1 O Volgende week heropent een nieuwe Schoemakerü Karnaval in „Molenschot" I R Stalenhoef bv I SCHOEMAKER BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM Nog 7 nachtjes slapen Schoemaker video-film verhuur VVV nieuws Gevoelige tik voor Nederlandse export Euro Video Cuub HET CULTUREE CENTRUM IN SOEST Onze zaak is tijdens de verbouwing wel open.Straks vindt u een totaal nieuw interieur, veel overzichtelijker presentatie van kleuren TV en stereo-apparatuur, een aparte video-demonstratieshop waar 20 videorecorders en camera's speel- klaar staan opgesteld. Een enorme keus in wasautomaten en koelkasten, een eigen gezellige platenwinkel. Door inkoopcombinatie bereikten wij met 1400 collega's een lage prijs, voor u extra voordeel. Natuurlijk blijft de echte Schoemaker zekerheid. Een extra uitgebreide technische dienst, voortaan direct voor konsumenten be reikbaar, staat borg voor vlotte vakkundige service. Schoemaker voor alle zekerheid! Donderdag 25 februari: Filmhuis: Pourquoipas? Zaterdag 27 februari: Filmhuis extra: film: Permanent vacation Punkband: TheMorbids Zondag 28 februari: Kinderfilmhuis: film/doemiddag met de film: Het roofdier Tot en met 28 februari: Tentoonstellingen Devaluatie Belgische franc: Kursus Vogelherkenning' I i het bezit tgrecht en loeten be- aangiften. nktie, ter- tegemoet in 9A >end tot ïuur. anden- PRAAMGRACHT5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552 Soester Courant van woensdag 24 februari 1982 Auto-plaatwerk/Spuitbedrijf 1e Heeserlaantje 2 Soest J Telefoon 02155-18600 f Steenhoffstraat 46 telefoon 02155 - 195 77. scliocmnkcr SOEST: WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT - TEL. 02155-17253, technische dienst 10344 ^1 Kies bij Schoemaker uit honderden verschillende Video films. Ontspanning thuis! Videofilms op VHS - Betamax en VCC 2000. Een uitvoerige folder ligt voor u klaar. Wordt lid en huur voor 19.50 per 4 dagen KINDERFILMS, TEKENFILMS, OORLOGSFILMS, WESTERNS, LACHFILMS, EROTIEK enz. enz. Van Weedestraat 78 Tel. 02155-10344 Soest Zondagmiddag 28 februari 1982 organi seert de werkgroep Kinderfilmhuis Artishock een film/doemiddag in het Artishockgebouw aan de Steenhoff- straat 46. Er wordt gestart met de film: ,,Het roofdier" (8-12 jaar). Het verhaal gaat over twee school jongens Roland en Hugo. Als zij op een dag op de velden lopen ontdekken zij een verscheurd schaap. Dat kan alleen maar een wolf gedaan hebben en inderdaad ontdekken zij de wolf als ze zich verdekt hebben opge steld. De vader van Roland wil de wolf neerschieten voor hij meer schade aanricht, maar door een list weten de jongens dit te voorkomen. Zij bouwen een val en als de wolf het vlees in de kooi heeft besnuffeld, trekken de jon gens de val dicht. De wolf is gevan gen. De dorpsbewoners willen het dier doden maar dh jongens brengen hem naar de dierentuin, zodat hij kan blij ven leven! Na afloop weer gelegenheid om aan al lerlei aktiviteiten deel te nemen zoals: kleien, toneel, tekenen, dia's maken enz. Aanvang: 14.00 uur. Einde: Plm. 16.30 uur. Toegang: 2,-. Gratis limonade plus een appel. Voor ouders/begeleiders is er een kop je thee. Telefonisch reserveren zondag 28 fe bruari vanaf 13.00 uur onder nummer 02155-19577. Schilderijen van Ray Schlunk. Dagelijks geopend van 14.00-16.00 uur. Toegang vrij. Vele nieuwe kwaliteitsfilms (geen slechte copieën) FR. 1978 kleur 93' Alexa, Fernand en Louis wonen samen in een buitenhuis. Twee mannen en een vrouw. Fernand, de oudste man, zorgt voor het huishouden. Louis brengt wat geld in als pianist en Alexa ondersteunt de huishoudkas door oude mensen verhaaltjes voor te lezen voor het sla pen gaan. Een harmonieus trio dat elkaar, ook seksueel, in een drie-een heid lief heeft. Wanneer Fernand Sylvie ontmoet en het huis verlaat, raakt het overblijvend duo uit balans. Ook Alexa gaat er even vandoor, maar wanneer Fernand met Sylvie terugkeert durft niemand de nieuwkomer te