1 portretfotograaf Bewoners Stadhouderslaan gekant tegen ziekenhuis aan de Noorderweg TbiNINEINlhuis FOTO SWAGER 60+ Karnaval „De Narre Knollen" paul schneider 15468 Ontlerwij&instituut Hulscher Televisie kijken in stereo, W.f "9 Bezoek milieucommissie Provinciale Staten aan kompostbedrijf Vereniging Naald en Draad" in de wachtkamer :a S Sfeervol gordijn. Henk Mol lijstaanvoerder voor de CPN in Utrecht PASFOTO'S MINI PORTRET „Vogelvreugde' viert zilveren jubileum Waar was je nou? Geen geld voor reconstructie Kolonieweg Typekursus voor scholieren Statenverkiezingen: Het driedimensionale beeld Driedimensionale brillen verkrijgbaar bij: vtd brilmode czJ Ik was even in de WcË&ëEêttê Boute van de bus 3 Soester Courant van woensdag 17 februari 1982 3 Donderdag 25 februari brengt de mi- lieucommissie van Provinciale Staten een bezoek aan het Kompostbedrijf van de gemeenten Baam en Soest aan de Maatweg. Dat bezoek is dan voor al te danken aan de Soester CDA- statenleden Walraven en Zwaanen burg die de bekende geringe provin ciale belangstelling voor komposte ren in positieve zin hebben weten om te buigen. Na het bezoek aan Soest gaat de commissie dezelfde dag nog door naar Wijster in Drente en op maandag 8 maart wordt nog een be zoek gebracht aan Gent in België. Daar is namelijk eenzelfde installatie als in Soest/Baarn in gebruik, zij het van een veel moderner versie. Komposteren heeft, volgens de heer J. Zwaanenburg, op bestuurlijk ni veau veel te weinig aandacht gehad. Een gunstige uitzondering daarop zijn de gemeentebesturen van Baarn en Soest. De gedeputeerde in Utrecht, die vuil verwerking in zijn portefeuille heeft, sprak in dat verband tot voor kort steeds over ,,de verouderde instal latie van de gemeenten Soest en Baarn". Komposteren leek in zijn blik veld nauwelijks interessant. Daarin lijkt nu een kentering gekomen te zijn, zoals ook steeds meer gemeen ten in de provincie Utrecht belang stelling voor het komposteren krij gen. Men wil, zo blijkt, per gemeente meer mogelijkheden krijgen om het huisvuil te verwerken. Komposteren is, in vergelijking met de kostbare af voer naar Rijnmond niet alleen goed koper, maar kan zelfs geld opleveren. ,,Een teveel aan kompost", zegt de heer Zwaanenburg, ,,kan afzetproble- men geven, maar er is ook wat dat be treft nog nauwelijks studie van ge maakt". Zwaanenburg is het niet eens met de opvatting van de gedeputeerde dat de (Dano) installatie van Baarn en Soest oud is. Dat klopt met de opvatting van de Soester wethouder Hoekstra, die enige weken geleden in een commissie vergadering opmerkte dat het omge keerde eigenlijk het geval is. Door een brand die er enige tijd ge leden woedde, is de installatie met verzekeringsgeld aanzienlijk ver nieuwd en al is het bedrijf niet piep jong, de installatie werkt voortreffe lijk. Zwaanenburg is in het algemeen geen voorstander van storten; noch in zand- gaten, noch voor oppervlakte-storten. Een bezoek aan een stortplaats in Wilnis leerde hem dat er nauwelijks toezicht op te houden is. ,,Er moet, als er besloten wordt tot storting, in ieder geval een afdoende controle bij komen. Er moet voor komen worden dat er schadelijke stoffen in het milieu worden ge dumpt", aldus Zwaanenburg. Hij is van mening dat dat gevaar bij komposteren niet bestaat. Zwaanenburg is ook een groot voor stander van „hergebruik". Bouw- en sloopafval levert uitstekend materiaal op voor o.m. geluidswallen. Hout