Handtekeningenaktië voor afschaffing Jl hondenbelasting-^# VAARDERHOOGT Jongens en meisjes opgelet! Gehannes Woonboerderij door brand verwoest I.V.N.-natuurwandeling f> DOE-HET-ZELVERS Géén hond in de gemeentepot: Restaurant Ook: plateservice lunches en uitgebreide keuze a la carte Schade 2% ton Spreekbeurt over homofilie Rommelmarkt op Vangrail-terrein Vogelbeurs Soester Vogelvrienden Kleurwedstrijd Hooijer nu nog mooier: PSP/CPN tegen militair gebruik Vlasakkers en Stompert Jeugdig (werk) initiatief beloond Modeshow firma Adama Diefstal uit caravan De andere kant van de medaille Even afrekenen dames Blauw van de kou voor Schenk nog eens in Bomen voor een kleine tuin! Feestelijke opening Laat staan dat glas Soester Courant van woensdag 10 maart 1982 Zo zitte we aalweer in moart en as t daan effe mooi weer is, krieg ik ok weer zin om ns op de fiets te veld te goan. 'k Zaatter net un poar stroate ver op en... paang!... doar klaapt me baand. 't Viel nogaal oardig mee. Hie waas aallenig moar an de ongderkaant lek, waant doar waas'tie plaat. Ik sting net aachter ut pliesiebero en waat zaag Hannes doaro? Je zaal ut niet gelóve. Woare ze me verdeed toch be zig om un paarkeerploats an te legge. Temingste, daat doch ik. D'r waas zó'n gróte zaand- haappert an de gaang en die groef heule baakke grongd uut. Omdaat de gemeengte geejn geld haad veur daat plaan, zo as ze ongderlest zeeje kreeg ik un kwoaje gedaachte in me kop! Zouw ut soms zwaart waark weze, waant ter kwaarn om trent aallemoal zwaart zaand uut. Ik schaat daazze d'r eigen daan toch wel op gevoarlukke grongd begeveDaat zouw hoast un oardbeving veroor- zoake en noeng zo dicht bie huus. Licht is de gemeengte toch nog op un zaak stuvers vaan de vórige postuume begroting estöte. In Januoari hek aallus un soort ballaans uut ut Soesder kaas- boek eleze. Die sting toen in de kraangt en ut baarstte vaan de reser ves die vaan de eejne daag op de aangdere wel of niet in de pot zoate. Ik snaapte d'r geejn sódedinges vaan. Of zouwe ze toch stiekum un aappeltje veur de dorst aachter de haand houwe? Ak daan us effe verderop denkt, daan hejje best kaans daatter voortemee zo moar in- eejns an de Daalweg mettut nieuwe roadhuus oppestaart wordt. Daat komt daan ter vervaan- ging vaan ongs noödroadhuus mettut barraakke kaamp ter aachter. Ut mot hoast wel woar weze, waant teuge over daat kaamp ben ze un camping an 't anleg- ge. De eerste twee karrevaans stoan der aal. Ajje 't ming vroagt, daan mok zegge daazze- vaast baang ben- ne, daat die kaarre ekroakt worre, waant d'r zitte heul geejn wiele ongder. Hebbe ze knaap bedaacht, die postmaan- ne! Aangders haadde un poar haandige overvaallers zo die PTT-kaasoa's op wiele kenne anhoake en daan woare we die ok weer kwiet. En daan haadde de postzegels nog duurder goan koste. HANNES VAN DE NENG. De gemeente Soest heeft voor dit jaar begroot dat de hondenbelasting 198.000 gulden moet opbrengen. Een honden bezitter betaalt voor zijn huisdier 62,50 belasting en voor de tweede bond 82,50. Voorzichtig geschat wor den er in Soest zo'n kleine tweedui- ,zend honden onderhouden. De eigenaars worden bewerkt om mee te doen en zich in te zetten voor de afschaffing van wat gezien wordt als „een willekeurige en discriminerende" belasting. Initiatiefnemers zijn de in Soesterberg aan de Amersfoortsestraat wonende dames Prins. Rond hen is inmiddels een actiegroepje van vijftien man ge formeerd dat