vertellen hoe het trio „Permanent vacation" regie: Jim Jarmusch USA 1980 kleur 77' Permanent Vacation is de eerste speel film van Jarmusch (26) die op festi vals in onder andere Berlijn en Rot terdam (1981) veel succes oogste. De film volgt tweeënhalve dag uit het le ven van Aloysious Parker. Een jongen zonder vaste woonplaats, zonder een thuis, zonder school en zonder werk. Hij heeft alle mogelijke situaties en de meest uiteenlopende mensen leren kennen; bijna allemaal mensen die uit het gewone leven gestoten zijn. Nu, op zijn zestiende, maakt Allie kennis met andere niet-aangepasten en hij verliest ze weer uit het oog. Voort durend is hij in beweging, altijd voor uit, onverschillig wat het is dat hem opjaagt. Aanvang: 21.00 uur. treden wordt een eigen filmpje,van de band gedraaid. De Morbids spelen in deze vijfmans-bezetting zo'n twee jaar samen. Aanvang: plm. 23.00 uur. Voor de hele avond: Entree: 7,50/CJP 6,-. Morbids De Morbids een punkband uit Amster dam spelen hoofdzakelijk eigen num mers. Hun muziek is uitermate dansbaar: ruige punk, reggae en dreigende doem. De teksten zijn militant en gaan over politiek en maatschappijfascisme, de Paus, Zuid Afrika e.d. Tijdens het op- Vanaf 13 februari tot en met 12 april wordt in het Utrechtse Centraal Mu seum een tentoonstelling gehouden van werken van C'harley Toorop. Deze ten toonstelling zal van di. t/m za. geopend zijn van 10-17 uur en op zondag van 14-17 uur ook op feestdagen Fredy Hameiers-Schild uit Blaricum exposeert van 20 februari tot en met 6 maart 't Spant te Bussum. Openings tijden ma. t/m vr. 10-16 uur, zaterdag 10-12 uur en de toegang is gratis. In de Jaarbeurs te Utrecht is van 'li t/m 15 maart a.s. de Kunstbeurs l treoht 'X2, beeldende kunst na 1850 in literatuur en kunstboeken, munten, penningen, archeologie, etnografie. Voor de liefhebbers. Het Rijksprijzenkabinet van het Rijks museum te Amsterdam brengt een bijzondere expositie: Hokusai en zijn school. Japanse prenten, ca. 1800-1840. De tentoonstelling is van 27 februari t/m 9 mei a.s. Het ABN Wereld Tennis Tournooi wordt dit jaar gehouden van 15 t/m 21 maart in Sportpaleis Ahoy te Rot terdam. Kaarten en inlichtingen over dit tournooi kunt u krijgen aan ons kantoor. In het kader van.de Amsterdam art weeks, die gehouden worden van 5-21 maart a.s., zijn er tentoonstellingen, galeries, concerten, ballet, opera, oude en moderne kunst, experimentele kunst en theater en speciale kunstvei lingen. Wij hebben een folder met data en evenementen voor u gratis klaarlig gen. De lente komt in zicht, al lijkt het er soms nog niet op, maar op 26 maart opent DE KEUKENHOF te Lisse toch haar poorten. Tot en met 23 mei zijn de kassa's dagelijks geopend van 8- 19.30 uur. De tulpen bloeien van hall' april-eind mei; de narcissen van begin april-eind april en de hyacinten van half april-eind april. De entreeprijs is 7,- voor volwassenen en 3,50 voor kinderen. Op woensdag, de ge zinsdag, kunnen kinderen t/m 12 jaar echter gratis met hun ouders mee. Een kleurige folder, met een route kaartje ligt voor u klaar, kinderen t/m 12 jaar echter gratis niet hun ouders mee. Een kleurige folder, meteen routekaartje ligt voor u klaar. Een markt bezoeken is gezellig, ook met kinderen. Op zaferdag bijvoor beeld kunt u in Haarzuilens van 10-13 uur naar de Bric a Brac, een rommel markt aan de Eikstraat. In Utrecht is van 7-14 uur aan de Willemstraat ook een rommelmarkt; van 7-16 uur op het Janskerkhof en van 8-17 uur aan de Oude Gracht een bloe menmarkt. Voor een antiekmarkt kunt u in de Voorstraat van 9-17 uur naar De Ossekop en aan de Vismarkt is van 12-17 uur een Postzegelmarkt. Een extraa'tje in Utrecht is dan een bezoek met rondleiding aan de Molen „Rijn en Zon", in de Adelaarstraat. Dat kan van 10-11 uur. Entree 2,-, kinderen onder begeleiding l,-. Der Zigeunerbaron is te beluisteren in Theater Carré van 11 maart t/m zon dag 28 maart a.s. Op zondag 14 en 28 maart alleen mati nee, aanvang 14 uur. De prijzen zijn van 27.50- 10.