le vert, bij verbranding, energie. „In Wilnis haalt een tuinder hout uit het aangeboden vuil. Hij is niet aange sloten op het aardgas, maar stookt enkele kassen warm met het hout dat hij daar gratis kan afhalen", al dus de heer Zwaanenburg. In Provinciale Staten is inmiddels een voorstel aangenomen om bruik baar bouw- en sloopafval, voor herge bruik, ergens op te slaan. Het is een studie-object dat nog uitgewerkt moet worden. Maar het principe besluit is genomen. Jan Zwaanenburg. Uiterst belangrijk vindt ook de heer Zwaanenburg, „het scheiden aan de bron". Het is kostenbesparend, maar komt ook de door te berekenen kosten ten goede. „Je bent wat dat betreft wel erg af hankelijk van de medewerking van de burger. Het is een kwestie van men taliteit"aldus de heer Zwaanenburg. Hij maakt -deel uit van de delegatie van de provincie die op 25 februari de installatie aan de Maatweg zal be zoeken. De vereniging „Naald en Draad" is in de wachtkamer van het gemeentebe stuur gezet. De plaatselijke overheid kan op het moment niet voldoen aan het verzoek van de club, haar aan een nieuwe c.q. ander verenigingslokaal te helpen. Van financiële steun kan hele maal geen sprake zijn, want het geld is er nu eenmaal niet. Vorig jaar november informeerde de CD A-er Verheus in de vergadering van de commissie Maatschappelijke Dienstverlening naar de mogelijkheid de vereniging aan een nieuwe onder komen te helpen. Wethouder mevrouw Van Stiphout antwoordde toen dat daar geen kans op bestond. „Voor tienduizend gulden hebben wij in de Willibrordusschool voor deze vereniging verbouwd en toen dit achter de rug was, gingen ze naar een andere accommodatie. Nu willen ze in Soest- Zuid een eigen accommodatie. Dit doet het college niet", zo zei mevrouw Van Stiphout. Volgens oud-bestuurslid van „Naald en Draad", mevrouw Joosten, werd de Willibrordusschool tegen de zin van de vereniging verbouwd. „We waren te gen gezamenlijk gebruik (delen met de school voor handenarbeid), maar moesten het huurcontract wel tekenen omdat we niets anders hadden op dat moment". Toen het pand Driehoeksweg 2a vrij kwam, verhuisde de club en liet de gemeente voor wat ze was. De „boze" gemeente trok direct de lokaal-subsi die in, maar kwam daarop terug na een verloren AROB-procedure, aange spannen door „Naald en Draad". Het bestuur van de zestig leden tellen de vereniging maakte daarna met een brief van 4 januari '82 bij het dagelijks bestuur van de gemeente drie wensen kenbaar: 1. een eigen verenigingslo kaal tegen een voor de clubleden be taalbare huur; 2. een parttime kracht als aanvulling voor de huidige tech nische leidster; 3. vrijwaring van handwerkvreemde artikelen. En met dit laatste werd bedoeldhet schrijven van brieven e.d. „De Drie- hoeksweg-ruimte", zo schreef de club, „is te klein. We kunnen er niet altijd terecht en die ruimte, op de eerste etage, is niet bereikbaar voor gehandi capten". Op 1 februari antwoordde het dagelijks bestuur van de gemeente dat er op het moment geen ruimte beschikbaar is en dat financiële steun helemaal niet mo gelijk is gezien de precaire financiële situatie van de gemeentekas. Dat be treft dan ook de parttime kracht. Wat dat betreft adviseert het gemeen tebestuur de club zelf méér deskundig heid aan te trekken (eventueel de con tributie daarvoor te verhogenöf min der technieken te behartigen zodat de huidige leidster méér tijd krijgt. En wat de handwerkvreemde gdctiviteiten