Piepkleine uitbreiding kompostbedrijf kan grote konsekwenties hebben Medaille en jaartekens voor leden bedrijfszelfbescherming Demonstraties met Skyliner lasershow te Soesterberg ffikdificcUieé' Herenkapsalon Marchal een nieuw snelkleurend brilleglas in bruin Meningen van lezers Marchal dames- en herenkapsalon Zonde van uw goud Aaron Sassoon Burgerlijke Stand Van Essen Brïlmode brengt: Glaasje op toch gereden Zender in beslag genomen Granaat gevonden Keukenbrand /andermeèr Amersfoort B.V. Bestemmingsplan „Overhees" BRUIDSMODE Kind uit raam gevallen Inbraak bij bromfietshandelaar Bromfietsers aangehouden AVONDMODE SPOSfi BELLfi In een paar seconden van bruin 12% naar bruin 74% 11 Soester Courant van woensdag 18 februari 1981 11 Industrieterrein "De Isselt" vak A UlTLAATSeSLV Xx>HoeR-PA.q w COO^'^OHO t De wethouder mocht dan wel veronder stellen dat de ingezetenen vertrouwen in het gemeentebestuur moesten heb ben; uit de vragen die gesteld werden bleek eerder sprake"van wantrouwen. Betekende de kleine uitbreiding soms ook dat er nu meer vuil aangevoerd zou worden? Waarom werden er verschillende uit nodigingen voor de hoorzitting ver stuurd? Werden de twee motoren ge bruikt om de omwonenden straks voor een voldongen feit te plaatsen? Was deze hinderwetzitting eigenlijk wel nodig? Zaten er nog giftige stoffen in het slib? Moest geaccepteerd worden dat het land van Stalenhoef onder water kwam te staan omdat het nood- slibbed gebruikt werd? Samenvattend zei de heer v. Diepen- broek tenslotte„het hele bedrijf hoort op die plaats niet thuis. Vuilverwer king is een taak voor de provincie; Soest moet zich daar niet mee bezig houden. Iedere gulden die er aan besteed wordt, is weggegooid geld! A.s. maandagmorgen zal wethouder Menne de vele vragen beantwoorden. Oude sieraden liggen soms jaren in de la. Zonde van uw goud en van uw geld. Wij kopen dit graag van u. diamantair - juwelier Rembrandtlaan 13 - Soest liet op nummer: 13!) Laanstraat 18 - Baarn GEBOREN: Suzanne Chantal, dochter van W. Al- kema en M. D. Gerritsen. - Fabiënne, dochter van J. Altena en A. Steert. - Justin, zoon van P. A. F. Rijnvis en P. H. Ettekoven. - Richard, zoon van C. M. T. Sneijder en B. H. M. Terranea. - Roy, zoon van B. J. Meijer en L. M. Verhoef. - Mohamed, zoon van F. Sagdic en S. Tuncay. - Jody, zoon van K. C. Bekker en C. F. Stroosnijder. - Wasilios, zoon van S. Chantis en V. Kotsala. - Diana, dochter van L. G. Dirkx en E. Horsmeijer. - Sharissa Bianca, dochter van F. P. V. Schaep- kens en A. M. Westhof. - Mirik Milan, zoon van R. H. J. M. Gelders en J. T. M. Crijns. - Manon, dochter van J. Hullegie en H. M. Lambers. - Joanna Marina, dochter van S. H. Thijs en N. M. Lamsma. ONDERTROUWD: Petrus Cornelis van Velzen en Catha- rina Comelia Moens. - Paul Bernhard Roland Ebbeling en Martina Thesesia Vos. GEHUWD: Kevin Frederick Grundmeier en Cor- nelia Dorothea van de Loosdrecht. OVERLEDEN: Jacobus van Nimwegen, echtgen. van A. van den Heuvel. - Pieternella Kra mer, wed. van F. P. Verweij. - Wilhel mus Franciscus Eijssens, echtgen. van E. Timman. - Joachim Spelt, wed. van A. Lammertse. - Petrus Cornelis Hil- horst. - Sijke Adriana van Dalen, wed. van J. Hoek. BEETZLAAN 74 SOEST TELEFOON 13990 Geopend: di.t/mvr.dames 8.30-17.00 uur heren 8.30-12.30 uur en 13.30-17.30 uur zaterdag dames- en heren kapsalon 7.30-14.00 uur Behandeling bij voorkeur op afspraak. Een 43-jarige automobilist uit Soest is het afgelopen weekeind met zijn auto op de Burgemeester Grothestraat aan gehouden door zijn opvallende rijge drag. Na een blaasproef weigerde de man een bloedproef waarvoor hij een proces-verbaal kreeg. Ook kreeg hij een rijverbod opgelegd. Vorige week werd door de politie op de Van Hamelstraat de radio-zendin- richting van een 15-jarige jongen in beslag