I t Soester industrieterrein studie-projekt Utrechtse studenten ■F==PP kopieën maken bij: 50 Jaar geleden in Soest Brandje in werkplaats door sluiting Soest nu 940 werkzoekenden Aanleg weg door Amelisweerd niet langer uitstellen GEMEENTE ■~x voor: Provinciaal plan openbaar bibliotheekwerk Bouwzaken Hinderwet Verleende bouwvergunningen Openbare commissievergaderingen Hond doodgebeten Nieuw in het INFocentrum Kamer van Koophandel„Eemland" Beschikking Hinderwet 1 1 Werkgroep voor ontwikkeling winkelpool Soest-Zuid Verboden wapenbezit Eenenveertig maal De Kleine Gids ry i/ici cm zy KIELEN met ronde Super-prijsje vrijetijdskleding van oosten Geldkistje gestolen 19 Februari 1932 Het vertrek van Pastoor H. S. Molder Snest<M^oumn^^r^^>ensda£^J|ebruarM9H^ (Openbare bekendmaking) Het kollege van gedeputeerde staten van Utrecht maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 5, lid 2 van de Wet op het openbare bibliotheek werk, bekend dat het provinciaal plan voor het openbare bibliotheek werk in de provincie Utrecht 1983-1985 zoals dit werd vastgesteld door Provinciale Staten op 9 december 1981, gedurende een termijn van 90 dagen na heden ter inzage ligt op de provinciale griffie. Achter St. Pieter 20 te Utrecht, alsmede op de sekretarieën van de Utrechtse gemeen ten. In Soest ligt het plan ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. In het provinciale plan worden de in de provincie Utrecht te realiseren nieuwe openbare bibliotheekvoorzieningen in de periode 1983-1985 aange meld ten behoeve van het door de Minister van CRM vast te stellen lan delijk plan. Gedurende de hiervoor vermelde termijn van 90 dagen kan ingevolge artikel 5, lid 3 iedere belanghebbende schriftelijk tegen het provinciale plan bezwaren aantekenen bij de Minister van CRM. De minister zal bin nenkomende bezwaarschriften ter kennis brengen van gedeputeerde staten. Zo mogelijk in tweevoud, moeten bezwaarschriften worden inge diend bij de Minister van CRM, postbus 5406, 2280 HK Rijswijk. Openbare bekendmaking Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet. Bij het college zijn aanvragen binnengekomen voor: het bouwen van een berging op het perceel Pijperpad 24 te Soest (kad. gem. Soest, sectie G., nr. 7346) het bouwen van een afdak op het perceel Den Blieklaan 77 te Soest (kad. gem. Soest, sectie G., nr. 6210) het uitbreiden van een woonhuis op het perceel Kerkpad N.Z. 40 te Soest (kad. gem. Soest, sectie A., nr. 5-4320) Genoemde bouwplannen liggen vanaf vrijdag 26 februari a.s. gedurende 14 dagen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werk dagen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van b. en w. schriftelijke bezwaren tegen de bouwplannen worden ingediend. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan liggen ter inzage verzoeken van: R. en H. Tammer, Postweg 27 te Soesterberg om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een plaat werkerij op het perceel Postweg 27 te Soest (kad. gem. Soest, sectie E6, nrs. 3485 ged. en 3532 ged. R. Sen, Steenhoffstraat 57-59 te Soest om een vergunning tot het op richten en in werking hebben van een Turks restaurant op het perceel Steenhoffstraat 57-59 te Soest (kad. gem. Soest, sectie A., nrs. 4526 en 4177). Het verzoek van de gebr. Tammer ligt ook ter inzage in de hulpsecretarie Soesterberg. Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen ge durende èèn maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 24 februari 1982. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen colle ge, de aanvrager en de overige aanwezigen. De openbare zittingen worden gehouden op donderdag 18 maart om resp. 09.00 en 09.30 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben in gebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep in stellen, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schrif telijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. Niet-gebonden besluiten Verlening d.d. 19 februari 1982. plaatsen van een hekwerk rond een tennisbaan op een terrein gelegen aan de Birkstraat 136 (kad. gem. Soest, sectie C., nr. 3744) oprichten van een varkensschuur op een terrein gelegen aan de Lange Brinkweg (kad. gem. Soest, sectie A., nr. 4209). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagteke ning van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. maandag 1 maart -16.30 uur - gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg: commissie openbare werken maandag 1 maart - 20.00 uur - gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg: commissie milieubeheer De agenda vermeldt: 2 behandeling van de paragrafen watertypologie" en emissiebronnen" van het milieubeleidsplan bespreking onderwerp en opzet eerstvolgende hoofdstuk van het milieu beleidsplan dinsdag 2 maart -19.30 uur - gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg: commissie ruimtelijke ordening De agenda vermeldt o.m. structuurschema militaire terreinen tennisbaan bij particulier aan de Verl. Kolonie weg zóne-verordening hinderwetperceel Beukenlaan 55 en Birkstraat 105. woensdag 3 maart -16.30 uur - commissiekamer gemeentehuis: commissie algemene bestuurszaken woensdag 3 maart -19.30 uur - gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg: commissie verkeer donderdag 4 maart -19.30 uur - gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg: commissie financiën donderdag 11 maart - 19.30 uur - gebouw gemeentewerken, Lange Brink weg: commissie maatschappelijke dienstverlening en volksgezondheid Op de agenda staat o.m. commentaar op het standpunt van gedeputeerde staten inzake het ziekenhuis Soest/Baarn welzijnsplan 1982/1985 en jaarprogramma 1982. De volledige agenda's en de stukken liggen vanaf heden ter inzage In het INFOrmatiecentrum. 4 Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergaderng kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commis sie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. Foto: Herman van Dam Vermoedelijk door sluiting in de elektrische bedrading van een bureaulamp ontstond maandagmiddag een brandje in een werkplaats bij de woning Station straat 20. Met hulp van omwonenden werden de vlammen met gebruikmaking van enige emmers water gedoofd. De brandweer was snel ter plaatse, maar hoefde niet meer op te treden. Omdat er nog wel veel rook hing, is de hele schuur, inclusief het zoldertje, grondig nage keken. De schade wordt geschat op circa duizend gulden. Eind januari bedroeg het aantal werk zoekenden in het gewest Amersfoort 5065 3319 mannen en 1746 vrouwen. Soest neemt daarvan ruim achttien procent voor zijn rekening; 606 man nen en 334 vrouwen. Tegenover dit enorme aanbod staat wat het gewest Amersfoort betreft, slechts een vraag naar 219 man personeel. Dat is welis waar 14 méér dan eind december maar 151 minder dan vorig jaar eind januari. Twee Duitse herders hebben op de Peter van den Breemerweg een los lopende hond aangevallen en dood gebeten. Het betreft honden van buren. De herders blijken de dood van vier honden op hun geweten te hebben, ter wijl ook een hond door hun agressivi teit zwaar gewond werd. De politie heeft de zaak in onderzoek. Deze week worden met de oproepings- kaarten voor de verkiezingen provin ciale staten ook de formulieren voor de voorinschrijvingen „abonnement Soes- ter Natuurbad" verzonden. Heeft men dit formulier deze week niet ontvangen of is met het kwijtgeraakt, dan kan men in het gemeentelijk INFOrmatie centrum een nieuw formulier halen. Voor 31 maart is het abonnement tien gulden goedkoper. Verder liggen voor geïnteresseerden twee brochures in het INFOcentrum welke gaan over „het minimum jeugd loon, vakantie en vakantiebijslag" en over de stand van zaken sociale verze keringen per 1 januari 1982". 