Eerste damesteam van BDC kampioen Programma Vanavond bekerwedstrijd Olympia dames 1 Gemotiveerde ploeg „De Duinkikkers" zwemt vele records Kampioenschappen Soester Bowlingbond Veel belangstelling voor dressuur- en springwedstrijden Shot verliest ook van Scylla VOLLEYBAL ZWEMMEN/ WATERPOLO BOWLING HANDBAL RUITERSPORT Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg TAFELTENNIS Drie crosswedstrijden 15 Soester Courant van woensdag 17 februari 1982 15 Abcoude.*16™6*'811'1'^ de 26 D' ffcamr^mpia!mZe.'VanaV°Dd aanW<KiS ZlJn het temes Uitslagen: Dames Olympia 1 Nijmegen '73 (0-3) In een rechtmatig verloren thuiswed strijd, liet Olympia 1 in een aantrek kelijk duel met Nijmegen '73 zien, nog geenszins de moed te hebben opgege ven. Het in de 2e divisie de derde plaats innemende Nijmegen '73 wist zich door een wat grotere aanvalskracht het goed en ijverig spelende Olympia van de overwinning af te houden. De gelijk opgaande strijd door de hele wedstrijd heen liet zien, dat Olympia de stijgende lijn van de laatste weken blijft volgen. Setstanden: 13-15,11-15 en 10-15. Olympia 2 - Spokers (3-2) In de eerste 2 sets was Spokers duide lijk de betere, wat dan ook tot uitdruk king kwam in de setstanden 8-15, resp. 10-15. In de 2 volgende sets waren de rollen echter omgedraaid, en was het Olym pia 2 dat vrij gemakkelijk won met 15-7, resp. 15-8. Geheel anders verliep de vijfde set, waarbij Olympia al snel een grote voorsprong nam. Bij de tussenstand 14-4 begon Olympia helaas wat aan te rommelen, waardoor Spokers nog in mocht lopen tot 14-9. Olympia herstel de zich en scoorde eindelijk het laatste punt: 15-9. Heren Olympia 1 - Pauwervoll (3-0) Onbetwist koploper in de districtsklas se Olympia 1 heeft tijdens de afgelo pen thuiswedstrijd tegen het Ermelose Pauwervoll hier en daar nogal wat steekjes laten vallen. Harde serves in de eerste set brach ten Olympia op een 6-1 voorsprong, waarna Pauwervoll door allerlei kleine foutjes van Olympia erin slaagde een 7-13 voorsprong te forceren. Olympia sloeg echter krachtig terug en pakte de eerste set met een miniem ver schil: 15-13. In de resterende twee sets wist Pau wervoll met vlagen wat punten te ver zamelen, maar werd niet gevaarlijk genoeg om het sterk blokkerende Olympia te imponeren. Setstanden: 15-13,15-6 en 15-8. SRB - Olympia 4(3-0) In een niet slecht gespeelde wedstrijd kon Olympia het weer niet tot een goed einde brengen. Ondanks dat er veel beter gespeeld werd dan in de afgelo pen wedstrijd werd toch verdiend ver loren met 3-0. Na een aanvankelijk gelijkopgaande strijd in de eerste set, kwam het keer punt bij 10-10, toen SRB snel naar setwinst wist door te drukken: 15-10. In de tweede set kwam Olympia moei lijk op dreef en raakte daardoor al snel op een achterstand van 5-0. Ver volgens. wist Olympia een gelijk- stand van 7-7 te bereiken, maar dit bleek vergeefse moeite, doordat het ook niet zo sterk spelende SRB wist te profiteren van het opeens stokkende spel van Olympia: 15-7. Hoewel de derde set weer gelijk opging tussen de beide teams, bleek Olympia de kortste adem te hebben en scoorde SRB zich met 15-11 naar de overwin ning. Agenda: Olympinarren Karnaval Zoals gebruikelijk viert ook dit jaar het 30-jarig Olympia weer karnaval. Op a.s. zaterdagavond 20 februari om 20.00 uur hangt volleybalvereniging Olympia alle oefen- en wedstrijdbal len aan het net en nodigt al haar le den uit in sporthal De Bunt voor het OlympiNarren Karnaval. Krokustoe rnooi Op 25 februari a.s. in sporthal