SOESTER COURANT-SPECIAL Programma Soester Karnaval 1982 Het Soester Karnaval 1982 Prins Henk I regeert Kaartverkoop voor de karnavals evenementen KARNAYALSDAGEN Karnaval V V Speciale uitgave van de SOESTER COURANT en DE NARRE KNOLLEN Woensdag 10 februari 1982 60e jaargang no. 24 19 - 20 - 21 - 22 - 23 februari 1982 IN DE GROTE FEESTZAAL EN TENT AAN DE INDUSTRIEWEG 37 (INDUSTRIETERREIN) SOEST. Vrijdag 19 februari 20.00 uur DRIE-STERRENAVOND Met het optreden van Henk Wijngaard, Frank en Mirella en de Kameleon begeleidingsband van André Moss, De Amigo's en de Eemlander Blaaskapel. Voor de karnavalvierders tussen de 30 en 50 jaar. Sluiting om 02.00 uur. Zaterdag 20 februari 13.30 uur OPTOCHT Vertrek vanaf de Open Hof aan de Veenbesstraat. Opstellen aan de Ko ningsweg. Prijsuitreiking om plm. 16.00 uur in de Open Hof. 20.00 uur COUNTRY AND WESTERN AVOND Met het optreden van de Country en Westernformatie de Blue Cats, de Ami go's, de Jokers en de Eemlander Blaaskapel. Sluiting om 02.00 uur. Zondag 21 februari 13.30 uur KINDERKARNAVAL Met leuke attrakties en het optreden van diverse artiesten. Sluiting om 17.00 uur. 20.00 uur GROOT KARNAVAL Een gezellige avond met het optreden van de Blue Cats, de Amigo's en de Eemlander Blaaskapel. Sluiting om 02.00 uur. Maandag 22 februari 14.00 uur 60+ KARNAVAL In navolging van voorgaande jaren een gezellige middag met de oudere in woners van Soest. Met het optreden van diverse artiesten en het orkest de Amigo's. Zaal open om 13.30 uur. 20.00 uur JEUGDKARNAVAL Met de Veronica-drive-in-show. Voor de jeugd van 12 tot 18 jaar. Sluiting om 24.00 uur. Dinsdag 23 februari 21.00 uur SLUITIN GS AVOND in Café-Bar de Kuil en Bar 't Luykje. Om 24.00 uur overhandiging van de gemeentesleutel op het Kerkplein. Voorverkoop voor alle evenementen op de bekende adressen, zie elders in dit blad. A-^i£viT.Sov|p., Zotte SOESTERS, Het carnaval is in zicht! Car- navalvierders zoeken de beste feesttooi uit en tuigen zich on herkenbaar fraai op; het feest kan beginnen. Ik wens u, carnavalvierders in Soest, veel genoegen. P. Scholten, burgemeester van Soest. Over zo'n anderhalve week is het weer zover. Dan gaat het Soes ter Karnaval weer In alle hevigheid losbarsten en zal Soest voor 5 dagen Knollendam heten. Vanaf vrijdagavond 19 tot maandag 22 februari zullen vele Soes ter karnavalvierders weer de gang maken naar de Knollen- burcht van Prins Henk I. De Narre Knollen hebben hun evenementen uitgebreid met de vrijdagavond en gezien het programma voor het hele weekend kan men rekenen op een daverend Karnaval 1982. De grootste verandering in het hele gebeuren is dat het karna val zich niet meer zal afspelen in het „Soester Natuurbad" maar in de bedrijfshal van de Fa. H. van Asch aan de Indus trieweg 37 in het industrie terrein. Na jarenlang zoeken heeft het bestuur van de Narre Knollen een hal kunnen huren die wat centraler in Soest ge legen is. Naas deze hal van zo'n 600 m2 wordt wel, als voorgaande jaren, een tent geplaatst die met een grote sluis in verbin ding staat met de hal. In deze sluis is tevens de entree van de feestzaal en zijn de toiletten. De hal met de tent hebben te- samen een oppervlakte van zo'n 1000 m2 zodat van plaats gebrek geen sprake meer kan zijn. Om te voorkomen dat de hal, evenals enkele jaren gele den bij Frejo, binnen een mum van tijd zal veranderen