1 I Ponycompetitiewedstrijden Manége Ruitersportcentrum „Eldorado" groot succes Programma Veel spanning in Lelystad tussen Exakwa 3 - Eemvogels 2 o s> Dames Olympia/ Parade wint thuis van Abcoude Politie Utrecht wint volleybaltoernooi BDC heren junioren kampioen Olympia/ Parade scholieren-volleybal- toernooi in sporthal Beukendal 5^kdifi^cUie4 AutoVandermeer Amersfoort b.v. (tcü\ 100 oicosUms Openbare vergadering sportstichting KORFBAL VOLLEYBAL Marcel Klarenbeek Indoorkampioen ATLETIEK VOLLEYBAL RUITERSPORT nu 595,- Tweetal bekent inbraken HANDBAL VOLLEYBAL KLAVERJASSEN Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg BRAVO' S.R.J.V. springconcours bij de Boshoeve RUITERSPORT sÏÏSÏabli het Soes ter Courant van woensdag 24 februari 1982 13 Het eerste achttal van de Soester korf balvereniging De Eemvogels was afge lopen zaterdag vrijaf maar kwam wel definitief veilig te staan doordat Viking verloor van ESDO. Een hele geruststelling voor de ploeg van trainer/coach Jan de Haard en men kan nu zonder zorgen komende zaterdag afreizen naar Resteren voor de zeer moeilijke uitwedstrijd tegen het gelijknamige Resteren. Het tweede achttal speelde wel en moest daarvoor naar Lelystad waar het een waar spektakelstuk werd en een echte korfbalwedstrijd met maar liefst 17 doelpunten. Al in de eerste minuut opende Exak wa de score maar het antwoord was bij de Eemvogels paraat: in een klei ne drie minuten tijd benutte Henk Friebel een strafworp en wist Dolf, Voorn van afstand te schieten zodat er een 1-2 voorsprong voor de Eemvo gels op het bord prijkte. Het scoren ging vervolgens weer over naar Exakwa dat uitliep tot een 4-2 voorsprong. De immer rommelende Reinoud Toonen wist ook nu onder de korf zich weer vrij te goochelen en had toen geen moeite met de gebo denkans: 4-3. Exakwa liep toch verder uit tot 6-3 waarna beide ploegen in de 20e minuut nogmaals scoorden: allereerst scoor de Ad van de Hoed van afstand voor De Eemvogels en was het Exakwa die de ruststand op 7-4 bepaalde. Het begin van de tweede helft was voor de Eemvogelploeg en het Varen achtereenvolgens Nanda Toonen en Henk Friebel die van afstand scoor den: 7-6. Exakwa maakte ook nog een doelpunt en zo stond na een minuut of tien de 8-6 tussenstand op het bord. Beide ploegen leken nu het kruit te verschoten hebben want er moest tot vlak voor tijd gewacht worden op meer doelpunten maar toen scoorden beide ploegen nog een keer in een minuut tijd: allereerst Exakwa en vervolgens Dolf Voorn voor De Eemvogels: 9-7. Met nog een goede minuut spelen scoorde Ad van de Hoed 9-8 waarmee de eindstand bereikt werd want de res terende tijd was te kort om een ver diende gelijkmaker te scoren. Eemvogels 3 - Excelsior 8 2-2 Een goed beginnende Eemvogelploeg had na korte tijd al een 2-0 voorsprong door doelpunten van Jolanda van Leeu wen en Kees Zeeman. Helaas bleef het bij dit veelbelovende begin want de ploeg viel naarmate de wedstrijd vorderde ver terug en ■moest zelfs toestaan dat Excelsior op gelijke hoogte kwam en zo werd de eindstand 2-2. Doorn j2 Eemvogels j2 1-8 De junioren van de Eemvogels maak ten nog eens duidelijk dat ze wel dege lijk in de markt zijn voor het kam pioenschap en dat ze niet voor niets op een gedeelde eerste plaats staan. In Doorn werd de korfbalvereniging Doorn