Selby's toekomst kampioen Tien jaar Enge-trappers WZ '49 lijdt onnodige nederlaag tegen Naarden'79 Hans Kaats kampioen - Ottenhof sportprijs van het jaar Eerste tiental Soester Schaakclub rijp voor degradatie Eemnes te sterk voor Hees Uitstekende prestaties Nederlandse langlaufers SW/Stam blijft zegevieren 30-jarig Olympia/Forbo startklaar voor scholentoernooi in krokusvakantie DAMESVOETBAL VOLLEYBAL VOLLEYBAL SCHAATSEN ZATERDAGVOETBAL De nieuwe driemaandelijkse Cursus Jazz- en Beatballet van Marijke Blok, begint 1 maart a.s. 13 Soester Courant van woensdag 17 februari 1982 13 Foto: Herman van Dam Foto: Herman van Dam Van Weedestraat 52 - Soest naast Albert Heijn Tel. 23421 De dames van VVZ »49 hebben zater dag j.1. opnieuw geen punten weten te behalen. Op eigen veld werd het een 0-2 nederlaag. De tegenstander heette Naarden '79. Ook de eerste ontmoeting tussen de beide teams resulteerde in een 2-0 overwinning voor de ploeg uit Naarden. WZ begon aan de wedstrijd met veel verwachtingen. Voor het eerst sinds maanden beschikte men weer over een compleet elftal. Vooral de terugkeer van Helen Maier moest er borg voor staan, dat er tenminste één punt aan dit duel overgehouden zou worden. Het pakte echter allemaal heel anders uit. Na nog geen minuut spelen keken de dames al tegen een 0-1 achterstand aan. Eén van de Naardense aanval- sters, Angelique van Maanen probeer de het van afstand en verraste daar mee de VVZ-keepster, Annemarie van Merkesteijn. De laatste kon de bal niet goed onder controle krijgen en de Naardense dames hadden de snelste voorsprong uit hun bestaan. WZ was duidelijk aangeslagen door deze snelle tegenslag. Het aanspelen van medespeelsters verliep vaak on zuiver en dat leidde tot veel balver lies. In het eerste kwartier had VVZ ook niet over geluk te klagen, want als de bezoekende ploeg wat attenter had gespeeld, was de partij al in een vroeg stadium beslist geweest. Dat gebeurde echter niet en VVZ '49 begon gaandeweg de eerste helft wat rustiger te spelen. In de 20ste minuut kwamen de Soester dames bijna weer op gelijke hoogte. Tilly Piepenbroek zag kans om uit een moeilijke positie de bal terug te leggen op de vrij staan de Marja Brouwer. Brouwer bedacht zich geen moment en vuurde een hard schot op het Naardense doel af. Buiten het bereik van de Naardense keepster vloog de bal enkele centime ters over de lat. Enkele minuten la ter was het Tilly Piepenbroek, die bij na succesvol was. Na een solo van ruim 50 meter prikte zij de bal in het zij net. Grote tegenvaller in de voorhoede van VVZ'49 was het zwakke optreden van Helen Maier. De verwachtingen bleken nogal overtrokken te zijn, want Maier heeft een duidelijke trainingsachter stand. Naarden kwam voor de pauze toch nog op 0-2, geheel tegen de veldverhou- ding van dat moment in. Tijdens een uitval van de Naardense ploeg wist de linksbuiten de bal hoog voor het doel van WZ te brengen. Lize Meerdink miste de bal volledig en haar directe tegenstandster kwam hierdoor in een ideale scoringspositie. Zij vergiste zich niet en liet Annemarie van Merke steijn voor de tweede maal kansloos. Eén van de dames van Naarden '79 werd door de goed leidende scheids rechter B. de Boer uit Laren opge schreven wegens aanmerkingen op de leiding. Met dit wapenfeit bereikten beide ploe gen de rust. In de tweede helft een agressief en gre tig VVZ '49. Helen Maier verdween uit het elftal. Corrie Floor schoof op naar de centrumspits plaats en invalster Jolanda Sakkers kwam in de achter hoede op links