Soest heeft een Volkshuisvestingsplan (nog) niet nodig 40 KLEURIGE LUCHTFOTO'S VAN SOEST... 10 jaar Nederlands scrabble kampioenschap P N 1 md Uw leukste vakantie- kiek Super uitvergroot voor 2% piek. A Echtpaar Sprink wint bridge-drive Rotary Club vraagt: uw aandacht Openbare raadsvergadering Inleveringstermijn op commentaar winkelrapporten verlengd Beschikking Hinderwet Bouwzaken Ook uw huis staat er vast en zeker op Ingelijst en wel, vanaf f. 24,90 per stuk foto-film-video Openbare commissievergaderingen Op weg naar een andere samenleving 59.75 en 20x28CM'/ I I fj> 5 .Soester Courant van woensdag 10 februari 1982 5 De eerstvolgende raadsvergadering van de gemeenteraad wordt gehouden op donderdag 18 februari 's avonds om half 8 in de aula van het Grift- landcollege aan de Noorderweg. Vanzelfsprekend bent u van harte wel kom bij deze openbare vergadering. De agenda ziet er als volgt uit: Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 15 oktober 1981 en 19 november 1981. Ingekomen stukken. V ragenhalfuurtje. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor gronden in de Kerkebuurt en het Landelijk Gebied. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit (L. de Coligny- laan Voorstel tot het doen van een uitspraak ten behoeve van de realisering van een nieuw basisziekenhuis Baarn/Soest. Voorstel tot het aanwijzen van een lokatie voor het nieuwe ziekenhuis Baarn/Soest. Voorstel tot verkoop van het gemeentelijk slachthuis. Lange Brink- weg 65. Soest, aan de heer A. W. Hilhorst te Soest. Voorstel tot het toekennen van een bijdrage aan de heer N. J. M. van Dam in de door hem gemaakte kosten van deskundige bijstand. Voorstel tot het uitnemen van gronden uit de complexen XVII (auto busstation Soest-Zuid) en XVIII (Hees) van het grondbedrijf. Voorstel tot vaststelling van de begroting 1982 van de vleeskeurings dienst. Voorstel tot het verlenen van medewerking als bedoeld in artikel 50 Kleuteronderwijswet en artikel 72 Lageronderwijswet 1920 aan het bestuur van de Stichting voor Katholiek onderwijs te Soest voor het verbouwen van de lagere school De Wiekslag tot een school voor kleu ter- en lageronderwijs. Voorstel tot garanderen van rente en aflossing van door de Mixed Hockey Club Soest te sluiten geldleningen ten behoeve van de finan ciering van de kosten van het clubgebouw aan de Koningsweg te Soest. Voorstel tot het verlenen van een krediet voor aanleg gas- en c.a.i. netten in Overhees II. 2e fase. Voorstel tot wijziging van de bezoldigingsverordening 1971. Voorstel tot vaststelling van het bedrag per leerling voor het jaar 1982 als bedoeld in artikel 189, lid 5 van het besluit buitengewoon on derwijs 1967 voor de Prof. Fritz Redlschool en de Kwikstaart. Voorstel tot vaststelling van het bedrag per leerling voor het jaar 1982 als bedoeld in artikel 55 bis van de Lageronderwijswet 1920 voor het g.l.o. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het treffen van energiebesparende voorzieningen in openbare en bijzondere kleu ter/lagere scholen. Voorstel tot aankoop van een perceel grond met opstallen gelegen aan de Eigendomweg 102/104, Soest, van de heer C. A. Thomas en tot het toekennen van een schadeloosstelling wegens huurbeëindiging van de gebruikster, de Chemische fabriek ..Cojabé" b.v. Voorstel tot verpachten van gronden voor het jaar 1982. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel l van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het vestigen van een persoverslagstation alsmede een puinbreekinstallatie op/in het perceel Amersfoortsestraat 5la te Soesterberg. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het uitbreiden van een inrichting voor het wassen van goederen (textiel) op/in het perceel Beetzlaan 2 te Soest. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een autoherstelbedrijf op/in het perceel Neerweg 7 te Soest. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel l van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het uitbreiden en wijzigen van een garagebedrijf op/in het perceel Stationsweg 6 te Soest. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het in werking houden van een melkveehouderij op/in het perceel Wieksloterweg WZ1 te Soest. De schriftelijke toelichting op de onderwerpen die ter tafel komen lig gen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. Men kan nog tot 20 februari schriftelijk bij het college van b. en w. rea geren op de beide in het INFOrmatiecentrum en in de bibliotheken ter inzage gelegde winkelrapporten. De termijn was tot eind januari, maar het college heeft besloten deze te verlengen. Het gaat hier om het CIMK-rapport „Winkelvoorziening Soest, kwanti teit bij tweepoligheid" en de Adviesnota van de Winkelcommissie Soest op dit CIMK-rapport. Beide nota's zijn a 2,50 in het INFOrmatiecentrum te koop. Bij besluit van 9 februari 1982 heeft het college van b. en w. een beslissing genomen op een verzoek om een Hinderwetvergunning. het verzoek van Compak B.V., Parallelweg 15 te Soest om een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning voor een inrichting voor de fabricage van duplex kartonnages op het perceel Parallelweg 15 te Soest kad. gem. Soest, sectie K.nr. 2162 De strekking van de beschikking luidt: positieve beslissing op beschik king onder het stellen van voorwaarden ter voorkoming van gevaar, schade of hinder naar buiten toe. Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 10 februari a.s. ter inzage op de gemeentesecretarie van 09.00-12.00 uur en in de centrale biblio theek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan: a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20. 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht. d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter in zagelegging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 's-Graven- hage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voor lopige voorziening. (Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Bij het college is een aanvraag binnengekomen voor het uitbreiden van een bedrijfsruimte op het perceel Parallelweg 19 te Soest (kad. gem. Soest, sectie K, nrs. 2168 en 2169 Genoemd bouwplan ligt vanaf vrijdag 12 februari a.s. gedurende 14 da gen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werkdagen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van b. en w. schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen het bouwplan. Soest kan het volgens de CDA- en WD-leden van de commissie Ruimte lijke Ordening voorlopig best stellen zonder een Volkshuisvestingsplan. Men vindt het vooralsnog een overbo dige luxe, die geld kost dat niet be schikbaar is. „Het plan heeft nooit op een prioriteitenlijst gestaan", zei de heer A. Bolhuis van het CDA. „Als het college nu wil aangeven welke priori teit we nu moeten opofferen voor dit plan, dan kunnen we er misschien nog eens over denken". In de vergadering van de commissie R.O. stelden de vertegenwoordigers van PvdA, D'66 en Progressief Soest zich positief ten aanzien van het plan op. Dat het de gemeente in eerste instantie 75.000 gulden gaat kosten, vinden zij aanvaardbaar. Kingma PvdAnoemde het opstellen van het plan een logische voortzetting van al het werk dat op het gebied van de volkshuisvesting al verricht is. Hij verweel het college, en met name wethouder Menne, dat er tè lang over het plan gepraat is, waardoor een rijkssubsidie van 50.000 gulden ver speeld is. „Er moet nu zo vlug moge lijk mee gestart worden", zei hij. De VVD-er Beijen zei het nut van het plan niet te zien zitten. „Voor 1984 zijn van het rijk geen decentralisatie voorstellen te verwachten; stel het zo lang maar uit", merkte hij op. Beijen wilde ook weten of de plaatse lijke volkshuisvesting zonder plan nu werkelijk in het gedrang komt. Dat bleek dan niet zo te zijn, maar wet houder Menne noemde het plan wel een instrument waarmee perfecter ge werkt kan worden. Ook mevrouw Korthuis (VVD) had bezwaren die vooral verband houden met de geringe gemeentelijke invloed op landeli|ke situaties. „Er zijn teveel onzekere externe factoren waarop een gemeente geen greep heeft. Van een mooi eigen plan komt dan niets te recht". Ook de heer G. Oldenboom (CDA) zei de overheidsbemoeienissen een te groot struikelblok te vinden. „Her oriëntering en inventarisering levert ons weer gegevens op waar we voor lopig niets mee kunnen doen". Dp heren Jonker (D'66) en Nuijten (PS) stonden er niet afwijzend tegen over. Zij vonden het een goede zaak en menen dat juist met het plan directer ingespeeld kan worden op externe factoren. Jonker vond overigens wel dat wet houder Menne