Beuken dal zal het door Olympia/Forbo geor ganiseerde scholieren-volleybaltoer nooi plaatsvinden. Meer hierover vindt u elders in dit blad. Alle meisjes en jongens van de Duin kikkers waren ervan overtuigd, dat er, om zich te handhaven in de E-compe- titie, kei- en keihard gezwommen moest worden. Zij hebben dit dan ook gedaan, gezien de vele tijdsverbeterin- gen in Doorn. Gelukkig kon de ploeg dit keer beschik ken over een aantal dames en heren van de polo-afdeling, zodat er niet ge schoven behoefde te worden. Het openingsnummer bracht al met een de goede instelling van de ploeg naar voren, want Ralph Hellebrand en Pieter Fopma openden op de 100 m. wissel persoonlijk met een tijd van 1.23 min. Axel de Zoete ging hier meteen overheen en via een persoonlijk record van 1.17.5 min. verbeterde hij zijn tijd met 1.5 seconden. De drie polodames Adriane Jonkheim, Cita Teunissen en Christine Buist ont liepen elkaar niet veel op de 200 m. vrije slag met resp. 2.41.6, 2.43.2 en 2.43.7 min. Huib Klein tikte op de 100 m. rugslag snel aan in 1.18.2 min. en hoewel de tijd van Emke Fopma 1.6 sec. sneller was dan enige weken gele den, is 1.24.7 min. te traag voor Em ke. Ingrid van Essen en Lauret Uyland verbeterden allebei hun tijden op de 50 m. vlinderslag en Sonja Fugers was op dit nummer even snel als vorige week. Steven Uyland en Arjon Stalen hoef pakten op de 100 m. schoolslag alle twee een nieuw persoonlijk record met resp. 2.5 sec. en 2.2. sec. Tegen vallend was de tijd van Arnoud Ban- da op dit nummer met 1.40.4 min. Beloning voor Barbara Schippers, Sandra Uyland en Annet de Kiewit voor hun goede inzet met zeer sterke tijden op de 50 m. schoolslag. De 100 m. vrije slag jongens onder 16 jaar werd weer een Duinkikker- feest. Bert Boom opende met een tijdsverbe- tering van 4.6 sec. Pieter Fopma was 2.3 sec. sneller en Axel de Zoete ver beterde 1.3 sec. en finishte op 1.07.2 min. en dook hiermee onder de A- limiettijd van 1.08 min. Dit onder de A-limiettijd zwemmen betekent, dat Axel zich mag gaan meten met de snelste jongens van Nederland in zijn leeftijdsgroep. 100 m. schoolslag dames bracht weer de polodames aan de start. Cita en Adriana tikten aan in 1.36.2 min. en 1.34.6 min. De derde zwemster Ada Kievit tikten aan in 1.36.2 min. en 1.34.6 min. De derde zwemster Ada Kievit liet zien dat ze het hardzwem- men nog niet verleerd is en werd al gemeen eerste op dit nummer met 1.25.2 min. De eindexamenperikelen bleken op de 100 m. vlinderslag voor Emke Fopma. 1.19 min. kan beter en dat zal ook wel lukken als hij weer voluit kan gaan trainen. De tijd van Huib Klein op dit nummer 1.20.9 min. is voor een vlin derende polo'er niet slecht. Grote verrassingen bij de meisjes onder 12 jaar. De pas per januari in startnummerwedstrijden uitko mende Ingeborg Uyland en Petra Rademaker tikten beiden aan in een tijd die beneden de A-limiet ligt, nl. allebei in 1.32.7, terwijl Lauret Uyland met 1.33.1 min. slechts 0.1 sec. boven deze limiet bleef. Veelbelovend voor de toekomst van de Duinkikkers. Amper bekomen van deze verrassing moeten de jongens onder 12 jaar star ten voor de 100 m. vrije slag. Verkou den Marco Bremer zwom een goede race, Marco Brons haalde 0.6 sec. van zijn tijd, maar de grote slag sloeg René van Walsem. Hij verbeterde zijn tijd met maar liefst 4.7 sec. en dook ook onder de A-limiet, wat wed strijden inhoudt op hoog niveau. Ingrid van Essen en Sandra Uyland moesten zich waarmaken op de 100 m. rugslag meisjes onder 16 jaar, terwijl ze eigenlijk onder 14 jaar beho ren te zwemmen. Hun tijden van 1.32.6 min. en 1.28.1 min. beloven veel. Annet de Kiewit bleef op dit nummer maar 0.5 sec. boven de A-limiet. Zij zal deze A-limiet van 1.23.0 min. zeker eer daags zwemmen. Een prima prestatie. 