U Olympia-parade heren I zaterdag al kampioen? Red Stars dames behalen sensationele overwinning Papilion speelt aanstaande zondag thuis Eerste verlies BDO-dames Eemlandrijders en -sters blijven ereplaatsen opeisen fëanóWttmr Takken van sport nagenoeg bekend SVV boekt redelijke resultaten Shot 1 verspeelt laatste kans Red Stars meisjes kadetten ^j*JJJ®"^®slissings wedstrijd BASKETBAL BASKETBAL HANDBAL Kerst-scholieren- toernooi 1981 heeft sportief VOLLEYBAL VISSEN SCHAATSEN Sportuitwisseling Soest-Dtl. VOLLEYBAL TAFELTENNIS 19 19 J.I. zaterdag stond sporthal Beukendal vanaf 13.00 uur de gehele dag in het teken van Red Stars basketbal. Vooral bij de jeugd was er weer leuk basket bal te zien, en gelukkig weet men dit te waarderen getuige de steeds grotere opkomst van belangstellenden bij de teams tot en met 16 jaar. Voor de Red Stars leden zelf was er één wedstrijd die er qua belangrijkheid bovenuit sprong, n.1. die tussen de meisjes ka- detten van Red Stars en Dunckers. Zoals reeds aangekondigd zou de win naar van dit duel praktisch zeker zijn van het kampioenschap. En gelijk de voorspellingen wonnen de roodwitten met speels gemak deze beslissings wedstrijd. Met de duidelijke cijfers 74-34 lieten de Soesters er geen twijfel over bestaan wie nu wel de sterkste is. Overigens wonnen de Red Stars meis jes al drie keer eerder in dit seizoen van de Hilversummers. In het eerste treffen ging het eveneens van een lei en dakje (77-35), maar in het hol van de leeuw ging het heel wat moeilijker, toen Red Stars pas in de verlenging de zege kon bewerkstelligen. Vier weken geleden speelden beide teams de derde wedstrijd tegen elkaar. Na een slechte eerste helft (23-12 ach ter), stelde Red Stars toen na rust or de op zaken, en behaalde via een zeer knappe man-to-man-verdediging de volle winst: 48-37. Nu werd dus de vierde overwinning behaald op de ge vaarlijkste tegenstander. Behalve deze strijd was er natuurlijk méér. Het meest spannend was de wed strijd bij de meisjes welpen. Tegen het uit Zeist afkomstige Quidam stonden zij in de rust met 10-8 achter. Daar na trokken zij het initiatief echter helemaal naar zich toe. De rode ster ren hadden het merendeel van de tijd balbezit, en met nog luttele sekonden te spelen hadden de Soesters een numerieke voorsprong. Op dat moment mochten de Zeister meisjes evenwel twee vrije worpen nemen, waarvan er een werd benut. Direkt daarop werd er afgefloten, en een verlenging werd noodzakelijk. Spijtig voor de Red Stars speelsters was dat Quidam hierin net wat meer geluk had: 15-17. De jongens adspiranten a wonnen deze keer met gemak van hun Amersfoort- se tegenstander Crackerjacks. Na het verlies van vorige week, bleven de jongens nu net onder de honderdpun- tengrens. Ook het meisjes adspiranten a team won gemakkelijk van haar opponent. Evenals de meisjes kadetten a zullen zij op 27 maart in eigen hal het kampioenschap binnen kunnen ha len. Bij winst zijn zij dan namelijk niet meer in te halen door de concur rentie. Uitslagen: thuiswedstrijden m. welpen - Quidam 15-17 m. adspiranten a - Bourgondië 62-17 m. kadetten a - Dunckers 74-34 j. kadetten b - Eem 78 40-45 j. kadetten a - Quidam 71-53 Uitslagen uitwedstrijden: m. adspiranten b - Dunckers 29-26 j. welpen - Anquilla 49-61 j. adspiranten b - Green Giants 52-27 j. adspiranten a - Crackerjacks 95-41 