in een natte, modderige glijbaan wordt de vloer geheel voorzien van houten vlonders. In de tent zullen, naast een fors podium, twee bars ver rijzen met een grote beman ning „aan boord". In de hal komt eveneens een grote bar en is een snackbar ingericht om naast het slokje ook een hartige hap tot zich te nemen. Verder is er in de hal voldoen de gelegenheid tot zitten om zo af en toe eens even stoom af te blazen. Vrijdag 19 februari zullen om 20.00 uur de poorten van de „nieuwe" Knollenbureht open gaan voor de bezoekers van een eveneens „nieuw" evene ment: De Drie Sterrenavond. Een avond speciaal georga niseerd voor de 30 plusser. Op deze avond zullen optreden Henk Wijngaard, Frank en Mirella en Kameleon, de be geleidingsband van André Moss. Zaterdagmiddag 20 februari is er vanaf 13.30 uur de grote kar- navalsoptocht die van start gaat bij de Open Hof. Om 16.00 uur is daar tevens de prijsuit reiking en de mogelijkheid tot een borreluurtje met muziek van de Amigo's. Zaterdagavond is er vanaf 20.00 uur in de feestzaal de Country and Westernavond met muziek van de Blue Cats, Amigo's en de Jokers. Zondagmiddag is het de beurt aan de allerjongsten. Er is vanaf 13.30 uur een middag- vullend programma in elkaar gezet met het optreden van diverse artiesten. Op deze middag zullen de klei ne karnavalvierders getrak teerd worden op snoep en fruit wat door enkele gulle gevers belangenloos ter beschikking is gesteld. Bovendien zijn er voor alle leeftijdsgroepen zeer mooie prijzen te winnen door de best verkleedden van elke groep. Zondagavond om 20.00 uur begint de traditioneel drukke karnavalsavond. Op deze avond zullen zo'n 1000 tot 1200 bezoe kers de feestzaal bevolken om tot 02.00 uur de bloemetjes buiten te zetten. Maandagmiddag is het de beurt aan de oudere inwoners van Knollendam. Voor deze middag zijn de bejaarden be naderd via de verschillende wooncentra. Gezien het grote succes van voorgaande jaren moet weer op een oergezellige middag gerekend worden. De middag begint om 14.00 uur en zal om plm. 16.30 uur afgelopen zijn. De bejaardenmiddag wordt grotendeels gefinancierd door de adverteerders in deze Knol- lenkrant die via een adverten tie een bijdrage leveren in de kosten van dit evenement. Als dan bijna alle leeftijdsgroe pen aan de beurt zijn geweest voor „hun" karnaval gaat maandagavond de Knollen- burcht open voor het Jeugd- karnaval. Een avond voor de jeugd van 12 tot 18 jaar. De muziek wordt deze avond weer verzorgd door de inmiddels legendarische Veronica-drive- in-show die er borg voor staat dat de stemming er al vroeg in zit. Tijdens alle evenementen zal uiteraard Prins Henk I met zijn Raad van Elf en dansma riekes present zijn om de kar- navalviering luister bij te zet ten. Iedereen die ooit eerder de Knollenbureht bezocht weet, dat het aanbeveling verdient om wat extra aandacht te schen ken aan de karnavalskleding. Er zijn op alle avonden mooie geldprijzen te verdienen voor de mooist verkleedden. Tijdens alle evenementen zal een deskundige jury de kleding beoordelen, waarbij opge merkt dient te worden dat dit zaterdagavond speciaal geldt voor de country and western- kleding. Wilt u één of meerdere evene menten bijwonen dan verdient het aanbeveling om in de voor verkoop uw entreekaart te ko pen bij één van de adressen die elders in deze krant staan ver meld. De