geconfronteerd met een gecon centreerde en happige Eemvogelploeg die via een 4-0 ruststand uiteindelijk met 1-8 won. Doelpuntenmakers voor De Eemvo gels waren: Laura van Londen 2x, Rien Kraaikamp 2x en vervolgens Karin van Lierop, Marco Kuil. Claudia Touwslager en Herman van Essen 1 x Antilopen aó Eemvogels al 6-1 De aspiranten kwamen er in Leusden tegen Antilopen niet aan en verloren verdiend met 6-1. De ruststand was nog 2-0 maar in de tweede helft liep Anti lopen uit. Linda Martens redde de eer voor De Eemvogels door uit een door loopbal te scoren. Programma Het eerste achttal moet naar Keste- ren en zal daar er flink aan moeten trekken en voor de junioren wacht de zware wedstrijd tegen het Soesterberg- seKVO. In sporthal Beukendal zijn de volgende wedstrijden: 11.30 uur Eemvogels 4 - MIA 5 12.00 uur Eemvogels m l - Soester- k war tier m 1. 14.15 uur Eemvogels j 1 - KVO j 1. In de bekerwedstrijd 2e ronde, waarin Olympia Dames 1 moest aantreden tegen het 1 divisie lager spelende Abcoude [3e plaats, 3e divisie], werd buitengewoon gemakkelijk gewonnen door de dames van Olympia. In de eerste set leek het er op dat Abcoude voor een verrassing zou zor gen, omdat het meteen al een voor sprong nam van 4-11. Maar daarna heeft Olympia 32 punten op rij ge maakt; in de eerste set 11 [gewonnen met 15-11], in de tweede set 15 [gewon nen met 15-0] en 6 in de derde sét, welke met 15-13 gewonnen werd. Dames Olympia 8 - Limvio 3,3-0 Een leuke en fanatiek gespeelde wed strijd ontspon zich tussen Olympia en Limvio, waarbij Olympia duidelijk de maat aangaf. In de eerste set gelukte het het traagspelende Limvio de Soes- ters nog enigszins bij te benen, doch het moest met 15-12 het onderspit delven. In de tweede set groeide het spelpoten- tieel van Olympia en met goede en felle aanvalsballen werd de tweede set ruim gepakt: 15-9. Afsluitend wist Olympia de derde set door goed samenspel en druk vanuit opslag en felle ballen met een verdiend 15-5 te bekronen. Al met al een leuk resultaat een een opsteker voor de nog komende wedstrijden. Heren Leos 5 - Olympia 7,2-2 In een zeer spannende en wisselvallig gespeelde wedstrijd, slaagde Olympia erin haar eerste kompetitie-punt bin nen te halen en nog wel van mede degradatiekandidaat Leos, welke met 1 kompetitie-punt net iets gunstiger stond. Het begint er alle schijn van te krijgen, dat het zevende herenteam van Olym pia pas sukses kan boeken als het op grote achterstand komt te staan. Was er vorige week een achterstand in een set van 12-0 die werd ingelopen tot 12-12, ook nu weer herhaalde zich dit patroonin de tweede set 12-3 achter en in de vierde set 12-6 achter, en dan toch de winst weten af te dwingen. Dat leverde een spannende strijd op getui ge de standen: 16-18, respectievelijk 15-17. Dit stond wel in schril kontrast met de uitslag van de derde set, welke met 15-0 verloren werd en zeker te wijten was aan de uitputtingsslag van de voorgaande set. Uitslag eerste set: 15-10. Hopelijk is dit behaalde resultaat van Olympia 7 het begin van meer suksessen. Junioren jongens Vollkei Al Olympia Al, 1-2 Na een gelijkopgaande strijd in het begin van de eerste set, slaagde Vollkei erin om uit te lopen haar een voor sprong van 14-8, welke door goed aan- vais- en blokwerk van Olynipia werd ingelopen