kinderkarnaval Karnavalsoptocht Jeugdkarnaval Het 60+ karnaval Op zondagmiddag: Ook tractaties Kinder karnaval worden gesponsord Zij deden het toch weer - de Sponsors Er bestaat ook nog: gezellig wachten! Knollenkrant van woensdag 10 februari 1982 5 Op deze scholen zal een lid van de Raad van Elf om 3.30 uur, na schooltijd, aanwezig zijn om de toegangskaarten aan de kin deren te verkopen. Gelijktijdig kunnen de kinderen hun ge kleurde puzzel-plaat inleveren. De goed opgeloste en mooist gekleurde puzzel-platen din gen, evenals voorgaande jaren, weer mee naar mooie prijzen. De prijswinnaars worden op het Kinderkarnaval bekend gemaakt. De mogelijkheid bestaat, dat kinderen niet via de school een kaart hebben kunnen be komen. Zo zag de wagen van de Vogelbuurt er vorig jaar uit. Zij wonnen toen de Knol - len bokaal. Wie worden hun opvolgers? heen een goed gevoel kreeg voor de beoordeling van de wagen, omdat hij ze menigmaal langs het bordes van het gemeente huis zag bewegen. Als de weergoden ons beter gezind zijn als vorig jaar en waarom zouden zij dat niet, belooft de optocht een groot succes te gaan worden. Heeft u alsnog idee om u voor deelname op te geven, neemt u dan snel kontakt op met dhr. J. Vis, Da Costalaan 3, tel. 18565. Hij zal u graag als deel nemer noteren. Zaterdagmiddag: het buiten-gebeuren De karnavalsoptocht van dit jaar is iets anders van opzet dan voorgaande jaren gebruikelijk was. De optocht beweegt zich door een groot deel van Soest, dat wel, maar de officiële overhandiging van de gemeentesleutel aan Prins Henk I op het bordes van het gemeentehuis komt dit jaar te vervallen. Deze plechtigheid is dan al achter de rug omdat, dit vrijdagavond tij dens de drie-sterrenavond zal geschieden. Dit zal de optocht ongetwijfeld ten goede komen, omdat tijdens dit intermezzo de meeste deelnemers weinig kunnen volgen van de toespra ken vanaf het bordes van het gemeentehuis en de optocht dan vaak moeite heeft om weer op gang te komen. Er zijn bij de optochtcommis- en draait linksom de Konings- sie al vele aanmeldingen bin nen en vele buurtcomité's en andere groepen hebben wat betreft hun karna valswagen de grootste klus al achter de rug. De meesten zullen zich nog moeten bekommeren om de fi- nishing-touch aan hun wagen waarmee zij zullen gaan mee dingen naar de Knollenbokaal. Deze bokaal is beschikbaar ge steld door de Soester Courant en zal terechtkomen bij die groep of wagen die qua aktua- liteit, originaliteit, verzorging en hét brengen en/of uitvoeren de hoogste waardering van de jury krijgt. De rivaliteit tussen de verschil lende groepen zal dit jaar nog groter zijn dan voorgaande jaren nu de Vogelbuurt, twee maal winnaar van de wisselbo kaal, deze niet zal kunnen ver dedigen omdat zij helaas aan de optocht niet meer deelne men. Er wordt ook de laatste weken weer druk gespioneerd door verschillende groepen om ,,hun produkt" nog beter te maken dan van hun tegenstre vers. Zaterdag 20 februari kunnen wij het produkt van vele uren noeste, maar gezellige arbeid bewonderen als om half twee de hele stoet vertrekt vanaf de Koningsweg. Alle deelnemers moeten om 13.00 uur aanwezig zijn en op gesteld staan op de parallel weg van de Koningsweg in de richting van de Eigendomweg. Om 13.30 uur vertrekt de stoet weg op vervolgens rechtsaf de Dalweg op en dan gaat de route verder over: De Akke ren, Klaarwaterweg, Tltus Brandsmastraat, Wiardi Beck- manstraat, Beukenlaan, Beetz- laan, Koninginnelaan, Burge meester Grothestraat, Van Weedestraat, Steenhöffstraat, Dalweg, Rubenslaan, Molen straat, Nieuweweg, Smitsweg, Weegbreestraat, Varenstraat, Koningsweg