-. Dichterbij kunt u genieten in Theater ,,De Fiint" te Amersfoort van „Der Wildschütz" van Albert Lortzing, ge bracht door het jubilerende Amers- foortse Opera en Operettegezelschap, op 5 en 6 maart a.s. Toegangsprijs 17,50 p.p. Aanvang; 5 en 6 maart 20.15 uur. Kaarten ook vanaf 1 uur voor de voorstelling aan de kassa van de Flint. De gids voor de Gooi- en Vechtstreek is binnen. U treft hierin weer een schat van gegevens aan over routes, fiets verhuur, theaters, restaurants, wan delingen, enz. enz. Ook vindt u een plattegrondje van de plaatsen in het Gooi. Handig! De prijs heeft geen be zwaar te zijn 1,75. Het Nut te Soest organiseert op don derdag, 25 februari in De Open Hof in de Veenbesstraat 2 een lezing over „Volk zonder grenzen, ontmoetingen met zigeuners", door Wina Born. De avond begint om 20.15 uur en is voor iedereen toegankelijk. Niet-Nuts-leden moeten een toegangsprijs betalen. Van de GOOILANDER ontvingen wij een opgave van de voorjaarsdagtoch ten voor de periode van maart t/m mei 1982. Er zijn zeer aantrekkelijke toch ten bij. Komt u het programma even inzien. U kunt bij ons meteen boeken. Het dagtochtenboekje met het comple te jaarprogramma, dus ook de boven genoemde tochten, verschijnt in de eerste week van maart. De tijd om te fietsen komt weer. Wij hebben van de A.N.W.B. ontvangen de nieuwe gids: „16 fietsroutes op en om de Veluwe" a 5,10 per stuk, en de kaart met toeristische fietsroutes in Utrecht en 't Gooi, die u voor 4,15 in uw bezit kunt krijgen. In het gebouw van de Zwolsche Al- gemeene Verzekeringen te Utrecht, Oudenoord 33, exposeert Johun Breu- ker pasteltekeningen en grafiek van 19 februari-19 maart a.s. De toegang is gratis en de toegangstijden zijn ma. t/m vr. 9.30-17.00 uur en zaterdags 11.00-16.00 uur. In het Concertgebouw zullen 4 INFOR MELE CONCERTEN plaatsvinden en wel op vrijdag 26/2, vrijdag 19/3, id. 2/4 en 23/4, met als resp. dirigent Neeme Jarvi, Edo de Waart, Nikolaus Harnoncourt en Michael Tilson Tho mas. Kaarten verkrijgbaar tegen de eenheidsprijs van 15,-. Met de CJP-pas zelfs 10,-. Gewoon naar een concert gaan, niet opgedoft en niet duur. Na afloop van ieder concert kunt u even nazitten en nadrinken. De Spie gelzaal is hier voor opengesteld. Vakantie voor de kinderen, tijd om in deze periode van het jaar eens een museum te bezoeken. Lekker warm en 1 interessant, ook voor u. In Amsterdam is de keus niet moeilijk. De Werf 't Kromhout bijvoorbeeld. Eén van de oudste werven van Am sterdam, nu een monument van bedrijf en techniek. Van Ambacht tot Indus trie. scheepsbouw in de 19e eeuw. Houten schepen in alle stadia van restauratie. Stoommachines en vroe ge scheepsmotoren. 5 minuten van het Scheepvaartmuseum. De werf ligt aan de Hoogte Kadijk 147, is geopend van ma. t/m za. 10-16 uur, zondagen 13-16 uur. Feestdagen gesloten. Toe gang ƒ1,-, kinderen tot 15 jaar 0,50. Koópje dus. Het Scheepvaartmuseum is aan het Kattenburgerplein 1 Ook leuk is het Spaarpottenmuseum, aan de Raadhuisstraat 20. Geopend op ma. t/m vr. van 13-16 uur. Er zijn ca. 12000 spaarpotten uit alle delen van de wereld te zien. Er zijn 500 jaar oude spaarpotten, produkten van kunstzinnig edelsmeden, van fantasie rijke pottenbakkers, met mechanisch beweegbare figuren, met uurwerken, met speelmechaniek, grappige, vro lijke, heel mooie en foeilelijke spaar potten vaitleem tot plastic. Op zaterdag, 20 maart om half 2 wordt in Dienstencentrum „Honsbergen" een Rommelmarkt gehouden. Er zullen veel koopjes zijn, o.a. boeken, sieraden en spullen uit grootmoeders tijd. Sla uw slag. De Soester kadobon blijkt steeds meer de plaats van een uitgezocht kado in te nemen. Terecht, want de begunstigde kan dan zelf zijn/haar keus maken. De bon is besteedbaar in veel Soester zaken en in diverse waarden verkrijgbaar. In een reaktie stelt de heer L. Fokke- ma, voorzitter van de Nederlandse