tot 14-11. Een moment van concentratie-verlies aan de zijde van Olympia werd door Vollkei gretig ge bruikt om de nog ontbrekende punt te scoren: 15-11. In de tweede set werd al snel een voorsprong van 0-6 op Limvio genomen. Even werd het nog gevaar lijk voor Olympia, omdat Limvio met prikballen het blok van Olympia ver scheidene keren wist te verschalken, maar uiteindelijk wist Olympia met 8-15 door te drukken. Goede aanvallen en attent blokwerk van Olympia in de derde set, alsmede concentratieverlies bij Vollkei, bracht de Soesters op een verdiende overwin ning van 7-15. V oorbereidingen C-diploma in De Turf Evenals in 1981 zullen ook dit jaar weer voorbereidingslessen voor het C-diplo- ma worden gegeven in het instructie- bad De Turf. Alhoewel dit bad niet geheel aan de eioon voor het behalen van het C-diploma voldoet, kan toch een nuttige en misschien wel nood zakelijke start tot het uiteindelijke behalen voor het diploma worden ge maakt. De opleiding zal worden voort gezet en afgerond in het Soester Na tuurbad. Lestijden De opleiding bevat twee lessen per week, te weten op woensdagen van 13.00 tot 13.30 uur en op zaterdagen van 12.00 tot 12.30 uur. De eerste les begint op woensdag 8 maart om 13.00 uur. In de eerste week van mei worden deze voorbereidingslessen beëindigd en kan men in het Soester Natuurbad de opleiding afmaken tegen het voor dat bad geldende tarief. Rosten Voor de voorbereidingslessen gedu rende twee keer een half uur per week onder deskundige leiding in de periode 8 maart tot en met de eerste week van mei geldt een tarief van 42 gulden voor personen tot en met 14 jaar en voor 15 jaar en ouder 52,50 gulden. Opgave Belangstellenden kunnen zich vanaf heden opgeven bij het secretariaat van de stichting zwembaden Soest, Steen- hoffstraat6 (tel. 02155-16744, toest. 258) of aan de kassa van het instructiebad De Turf, W. Pyrmontlaan 47. Tijden de Nederlandse Atletiek kam pioenschappen Indoor, die in het sport paleis te Rotterdam dit weekend wer den gehouden hebben Soester atleten voor opzienbarende successen ge zorgd. Marcel Klarenbeek werd Nederlands kampioen op de 200 m. in de record tijd van 21.55. Op de 400 m. liep hij in de serie een Ned. record in 47.67. Ook op deze afstand had hij kampioen kunnen worden, maar gezien het feit dat hij die dag 3x 400 m. had moeten lopen werd besloten om alleen de serie 400 m. te lopen en met succes'. Marcel start nu met de voorberei ding op de Europese Indoorkampioen schappen die 6 en 7 maart in Milaan worden gehouden. Karin de Nijs verraste in Rotterdam op de 1500 m. door in de uitstekende tijd van 4.23.63 derde te worden en dus de bronzen medaille te behalen. Zij verbeterde haar persoonlijk record met 4 seconden. Karin de Nijs komt zondag a.s. in ac tie in Norg voor de Nederlandse veld loopkampioenschappen. Een plaats bij de eerste vijf geeft recht op deelname aan de W.K. op 21 maart in Rome. .Aan de Nederlandse veldloopkam pioenschappen in Norg neemt naast Karin de Nijs ook Joop van Leyen horst deel. SPORT Foto: Herman van Dam Het maandag gespeelde volleybaltoer nooi van de Soester Politie Sport Ver eniging [SPSV] is net als vorig jaar gewonnen door het team van de Utrechtse politie. De tweede plaats was voor het team van de Vliegbasis Soesterberg; 3. poli tie Zeist; 