50 m. vlinderslag bracht voor Pieter Fopma en Ralph Hellebrand een per soonlijk record en voor Arnoud Ban- da de evenaring van zijn vorige tijd. Groot machtsvertoon bij de estafette dames. Het vijftal Annet, Cita, Ada, Christine en Adriana overklaste de an dere vier ploegen. Ook het herenkwar tet perste alles eruit en tikte een frac tie na Woesduin aan met een goede tijd. Spanning nu voor deze jeugdige en goed werkende Duinkikkerploeg of de ze wedstrijd ze in de E-competitie kan houden. Niet minder dan 54 kandidaten hadden zich aangemeld, dames en heren, om te strijden voor de te behalen titel en daarmee tevens voor de uitzending naar de te houden afdelingskampioen schappen in Zuylichem, die in maart worden gehouden. Het nieuwe bestuur, dat dezer dagen zijn vuurdoop onderging, had voor een perfecte organisatie gezorgd, zodat alle wedstrijden volgens planning kon den verlopen. Zaterdag werd begon nen om 12.00 uur en zondag om 8.00 uur waren de kampioenen bekend. Er werd ongekend fel en sportief ge streden en de spanning bleef er tot en met de laatste game in. De toeschou wers genoten en leefden enthousiast mee. Dat leidde voor diverse spelers tot topprestaties. In een gezellig samen zijn kon de voorzitter de volgende prijzen uitreiken. Albert Flanegin Boy Acosta Simon Elzinga Dames: Margriet Homsveld Lies Huibers Mieke Tervooren Marjon v.d. Berg Lyda v.d. Bor Dolly Duist 2181 ptn. 2072 ptn. 2072 ptn. 1995 ptn. 1968 ptn. 1951 ptn. 1924 ptn. 1856 ptn. 1687 ptn. Heren Jos v.d. Vegt Rob Groen H. Duist jr. 2274 ptn. 2222 ptn. 2212 ptn. De eerste 4 heren en de eerste 2 dames gaan naar de afdelingskampioen schappen. Het handicap-tournooi werd gewonnen door: Heren: Rob Groen. Henk Duyst jr. Jos v.d. Vegt. Dames: Mieke Tervooren. Margriet Homsveld. Lyda v.d. Bor. Niet onvermeld mag blijven de grote steun die de jury ondervond door het feit, dat Sacha Tas zijn computer ter beschikking had gesteld en dat de Fa. van Oest voor een schat van bloemen had gezorgd, zodat zeer velen met een bloemetje konden worden beloond. Een zeer geslaagd tournooi. SPORTS Foto: Herman van Dam Het eerste damesteam van de Soester handbalvereniging BDC heeft afgelo pen zondag door een nipte over winning op VVZ te Winkel het ruim verdiende kampioenschap be haald. Talloze supporters waren in deze uitwedstrijd getuigen van een spannende wedstrijd, die pas in de laatste minuut beslist werd. In de vijftien gespeelde wedstrijden behaal den de Soester dames 29 wedstrijd- punten en het kampioenschap is daar om een bekroning van gedegen training, goede wedstrijdmentaliteit en sportief gedrag. De uitslag 13-14 van de wed strijd tegen de directe concurrent geeft aan hoe spannend het zondag was. Zoals men kon verwachten speelde VZV op alles of niets. Vanaf het begin- signaal stond BDC onder zware druk. En dat het hierbij niet op achterstand gezet werd is te danken aan de beide palen. VZV werd er moedeloos van. Helemaal toen het BDC was dat de openingstreffer maakte. Het werd ech ter nog veel vervelender voor de ploeg uit Winkel. Na 4 minuten spelen was er nog vreugde te bekennen op de bank van VZV. Een stand van 2-2 was de aanlei ding. Toen liet BDC zien wat het werkelijk in huis had. De aankomend kampioen zette elke