er alles aan zal doen om de belasting al per l januari 1983 af geschaft te krijgen. Het eerste contact met het dagelijks bestuur van de gemeente heeft niet het gewenste resultaat opgeleverd en daarom wordt er nu doorgestoomd. De raadsfracties worden bewerkt en het resultaat van de aktie zal aan de bestuurders worden aangeboden. Het in de gemeentewet vastgelegde recht hondenbelastng te heffen, wordt lang niet door alle gemeenten ge bruikt. Ook het bedrag dat geheven wordt, is willekeurig en voor de meeste gemeenten niet gelijk. Er zijn ook ge meenten die de belasting afgeschaft hebben en daaraan zou ten grondslag kunnen liggen dat heffing als onrecht vaardig wordt ervaren. ..Er moet", zo zeggen de dames Prins, „immers alleen voor honden betaald worden. Alle andere huisdieren zoals katten, konijnen, cavia's, postduiven, goudvissen, kanaries, parkieten enz. enz. zijn vrij. Er is derhalve sprake van een extra zwaar belaste minder heidsgroep. die zich gediscrimineerd voelt' Alleen hondeneigenaren, zo redeneert de actiegroep, moeten de gemeenten van een extraatje voorzien. Waarom niet iemand die een paard houdt? Het eventuele verweer dat een hond de straat bevuilt, snijdt geen hout. Wat doen paarden? Wat doen duiven? Welke vernielingen richten katten aan in tuinen en plantsoenen? De gemeente ruimt de hondepoep niet opf wil wel geld van de eigenaar zien en legt hem vervolgens allerlei beperkingen op. Tegenover het ont vangen geld wordt totaal niets gezet; het belastinggeld verdwijnt in een al gemeen potje. De gemeente geeft dat eerlijk toe en zegt ook dat het oorspronkelijke mo tief (door belastingheffing het aantal honden binnen de perken te houden en het bevuilen van de straten tegen te gaan) in deze tijd wel achterhaald duizend hondenbezitters. Als ze alle maal en bloc op één partij stemmen, levert dat die club drie a vier zetels op. De handtekeningenlijsten komen bij dierenartsen, verenigingen en par ticulieren te liggen. De actiegroep weet zich gesteund door Amivedi. Prins Hendriklaan 1 Soest Telefoon 02155-13807 Ds. H. R. Zijlstra uit Apeldoorn zal morgenavond, donderdag 11 maart, aanvang 20.00 uur in het wijkgebouw bij de Emmakerk aan de Regentesse- laan een spreekbeurt houden over het onderwerp „Homofilie". Het is een avond, die georganiseerd wordt door de afdeling Soestdijk van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond. Leden en andere belangstellenden zijn welkom. De alom bekende rommelmarkt van de Stichting Jeugdzorg Soest, op het ter rein van het clubhuis De Vangrail aan de Nachtegaal weg, zal dit jaar worden gehouden op zaterdag 24 april. De opbrengst komt zoals steeds geheel ten goede aan het clubhuiswerk van de stichting. De aan te bieden koopwaar kan nu al aangeboden worden. Er zijn diverse adressen voor. Voor informatie kan men contact opnemen met o.a. me vrouw Spaa, tel. 15194 te Soest. Zaterdag 13 maart a.s., van 20.00 tot 22.00 uur, zal in het gebouw „Vogel zang" van de vereniging ,,De Soester Vogelvrienden" een beurs gehouden worden. Er zullen weer vele vogels van ver schillende pluimage te koop worden aangeboden. Voor kopers en verkopers is deze beurs zeker de moeite van een bezoek waard. Het inbrengen van vogels is gratis; van de bezoekers wordt ter dekking van de kosten, één gulden entree ge vraagd. Het gebouw „Vogelzang" is te vinden aan de Parallelweg, achter het EHBO-gebouw op de speelplaats van de voormalige