terwijl Lize Meerdink opschoof naar het centrum van de ver dediging. De dames van VVZ kregen talrijke kansen, maar waren te vaak onzuiver in hun afwerking. Na ongeveer 10 mi nuten maakte Marlouk Strietman plaats voor Ellen van der Meer, maar ook zij slaagde er niet in haar ploeg dichter bij Naarden te bréngen. De beste mogelijkheid was wel voor Jo landa Sakkers. Zij miste voor open doel. Jammer voor VVZ. Want ge durende de tweede helft waren zij de veel sterkere ploeg, alleen het benut ten van de kansen valt de dames moei lijk. Volgende week zal er beslist weer een keer gewonnen moeten worden en die kans is er ook wel, als de dames af reizen naar Montfoort. Montfoort werd bij een eerder competitietreffen door WZ met 10-1 terug gewezen. Dames VVZ '49 vinden sponsor Dat het damesvoetbal ook door leden van het Soester bedrijfsleven als een serieuze zaak beschouwd wordt, mag blijken uit het feit, dat de damesaf deling van VVZ '49 een sponsor gevon den heeft. De heer J. van den Broek, van de firma AMSO, verzekeringen en finan cieringen aan de Laanstraat 42A in Soest heeft de dames 20 trainingspak ken geschonken. Zaterdag j.1. werden de pakken al aan de dames overhan digd, maar a.s. zaterdag vindt de of ficiële uitreiking plaats. Dan zal om 13.00 uur de WZ-voorzitter Henk Strietman ongetwijfeld zijn dank uitspreken aan het adres van de heer Van den Broek, dat hij ondanks de moeilijke financiële situatie waarin het bedrijfsleven verkeert toch de sport niet wenst te vergeten. Eigenlijk zijn de meeste uitslagen van een aantal teams van de Soester Vol leybal Vereniging redelijk voorspel baar, aangezien op dit tijdstip van de NeVoBo-eompetitie de sterkte t.o.v. andere verenigingen bekend is. Over het algemeen genomen doet Soest het erg goed [ook Olympia] en ziet het er naar uit dat in de diverse divisies en klassen de SW-teams erg hoog zullen eindigen. Ook in de recreanten-compe titie staat SW op de nominatie om kampioen te worden. Dames SW 1 - Orion 2(Doetinchem) 3-0 In een vlot en soepel verlopen uitwed strijd liet de top-ploeg uit Soest de ploeg uit Doetinchem geen enkele kans. Dit maal erg simpel en degelijk spelend werden er rake klappen uitgedeeld en kon Orion niet, zoals vorige wedstrijd, één set winnen. SW heeft het in deze wedstrijd niet moeilijk gehad. In de tweede en derde set waren de verdedi gende (achter-)speelsters een paar keer niet snel genoeg terug, zodat Doetinchem iets meer punten kon sco ren. Men heeft echter geen moment getwijfeld aan de zege voor SW. Setstanden in deze 2e divisie-wedstrijd waren 15-5/15-9/15-9. SW 2 - USS 2 [Urecht]3-2 Hoewel het tweede damesteam erg goed speelde (en zeker beter dan tijdens de thuiswedstrijd) werden er ditmaal twee sets afgestaan aan USS. Toch was het duidelijk dat ook deze keer de overwinning naar SVV zou gaan. Zeker in de eerste twee sets toonde SVV zich op alle fronten de beste ploeg en hield het verloop in eigen hand door continue het initiatief te nemen en zodoende de Utrechtse ploeg onder druk te houden. Aangezien dit in de derde en vierde set minder was en USS daardoor meer kansen kreeg, moesten deze worden weggege ven. In de laatste set sloot het blok weer wat beter en werd de spel-trant van de eerste twee sets weer voortgezet, waardoor ook deze, op overtuigende wijze werd gewonnen. Setstanden wa ren: 15-9/15-8/13-15/11-15/15-8. SVV 3 - Leos [Leusden]0-3 Het veel sterkere Leos bewees duide lijk dat hier niet op een overwinning gehoopt zou kunnen worden. SVV heeft in verhouding veel minder aanvals- kracht en de Leos-dames waren vlug genoeg om taktische ballen op te kun nen halen. Men zag Leos met 15-3,15-13 en 15-11 winnen. SW 9 - Vollkei 9 A'foort]3-2 In deze spannende en ook erg leuke wedstrijd gaven geen van beide par tijen elkaar een haarbreed toe. Er werd om ie.dere punt geknokt. In de le en 3e set waren de SVV dames iets beter terwijl in de 2e en 4e set Vollkei het overwicht had. Setstanden: 15-1?