naar de parallel weg van de Koningsweg. De deelnemers dienen ervoor te zorgen dat de wagens wor den geparkeerd op het punt waar vandaan de optocht is vertrokken en de wagens niet parkeren rond de Open Hof. In de Open Hof is van 15.00 tot 17.00 uur een gezellig sa menzijn voor medewerkers en deelnemers van de optocht. De muziek tijdens deze uur tjes wordt verzorgd door de Amigo's. De prijsuitreiking van de op tocht zal om plm. 16.00 uur gebeuren door Prins Henk I. De jury die de hele optocht zal beoordelen voor de prijzen is in vergelijking met vorig jaar ongewijzigd. Voorzitter van de jury is Wim Butzelaar, die een tiental jaren prins karnaval van Soest was onder de naam Prins Leut. Carel Voges, bekend illustrator van vele kinderboeken en wet houder Menne die door de jaren Zij kunnen deze ook kopen bij onderstaande adressen, Te vens kunnen zij daar de afge drukte kruiswoordpuzzel zelf invullen en inleveren. (duidelijk naam en adres ver melden). Zij dingen dan ook mee naar de mooie prijzen. De adressen zijn: Slijterij Ben van der Linden, Soesterberg- sestraat 49, Soest-Zuid. Shell Service-Station Zwiers, Weegbreestraat (Smitshof). V.V.V.-kantoor, Steenhöff straat 9A, Soest. De Gulle Lach, Koninginnelaan 9, Soestdijk. Th. van Steen, Hartweg 36, Soestdijk. J. Vis, Da Costalaan 3, Soest- Zuid. Traditiegetrouw is het ook nu de bedoeling dat de kin deren in een leuk karnavals- kostuum het kinderkarnaval bezoeken. Een speciale jury zal de kostuums beoordelen en de mooiste en origineelste kostuums dingen eveneens mee naar prachtige prijzen. Het kinderkarnaval begint zon dagmiddag om 1.30 uur (zaal open 1.00 uur) in de grote hal van fa. H. van Asch aan de Industrieweg 37 op het indus trieterrein. Tijdens deze middag, waarin de kinderen verschillende ma len door de Narre Knollen zul len worden getracteerd, krij gen zij een gevarieerd Kinder programma aangeboden. De kinderen kunnen o.a. genie ten van een prachtig clowns programma. Vanzelfsprekend bezoeken Prins Henk I met zijn Raad van Elf en de Dansmariekes in de loop van de middag het Kinder karnaval, waarbij hij tevens de gewonnen prijzen aan de kinderen zal uitreiken. Een gezellige polonaise geleid door Prins Henk I, en begeleid door de Soester Blaaskapel zal de middag besluiten. Het is niet de bedoeling, dat de ouders met hun kinderen mee naar binnen gaan, als zij hun brengen. U wordt verzocht uw kinderen bij de ingang af te zetten en om ongeveer 5 uur weer af te halen. Ook verzoekt de commissie U de jasjes en jacks van de kin deren mee naar huis te nemen en bij het afhalen weer bij de hand te hebben. Dit voorkomt zoekraken enz. omdat de com missie met zo'n grote toeloop van kinderen geen oog kan houden op de garderobe. Na afloop wordt u verzocht voor de hal te wachten tot uw kind naar buiten komt. De Narre Knollen zouden de Narre Knollen niet zijn als zij het op maandagmiddag voor gezien zouden houden. Dan immers zijn alle leeftijdsgroepen in de feestzaal geweest, op één na. De jeugd van 12 tot 18 jaar. Evenals vorige jaren is er aan het eind van het weekeinde ook weer voor hen een programma samengesteld. Dit alles gaat zich afspelen op maandagavond vanaf 20.00 uur in de feestzaal aan de Koningsweg. Voor het maken van het pro gramma hoef je dan als kar- navalsvereniging alleen maar de Veronlca-drive-in-show in huis te halen, dan gaat de rest praktisch vanzelf. De disk jockeys zorgen met hun muziek en korte spelletjes dat de jeugd in beweging blijft en de jonge ren zelf staan dan borg voor een feest dat meestal uitgroeit tot een ware happening. Ne men de