St. Josephschool. „Toch", zo schrijft de gemeente, „be staat er geen aanleiding de belasting af te schaffen, want de heffing wordt nu gezien als één van de manieren om aan geld te komen". Het gemeentebestuur zegt verder dat heffing van belasting op andere huis dieren niet is toegestaan en dat de gemeentewet zich beperkt tot het in voeren van een hondenbelasting. De diverse gemeenteraden mogen de hoogte daarvan zelf regelen en dat is er de oorzaak van dat er zoveel ver schil is. De dames Prins hebben het er niet bij laten zitten. De aktie is gestart en aan het gemeentebestuur is schriftelijk gevraagd een specificatie te geven van het gebruik van het geld dat door de hondenbelasting binnen komt. „We hebben alle begrip voor de finan ciële problemen van de gemeente, maar waarom hondenbezitters een ex tra bijdrage moeten leveren is ons een raadsel. Omdat de belasting nu een maal bestaat, zal ze ook ieder jaar aangepast (dat is hoger) worden en dat is onbillijk", aldus de dames Prins. Juist met het oog op de gemeente raadsverkiezingen zullen de politieke partijen op de hoogte gesteld worden van de onvrede onder de circa twee- Foto: Herman van Dam opvolger de heer T. Bakker en de voor zitter van de brandweervereniging, de heer R. Buss. De heer Groart vertrok onmiddellijk naar de brand en hij kreeg daar na afloop van de vergadering ge zelschap van burgemeester Scholten en de heer Buss. Zij woonden een deel van de blussingswerkzaamheden bij. Wat de oorzaak van de brand is, kon nog niet worden vastgesteld. Gedacht wordt aan vuur uit de open haard of aan een grill die aan is blijven staan. Vorige week woensdagmiddag is de nog niet zolang geleden gerenoveerde woon boerderij van de familie C. van Rouwendaal aan de Koninginnelaan 104 groten deels uitgebrand. Waardoor het vuur ontstaan is, is nog een raadsel. De schade wordt geschat op twee en een halve ton. De brand, die door buren even voor 'brand meester' gegeven worden. Het half vijf ontdekt werd, trok grote be- na-blussen duurde nog uren en tegen langstelling. De eigenaar, de heer C. half elf 's avonds rukten de vrijwilli- van Rouwendaal, was op dat moment gers, in totaal 38 man, in. in de werkplaats achter het huis. De bovenverdieping is geheel ver- De brandweer rukte met veel materieel woesthet benedengedeelte kreeg aan- uit en bestreed de brand, die met grote zienlijke waterschade en is voor g£- rookontwikkeling gepaard ging, met ruime tijd onbewoonbaar, twaalf stralen. Toen de wagens arri- Op het moment dat de brand uitbrak veerden brandde het pas vernieuwde begon in het gemeentehuis net een ver rieten dak al over de gehele lengte. Pas gadering van enkele raadsleden met de na bijna vijf kwartier kon het sein brandweercommandant J. Groart, zijn De in Soest samenwerkende politieke partijen PSP en CPN is vah mening dat een eind moet worden gemaakt aan het militair gebruik van de Vlasakkers en De Stompert eh dat de gehele vlieg basis Soesterberg op korte termijn dient te worden opgeheven. In een brief aan burgemeester en wethouders en aan de leden van de kommissie ruimtelijke ordening ma ken zij hun zorg over een en ander be kend. De Vlasakkers, zeggen zij, is een voormalig heidegebied, dat nu door sneden wordt door betonbanen. De Stompert is een verwaarloosd gebied met zeer waardevolle eikenstrubben, heiderestanten en een sterk relief. Beide gebieden ondervinden veel scha de van het militair gebruik. Absurd vindt men de