/ 7-15/15-3/12-15. Heren SW 1 -Olly B [Bussum]. 3-1 Ook dit keer bleek dat het eerste heren team „gegroeid" is. Verloren zij vori ge keer met 3-1, ditmaal lagen de kaarten anders en ging de zege naar SVV met 3-1. De eerste set, waar SVV aanvankelijk nog wat problemen had met de set-up werd via 12-9 ternauwernood met 16-14 gewonnen. Hierna ging het van een leien dakje en via 5-0 en 11-0 werd de tweede set binnengehaald. De derde set werd (zowat traditioneel bij SVV) verloren met 12-15, nadat erg hard werken een 2-13 achterstand zo wat weggewerkt had. In de vierde set zorgde een goed sluitend blok ervoor dat ze konden uitlopen vanaf de stand 7-7 en uiteinde lijk zegevierden met 15-9. Hierdoor staat SVV nu zeven punten boven Olly B en nog slechts 6 punten achter op de nummer 2 van de distriktsklasse. SW - VIF [H'sum]: 0-3 Het tweede herenteam dat afgelopen zaterdag uit tegen koploper VIF speel de wist dat het al bij voorbaat kansloos was. Toch speelden zij een uitstekende wedstrijd en gaven zij de sets niet kado. VIF bleef dominant door de veel sterkere aanvallen, maar de weer stand die SW wist te geven viel beslist niet tegen. Setstanden waren: 7-15/2- 15/8-15. SW 5 - Olly B 2 [Bussum3-0 In een spannende wedstrijd heeft het seniorenteam van SVV wederom een gewonnen wedstrijd aan de schier on eindige reeks toegevoegd. De bepaald niet zwakke tegenstander uit Bussum maakte het hen behoorlijk moeilijk, maar het spelinzicht en de routine van het SVV-team bleken niet te overtref fen en doorslaggevend te zijn. Setstan den 15-10/15-13/17-15. Programma deze week Thuiswedstrijden Damesteams Beuken dal SVV 6- Spokers 3 (H'sum) do. 20.15 uur SVV 8 - Olympia 7 (Soest) do. 19.00 uur SVV 9 - Unicornus 3 (Bunschoten) do. 20.15 uur Uitwedstijden Damesteams: SW 5 - Servio (H'sum) vr. 21.30 uur ,,De Meent" - Hilversum SVV 7 - Leos 4 (Leusden) vr. 20.15 uur „De Korf" - Leusden Thuiswedstrijden Herenteams (Beukendal) SVV 3 - KGU/V&S 2 (Bussum do. 20.15 uur SVV 5 - Olympia 5 (Soest.) do. 20.15 uur Er zijn deze week geen uitwedstrijden bij de heren. Alle niet-genoemde teams hebben een keer rust en kunnen zich voorbereiden op de komende wedstrij den. Poule C (meisjes) Poule D (meisjes) De in onze vorige editie aangekondigde „training" van de zesde klassers van de deelnemende lagere scholen op 11 februari j.1. in het Griftlandcollege, is een groot succes geworden. Circa 160 meisjes en jongens hebben kennis gemaakt met hun spelbegeleiders van Olympia/Forbo, alsmede tijdens een trainingspartijtje de eerste grondbe ginselen van het volleyballen onder de knie gekregen. Afd. Jeugdzaken van Olympia/Forbo hoopt hiermede de drempelvrees te heb ben weggenomen Van deze would-be volleyballertjes t.o.v. de scholieren van brugklassen en voortgezet onderwijs. Poule-indeling: A-klasse (lagere scholen) Poule A (jongens) Poule B (jongens) Donderdag 25 februari a.s. s het dan DaCosta De Schakel eindelijk zover! Insinger St. Theresia Om 8.15 uur 's morgens worden alle Mariaschool Prof. Watering deelnemende teams verwacht in sport- Regentuuter De Wegwijzer hal