w Jubilerende Pijnenburgcross schenkt tafeltennistafel voor jeugdhonk S.O. Soest voetbal Soester schakers zorgen voor verrassing Zindag 7 maart jubileum Pjnenburgcross inioren op Rekordjacht ïapillon behaalde een riime overwinning 112-51 Olympia-Parade Scholierentoernooi was groot sukses! De Koninklijke Ned. Ver. E.H.B.O. Soest wint leidersprijs Opnieuw winst voor BDC-dames en verlies voor heren Gouden medaille voor Langlaufer Schotanus Dammen Prachtige 2e plaats voor de Springbokken SCHAKEN ATLETIEK SCHAATSEN BASKETBAL Jan Veerman ook in het komende seizoen trainer VVZ '49 mi' «V $SldMN S '«ïf- ai VOLLEYBAL HOOP dinsdagavond 9 maart-19.30 uur TV Nederland 1 HANDBAL GYMNASTIEK 14 15 SiH-stf r Courant van woensdag 3 maart 1983 15 In de Promotieklasse van de Stichts Goovse schaakbond heeft Soest 1 op de Vaireep toch nog voor een verrassing gezorgd. De Soester toptien die zich na n?t verlies in de zevende ronde tegen Amersfoort nagenoeg zeker weet van d&radatie naar de eerste klas, bracht kï npioenskandidaat Zeist 1 vorige wék vrijdag onverwachts in de gjotst mogelijke problemen. Zoals de ;en er momenteel voor staan gaat Ztst dit treffen in ieder geval een kost bar matchpunt kosten want het tref- f( 's afgebroken in een 5-4 voorsprong vor Soest. Angezien de enige afgebroken partij va derde bordspeler van Tuinen met e<..aaa zekerheid grenzende waar- scjjnlijkheid verloren zal gaan zal de- zepntmoeting in een 5-5 gelijkspel gan eindigen. En dat is altijd nog mtr dan Soest in z'n stoutste dromen ha durven hopen. Het verloop van deompetitie was voor dit Soester tien- talzo ongelukkig geweest dat Soest zic-bij voorbaat eigenlijk al had neer- gefed bij een nederlaag. Mar ook in deze wedstrijd werd weer een duidelijk dat degradatie eigen- lijknelemaal niet nodig was geweest, al gbiedt de eerlijkheid te vermelden datiet Soest nu eens niet heeft tegen gezien. Hetegenovergestelde was eerder het gevl want de partijen van Henze en Baker werden op een ietwat mazze- ligananier gewonnen. De tegenstan- dervan Bakker bewandelde in een posioneel beduidend betere stelling vereerde wegen waardoor de achtste borspeler van Soest alsnog kon toe- slaa. In c partij van Henze lagen die zaken hee anders. Hier was sprake van een reglementaire overwinning die op epaald curieuze wijze tot stand kwai. Toen de negende bordspeler vanSeist zich in strijd met de regle- meien met de partij ging bemoeien, tengl beide spelers in hevige tijdnood verierden, dupeerde hij daar zijn clubenoot het meeste mee. Deze raak te gheel de kluts kwijt en noteerde in cperste verwarring zijn 39ste zet nog en keer op het notatieformulier waaioor bij hem de indruk bestond dat ij aan zijn verplichtingen (40 zet ten 1 rnen de tijdslimiet van twee uur) vold aihad. Dit leik na het vallen van de „Zeis- ter" Ivllg niet het geval te zijn want via de wedstrijdleider kwam de fout aan hellicht en deze man restte niets andersian het punt Henze toe te ken nen. Dj reactie hierop van Zeists zes de boripeler was verre van sportief. Hij liein woord en gebaar weten het fijn tuinden dat Soest volgend sei zoen et meer in de Promotieklas zal terugkeren. Een opmerking waar over het laatste woord overigens nog niet gesproken is want de wedstrijd leider van de Stichts Gooise is in ie der geval ook al van het incident op de hoogte gebracht. Behoudens