tekst in het streekplan: „natuurgebieden met mili- tairgebruik". Je zou, zo zeggen PSP en CPN, van Hoog Catherijne kunnen spreken van „natuurgebied met com mercieel gebruik". De partijen zijn van mening dat de gebieden overgedragen moeten wor den aan natuurbeschermingsin stanties, zodat de landschappen zich kunnen herstellen „na al het militair geweld". Na herstel dienen ze dan open gesteld te worden voor rekreanten en, gezien het feit dat Amersfoort groeistad is geworden, zal daar in de toekomst dringend behoefte aan bestaan. Kleur de plaat zo mooi mogelijk. Je kunt noq leuke dinaen in de lege etalages tekenen!!!! En wat zegt het mannetje rechts, denk je? Weet jij een leuke slag zin? Schnjl die dan tn het spreek- ballonnetje dat uit het mannetje zijn mond kom). <r" „De functies van het bos" is het thema voor de maartwandeling, welke I.V.N Eemland op zondag 14 maart houdt in de bossen achter de Hooge Vuursche. Het onderwerp biedt vele aspecten, welke tijdens de ruim twee uur duren de wandeling zeker ter sprake zullen komen. Trouwens de geïnteresseerde wandelaar heeft zelf wel een en ander, dat hij graag eens aan wil kaarten. Dat kan eveneens. Onze gidsen zul len - zoveel als mogelijk is - daarop graag antwoorden. Maart als lentemaand in de agenda's aangegeven, biedt alweer meer dan februari. Immers, de vogels gaan naar elkaar op zoek, de ribes bekent kleur, alles begint uit te lopen en de insekten laten zich ook weer bekijken. Het is nog niet helemaal in groten getale, maar het begin is er. U zou eens een keertje moeten mee- wandelen met IVN-Eemland. Vast en zeker ziet eh hoort u dingen, waar van u geen weet had... Duizenden zijn reeds voorgegaan. Doe het eens een keertje. Zorg ervoor om twee uur pre sent te zijn op het parkeerterrein van het Baarnse Bosbad De Vuursche, zon dag 14 maart. U kunt daar komen, door van Soest uit de weg langs paleis Soestdijk af te rijden tot aan het kruispunt (met stoplichten) linksaf te slaan en de Hilversumsestraatweg op te rijden. Dan is het een kleine 2 kilometer, tot aan de weg rechtsaf naar Bosbad de Vuursche. Let op de borden van I.V.N.-Eemland. Van Hilversum komt u er door de Soestdijkerstraatweg aldaar af te rij den en voorbij het kasteel de Hooge Vuursche de tweede weg links te ne men. Volg de borden en u komt er van zelf. Van Baarn uit is het zaak de stoplichten opgesteld bij De Rooster- hoek - in de kijkerd te houden, hierbij rechts afslaan en verder de eerder aangegeven 2 km. uit te rijden en... te letten op de borden. Het is een bijzonder aantrekkelijk wandelgebied, dat beslist de moeite waard is. Uw hond mag ook deze keer weer - aangelijnd - mee. Tot zondag de 14e maart. Bij de in Soesterberg gevestigde firma Index, een marketing adviesburo, meldde zich drie maanden' geleden, na het vervullen van zijn militaire dienstplicht een jongeman. Hij deed het verzoek in het bedrijf te mogen studeren om zich te bekwamen als computer-instructeur. Dat er geen ver goeding tegenover stond en dat hem geen baan in het vooruitzcht kon wor den gesteld, deerde hem niet. Daar was het hem ook niet om begonnen. Nu na drie maanden heeft het bedrijf hem een baan aangeboden; hij heeft zich ontpopt als een prima instructeur, die geheel zelfstandig zijn weg gaat. De directeur van Index, de heer Adam, zegt zeer ingenomen te zijn met dit initiatief. „Op deze manier is de jeugd verstandig bezig", aldus de heer Adam. Eén en ander is overigens