Beukendal. Sav- Lohman St. Willibrordus Vanwege het grote aantal teams, na- Rmke Tolman melijk totaal 58 meisjes- en jongens teams, zal er zogenaamd op „tijd" worden gespeeld: elke 20 minuten star ten weer andere teams. Het startschot zal vallen om 8.30 uur voor 12 teams uit de A-klasse (zesde klassers). Om 11.30 uur zullen de winnaars van poule C en D (meisjes) en van poule A en B strijden om de eerste plaats. De Brugklassen (B-klasse) starten 11.10 resp. 11.50 uur. De winnaars van poule G en H (meis jes) en E en F (jongens) zullen om 13.50 uur om de finaleplaatsen strij den, waarna de heer A. H. W. Janus, Alg. Directeur van Forbo Parade B.V. en tevens sponsor van Volleybalvereni ging Olympia Soest, in persoon blijk zal geven van zijn belangstelling voor dit gebeuren, door het uitreiken van de prijzen aan de winnaars van de B-klasse. Het Voortgezet Onderwijs (C-klasse) Poule J (jongens) Poule K (jongens) start om 14.10 uur. Eemland 1 Chr. Mavo 3* De finales tussen de winnaars van Griftland 2 Griftland 1 poule L en M (meisjes) en van poule v.d. Hucht Op. Mavo 1 J en K (jongens) zullen om 17.30 uur Chr. Mavo 1 Chr. Mavo 2 plaatsvinden. Op. Mavo 2 Op. Mavo 3 De Wegwijzer Mariaschool St. Theresia Rinke Tolman Da Costa St. Willibrordus Prof. Watering De Schakel Sav. Lohman Regentuuter Insinger B-klasse (brugklassen) Poule E (jongens) Poule F (jongens) Eemland Op. Mavo 1 Griftland 1 Griftland 2 Op. Mavo 2 v.d. Hucht Chr. Mavo 1 Chr. Mavo 2 Poule G (meisjes) Poule H (meisjes) v.d. Hucht Eemland Op. Mavo 2 Chr. Mavo 4* Chr. Mavo 1 Op. Mavo 1 Chr. Mavo 3* Chr. Mavo 2 C-klasse (voortgezet onderwijs) Het klubkampioenschappen van Eem land zijn bijzonder goed verlopen. Hans Kaats stond na 2 afstanden op de eerste plaats, gevolgd door Ron Ot tenhof. Op de 3 km moesten beiden heren tegen elkaar. Na de start kwam Hans ten val. Ottenhof stopte en liet overstarten. Hiermede verspeelde hij zijn titel al won hij wel de 3000 mtr. Hans Kaats dus klubkampioen heren. Bij de dames is deze eer voor Yvonne van de Lienden. Er werden 3 klubre- cords gevestigd: Ron Ottenhof senioren 3000 mtr. 4.30.8; Corine v.d. Meijden 17 jarigen 3000 mtr. 5.26.1 en jongens t/m. 11 jaar Edwin Groeneveld 500 mtr. 60.7. De verdere uitslagen zijn: Hans Kaats 41.6 - 2.10.6 en 4.32.3 voor de 500 mtr. - 1500 mtr. en 3 km. Ron Ottenhof 42.9 - 2.12.6 en 4.30.8; Bert v.d. Weerd 43.8 - 2.19.2 - 4.55.2. Rik Hees 45.- - 2.28.2 en 5.06.4; Yvonne van der Lienden 45.8 - 2.28.2 en 5.12.8; Hans Dijs 44.9 - 2.23.6 - 5.27.1; Corine v.d. Meijden 48.3 - 2.37.8 en 5.26.1; Emile Andriessen 45.9 en 2.34.8; Erik Groenhart 48.1 en 2.34.2; Jan Booy 47.7 en 2.35.8; Hettie Giezen 62.1 en 3.18.1. Fred van Tol 48.3 en 2.33.-; Marcel v. Hornsveld 47.8 en 2.37.5; Erik Wal green 48.2 en 2.31.0; Reint Drenth 48.2 en 2.31.4; Meike Weverink 58.7 en 3.17.6; Monique Knol 65.5 en 3.16.9. C-D-juniorenArnold Hagen 49.6 en 1.45.2; André Bosboom 51.7 en 1.43.7. Robert v. Hornsveld 50.4 en 1.48.7Arie v.d. Berg 51.9 en 1.48.7; Monique de Bruin 52.9 en 1.51.6; Kees v.d. Breemer 54.7 en 2.02.7; Janneke Leber 59.3 en 2.08.5; Marco Brouwer 51.8 en 1.46.2; Edwin v.d. Heyden 55.5 en 1.58.8; Henk Hagen 55.- en 2.02.5 met val; Jan v. Maanen 56.5 en 2.01.2; Linda v.d. Berg 60.5 en 2.07.2; Petra Olthof 61.2 en 2.12.4; Arnoud Donkers 63.5 en 2.16.5; Carl van Dam 65.1 en 2.20.5; Esther Reyerse 76.4 met val en 2.23.2. Pupillen: Edwin Groeneveld 60.4 en 63. Pupillen: Edwin Groeneveld 60.4 en 63.4; Cora v.d. Berg 69.3 en 67.5; Robin Baltus 68.