dit nare voorval verliep de ontmoeting in opperbeste stemming. Aan de eigenlijke wedstrijd werd met een %-% stand begonnen omdat Muis zijn vooruitgespeelde partij tegen een van de Hamers tot remise had weten te brengen. Een resultaat dat ook tot stand kwam in de partijen die Goes en Schilder speelden. Beide Soester spelers moe ten dit resultaat als teleurstellend er varen hebben - evenals trouwens de 'clubleiding - want materieel gezien hadden de thuisspelers hun ontmoetin gen moeten winnen. Goes moest met een licht stuk meer (paard) remise accepteren toen zijn tegenstander hem „eeuwig schaak" voor ogen toverde. Schilder stond drie gezonde pionnen voor maar moest ook voor een remise resultaat tekenen toen bleek dat een van de pionnen van zijn tegenstander tot dame zou gaan promoveren. Tweede bordspeler Vegter kwam in een goede partij ook al een deling van het punt overeen en mocht daar ge zien het partijverloop niet eens onte vreden over zijn. Dat waren duidelijk wel de Soester vertegenwoordigers aan de borden zeven en negen die met de nul geconfronteerd werden. Groen raakte in het ver gevorderde midden spel een belangrijk pionnetje kwijt wat hem later de partij zou kosten. Van Dijk stond de gehele wedstrijd ge drukt en zijn verlies was min of meer een logisch gevolg van de betere theo retische kennis van zijn tegenstander. Last but not least kopman Chiel Ven- nik waarvan gezegd mag worden dat hij het dit seizoen meer dan voortref felijk gedaan heeft. Hij heeft bewezen geen „toevalligheidskampioen" te zijn want in korte tijd heeft hij zich ontwikkeld tot een gevreesde speler. De score van 5\& punt uit 8 wedstrij den mag er dan ook best wezen. Dit seizoen staat nog de thuiswedstrijd tegen Kanaleneiland op de rol. Slaagt men er ook in die wedstrijd in een positief resultaat te bewerkstelligen dan kan men ondanks de degradatie toch nog terugzien op een redelijk slot van het seizoen. De persoonlijke resultaten van Soest 1 - Zeist 1 zijn ■Vennik - Calje 1-0 Vegter - G. J. Hamers Van Tuinen - Catz afg. Muis - Hamers sr. Schilder - J. Zomer Henze - Hissink 1-0 Groen - Keers 0-1 Bakker - Koeken 1-0 C. van Dijk - Verbeek 0-1 Goes - Dissel Op aidag 7 maart a.s. organiseert de afdeiig rekreatiesport van de sektie At leek van S.O.Soest de 10e Pijnen- burjxoss. Het prachtige parcours ovede paden en lanen van het Land- goetfMjnenburg trekt ieder jaar een duizadtal deelnemers. Door gebruik te riken van beide accommodaties van le sportcomplexen aan de Bos- strat kan deze stroom deelnemers echtr goed verwerkt worden. De art zal weer plaatsvinden aan de Bosraat. In de beide kantines kan merVanaf 10.30 uur inschrijven voor de clerse afstanden. Om 11.30 uur zal hetjartschot gelost worden voor de korte afstand de 2km. Inschrijven a 3,50 in de kantine van S.O.Soest. De deelnemers aan de 5 km. en de 10 km. moeten ook inschrijven in de kantine van S.O.Soest. Inschrijfgeld 5,-. De start voor deze afstanden vindt om 12.05 uur plaats en het parcours be staat uit een grote ronde van 5 km. door de bossen van Pijnenburg. De deelnemers aan de langste afstand de 21 km. moeten inschrijven in de kantine van SEC. Inschrijfgeld 10,- met herinnering of 3,50 zonder her innering. De start voor deze afstand vindt om 12.00 uur plaats en het parcours van deze halve marathon bestaat uit twee rondes van 10,5 km. Alle deelnemers ontvangen na afloop een fraaie herinnering en een Pijnen burgcross attentie. lioren van de Schaatsvereniging Eeiiand hebben vrijdagavond weer divcse persoonlijke rekords verbe ter^ Arno ld Hagen 2 pers. rek.: 500 mtr! 47.8 en 1000 m. 1.41.5; Andrè Bosïom ook tweemaal pers. rek. 500 mtr 50.8 en 1000 m. 1.42.1; Erik Walreen wederom 2 pers. rek. 500 mtr#0.3 en 1000 m. 1.35.7; Fred van Tol jo mtr. 48.