Programma komend weekeinde: sporthal Beukendal 18.30 uur j. kadetten b - Irene Uitwedstrijden m. adspiranten a - Crackerjacks m. kadetten a - Eem 78 j. adspiranten b - Eem 78 j. welpen - Bourgondië Het net aan degradatie ontsnapte Red Stars trad afgelopen weekeinde aan tegen promotie-kandidaat Stoepie Shooters. Velen waren er vast van overtuigd dat deze wedstrijd voor het vroegere An quilla geen probleem zou zijn. Na acht minuten spelen in de eerste helft leidde Stoepie Shooters ais ver wacht met 12 punten. Echter in deze achtste minuut ontvin gen ze ook de achtste teamfout. Hierdoor moest Stoepie Shooters iets gas terug nemen. Dit gaf Red Stars de mogelijkheid iets terug te siaan, zodoende werd de rust stand gebracht op 30-34. De eerste helft werd gekenmerkt door grimmig, agressief spel. Dit spelbeeld herhaalde zich in de tweede helft. Red Stars-coach Hans de Rond had in deze wedstrijd een verdedigings-Vorrri gelanceerd waar Stoepie Shoote rs "zeer veel moeite mee had. In de eerste 7 minuten van de tweede helft kon het team uit Spakenburg zelfs niet tot scoren komen. Red Stars zelf kon echter ook niet meer dan 9 punten maken, maar ze stonden wel voor met 39-34. Door de grote foutenlast moesten enkele speel sters van Stoepie Shooters het veld ver laten. Toen er in de laatste minuut 60-60 op het scorebord stond, was het Monique Lotze die de winnende tref fer verzorgde. Het voor haast onmogelijk gehouden feit was daar, Red Stars had gewon nen. In een keiharde wedstrijd moest Stoe pie Shooters het onderspit delven. Red Stars JAI De onderste tegen de één-na-laatste zou Red Stars eindelijk eens winnen was de vraag. In het begin van de wedstrijd kon Red Stars aardig bijbenen, echter al snel bleek dat het fysiek sterkere B.C. Markt de wedstrijd naar zich toe zou trekken. De eindstand van dit duel tussen twee degradanten was 67-92. Red Stars HSI Red Stars startte zeer goed en na 4 minuten spelen stond het 8-0. Twee minuten later echter was het 10-12. v Red Stars kon goed bijblijven en. stond tegen het betere AMVJ slechts 7 pun ten achter. Echter toen kwamen ze weer, de tech nische fouten. Er gaat even iets fout en de lippen komen in beweging en dan zijn ze niet meer te stuiten, technische fouten, vier op rij raak. AMVJ loopt weg en Red Stars verliest; 76-93. De basketballiefhebbers in Soest kunnen aanstaande zondag weer genie ten wanneer het Soester team van Pa pilion in spelzaal De Bunt zal aantre den. De Soestenaren spelen om half ne gen zondagavond tegen B.V.B. uit Wijk bij Duurstede. Ook in deze ontmoeting zal Papillon weer laten zien dat het de meeste rechten heeft op het kampioenschap dit jaar met de daaraan verbonden promotie. Het zal stellig niet lang meer duren of de vlag kan gehesen worden. Met het kampioenschap al enkele we ken in het bezit is het het eerste team van de handbalvereniging BDC toch niet gelukt in deze competitie ongesla gen te blijven. Van Vido werd in de uit wedstrijd in Purmerend met 10-9 verlo ren. Ook het eerste herenteam liep te gen een nederlaag op. Volendam, mede-kandidaat voor de tweede plaats, won met 16-15. Vido bleek voor de dames een tegen stander van formaat. Het liep toch al niet van een leien dakje, want door eerst bij de verkeerde sporthal aan te kloppen, liep men de kans op inspe len mis. Vermoedelijk daardoor kon Vido al di rect een 