10.00 uur. J aarvergadering „Tempo" Donderdag 25 februari, aanvang 20.00 uur wordt de jaarvergadering gehou den van de Ren- en Toervereniging „Tempo". De agenda telt de voor een jaarvergadering gebruikelijke punten: notulen: jaarverslagen van secretaris en penningmeester en een bestuursver kiezing. De tweede secretaris, de heer J. Broers en penningmeester H. Dijk stra zijn aftredend maar herkiesbaar. En dan is de voorzitterplaats vacant. De functie wordt al geruime tijd waar genomen door de voorzitter van het toerbestuur, de heer Th. Dessens. De waarnemend-voorzitter maakt ech ter bij de uitnodiging voor de vergade ring nog eens duidelijk dat hij niet in staat is naast het voorzitterschap van de toer-afdeling ook de hele vereni ging te leiden. „Deze plaats wordt niet blijvend inge nomen en het is dus zaak dat er een nieuwe voorzitter komt", aldus de heer Dessens. De vergadering wordt in het clubhuis van de vereniging aan de Industrieweg gehouden. Soester Courant van woensdag 10 februari 1982 SPORT® m

Soester Courant | 1982 | | pagina 21