- en 1000 mtr. 1.37.8; Marei van Hornsveld 500 m. 48.- en 1000H. 1.38.2. Bert van der Weerd liet de fc>k stilstaan bij 42.6 en 1.28.4. Moigque de Bruin reed alleen de 1000 m. i 1.56.-. Morque de Bruin heeft bij het Ge Moique de Bruin heeft bij het Ge- wesili jk Kampioenschap een 8e plaats behild, met op de 500 m. 53.2 en op de ïooon. 1.51.3. Het ijs was erg zacht. Corie van der Meijden heeft bij ge westelijke wedstrijden een klubrekord 17-jarigen gereden op de 3 km. 5.25.5. Bij de strijd om de baankampioen- schappen van Utrecht heeft Yvonne van der Lienden de eerste plaats op geëist, door 4 afstanden te winnen. De laatste 2 afstanden gingen in 1.35.- 100 mtr. en 5.23.1 de drieduizend meter. Corine van der Meijden had voor de 1000 m. 1.42.2. nodig en voor de 3 km. 5.42.2. Zij werd derde in het alg. klasse ment. Zowel Yvonne als Corine hadden het slechtste weer. Bij gewestelijke wedstrijden kwam ook Hans Kaats aan de start. De eerste 2 afstanden werden in Alkmaar verre den de andere 2 in Utrecht. Hans wist een uitstekende le plaats in het alg. klassement op te eisen met de tijden van 41.8 op de 500 m.; 4.37.3 op de 3 km.2.12.3 op de 1500 mtr. en 8.07.6 op de 5 km. Ron Ottenhof reed alleen de 1000 m. en 3000 m. Hij noteerde 2.21.7 en 8.07.2. Het lerenteam van Papilion speelde afgöpen zondagavond in De Bunt tegejEem '78. Ookfu weer werd het een ruime over- witung. Slechts in de beginfase leek het e op dat de Soestenaren nog dui- deli i het' karnaval of de wintersport- vakdtie in de benen had. Geen enkele comlnatie lukte, waardoor na zes min ten spelen Eem '78 nog een lichte vooiprong had van 7-6. had an 7-6. Metfinkele wissels aan Soester zijde werén echter snel de bakens verzet, waadoor Eem een illusie armer werd an lieverlee toch moest toezien 'apillon toch nog duidelijk afstand .-ji,Een ruststand van 48-24 was hier- vaniet gevolg. tweede helft was het Soester weer volledig terug in haar ge- ritme en toen was er geen houden aan. Met nog vijf minuten te spefri konden de Soestenaren hun honèrdste punt noteren, waarna in de fetste fase nog eens zes maal ge- scotfd werd, waardoor een ruime 1124 zege op het scorebord kwam te sta; Voor het komende weekeinde staat er voor het Soester team geen wed strijden op het programma, waarna een week later op zondag 14 maart het team weer te bewonderen valt in spelzaal De Bunt met als tegenstan der Bourgondië uit Wijk bij Duurstede. dat In teai De voetbalvereniging VVZ '49 is er in geslaagd, de verbindtenis met de Huizense oefenmeester Jan Veer man, met een jaar te verlengen. Veerman, die aan zijn tweede seizoen bij de Soester zaterdag vierdeklas ser bezig is, zal naast de selectie, zich ook gaan bezig houden met de training en begeleiding van de overi ge seniorenteams van VVZ '49. In bestuurskringen noemde men het aanblijven van Jan Veerman een erg plezierige zaak. SPORT Pil sVsalAïfïï'f-s.vev; - kïi i ,}\'q 