topper Karnaval 1982 een De Soester karnavalsvereniging de Narre Knollen kan terugzien op een enorm geslaagd Karnaval 1982. De verplaatsing van de Knollenburcht van het Soester Natuurbad naar de Industrieweg bleek een juiste keuze voor het oplossen van het „vervoersprobleem". De belangstelling voor de diverse aktiviteiten beant woordde aan de verwachtingen die de „Narre Knollen" koesterden. Vrijdag avond een driehonderd 30-plussers die zich goed vermaakten op de openings avond die voor deze leeftijdscategorie voor het eerst werd georganiseerd. Zaterdagmiddag, eên van de hoogte punten, de optocht. Mede door het goede weer trok dit evenement een groot aantal toeschouwers. Hierbij is het een goede zaak te kunnen consta teren dat er ieder jaar weer meer werk gemaakt wordt van de praalwagens die tesamen een mooie stoet vormden. Zaterdagavond waren in de Knollen- burcht een dikke 600 mensen tesamen die hossend de avond doorbrachten en zorgden voor een gezellige sfeer in de feesttent. Zondagmiddag had Prins Henk I een verrassing in petto voor de jongste inwoner van Soest, en voor de 100-jari- ge mevrouw Reyerse-Lapée. Hij ver raste hen met een bloemetje en een bezoek met zijn gehele Raad van Elf en Dansgarde. Tijdens zijn twee bezoekjes vierde een menigte van zo'n 400 kinderen in de leeftijd van 6 tot 12 jaar haar karnaval in de feesttent met een gevarieerd programma met twee clowns en diver se leuke attrakties die ervoor zorgden dat de „Knolletjes" een onvergetelijke middag beleefden. Zondagavond was de tent, als ver wacht, tot de nok gevuld met karna- valvierders die er een knotsgezellige avond van maakte en het kostte veel moeite om om 2.00 uur de tent al weer te verlaten waarbij het spreek woord „gezelligheid kent geen tijd" weer bewaarheid werd. Maandagmiddag was de beurt aan de 60-plussers die met een dikke twee honderd mensen acte de presence ga ven op een gezellige middag waarbij eens te meer bleek dat het karnaval niet aan leeftijd gebonden is. Maandagavond was de Veronica- drive-in-show in de Knollenburcht voor de jeugd van 12 tot 18 jaar. Evenals voorgaande jaren een „stormachtige" avond waarbij de tent trilde op zijn grondvesten onder de striemende mu- ziekgolven van de Veronica disc- jockeys. Dinsdagavond sloot Prins Henk I zijn tweede regeerperiode af met een „rus tige avond" in de Kuil en het Luyckje waarna om 12.00 uur de traditionele sluiting van het Karnaval 1982 plaats vond met het begraven van Krelis, het symbool voor het Karnaval. Het bestuur van de Narre Knollen en Prins Henk I met zijn Raad van Elf zagen hun werk het afgelopen weekend meer dan beloond en gaan vol goede moed aan het werk voor het Karnaval 1983. Tijdens de drie-sterrenavond overhandigde Burgemeester Scholten de gemeen tesleutel aan Prins Henk I. Zondagavond: volle oaK. Wethouder Hoekstra arm-in-arm met „het Soester vuilnisprobleem" Soester Courant van woensdag 24 februari 1982 De Prinsenwagen van de Raad van Elf overtrof dit jaar al zijn voorgangers. Met een ingenieuze constructie kon de pop een soepele op en neergaande beweging maken. Prins Henk I inspekteert tijdens het 60 karnaval de erewacht van de matrozen van het M.S. „de Albatros" Knollendammertjes tijdens hun karnaval op zondagmiddag. Een gezellige en feestelijke bedoening. De Knollenbokaal is dit jaar voor de „Smeeing-ploeg" die met hun Paard van Troje de eerste prijs behaalden tijdens de optocht. Twee prijswinnaartjes van het kinderkarnaval. Tijd voor een krentebol is er altijd. Karin Gidding met haar dochter Angelique, de jongste inwoner van Soest, het middelpunt van een bezoekje van Prins Henk I met zijn Raad van Elf en dansgarde. Het financiële probleem van Soest werd op komische wijze in beeld georacht op deze praalwagen. Prins Henk werd met een brandweerwagen uit de twintiger jaren afgehaald van huis. Met zijn dansmariekes en adjudanten werd hij vervolgens naar de Prinsenwagen gebracht. Mevrouw Reyerse-Laapèe, zij wordt 10 april 100 jaar, ontving bezoek van Prins Henk I en ontving uit handen van een der dansmariekes een fraaie ruiker.

Soester Courant | 1982 | | pagina 15