betreft zegt het gemeentebestuur dat iedere vereniging die subsidie aan vraagt, nu eenmaal gegevens moet verstrekken. Beoordeling van de aan vraag is anders niet mogelijk. De Stadhouderslaan-bewoners hebben zich vorige week tijdens de informatie avond over het nieuw te bouwen ziekenhuis met hand en tand verzet tegen de bouw van het pand aan de Noorderweg, achter hun woningen. Zij kregen van wethouder Menne alle tijd om hun bezwaren, die voornamelijk verkeerstech nisch waren, toe te lichten en bovendien ook nog zijn begrip. En dat laatste kregen zij beslist niet van al die andere Soesters en Baarnaars, die de veiligstelling van een ziekenhuisvoorziening aanzienlijk belangrijker vinden, dan de in hun ogen dikwijls er vergezochte problemen van de Stad- houderslaners. Met name het argument dat hun woordvoerder, de heer L. M. J. Davina, opvoerde: „Ik kan straks door de toename van het verkeer mijn over buren niet meer zien", werd super lachwekkend gevonden. „We zijn", zei op een gegeven moment een Baarnse bezoeker aan de avond, de monoloog van Davina meer dan moe, „hier toch niet gekomen om te praten over de belangen van de 75 Stadhouderslaan-bewoners". Hij kreeg veel applaus. Dat-het allemaal zo ging was vodrna- De aan het verkeersbureau AGV gege- melijk te danken aan wethouder Men ne die de discussie beperkt wilde zien, zo zei hij direct bij het begin van de avond, „tot de keuze van de lokatie". „Met de lokatie Noorderweg is de raadscommissie voor ruimtelijke orde ning eenstemmig akkoord gegaan en het is nuttig dat dat bij hogere over heden duidelijk overkomt", aldus de heer Menne. De eenstemmigheid stoelde op de goe de bereikbaarheid van de plaats voor beide gemeenten; de inpasbaarheid van het project; de planologische mo gelijkheden zowel wat het streekplan als het Soester bestemmingsplan be treft; de aanwezigheid van wijkvoor- zieningen (winkelcentrum Van Wee- destraat) en niet in het minst het feit dat de grond reeds eigendom van de gemeente is. Nadere uiteenzetting daarvan gaven achtereenvolgens de gemeentelijke stedebouwkundige ir. J. van Genten ir. C. F. van Minnen van de adviesgroep AGV uit Utrecht. Het ziekenhuis moet gebouwd worden op een terrein, groot in totaal 42.000 vierkante meter. Daarvan zal dan cir ca 7000 vierkante meter bebouwd wor den. Volgens het plan wordt dat pand méér aan de Noorderweg-kant gesitueerd, dan aan de kant van de Praamgracht. Het ziekenhuis zal dan ook alleen via de Noorderweg bereikbaar zijn. Daartegen rezen bezwaren tijdens de informatie-avond en het meest accep tabel lijkt het voorstel van Chris Ui- terwijk om de gebouwen juist meer richting Praamgracht te realiseren. „Dan brengt u minder mensen in de problemen", zei Uiterwijk, „want aan dat gedeelte van de Stadhouderslaan staan minder woningen". In dat 'kader paste ook het verzoek de rijweg van de Fraamgraeht te verbreden, zodat inwoners van Baarn daarvan gebruik kunnen maken, zon der de Stadhouderslaan te belasten. Overigens zal het gebouw zelf trapsge wijs gerealiseerd worden en in ieder geval niet boven de boomkruinen uit komen. De opmerking van de heer Van Uchelen uit Baarn, dat de bewoners van de Stadhouderslaan, een toren als het Maarschalksbos kunnen ver wachten, werd daarmee weersproken. Wat dat betreft zei de Baarnse wethou der De Haan dat de hoogte van Maar schalksbos een gevolg was van een ak- tie uit de burgerij. Zij maakte inder tijd bezwaar tegen bebouwing