doelpoging om in een goal, terwijl het zwoegende VZV alle kansen gekeerd zag door de paal. Tot grote vreugde van het publiek dat de reis naar Winkel had ondernomen werd de stand van 2-2 binnen een kwartier omgetoverd tot 3-8. Het was vooral Thea Pronk die de verwarring stichtte. Doelpunten vanaf de cirkel en strafworpen door onreglementair ver dedigen waren de aanzet tot de grote voorsprong van 5 doelpunten. VZV was zeker niet de mindere, maar het verzuimde gewoon te scoren. In de laatste 10 minuten moesten beide ploe gen boeten voor het hoge tempo van de eerste 20 minuten. BDC was aan het einde van zijn krachten. Het resultaat was dat de laatste minuut van de eerste helft gespeeld werd met maar 4 veldspeelsters; een gevolg van minder correct spelen. Echt uitbuiten kon de ploeg uit Winkel dat niet. Het moest genoegen nemen met een ruststand van 7-10. Pas na twee minuten in de tweede helft was BDC weer .compleet" en zo was VZV er niet in geslaagd een meerder heid in spelers om te zetten in doel punten. In hoog tempo werd verder gespeeld, maar daar had VZV nu een antwoord op. De Soester dames raakten er door in de war; speelden ook slordig en de goals bleven uit. Toch was VZV niet bij machte de achterstand geheel weg te werken en een verschil van twee doelpunten bleef lang gehandhaafd. Door het benutten van een strafworp werd het 9-12 en toen kwam VZV gelijk. Met nog tien minuten te spelen was het 12-12. En zo bleef het liefst zes slopende minuten lang. Tine Simons bracht daarna met een strafworp de stand op 12-13 en zij vergrootte de voorsprong met nog één goal. 12-14. In de allerlaatste seconde werd het tenslotte 13-14 en was het kampioenschap behaald. Het team promoveert na een zeer geslaagd sei zoen. Selectie Het seizoen werd aangevangen met een selectie van 16 dames. Onder leiding van trainer Kees Douze en coach Wilma Rubing werd er al gestart met trainen rond half augustus. Tot 14 oktober had het team de tijd om een goede basis te leggen voor een even tueel kampioenschap. En met beide handen werden die twee maanden aangepakt. Driemaal per week trai nen, met gemiddeld twee oefenwed strijden tegen ploegen uit de le divisie. De gehele selectie is afkomstig uit de jeugd van BDC. Alleen nieuwkomer Grë Leverink van handbalvereniging de Volenwijkers uit Amsterdam klopte begin dit seizoen bij BDC aan. Als afsluiting van de voorbereiding stond er een trainingsweekend in Pa pendal op het programma. Daar werd het uiteindelijke team samen gesteld. Vorig jaar moest het Ookmeer uit Amsterdam vóór laten gaan. Was het nu de beurt aan BDC? Overwinningen Op 14 oktober startte de competitie. De concurrenten om het kampioenschap waren Wijk aan Zee en VZV uit Winkel. En de eerste wedstrijd in Soest was uitgerekend tegen Wijk aan Zee. Een wedstrijd die eindigde in het voordeel van BDC met maar liefst 19-6. De start van de zegereeks was ge maakt. De ploeg toonde zich de meer dere van iedereen. Van VZV in Winkel De BDC-dames na het behalen van het kampioenschap met de eerste beschei den bloemenhulde werd gewonnen met 6-7. Tot aan Nieuwjaar liet de formatie uit Soest geen punt liggen. Na de feestdagen kwam er een terug slag. Gelukkig werd het verlies be perkt tot één punt. Het was Wijk aan Zee dat BDC een uitslag van 10-10 af dwong. Maar de kracht van de ploeg werd duidelijk. Het kwam de kleine inzinking gemakkelijk te boven. Elke wedstrijd werd daarna weer afgesloten met een overwinning. Met de 2 punten behaald tegen VZV afgelopen zondag zijn de