Ex port Combinatie [NEC] te Soest [een bundeling van 500 exporterende Neder landse bedrijven] dat deze devaluatie onze exportgroei voor een groot deel teniet kan doen. Niet alleen wordt onze export naar België, die in 1981 24 miljard beliep, veel moeilijker, maar de Belgische concurrentie op andere exportmarkten wordt ook aanzienlijk scherper. De heer Fokkema verwacht dat de grootste klappen zullen vallen bij de middelgrote bedrijven daar deze een belangrijk deel van onze export naar België voor hun rekening nemen. Overigens is de heer Fokkema ervan overtuigd dat wij op niet al te lange termijn het verloren gegane terrein zullen herwinnen. Een devaluatie op zich lost namelijk niets op. Integen deel, de afgelopen jaren hebben landen met een sterke valuta als Japan en Zwitserland de sterkst groeiende ex port te zien gegeven. België zal na deze tweede devaluatie in korte tijd intern orde op zaken moeten stellen, anders is ook deze devaluatie zinloos. ,,Ik hoop, dat de Nederlandse regering uit de trieste Belgische ontwikke lingen een les zal leren en drastisch zal gaan bezuinigen om het bedrijfsleven meer lucht te geven", aldus NEC-voor zitter Fokkema. werkte. Er ontstaat een kloof tussen Sylvie en het drietal: de triangel blijkt te sterk en al het andere werkt niet. Als Sylvie achter de waarheid komt, kan zij dit niet aanvaarden. Met haar eerste speelfilm heeft Ser- reau een bitterzoete komedie over liefde en vrijheid willen maken. Het elan, de durf en vooral de gratie van dit speelfilmdebuut is ronduit verbijs terend. Het meest imponerende is de perfectie van de vorm, die zo los is, dat humor en tragiek zich met het grootste gemak laten afwisselen. Ser- reau doorbreekt het taboe van de bi seksualiteit in een verrukkelijke stijl. Aanvang: 21.00 uur. Entree4,50/CJP 3,50. In het bejaardencentrum Molenschot viert men al jaren op geheel eigen wijze karnaval. Er komt een Utrechtse Prins met zijn gevolg voor over en zij zorgen voor een uitstekende stemming. Overigens zijn de bijdragen van de bewoners niet gering, maar de kroon spande dit jaar ongetwijfeld een vijftal dames dat op originele wijze uit de doeken deed dat je vooral voor hen zomaar niet een ziekenhuis kunt opdoe ken. Insiders zal het niet verwonderen dat mevrouw C. A. Kaal-Ouwehand het verhaal op rijm zette. Zij werd tijdens de uitstekende act bijgestaan door de dames Rügenbrink en Bosson, Willem- se Reylarten de de zusters Bep, José en Carin. Alsof er niemand in de zaal was, besprak mevrouw Kaal met haar vier mede-karnavalvierders, de zieken huis-situatie en het ondervolgende rijm spreekt voor zich. Zeg mensen hebben jullie dat gehoord? 'tLijkt compleet „burgermoord". Weet je wat er wordt gesmoesd in Baarn en in Soest? De ziekenhuizen moeten verdwijnen en of er één voor in de plaats zal ver schijnen? Daar zijn ze over aan 't touwtje trek ken maar, ze kunnen mooi verrekken. Ze hebben dat wel leuk bekeken. Maar, waar moeten wij naar toe met onze gebreken? Dat nemen we niet we zijn niet gek Daar doen we wat aan met onze grote (bek )mond Kom op, daar gaan we achter aan het ziekenhuis moet blijven bestaan. We gaan actie voeren allemaal want, dit is een gróót schandaal Over de schending van de mensenrech ten gesproken Ja! ja,' wat doen ze met ons bejaar den? Gunst zeg: zijn wij nu blind geweest? we zitten hier midden in een feest! 't Lijkt wel een karnavalsfestijn daar moeten wij toch ook bij zijn! Daarna ontrolden de dames een span doek met de tekst: „Soest en Baarn hebben een besluit genomen: een ba sisziekenhuis moet er komen!" Op 2 maart begint de voorjaarskur- sus Vogelherkenning in Bussum van de Vogelwerkgroep Het Gooi en omstreken. De voornamelijk in Het Gooi voorkomende vogelsoorten wor den nader bekeken en beluisterd tij dens zes theorie-avonden en enkele ex cursies tijdens de weekends. In lichtingen per tel. 035-62099. Nog enkele plaatsen vrij.

Soester Courant | 1982 | | pagina 9