'iii «5 Ft 'M. UWlttSI Sporthal Beukendal bood afgelopen donderdag het bedrijvige toneel van sport op z'n best. Zo'n 300 Soester scholieren vochten in teamverband om de eer van hun school. Veel ouders en leerkrachten en bijna alle sportleraren waren aanwezig. Tekenend voor de geweldige sfeer en de overgave waarmee gespeeld werd, was wel dat Herman Frankena [ere lid van Olympia-Parade en initiator van het Soester Volleybal] door de aanvoerder van een team uit de C-klas- se, na afloop van een wedstrijd, netjes bedankt werd voor het coachwerk. Meegedragen aan het sukses van deze dag hebben vooral de jeugdige bege leiders en fluitisten uit de gelederen van Volleybalvereniging Olympia- Parade, alsmede 3 fluitisten van colle ga-volleybalvereniging SVV. Tegen 12.00 uur feliciteerde de heer J. Hilhorst, in zijn funktie van direkteur Sportstichting Soest, de winnende teams in de A-klasse (zesde klassers lagere school), te weten: Prof. Wate- ringschool (meisjes) en Savornin Lohmanschool (jongens), en overhan digde foto-gedenkplaten waarop nog een een fotograaf ter plekke geschoten Foto: Goos van der Wilt werd. De winnaars in de B-klasse (brugklas sen) waren: Eemland Scholen Ge meenschap (meisjes) en eveneens Eemland Scholen Gemeenschap (jon gens). Zij kregen hun prijs over handigd door de heer A. H. W. Janus, Alg. direkteur van Forbo Parade B.V. en tevens sponsor van Volleybalver eniging Olympia Soest. Last but not least, was het de heer D. Hoekstra die, in zijn funktie als plaats vervangend burgemeester van Soest, tenslotte de prijzen uitreikte aan de winnaars van de C-klasse (voortgezet onderwijs), te weten: Griftland Colle ge 1 (meisjes) en Griftland College 2 (jongens). Tenslotte ontvingen alle deelnemers aan dit Soester Scholieren Volleybal toernooi een „officieel" certificaat van deelname. Maar het 30-jarig Olympia laat het hier niet bij, want bij wijze van proef is een extra trainingsuur ingelast op maan dagen van 17.45-19.00 uur in sporthal Beukendal voor jongens en meisjes, die de smaak van het volleybalspel te pakken hebben gekregen. Voor telefonische informatie kan men zich wenden tot Afdeling Jeugdzaken Olympia, telefoon 14596. Uitslagen van het toernooi: A-klasse lagere scholen Met grote overgave en inzet werd er door scholieren gevolleybald in de sporthal Beukendal 1. Kampioen van Soest: Savornin Loh manschool 2. St. Theresiaschool. 3. De Regentuuter. 4. De Wegwijzer. Meisjes 1. Kampioen van Soest: Prof. Wate- ringschool. 2. De Wegwijzer. 3. St. Theresiaschool. 4. De Schakel. B-klasse - brugklassen voortgezet onderwijs [jongens] 1. Kampioen van Soest: Eemland S.G. 2. Openbare Mavo 1. 3. Griftland 1. 4. Griftland 2. 5. v.d. Hucht Mavo. 6. Openbare Mavo 2. 7. Chr. Mavo 2. 8. Chr. Mavo 1. Meisjes 1. Kampioen van Soest: Eemland S.G. 2. Chr. Mavo 3. 3. Chr. Mavo 4. 4. Chr. Mavo 1. 5. Chr. Mavo 2. 6. Openbare Mavo 2. 7. Openbare Mavo 1. 8. v.d. Hucht Mavo. C-klasse voortgezet onderwijs Jongens 1. Kampioen van Soest: Griftland 2. 2. Openbare Mavo 1. 3. Chr. Mavo 1. 4. Griftland 1. Meisjes 1. Kampioen van Soest: Griftland 1. 2. Chr. Mavo 1. 3. Griftland 2. 