andere teams op duidelijke achterstand gezet. Uit 15 wedstrijden werd een positief saldo van 29 punten bereikt. Met nog 3 wedstrijden te spelen zijn de dames onbereikbaar geworden. Beker Ook in de bekerwedstrijden laat BDC van zich spreken. HVS uit Leidschen- dam en Ancora uit Rotterdam waren de ongelukkigen die het onderspit moesten delven. De loting voor de volgende ronde is reeds verricht. Op 3 april moet het damesteam aantre den tegen Esca uit Arnhem. Een goed resultaat wanneer men bedenkt dat zij nu behoren bij de laatste 16 teams uit Nederland die nog in de race zijn. Trainer Hoe werd oe goede vorm bereikt waarmee het team de laatste 2 jaar speelt? Gewezen wordt er dan naar Kees Douze. Elke week weet hij de dames weer te stimuleren en motieven tot goede prestaties. Het team is ook bereid om voor elkaar door het vuur te gaan, en te willen werken. Ook een goede sfeer hoort daarbij. Zeker wan neer men bedenkt dat er getraind wordt in Beukendal op de onmogelijke tijd van 10.00 uur tot 11.30 uur. Alle lof voor zo'n trainer die zijn 2 jaar lopende verbintenis omzet in zulke prestaties. Een verbintenis die nog wel even mag duren van de dames. Erkenning Het behaalde kampioenschap en de goede resultaten om de beker geeft voldoening. Maar niet genoeg vinden de dames. Wat zij willen is erkenning van alle handballiefhebbers. Op zondag 28 februari vindt de officiële huldiging plaats. Zondag werden er in de manege van het ruitersportcentrum Eldorado dres suur- en springwedstrijden gehouden, waarvoor zowel van de zijde van de deelnemers als van het publiek grote belangstelling bestond. Het enthousiaste publiek genoot zicht baar van de verrichtingen van de fraai uitgedoste amazones en ruiters op de keurig getoiletteerde paarden. De jury was in deskundige handen van de heer J. Anneveldt uit Doetinchem en mej. A. Nusselder uit Zelhem. Gezien het grote aantal inschrijvin gen werd er 's morgens om half elf met de categorie B-dressuur, waar aan 18 combinaties deelnamen, ge start. De uitslag hiervan was 1. Wendy van Rijn met Silvia 128% pnt., 2. Jeanette v.d. Velde met Scy- la 127 pnt., 3. Kyra Labadie met Ra- mona 122% pnt., 4. ex equo Mevr. E. v.d. Graaf met Sylvester en Si- mone Daniëls met Uranus 121% pnt., 6. Siglinde Hesz met Sylvia 120% pnt. Alvorens de prijzen werden uitgereikt, gaf het jurylid, de heer Anneveldt een korte maar duidelijke nabeschouwing over de verreden proef. Hij compli menteerde de ruiters en amazones voor de keurige verzorging van hun paarden maar bovenal voor de eerlijke wijze van rijden. Vervolgens kwamen de categorieën L en M-dressuur aan de beurt. Dit duidelijk op een hoger niveau staand geheel leverde een fraai schouwspel op waarvan men volop genoot. Deze gecombineerde L 1 en M handi cap dressuurproeven leverden de vol gende plaatsing op 1. Martha Hutten met Maddy 138 pnt. M, 2. Jolanda Hutten met Maddy 135 pnt. L, 3. Mevr. I. Meesters met Ra- mona 128% pnt. M, 4. Mevr. I. Mees ters met Pastor 123% pnt. L, 5. Hes ter van Rijn met Silvia 123 pnt. L. Ook hier gaf de heer Anneveldt vóór de prijsuitreiking op een plezierige manier zijn visie op de wijze van rij den. De jury had eveneens van deze proe ven bijzonder genoten. Inmiddels was het al half vijf gewor den en het werd de hoogste tijd om het springparcours op te bouwen. Terwijl vele spontane handen onder supervisie van de heer S. Winkler dit karwei klaarden, konden de deelne mers aan dit concours hun paarden in de buitenmanege losrijden. Om circa zes uur