van het bosje van IJzendijk en om daaraan tegemoet te komen, werd het zieken huis in hoogbouw uitgevoerd. Ir. van Minnen besprak op de informa tieavond de verkeersdeskundige conse quenties van de nieuwbouw voor de omgeving van de Noorderweg. De toe name van het verkeer noemde hij „aanvaardbaar"; de wegen kunnen het verkeer verwerken. Wel moeten er met name op de krui sing Stadhouderslaan/Noorderweg maatregelen genomen worden. Van Minnen stelde voor op de Noor derweg vrijliggende fietspaden aan te leggen, waarvan dan de leerlingen van het Griftlandcollege ook profijt hebben. Tenslotte vestigde hij de aandacht op de busverbinding, die ver beterd moet worden. Bezwaren De bezwaren van de Stadhouderslaan- bewoners werden verwoord door de heer Davina. In een lange monoloog verweet hij de gemeente onzorgvuldig om te springen met het inspraak-recht van de burgers. ven opdracht was te beperkt geweest. Niet alleen de lokatie Noorderweg had aan een onderzoek onderworpen moe ten worden, maar in ieder geval ook het terrein aan de Jachthuislaan. Davina zei dat de argumenten voor afwijzing van het terrein aan de Jacht huislaan óók kunnen gelden voor de Noorderweg. De ontsluitingsmogelijk heden waren gelijk en de hinder van het geluid zou, zo redeneerde hij, aan de Jachthuislaan zelfs minder zijn. Davina zei door de toename van het verkeer op de Stadhouderslaan het visuele contact met zijn overburen te zullen gaan missen; de leefbaarheid gaat achteruit. Problemen voorzag hij wat betreft het aantrekken van verkeer uit heel Soest. „U lokt de bewoners uit de nieuwbouw wijken, dwars door Soest", aldus de heer Davina. Hij nodigde de gemeente tenslotte uit met goed feitenmateriaal te komen en het onderzoek alsnog te richten op het terrein aan de Jachthuislaan. De heer Van Uchelen uit Baarn ver wees naar een uitspraak uit 1969 van de Raad van State, welke betrekking hadden op de bouw van het ziekenhuis Maarschalksbos aan de Stadhouders laan, naast het Baarnsch Lyceum. „Alle daarin genoemde argumenten", zei hij, „die de bouw van het zieken huis naast de Naald voorkwamen, gelden ook voor dit plan". Hij meende dat het terrein aan de Jachthuislaan zich er beter voor leent. Uiterwijk kon zich daarentegen wel met de lokatie verenigen. En dat dan omdat Soest en Baarn nu eenmaal een ziekenhuis dienen te behouden. Uiterwijk merkte op dat bij bouw van het ziekenhuis aan de Praamgracht, er minder problemen zouden komen. „De tuinen", zei hij, „zijn daar zo diep; de mensen hebben niet eens de tijd ze te onderhouden. Een andere voorstander was de heer Rootselaar. „Laten we maar door gaan op deze plek, anders komt er he lemaal niks". Rootselaar stelde voor de Praamgracht te verbreden, zodat het ziekenhuis ook vanaf die kant be reikbaar wordt. Ir. van Minnen wees er op dat alle in het verleden gedane voorstellen, die Praamgracht te betrekken in de afwik keling van het provinciaal verkeer, afgewezen waren. Hij veronderstelde dat dat ook nu weer het geval zal zijn. De uitgebreide beantwoording van de heer Davina, waarbij meerdere mis vattingen werden weerlegd, werd op een gegeven moment onderbroken door een bezoeker die duidelijk maakte niets met de bezwaren van de 75 be woners van de Stadhouderslaan te ma ken te willen hebben. „Het gaat om een algemeen belang; niét om de privé belangen van een handvol inwoners". Wethouder mevrouw Van Stiphout steunde deze opmerking en zei dat de bezwaarden