«nu Programma Wisselende resultaten bij jeugdteams Red Stars Soester basisscholieren struikelen in de tweede ronde Sterk optreden van Shotteams Boshoeve concours weer groot succes Spanning stijgt rond Pony competitie wedstrijden Ruitersportcentrum Eldorado" Soest verloor SVV-Stam houdt het spannend Eemvogels junioren kampioen! BASKETBAL TAFELTENNIS TAFELTENNIS Zaterdag 6 maart: 4e Winterwandeling Olympia RUITERSPORT ZONDAGVOETBAL Henk Broekhuizen nieuwe voorzitter Tempo WIELRENNEN Nic van Dam gaat uitbreiden «5^ Kwaliteit voor 'n krats. Bij W. v.d. Kraats wint winter- wedstrijden van viscompetitie Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg 2 •t VOLLEYBAL KORFBAL 13 Soest.T Courant van woensdag 3 maart 1982 13 Van de tien jeugdteams, die Red Stars telt, mochten er deze week zeven hun sportieve kunnen tonen. Vier daarvan kwamen tot een gemakkelijke winst, en voldeden daarmee aan de verwach tingen. De overige drie verloren dus, want een gelijkspel als eindresultaat is bij basketbal in kompetitieverband niet mogelijk. Een van deze ploegen, die letterlijk en figuurlijk tot capitula tie werd gedwongen, was het jongeren adspiranten-A team, dat hierdoor de boot voor het kampioenschap miste. ..Sportief" moet bij deze ontmoeting wel met een korreltje zout worden genomen. De 58-51 nederlaag verder buiten beschouwing latend, mag weer eens gesteld worden, dat tegenstan der BZ 72 flink werd geholpen door de twee thuisscheidsrechters. Op welpen- en adspirantenniveau is het gebruikelijk dat het arbitrale duo be staat uit mensen van de ontvangende vereniging. Een goede en noodzake lijke regeling, maar jammer genoeg wordt er in de praktijk nogal eens misbruik van gemaakt. Of de Red Stars-adspiranten nu bij een neutraal rechterschap wél hadden gewonnen doet er niet toe. Feit is in ieder geval dat zij nu regelrecht werden vernederd door de heren in het grijs. Op een moment dat er vanaf de kant aanwij zingen werden gegeven, floten de arbi ters af, en noteerden op het score-sheet dat Red Stars een time-out had ver bruikt. Daarnaast werden spelers ge heel verkeerd getaxeerd als het ging om persoonlijke fouten. Niet alleen de vrienden, maar ook de „vijanden" kwamen tot deze opmerkelijke conclu sie. Het meest spijtige is dat men op deze manier verloor. Het was bekend dat beide ploegen onderling moesten uit maken. wie zich kampioen mocht noe men, en wie er naar de Rayonkam pioenschappen zou mogen gaan. Als men nu op een normale manier had verloren, dan was er enkele begrijpe lijke teleurstelling geweest. Nu zag men een jaar keihard werken (trai ningsopkomst was boven de 85%) op een lage manier beloond worden, en alle aspiraties waren in een tijdsbestek van een uur en een kwartier vervlogen. Bij de andere wedstrijden voltrokken zich dergelijke praktijken gelukkig niet, en verrassingen bleven derhalve uit. In het komende weekeinde is er alweer een beslissingswedstrijd op het pro gramma. Wanneer de meisjes kadet ten het Hilversumse Dunckers weten te verslaan, zullen zij voor de vierde maal in vijf jaar tijd als eerste in de kompetitie eindigen. Een zeer knappe prestatie, en wellicht een kleine pleis ter op de wonde van de jongens ad- spiranten. Programma, zaterdag 6 maart, sporthal Beukendal: Meisjes 13.00 uur adspiranten a-Bourgondië a 14.15 uur welpen a-Quidam a 16.45 uur kadetten a-Dunckers a Jongens 15.30 uur kadetten b-Irene a 18.00 uur kadetten a-Quidam a De overige jeugdteams spelen een uit wedstrijd, met uitzondering van de