KNOLLENBURCHT Drie-sterren-avond Country and Westernavond Knal-bal Prins Henk I rijdt op zeker Sluitings- avond Jurering van de best verkleedden Optochtperikelen et ALAAFÜ! Industrieweg 37 (Industrieterrein) - Soest UUU Uü TENT HAL 7 Knollenkrant van woensdag 10 februari 19X2 7 ter* AJUAN6 f'LSiH VA» MêC*, «vwtttwrt?» mi#* mio jh De 0p«f» Ho RKMAVö Vrijdagavond met grote artiesten Vrijdagavond om 20.00 uur gaan de deuren van de grote kar- navalszaai voor de eerste keer open. Voor deze drie-sterren avond heeft het bestuur van de Narre Knollen enkele grote „namen" binnengehaald om een karnavalsavond te organiseren voor de drie-sterren. Leeftijd: de 30-plussers. sers. Met de ervaring dat de zater dag- en zondagavond door de groeiende belangstelling voor de middenleeftijdsklasse erg druk gaat worden heeft het be stuur van de Narre Knollen ge zocht naar een extra avond die dan tevens wat minder drukte zal veroorzaken op de andere twee avonden. Of dit werkelijk het geval zal zijn kunnen wij u niet voorspellen omdat er toch velen zijn die zo'n extra avondje even meepikken. Gezien het programma voor deze drie-sterrenavond zou dit best eens het geval kunnen zijn. Tijdens deze avond is ruimte gemaakt voor een kleine offi ciële handeling. Werd in voor gaande jaren de sleutel van Knollendam tijdens de optocht aan Prins Karnaval overhan digd, dit jaar zal dit reeds op vrijdagavond geschieden. Naast dit officiële gedeelte is er het optreden van enkele grote kanonnen". Op de eers te plaats is er Henk Wijngaard, de zingende vrachtwagen- Zaterdagavond Was er vorig jaar de Zuid-Amerikaanse karnavalsavond- dit jaar staat op zaterdagavond het karnaval in het teken van de Country and Western. De muziek op deze avond wordt in wes tern-stijl verzorgd door de Blue Cats die meermalen bewezen hebben met dé banjo en viool goed overweg te kunnen. Nadat de karna valsoptoeht beëindigd is zullen om 20.00 uur weer horden mensen samenko men om in de Knollenburcht de bloemetjes eens flink buiten te zetten. Na de Zuid-Ameri kaanse avond van vorig jaar staat er nu een westernavond op het programma. De Blue Cats die al meerdere malen op het karnaval speelden verzor gen de westernmuziek en de trouwe bezoekers van deze avond weten dan ook dat dit orkestje een fantastisch stuk western-muziek kan spelen. De Blue Cats zullen op deze avond in de hal spelen. Naast de Blue Cats treden in de feesttent op de drie-mans formatie de Amigo's en het kwartet De Jokers die om beur ten zullen trachten de bezoe kers in beweging te houden. Als de stemming er al goed in zit, zal de Eemlander Blaas kapel Prins Henk I voorafgaan bij zijn entree in de feestzaal en aan het muzikale gebeuren nog een extra dimensie toevoe gen met haar eigen karnavals- repertoire. Om de western sfeer optimaal te maken advi seert het bestuur van de Narre Knollen een ieder die aan deze avond deelneemt zich in gepaste stijl te verkleden. Op deze avond zullen alleen mensen in westem-kledij in aanmer king komen voor de prijzen die er voor de best-verkleedden be schikbaar zijn gesteld. Om 02.00 uur zal aan deze twee de karnavalsavond een einde komen. Zondagavond: volle bak Zoals vele jaren ervaring geleerd hebben, staat voor de Narre Knollen één ding als een paal boven water. Zondagavond wordt het wéér volle bak. Op deze avond is de sfeer erg goed en ontspannen. Een menigte van naar schatting 1200 man zal dan vertoeven in de Knollenburcht van Prins Henk I en karnaval vieren onder muzikale aanvoering van de Amigo's en sw Keien in de tent en de Blue Cats in de hal. Zoals op elk evenement zal snacktent waar hapjes te kust Prins Henk I en zijn Raad van Elf ten tonele komen vooraf gegaan door de hofkapel, de Eemlander blaaskapel onder leiding van Joop Oversteegen. De bezoekers van het karnaval op deze zondagavond zullen niets tekort behoeven te komen wat achter de bars is met „verhoogde paraatheid" gere kend op een grote opkomst en heeft men naast het gebruike lijke drankje behoefte aan een hartige hap dan kan men zich in de hal begeven naar de en te keur verkrijgbaar zijn. De inwendige mens behoeft wat dat betreft niets tekort te komen. Om 02.00 uur zal aan het kar- navalsgeweld voor de zondag een eind komen en gaat een diepe rust heersen in de Knol lenburcht van Prins Henk I. Zorgt u