zich terdege rekenschap dienen te geven van wat het betekent als straks de 90.000 bezoeken aan de poliklinieken gebracht moeten worden in Amersfoort dan wel Hilversum. „Het gaat om het behoud van een zie kenhuisvoorziening en dan zullen we moeten afwegen wat het zwaarst weegt", aldus mevrouw Van Stiphout. Wethouder Menne hield de Stadhou derslaan-bewoners de hand boven het hoofd. Hij stelde dat juist zij alle gelegenheid moeten hebben hun bezwaren kenbaar te maken. Hij sloot vrij vlot daarna de bijeen komst af met de mededeling dat alle ingebrachte bezwaren en suggesties nader bekeken zullen worden. De avond werd ondermeer bijgewoond door de burgemeester van Baarn, mr. Miedema; door directie- en bestuurs leden van de ziekenhuizen en door de Soester raadsleden mevrouw Blom- mers en de heer Onderdelinden van de VVD, de heer Gerth van D'66 en Jan Visser van Progressief Soest. CDA en PvdA ontbraken op dit appèl. Een aantal bewoners van de Kolonie- weg heeft enige tijd geleden het colle ge gevraagd het gedeelte van de Ko lonieweg tussen de spoorlijn en de Eikenlaan te reconstrueren. De recon structie zou moeten bestaan uit o.m. het gedeeltelijk verbreden, herprofile ren, slijtlaag aanbrengen, afwatering verbeteren en verloop voetpad anders maken. Het college heeft het werk op de projectenlijst voor nieuwe werken geplaatst daar er thans geen financiële middelen beschikbaar zijn. De kosten van de eventueel te nemen maatregelen zouden ruim 77.000 gul den bedragen. Postbus 112 - 3760 AC Soest Tel. 02155-12900 vanaf 10 jaar Kursusgeld: 260,- incl. boeken. Systeem blindtypen volgens het 10-vingersysteem Duur 8 maanden 32 lessen) Examen december 1982 Lestijden maandag van 15.00-16.00 uur of van 16.10-17.10 uur, andere lestijden in overleg met de docente Aanvang maandag 1 maart 1982 Aanmelden vóór 20 februari 1982 aan ons Instituut of telefonisch 02155-12900. Openingstijden van ons Instituut; maandag t/m donderdag van 9.00-21.00 uur; vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. v 5 7 O V n 6 t c J Ci i TC - - - o "1 klassiek: mollerusstraat 7 modern: laanstraat 22 3743 BG Baarn tel. 02154-12797 Zacht glooiende stoffen, fraai gedrapeerde motieven. Ze vormen het dekor van uw interieur, klassiek of modern. Ze brengen sfeer in uw huis. Kom eens kijken naar onze grote kollektie gordijnen en laat die stofjes eens door uw vingers glijden. k.deboer&zoon bv adviseurs voor interieur en binnenhuisarchitektuur svm Henk Mol is door de gezamenlijke ledenvergadering van het district Utrecht en de afdeling Amersfoort aangewezen als lijsttrekker van de CPN bij de komende verkiezingen voor de Provinciale Staten. Hij is voorzitter van de afdeling De Bilt van de CPN en lid van het districtsbestuur van het district Utrecht. Hij is werkzaam als bijscholingsmedewerker bij de Lan delijke Organisatie Vormingswerk Werkende Jongeren in Utrecht. Tweede op de lijst is Cora van Dijk uit Utrecht, buurtwerkster en eveneens lid van districtsbestuur van de CPN in Utrecht. Zij is mede-oprichtster van het internationaal kinderdagverblijf in Utrecht-Oost. Op de derde tot en met vijfde plaats staan Jan Pater uit Utrecht, aktief op het terrein van de belangenbehartiging voor uitkeringsgerechtigden, Patty Schmidt uit Amersfoort, personeels- consulente gezondheidszorg en aktief op het terrein van de positieverbete ring van vrouwen en Jan van Beuse- kom uit Zeist, voorzitter van de CPN- afdeling