B-kadetten bij de meisjes o.l.v. Ton de Rond. Zij hebben een weekeinde vrijaf. Uitslagen afgelopen weekeinde: jongens kadetten a-Bourgondië 53-47 meisjes kadetten a-Crackerjacks 140-20 jongens adspiranten a-BZ 72 51-58 meisjes adspiranten a-Eem 78 93-14 meisjes adspiranten b-Dunckers 22-40 meisjes welpeh a-Dunckers 48-16 meisjes kadetten b-Bourgondië 23-36 Maandag 22 februari is de geschiedenis helaas niet ingegaan als de datum waarop een school uit Soest zich kon plaatsen voor dé eindronde van een basisscholierentoernooi. Die maandag werd n.1. de tweede ronde van het basisscholierentoernooi in Gymzaal „de Holleblok" te Huizen gespeeld. De nummers 1 en 2 daar zouden zich plaatsen voor de landelijke eindronde in Culemborg. Vijfentwintig scholen uit 't Gooi had den zich weten te plaatsen voor dit toernooi, door in de regionale rondes als de besten uit de bus te komen. Soest kwam uit met 5 teams van 3 scholen: De St. Theresia met één team en de St. Willibrordus en de Savornin Lohman met beide twee teams. Deze scholen waren uit de regionale ronde, georganiseerd door t.t.v. Shot, als de besten te voorschijn gekomen en hadden tot taak de Soester eer te verdedigen. Wat hun, getuige de uit slag, ten dele gelukt is. De uitslag is als volgt: Willibrordus' team 1 en 2 en Savornin Lohmans team 1 wisten alle drie op een gedeelde 8e plaats te eindigen, Theresia's team 1 op een gedeelde 20e plaats en Savornin Loh man's team 2 tenslotte op een 23e plaats. De vrije week in de tafeltenniscompe- titie blijkt de Shotteams bepaald geen kwaad gedaan te hebben getuige het goede spel dat de afgelopen week ver toond werd. Shot l bleef weliswaar aan de verkeerde kant van de score tegen koploper Luto 1, maar de 6-4 nederlaag mag zeker geflatteerd ge noemd worden. Shot 2 won in Delft de zeer belangrijke wedstrijd tegen DHC' 1 met 7-3 waardoor de positie op de ranglijst sterk verbeterde. Ook Shot 4 werkte zich omhoog door de inhaalwedstrijd tegen Buna 1 met 6-4 te winnen. De Shotdames grepen de laatste strohalm door in Arnhem met 8-2 van TIOS 1 te winnen. Het le jeugd- team won in Yelp haar 5e wedstrijd in successie, het 2e jeugdteam was niet opgewassen tegen NMB/VDO 1. Shot l heeft tegen de koploper in de 3e Divisie, Luto uit Tilburg, tegelijk haar beste en haar meest ongelukkige wedstrijd gespeeld. Tegen Luto startte Shot met een vlot te 0-2 achterstand, maar René Dase laar bracht Shot terug tot 1-2. Door het dubbel net te winnen kwam Luto vervolgens met 3-1 voor, maar Harry Maassen hield Shot in de race door met 31-29 en 21-10 zijn enkelspel te winnen. Na de pauze verloor Dirk Schuiling zijn partij met 21-19 in de 3e game, waardoor het 2-4 in het voordeel van de Tilburgers werd. Een sterke perio de van Shot bracht de stand op 4-4 en op dat moment leken er voor Shot weer volop kansen te zijn om minstens één punt aan deze wedstrijd over te houden. Zowel René Daselaar als Dirk Schuiling verloren echter hun partij op het allerlaatste nippertje, zodat Lu to uiterst geflatteerd deze wedstrijd met 6-4 won. Door het verlies tegen Luto is de positie van Shot vrijwel hopeloos geworden, maar een schrale troost mag zijn dat eindelijk weer eens een goede wedstrijd werd gespeeld. Shot 2 won in Delft de vier-punten wedstrijd tegen DHC 1 op knappe wij ze. Nicky Baba legde met drie keurige overwinningen de basis voor deze zege, terwijl' Gerhard Busch en Bert van Velzen voldoende kwaliteit in huis bleken te hebben om ieder twee par tijen te winnen. Door de 7-3 