2-0 voorsprong nemen. En door het vele missen van BDC lukte het niet om bij te komen. Via 4-2, 4-3 en een erg zwakke afsluiting van de eerste helft, werd de ruststand 6-3 bereikt. In de tweede helft kwamen de Soesters goed terug tot de stand 6-5. Daarna vielen de doelpunten om en om: 8-8; 9-8; «-9 tot dat in de slotfase Vido via een strafworp op 10-9 kwam. De eerste nederlaag was een feit. A.s. zondag spelen de dames in de sporthal Beukendal de laatste compe titiewedstrijd tegen het Amsterdamse N1LOC. De wedstrijd begint om 13.10 uur. Heren De BDC-heren bleken iets te nerveus om korte metten te maken met het ongeconcentreerd spelende Volen dam. De tegenstanders waren wel ster ker en daarom kan men vrede hebben met de uitslag. Al na één minuut keken de Soesters tegen een achterstand aan, maar Ries Smeeing gaf BDC weer hoop door de gelijkmaker te scoren. Volendam nam daarna toch heel geleidelijk aan af stand en de ruststand was 6-3. In de tweede helft keerde het tij en al in de achtste minuut werd de gelijk maker, 8-8, gescoord. Het spel bleef daarna volkomen gelijk opgaan en wis selend stond men voor, gelijk en/of achter Pas in de laatste minuut viel de be slissing. In het voordeel van Volendam dit keer, dat met twee wedstrijdpunten winst, goed weg kwam. A.s. zondag komt Sport Vereent uit Utrecht in Beukendal op bezoek. De wedstrijd begint om 14.30 uur. Binnenkort zullen in Amersfoort de Provinciale Schoolbasketbalkam- pioenschappen worden gehouden voor teams van lagere scholen. Ook de gemeente Soest zal zowel bij de meisjes als de jongens door een school worden vertegenwoordigd. Daarom heeft basketbalvereniging The Red Stars besloten om de kampioenschap pen van Soest te organiseren, tenein de een definitieve winnaar te kunnen afvaardigen. Tijdens het traditionele Kersttoernooi waren er natuurlijk al finales gespeeld, maar toen was het programma voor de basisscholen ook verdeeld over twee dagen zodat er automatisch twee kam pioenen overbleven. In de jongensafdeling mochten de Theresiaschool en De Schakel destijds de eerste prijs wegslepen. Deze twee ploegen zullen elkaar a.s. vrijdag ont moeten om uit te maken wie zich de sterkste school in basketbal van Soest mag noemen. Bij de meisjes is de Theresiaschool ook al van de par tij. Zij mogen het gaan opnemen te gen de van der Huchtschool. Ongetwijfeld zal vrijdagavond de sfeer van het altijd zo succesvolle Red Stars scholierentoernooi herleven. Het programma voor de twee finale wedstrijden: 19.00 uur meisjes Theresiaschool - van der Huchtschool. 20.00 uur jongens Theresiaschool - De Schakel. SPORT Met een 3-1 overwinning op KGU/ V&S in Bussum, heeft onbetwiste kop loper in de Districtsklasse Olympia he ren 1 zich op 1 punt afstand geplaatst van het definitieve kampioenschap in deze klasse. Met slechts l spelverdeler tegen nor maal 4 (2 waren ziek en 1 gebles seerd), begon Olympia de eerste set wat onwennig tegen KGU/V&S, dat al snel een voorsprong opbouwde van 7-1. Hierna gelukte het Olympia het nieuwe systeem, namelijk het switchen van plaats van de spelverdeler, goed onder controle te krijgen en via 7-9, de eerste set met 9-15 te winnen. Na een voorsprong van 4-13 in de twee de set voor Olympia, begon KGU beter in het spel te komen en slaagde er zelfs in Olympia met 16-14 te over troeven. Daarna was het afgelopen met