4. Openba re Mavo 1. Tijdens de Rayon-jimioren-wedstrijd in Zeist behaalde de Soester leidster, mevrouw Mertens van het junioren team de eerste leidersprijs, een mooie beker. Deze wedstrijd, die ieder jaar onder auspiciën van het District Utrecht van de Kon. Ned. Ver. E.H. B.O. wordt gehouden, staat open voor EHBO-ers, die niet langer dan 3 jaar gediplomeerd zijn. Het team, bestaande uit de dames Mertens, Van Mil en Schelle behaalde een eervolle 2e plaats, achter de team van de Vliegbasis Soesterberg, met slechts 2 punten verschil. Een opmerkelijk resultaat, in aan merking nemende dat van de 3 team genoten er nog 2 in opleiding zijn en in maart a.s. examen doen voor het EHBO-diploma. Mevr. Schelle kreeg voor haar presta tie zelfs het hoogste aantal punten van de jury, die uit 3 artsen bestond. Desgevraagd verklaarde mevrouw Vèrkade, kaderinstructrice van de af deling Soest, dat het geen probleem is om uit de opleidingscursus meerdere goede kandidaten aan te wijzen. Een gedegen opleiding en enthousiaste mensen, kenmerken de afdeling Soest. Door „Lotus" (landelijke organisatie tot uitbeelding slachtoffers) vakkundig gespeeld en geschminkt, was het een levendige wedstrijd, aantrekkelijk voor het vele publiek en supporters van de deelnemende ploegen. Na een korte maar treffende nabeschouwing van de jury, ging zeker de afdeling Soest tevreden naar huis. Zondag 28 februari overhandigde enige leden van het Pijnenburgcross comité namens de afdeling rekreatiesport van S.O. Soest Atletiek een prachtige Cor Dubuy Europe tafeltennistafel aan het bestuur van S.O. Soest Voetbal. De verbou wing aan de Bosstraat nadert zijn voltooiing en het jeugdhonk, een belangrijk onderdeel van deze renovatie, is bijna klaar. Een mooie gelegenheid om voor de 10e Pijnenburgcross, die zondag 7 maart a.s. gehouden zal worden, een eerder gedane belofte na te komen. Dat een kantine van een sportvereniging niet altijd even geschikt is voor de jeugd is een ieder bekend. De inrichting van een jeugdhonk bij S.O. Soest is dan ook een goede zaak. De jeugd moet er zich dan wel kunnen vermaken. Als blijk van waardering voor de goede samenwerking tijdens de Pijnenburgcrossen werd dit verbouwings geschenk aangeboden. Het woord is nu aan de jeugd van S.O. Soest om er veel en goed gebruik van te maken. Het al kampioen zijnde damesteam van de handbalvereniging BDC heeft afgelopen zondag met 17-10 gewonnen van de degradatie-kandidaat SRC. De heren verloren, in een overigens uitstekende wedstrijd, van het op de tweede plaats staande Hercules. Het werd 16-18. De BDC-dam^s hadden weinig moeite met SRC. Wel keek men onverwacht en ook snel tegen een 2-0 achterstand aan, die pas na vijftien minuten tot één doelpunt kon worden terugge bracht. Maar toen was het ook met de tegenstandsters gedaan. Vijf minuten voor rust was het 4-3 voor de Soesters, maar door akties van Ria van Duuren, Tine Simons en Thea Pronk werd het nog 9-3. In de tweede helft opende SRC welis waar weer de score, maar de Soester dames namen de aanval verder over en met grote regelmaat werd ge scoord. Pas in de laatste vijf minuten kwam SRC er weer wat aan te pas en zo werd de eindstand i7-10 bereikt. Volgende week spelen de BDC-dames in Purmerend tegen Vido. De wed strijd begint om 12.00 uur. De Soester dames zullen ongetwijfeld een po ging doen ongeslagen te blijven. Heren De heren verloren van Hercules, dat evenals zij een kans maakt op de twee de plaats. Het was een spannende wedstrijd met veel fraaie akties. BDC nam voorsprong door twee goals van Paul van de Deysel. Het werd al snel gelijk. 