„Schrijven met licht" ome Stichting Ontwikkeling Soest wil betere inschakeling particulier initiatief Leden van de SOESTER ZAKENKRING hebben WERK voor U vraagt uw aandacht voor: NIEUW GEMEENTE Wet Autovervoer Personen Bouwzaken Openbare commissievergaderingen Verbetering ontvangst België Verleende bouwvergunningen Hinderwet Dit voorjaar geen anti- atoombommars in Soesterberg NIEUW NIEUW NIEUW vrijetijdskleding Waarschuwings- lichten gestolen jöijïtro Kennismakingsmenu voor de maand februari ƒ35, V£»- Soester Courant van woensdag 18 februari 1981 straat 1a ndtweg 324 (openbare bekendmaking) Burgemeester en wethouders maken ingevolge artikel 42 c van het Uitvoe ringsbesluit Autovervoer Personen 1939 bekend dat zij het verzoek van de heer W. van Beek, Bloemheuvel 63 te Soesterberg om vergunning ex artikel 4 juncto 46 van de Wet Autovervoer Personen niet ontvan kelijk verklaard hebben. Op grond van artikel 55 van de Wet Autovervoer Personen kan ie dere belanghebbende tegen deze beslissing in beroep gaan bij gedepu teerde staten van Utrecht en wel binnen 30 dagen na heden. (Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Bij het college zijn aanvragen binnengekomen voor: het uitbreiden van een woonhuis op een terrein gelegen aan de Kas tanjelaan 59 te Soest (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C.. nr.3802) het uitbreiden van een woonhuis op een terrein gelegen aan de Steen- hoffstraat 60 a te Soest (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K., nr. 2158) het bouwen van een woonhuis op een terrein gelegen aan de Vosse- veldlaan 48 te Soest (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C., nr. 3918 ged.). Genoemde bouwplannen liggen vanaf vrijdag 20 februari gedurende 14 dagen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werk dagen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van burge meester en wethouders schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen de bouwplannen. maandag 23 februari -19.30 uur: commissie onderwijs en jeugdzaken De agenda vermeldt o.m. crossproblematiek bespreking rapport ,,wat u niet wilt" subsidieverordening bespreking stukken inzake voorlichting schooljeugd over de scha delijke gevolgen bij gebruik van alcohol, drugs en tabakswaren. dinsdag 24 februari - 19.30 uur: commissie maatschappelijke dienstver lening Op de agenda staat o.m. bespreking rapportwat u niet wilt' subsidieverordening dinsdag 24 februari -19.30 uur: stichtingL.O. en Sport Soest De agenda vermeld o.m. voorstel tot wijziging begroting 1981 voorstel afwijzend te beschikken op het verzoek van de sectie at letiek van de Sportorganisatie Soest, de kosten van gas, water en electriciteit voor rekening van de stichting te nemen. voorstel de noodzakelijke renovatie van het hoofdveld van de v.v. Sec eerst in 1982 uit te voeren. woensdag 25 februari -16.45 uur: commissie algemene bestuurszaken Bij het samenstellen van deze rubriek, was de agenda nog niet bekend, woensdag 25 februari -19.30 uur: commissie verkeer De agenda vermeldt o.m. opdracht aan het verkeersbureau A.G.V. om een studie te maken van de afslag Rijksweg 28 bij Soesterberg. donderdag 26 februari -19.30 uur: commissie financiën Op de agenda staat o.m. Algemene subsidieverordening. Voorstel tot aankoop van het pand Torenstraat 5. (Indien de hierop betrekking hebbende stukken tijdig worden ont vangen) Voorstel tot het garanderen van een geldlening (en) t.b.v. de Stich ting Franciscaanse Bejaardenzorg voor de eindfinanciering van het project Mariënburg. Tussentijdse rapportering inzake financiële analyse- en planmetho de Soest. De vergaderingen vinden plaats in de commissiekamers van het gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg. Alleen de commissie algemene be stuurszaken vergadert in de commissiekamer van het gemeentehuis. De volledige agenda's en de voorstellen liggen ter inzage in het gemeen telijk INFOrmatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (tegenover het gemeente huis). Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minu ten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmerkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de com missie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verdui delijken of aan te vullen. Naast de twee Nederlandse en de drie Duitse programma's wordt via het CAI-net ook het programma van België Vlaams 2 doorgegeven. De ontvangst daarvan is mogelijk omdat er in Soesterberg een specia le antenne is geplaatst. Een kabel brengt het signaal ook naar Soest. Daardoor zijn de beelden van België sinds eind 1979 aanzienlijk beter, maar nog niet geheel op eer. aanvaardbaar niveau. Omdat België wordt doorgegeven op bijna hetzelfde kanaal als waarop de zender Lopik het programma van Nederland I uitzendt, kanaal 4, ontstaan er instralingsproblemen. De lengte van de kabels tussen het ontvangststation en de woning speelt hierbij een rol. Daarom is de invloed in bijv. Overhees, Soest-Zuid en Soesterberg-Zuid het grootst. Ook de vaak niet goede kwaliteit van de aansluitsnoeren vergroot de hinder. De beelden van België worden overdekt met een „visgraat" patroon, afkomstig van Nederland I. In de afgelopen week zijn proeven genomen met een apparaat dat te gelijk met het signaal van België ook iets van het signaal van Neder land I mee het kabelnet instuurt. Hierdoor wordt wel de instraling van Nederland I opgeheven. Het resultaat van de proef is gunstig. Daarom zal met ingang van donderdag 19 februari a.s. de wijziging definitief zijn. Omdat het kanaal waarop dan België wordt doorgegeven iets verschuift kan het noodzakelijk zijn dat u uw T.V.-toestel voor een goede ont vangst iets moet bijregelen om weer de volle scherpte en kleur te krijgen. Mocht u hierin niet tot tevredenheid slagen dan kunt u vrijdagmorgen 20 februari tussen 8.30 en 10.00 uur het gas- en cai-bedrijf bellen: 02155-14258 toestel 249. Niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 10 februari 1981. het gedeeltelijk vernieuwen en vergroten van een bergloods op een terrein, gelegen aan de Peter van den Breemerweg, (kadastraal be kend sectie B., nr. 739). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van B. en W., een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Al- bert Cuyplaan ligt ter inzage verzoeken van Naar alle waarschijnlijkheid zal de jaarlijkse mars tegen kernwapens te Soesterberg dit voorjaar vanwege de verkiezingen in mei niet doorgaan. De organisatoren van de demonstratie, het Interkerkelijk Vredesberaad (IKV) en Stop de N-bom, hebben deze week echter laten weten dat de beto ging in een later stadium alsnog kan plaatsvinden, indien de beslissing over de Kruisraketten bij de kabinetsfor matieeen rol gaat spelen. Begin maart zal er in Utrecht een definitieve beslis sing vallen over het wel of niet door gaan van de anti-atoombommars in Soesterberg. In IKV en Stop de N-bom achten het weinig zinvol om uitgerekend vlak voor de Kamerverkiezingen een demonstra tie te houden. Volgens de vredesgroe pen is er dan een politiek vacuüm, dat wil zeggen er is geen parlement of regering waar men zich toe kan rich ten. Ook vrezen de groepen dat de media tijdens de verkiezingsstrijd meer aandacht hebben voor bepaalde „politieke kopstukken" dan voor een betoging in Soesterberg. Zoals bekend konden de organisatoren van de jaarlijkse Soesterberg-mars altijd op een grote publieke belangstel ling rekenen. Zo demonstreerden vorig jaar mei bijna tienduizend mensen in Soesterberg voor een kemwapenvrij Nederland. Het oprichtingsjaar van de Stichting Ontwikkeling Soest heeft in het teken van oriëntering en studie gestaan. Met betrekking tot de doelstellingen -in het algemeen toegespitst op „wonen" en „werken"- is het aantal onderwerpen komplex te noemen en in elkaar ver weven. De stichting heeft zich in de afgelopen maanden ingeleefd in een aantal ge meentelijke aktiviteiten en aspekten. Hierin werden bestudeerd, de in spraaknota, de beleidsplannen, het werkplan ruimtelijke ordening, de be groting, de winkelnota, het plan Dal- weg en de uitgangspunten voor het verkeer. Particulier initiatief moet daarbij ingeschakeld worden. Gekon- sta toe rd kan worden dat onder aanvoe ring van de nieuwe burgemeester met voortvarendheid is gewerkt, hoewel het geheel wordt overschaduwd door de slechte financiële positie van de gemeente en het Rijk. Vast staat voor de Stichting, dat ook in een op zich kleine gemeente als Soest een groot ambtenarenapparaat de di verse problematieken laatuitgroeien tot een enormiteit" waaraan ook veel grote bedrijven lijden en aan ten onder gaan. De achtergronden van het werk plan R.O. spreken naar de mening van de Stichting voor zich. De burgemeester kan zich met recht onsterfelijk belangrijk maken als in zijn beleid voor de komende jaren rekening wordt gehouden met de da lende draagkracht van de burgers, en het bedrijfsleven en het ambtelijk appa raat én de gemeentebegroting daar aan worden aangepast. „Dit houdt in", aldus het jaarver slag van de Stichting, „dat uitwassen in de gemeentelijke subsidies en het welzijnsplan worden uitgesneden en