Kom praten over de Rente-Rust Hypotheek m Gezicht '82: Een aardig gezicht Fopartikelen gein of ongein? m Rente-Rust Hypotheek fiU DRUKKERIJ SMIT BV 7". Sa ALLESBRANDERS dansk ovn FOTO STRIP- HAAL im SNAPOUT-SETS KETTING - FORMULIEREN 60 VERSCHILLENDE MODELLEN NOORSE HOUTKACHELS... Een htês kopen? Zorg voor een veilige hypotheek! de rente gekooid -<* J. A. SMORENBURG Begrafenisondernemer in Soesterberg, Soest en omstreken schoonmoeders jaloers? Een begrip Onze specialiteit geboren: VOORZET HAARDEN INBOUW HAARDEN ROOKAFVOERKANALEN 600 SOORTEN TEGELS en PLAVUIZEN Onplezierige rente wijzigingen kunt u nu in toom houden; met de Rente-Rust Hypotheek die ervoor zorgt dat u elk jaar precies weet waar u aan toe bent. Want bij de Rente-Rust Hypotheek wijzigt de rente zich niet meer schoksgewijs maar bijna onmerkbaar geleide lijk. Kom daarom eens praten over de Rente-Rust Hypotheek. Ook als uw hypotheekrente binnenkort wordt herzien. Dat kan bij uw makelaar maar ook op ons info centrum in Amersfoort, Regentesselaan 34, tel. (033)3 04 70. Maandag t/m vrijdag 9.00-16.00 uur, donderdag avond 18.30-20.30 uur. Welkom op onze voorlichtingsavond in Café-Restaurant "Darthuizen" Pr. Hendrik laan 1 in Soest op dinsdag avond van 19.00-21.00 uur. Bouwfonds Het opvallendste van de brillen anno 1983 is hun onopvallendheid. Geen strenge lijnen of grote glazen meer, maar ragdunne monturen, veelal zonder onderrand, die het gezicht een zachte, vriendelijke uitdrukking geven. Het gezicht '82 draagt een minimum aan bril. Een minimum dat wordt bereikt door uiterst dunne pootjes (de zogenoemde brilveren) en een dunne, vloeiende wenkbrauwlijn. De monturen zijn van zilver- en vooral goudkleurig metaal of van transparante kunststof. *8 Kunststof damesmontuur, transparante neus, randloos aan de onderkant. Brillen zonder opsmuk of slechts sim pel versierd met een bescheiden kleur- lijntje, een karteltje of - bij de dames modellen - wat glinstertjes of opge schilderde bloemetjes. Waar de onderrand ontbreekt kunnen de glazen (nu al in 70cy van de gevallen gemaakt van weinigwegend kunststof) worden geslepen in een model naar keuze. De opticien maakt er aan de on derkant een groefje in en zet ze met een nylondraadje onzichtbaar vast. Monturen zonder onderrand geven de opticien en zijn klant een grote vrijheid wat betreft de vorm van de glazen, ook al zal in 1982 de keuze het meest vallen op een vloeiende variatie op de vlinderlijn. Wie echter de voorkeur geeft aan de hoekige 'notabelen'-look (zoals de huis arts en de notaris vroeger droegen) of aan het vertrouwde pilotenmodel, kan zijn of haar wensen vervuld zien. Ook wat de kleur van de glazen betreft valt in 1982 weer veel te kiezen. De mogelijkheden voor kleuren en kleur combinaties zijn bijna onbeperkt, hoe wel in 1982 naar bescheiden kleurtjes de voorkeur zal uitgaan. Het zoge naamde 'bi-color' effekt - voor vrouwen oogschaduw-effekt aan de bovenkant van het glas en aan de onderkant 'blos jes op de wangen' - zal in 1982 door zetten. Ska en schroefjes De lichte, onder)randloze brillen zijn er niet alleen voor dames en heren, ook kinderbrillen zijn in 1982 in deze stijl te koop. Een aparte groep wordt gevormd door de jongeren, die na Punk en New Wave in de Ska-stroming zijn beland. Zij zul len kleine brilletjes uit metaal en kunst-' stof dragen, soms ook kleurige uit schieters in hardblauw of hardgeel. De Cartier-schroefjes, in de afgelopen zomer een 'must' voor horloges en armbanden, zijn nu ook in de bril- kollekties bij de opticien terug te vin den. Kunststof montuur in doorgevoerde vlinderlijn; onder randloos; Cartier-schroefjes; ook als zonnebril. van weedestraat 17a soest - tel. 17120 Gen. Winkelmanstraat 92 Soesterberg Telefoon 03463 -1223 - 1458 Tevens verzorging van crematie. Algehele verzorging door geheel het land (Geen klassesysteem/ Volgens óns niet altijd Maar als üwa.s schoonmoeder straks uw trouwkaart uit onze Kennemer Kaarten Kollektie ontvangt, dan zal zij zeker zeggen tegen uw a s. schoonvader: 'Tóch hebben wij iets gemist bij 't begin van ons huwelijk' Dus. mensen-met trouwplannen. kom snel eens bij ons naar die uitgebreide en smaakvolle kollektie' nuwelijks-en dankbetuigings kaarter* kijken' Drukkerij Smit Van Weedestraat 29 \Telefoon 14152 W SPECIAALDRUKKERIJ VOOR BEDRIJFSFORMULIEREN voor kwaliteitsdrukwerk. Van het eenvoudige naamkaartje tot het meest ingewikkelde meerkleurendrukwerk. drukken van Bedrijfsformulieren, zoals Formulieren die veel tijd, dus geld besparen. Ook in levertijd kunt U tijd besparen. Levertijd, indien nodig, 4 a 5 weken. Levering van kettingformulieren in alle gangbare inch-maten. VAN WEEDESTRAAT 29 TELEFOON 02155-17914 POSTBUS 57 3760 AB SOEST Wat de grot van Ali Baba voor de 40 rovers was, zijn tegenwoordig de win keliers die fopartikelen verkopen voor kinderen; de