4. politie Ede; 5. politie Haarlem en 6. politie Baarn. Aan het toernooi namen dit keer zestien teams deel. Na afloop van een enerverende en sportieve" wedstrijd dag sprak SPSV- voorzitter de heer E. W. Schutzmann woorden van dank. Hij feliciteerde het Utrechtse-team, dat mede dankzij Soester hulp", opnieuw beslag legde op de wisselbeker. Dank bracht hij aan de zes „burger" scheidsrechters („het is helemaal van deze tijd, dat burgers <je politie op foutjes wijzen") en de EHBO-sters voor hun voortreffelijke hulp. Zij wer den bedacht met een cadeaubon. Com missaris J. K. Adema reikt daarna de prijzen en herinneringslinten uit. De wisselbeker en de trofee voor de eerste prijs overhandigt commissaris Adema aan de aanvoerder van het Utrechtse politie-team Zondag 21 februari j.1. werden in de manége van Stichting Ruitersport centrum Eldorado competitiewed strijden verreden voor pony's. Om 10.30 uur beet Christiaan de Ruig het spits af met zijn pony Bartje in de klasse Bl dressuur. De inzet van de deelnemende ruitertjes was gran dioos; ieder streed voor zijn of haar punten of er Olympisch goud te beha len was. De heer C. Vos reikte om 14.00 uur namens het Stichtingbestuur de prijzen uit. Eerste werd Natalie Wollenberg met haar zeer temperamentvolle pony Apache. Stephan Zoetelief volgde haar op de voet en behaalde een verdiende tweede prijs. Tamara Bok reed iets onder haar kunnen, maar werd eervol derde. Vierde werd Wilma de Ruig; deze zeer jeugdige amazone zou later in de middag nog van zich doen spre ken. Regina van Luitelaar werd vijfde. Linda Schiermeyer wist zich nog net in de prijzen te rijden en werd zesde. Vervolgens werd er in de binnenmanè- ge een springparcours opgebouwd met een hoogte van 50 cm. In de eerste manche liet het merendeel van de aan deze rubriek deelnemende equipes een foutloos parcours zien. Het parcours werd verhoogd en een barrage op tijd zou vervolgens de belangstellenden in grote spanning houden. De kleine „spruit" Wilma de Ruig reed met haar pony Bartje een zeer uitgekiend par cours en wist alle andere deelnemers achter zich te houden. Haar broer Christiaan werd eervol tweede. Derde werd Richard de Gier. Ciska Kummer werd vierde en de vijfde plaats was voor Natalie Wollenberg. De rubriek „progressief springen" zou het sluitstuk van deze competitiedag worden. Ook in deze rubriek waren velen foutloos, en het parcours moest tweemaal verhoogd worden naar 90 cm. Tamara Bok reed zich in een goede stijl naar een verdiende eerste plaats. Richard de Gier werd tweede. Natalie Wollenberg werd derde ex-equo met Sasja van Lierop. Vijfde werd Regina van Luitelaar en zesde Ciska Kummer. De jurering was in deskundige handen van mej. Inge Vrij uit Amsterdam, die vol lof was over de inzet van de deelnemers en de verreden dressuur- proeven. Zij vertelde zeer veel plezier gehad te hebben aan het springpar cours van 60 cm. barrage op tijd. Namens het Stichtingbestuur bedank te de secretaris in zijn slotwoord een ieder voor zijn of haar inzet, in het bijzonder het charmante jurylid mej. Inge Vrij en de bedrijfsleider in structeur S. Winkler. De eerstvolgende competitiewedstrijd voor pony's zal op 4 april verreden worden. Botanica ja, "natuurlijk 6-persoons, 36-delig thee-, eet- en ontbijtservies Kadocentrum 1U7.' baarn 