het plan niet d;. namisch verdedigde en hij zei „niet kapot te zijn van het niveau van de discussie". De wethouder vroeg namelijk begrip voor het feit dat het college nog niet mei een afgerond standpunt kwam. „Er moet nog overlegd worden met de Nationale Woningraad, de woningbouwcorpo- Van Essen knipte 40 keer hoog boven Soest. Haarscherp alles op 300 meter. Buurt voor buurt, wijk voor wijk, boem voor boem Kom kijken! Een leuk kado voor iedereen. Past overal: in de hal,op de studeerkamer, op school, kortom een interessante wandversiering voor uit en tjtuis. Haarscherp, uitstekend van kleur. Verkrijgbaar in twee mime formaten: opgeplakt en 120 x 28 cm. en 30 x 40 cm Kom dat zien bij Foto van Essen. voor fotografie op hoog niveau. BIRKSTRAAT 2 - 3768 HH SOEST TELEFOON 02155-12874 donderdag 18 februari - 20.00 uur - zaal Emmakerk, Regentesselaan 2a: taakgroepen commissie welzijnsplanning De agenda vermeldt o.m. informatie over de gebeurtenissen tussen juli 1981 en heden met dis cussie. voorbereiding van het welzijnsplan 1983-1986 en het programma 1983 maandag 22 februari - 19.30 uur - commissiekamer gebouw gemeente werken, Lange Brink weg: commissie welzijnsplanning Het te behandelen onderwerp heet: voorbereiding van het welzijnsplan 1983-1986 en het programma 1983. De stukken welke op deze vergaderingen betrekking hebben liggen ter inzage in het INFOrmatiecentrum. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commis sie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 -22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 - 12.30 - 13.30 - 17.00 UUR raties en de betrokken beleidsafde lingen van de gemeente", zei hij. Dat begrip bracht de heer Bolhuis op, maar hij verbond er de conclusie aan dat juist daarom de invoering van het plan uitgesteld diende te worden. „Maar weet ons dan ook te vertellen waar het geld vandaan moet komen", aldus Bolhuis Prof. Schuurman spreekt in 'De Rank In de serie winterlezingen, uitgaan de van de hervormde wijkgemeente en de gereformeerde kerk van Soest spreekt volgende week dinsdag avond 16 februari prof. dr. ir. E. Schuurman in 'de Rank' over kern energie en cultuur. Een onderwerp dat velen zal afschrikken vanwege de onoverzichtelijkheid, terwijl het juist zijn bedoelong is om hierin wat grote lijnen aan te geven. De a- vond begint om 8 uur en is voor ie dereen toegankelijk. 'Met wetenschap en techniek heeft de mens zichzelf een wereld willen scheppen en zelf zin aan de dingen willen geven', aldus prof. Schuur man. 'Dit leidt tot een overontwik- keling die het karakter van roof bouw aanneemt. De huidige techni sche ontwikkeling is onoverzichte lijk. Bovendien vertoont ze nogal wat ongunstige neveneffecten'. Ondanks de titel van zijn lezing wil hij zich volgende week dinsdag niet beperken tot het bespreken van een deelprobleem als de toepassing van kernenergie. Volgens prof. Schuur-' man, die als hoogleraar in de filoso fie van de techniek verbonden is aan de Technische Hogeschool te Delft, zijn we bezig met symptoombestrij ding als we een politieke oplossing zoeken voor de kernbewapening. Hetzelfde geldt trouwens voor za ken als computertechniek, DNA technologie of de energiecrisis wan neer we daarbij in de eerste plaats denken aan een wetenschappelijk- technische oplossing. Wie veronder steld dat de dilosoof hei nu van de technicus gaat winnen en zich ver volgens in nevelen hult, slaat de plank mis. Hij ontkent niet dat het ontzettend moeilijk is om een ge meenschappelijke visie op de technische ontwikkeling te vormen. De ethiek heeft de supersnelle ont wikkeling op andere terreinen niet bij kunnen houden met als gevolg dat er geen gemeenschappelijk normbesef meer bestaat. Wat voor de één goed is, blijkt voor de ander baarlijke nonsens. Het verhaal van prof. Schuurman zou zinloos zijn en zelfs moedeloos heid in de hand werken als hij geen uitweg zag in deze ingewikkelde ma terie. Volgende week dinsdag zet hij zijn visie uiteen, waarna er gediscus sieerd kan worden. Op 13 maart a.s. zal voor de tiende keer het Nederlands Scrabble Kampioen schap plaatsvinden. Dit unieke Nederlands kampioenschap wordt gespeeld in „De Rank", Soesterbergsestraat 8, Soest-Zuid. De opening zal om onge veer 10.00 uur, door de burgemeester van Soest Mr. P. Scholten, worden ver richt waarna de