genomen wegens het zenden zonder vergunning. De jongen werd op zolder tijdens een uitzending door de politie verrast. Langs het Zeisterspoor nabij de Leus- derhei is vorige week een niet ont plofte granaat gevonden. De explosie ve opruimingsdienst in Culemborg werd door de politie gewaarschuwd. Het projektiel werd onschadelijk ge maakt. Een keuken van een perceel aan de Gerrit van der Veenstraat brandde uit toen de vlam in de pan sloeg. De bewoner probeerde het vuur te blussen maar slaagde 'er niet in waarna hij de brandweer waarschuwde. Sunbrown extra, omdat bruin mooier is. Een nieuw zelfkleurend glas dat bruin is en bruin blijft. Omdat de meeste brildragers en bril- draagsters een sterke voorkeur heb ben voor bruingekleurde glazen, is Sunbrown extra het meest ideale photochromatische brilleglas dat verkrijgbaar is. Ideaal voor gebruik als korrektiebril met een lichte tint: bruin 12%. Ideaal ook voor gebruik als zonnebril met korrektiebruin 74%. Sunbrown extra reageert zeer snel. Binnen enkele seconden loopt de ab sorptie op van 12% naar 70% en lut tele minuten later wordt de maximale absorptie van 74% bereikt. Ook terugkleuren gaat razendsnel: binnen 5 minuten terug naar 30% en binnen 10 minuten naar 25% absorptie. Sunbrown extra is bestand tegen de in werking van transpiratiezuren. Vele andere typen moderne, snelle zelfkleurende glazen zijn gevoelig voor de inwerking van zuren, die in de men selijke transpiratie voorkomen. Dit manifesteert zich door matte vlek ken in het brilleglas. Deze zuren bij ten zich zelfs een weg door een ont- spiegellaag. Sunbrown extra kent dit probleem niet. Een derde voordeel van dit glas is, dat het met ontspiegeling net zo snel als zonder ontspiegeling reageert. Met andere woorden: van Essen Bril- mode en Sunbrown extra: een ideale combinatie voor een goede bril. Uw official -dealer voor Amersfoort e.o. MEER DAN 100 BETROUWBARE Al OCCASIONS IN ELK MERK!! H Gaarne zou ik commentaar willen le veren op het artikel in de „Soester Courant" van 11 februari j.1. over de 'bezwaren van de „Stichtse Milieufede ratie" en de „werkgroep leefmilieu Soest" tegen de herziening bestem mingsplan Overhees. Deze groepen hebben bezwaar tegen diet doortrekken van de Vrijheidsweg naar de Di Lassostraat omdat dan het landschap zou worden aangetast. Nu is het zo dat op alle stratengid sen van de gemeente Soest sinds de j laatste jaren deze doorverbinding reeds vermeld was en waarschijnlijk om die reden is het kruispunt Ko- ningsweg/Vrijheidsweg al vele ja ren reeds erg slecht. De leden van beide groepen wonen waarschijnlijk niet in de buurt van het voornoemde kruispunt anders [begrijp ik niet hoe het mogelijk is dat zij het hebben over „landschap- I schoon" al jaren staan in het „Boeren- gebied" wat zo nodig beschermd moet worden de werkketen van de Fa. Bruil en iets korter bij bevindt zich daar [een enorme zandbult, welke door de gemeente Soest voordelig is gekocht en zonder overleg met de omwonen den neer is gegooid op een kleine af stand van onze woningen. Bij hevige wind verspreidt deze zand hoop zoveel zand dat het wel een zand storm in de Sahara lijkt en ramen zemen voor de bewoners weinig nut heeft. Ik kan mij ook niet herinneren dat de leden van voornoemde verenigingen toen geprotesteerd hebben. Maar wellicht zien deze commissies deze zandhoop als „bufferzone" tussen de Boerenstreek en de bebouwing van de wijk Overhees. Ik hoop van harte dat het geharre war over het wel of niet aanleggen van wegen en het sparen van het zo genaamde „natuurschoon" nu eens op houdt en ook wij eindelijk eens een fatsoenlijk uitzicht mogen krijgen. Met hartelijke dank voor de plaatsing. C. v.d. Vlist. Joh. Poststraat 12 3762 VM Soest. FLUORWEG 49-51 AMERSFOORT TEL. 033-15548 Burgemeester P. Scholten temidden van de bij