02154-15440 Geen geld voor groen De vereniging Soesterbergs Belang heeft gevraagd om door het aanbren gen van een beplanting het Dorpsplein te verlevendigen. Het college heeft besloten dat vanwege de financiële situatie voorlopig geen beplanting op het Dorpsplein zal worden aange bracht. Een ingrijpende reconstructie van het plein betekent dat in de directe omgeving parkeervoorzieningen moe ten worden getroffen. Op dit moment wordt de parkeermogelijkheid op het plein dan ook niet prijsgegeven. Wan neer alleen een aantal bloembakken op het plein worden gezet, dan zullen deze bakken niet tot hun recht komen te midden van de geparkeerde auto's. De in oktober vorig jaar geplante plantaan zorgt al voor een verlevendiging van het plein. Een 24-jarige jongeman uit Hilversum en een 15-jarig meisje uit Nederhorst den Berg zijn in Soest op verzoek van de politie te Valkenswaard aangehou den. Zij wérden gezocht in verband met een inbraak in deze Brabantse ge meente. Ook in Soest waren zij op dit terrein ak- tief. Vijf woningen doorzochten zij. Uit een woning aan de Van Lenneplaan namen zij vierenveertig cheques weg; uit een woning aan de Van Goyenlaan voor vierhonderd gulden aan sieraden en uit een woning aan de Plasweg na men zij sieraden en o.a. een munten- collectie weg met een gezamenlijke waarde van vijfenzestighonderd gul den. Op hun naam staat verder nog een inbraak in een woning aan de Rem- brandtlaan; een (tweede) woning aan de Van Goyenlaan en in een woning te Hilversum. Door een 17-8 overwinning op A.A.V. uit Amersfoort, zijn zondagmiddag 21 februari de heren junioren van BDC handbal kampioen geworden. Na een gelijkopgaande wedstrijd in de eerste 10 minuten, begonnen de BDC Juriioren steeds beter in hun spel te komen en lieten zij zeer goed handbal zien, waar op de tegenstander A.A.V. geen ant woord had. Hierdoor liep de score steeds verder op tot een ruststand werd bereikt van 10-4. In de tweede helft hetzelfde spelbeeld een goed en fel aanvallend BDC, ge steund door een talrijk en zeer enthou siast publiek, werd de stand opgevoerd tot 12-5. A.A.V. ging wat geforceerd spelen om de stand een gunstiger aanzicht te geven, waardoor het spel wat rommeliger werd, hetgeen de goed leidende scheidsrechter echter niet toestond. De BDC junioren bleven ech ter het betere technische handbal spe len, waardoor zij de eindstand van 17-8 bereikte. Een verdiend kampioenschap, waar voor 2 keer per week onder leiding van trainer/coach, Koos v.d. Deijssel hard is gewerkt, waardoor het zeker ook zijn verdienste is, dat BDC zo'n goed spelend heren junioren team heeft. De begeleiding is in handen van Ries Voskuilen. Voor deze beide heren een kroon op hun werk. Zondagavond 28 februari a.s. zal in het clubhuis van BDC aan de Henriette Blaekweg, het feest der BDC-kam- pioenen zijn. Naast de heren junioren zijn reeds kampioen geworden het le en 2e damesteam, het 4e damesteam en het 2e team van de heren senioren. Ook kan op de zondag door een over winning het 3e herenteam het kam pioenschap behalen. Iedereen is deze avond van harte welkom in het club-< huis vanaf 20.00 uur om onder het genot van een drankje en een hapje met een gezellig stukje muziek, de kampioenen en het bestuur te feliciteren met de behaalde kampioenschappen. Restaurant