gebeurd in overleg met het gewestelijk arbeids bureau. IlMGANG-y Voor de leden van de afdeling Soest- Zuid van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond houdt Frank-Mode (v.h. firma Adama) op woensdag 17 maart a.s., aanvang 20.00 uur, een modeshow in gebouw De Rank aan de Soesterbe rgse straat. De kleurwedstrijd loopt ten einde. De inlevering kan nog t/m donderdag 11 maart. De jury is al druk bezig met sorteren. Om een gelijkmatige verdeling van de prijzen te hebben, vallen ze in de volgende groepen: 6-7 jaar, 8-9 jaar en 10-11-12 jaar. In elke categorie zijn 5 prijzen ter beschikking. De namen van de prijswinnaars worden vermeld in de Soester Courant van 17 maart. Dus maak elkaar attent op de Soester Courant van 17 maart. Uit een aan de Zoom staande caravan werden tijdens afwezigheid van de in Alphen aan de Rijn»wonende eigenaar, een oliekachel, twee tafels en twee kus sens gestolen. Van de diefstal werd aangifte gedaan bij de politie. Stichting, op niet mis te verstane wijze op. reageerde. En zo geschiedde het dus Bant zo is Marie dan ook wel weer. ook. De Algemene Drankbestrijders Van Arie had u trouwens niets anders Organisatie trok via het ANP bij de verwacht. Nederlandse dagbladpers aan de bel en wilde daar wel even kwijt dat ge bruik van alcohol wel degelijk invloed heeft op hersencellen, lever en nieren. Over de mogelijkheid dat niet alcohol- gebruikers een grotere kans maken op een infarct werd merkwaardig genoeg, of misschien wel wijselijk, niet gespro ken. Arie moet aannemen dat ze bij de .Nederlandse Hartstichting niet helemaal op hun achterhoofd zijn ge vallen, en ook daar bliksems goed weten dat overmatig gebruik van al cohol de mensheid iets anders dan gé- zondheid verschaft. Wat Arie betreft draait alles om de vraag wat men on der matig en overmatig verstaat. Aan gezien niemand daarop ooit een slui tend antwoord heeft gegeven, het is namelijk geheel afhankelijk van ieders lichamelijke conditie, is Arie, uiteinde lijk ook maar een mens. namens de Soester slijters en zich zelf geneigd het kleine kelkje op de gezondheid van de Nederlandse Hartstichting te heffen en daarbij uit te roepen: „gezond heid". Over Arie's schouders heen heeft Ma- rie, zijn vrouw, de woorden gelezen die hij aan het feestelijke onderwerp heeft gewijd. Zij keek Arie aan met een uit drukking waaruit je zou kunnen opma ken dat ze bedoelde te zeggen: „Man waar zit nou je verstand?" Een veron derstelling, de uitdrukking, die met een bleek te kloppen. Om de aan val zo tactisch mogelijk te beginnen begon ze met licht geschut. Haar eerste losse flodder vuurde ze af met: „Je weet best dat ik mijn dagelijks glaasje ook zelden in de fles laat zitten, maar wat die Hartstichting doet is een regelrechte oproep voor niet drinkers om een aansluiting op het biervat te zoeken en de klare weer tot volksdrank te maken. Ik kan mij best voorstellen dat die drankbestrij ders zich rot zijn geschrokken en nu erg boos zijn. Het lijkt helemaal nergens op". Arie zal u de discus sie besparen die daar op is gevolgd. Uiteindelijk deden beide partijen, wat hun standpunten betreft, water bij de wijn en dronken er tenslotte een glas als toekomstbeeld worden gezien. Uitgerekend door een druk op een „ro de" knop moest de burgemeester de openingshandeling verrichten. Een daad die tot gevolg had dat vele hon derden zeepbellen, belicht door schijn werpers, er gekleurd kwamen op te staan. En