er wel voor om in de voorverkoop een kaartje te be machtigen want vooral op deze avond is de kaartverkoop aan de zaal slechts in beperkte ma te mogelijk. chauffeur, die aangetoond heeft op karnavalsavonden prima uit de weg te kunnen. Die zekerheid kunnen de Nar re Knollen u geven omdat zij hem enige keren zagen bij be zoeken aan karnavalsvereni- gingen in het Zuiden. Op de tweede plaats is er een optreden van Frank en Mirel- la, het duo dat garant staat voor een goed stuk zang en sfeer en ter ondersteuning van de voca le sterren zal Kameleon optre den, de begeleidingsband van André Moss. Verder zullen optreden de Ami go's die op het Kielenbal be wezen hebben optimaal in vorm te zijn voor het komen de karnaval en de Eemlander Blaaskapel, de hofkapel van Prins Henk I die het afgelopen jaar druk gestudeerd heeft op verschillende goede stukken sfeermuziek in karnavalsuit- voering. Een goed programma voor de 30-plussers dachten wij. De verwachtingen voor deze avond zijn zeer hooggespan nen. De Knollendammers ken nende zullen zelfs deze ver wachtingen overtroffen wor den. Graag tot dan, 30-plussers In het budget voor het karna- valsweekeinde is weer ruimte gelaten voor enkele zeer mooie prijzen voor de best verklede bezoekers op de diverse feest avonden. Op vrijdag- en zondagavond gaat het om de meest origi nele en best verzorgde kleding, die door de jury zorgvuldig zal worden beoordeeld. Voor de zaterdagavond geldt dit alleen voor de mensen die zich hebben getoond in wes- ternkleding. Dit om het wes- terngebeuren van die avond een extra cachet te geven. Voor het kinderkarnaval wor den eveneens mooie prijzen be schikbaar gestelcL Op deze middag zijn er voor de ver schillende leeftijdsgroepen leuke prijzen te verdienen, men tot dé winnaars behoort. Natuurlijk zijn er ook maan dagmiddag en maandagavond voor de 60-plussers en de jeugd mooie prijzen beschikbaar voor diegenen die er qua uit dossing het meest verzorgd uit zien. De prijswinnaars zullen tel kens tijdens de middag of avond bekendgemaakt wor den en hun prijs in ontvangst kunnen nemen uit handen van Prins Henk I. Besteedt wat extra aandacht aan uw karnavalskleding, de te winnen prijzen zijn meer dan de moeite waard. De Optochtkommissie van de Narre Knollen verzoekt een ieder die als toeschouwer aan wezig is tijdens de optocht om de auto's niet op die route te parkeren. Ad van de Puuw-Kraan overhandig! de sleutels van „de hofaulo" aan de particulier chaufleuse van Prins Henk I. Om met het vervoer tijdens de karnavaisdagen niet in de pro blemen te komen is Prins Henk I tijdelijk een nieuwe auto ter beschikking gesteld door Auto mobielbedrijf Gebroeders van de Pouw Kraan aan de Middel wijkstraat. Zo zal Prins Henk zich optimaal kunnen verplaat sen van evenement naar evene ment tijdens het drukke week einde van 19 tot 23 februari. zijn ,,hofauto" nog twee auto's klaar staan om het gemeente bestuur te rijden naar de feest zaal aan de Industrieweg. Een uitstekend gebaar van de Op zaterdag zullen er naast gebroeders Pouw-Kraan. Dit veroorzaakt vaak proble men met de wagens. Het is al meerdere malen gebeurd dat door de praal wagens" kleine schade werd toege bracht aan auto's die op of langs de route geparkeerd stonden. Dit geldt vooral voor de Ko ningsweg, waar vrij veel door gaand verkeer is, waardoor er opstoppingen ontstaan en bij de rotonde in de Molenstraat waar de wagens de draai niet kunnen maken als daar wa gens op of langs de route ge parkeerd staan. Namens de deelnemers bij voorbaat dank Dinsdaga vond Krelis begraven Als dan alle evenementen ach ter de rug zijn .komt ook voor het Karnaval 1982 het eind in zicht. Om het karnaval af te sluiten zal Prins Henk I met zijn Raad van Elf vanaf 21.00 uur vertoe ven in Café-bar de Kuil en in bar 't Luykje waar onder mu zikale leiding van de Eemlan der Blaaskapel nog een klein feestje gebouwd zal worden. Als dan de klok van twaalf uur nadert, zal het hele gezel schap zich naar het Kerkplein begeven om „Krelis" te begra ven, de traditionele plechtig heid ter afsluiting van de kar- navalsfestiviteiten. Hierbij zal Prins Henk I tevens de ge meentesleutel weer terugge ven, waarna Knollendam weer gewoon Soest heet. PODIUM BANKEN TOILET TOILET SNACK WAGEN INGANG GARDEROBE

Soester Courant | 1982 | | pagina 32