KGU. Olympia haalde in de derde en vierde set hard en zakelijk uit, met tussen standen zoals 1-3, 2-6, 3-9 werden de setstanden 10-15 en 9-15 gescoord. Zaterdag a.s. in De Bunt om 19.00 uur zal het ongeslagen Soester herenteam in de wedstrijd tegen Olly B haar laat ste wedstrijdpunt moeten scoren om nu reeds aan het begin van de tweede helft van het seizoen haar kampioen schap te bevestigen. Dames In de uitwedstrijd in Nijmegen tegen Heyendaal heeft het eerste damesteam van Olympia wederom weten te ver rassen, door het behalen van een 1-3 overwinning. In een gelijkopgaande strijd wisten de Olympia-dames de eerste set met 9-15 te winnen, terwijl Heyendaal zich in de tweede set met 15-9 revan cheerde. De derde set was de set van Olympia. Na een 1-0 achterstand liet het Soes ter team zien waartoe het in staat kan zijn. Vooral de gezusters van de Wal kwamen hierbij goed uit de verf: Jenneke met keiharde serves en goed veldverdedigingswerk en Monica die aanvallen direkt in punten wist om te zetten. Setstand: 1-15. De vierde set was minder van kwali teit, maar wel spannend: 13-15 voor Olympia. Met deze 1-3 opsteker hebben de da mes van Olympia zich van de tiende naar de wat geruststellender zevende plaats van de ranglijst opgewerkt. KGU/V&S - Olympia 2, uitslag: 2-3 In een slecht gespeelde wedstrijd wist Olympia 2 twee wedstrijdpunten te pakken. De eerste twee sets werden door Olympia verdiend gewonnen met 14-16, resp. 12-15. In de derde en vierde set werden de Soester dames volledig weggespeeld: de standen 15-4, resp. 15-5 spreken voor zichzelf. In de vijfde set gelukte het Olympia een 3-9 voorsprong te nemen, doch de ze werd al spoedig teniet gedaan door een oprukkend KGU/V&S, dat met 10-9 zelfs de leiding wist over te ne men. Met goede serves gelukte het Olympia tenslotte toch nog deze beslis sende set in haar voordeel af te ron den met 11-15. Restaurant „Soester Natuurbad** v. Weerden Poelmanweg 4 Soest Tel. 13156 b.g.g. 22937 Voor een ouderwets gezel lige bruiloft, receptie of bedrijfsfeest. Ook voor uw vergaderingen reserveren wij onze zaal. Als vanouds vaste lage prijzen. Zeer grote parkeergelegen heid. Het gehele jaar geopend Informeer vrijblijvend. Zaal: 200 personen. C. Schopping wint viscompetitie De heer C. Schopping is winnaar ge worden van de viscompetitie van de visclub „De Eem". Hij haalde het afgelopen seizoen 19,675 kg. vis boven water en zag die prestatie beloond met 24 punten. Tweede werd de heer H. van Deventer met 20,575 kg. en 28 punten. De eind stand was verder als volgt: 3. J. Post, 22,425 kg. 29 ptn.4. T. Post, 19,800 kg. 32 ptn.5. W. Groen, 16.850 kg. 44 ptn. 6. A. Schipper, 16.200 kg. 45 ptn.7. W. Hottinga, 14,925 kg. 47 ptn.; 8. E. van Beek, 14.875 kg. 47ptn.9. Th. Bosman, 14,625 kg. 60 ptn. en 10. B. de Bes, 12,275 kg. 62 ptn. In totaal namen er 17 vissers aan deze competitie deel. Samen haalden zij gedurende de wedstrijden 213.600 kg. vis naar boven en dat is vergeleken met vorig jaar liefst 146 kg. méér. A.s. najaar hoopt de club voor de derde achtereenvolgende keer een winter competitie te organiseren. De wedstrij den vinden altijd op zondagmorgen plaats. Ter afsluiting van het nu lopende seizoen wordt zondag 14 maart a.s. nog een koppelwedstrijd gehouden op de Eem. Voor inlichtingen en aanmelding kan men terecht bij de heer W. Groen, tel. 20163 (voor 12 maart). Olympia 4 - Salvo, uitslag: 2-2 Dit beloofde een goede wedstrijd te worden, want de twee koploopsters moesten het tegen elkaar opnemen om de leiding te behouden. Beide teams waren volop geconcen treerd en gemotiveerd, wat in de eerste set al tot uiting kwam in een gelijk opgaande strijd waarin niets kado ge geven werd. Salvo wist deze eerste set met een miniem verschil in haar voordeel af te sluiten, namelijk met 14-16. maar moest in de twee volgende sets weer inleveren. Met 15-13 en 15-5 in de tweede en der de set, wist Olympia tot winst te ko men, in een strijd vol goede aanval len en zwaar verdedigingswerk aan beide zijden. In de vierde set kwam Olympia wat slecht op gang en daardoor op achter stand. De Soester dames deden alles om de voorsprong van Salvo ongedaan te ma ken, doch vergeefs: SALVO pakte met 9-15 de winst en bevestigde daarmee haar plaats als koploopster. Heren Lovoc - Olympia 2, uitslag: 1-3 In de bomvolle Gem. Sporthal van Loosdrecht, met zoals altijd een kleine kern van Olympia-aanhangers, werd om 21.45 uur begonnen aan de wed strijd LOVOC 1 tegen de reserves van Olympia. In de eerste set werd eikaars kunnen afgetast en Olympia slaagde er in om op variatie en verdediging deze set met 9-15 te winnen. In de tweede set werd de Lovoc-aan- hang op de tribune wakker en wist met man en macht het LOVOC-team naar een (verdiende) 15-11 overwin ning te sturen. De derde en vierde set, met als bij zonderheid het wegsturen van de coach van LOVOC uit de zaal door de scheids rechter, was ondanks enkele inzinkin gen aan de zijde van Olympia een ge wonnen zaak voor de Soesters van wege de meer gevarieerde aanvallen en prima blokkeerwerk. *.Met 7-15, resp. 7-15 ging Olympia met een 1-3 zege op zak terug naar Soest, om met deze opsteker wat optimisti scher de zeer belangrijke wedstrijd van zaterdag 13 maart a.s. tegemoet te treden. Om 15.00 uur start dan de sensatie van dit seizoen, namelijk Olympia 2 (2e plaats) tegen V1F (le plaats) uit Hilversum. Olympia4 Huizen uitslag: 3-1 Het versterkte team van Olympia 4 heeft in een goede wedstrijd laten zien, dat het wel degelijk volleyballen kan. De eerste set werd met 15-6 vrij een voudig gewonnen, mede doordat er nu met 3 spelverdelers gewerkt werd, wat de rust in het spel ten goede kwam. In de tweede set werd weer overge schakeld op twee spel verdedigers, waardoor het niet meer soepel liep bij Olympia en verdiend afstand met 8-15 van deze set moest worden gedaan. In de derde en vierde set werd weer volgens het systeem in de eerste set gewerkt en dit leverde een verdiende winst op van 15-8, resp. 15-9. Jongens junioren Olympia Al - BG&SV A3, uitslag: 3-0 Na de 3-0 nederlaag tegen Vollkei Al, gelukte het Olympia nu een verras sende overwinning te boeken op BG &SV. Begon BG&SV in de eerste set met uit stekende opslagen een 0-5 voorsprong te nemen, toch was het Olympia dat duidelijk de toon in het verdere ver loop van deze set en de twee volgen de sets zou aangeven. In de eerste set wist Olympia de voor sprong van BG&SV al snel terug te draaien en in 15-5 winst om te zet ten. In de tweede set ging Olympia er al snel vandoor met goed aanvals- en ver dedigingswerk en scoorde een ver diende winst van 15-8. In de derde set liet BG&SV het hele maal afweten en Olympia pakte dan ook deze set verdiend met 15-7. Vrijdagavond