overwin ning staat Shot 2 nu drie punten voor op de beide degradatieplaatsen, zodat de kansen op handhaving volop aanwe zig zijn. Shot 4 speelde ook al een belangrijke wedstrijd, want men moest in Bussum van Buna 1 winnen om boven de rode streep te geraken. Door de homoge niteit van het Soester team lukt dit ook, want Joop Kok, Chris Sondaar en Marcel Vrakking kwamen alledrie twee keer tot winst. De eindstand werd derhalve 6-4 voor Shot. De Shotdames boekten hun eerste suc ces op landelijk niveau en deden dat meteen op overtuigende wijze. In Arn hem werd met 8-2 gewonnen van TIOS 1 door drie zeges van José Daselaar en twee overwinningen van Wilma Geleijnse en Wilke Schut. Hoewel de Shotdames de voorlaatste plaats blij ven bezetten, worden de resultaten steeds beter en mag voor de tweede competitiehelft nog het één en ander van dit team verwacht worden. Het 2e jeugdteam gaat na 5 wedstrij den trots op kop met het maximum aantal van 10 wedstrijdpunten. Afgelo pen zaterdag bleek men in Velp met 6-4 te sterk voor de gelijknamige club. Berend Jonker en Eddy Gaytant zorg den er met ieder drie overwinningen voor dat de punten mee naar Soest gingen. Het 2e jeugdteam moest twee basis spelers missen en het was dan ook niet verwonderlijk dat men met 8-2 verloor van het sterke NMB/VDO 1. Arjan Schuiling zorgde voor twee over winningen, de invallers Frans Mark Schut en Thijs van Hoorn konden on danks goed spel hun debuut op lande lijk niveau niet met een overwinning bekronen. Overige uitslagen jeugd: Elan 3 - Shot 4: 2-8, Shot 5 - Quick 9: 8-2, Shot 6 - Elan 4: 3-7, Shot 7 - Vic toria 6: 10-0, Shot 8 - Blaricum 2: 10-0, Vitus 2 - Shot 9: 2-8, Shot 10 - Elan 7: 6-4, Shot 11 - Elan 8: 9-1, Hui zen 14 - Shot 12: 4-6, Huizen 12 Shot 13: 10-0, de Hilt 3 - Shot 14: 4-6, Shot 15 - Huizen 130-10. De vierde en tevens laatste Winter wandeling in Soest van het seizoen 1981/1982, welke onder auspiciën van de Sticht Gooise Wandelsport Bond (SGWB) door de wandelsportverem- ging Olympia wordt georganiseerd, wordt gehouden op zaterdag 6 maart. Deze wandeling in de 20e Winterserie van Olympia betekent tevens de af sluiting van alle wintertochten in het Sticht/Gooi. Er zijn wederom fraaie en afwisselen de straat/bosparkoersen uitgezet van vijf, tien en vijftien kilometer naar keuze in Overhees en het land goed Pijnenburg en op Hees. Deel name staat open voor iedereen, zowel individueel als in groepsverband. De start is als vanouds vanaf het wijk- gebouw De Rank, Soesterbergsestraat 18, Soest vanaf 10.00 uur tot 13.00 uur voor de 15 km. en tot 14.00 uur voor de 10 en 5 km. Het inschrijfgeld bedraagt t/m 14 jaar 1,75 en voor 15 jaar en ouder 2,r~ per persoon, inclusief herinnering. De ze bestaat uit een fraai lint in diver se kleuren, met opdruk Winterwande- lingen Zeist, Utrecht, Soest en Huizen, genummerd en twee wandelaars. Zon der herinnering bedraagt het inschrijf geld respektievelijk 1,25 en 1,75. Inschrijvingen en betalingen kunnen aan de start plaatsvinden. Het startburo sluit om 17.00 uur. Het wijkgebouw De Rank is gemakke lijk te bereiken, zowel vanaf het sta tion als het busstation Soest-ZUID plm. drie minuten lopen. Eventuele inlichüngen kunt u verkrlj gen bij de heer D. W.Brood, Weeg breestraat 59, 3765 XB Soest, tel.nr. (02155) - 21291 of de heer W. van Steen- delaar, Lange Brinkweg 50. 