45 Utrechtse studenten aan de faculteit biologie hebben gedurende vijf weken het Soester industrieterrein bestu deerd op vijf facetten. Basis daarbij was de documentatie van de milieuver eniging „Soestdijk geen Stankwijk". Vorige week donderdag werden in de Uithof te Utrecht de resultaten van deze studie aangeboderi aan prof. v.d. Zwan en de universiteitsmedewerker de heer Rik Jos. Aan de forum, waarin namens de ge meente Soest zitting hadden de heren W. Peters en de milieu-inspecteur J. Rodhuisen; namens de milieu-ver- eniging mevrouw E. Rademaker- Beuken en namens het bedrijf Lindner de technisch-directeur de heer K. Grin en de heer L. de Haan, werden daarna vragen gesteld. Duidelijk werd dat de gemeente ener zijds wat het bedrijf Lindner betreft laksheid verweten kan worden, maar dat anderzijds juist in deze tijd het behoud van werkgelegenheid een be langrijke rol speelt. Laksheid werd het bestuur van de gemeente ook verweten ten aanzien van het geven van juridische adviezen aan de milieuvereniging, die daardoor buiten spel gezet werd. Gesteld werd dat het hele industrieterrein aan een onderzoek onderworpen zou moeten De Kamer van Koophandel en Fabrie ken „Eemland" is een van de veertien ondertekenaars van de brief die gezon den is aan de Tweede Kamer in ver band met de aanleg van het ontbreken de deel van de Ri jksweg A 27, door het landgoed Amelisweerd. Uitstel daar van, in verband met een nieuwe studie, noemt men onaanvaardbaar. In de brief wordt aangedrongen op zo spoedig mogelijke aanleg van het ont brekende deel van rijksweg 27. Op nieuw die aanleg uitstellen, voor een studie naar mogelijke alternatieve op lossingen, vinden de veertien onder tekenaars onaanvaardbaar. Er zijn de laatste jaren talloze en diepgaande studies over deze essentiële noord-zuid en oost-west verbinding verricht en daar moet het nu bij blijven. „Daaruit", zegt men, „kunnen geen voor het verkeer èn voor de omwonen den van rijksweg 222 aanvaardbare oplossingen voortkomen. Er zijn im mers geen nieuwe feiten die zo'n studie zouden rechtvaardigen". Men verwijst daarvoor naar het ge sprek dat minister Zeevalking on langs had met de leden van de gemeen teraad van Utrecht. Wel is duidelijk geworden, dat sinds rijksweg 27-zuid werd opengesteld, er sprake is van toenemend verkeer op de provinciale weg Amersfoort-Maart. Ook is gecon stateerd dat het vrachtverkeer steeds meer naar buiten de normale werk uren verschuift. De omwonenden van de weg 222 hebben daardoor te maken met een abnormale geluidsoverlast. De ondertekenaars zijn het eens met de door de minister voorgestelde ge faseerde uitvoering (die verbreding t.z.t. inhoudt), maar dringen nu aan op duidelijke en snelle besluitvorming. En dan zodanig dat de noodzakelijk kapwerkzaamheden uitgevoerd wor den vbbr de aanvang van het broed- seizoen. De brief is o.a. ondertekend door de KNAC, de ANWB; de Algemene Verla ders en Eigen Vervoer Organisatie (EVO); N.O.B. Wegtransport; De KNMV; de Algemene Nederlandse Automobilisten Club (ANAC); de Stiefiting Weg; de (ver.) RAI; de Woning Stichting Tuindorp; de Aktie- groep „Laan van Minsweerd" en de KvK-Utrecht. Bij besluit van 16 februari 1982 heeft het college van b. en w. een beslis sing genomen op het verzoek van de Grondexploitatie Maatschappij A. W. Kuyer en Zn. B.V. te Soest om een Hinderwetvergunning voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een stortplaats van bouwafval op het perceel Verlengde Talmalaan ongen. te Soest (kad. gem. Soest, sectie K., nrs. 838, 839 en 2799 ged. De strekking van het besluit is: positieve beslissing op de beschikking onder voorwaarden ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe. Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 24 februari a.s. ter inzage op de gemeentesecretarie van 09.00-12.00 uur en in de centrale biblio theek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan; a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c. van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht. d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lici, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter inzage legging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof l, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden ge daan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. f INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 - 17.00 UUR worden om exact vast te stellen waar de stank vandaan komt. Groot struikel blok daarbij is dat noch de bedrijven, noch de milieuvereniging voor de kos ten willen of kunnen opdraaien en dat de financiën van de gemeente dat ook niet toelaten. Gezegd wordt in dat verband, dat de milieuvereniging eigenlijk in deze geen taak heeft en het haar taak is de overheid op onjuiste situaties te wij zen. De vereniging doet dat ook maar stuit op onbegrip en onwil bij de overheid en de bedrijven. Een buurtonderzoek leverde de studen ten het resultaat op dat twintig procent van de ondervraagden menen dat de stank veroorzaakt wordt door Lindner. Grote twijfel bestaat er bij de onder zoekers ten aanzien van Lindner's opgave van de financiële situatie van het bedrijf. De directie beweert al een half miljoen in milieu-vriendelijke maatregelen gestoken te hebben, maar dat blijkt over een periode van tien jaar te zijn. Vermoed wordt ook dat het bedrijf nu financiële gegevens ach terhoudt om de aanschaf van een na- verbrandingsinstallatie te kunnen voorkomen. Opmerkelijk is overigens ook dat de ruim twee jaar geleden door de ge meente aangezegde sluiting, door het uitblijven van een uitspraak van de Kroon, nog niet is uitgevoerd. Als mogelijke reden daarvan wordt aangevoerd het feit dat de geschilpun ten, door maatregelen van het bedrijf, inmiddels uit de weg zijn geruimd. Alle partijen zijn het er inmiddels wel over eens dat er op korte termijn toch een oplossing voor het probleem ge vonden moet worden en dat er niet op de Kroon-uitspraak moet worden ge wacht. Want het stinkt nog steeds op het Soester industrieterrein. Dat de partijen daartoe bereid zijn, menen de studenten te kunnen afleiden uit de bereidwilligheid van alle par tijen om aan hun onderzoek mee te werken. De vijf facetten waarop de studie zich richtte warenalgemeen-werknemers- financiën-stank en omwonenden. Er is een werkgroep samengesteld die zich bezig gaat houden met de ontwik keling van de winkelpool Soest-Zuid. In deze werkgroep zijn vertegenwoordigd de gemeente, de winkeliersgroep Hartje-Zuid, de verspreide winkeliers, de consument en de projectontwikke laar. De Soester Ondernemer zal de mensen aanwijzen die vanuit Hartje- Zuid en vanuit de verspreide winkels in de werkgroep zitting gaan nemen, terwijl de Vrouwenraad Soest de con sument-vertegenwoordigers gaat aan wijzen. De projectontwikkelaar is Em- peo (Bredero Vastgoed) uit Utrecht. De eerste fase zal een verkennende fase zijn, welke zal bestaan uit het inventariseren van gegevens, het on derzoeken van de ruimtelijke, finan ciële en verkeerskundige mogelijk heden, het opstellen van de uitgangs punten en randvoorwaarden en het zo mogelijk opzetten van een ideeën- schets. Het is de bedoeling dat de werkgroep over ongeveer twee maanden de ver kennende fase heeft afgerond en in de vorr. van een notitie aan het college, van burgemeester en wethouders zal aanbieden. Vervolgens zal de notitie besproken