Zeist en aktief in de strijd voor de werkgelegenheid in Zeist. Op de zesde tot en met tiende plaats staan: Cor Laan uit Utrecht, Lex Heuperman uit Utrecht, Rob Slagmo len uit Utrecht, Wout Rietveld uit Nieuwegein en Elly van Eijk uit Amersfoort. Daarna volgen: Ries Adriaanse uit Utrecht, Ab Harrewijn uit Utrecht, Ellen Taylor uit de Bilt, Hans Zuide- ma uit Utrecht, Trui Beemsterboer uit De Bilt, Magda Schoots uit Utrecht, Jenny AUard lijsttrekker D'66 Soest Op de algemene ledenvergadering van D'66 Soest op 9 februari hebben de leden hun lijsttrekker gekozen voor de gemeenteraadsverkiezingen van juni a.s. Als nummer één is Jenny Allard gekozen. Zij heeft de afgelopen vier jaar reeds deel uitgemaakt van de drie „man" sterke fraktie van D'66 in Soest. Bovendien is de volgorde van de kandi datenlijst bekend gemaakt. De lijst telt 19 namen. De eerste plaatsen worden bezet door Jenny Allard, Adriaan Pot huizen, Henk Gerth, Piet Kort, Wim van Rossum, Wim Huiser en Erika Hoksbergen. De huidige fraktievoorzit- ter van D'66 in de Soester Raad kon zich niet meer kandidaat stellen. Wel staat het derde fraktielid, Henk Gerth op de lijst. De lijst is nog voorlopig omdat het hoofdbestuur van D'66 er nog zijn goedkeuring aan moet geven. De kandidatenlijst is in de afgelopen tijd tot stand gekomen door middel van een schriftelijke stemming, nadat de kandidaten zich zowel schriftelijk als op een ledenvergadering in december aan de leden hadden gepresenteerd. Verder is op de laatste ledenvergade ring één van de laatste delen van het verkiezingsprogramma goedgekeurd. Aan dit programma is het afgelopen half jaar gewerkt in diverse commis sies. John Blijenberg uit Amersfoort, Ma- rie-Louise de Beer uit Utrecht, Ineke Rekelhof uit Wijk bij Duurstede en Barend Schreuders uit Utrecht. De kandidatenlijst geeft een represen tatief beeld van de CPN in de provincie Utrecht. Binnenkort wordt het ver kiezingsprogramma gepubliceerd dat ook op de gezamenlijke algemene ledenvergadering werd vastgesteld. De CPN is voor de verkiezingen van de Provinciale Staten in Utrecht een lijst- verbinding aangegaan met de PvdA/ PPR en de PSP. Binnenkort worden de besprekingen voortgezet over samen werking van de vier partijen tijdens de campagne. Frans Kingma lijsttrekker PvdA Het raadslid Frans Kingma staat num mer een op de (voorlopige) lijst van PvdA-kandidaten voor de gemeente raadsverkiezingen. De nummer twee is het zittende raadslid Joop van den Brakel. Op de derde plaats staat Stef Möhlmann4. Raymond van Gelder 5. Nico van Waveren; 6. Lidia Meyer; 7. Roel de Waard; 8. Ab Hooyer; 9. Sietsko Thijs; 10. Evert Grift; 11. Piet de Roos; 12. Chris Uiterwijk; 13. Jan Evert Wolthuis en 14. Ton Kleinegris. In de zittende raad is de partij met vier leden vertegenwoordigd. Wethouder mevrouw M. van Stiphout- Croonenberg en mevrouw J. W. D. P. van Gelder-Cornelissen keren niet te rug. Mevrouw Van Stiphout is kandi daat voor Provinciale Staten. In de vanavond, woensdag 17 februari, te houden vergadering in Restaurant van de Brink wordt de lijst definitief vastgesteld. Eigenaar woning wordt gemaand huis te onderhouden Met een brief van 13 januari j.1. hebben burgemeester en wethouders de eige naresse van de woning Den Blieklaan 63 gemaand haar bezit beter te onder houden. Met verwijzing naar artikel 307 van de Bouwverordening en op grond van artikel 25 van de Woningwet krijgt zij het verzoek aan de woning de