3764 AD Soest, tel.nr. na 18.00 uur (02155) - 16414. SPORT Foto: Herman van Dam Het door de SRJV georganiseerde springconcours bij manege de Boshoe ve zondag j.1. mag weer een groot succes genoemd worden. Er werd gro te belangstelling getoond voor deze wedstrijden, deelnemers waren er in overvloed, en ook over toeschouwers mocht niet geklaagd worden. Wat de deelnemers aan dit concours betreft moeten we even aandacht be steden aan de senioren, die deze dag extra goed uit de bus kwamen. Zo noemen we als eerste de manege houder van De Boshoeve, Joop Laseur, die door zijn lange ervaring in de springsport op deze dag een eerste en een tweede prijs kon wegslepen, en de heer Be Mol, die ook een prima prestatie leverde, wat ook hem twee prijzen opleverde. Maar ook de jeugd liet het er niet bij zitten, en hier verdienen Johan Laseur en Mark van Breukelen nog een grote pluim. Al met al gezellige wedstrijden, die door de zeer fanatieke ruiters uiterst spannend werden gemaakt. De uitslagen luiden als volgt: 90 cm.: 1. Joop Laseur-Ria, 2. Lam mert Laseur-Torrero. 3. Mark v. Breu- kelen-Silvana. 4. Be Mol-Sandra. 5. Wiebe Temme-Sandor, 6. Fred de Boer-Silver King, 7. Jos Meesters- Pascha, 8. Jan Mulder-Jelle. 1.10 m.: l. Johan Laseur-Tiranda. 2. Lammert Laseur-Herda, 3. Lammert Laseur-Clean Cool Case. 4. Willemien v. Rossum-Rebecca M. De vijf winnaars van het springcon cours in manége De Boshoeve. Progressief lm.: 1. Rob Brink-Marco. 2. Joop Laseur-Ria. 3. Be Mol-Sandra. 4. Johan Laseur-Parmant. 5. Mark v. Breukelen-Silvana. 6. Piet Potter- Jacob. Progressie 1.20 m.: 1. Lammert La- seur-Clean Cool Case. 2. Johan Laseur- Minstreel. 3. Johan Laseur-Sandor. Dit zal voorlopig het laatste concours zijn geweest wat binnen in de manege plaatsvond. De Boshoeve ziet uit naar de wedstrijden die straks weer in de buitenlucht gereden worden. De eerste buitenconcoursen zullen waar schijnlijk in de maand mei gaan plaatsvinden. Zondag 28 februari j.1. werd de tweede competitiewedstrijd voor pony's bij Ruitersportcentrum Eldorado verre den. De belangstelling voor deze com petitiewedstrijden mag groots ge noemd worden. Om 10.00 uur werden zoals gebruikelijk eerst dressuurproe- ven verreden. Vanwege het grote aan- tal inschrijvingen werd de deelnemers in twee ringen verdeeld. De uitslag was als volgt: B-dressuur ring 1: 1. Wilma de Ruig. 2. Tamara Bok. 3. Sabrina van Dijk. 4. Stephan Zoete lief. 5. Katja Rasch ex-equo met Ellis de Bruin. B-dressuur ring 2: 1. Natalie Wollenberg. 2. Marjon Dob- ben. 3. Sacha Hubert. 4. Laurence Hubert. 5. Christiaan de Ruig. 6. ex- equo: Marguerita van Es, Diana Hilhorst, Annelies de Lange, Ingrid Strumpel. De winna(a)r(es) van deze competitie is zeker nog niet bekend, alhoewel Natalie Wollenberg met haar pony Apache favoriet genoemd mag wor den, door tweemaal een eerste plaats. Het springconcours was ook deze kéër weer een spektakelstuk. Enthousiast meelevende supporters, die van het begin tot het eind door de jeugdige springruiters/amazones in spanning werden gehouden. Uitslag springconcours 60 cm. na bar rage: 1. Katja Dosscher, 32.7 sec. 2. Regina van Luitelaar, 32,9 sec. 3. Sacha van Lierop, 33,1 sec. 4. Silvie Strumpel, 34,1 sec. 5. Ciska Kummer, 36,8 sec. 6. Christiaan de Ruig, 38,0 sec. Uitslag springconcours 80 cm. na bar rage: 1. Katje Bosscher, 30,0 sec. 2. Ambag Grootmeyer, 37,3 sec. 3. Ciska Kum mer, 42,2 sec. 4. Regina van Luitelaar, 33.5 sec. 4 strafpunten. 5. Tamara Bok, 46.3 sec. 4 strafpunten. 6. Chris tiaan de Ruig, 67,0 sec. 17 straf punten. 