aanplakbaarden, mas kers en allerlei soorten make-up heb ben voor kwajongens nog steeds hun aantrekkelingskracht niet verloren. Maar fopartikelen zijn ook handels waar geworden en af en toe zijn ze, voor jong of oud, niet zo onschuldig als ze eruit zien. Sinds wetenschappelijk onderzoek uit wees dat niespoeder, stinkbommen en traangascapsules samengesteld kun nen zijn uit gevaarlijke chemische stoffen, kunnen ze niet meer als on schuldige grappen worden opgevat. Niespoeder kan bijvoorbeeld de stof 3.3 dimethoxy-benzidine bevatten en in dat geval is het geen grap meer. Deze stof vertoont namelijk een onrustba rende overeenkomst in structuur met het kankerverwekkende benzidine. Het gevaar van stinkbommen schuilt in de aanwezigheid van ammonium- polysylfide dat voor het vrijkomen van schadelijke dampen met een bijtende uitwerking zorgt. Vastgesteld werd dat zelfs betrekkelijk kleine hoeveelheden van deze stof de oorzaak zouden kun nen zijn van huid- of oogonstekeningen. De methylbroomacetaat bevattende traangascapsules tenslotte tasten de ademhalingsorganen en de ogen aan. In verschillende Europese landen zijn bepaalde geïncrimineerde stoffen reeds verboden. Toch zijn tot op heden geen pogingen gedaan de nationale reglementeringen op dit gebied aan te passen. De Commissie van de Europese Ge meenschap heeft, om kinderen beter te beschermen, zojuist een richtlijn voor gesteld die in alle Europese landen van kracht zal zijn. Zo zullen fabrikanten voortaan verplicht zijn de samenstel ling van bepaalde produkten te wijzi gen. Zij zullen gevaarlijke stoffen die in hun preparaten zijn verwerkt door andere, minder schadelijke, stoffen moeten vervangen. Controle deel 3 kentekenbewijs Vanaf 2 maart zal de politie stelselma tig alle in de gemeente geparkeerde voertuigen controleren op de aanwe zigheid van het nu geldende deel 3 van het kentekenbewijs. Ook Soesterberg ontkomt daar niet aan. Een zéér uitgebreide en bijzonder smaakvolle serie geboortekaarten. Wij noemen haar: Kennemer Kaarten Kollektie. Dus; a.s. vaders en moeders, kom tijdig bij ons langs en kies op uw gemak uit de 133 verschillende ontwerpen. (Trouwens. u kende ons misschien al wel via onze unieke kollektie verlovmgs- huwelijks-en dankbetuigingskaarten Drukkerij Smit Van Weedestraat 29 Telefoon 14152 ÉBÉ Jotul houtgestookte kachels en voorzet- haarden zijn natuurlijke warmtebronnen die te hulp komen als de elementen de mens de voet dwars zetten. Wanneer de gas- of olieverslindende CV-ketel nog bezig is het circulatiesysteem op temperatuur te brengen, verspreidt Jetul al een aangename warmte in het vertrek waar u het meest verblijft: de huiskamer. Dat u met Jetul selectief kunt verwarmen is dan ook met te veel gezegd. En het is nog gezellig ook. Met één pijp in de schoorsteen is Jetul brandklaar. Ga net als de Noren ook „Jetullen zomeren winter door. mmm JOl L L Showroom: Geopend maandag t/m vrijdag 8.30-18.00 uur, vrij dagavond 19.00-21.00 uur, zaterdag 9.00-16.00 uur 500 mz showroom KERKSTRAAT 109 - Soest - 02155-21550 praktische tips voor fotografen in de vorm van een foto-drieluik Als u wilt weten of een mens van nature een optimist is of een pessi- ^S'mist, dan moet u eens bladeren in een paar fotoalbums. Er is geen twijfel mogelijk: een mens is van nature een optimist. Ook al beleeft iedereen in het leven prettige en minder prettige dingen, in onze albums vind je alleen foto's, die herinneren aan gelukkige en vrolijke momen ten. Een van die leuke motieven is natuurlijk de vakantie, maar gelukkig zijn er ook in de rest van het jaar voldoende aanleidingen om foto's te maken, die we later met een glimlach zullen bekijken. Een van de jaar lijkse evenementen, die daarvoor in aanmerking komen is het carnaval, dat tegenwoordig ook boven de grote rivieren door velen uitbundig wordt gevierd. Carnaval bestaat uit verschillende elementen en er zijn feestvierders, die ze niet allemaal met vaste hand op de plaat kunnen zetten. Toch is er één onderdeel, waar veel wordt gefotografeerd en dat is de in veel plaatsen gebruikelijke carnavalsoptocht, waarin de kinderen een belangrijk aandeel hebben. Is er voor de kleinen een grotere bron van plezier dan dit verkleed- festijn? Wie daar geen foto's van maakt, zal er later spijt van krijgen. Zulke foto's horen in het jeugdal- bum. Natuurlijk richt ieder mens de camera bij zo'n gele genheid vooral op de eigen kinderen ofkleinkinderen Dat kan meestal het beste bij het begin- of eindpunt van de tocht omdat daar meer mogelijkheden zijn voor het maken van geslaagde plaatjes met een ge schikte achtergrond. Tijdens de tocht zeifis deze mo gelijkheid er vaak niet. En als u toch bezig benf maak ook wat plaatjes van de kinderen van buren of vrien den. Want foto s van blijde momenten zijn bij ieder een altijd welkom.

Soester Courant | 1982 | | pagina 6