Soester Natuurbad" v. Weerden Poelmanweg 4 Soest Tel. 13156 b.g.g. 22937 Voor een ouderwets gezel lige bruiloft, receptie of bedrijfsfeest. Ook voor uw vergaderingen reserveren wij onze zaal. Als vanouds vaste lage prijzen. Zeer grote parkeergelegen heid. Het gehele jaar geopend Informeer vrijblijvend. Zaal: 200 personen. Zo'n 300 Soester scholieren zullen mor gen, donderdag 25 februari hun krokus vakantie een dagje onderbreken, om naar afdeling jeugdzaken van Volley balvereniging Olympia-Parade hoopt - zich sportief in het volleyballen te kun nen uitleven. Opmerkelijk voor dit gebeuren in het kader van het 30-jarig bestaan van Olympia-Parade is, dat naast de assi stentie van seniorleden, 2 x 30 jeugd leden als teambegeleider of als scheidsrechter zullen fungeren. Vanwege het grote aantal teams, na melijk totaal 58 meisjes- en jongens teams, zal er zogenaamd op „tijd" worden gespeeld. Voor de verschillende „wedstrijdklas sen" betekent dit dan ook, dat zij ui terlijk op de volgende tijden aanwezig dienen te zijn, n.1. 8.15 uur - A-klasse (zesde klassers lagere scholen). 10.55 uur - B-klasse brugklassen) 13.55 uur - C-klasse voortgezet onder wijs). De prijsuitreiking zal geschieden door: De heer J. Hilhorst, in zijn funktie van Direkteur Sportstichting Soest, aan de winnaars in de A-klasse om ca. 11.50 uur. De heer A. H. W. Janus, Alg. Direk teur van Forbo Parade B.V., aan de winnaars in de B-klasse om ca. 14.10 uur. De heer D. Hoekstra, in zijn funktie als plaatsvervangend Burgemeester van Soest, aan de winnaars in de C- klasse om ca. 17.50 uur. Klaverjassen bij Hees A.s. vrijdagavond wordt er in de kanti ne van de voetbalvereniging Hees ge kaart. Toepers en klaverjassers zijn van harte welkom. Zaterdag 27 februari 1982; 09.00-16.00 uur K.N.K.V. korfbal 16.00 - 23.00 uur B.D.C. handbal 16.50 uur meisjes adsp. BDC 5 - Voice Zondag 28 februari 1982 09.00 -18.00 uur BDC handbal 10.00 uur Dames jun. BDC 2 - Sey^ U.00 uur jongens pup. BDC I - Nieuwegein 12.00 uur Dames jun. reg. BDC I - Aristos I 13.10 uur Dames sen. reg. BDC l - i 14.30 uur Heren sen. reg. BDC I - Hercules I 15.45 uur Dames sen. BDC 2 - 16.45 uur Dames sen. BDC 4 - Bbv z Zaterdag 27 februari 09.00 -11.00 uur SVV volleybal 11.00 -12.00 uur Tennisinstr. R. Blok Zondag 28 februari 1982: 09.00 -17.00 uur badminton Badso 20.30 - 22.00 uur basketbal Papillon Woensdag 3 maart 1982: 13.30 -16.00 uur sportinstuif jeugd Zaterdag 27 februari 1982: 09.30 -12.00 uur sportinstuif jeugd 12.00 -17.00 uur badminton Selby Zondag 28 februari 1982: 10.00 -15.00 uur badminton Selby 2er M "JACHTJES 8EAM, J M&r zd H esco^r 2-ou i ic He Svcj< ©erere. voecew FLUORWEG 49-51 - AMERSFOORT - TEL. 033-15548 INDUSTRIETERREIN „DE ISSELT" VAK A IN ELK MERK Zondag 28 februari a.s. organiseert de S.R.J.V. (Stichtse Rij- en Jacht- vereniging) een groot springconcours bij manege De Boshoeve in Soest. Het programma zal bestaan uit 4 ru brieken: Rubriek 1 90 cm., met eenmaal barra ge op tijd. Rubriek 2 Progressief lm., met een maal barrage op tijd. Rubriek 3 1.10 m., met eenmaal bar rage op tijd. Rubriek 4 Progressief 1.20 m., met eenmaal barrage op tijd. Bent u geïnteresseerd en wilt u dit evenement graag van dichtbij meema ken, dan bent u vanaf 10 uur van harte welkom bij manege „de Boshoeve" Beckeringhstraat 45 te Soest. Prijswinnaars van Vandermeer's Helikopterprijsvraag „4 Jaar Auto Vandermeer" op de Fluorweg te Amersfoort wordt gevierd met een feestelijke show en een prijs vraag: een helikopterprijsvraag. De tien prijswinnaars zijn inmiddels be kend en de namen volgen hieronder: J. A. van Zanten, Minstreelpad 56, 3766 BV Soest. Fred Mantel, Rehorstplein 16, 3815 MK Amersfoort. Herman van de Water, Ganzenstraat 9, 3815 JC Amersfoort. W. Hunterslag, Joh. Vermeerstraat 7. 