oneigenlijke ambtelijke taken en spe cialismen worden overgeheveld naar het particulier bedrijfsleven, zodat de gemeente zich weer meer kan beper ken tot besturen en bijsturen". Er moet een programma van noodza kelijkheden worden opgesteld. De Stichting denkt daarbij ondermeer aan kanalisering van de kontakten met de gemeente, de Kamer van Koophandel, de hogere overheden en de partikuliere groeperingen; stimulering van de ver mindering van het gemeentelijk appa- Via projectietechniek kan men op een geheel eigen manier tot een beeldverhaal komen. Kaarten a 5,- voor deze show zijn verkrijgbaar bij foto Van Essen, Birk- straat 2, of 's avonds 30 maart aan de zaal vanaf 19.00 uur. Aanvang van de show 20.00 uur en einde plm. 22.30 uur. Een audiovisueel programma over fotografie gepresenteerd in Soest door foto film Van Essen. Het audiovisuele programma „Schrijven met Licht" is een ca. 2 uur durende show, die op een fascinerende wijze laat zien wat er allemaal met een goede camera kan worden gedaan. Mede door de wijze van projecteren (multi-pro- jectie: een opstelling van een achttal projectoren achter drie grote doorzicht- schermen) lijkt het soms of de beelden „levend" zijn, zo echt en natuurlijk komen zij op de toeschouwer over. De boeiende beeldinformatie wordt op een knappe wijze begeleid door gesproken tekst en goed gekozen muziek in hifi-stereo. raat en de ombuiging van subsidies en gemeentebegroting; kanalisering van over te hevelen gemeentelijke taken en specialismen naar het bedrijfsleven; in uit voering brengen van een knelpun- tenlijst met korte - termijnmogelijk heden en lange-termijn akties ten aan zien van de kwaliteit en beschikbaar heid van bedrijfs- en winkellokaties: kanalisering van de promotie-aktivi- teiten ten aanzien van Soest als werk gemeenschap, de arbeidsmarkt, de afnemers en de kapitaalverschaffers, kanalisering naar de bedrijven toe van de aspekten en invloeden van de tech nologische ontwikkeling en maat schappelijke verandering. De Stichting is in tegenstelling tot de gemeenteraad, de Kamer van Koop handel en de vereniging De Soester Ondernemer, van mening dat Soest beter af is met één winkelcentrum, (de raad koos voor het tweepolig model). Omdat de uitgangspunten voor de struktuur van Soest ontbreken, schiet volgens de Stichting het voorstellings vermogen tekort omtrent de feitelijke waarde en konsekwenties van deze keuze. Het voorstellingsvermogen zal nog verder beproefd worden bij het deel- plan Dalweg en bij de opstelling van de uitgangspunten voor het verkeer. Te veel wordt, naar de mening van de Stichting, in Soest weer opgehangen aan deelplannen en de vraag lijkt daarom gerechtvaardigd of de huidige karakteristiek van Soest, waaronder de bedrijfsstruktuur, daarmee gebaat zal zijn. De Stichting vindt het niet ondenkbaar dat de economische ontwikkelingen, waaronder de desastreusgroeiende problemen van de staatskas, een eind zullen maken aan de uitbreidingsplan nen aan de rand van Soest. En dat dan zeker omdat een overwe gend deel van deze plannen bestaat uit sociale woningbouw. Omdat de vrije sektorbouw weggevallen is, wordt de sociale woningbouw haast onmogelijk. De verschrijving van kosten (op reke ning van de vrije sektor) kan nu niet meer plaatsvinden. „Te wensen is", aldus de Stichting, „dat de enorme vermogens bij parti kuliere instituten kunnen worden aan gewend voor verbetering, renovatie en zogenaamde inbreiding binnen de be staande kernen". Men stelt vast dat de gemeente Soest, met betrekking tot de mogelijkheden van inbreiding een „lustoord" is. De inbreiding zou daarom onderwerp van eerste studie moeten zijn bij de hoofd uitgangspunten voor de struktuur van Soest. Grote delen van het groene hart van Soest hebben door sluikontwikkeling hun karateristiek verloren en zijn, zonder dat het uitgangspunt was, rijp geworden voor inbreiding. Ook vragen vele andere lokaties binnen de kernen, naar de mening van de Stichting, om stedebouwkundige en economische op waardering. Daarbij moet het partiku- lier initiatief een kans krijgen. De Stichting zegt zeker te zijn van de noodzaak en ook mogelijkheid van het partikulier initiatief, om schoon schip te maken en de zaak te gaan aanpak ken, zoals dat bij een goede bedrijfs voering behoort. De nieuwe kollektie broeken, blouses, sweaters. Bermuda's en T-shirts, in alle kleuren is binnen. v.V\feedestraatHc tel.12424 Soest Van de zes op de nieuwe wegsplitsing Beckeringhstraat-Koningsweg staan de waarschuwingslichten werden er drie gestolen. De andere drie werden vernield. De schade bedraagt 240 gul den. Burg. Grothestr. 