werd begonnen met de strijd om het baankampioenschap voor senioren. Aan de start voor Eemland: Hans Kaats en Ron Ottenhof. Hans noteerde voor de 500 mtr. 42.1 en Ron 42.8. Hans sloeg toe op de 3000 mtr. met 4.31.9. Ron had voor deze afstand 4.36.3 nodig. Beide heren moeten nu nog de 1500 mtr. en 5 km. rijden. Hans staat na 2 afstanden op de eerste plaats en Ron op de vierde. Bert van der Weerd noteerde op de 500 mtr. 43.8 en op de 3000 mtr. 4.57.6. De dames junioren A en B begonnen aan hun afstanden voor het Geweste lijk Kampioenschap. Yvonne van der Lienden had voor de 500 mtr. 45.9 nodig en voor de 1500 mtr. 2.24.4. Corine van der Meijden zette op de 500 m. 49.9 neer op de 1000 mtr. 1.41.7. Het ijs waarop deze dames moesten rijden was abo minabel slecht. Zondag werden de resterende afstan den verreden. Yvonne won de 1000 mtr. en 3 km. in resp. 1.33.- en 5.17,-. Zij werd kampioen bij de A-junioren. Co rine reed alleen nog de 1500 mtr. Hiervoor had zij 2.36.- nodig. Zij bezet- "Kapsalon 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM Steenhoff straat 53 - Soest - 02155-21433 te de vijfde plaats achter 3 kernploeg- rijdsters, bij de junioren B. Zaterdagavond werd in Utrecht gestre den om het sprintkampioenschap van Utrecht. Hans Kaats werd in het alg. klassement 3e met 41.6 en 41.1 op de 500 mtr. en 1.25.6 op de 1000 mtr. Ron Ottenhof had voor de 2 x 500 mtr. 42.5 en 42.3 nodig en voor de 1000 mtr. 1.24.9. Bert van der Weerd zette resp. 43.6 en 42.9 en 1.27.7 neer. Yvonne v.d. Lienden behaalde een gedeelde eerste plaats met 45.- en 45.1 en 1.32.1, ter wijl Corine v.d. Meijden resp. 47.9 en 47.3 en 1.37.9 op de klokken neerzette. Zondagavond kwamen er D-junioren aan de start. Esther Reyerse moest 2 x 300 mtr. rijden. Zij had hiervoor 44.4 en 43.4 nodig. Petra Olthof kwam ook aan de start en noteerde resp. 38.8 en 39.1. Van de pupillen mocht Edwin Groene veld rijden. Hij liet de klok stilstaan bij 37.6 en 37.2. Zaterdagavond rijdt Corine van der Meijden op uitnodiging van SVU een interklubwedstrijd, waaraan wordt deelgenomen door rijders en rijdsters uit Heerenveen - Eindhoven - Deventer en Utrecht. Vrijdagavond en zondagmorgen weer 3 Eemlanders aan de start voor het baankampioenschap voor C-D junio ren. Monique de Bruin bij de dames C en bij de heren C Arnold Hagen en Andrê Bosboom. Zondagavond wordt het schaatssei zoen afgesloten met het traditionele Omnium. Dit bestaat uit een 500 mtr. - een ploegenachtervolging - estafette. Naast juniorenploegen en senioren- ploegen wordt hieraan ditmaal ook deelgenomen door een veteranen- groep. Het aantal sporten dat vertegenwoor digd zal zijn tijdens de sportuitwis seling met Soest Duitsland is nage noeg bekend. Zo goed als zeker zullen door deelnemers zestien sporten wor den beoefend, terwijl voor twee spor ten nog vraagtekens zijn. Wat betreft de atletiek zal er voor de jeugd een bos- loop worden georganiseerd. Basketbal, handbal en volleybal zal als zaalsport worden opgenomen, waarbij zowel een Ondanks zware wedstrijden afgelopen week hebben de meeste teams van de Soester Volleybalvereniging het er niet slecht vanaf gebracht. De kopposities van Dames 1 en 2 bleven verzekerd; het eerste herenteam speelt steeds be ter en blijft winnen, terwijl in de kop van de 2e klasse heren de strijd ook hoog oplaait en het vierde