voorverkoop van de entreekaarten voor de evenementen op vrijdag, zaterdag, zondag en maandag zal geschieden op de verschillende adressen zoals die er ook vorig jaar waren. De leden van de Narre Knollen kunnen de kaarten verkrijgen bij fam. Th. van Steen, Hartweg 36 en bij de fam. J. Vis, Da Costa- laan 3. De entreeprijs voor de avonden bedraagt voor hen 10 gulden. De karnavalvierders niet- leden kunnen voor hun kaarten terecht bij de adressen Shell-station J. Zwiers, Weeg breestraat (hoek Smitsweg), Slijterij van der Linden, Soester- bergsestraat 49, Soest-Zuid, De Gulle Lacht, Koninginnelaan 9, Soestdijk, V.V.V.-kantoor, Steenhoffstraat, Soest, T. But- zelaar, Chr. Huygenslaan 81, Soesterberg. De entreeprijs voor niet-leden bedraagt evenals voorgaande jaren 15 gulden voor de vrij dag, zaterdag en zondagavond en 7,50 gulden voor het jeugd- karnaval op maandagavond. De kaarten voor het kinderkar- naval zijn op verschillende scholen te koop. Welke scholen dat zijn is bij de meeste kinde ren bekend. Kinderen, die hier van echter om de een of andere reden niet op de hoogte zijn kunnen alsnog een entreekaart kopen op de zeven bovenge noemde adressen. De entree prijs voor de kinderen bedraagt ƒ2,50. Kaarten voor de bejaarden middag worden op de verschil lende bejaardencentra ver kocht door enkele raadsleden, op wat voor dag en welk uur wordt in de verschillende centra bekend gemaakt. Mensen die hiervan echter niet op de hoog te zijn en toch een kaart wil len kopen kunnen eveneens op de zeven genoemde adressen terecht. De kaartverkoop begint op vrijdag 12 februari. Men dient er wel ernstig rekening mee te houden dat kaartverkoop aan de zaal slechts in beperkte mate mogelijk zal zijn. Wilt u zich verzekeren van een en treekaart van één van de eve nementen, haalt u die dan op de genoemde voorverkoop adressen. Met trots mogen wij allen concluderen dat Soest, ook in 1982, een groot aantal uit stekende verenigingen telt. Eén daarvan is de Soester Karna valsvereniging „DE NARRE KNOLLEN". Mij, Prins Henk de Eerste, is het vergund en toegestaan straks het gezag tijdelijk van onze Eerbiedwaardige Gezagsdragers over te nemen. Nog even, en ons geliefde Soest wordt voor jong en oud, rijk en arm weer omge toverd in KNOLLENDAM, en zal het Karnavalsgeweld weer als vanouds losbars ten. Heel Soest zal kennis kunnen nemen van een waarlijk schitterende karnavals- optocht waaraan door vele schitterende praalwagens wordt deelgenomen. In de Knollenbureht (de feestzaal aan de Industrieweg 37) zal het feest der zotten, en wie is dat met Karnaval niet, luisterrijk worden gevierd. Een feest voor jong en oud. Zondagmiddag grote pret voor de kleintjes, maandag middag Karnaval voor de oudjes die het ieder jaar beter gaan doen. Karnaval, een bruisend feest voor en van zotten, maar wel gezellig in een tijd waar in er sprake is van onvrede en een jachtig bestaan. Daarom beste Narren en Narrinnen van Knollendam, laten wij er alles aan en voor doen om van Karnaval 1982 in alle opzichten een gebeurtenis te maken waar aan wij, ook na afloop, met voldoening terug denken. Ik wens jong en oud dolle, gekke en feestelijke dagen toe, al is het maar omdat een leven zonder feesten zoiets is als een lange weg zonder pleisterplaatsen. Gegroet en tot straks in Knollendam. Prins Henk de Eerste.

Soester Courant | 1982 | | pagina 25