ouderen van tijd tot tijd nog wel eens wat gas te rug, de leeftijdsgroep van 12 tot 18 jaar denkt hier niet aan en heeft daar dan ook geen tijd voor. Daarom is het ook niet verwon derlijk dat er een diepe stilte valt wanneer de d.j.'s van Ve- ronica de knoppen „dicht draaien" om 12 uur waarna de jeugd in de regel moe en be zweet de feestzaal verlaat met in gedachte: „het was weer lekker oerendhard, maar ook oergezellig". De entreebewijzen voor deze avond kunnen gekocht worden op de voorverkoopadressen die op de voorpagina van deze Knollenkrant staan vermeld. De entreeprijs bedraagt 7,50. Tot maandagavond bij Veroni- caü! weer 2,50. De scholen waar de kinderen hun toegangskaart kunnen kopen zijn: De Wegwijzer, Willaertstraat 43, Overhees. De Achtbaan, v. Hamelstraat 99, Klaarwater. Theresiaschool, Theresia- straat 16, Soestdijk. Ludgerusschool, Vosseveld- laan 14A, Soest-Zuid. Bonifaciusschool, Steenhöff straat 26, Soest-Midden. Maandagavond: Oerendhard Een bijzonder gezellig Kinderfeest, dat al vele jaren op de zon- dagmiddag in het Karnavalsweekeinde wordt gehouden. Een feest, dat steeds zeer goed bezocht wordt door de kleine „Knol letjes". Ook dit jaar verwacht de commissie, die deze middag organiseert, weer zo'n 600 a 700 kinderen. Die kinderen die graag hun Karnavalsmiddag willen be zoeken ontvangen vrijdag a.s. op een groot aantal scholen een puzzel-kleurformulier, zodat ze deze puzzel direkt kunnen op lossen en kleuren. Dinsdag a.s. 16 februari zijn de kinderen in de gelegenheid op een vijftal scholen, ver spreid over Soest, hun entree- kaart te kopen. De entreeprijs voor het Kinder karnaval is, evenals vorig jaar, 60 Karnaval, een nieuwe naam voor MddïiddgTïliddclQ een ouderwets gezellige middag. Het gaat alweer de vierde keer worden dat ook de oudere gene ratie van Knollendam meedoet aan het karnaval. Evenals voorgaande jaren hebben de leden van de Raad van Elf gezorgd voor een flink aantal advertenties voor deze Knol lenkrant. Van de advertentie-opbrengst ontvangen zij dan van de uitgever. Drukkerij Smit bv, een percentage als behoor lijke „toelage" voor het bekostigen van de karnavalsmiddag voor de 60-plussers. Deze samenwerking slaagde al driemaal en ook voor de vierde maal zit het werk voor de Raad van Elf, wat de advertenties betreft dan, er weer op. Hierbij past natuurlijk een woord van dank aan de Soes ter Middenstand, die toch weer massaal wilde meewerken aan een feest als het 60 karnaval. Er blijft echter een eigen bij drage noodzakelijk voor de bezoekers. Deze bedraagt even als vorig jaar 6 gulden. In dit bedrag is dan het ver voer per bus inbegrepen. De 60+ middag wordt gehou den op maandag 22 februari en de aanvang is 14.00 uur. De zaal is geopend vanaf 13.30 uur. Er is voor deze middag weer een leuk programma samen- Het Kinderkarnaval verwacht, zoals steeds de laatste jaren, weer een groot aantal deelnemertjes, men rekent op 0 a 700 kinderen. De commissie, die deze middag voor ,,De Narre Knollen" organiseert had ook nu weer enige zorg, om de finan ciële eindjes aan elkaar te knopen. Ook dit jaar echter geen nood, want meerdere Soester zakenmensen zeg den spontaan toe een gedeelte van deze financiële zorgen op zich te nemen. Heren zakenmensen, namens de klei ne „knolletjes" hartelijk dank. Het is ondoenlijk om alle ingezetenen van. Soest, die zich inzetten om het Kinderkarnaval te doen slagen, te bedanken. Dat zijn er velen. Voor de milde gevers van de versna peringen, die de kinderen aangeboden worden, wil het bestuur toch wel een uitzondering maken. Bakkerij Ben Rademaker B.V., zorgt dat er zondagmorgen