16 Soest-Tel. 17249 Wijngaardslakken Gegrilde lendebiefstuk met diverse sausen en rauwkostsalade'. Keuze uit: Gepofte aardappelen met mierikswortelsaus, pommes Parisiennes of frites Vanille Ijs met slagroom en advocaat Uiteraard kunt u ook a la carte bestellen. In een chronologisch overzicht leert de bezoeker dat in feite de eerste foto al in 1826 werd gemaakt door Nicéphore Niépce, die experimenteerde met licht gevoelig asfalt waarop het beeld werd vastgehouden. Voor het maken van die eerste foto gebruikte hij de z.g. camera obscura (de donkere kamer) die drie honderd jaar voor Christus ook al bekend was. Toen beschreef Aristote- les al hoe lichtstralen die door een klein gaatje een donkere kamer binnen vallen op de tegenoverliggende wand een beeld projecteren. Neem je de lichtbron weg, dan verdwijnt ook het beeld Op dit principe voortbordurend, ont wikkelde de Fransman Louis Daguerre -vrijwel gelijktijdig met de experimen ten van zijn landgenoot Niépce- met behulp van die donkere kamer zijn Daguerréotypie: een éénmalig posi tief op een verzilverd koperen plaatje. Zo kreeg hij een éénmalig beeld. Een stap verder kwam de Engelsman Fox Talbot, die het negatief/positief procédé uitvond. Hij maakte met eigen camera's negatieve beelden op een met chloorzilver gevoelig gemaakt pa pier. Van dat negatief kon hij dus meer dan één (positieve) afdruk maken. Zo kwam de foto-industrie in feite langzaam op gang. Deze door Canon opgezette Multi-vision show laat er alles van zien tot en met de heden daagse computercamera. Tegenwoordig kan iedereen foto's of dia's maken, want veel technische problemen van de fotografie zijn door de moderne techniek opgelost. Toch zijn, ondanks camera's met auto matische belichting, heldere zoekers en lichtgevoelige films, de resultaten vaak teleurstellend. Daarom is een gedeelte van het programma „Schrij ven met Licht" gewijd aan de ama teur-fotograaf en worden er een aantal algemene regels gegeven over de ca mera, de film en de opname. Het laatste deel van het programma is een oude Japanse legende, die gefoto grafeerd is in het huidige Japan. Dit gedeelte laat zien dat fotografie niet alleen een middel is om te illustreren, maar dat men via projectietechniek ook op een geheel eigen manier tot een beeldverhaal kan komen. De Japanse steenhouwer is een oud verhaal, door verteld door Multatuli en Bertus Aaf- jes. In „Schrijven met Licht" kom je tot de ontdekking dat je er zelf -toch al enige jaren dia's makend- nog lang niet bent. Dat er nog tal van mogelijkheden zijn, zoals het uitbeelden van gemoeds stemmingen of het maken van verha len. Voor wie enige belangstelling heeft voor fotografie -en meer in het bijzon der voor het maken en de mogelijkhe den van dia's- is dit een uiterst ont spannende en leerzame avond, op 30 maart a.s. in de theaterzaal van „De Borg", Willaertstraat, Soest. De directeur van het Kompost- en Rioolwaterzuiveringsbedrijf Soest- Baarn, Eemnesserweg 52 te Baarn, voor het uitbreiden van de inrich ting, waarin huisvuil wordt gekomposteerd en rioolwater mechanisch en biologisch wordt gezuiverd op het perceel Maatweg 10 te Soest (ka dastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nrs. 3639,4586 en 4590). Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 4 februari 1981. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aanvrager en de overige aanwezigen. De openbare zitting wordt gehouden op maandag 23 februari 1981 om 10.30 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben ingebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep in stellen, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is ge weest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schrifte lijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 -22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 - 17.00 UUR NAAM BEDRIJF Drukkerij Klomp B.V. TEL.NR. FUNKTIE 13435 All-round offsetdrukker 's avonds 033-723986 Yves Rocher Nederland B.V. Accountantskantoor Bosman B.V. Assistent-Boekhouder Direktiesekretaresse Aankomend typist(e) (voorlopig halve dagen) Assistent-accountants M/V 03463-1647 Assistent(e) voor de Administratie 21324 21909 B.V. Nederl. Kunststof Industrie Soesterberg DoscoB.V. 12734 Handelmij Progress B.V. 19304 Forbo Tapijt B.V. 19244 Advocatenkantoor 15080 van der Goen c.s. Solliciteer of vraag inlichtingen onder bovenstaande telefoonnummers. Allround Project Engineer Vertegenwoordigers Operator voor Computerafdeling Secretaresse

Soester Courant | 1982 | | pagina 5