en vijfde team zich in de top 3 weten vast te bijten. Ook de recreanten winnen keer op keer op diverse toernooien. Dames SVV1 - Orawi (Dordrecht)3-1 Het eerste damesteam had dit keer in de thuiswedstrijd duidelijk meer moeite met de Dordrechtse ploeg dan de vorige (uit-)wedstrijd toen een 3-0 overwinning werd behaald. Orawi nam het initiatief en wist bijna de hele eers te set een ruime voorsprong te behou den. Pas toen men dacht dat de strijd gestreden was (Orawi stond met 14-11 voor) bleken de SVV-dames mentaal sterk genoeg om uiteindelijk toch ge lijk te komen en te winnen met 16-14. In de tweede set eigenlijk hetzelfde beeld, echter met dit verschil dat Ora wi het dit keer wel wist af te maken met 15-9. In de derde set liep het bij SVV dui delijk beter. Er werd erg hard gewerkt en variatie zorgde voor aantrekkelijk spel. Deze set werd op 15-12 in het voordeel van SVV besloten. Een duidelijk conditieverschil bleek in de vierde, beslissende set in het voor deel van SVV. Orawi was er met ontzet tend hard werken in de derde set te ver moeid voor om nog redelijke weerstand te bieden en de Soester dames won nen met 15-3. SVV 2 - SOS/DPC (Utrecht): 3-2 Ook in deze wedstrijd had SVV wat meer problemen met de tegenstand dan bij de vorige ontmoeting (3-1). Zij won nen dit keer, zij het moeizaam, met 3-2. SVV3 - ASVD (Dronten): 3-1 Bij het derde SVV-team leverde deze wedstrijd 3 punten op, evenals de vo rige keer tegen ASVD. De eerste set was een gelijkopgaande strijd waarin ASVD zich toch iets meer liet gelden. Op de goede serve van SVV was de verdediging steeds goed inge steld en werd de pass uitstekend ver zorgd. Dit zette zich ook in de twee de set nog voort, totdat een wisser aan de zijde van SVV voor een Iets andere situatie zorgde. SVV benutte ie dere kans om te scoren en wist zo doende deze set te winnen. ASVD was door deze ommekeer duidelijk aange slagen en SVV liet hen een forse neder laag lijden. In de vierde set kwam er weer iets van het vertrouwen binnen de ASVD-ploeg terug maar ook hier had SVV meer conditie en lieten de Dronten ver achter Setstanden waren 10-15/15-13/15-1/15-7). SVV 4 - Sportcentrum 2 (H'sum)3-0 Ook hier een overwinning voor SVV, al viel er voor het publiek niet veel te genieten. Er was in de eerste set weinig overtuigend spel te zien. In feite had het gebodene erg weinig met vol leybal te maken en meer met handbal. In de tweede set draaide SVV aardig en werd er vooral winst gehaald uit een goede serve. Ook in de laatste set werden de meeste punten behaald door de aanvallend gebrachte serve en de rest afgemaakt door een goede aan valsopbouw. Setstanden waren 15-11,15-12,15-8. SVV5 Huizen 2: 0-3 In deze zware wedstrijd lieten de Hui- zer-dames SVV geen kans. Hoewel in de eerste set nog redelijk weerstand geboden werd was het toch onmogelijk om te winnen. Ook de twee de set ging verloren voornamelijk doordat de pass aan SVV-zijde erg slecht lag. In de derde set kwa men de SW dames bij een 14-7 achterstand ineens zeer sterk terug en wisten via 14-14 zelfs nog tot een 16-15 voorsprong te komen. Helaas werden er fouten gemaakt in deze beslissende fase waardoor de uiteindelijke 2ege naar Huizen ging. Setstanden waren 12-15,5-15,16-18. SW 10 - Olympia 8: 0-3 In de eerste set lieten de SVV-dames een prima partij Volleybal zien. Een goede serve, waarmee