- en 70.2; Linda Benschop 84.5 met val en 67.6. Recreatiegroep; 1. Igor Zweers, 2. Martin de Putter en 3. Stephan Tiele- man. Veteranen: Tijmen v. Goor 2.31.1. en 5.04.9; Nol Hagen 2.50.5; Nico Horns veld 2.51.1; Ben Kuit 2.52.5; Bert Hil- horst 2.52.5; Jaap Schaper 2.52.6; Wim v.d. Breemer 2.57.-; Jaap Kreuger 3.01.0; Adriaan Brouwer 3.08.6; Willem Roozenbeek 3.14.2; C. Broekema 3.18.-; Jan Baltus 3.20.-; Theo de Wilde 4.05.2. Yvonne v.d. Lienden heeft het weekend ook nog 2 persoonlijke records gere den op Amsterdam: 500 mtr. 44.8; 3000 mtr. 5.07.2; voor de 1000 mtr. noteerde zij 1.31.7 en op de 1500 mtr. 2.22.1. Aan het drie-jarige verblijf van het eerste tiental van de Soester schaak club in de Promotieklas van de Stichts Gooise schaakbond is afgelopen vrij dag zo goed als zeker een einde geko men. De Soesters zagen de uitwed strijd tegen mede-degradatiekandi daat Amersfoort 2 in een weinig per spectiefvolle stand worden afgebro ken. Het Schaakgenootschap Amers foort leidt na acht partijen die beëindigd zijn met 5-3. Aangezien tweede bordspeler Vegter en vijfde man Schil der vermoedelijk met remise genoe gen zullen moeten nemen in hun af gebroken stellingen, waarin ze beiden een pion meer hebben, is de neder laag (van 6-4) onvermijdelijk. Zoals in zovele wedstrijden dit seizoen al het geval geweest is werd de wed strijd in het laatste uur uit handen ge geven. Zevende bordspeler Groen raakte in hevige tijdnood het spoor in een tech nisch gewonnen stelling volledig bijs ter en moest opnieuw een wel erg pijn lijke nederlaag incasseren. Hij verloor door tijdsoverschrijding maar stond in feite toen al verloren nadat hij even eerder verzuimd had een winnende combinatie ten uitvoer te brengen. De drie tot dusver gescoorde Soester punten waren het resultaat van één ge wonnen wedstrijd en vier remises. Voor het volle punt tekende voor het eerst sinds lange tijd Gerrit Muis. Hij won van de nagenoeg even jeugdige Peter Blom die hij onlangs tijdens de schools chaak kam pioenschappen ook al eens zijn wil had weten op te leggen. De remises waren afkomstig van Ven- nik, Van Tuinen, Henze en Bakker. Van Tuinen en zijn directe tegenspe ler Wim Velker speelden een soort „halma-schaak". Zij schoven alle pion nen en stukken gelijk een harmonica in elkaar en zonder dat er ook maar een stukkie hout van het bord was ver dwenen werd na 25 zetten tot remise besloten. Henze, Vennik en Bakker moesten voor eenzelfde resultaat be duidend meer strijd leveren. Bakker en Henze stonden positioneel bedui dend minder maar wisten er steeds weer net voor te zorgen dat de remi se-marge niet overschreden werd. De nederlagen kwamen bij Van Dijk en Goes terecht. Eerstgenoemde volgde acht zetten lang - zonder dat hij daar overigens iets van af wist - de theorie. Een verkeerde paard-afruil bracht hem in ongunstige pionnen positie met als gevolg de overmijdelijke nederlaag. Ook Goes kwam in een ongunstig eind spel terecht. Toen hij met dame en loper verkeerde wegen ging bewande len kostte dat hem een vol stuk en de partij. Van de afgebroken partijen van Vegter en Schilder kan gezegd worden dat eerstgenoemde het veruit het moei lijkst heeft gehad. Zijn partij begaf zich langs afgronden. Het balanceren op de rand van de nederlaag duurde ook voort toen de tweede bordspeler van Soest een kwaliteit won. Dat voor deel kon hij niet behouden al stond hij bij het afbreken nog wel een pion netje voor. Die pluspion zal vermoe delijk niet voldoende zijn voor winst aangezien de Amersfoortspeler