2-2. Ondanks doelpunten van Cleem Die mens, Paul v.d. Deysel en Ralph Christiani, slaagden de Soesters er niet in echt afstand te nemen. Na de stand 7-7 zette Hercules „even" aan en in enkele minuten was het 8-11. Bij BDC was er op dat moment sprake van on voldoende inzet bij het verdedigings werk. Het tij keerde echter en zo was het bij rust weer gelijk. U-ii. De tweede helft ging opnieuw gelijk op. Na twintig minuten was de stand 14-14 en evenals in de eerste helft, zetten de Hercules-heren aan en werd de stand in hun voordeel naar 14-18 getild. Daarna ontbrak de Soesters de tijd om weer gelijk te komen. Wel scoorden Sjaak Smeeing en Paul v.d. Deysel elk nog een keer, maar verder kwam men niet. Eindstand 16-18. Ondanks dit verlies blijft BDC in de running voor de tweede plaats. Volgen de week ontmoet Hercules kampioen E O en als de Soesters Volendam weten te kloppen dan zijn ze weer kandidaat voor het „zilver' Bij de tweede wedstrijd om het Neder lands Langlaufkampioenschap in het Zuid-Duitse Ruhpolding heeft de Soes ter Andries Schotanus bij de B-heren beslag gelegd op de gouden medaille. Voor de vijftig kilometer had hij 3 uur, 16 minuten en 24.9 seconden no dig. Hij eindigde als vierde, nauwe lijks een minuut achter de derde A- heer. Aan de wedstrijd voor heren namen 39 langlaufers deel. Eerste werd Hans Biesboer uit Schoorl in 3.05.17.9 uur; tweede Harald Herzog, evenals Schota nus lid van de Amersfoortse vereni ging Keiski in 3.08.34.1 uur en derde Thevis uit Maastricht in 3.15.21,3 uur. Het Keiski-lid Wim de Jong eindigde als tiende in 3.28.06,9 uur. Bij de dames, die een wedstrijd over 20 kilometer hielden, werd Ineke van Zee uit Soest in 1.40.25,1 uur, zevende. De eerste plaats was voor Gea Sonne- veld uit Rotterdam in 1.23.53,2 uur; 2. Odette Thevis in 1.30.03,1 uur; 3. Lidy.van Butenen in 1.33.00,7 uur. Een uitstekende prestatie verrichtte Gertjan van Rheenen uit Soesterberg, die in de wedstrijd over twee kilome ter voor pupillen de tweede plaats be haalde. Zijn tijd was 7.48,2 minuten. Eerste werd Olaf Krouwel van Keiski in 6.22,23 minuten. Foto: Horman van Dam De suksesvolle dammertjes van de lagere school in Overhees: v.l.n.r. achterste rij Eric Westerveld, Paul Reulen en Fred Cornellsse; voorste rij Leslie Middendorp en Sander Huibers. Verrassend resultaat van de o.l.s. Overhees bij provinciale schooldam- kampioenschappen: promotie naar de landelijke kampioenschappen Als kampioen van Soest nam de o.l.s. Overhees op zaterdag, 27 februari deel aan de provinciale schooldamkam- pioenschappen voor 4-tallen te Veenen- daal, georganiseerd door de Utrechtse Provinciale Dambond. Aan het tour- nooi namen elf plaatselijke kampioe nen deel. Gespeeld werd in partijen van 20 minuten. Overhees vertrok met niet al te hoge verwachtingen naar Veenendaal, doch toen de Soester jongens de eerste wedstrijden royaal wonnen, bleken zij lang niet kansloos! Het werd toen wel een heel spannende dag die veel van de jongelui vergde. Mede dank zij de inspirerende leiding van het school hoofd, de heer G. H. de Jong, wist men zijn kalmte en concentratie evenwel te bewaren. Dikwijls werd er heel goed gespeeld. En het eindresultaat was verrassend: Overhees werd 2e in de eindrangschikking, won daarmede een fraaie beker en verwierf het recht om