't)e ljee^ C. Vós jréikte. namens het Stichtingsbestuur de prijzen uit. De 'keëretariS bedankte'in z'n slótwóord de jury, de heer Bosman uit Kampen, voor de goede, maar ook zeer prettige wijze van jureren. Bedrijfsleider de heer S. Winkler kreeg alle lof voor de perfecte organisatie. Op 4 april zullen de laatste ponycompe titiewedstrijden verreden worden en zal er voor paard en ponyliefhebber weer veel te genieten zijn. De angst die de vele supporters hadden op weg naar Amsterdam, de angst om te verliezen van een getergde ploeg die twee maal van Baarn verloren had bleek bewaarheid te worden. De ontketende Amsterdammers trok ken de registers van de truckendoos helemaal open en met behulp vah de Soest verdediging scoorde men tenslot te één keer meer dan Soest: 3-2. De Soest ploeg trad nogal gewijzigd aan. Peter van de Berg en Gert Wester- veld ontbraken (disciplinair) en Arjan Schipperen had zich ziek gemeld. André van den Dijssel belandde daar door de rechtsachterplaats, Mar tin Langbroek bezette de midden-mid den plaats. Richard Visee stond lin kerspits en centrumspits was good old Henk van Asch die zich via goede wed strijden in het tweede elftal weer had teruggevochten. De eerste stormloop van Amstelland leverde al direct een goal op. Een inzet over rechts toonde de zwak ke plek bij Soest en via de paal be landde de bal bij van Santen die scoorde (1-0). Vijf minuten daarna was het al gelijk zodat vele laatkomers die doelpunten niet hebben gezien. Huub Koppel was ruw gestopt en kreeg een vrije trap die geraffineerd via een overstapje door Richard Visee werd verzilverd. (1-1). Het danig verzwakte middenveld van Soest (Martin Langbroek nog lang niet de oude, John Walrave zeèr zwak spe lend en Wim Gouw als uitblinker druk met verdedigende assistentie van André van den Dijssel) waar Arjan Schipperen node werd gemist was wel dra geheel in handen van de Amster dammers. Soest moest zich behelpen met coun ters waaruit bleek dat Huub Koppel qua snelheid niemand te duchten had: wél de buitenspelval van de Amster- dan ook direct achter met 1-2. Toen die één keer faalde bij een slim me rush van Wim Gouw stonden ze danook direct achter met 1-2. Daarna ontstond een grote druk op het Soest-doel waarin doelman Kamp horst lang zijn hoofd koel kon houden. De switchende aanvallen van counte rend Soest stonden daar tegenover en zo ontstond toch een boeiende strijd. Tien minuten vöor rust kwam Amstel land verdiend op 2-2. Wederom ontstond op rechts de aanval die door Jan Frans koelbloedig werd afgerond (2-2). Na rust bouwde Amstelland een veld- overwicht op. Elke afgeslagen Soest aanval en ook elke afgeslagen Amsterdamse aanval was nagenoeg een prooi van Amstel land. Het was vooral aan slordig afwerken te danken dat de Soester lang op een gelijk spel bleven hangen. Toch hadden de Amsterdammers de hulp nodig van Soester benen om op winst te geraken. John de Jong verspéelde de bal aan Remer die de uitgelopen doelman Epi Kamphorst gemakkelijk kon passeren. Tegenover een schot op de paal van het Spester-doel stond ook een redding op Üfe doellijn van een Amsterdams-been zodat wat dat betreft de partijen weer gelijk kwamen. Zodoende kregen de Amsterdammers uiteindelijk waar ze het meeste recht ophadden: de overwinning. Daarmee komt Soest op een bedenke lijk lage stand te staan en trainer Jan van Renswouw zal z'n handen vol hebben om de moed niet te doen verlie zen. ToCh is het vertoonde spel van de Soesters te goed om aan de rode lan taarn té denken. Maar dan moet er zondag aanstaande tegen de veelpra tende Amsterdammers van de Eland SDC (de