kon de heer J. v.d. Graaf met zijn paard Sylvester het spits in dit 80 cm. hoge parcours af bijten. Van de 12 combinaties wisten er zich acht in de barrage te plaatsen. Het parcours werd verhoogd en er werd op tijd gereden. Na een spannende strijd gaf de uitslag het volgende beeld te zien 1. Remkje Lievers met Lucy in 44,2 sec., 2. Bea Huurdeman met Marco in 44,4 sec., 4. Hester van Rijn met Silvia in 45,2 sec., 4. Martha Hutten met Maddy in 48,8 sec., 5. J. Meesters met Pasha in 42,8 sec. (3 strafp.6. G. van Duinkerken Jr. met Pastor in 46,8sec. (4strafp.). Tenslotte werd het 1 M parcours ge sprongen. Dat deze sport ook door de ouder wor dende ruiters nog prima beoefend kan worden bewees de 64-jarige heer G. H. Verweij die met zijn paard Tomboy de eerste plaats veroverde, hetgeen hem een ovationeel applaus oplever de. Fijn om iemand op die leeftijd nog zo vol enthousiasme bezig te zien! De tweede plaats werd ex equo bezet door J. Meesters met Pasha en G. van Duinkerken Jr. met Pastor. De vierde plaats was voor de jeugdi ge amazone Remkje Lievers die haar paard Lucy met verve reed. In zijn slotwoord bedankte de voorzit ter de vele deelnemers (sters) voor hun sportieve inzet. Hij hoopte, dat bij de volgende wedstrijden, die op 7 en 21 maart gehouden worden, allen weer aanwezig zullen zijn. Een bijzonder woord van dank richtte hij aan de twee juryleden, die hun vrije dag belangeloos voor deze mooie sport hadden opgeofferd en die zo voortref felijk gejureerd hadden. Zijn vraag of hij nog eens een beroep op hen mocht doen werd positief beantwoord. De ju ry had hier een prettige sfeer aange troffen en het was hun opgevallen, dat de amazones en ruiters zo correct met hun paarden omgingen. Van enige verruwing was hun in deze manege niets opgevallen. Integendeel, niets dan lof voor alle deelnemers! Tenslotte bedankte de heer Detmar na mens het bestuur een ieder, op welke plaats dan ook, die aan het welslagen van dit evenement had meegewerkt, doch in het bijzonder de bedrijfsleider/ instructeur de heer S. Winkler en de ringmeester de heer W. Vleeschouwer voor het vele werk en de goede orga nisatie. Zaterdag 20 februari 1982: 08.30 -12.30 uur Nevobo volleybalcomp. 12.30 - 20.00 uur Red Stars basketbal Zondag 21 februari 1982: 09.00 -18.00 uur BDC handbal 10.00 uur jongens pup. BDC I - DWSMI 10.50 uur meisjes pup. BDC I - DWSM 2 11.40 uur meisjes pup. BDC 2 - DWSM I 12.30 uur meisjes adsp. BDC 3 - DWSM 2 13.20 uur meisjes pup. BDC 3 - Fidelitas 14.10 uur meisjes adsp. BDC 4 - RHC 15.00 uur jongens adsp. BDC 2 - PPM/AAV 15.50 uur dames jun. BDC 3 - EMM 2 16.40 uur heren jun. BDC - PPM/AAV 09.00 -11.00 uur Badso badminton 11.00 -12.00 uur Tennisinstr. R. Blok Zondag 21 fenruari 1982: 09.00 -17.00 uur Badso badminton Woensdag 25 februari 1982: 13.30 -16.00 uur sportinstuif jeugd Zaterdag 20 februari 1982: 09.30 -12.00 uur sportinstuif jeugd 12.00 -17.00 uur Selby badminton 20.00 - 22.00 uur badminton Zondag 21 februari 1982: 10.00 -15.00 uur Selby badminton De vierde ronde van de voorjaarscompetitie is voor de seniorenteams van Shot teleurstellend verlopen, al dient wel aangetekend te worden dat vele teams tegen de koploper in hun poule aantraden. Shot 1 verloor in Leiden de belangrijke wedstrijd tegen Scylla met 7-3 en staat er nu beslist niet goed voor. Shot 2 ver loor met 7-3 van koploper Oikos 1, hoewel er toch wel iets meer had ingezeten. Shot 3 verloor met 1-9 van Quick 6, Shot 4 bleek in Bussum niet sterk genoeg voor Good Luck 