daarmee werd dan tot uit drukking gebracht dat voor iedere kleur een Procar poetsmiddel beschik baar is. Over en weer werden tijdens de^ receptie vriendelijke woorden ge sproken. Uit de mond van burgemees ter Paul Scholten ving Arie nog op dat wij Den Haag moesten overtuigen van de noodzaak van een nieuw ziekenhuis. Zou het, zo vraagt Arie zich af, een idee zijn Andrè v.d. Dijssel er naar toe te sturen? Die heeft intussen wel be wezen hoe je iets moet presenteren. Argeloze Soester bewoonsters kregen vorige week min of meer de schrik van hun leven toen ze van een twee tal messenslijpers de rekening gepre senteerd kregen. Wat was namelijk het geval. Eén van hen was op de uit nodiging ingegaan zes messen van een scherpere snijkant te laten voor zien. De ander gaf opdracht voor slijp werk van vier messen. De eerste op dracht kostte een bedrag van 175 gul den, de tweede „slechts" 42 gulden. Het mes sneed, wat de messenslijpers betreft, dus duidelijk aan twee kanten. Er moest betaald worden, waarna de benadeelden op de politie een beroep deden om als prijzencomniissie op te treden. Arie vreest dat de politie de messenslijpers weinig ten laste zal kunnen leggen. Ze maakten misbruik van de argeloosheid van hun afnemers. Daarom deze raad van Arie aan Soes- tenaren die vroeg of laat messenslij pers op bezoek krijgen Heeft u scharen of messen die aan re visie toe zijn, informeer dan eerst bij de messenslijpers wat u dat gaat kos ten. Laat het desnoods op een papiertje zetten, want sommige mensen kunnen goed rekenen, maar hebben een op merkelijk slecht geheugen. Dit gead viseerd hebbende constateert Arie dat er ook onderwerpen zijn waarbij al cohol niet ter sprake komt. Gelukkig maar. en daarom neemt hij er op de ze constatering nog maar één. Voorkomen is immers beter dan gene zen. Om nog even bij het gebruik van al cohol te blijven; volgens Arie is het ambtenaren in funktie, tijdens de diensturen, verboden alcoholische con sumpties te nuttigen. Toch zou Arie zich best kunnen voorstellen dat de verleiding voor P.T.T.-ambtenaren die hun diensturen tijdelijk in twee cara vans doorbrengen [hoe krijgen ze het in Den Haag verzonnen] groot is. Op een vroeg ochtenduur stapte Arie deze week het posthuis op vier wielen binnen. De nacht daarvoor had het stevig ge vroren. De dienstdoende P.T.T.-ers zagen blauw. Van de kou welteverstaan. Ze telden postzegels, geld en dagen. Als ze binnen het postkantoor er een ex presse-verbouwing van maken dan is het leed volgende week voor de geë vacueerde P.T.T.-ers weer geleden. Mag Arie ze nu al een compliment maken voor de wijze waarop ze zich aangepast hebben? En, zoals Arie van een ambtenaar mocht vernemen, ook het Soester publiek schikte zich rede lijk in de tijdelijke noodsituatie. Heus, er zijn nog aardige mensen. door Arie Wandelaar Arie kan zich natuurlijk vergissen, maar hij heeft de afgelopen week in Soest meer vrolijke gezichten gezien dan anders. Dat was op de dag nadat hij in zijn krant gelezen had dat ge heelonthouders meer kans op een hart infarct hebben. Een bericht van onver dachte kant, afkomstig van de Neder landse Hartstichting, een organisatie die zich zoveel zorg maakt over het functioneren van onze tikkertjes. Blije gezichten ontmoette hij bij Ruud v.d. Berg van Curio Cave, de v.d. Lindens, Brouwer en al die andere slijters die zich met de verkoop van geestrijk vocht bezighouden. Die zien, door zo'n bericht een