worden in de openbare ver gadering van de commissie ruimte lijke ordening. De gemeenteraad heeft in september 1980 gekozen voor een twee-polig win kelcentrum in Soest: Van Weedestraat en Soest-Zuid. Tegen een 29-jarige man uit Naarden maakte de politie proces-verbaal op voor verboden wapenbezit. In zijn ca ravan aan de Beckeringhstraat werd een geweer met geluiddemper gevon den. Van de 5065 werkzoekenden is bijna 38% jonger dan 23 jaar. Eind vorige maand stonden er bij het gewestelijk arbeidsbureau 995 jongens en 932 meis jes onder die leeftijd ingeschreven. Het betekent dat bij de mannen 31% van de totaal 3319- en bij de vrouwen zelfs 55% van de totaal 1746 werkzoekenden jon ger is dan 23 jaar. Naar beroepsgroepen gaat het om 1071 werkloze bouwvakkers; 577 metaal arbeiders; 781 uit de sector handel; 1076 administratief personeel; 274 uit het onderwijs; 381 medische sector; 149 huishoudelijk personeel en 1257 ongeschoolden. De doorstroming, het aantal inschrij vingen tegenover het aantal uitschrij vingen, liep vorig jaar ook terug en is nu gekomen op 66%. Het gaat om 1015 inschrijvingen en 668 uitschrijvingen. Vergeleken met provincie en het hele land is het percentage nog betrekkelijk gunstig. Bij de mannen is het percen tage werkzoekenden 6,9; provincie 7,1 en Nederland totaal 10,7. Bij de vrouwen zijn deze percentages respectievelijk 11,6, provincie 9,6 en Nederland 12,6. De stad Amersfoort heeft thans 2672 werklozen (1743 mannen, 929 vrou wen); Baarn 509 344 m., 165 vr.); Bunschoten 289 (203 m., 86 vr.); Eem- nes 134 97 m., 37 vr.Leusden 355 (212 m., 143 vr.) en Woudenberg 166 (114 m., 52 vr.). Voor de eenenveertigste keer is thans „De Kleine Gids voor de Nederlandse sociale zekerheid" verschenen. Deze succesvolle en nuttige uitgave van de Vereniging Van Raden van Arbeid geeft al sinds jaar en dag praktische informatie over bijna alles in de socia le verzekering. Verder zijn enkele hoofdstukjes over Algemene Bijstandswet, Rijksgroeps regeling werkloze werknemers, Wet Sociale Werkvoorziening en het Voor lichtingscentrum Sociale Verzeke ring opgenomen. Ook vindt men er een duidelijk schema in dat de sociale verzekeringswetten en de daarbij be horende uitvoeringsorganen laat zien en een samenvattend overzicht van de sinds 1 januari j.1. geldende premies en uitkeringsbedragen. Om het geheel te completeren is een adreslijst in het boekjes geplaatst, dat de adressen vermeldt van alle bij de uitvoering van de sociale verzekering betrokken in stellingen. De gids is voor een gulden verkrijg baar bij elke Raad van Arbeid. Wie toezending per post wenst, moet er op rekenen dat portokosten in rekening worden gebracht. v.V\feedestraattlc tel.12424 Soest Soesterbergsestraat 57 (t.o. Busstation) Soest - Tel. 02155-13109 Een inbreker nam uit de Lindenhof, het gezinsvervangend tehuis aan de Van Weedestraat, een geldkistje met 270 gulden weg. Om binnen te komen forceerde hij een raam. INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der redactie Geachte Redactie. Zoudt U een plaatsje willen geven om een lans te breken voor een klasse van intellectueelen, die lijden, als geen andere klasse, onder de crisis. Het zijn de kunstenaars, die lam geslagen zijn. Alleen vooraanstaan den in de kunst komen er wel door. Maar de jongeren, de jongeren! En nu kort en goed waar het om gaat. Een bridge-concours te houden op 27 Februari a.s. om 8 uur nam. in „Hotel Monopolo" op het Stationsplein te Amersfoort. De opbrengst komt ten goede aan jonge kunstenaars, die het meer dan noodig hebben. Als prijzen zijn beschikbaar gesteld: le prijs: Een kunstwerk van P.«P. Schiedges, „Op de Beek te Amersfoort" en een id. van Toorop, getiteld „Verriest". 2e prijs 2 x Iets van Theo Sukkel, getiteld: „In den winter". 