1. De Shotdames moesten met 8-2 hun meerdere erkennen in koploopster Hoonhorst 2. Het le jeugdteam won in Nieuwegein met 7-3 van TTVN 1, het 2e jeugdteam versloeg VDO 2 met 6-4. De sleutel wedstrijd van Shot tegen Scylla is afgelopen zaterdagavond in Leiden op een complete mislukking voor het Soester team uitgelopen. Hoewel men vol goede moed aan de wedstrijd begon bleek al spoedig dat de Shotspelers door het vreemde mate riaal dat de Leidse spelers op hun batjes hadden totaal niet in hun spel konden komen. Dit bleek al in de eerste partij waarin René Daselaar kansloos de boot inging tegen de verdedigende taktiek van Van Veen en ook uit de tweede partij waar in Dirk JBchuiling iets minder kans loos verioor van deze competitie nog ongeslagen Theo Bakker. Een overwinning van Harry Maassen en een knappe overwinning in het dubbelspel bracht Shot nog even op gelijke hoogte (2-2) maar daarna was het snel gedaan met alle illusies. Scyl la liep uit naar 6-2 en bepaalde de eind stand uiteindelijk op 7-3 in het voordeel van het Leidse team. Voor de Shotspelers kleefde aan deze wedstrijd toch een bittere nasmaak, aangezien men niet verloren had van betere tafeltennissers maar van drie materiaalspelers" die met een ge woon bat kansloos zouden zijn geweest. De eerstvolgende wedstrijd van Shot 1 vindt plaats op zaterdag 27 februari, wanneer men de ongeslagen koploper, Luto uit Tilburg, thuis ontvangt. Alleen een goed resultaat kan Shot nog enige perspectieven op handha ving bieden. Shot 2 speelde afgelopen zaterdag een thuiswedstrijd tegen koploper Oikos uit Wateringen. Hoewel Shot de wed strijd als underdog begon, slaagde men er toch in om verrassend een 2-0 voor sprong te nemen door overwinningen Het Cross Team Soest heeft toestem ming gekregen om drie wedstrijden te organiseren op een terrein nabij de Koningsweg. BDC-heren winnen van ESCA Na de verdiende nederlaag tegen kop loper E O speelde bet eerste heren team tegen Esca, dat getraind wordt door Wim Budding, de man die het team jaren onder zijn hoede had. Esca verkeert in degradatiegevaar en winst lag daarom voor de Soesters voor handen. Het werd uiteindelijk 20-14. Uit de min of meer .afgang" tegen E O heeft het team in ieder geval geleerd dat er alleen met echt teamverband wat te bereiken is. Na twaalf minuten spelen was het door doelpunten van Ralph Christiani, Sjaak Smeeing (2x en Paul v.d. Deijsel 4-1. De nu goed draaiende verdediging voorkwam dat ESCA helemaal langszij kwam, al was men daar met 4-3 toch wel dichtbij. In de volgende fase van de strijd waren de ploegen goed tegen elkaar opgewas sen en het talrijke publiek kon genieten van fraai handbal. Ries Smeeing, Paul v.d. Deijsel (2 xen Cleem Diemers zorgden met nog drie minuten te spelen voor de stand 8-6 en daar kwam voor de rust nog een doelpunt bij9-6. In de tweede helft slaagden de Arn hemmers er niet in een spelersmeer derheid uit te buiten. Door te slordig spel scoorden zij maar éénmaal. De BDC-heren stelden daar van liever lee zeven doelpunten tegenover, maar met de schijnbaar hopeloze achter stand 16-7, begon ESCA beter te draaien. Het werd 16-11 voordat de Soesters er wat tegenover stelden. Alhoewel juist de laatste fase van de wedstrijd erg rommelig was. zorgden opnieuw Paul v.d. Deijsel, Cleem Diemens en Ralph Christiani voor de eindstand 20-14. Door het verlies van Volendam staan de BDC-ers samen met Volendam en Hercules op de tweede plaats. De wedstrijd op zondag 28 februari in de sporthal Beukendal tegen