omzetstijging in het verschiet, want ruim 20% van de Nederlandse bevolking sluit nog steeds alcohol buiten. En een omzet stijging kunnen die slijters best gebrui ken. Heineken mag het dan goed gaan. de winst die de slijter op zijn bodemprij zen maakt kan in een heel klein glaas je. Bij de slijters kan de Nederlandse Hartstichting voorlopig geen kwaad meer doen. Er wordt door veel tuinbezittfers uitgegaan van het idee dat in een kleine tuin een boom uit den boze is. Het is echter goed mogelijk om in een tuintje van bijvoorbeeld 5 x 6 m. een boom te planten, zolang de keus maar goed bepaald wordt. De officiële definitie van een boom is: een gewas met één doorgaande stam en een minimale hoogte van 6 m. Hierdoor vallen entvormen als de „prieelberk en de prieel iep buiten het begrip bomen, terwijl ze toch moeilijk ais struiken beschouwd kunnen worden. Juist dit soort entvormen zijn erg geschikt voor toe passing in de kleine tuin. De prieelberk ofwel Betula pendula Youngü ken twee verschijningsvormen. Ten eerste de doorgaande treurvorm, die van boven naar beneden langs de stam van afhangende takken is voorzien. De echte prieelvorm is op een stam geënt en doet daardoor denken aan een parasol. Erg fraai is de Gleditsia triacantha ofwel valse christusdoorn, waarvan vooral de variëteiten „Sun- burst en Ruby Lace flink aandacht verdienen. De valse christusdoorn heeft erg mooi samengesteld blad, dat enigszins doet denken aan het blad van kruidje-roer-me-niet. De variëteit Sunburst is gelig van tint en Ruby Lace heeft roodgetint blad. Aangezien deze boom al niet zo'n geweldige groeier is en het jaarlijks insnoeien de dichtheid van de plant alleen maar ten goede komt is aanplant in een kleine tuin goed mogelijk. Een boompje dat 12 maanden per jaar attractief is heet kronkelacacia of Robinia pseudoacacia „Tor- tuosa". De grillig gekronkelde takken bieden 's winters al veel kijkgenot, terwijl in de zomer het eveneens gedraaide blad werkelijk zeer mooi uit komt. Een geënte vorm van de Robinia is de vorm Umbraculifera, een bol of kogelacacia op een door gaans 1.80 m hoge entstam. In een strak tuintje komt dit kogeltje erg goed tot zijn recht. Door regelmatig snoeien is ook de diameter van de bol goed in de hand te houden. Arie kan het waarachtig niet helpen, maar constateert dat zijn rubriek deze week min of meer is doordrenkt met alcohol. Vrijdag was er ook al weer geen ontkomen aan. Arie en Marie op bezoek hij de nieuwe vestiging van de firma Procar. Zelden zo een leuk feestje meegemaakt. Daar was dan ook wel aanleiding toe. Het internationaal bekende „auto poets-bedrijf" Procar toonde op het Industrie-terrein een indrukwekkend nieuw gezicht, toebehorend aan een bedrijf dat tijdens de opening ook het 30-jarig bestaan herdacht. André v.d. Dijssel, de Johan Cruyff in de poets middelen, luisterde met honderden be langstellenden naar de opmerkelijke toespraak die burgemeester Paul Scholten op papier had staan. Procar werd door hem ten voorbeeld gesteld aan die sectoren in het bedrijfsleven waar uitsluitend malaise en recessie Soortgelijk is de prieeliep (Ulmus glabia Camper- downü) die zelfs door het in model binden met stokken, een prachtige platte kroon kan ontwik kelen. Een leuke boom voor het gebruik bij een vijver of terras. Wij zouden niet in Nederland leven als niet een andere organisatie, hoogst ontdaan over het bericht van de Hart

Soester Courant | 1982 | | pagina 13