enige konkurrent op dit moment van Baarn!) wat kordater worden opgetreden en zeker voor ver schillende spelers de vorm weer iets terug komen. De wedstrijd begint in Amsterdam weer om 2 uur zodat kwart vóór vier aanstaande zondag duidelijk is waar Soest thuishoort! SO Soest Baarn 11-18 Animo 12-10 De El./SDC 12-17 TOG 11-9 Amstelland 12-15 SO Soest 11-9 Uithoorn 12-13 ASV/Ars. 12-9 Spcl.Oriëntll-12 Sport.Zuid 12-9 Rapiditas 12-12 KBV 12-7 Tijdens de vorige week gehouden le denvergadering van de wielersportver. Tempo heeft tijdelijk voorzitter Th. Dessens de hamer overgedragen aan de heer Henk Broekhuizen uit Maartensdijk. Broekhuizen is al vele jaren lid van de wielervereniging en zijn bijdragen aan het clubleven zijn steeds belangrijk geweest. De vergadering had er daarom geen moeite mee hem de leiding van de club toe te vertrouwen. Herkozen werd de bestuurder Henny Dijkstra, terwijl het college werd uit gebreid met de heren J. Broers, J. Blauw en H. van Rees. Op 2 mei organiseert de vereniging het provinciaal kampioenschap alle cate gorieën op 9 mei wordt de ronde van Soest gehouden en op 31 mei zal door Tempo voor de tweede achtereen volgende keer een nationaal jeugdtoer- toernooi georganiseerd worden. De club is ook nauw betrokken bij de wielerronden van Maartensdijk en Vreeland. Nic van Dam gaat alweer uit breiden. Maar liefst 100 m2 zal aan de bestaande ruimte worden toegevoegd, waar een nieuwe afdeling luxe lederwaren zal worden ge opend met de volledige kol- lekties van P.E. Florence - Piero Erbacci - di Napoli en Herwalt. Ook de schoenenafdeling zal worden gewijzigd: komplete paren maken het zelfpassen dan extra eenvoudig. Heropening: donderdag 11 maart a.s. vakkundig, voordelig en vlakbij Van Weedestraat 16. Soest, telefoon: 02155-13473 Afgelopen zaterdag werd in de Eem te Baarn de laatste wedstrijd gehouden van de winterviscompetitie van de Hengelsport Vereniging De Snoek baars. Door de vroeg invallende win ter dreigde dit jaar het wedstrijdpro gramma in moeilijkheden te komen, maar dankzij tijdig omslaan van het weer is het toch geheel afgewerkt. Overtuigend winnaar werd de heer W. v.d. Kraats sr.dè grootste vis werd evenwel gevangen door de heer L. van 't Klooster, die zich echter toch geen plaats wist te veroveren bij de eerste tien. De uitslag ziet er alsvolgt uit: 1. W. v.d. Kraats sr. 18 pnt. 29.42 meter 2. J. W. Post 29 pnt. 18.89 meter 3. J. Lentelink 39 pnt. 18.25 meter 4. C. Hopman 50 pnt.14.47 meter 5. J. A. v.d. Bliek 56 pnt.13.10 meter 6. Th. Bosman 62 pnt.ll.86 meter 7. B. de Bes 63 pnt. 13.46 meter 8. J. Verwoerd 67 pnt.11.11 meter 9. B.V.Keulen 69 pnt. 13.48 meter 10. Y. v.d. Esselert 69 pnt.13.26 meter Zaterdag 6 maart 1982: 09.00 -12.30 uur BDC handbal 9.35 uur meisjes pup. BDC 4 - HHC 2 11.15 uur meisjes welpen BDC - Fortissimo 11.50 uur jongens welpen BDC - Shot 73 12.30 -18.00 uur Red Stars basketbal 18.00 - 23.00 uur KNKV korfbal Zondag 7 maart 1982: 09.00 -18.00 uur BDC handbal 10.10 uur meisjes pup. BDC - BHC 11.00 uur jongens pup. BDC 2 - Laren Handbalwedstrijden tot 18.00 uur 19.00 - 23.00 uur MHC hockey Zaterdag 6 maart 1982: 09.00 -11.00 uur Badso badminton 11.00 -12.00 uur Tennisinstr. R. Blok 12.30 - 21.00 uur Nevobo volleybal Zondag 7 maart 1982: 09.00 - 17.00 uur Badso badminton Woensdag 10 maart 1982: 13.30 - 16.00 uur sportinstuif jeugd Zaterdag 6 maart 1982: 09.30 -12.00 uur sportinstuif jeugd 12.00 -17.00 uur Selby badminton 20.00 - 22.00 uur badminton Zondag 7 maart 1982: 