Hercules be looft bijzonder spannend te worden. van Nicky Baba en invaller Edwin Luyben. Deze goede lijn kon echter niet doorgezet worden, want Oikos slaagde erin om een 5-3 voorsprong te nemen. In de laatste twee partijen had Shot nog duidelijke winstkansen, maar deze konden helaas niet benut worden, zodat Oikos ietwat geflatteerd met 7-3 won. Shot 3 zorgde voor een matige pres tatie door met 9-1 te verliezen van Quick 6. Dit is weliswaar een sterk team, maar een zo grote nederlaag werd toch niet verwacht. Alleen Edwin Luyben slaagde erin om één enkel spel op zijn naam te schrijven. Arnold Appelhof en Willem Onrust kwamen niet tot winst. Ook Shot 4 kwam niet tot winst, want Good Luck 1 bleek in Bussum net iets te sterk. Joop Kok, Chris Sondaar en Marcel Vrakking kwamen alle drie één keer tot winst, waardoor de eindstand 7-3 voor de Bussumers werd. De Shotdames hadden zoals verwacht weinig in te brengen tegen koploop ster Hoonhorst 2. De 8-2 eindstand mag zelfs nog als een behoorlijk resul taat aangemerkt worden, gezien het feit dat Hoonhorst al haar andere wedstrijden met 9-1 of 10-0 had gewon nen. De Shotpunten werden gescoord door Wilma Geleijnse en Wilke Schut die ieder één enkelspel wisten te win nen. Het le jeugdteam stelde zijn kopposi tie weer wat veiliger door in Nieuwe gein met 7-3 te winnen van het lastige TTVN 1. Jan Fransen, Eddy Gaytant en Berend Jonker hadden met ieder twee zeges alledrie een even groot aandeel in deze overwinning. Ook het 2e jeugdteam zorgde voor een verdienstelijk resultaat door VDO 2 met 6-4 te verslaan. Remi Balvers en Arjan Schuiling met twee overwin ningen en Edo Fransen met één over winning zorgden voor de Shotpunten. Overige uitslagen senioren: UBTV 3 - Shot 5: 5-5, Shot 6 - ATC 2: 4-6, Huizen 5 - Shot 7: 5-5, Tovo 6 - Shot 9: 5-5, Shot 10 - Foxboro l: 7-3, Shot 11 - Bunshot 5: 4-6, Shot 13 - BN 3: 1-9. Overige uitslagen jeugd: Shot 3 - Elan 2: 5-5, Shot 4 - Vitus 1: 6-4, Metac 2 - Shot 5: 1-9, Huizen 7 - Shot 6: 4-6, Blaricum 3 - Shot 7: 0-10, Shot 8 - Ti vu 1: 8-2, Victoria 7 - Shot 9: 4-6, Huizen 15 - Shot 10: 2-8, Shot 15 - Shot 11: 1-9, Shot 12 - Good Luck 8: 5-5, Shot 13 - Sukses 3: 3-7, Shot 14 - Quick 11: 2-8. Papilion wint van Quidam uit Zeist: 88-39 Zondagavond had Papilion bezoek van Quidam uit Zeist. Een team, waarin een aantal ervaren jongens inzitten, zodat er in ieder geval sprake van zou kunnen zijn dat de tegenstand wat groter zou worden dan normaal. Inder daad is dat ook het geval geweest, zodat het voor het Soester team fijner spelen was. Ondanks dit blijft er natuurlijk een duidelijk klasseverschil bestaan, het geen ook in punten tot uitdrukking kwam. De scoringsdrift was zelfs zo groot dat Marcel Hilhorst en Peter Wildeman zelfs op de bank de neiging hadden, met scoren hier hun steentje aan bij te dragen. Gelukkig gebeurde dit in het veld ook voldoende en was de stand bij rust al 40-18. Ook de tweede helft was duidelijk weer voor een beter Papilion, maar het bleef een verademing dat Quidam goed par tij kon geven, waardoor er tot aan het einde van de wedstrijd lekker werd gespeeld. Vooral Arnoud Klarenbeek was dit keer goed op schot. Helaas ging Teman Jansen door zijn enkel en zette Peter Hellinga al in het begin van de wedstrijd zijn been in de verkeerde stand. Ongetwij feld zullen deze lichte blessures aan het einde van de week weer over zijn, als het team naar Eemnes moet waar het aanstaande zaterdagavond speelt te gen Eem '78.

Soester Courant | 1982 | | pagina 15