de Bedrijfszelfbescherming werkzame vier jubilarissen In de trouwzaal van het gemeentehuis speldde burgemeester P. Scholten een vrijwilligersmedaille op bij de heer J. Verbeek uit Zeist, die tien jaar verbon den is geweest aan het vrijwilligerswerk in de bedrijfszelfbescherming. De heren G. J. van Gestel uit Zeist, H. J. van der Span uit Leusden en G. de Wal uit Soesterberg ontvingen voor ditzelfde werk het jaarteken „15". Bij de uitreiking van de medaille en de drie jaartekens aan de jubilerende leden van de bedrijfszelfbescherming (BZB) op het militaire kamp Soester berg wees de burgemeester op het be lang van vrijwilligerswerk. Hij consta teerde dat in deze tijd vrijwilligers steeds harder nodig zijn. Het werk voor ouderen, de jeugd en gehandicapten zal steeds meer afhan gen van vrijwilligerswerk, omdat de overheid steeds minder middelen be schikbaar heeft. Hij vond het ook een morele plicht voor iedereen. Alle jubilarissen zijn werkzaam bij 573 Verzamelplaatscompagnie op het Kamp Soesterberg aan het Zeister spoor. Hun commandant, de luitenant kolonel B. W. van Aalderen, adjudant Rouw en de heer J. R. Schoonman, hoofd bureau personeelszaken op het Kamp, woonden de korte plechtigheid bij. Burgemeester Scholten dankte in zijn toespraak de jubilerende leden van de bedrijfszelfbescherming en zei dat te recht wordt stilgestaan bij deze jubi lea. In de periode dat de jubilarissen daar lid van zijn, hebben zij niet veel echte rampen en toestanden meegemaakt, maar het is wel goed dat men een be roep kan doen op dit soort mensen als zich iets voordoet. Het is volgens de burgemeester een goede zaak en een stukje zekerheid dat de gemeenschap goed kan ge bruiken. De organisatie van de bedrijfszelfbe scherming staat de laatste tijd ter dis cussie. Niet om het werk andere in houd te geven of af te schaffen, maar om het in een andere organisatievorm te gieten. De commandant van de 573 Verzamel plaatscompagnie, luitenant-kolonel Van Aalderen, feliciteerde de jubi larissen en zei dat er ten aanzien van de bedrijfszelfbescherming organisa torisch wel wat verbeteringen nodig zijn. Hij had overigens bewondering voor de wijze waarop de heren De Wal, Van der Span, Van Gestel en Verbeek hun taak verrichten. Tenslotte bood hij de jubilarissen een gratificatie aan. Met ingang van februari Opende Kapsalon Marchal, Beetzlaan 74, Soest, naast de dameskapsalon haar speciale af deling voor heren Zoals u wellicht bekend zal zijn, zal Lydia Klomp deze herenafdeling voor haar rekening nemen. Belangrijk vindt Kapsalon Marchal, dat men naast een goed kapsel de klant een goed en verantwoord advies kan geven betreffende huid- en haarverzorging. Biostètiek staat dan ook hoog in het vaandel. Op de foto zien wij Piet Schrijvers, keeper van Ajax. Piet Schrijvers stelt hoge eisen aan een goede haarcoupe en haar verzorging. Hij komt hiervoor dan ook speciaal naar Kapsalon Marchal. Velen zullen hem in de toekomst nog volgen. Foto: Herman van Dam Vorige week viel een 8-jarig meisje uit een raam van de eerste verdieping van De Open Hof. Het meisje was met 14 andere kinderen verstoppertje aan het spelen. Zonder op de leidster te wachten waren de kinderen naar boven gegaan waar het 8-jarige meis je zich achter een gordijn van een openstaand raam verstopte. Door tegen het raam te leunen viel zij vier- en-een-halve meter naar beneden waar ze bleef liggen en klaagde over pijn in haar rug. Zij werd naar Zieken huis Zonnegloren gebracht en kon na onderzoek weer naar huis. Ingebroken werd bij een bromfietshan delaar aan de Rademakerstraat te Soesterberg. De onbekende dader nam twee bromfietshelmen, twee spatbor den en een hoeveelheid gereedschap weg. Om binnen te komen maakte hij gebruik van een glassnijder, waarna hij het hele kozijn eruittilde. In dezelfde straat