zo'n 800 krente- bollen kunnen worden afgehaald. Bottelmij ..Het Gooi" b.v., fabrikant van Coca Cola, zorgt er voor, dat alle kinderen een heerlijk glas Coca Cola krijgen. Groente- en Fruithandel J. v. Dasse- laar biedt de kinderen een mandarijn aan, terwijl Fruithandel J. Hilhorst voor een rondje appels zorgt. Ook deze milde gevers: hartelijk dank! gesteld waarvan wij willen noemen het optreden van de Amigo's en de matrozen van het M.S. de Albatros, die van wege het succes van vorig jaar gaarne bereid waren weer naar Knollendam te komen. Verder is er nog een aantal ar tiesten geëngageerd waarover wij hier niet zullen uitwijden. Wat betreft de kaartverkoop voor deze middag is er in ver gelijking met voorgaande ja ren iets gewijzigd. De verschil lende bejaardencentra zijn be naderd over de mogelijkheid om in het centrum kaarten te verkopen. Dit is bij een aantal centra gelukt zodat er in de verschillende wijken van Soest kaarten gekocht kunnen wor den. De kaartverkoop is op de vol gende plaatsen ♦De Hertenhof, Soestduinen, donderdag 11 februari om 19.00 uur. *Mariënburg, Soestdijk, maan dag 15 februari om 16.30 uur. *Honsbergen, Soest, dinsdag 16 februari om 19.00 uur. *De Drie Eiken, Soesterberg, woensdag 17 februari om 20.00 uur. Op genoemde data en tijdstip pen zullen enkele leden van de Raad van Elf in de centra aan wezig zijn om kaarten te ver kopen. Mochten er nog mensen zijn die niet via deze adressen aan een entreebewijs kunnen ko men dan kunnen zij terecht bij de zeven voorverkoopadressen die op de voorpagina van de „Knollenkrant" staan ver meld. Wat betreft het vervoer van de bezoekers naar de feestzaal aan de Industrieweg kan men erop rekenen dat men tussen 13.00 en 14.00 uur wordt opge haald met de bus. De middag zal om plm. 16.30 uur eindigen. Wij hopen op een grote opkomst van de oudere Knollendammers. Voor inlichtingen kunt u na 17.00 uur terecht bij Dhr. P. Verlinden, telefoon 19976. Nog 9 dagen en het hele bonte verkleed en confetti-festijn, be ter bekend onder de naam Kar naval, gaat weer losbartsen. Het Prinsenbal en het Kielen- bal onder leiding van onze Prins Henk den Eerste hebben wij achter de rug, en wij kunnen hierop beslist terug zien als een paar geslaagde voorproefjes van het Grote Karnaval. Er is de afgelopen maanden enorm veel werk verzet door de men sen die met het Karnavalsge- beuren te maken hebben, de een is druk met de 60 middag, de ander timmert een dansvloer van liefst 500 vierkante meter, en weer anderen zijn al maan- dan bezig met de prinsenwagen voor de optocht om maar even iets te noemen. Wij als bestuur met onze Prins Henk den Eerste en zijn Raad van Elf en onze andere vaste medewerkers zullen er alles aan doen om het Karnaval 1982 op feestelijke wijze te laten verlopen. Maar Knollendammers nu is het uw beurt, er is op elke leef tijdsgroep gerekend, en daar om wens ik iedereen een heel fijn Karnaval 1982. JAN HILHORST, voorzitter Voor ouders die op zondagmid dag hun kinderen komen opha len hebben de Narre Knollen ook nog iets georganiseerd. Als de kindermiddag eenmaal „draait" om 13.30 uur is' het nooit exact te bepalen hoe laat hieraan een einde komt. Dat zal om plm. 16.30 uur zijn. Om te voorkomen dat er tien tallen ouders in de entree of buiten moeten wachten op hun kind(eren) is er de mogelijk heid om in de hal een drankje te nemen. Hiertoe is een soort borreluurtje ingesteld, waarbij de Eemiander Blaaskapel voor een muzikale omlijsting zal zorgen. Dit duurt van 16.00 tot 17.00 uur. Zoals u kunt begrijpen kan dan zelfs wachten gezellig zijn

Soester Courant | 1982 | | pagina 29