deel te nemen aan de door de Ko ninklijke Nederlandse Dambond te or ganiseren kwart finales om het school- damkampioenschap van Nederland. Deze worden in april in Monster ver speeld. Daarin zijn zij ingedeeld met schoolteams uit Zeeland, Noord-Bra bant en Limburg. Ook voor de Damver eniging Soest was dit een leuk resul taat, immers alle jongens zijn lid van de jeugdafdeling van DVS. De eind uitslag werd 1. Cort v.d. Linden, Huizen, 18 ptn. 2. Overhees, Soest, 15 ptn. 3. St. Ludge- rus, Loenen, 14 ptn. 4. Rehoboth, Wou denberg, 13 ptn. 5. Het Grote Erf, Veenendaal, 12 ptn. 6. De Ceder, Vee nendaal, 11 ptn. 7. J. v.d. Wijngaard, IJsselstein, 9 ptn. 8. De Wijde Blik, Amersfoort, 9 ptn. 9. Timotheüs, Lin- schoten, 5 ptn. 10. C.B.S., Waverveen, 3 ptn. 11. St. Willibrordus, Loosdrecht, 0 ptn. De persoonlijke resultaten der jongens waren: Paul Reulen, 16 ptn. Eric Westerveld, 13 ptn. Fred Cornelissen, 12 ptn. Sander Huibers, 11 ptn. Leslie Middendorp, 2 ptn. Helaas moest Leslie na 2 partijen wegens ziekte afhaken. Vol enthousiasme keerden de jongelui om 16.30 uur huiswaarts met het vaste voornemen goed te gaan trainen voor de kwart finales van de Nederlandse schooldamkampioenschappen. Hier zal het speeltempo aanzienlijk lang zamer zijn (2 x 30 minuten), zodat min der partijen in meer rust zullen kunnen worden gespeeld. Wij wensen hun veel succes! Zaterdag 27 februari j.1. zijn in de sporthal Caluna in Ermelo turnwed- strijden gehouden om het kampioen schap van de Prov. Utrecht voor meis jes in de leeftijd van 9-11 jaar. Negen ploegen hadden zich via voor- wedstrijden geplaatst voor de finale, waaronder De Springbokken. In de eerste poule waren Hoogland- Turnlust De Springbokken en Sparta Ermelo ingedeeld. De Springbokken begonnen bij de balk en behaalden zoals later bleek een uitstekende le plaats met 38,05 punten. Turnlust opende met een prachtig aantal punten 40:05 bij de paardsprong als hoogste. Hoogland dat bij de voorronde heel dicht bij De Springbokken was geble ven was direct kansloos daar zij slechts 28.00 punten bij de vrije oe fening behaalde. Als 2e toestel de vrije oefening op mu ziek. Hier behaalden De Springbok ken 35.95 punten en dat was op een na het hoogste. Sparta kreeg het hoogste aantal punten n.1. 38.15 punten. Als derde onderdeel het paardsprin- gen. Hier kwamen De Springbokken niet verder dan een 4e plaats en dit kostte hun de titel. Als 4e en laatste onderdeel was de brug ongelijk aan de beurt. Hier kwamen 5 uitstekende oefeningen uit de bus wat op één na het hoogste aantal pun ten opleverde. Hier behaalde K en V het hoogst aan tal punten. Uitslag: le en kampioen KV Weesp 151,40 2e De Springbokken Soest 14965 3e Sparta Driebergen 14640 4e Turnlust Hulzen 145,25 5e Sparta Ermelo 142,35 6e VIOS Hilversum 141,15 7e THOB Tiel 140,25 8e Levitas Wijk bij Duurst. 138,40 9e Hoogland 131,30 De ploeg bestond uit M. Komen, Cis- ca Teunis, Inge Brandes, Maike de Gier, Monique Dorresteln, Ingeborg Uyland, Simone Smit. Alles bij elkaar hebben De Springbok ken een uitstekende wedstrijd geturnd en het was dan ook verdiend dat De Springbokken op het erepodium moch ten plaatsnemen om de 2e prijs uit handen van de voorzitter de heer IJ- zerbaard in ontvangt te nemen. Een door de St. Turnkring uitstekend georganiseerde wedstrijd.

Soester Courant | 1982 | | pagina 15