werd ook een geparkeerde auto doorzocht. Daaruit verdwenen een radiocassetterecorder en twee geluidsboxen. De dader maak te vermoedelijk gebruik van een val se sleutel. Een 17- en 18-jarige jongen zijn vori ge week door de politie aangehouden. De jongens reden met hun bromfietsen over de Ossendamweg in plaats van op het fietspad. Beide bromfietsen zijn door de politie naar het bureau ge bracht voor een onderzoek. Internationale collecties - de grootste keuze in 't Gooi Romantisch, klassiek en alternatief Bruidsjaponnen in alle prijsklassen Speciale collectie avond- en cocktailjaponnen in populair en exclusief genre van gerenom meerde modehuizen uit Florence, Londen en Parijs. Stationsstraat 42, hoek G roest, direkt bij de markl^XW^ Hilversum VTVnei i a Tel. 035-15055. uc p Wat een heel simpele hinderwetzitting had moeten worden, liep vorige week goed uit de hand, toen drie en dertig bewoners van de Stadhouderslaan protest kwamen aantekenen tegen de voorgenomen uitbreiding van het Kompost- en Rioolwaterzuiveringsbedrijf van de gemeenten Soest en Baarn aan de Maatweg. De uitbreiding met twee motoren om het „eigen" gas om te zetten in electriciteit, was onschuldig genoeg, maar nu via deze vergunning het hele bedrijf een nieuwe Hinderwetvergunning zal krijgen, lijkt het protest meer dan op zijn plaats. Want er is in de laatste jaren heel wat veranderd volgens de omwonenden, waarvoor nooit een vergunning is afgegeven en die wijzigingen zouden nu gelegaliseerd worden. De uitbreidingen en veranderingen be treffen niet alleen het aantal slibbed- den, maar bijvoorbeeld ook het afval dat in de verbrandingsoven wordt weg gewerkt. „Hebt u er enig idee van", vroeg de heer A. E. W. van Diepenbroek, „waar uit het aangevoerde afval tegenwoor dig allemaal bestaat. Wat wordt er allemaal verbrand en welke stoffen komen dan vrij? Hoeveel anders is dat dan tien jaar geleden?" Wethouder Menne had het antwoord uiteraard niet bij de hand. Hij beloofde een onderzoek en nodigde alle bewoners uit voor een bijeenkomst op maandag 23 februari om 10.30 uur in het gemeentehuis. Op zich had de overgrote meerderheid van de bezoekers, geen bezwaar tegen de plaatsing van de twee motoren. Dit te meer omdat het uit het bedrijf vrij komende gas voortaan niet meer afge blazen zal worden, maar omgezet in electriciteit, zodat het bedrijf wat dat betreft bijna selfsupporting is gewor den. Verbaasd was men dat de aankondi ging in de krant daar niet duidelijker in was geweest, maar blij was men toch met de hoorzitting toen bleek dat de te verlenen vergunning het hele be drijf zou omvatten. Het verweer van de wethouder en zijn hinderwetinspecteur, de heer Roden huis, dat men daar niets achter moest zoeken, werd door de bezoekers ver worpen. En terecht. Dat bleek al spoe dig toen de wethouder niet op de hoogte was van de veranderingen welke het bedrijf had ondergaan sinds op 4 mei 1971 een hinderwetvergunning was ver leend. Onder grote nationale en internationale belangstelling werd het Skyliner-projekt (schrijven van reklameteksten en beel den met lasers op wolken, muren en gebouwen) in november 1980 geïntroduceerd. Voorafgaande aan de 75 buiten-evene menten, die de Skyliner laser light show company dit jaar wil gaan bezoeken (met een bereik van pim. 1 miljoen mensen), organiseert Brainbox uit Rotterdam een 8-tal demonstratie-avonden voor het Nederlandse bedrijfsleven, de Nederland se pers en belangstellenden. Te Soesterberg wordt gedemonstreerd op donderdag 19 februari en vrijdag 20 februari: van 19.00-20.00 uur en van 22.00- 22.30 uur bij de Skibaan Otto Zoetelief, sportpark aan de Kerklaan, Plasweg 69 te Soesterberg. De skibaan ligt aan de weg Utrecht-Amersfoort. Bij het bord Soesterberg rechts; daarna 3 x rechts.

Soester Courant | 1982 | | pagina 11