3e prijs: Kunstvoorwerpen enz. enz. Inleggeld 2,- per persoon boven 21 jaar, 1,- per persoon tot 21 jaar. De heer Ittman, hoek Utrechtsche- straat, heeft zich bereid verklaard de prijzen op Maandag 22 Febr. en volgende dagen, in zijne vitrine te expooseren. Er wordt met vaste partner gespeeld. Heeren, dames, heer en dame. Wie geen partner heeft, melde zich aan, dan zorgt de leiding voor samenvoeging tot een partnerschap. De leiding berust bij: den heer en mevr. Visscher-v. Eijken, Weyersstraat 3 en den heer en mevr. Prins-Fortuin, Beekenstr. 14, waar men zich, liefst zoo spoedig mogelijk, aanmelde, alsmede bij ondergeteekende. Hoogachtend, Mevr. SCHIEDGES, Schimmelp.straat no. 62. Vereeniging voor Jeugdherbergen in Gooi- en Eemland In overleg met het Comité van bijstand voor de jeugdherbergen de Hei debloem, onder eere-voorzitterschap van den burgemeester van Soest, en de bestaande groep Soest voor Jeugdherbergen, tracht de Vereeni ging voor Jeugdherbergen in Gooi- en Eemland thans te komen tot op richting van een afdeeling Baarn-Soest, teneinde, in overeenstemming met andere plaatsen, in haar district, aan het jeugdherbergwerk ook in deze gemeenten een meer blijvend karakter te geven. De oprichtings vergadering daartoe zal plaats hebben op 23 Febr. a.s. te 8.30 uur, in het gebouw „Religie en Kunst" te Soest, terwijl dan tevens getracht zal worden een definitief afdeelingsbestuur te vormen. Vredes-actie Het Bestuur van de Vereeniging „Kerk en Vrede" alhier, deelt ons mede, dat het in hare bedoeling ligt om Vrijdag 4 Maart a.s., des avonds te 8 uur, in het gebouw „Religie en Kunst", Rembrandtlaan 20 alhier, een Openbare bijeenkomst te houden. Mr. K. P. van Westen Jr., die alhier geen onbekende is, zal daar het woord voeren met het onder werp: „Het dwaze Gods is wijzer dan de menschen en het zwakke Gods is sterker dan de menschen". In dit onderwerp zal Mr. van Westen trachten aan te toonen, dat oorlog principieel onaanvaardbaar en practisch waanzin is. Verdere bijzonderheden omtrent deze bijeen komst zullen in een eerstvolgende nummer van dit blad bij advertentie worden bekend gemaakt. Zijn afscheid. Wij vragen U Beweerden wij te veel in ons vorig nummer, toen we meenden, dat het onzen zoo beminden herder zwaar zou vallen van zijn schapen en zijn schaapstal te scheiden? Hebben wij te veel gezegd, toen wij beweerden, dat het leedwezen van deze schapen nog grooter zoude zijn dan van den herder, nu deze zoo onverwacht uit de schaapstal werd weggerukt. NeenWij wisten zelf niet, dat wij allen, een enkle zwart schaap wellicht uitgezonderd, zoo aan onzen herder waren gehecht. Hij was voor on^ geen pastoor. Hij was meer, ontzaglijk veel meer. Hij was onze heraut, die ons steeds moedig voorging in den strijd voor Christus, daarbij niet, lettend op eigen goed en eigen gezondheid als het moest; hij was de barmhartige onder ons, armen; hij was onze trooster en wegwijzer in tijdelijke en geestelijke zaken en niet minder in deze benarde tijden; hij was onze vriend, onze weldoener. Dit alles beseften wij eerst goed, toen hij Zondag voor het laatst tot ons sprak. Het waren weer de woorden vai> onzen zorgvollen vader, die zich zoo gaarne zou hebben vastgeklampt aan alles wat hem in die weinige jaren zoo dierbaar was geworden; aan zijn kerk, zijn werk, zijn groote en vooral zijn kleine schapen, aan zijn ontzaglijk vele vrienden, ja zelfs aan hen, die hem beleedigd en bedroef hadden. Zeer dankbaar waren we voor zijn zegen. Maar niet minder be droefd; we voelen ons verlaten als kinderen van een gezin, waarvan de moeder wordt weggerukt. Hoe goed deed ons op dit moment de belofte, dat hij nog éénmaal zou komen, om ons de hand te drukken. Het was een zalf op de vele geslagen wonden.

Soester Courant | 1982 | | pagina 5