3751 VM Bunschoten. Steffen Akkerman, Fuutstraat 33, 3815 JN Amersfoort. M. Horst, Isseltseveld 43-b, 3812 LG Amerfoort. A. Sloos, Minstreelpad 28, 3766 BT Soest. P. R. Berendse, Wezelpad 4, 3817 WK Amersfoort. J. Verbon, Kapelweg 174-a, 3818 BW Amersfoort. R. Berendse, W. Barendsstraat 70-e, 3814 AT Amersfoort. Zij mogen a.s. zaterdag gratis de lucht in voor een rondvlucht. Donderdag 4 maart, aanvang 19.30 urn- wordt in het gebouw van gemeente werken aan de Lange Brinkweg een openbare bestuursvergadering van de sportstichting gehouden. Aan de orde komt ondermeer de ver deling van de zaalruimte voor het sei zoen 1982/1983. Wat dat betreft blijft praktisch alles bij het oude en het ge organiseerde zaalvoetbal in Soest komt weer niet aan de beurt. De door de sport verenigingen aangevraagde uren wor den over het algemeen exact gehono reerd. Er is slechts sprake van kleine verschuivingen. De indertijd vastgestelde nieuwe prio riteiten zullen pas gehanteerd worden als nieuwe zaalruimte beschikbaar komt. In deze vergadering wordt ook een be sluit genomen op het verzoek van de Damvereniging Soest om toe te mogen treden tot de sportstichting. En dan komt nog aan de orde een voorstel om zich eens nader te bera den over het al dan niet handhaven van de twee trimbanen. Het gaat daar bij om de vraag of handhaven uit gezondheidsoverwegingen wel ver antwoord is. De commissie gezondheidszorg meent van wel, maar het dagelijks bestuur van de sportstichting is het daar zo zonder meer niet mee eens. De gezondheidscommissie heeft on oordeelkundig gebruik voor ogen en ook het feit dat sommige onderdelen van de baan minder geschikt zijn voor ouderen. Daarbij wordt vooral gedacht aan oefeningen die veel kracht kosten, alsmede hang- en steun-oefeningen. De voorstanders van een trimbaan gaan uit van de gedachte, dat een trimbaan een waardevolle voor ziening is, indien wetenschappelijk sa mengesteld en aangelegd: er zorg vuldig onderhoud plaatsvindt en goede voorlichting wordt gegeven. Het dagelijks bestuur van de sport stichting is van mening dat allereerst eens moet worden bekeken welke te kortkomingen de trimbanen in Soest eventueel hebben en wat daar aan ge daan zou kunnen worden. Provincie geeft 114.000,- voor tennisbal Soestdijk Het provinciaal bestuur van Utrecht heeft de Stichting Indoor Tenniscen- een sut,sidie van 114.000,- toegekend als bijdrage in de bouwkosten van een tennishal. De hal. ^r™ee e.en totaalbedrag is gemoeid van ruim twee miljoen gulden, is ge- De gemeente Soest heeft financiële me- dewerking verleend door de erfpacht van de benodigde grond vast te stellen ,er de heIft van het Se»™T kelijke tarief. De hal. die o.m. ider ba- restaurant, vergader- en kantoorruimten bevat, ts vorig jaar in gebruik genomen.

Soester Courant | 1982 | | pagina 12