altijd nog een licht stuk kan offeren om re mise te forceren. Ook Schilder bezit een pion meer. Vluchtige analyses hebben al geleerd dat de Soester een tempootje te kort komt om te promoveren: waarschijn lijk remise dus. Als het inderdaad op een 6-4 nederlaag gaat uitdraaien neemt Soest de rode lantaarn over van Amersfoort waar mee het zich dan met nog twee wed strijden voor de boeg als uitgeschakeld kan beschouwen en terugkeer naar de eerste klas een feit is. De persoonlijke resultaten Amersfoort 2 - Soest 1 Nunnikhoven - Vennik Lambooy - Vegter afg. Blom - Muis 0-1 Velker - Van Tuinen Rigter - Schilder afg. Snijders - Henze Storms - Groen 1-0 Van Ingen - Van Dijk 1-0 Van Bijlevelt - Bakker Blom - Goes 1-0 Hees kon na zes weken van verplichte rust, eindelijk weer eens voetballen. Dat het de wedstrijd tegen koploper Eemnes werd, was voor de ploeg van trainer Landman, een tegenvaller te meer daar Eemnes na de verplichte winterstop al drie wedstrijden achter de rug had. Met 150 toeschouwers langs de lijn werd er om half drie op een redelijk be speelbaar Eemnesveld afgetrapt. De Soesters leken de rust-periode goed doorstaan te hebben, want de eerste twintig minuten waren duidelijk voor hen. Eemnes mocht zelfs van geluk spreken dat de scheidsrechter een geheide strafschop voor het neerhalen binnen het 16-metergebied van Rob Mooij, over het hoofd zag. Vijf minuten later kwamen de gast heren op voorsprong. Een goed ver werkte corner op het Hees-doel werd in tweede instantie ingeschoten 1-0. En nog voor de rust werd het 2-0 eveneens uit een hoekschop. In de tweede helft waren de efltallen aan elkaar gewaagd, maar door een wat simpel misverstand in de Hees achterhoede kwam Eemnes op 3-0. Het werd zelfs 4-0 voordat de Soesters toch tegenscoren kwamen. In de 28ste minuut schoot Jan v.d. Wielen uit een corner ineens raak en acht minuten later lepelde Kees van Dijk uit een goede voorzet de bal over de Eemnes-doelman Maassen en bracht hij de stand op 4-2. Vijf minuten voor tijd werd het 5-2 uit een vrije trap, die de Eemnes-speler Diepenveen inschoot. Gezien het totale spel is de einduitslag toch wel wat geflatteerd; Hees had beter verdiend. A.s. zaterdag speelt het elftal thuis tegen Barneveld. Tijdens de lessen worden een aantal oefeningen isolaties en bewegingscombinaties gegeven. Alles op muziek. Er is plaats voor KINDEREN vanaf 9 jaar en VOLWASSENEN (óók voor de iets ouderen) Een regelmatige training is uitstekend voor conditie en figuur. De lessen duren één uur en worden gegeven op dinsdagavond in de gymnastiekzaal aan de Heideweg, op woensdagavond in de gymnastiekzaal aan de Paulus Potterlaan. Inschrijvingen: Marijke Blok, Amersfoortsestr. 62, Soester- berg, tel. 03463-3429 Vijftig Nederlandse langlaufers, waar onder de Soester Andries Schotanus, hebben afgelopen zondag deelgenomen aan een ski-marathon over zestig kilo meter in het Schwarzwald. In totaal verschenen daar 2500 deelnemers aan de start en de prestaties van de Neder landers krijgt extra reliëf als men weet dat er honderd elite [wereldJklassers bij waren en vijfhonderd renlaufers. Daarna komen dan de volkslaufers, waaronder alle Nederlanders. Schota nus eindigde bij deze laatste groep vooraan en werd met zijn tijd 4 uur, 29 minuten en 9 seconden 683ste. De deelnemers aan deze langlauf- gigant kwamen uit Noorwegen, Zwe den, Duitsland, Oostenrijk en Neder land. Het weer was slecht; het regende en de temperatuur liep op tot zeven graden boven nul. De sneeuw had daar veel^van Je