10.00 - 15.00 uur Selby badminton Ondanks het ontbreken van wedstrij den op divisie of districtsniveau, waren er toch een paar bijzondere partijen te zien bij SVV. Bij de herenwedstrijd van SVV 4 konden de tribunes in „Beuken- dal" de talrijke toeschouwers nauwe lijks genoeg ruimte bieden. Frappant was het, dat alle wedstrijden in een 2-2 gelijkspel eindigden. Het eerste damesteam hoefde geen competitie wedstrijd, maar moest wel een bekerwedstrijd spelen in Krimpen a/d IJssel tegen het eerste team van Krimpen. Deze ploeg werd niet ge vreesd door kopploeg SVV hetgeen achteraf terecht bleek; er werden n.1. met 3-0 gewonnen. De eerste set was een zgn. „serve and smash-set". Er werd door SVV hard en doeltreffend geserveerd en de weinige ballen die werden teruggespeeld kon SVV met een harde aanval afronden. Na enkele minuten was het een 15-2 overwinning voor S W. Mét de twee reservé speêlstefré irf1 hét veld werd de tweede set begonnen, terwijl ook bij'Krimpen een Wissel in het veld kwam. Men speelde nu erg ge motiveerd en wist op de meeste aan vallen van SVV goed verdedigend te reageren maar aangezien hun aanval véél en véél minder was bleef de winst aan de SVV-zijde (15-11). Ook in de derde set won SVV (15-9) en was de wedstrijd binnen drie kwartier afge lopen. SW 9-VoIIkei 7 [2-2 j: Het één-na-hoogste SW-team speelde tegen een veel sterker Vollkei. De eerste twee sets overvleugelden de Soester dames de tegenpartij hele maal. Door het krachtige en kordate optreden haalden zij deze sets op grandioze wijze met 15-6, 15-6 binnen. Van dé schrik nog nauwelijks beko men, begon Vollkei in de derde set haar ware gezicht te laten zien en moesten de SVV-dames hun uiterste best doen om punten te scoren. Het was erg teleurstellend dat Vollkei zowel de 3e als ook de 4e set won met respectieve lijk 15-8,15-7, maar aan de andere kant was men toch wel voldaan dat men deze sterke tegenstander op punten had weten te verslaan. Het leverde tevens ook l competitie-punt op. Heren De vorige week aangekondigde „Top per" in de heren 2e klasse-A SVV 4- Spokers (Hilversum) was werkelijk een aantrekkelijke wedstrijd. Spokers was tot nu toe ongeslagen koploper met slechts 3 gelijkgespeelde wedstrijden. SVV 4 had in de loop der competitie de 3e plaats weten te bemachtigen en om een kans op de kop van de 2e klasse te hebben moest deze wedstrijd eigenlijk gewonnen worden. De vorige ontmoeting leverde een 3-1 nederlaag op, maar de 'kansen lagen voor SVV dit keer iets beter. De eerste set werd door beide partijen zeer gemotiveerd begonnen en ging tot de 10 gelijk op. De grotere hoeveelheid leng te en aanval bij Spokers kwam er pas in de eindfase goed uit waardoor zij wonnen. Ook in de tweede set werd de strijd pas in de eindfase beslist. Na een langdurige spannende strijd werd de derde set - zij het dan slechts ternauwernood - gewonnen door SW. Dit kwam omdat de inzet en concentra tie bij SW enorm hoog lagen terwijl de aanval van Spokers-zijde wat trager en onzorgvuldiger werd. De vierde set werd een beter vervolg van de derde en werd wat ruimer op naam van SW gezet waardoor een alleszins tevre den stemmend gelijkspel werd be haald. SVV 5-Voleem [2-2] Het .wedstrijdverloop van deze ont- t moeting was precies het. omgekeerde van dat van SVV 4 en leverde eenzelfde resultaat op, nml. gelijkspel hetgeen onnodig 1 punt. kostte. Door te denken dat na 2 sets de strijd gestreden was, moesten de senioren de derde set inleveren. De heren uit Eemnes trok ken een steeds beter blok op voor de lange aanvallers van SVV. In de vierde set sprak de vermoeidheid een woordje mee en doordat er bij de „veteranen" geen reserves beschikbaar waren, kon den er geen „verse krachten" worden ingezet en moest er met een 2-2 gelijk spel genoegen worden genomen. Set standen waren15-2/15-6/8-15/13-15. Wedstrijdprogramma deze week Thuiswedstrijden Dames: SVV 1-Orawi (Dordrecht) za. 15.30 uur SW 2-SOS/DPC (Utrecht) za. 13.30 uur SVV 3-Spokers (H'sum) do. 19.30 uur SW 4-Sportc. 