ondervol- gende reparaties te laten verrichten: a. herstellen van lekkage bij de schoor steen; b. herstellen c.q. vernieuwen van een verrot raam van een slaapka mer; c. ramen van de slaapkamers sluitend maken; d. bevestigen van lood aan de onderdorpel van de dakkapel; e. herstellen van de verrotte onder einden van de stijlen van het keuken deurkozijn en f. het herstellen c.q. vernieuwen van de verrote linker tuin deur woonkamer en de onderdorpel van het kozijn. De eigenaresse heeft tegen deze brief beroep aangetekend en dat beroep zal behandeld worden in de vergadering van de (raads) commissie voor de be roepschriften die op woensdag 24 fe bruari, aanvang 16.00 uur, in gebouw gemeentewerken wordt gehouden. Birkstraat 2 Soest - Tel. 12874 Van Weedestraat 52 - Tel. 1 5229 bij ons een Kleur of zwart-wit Van Weedestraat 17 Soest Na vijf en twintig rustige jaren en één turbulente week heeft de Vogelvereni ging „Vogelvreugde" haar zilveren ju bileum gevierd met een receptie en een feestavond. Beide onderdelen van het feest verliepen zonder wanklank en uiterst gezellig. Die ene turbulente week leverde een bestuurswisseling op, maar nu lijkt de club er weer vijf en twintig jaar tegen te kunnen. Oud-voorzitter Van 't Kloos ter zag zijn vele werk voor de leden be loond met een zilveren speld, die hij namens het Gewest kreeg aangeboden. Van 't Klooster en zijn echtgenote en ook de heren B. Voskuilen en A. van Vulpen kregen tijdens de feestavond allen een envelop met inhoud en bloe men voor het feit dat zij de 25 jaren als lid van de club volmaakten. Die taak nam de nieuwe voorzitter, de heer E. Grift, op zich. Grift over handigde zijn voorganger namens alle leden ook nog een wandbord. En uiteraard kreeg de nationaal kam pioen en de nummer twee van de we reld, de heer Rondhuis, bloemen en een envelop met inhoud. Voorzitter Grift wordt bij de dagelijkse leiding van de vereniging geassisteerd door de heer J. van 't Klooster als se cretaris; door mevrouw Van 't Kloos ter als penningmeester en de heer E. Rondhuis als algemeen-adjunct, te vens vice-voorzitter. Op de foto feliciteert wethouder drs. G. A. W. G. A. Plomp secretaris Van 't Klooster met het 25-jarig bestaan van de vereniging. Naast hem voor zitter E. Grift. Maandagmiddag zal er een bus rijden om de bejaarden uit Soest naar de feestzaal te brengen voor een oergezel lige middag karnaval. Nadat er al een groot aantal kaarten waren verkocht kon er een tijd- en routeplanning worden gemaakt. Deze ziet er als volgt uit:' Om 12.45 uur vertrek van de bus bij de Drie Eiken te Soesterberg. 13.00 uur Soestduinen, de Hertenhof en vervol gens langs de bushaltes naar het bus station Soest-Zuid, om 13.15 uur. Vanaf Soest-Zuid langs de hoofdweg (bushaltes) naar de Molenstraat (13.20 uur) en dan via Albert Cuyplaan en Dalweg naar het Gemeentehuis (13.30 uur). De rit wordt dan via de hoofdweg vervolgd naar Nieuwerhoekpletn, waar de bus om plm. 13.35 uur zal aankomen. Dan via Koninginnelaan, Nieuwstraat en Laanstraat naar de Industrieweg. Als laatste halte wordt aangedaan Honsbergen (13.45 uur). Het is mogelijk dat de genoemde tijden niet exact meer kloppen als de bus tijdens de route een keer vol is, en daardoor een extra rit naar de feest zaal moet maken. De bus kan dus iets verlaat zijn, maar" langs genoemde haltes gaat hij beslist. 60 Plussers graag tot maandagmid dag. K.V. De Narre Knollen

Soester Courant | 1982 | | pagina 3