lijden. Gestart werd in SchönacKéh de finish lag in Hinterzar- ten De wedstrijd werd.gewonnen door de Duitser'Pe tér Zipfel in 2.45.44 uur. De snelste Nederlander was Hans Bies- boer uit Schoorl. Hij werd 278ste in 3.55.11 uur. Schotanus was de tweede Nederlander in 4.29.09 uur en de Bus- summer Kees Vaneman legde beslag op de 972ste plaats in 4.52.55 uur. Hij was daarmee de derde Nederlander. Er kwamen ook 138 dames aan de start en de winnares legde het parkoers af in 3.35.08 uur. Daarmee was zij vele heren de baas. De Nederlandse Suzan- ne Kienzle werd 33ste in 5.10.41 uur. Ria Uyterwaal uit Utrecht werd 49ste in 5.40.23 uur en Els Bergman uit Eemnes legde in 5.56.13 uur beslag op de zestigste plaats. SPORTS Uitgerekend het jongste team van badmintonclub Selby was dit jaar het enige team, dat kampioen werd. In de groep tot 12 jaar werd pupillen 7 ongeslagen kampioen. Op de foto knielend Katina Broek huizen en Yvonne Verhart, staande Meivin Hamaker, leidster Corry Schuyt en Caspar Bisschop. Zondag jongstleden werden de kampioenen door de aktieve jeugdcommissie ge huldigd, tijdens het handicaptoernooi, dat jaarlijks voor de gehele Selby jeugd wordt georganiseerd. Hoewel de wintercompetitie inmiddels is geëindigd, wordt er bij Selby hard doorgetraind. Behalve voor de vele toernooien, waaronder de clubkam pioenschappen, wordt er nu al gewerkt aan de competitie die in september weer begint. Voor deze competitie kunnen meisjes vanaf 13 jaar, die bad minton als wedstrijdsport willen be oefenen, zich bij Selby aanmelden. Zowel junioren als senioren kunnen zich opgeven bij Loes van de Brink, Meidoornweg 42, telefoon 20282. Al zo'n tien jaar voetballen elke zater dagmiddag op de speelweide op de Eng een aantal heren van middelbare leef tijd (en jonger), gewoon omdat ze voet ballen een fijne sport vinden. Het ge beurt allemaal volgens de regels met dien verstande dat er niet deelgeno men wordt aan welke competitie dan ook en dat er eigenlijk geen club verband is. De groep is in de loop der jaren ook als gevolg van het samengaan van twee groepjes, uitgegroeid tot zo'n 24 man. Ooit, maar dat is in de begin periode gebeurd, plaatsten de mannen van het eerste uur een advertentie in onze krant waarin free-lance voetbal lers opgeroepen werden zaterdags een partijtje mee te komen trappen. Het is een vrijblijvende trimbezigheid waarvoor geen contributie betaald hoeft te worden en waarvoor ook geen subsidie zal worden aangevraagd. Wel hopen de „Enge-trappers" dat de ge meente de speelweide in conditie houdt. In het voor- en najaar loopt de gras mat geen gevaar, maar zodra door winterse omstandigheden de „of ficiële" voetbalvelden buiten gebruik gesteld zijn, komen dé georganiseerde voetballers, al dan niet met trainers, in horden opdraven om de broodnodi ge conditie op peil te houden. En dan heeft het thuis-veld van de „liefhebbers" veel te lijden. Zelf had den ze inmiddels een caravan aange schaft als clubhuis. Dat is meer voor de gezellig- en veiligheid. Het onder komen wordt na afloop van het partij tje keurig mee naar huis genomen en zo floreert deze ongeorganiseerde sport zonder op welke manier dan ook, iemand tot „last" te zijn. Op de foto poseren een handvol Enge-trappers voor de caravan. Poule L (meisjes) Poule M (meisjes) v.d. Hucht Chr. Mavo 2 Chr. Mavo 1 Op. Mavo 3 Op. Mavo 2 Chr. Mavo 3* Eemland 1 Griftland 1 Griftland 2 Op^Mavo l (De met gemerkte teams hebben de plaats ingenomen van vier terug getrokken teams.

Soester Courant | 1982 | | pagina 13