2 (H'sum) do. 20.15 uur SVV 5-Huizen 2 (Huizen) do. 21.30 uur SVV 7-SVH 3 (H'sum) do. 19.00 uur SVV 10-Olympia 8 (Soest) do. 19.00 uur Uitwedstrijden dames: SVV 6-KGU/V&S (Bussum) do. 21.45 uur SW 8 - Surf 4 (Hoevelaken) vr. 21.15 uur Thuiswedstrijden Heren: SVV 1-Huizen 2 (idem) za. 17.30 uur SVV 2-Salvo (Maartensdijk) za. 19.00 uur SVV 3-Olympia 5 (Soest) do. 21.30 uur SVVS-Lovoc 2 (NW. Loosdr.do. 20.15 uur Uitwedstrijden Heren: SVV 4-Almere Haven do. 20.15 uur SVV 6-Surf 2 (Hoevel.) za. 13.30 uur Afgelopen zaterdag werden de ju nioren van korfbalvereniging De Eem vogels kampioen. Met nog één wed strijd te spelen zijn ze nu zeker van de eerste plaats in hun poule van de zaalkorfbalkompetitie en promoveren ze naar de 3e klasse van de junioren. Dit weekend ging Eemvogels 1 bij Kesteren op bezoek, dat zeker is van promotie naar de 2e klasse. De Eem vogels verdedigden goed zodat Keste ren pas in de 20e minuut op een 2-0 voorsprong kwam. Vlak voor rust werd het 3-0. Toen het 4-0 was werd de geblesseerde Jan van de Kuil vervan gen door Henk Friebel. De Kesterenspelers werden zenuwach tig en geprikkeld door het gedrag van hun supporters en dat beïnvloedde hun spel wel degelijk. Twintig minuten na rust werd het werken van de Eem- vogelaanval beloond met een doorloop bal van Wim van Rheenen, 4-1. In de laatste minuut kon Kesteren nog 5-1 maken. Het was geen al te beste wedstrijd om te zien, maar de Eemvogels heb ben goed tegenstand geboden. Tegelijkertijd speelden de junioren in Beukendal tegen KVO J2. Een gelijkspel was voor hun al genoeg om kampioen te worden. De Eemvogel-junioren begonnen erg zenuwachtig, wat resulteerde in een strafworp tegen. Maar KVO miste deze en het spel werd hervat. Claudia Touwslager benutte haar kans onder de korf door zich om te draaien en te scoren. Direkt daarop maakte Marco Kuil 2-0 via een doorloopbal. De tweede Eemvogelaanval kwam tot rust niet tot scoren. Pas in de tweede helft was het Her man van Essen, die van afstand 3-0 maakte. Vlak voor tijd kon KVO nog iets terug doen, zodat de eindstand 3-1 werd. Na afloop feliciteerde Gé Spruit, na mens het bestuur de junioren en trai ner Jan de Haard met het behaalde sukses. Het meisjesteam won met 3-0 van het Amersfoortse Soesterkwartier. In rust was het 1-0 door Kathja Rauch, die in de tweede helft ook het volgen de doelpunt voor haar rekening nam. In de laatste minuut scoorde Nannle Friebel vanachter de korf de 3e tref fer. De pupillen vertrokken met drie nieu we spelertjes naar Zeist om tegen R.D.Z. te korfballen. De eerste verde diging was erg sterk en liet maar 1 doelpunt door. De eindstand werd ech ter 7-0 voor R.D.Z. Jongens gezocht! De Eemvogels kunnen nog best enkele jongens gebruiken. Als je zin hebt kun je op de volgende tijden op het Eemvogelveld aan de Sta ringlaan (Soest-Zuid) met de trainin gen meedoen: 8 tot 10-jarigen: woensdags van 16.00- 17.00 uur. 11 tot 13-jarigen: woensdags van 18.30- 19.30 uur.

Soester Courant | 1982 | | pagina 13