eerste ronde zal beginnen. De prijsuitreiking zal om ongeveer 17.00 uur plaatsvinden. Zoals elk jaar speelt elke deelnemer 3 ronden, zodat iedereen gelijke kansen krijgt en de spanning er tot het laatste moment in blijft. Aan de hand van de „dikke van Dale" zuilen diverse moeilijke en vreemde woorden door een deskundige jury worden beoordeeld. Het gebouw van het J.O.C. (achter „de Rank") zal deze dag als „Scrabble bar" worden gebruikt, waar tijdens de pauzes de inwendige mens gesterkt kan worden met een ruime sortering broodjes, soep, koffie enz. Na in 1973 te zijn begonnen met een zestigtal scrabble liefhebbers uit Soest en omgeving, is het uitgegroeid tot een waar Nederlands Scrabble-kampioen- sehap met deelnemers uit het gehele land. Het kampioenschap wordt georgani seerd door het Jongeren Ontmoetings Centrum (.J.O.C.) van de gerefor meerde kerk te Soest-Zuid. Men kan zich in laten inschrijven bij onderstaand adres, waarna men een bevestiging met spelersnummer krijgt thuisgestuurd. Degene die zich in wil laten schrijven dient dit per briefkaart te doen, die naam. adres, woonplaats en postcode moet bevatten. Deze briefkaart moet voor 20 februari binnen zijn bij het inschrijfadres. Het inschrijfgeld be draagt 10,- en dient aan de zaal op de speelddag te worden voldaan. Hel inschrijfadres is: Simone Fidder, Braamweg 4i, 3768 CD Soest. li Nieuw! Nieuw! Sweat- shirts met Asymetrische sluiting 1-of 2-kleurig Laat uw vakantiefoto's door ons ontwikkelen en afdrukken. Dan krijgt u om te beginnen perfecte afdrukken. Bovendien hebt u het recht om, tegen inlevering f van de bon uit deze advertentie een van de foto's op king-size formaat (20x28 cm) te laten af- drukken voor f2 50 Normale w prijst 10- f <1 Dus knip uit en neem mee die bon w Hij Van Oosten worden uw fotorolletjes niet verstuurd naar een ontwikkelcentrale waar alles massaal en automatisch j>aat. Wij maken alle afdntkkeit zeil. Met de grootste zorg vuldigheid. Ln altijd binnen 1M uur. van oosten Soesleröergsestraat 57 - (t.e. Busstation) Soest - Tel. 0; Foto: oos er Wilt In de aula van het Griftlandcollege aan de Noorderweg werd algelopen zater dag gebridged o.m. om de door onze krant beschikbaar gestelde wissel bokaal. 1129 punten beslag op. De tweede prijs was voor het paar Bennink-Verwer Mackay met 1123 punten terwijl het paar Bischot met 1122 punten beslag legde op de derde plaats. Het laagst geëindigde paar behaalde 953 van de maximaal te behalen ziihi punten. De wedstrijdleiding, die in prima han den was bij de bridgeclub van de per soneelsvereniging van het Rijksin stituut voor de Volksgezondheid, had met de 47 paren die verdeeld over drie groepen, aan de drlve'deelnamen, geen problemen. Jammer was wel dat op het laatste moment een aantal inge schreven deelnemers het door ziekte moest laten afweten. Op de foto het winnende echtpaar Sprink met de Rotary-leden J. van Kessel en C. F. Stork. De opbrengst van deze drive komt ten goede aan enkele plaatselijke sociale projekten van de Rotary Club Baarn/ Soest. Verkiezingsfolder verkrijgbaar In het gemeentelijk INFOrmatiecen trum ligt voor belangstellenden gereed de „Wegwijzer voor de kiezer". De verkiezingen voor de provinciale sta ten (24 maart) en de gemeenteraad (2 juni) staan min of meer voor de deur. Met het oog daarop is het folder tje beschikbaar over het stemmen bij volmacht, het stemmen in een ander stembureau, de daarvoor nodige kie- zerslegitimatiékaart. en over de oproe- pingskaart. Autodieven aangehouden Twee uit Weesp afkomstige autodie ven, respectievelijk 28 en 22 jaar oud, stapten vorige week in de nacht van donderdag op vrijdag niets vermoe dend in een auto van de Soester politie, die zij aanzagen voor een taxi. En daarmee kwam een eind aan een zoekaktie. die op gang kwam na een melding van een militair dat zich op de Paltzerweg bij de vliegbasis twee man nen verdacht ophielden bij een auto. Toen de politie bij de auto arriveerde, waren de vogels gevlogen. Zij stapten een uur later, op de hoek Soesterberg- sestraat/Eikenlaan zoals gezegd, niets vermoedend in een luxewagen, be stuurd dooreen Soester politieman, die deelnam aan de zoekaktie. Zij hielden hem aan om honderd gulden te wisse len zodat zij een taxi konden bellen. De auto namen zij weg in Weesp.

Soester Courant | 1982 | | pagina 5