veel punten werden behaald en een goede opbouw (in drieën) afgerond met harde smash hes, zorgden voor aantrekkelijk spel. Na een voorsprong ging de set alsnog verloren. De tweede set was een terug val. Er lukte weinig meer en het ent housiasme was ver te zoeken. De derde set wilde in het begin ook nog niet vlotten en SVV stond al gauw achter met l-ll. Hierna werden de dames wat gemotiveerder en fanatieker en er wer den veel ballen goed gered. Ondanks deze inspanning wist Olym pia toch te winnen. Setstanden waren 15-13,15-1,15-4. Heren SVV 1-Huizen 2: 3-1 Evenals de vorige maal werd deze te genstander op een 3-1 nederlaag ge trakteerd. SVV bleek technisch en tak- tisch de betere te zijn en het zag er naar uit dat Huizen helemaal geen kans zou hebben. In de eerste set werd er met name door zeer goed serveren, direct al een 7-0 voorsprong door SVV opgebouwd. Pas toen de wedstrijd een dikke 10 minu ten aan de gang was werden er pun ten door Huizen gescoord. Nadat ze weer wat bijgekomen waren werd dit meteen door SVV afgestraft en tot seteinde lag het initiatief bij SVV. Ook de tweede set begon met een grote voorsprong en verliep vervol gens synchroom aan de eerste. SVV zorgde voor zuiver spel bijna foutloos en zeer goed geplaatste ballen, ter wijl de pass en set-up bij Huizen erg onnauwkeurig waren. De gelijkop gaande derde set werd in de slotfase beslist door Huizen, hetgeen zich in de vierde set nog voortzette. Halverwege nam SVV het initiatief weer en met het heft in eigen handen werd er een eind aan gemaakt. Setstanden waren 15-9,15-7,12-15,15-9. SVV 2 Salvo (Maartensdijk)0-3 De Soester ploeg kon in de eerste twee sets te weinig aanval in brengen om een bedreiging te vormen voor de ze zware tegenstander, waarvan al eerder met 3-0 werd verloren. De pass lag niet zuiver genoeg om verrassin gen in het spelverdelen te leggen waar door er te weinig dreiging was, terwijl Salvo wel over een uitstekende geva rieerde aanval beschikte. Hoewel in de laatste set de opbouw en aanval be ter waren gaf dit geen kansen op set winst en werd er verloren met 8-15, 4-15, 9-15. SVV 4 - Almere Haven 1:1-8 Een goede start van SVV zorgde in deze wedstrijd ervoor dat Almere, waarvan vorige keer met 3-1 werd ver loren, overbluft was. Alle aanvallen (en Almere beschikt over een aardig arsenaal) werden door SVV goed afgeblokt, terwijl ze zelf door geva rieerde, snel uitgevoerde aanvallen de punten binnenhaalden. De zware strijd liep drie keer uit op een overwinning voor Almere. Setstan den waren 15-9,12-15,6-15,11-15. SW5-Lovoc2: 3-1 Tegen dit team uit Loosdrecht hebben de senioren dit seizoen de uitwed strijd verloren hetgeen de enige was tot op heden. SVV heeft zich ditmaal van deze neder laag gerevancheerd. In de tweede set werden ze nog danig op de huid geze ten, maar in de overige sets wisten ze Lovoc te vernederen. Setstanden waren: 15-11, 7-15, 15-10, 15-4. Wedstrijdprogramma SVV deze week: SVV 1 - Spirit/Actief (Enschede) zat. (tijd niet bekend). SW 2 - Armixtos (Amsterdam) zat. (tijd niet bekend). SW 3 - Spirit 2 (Amersfoort) zat. 17.30 uur „De Bieshaar". SW 4 - G.V.C. 2 (Hilversum) zat. 15.30 uur „Kerkelanden". SW 5 - Lovoc 2 (Loosdrecht) zat. 14.00 uur „Gem. Sporthal". SW 8 - Wilhelm 3 (Amersfoort) vr. 20.15 uur „Koppel". Thuiswedstrijden Damesteams SW 6 - Smashers (Soest) don. 20.15 uur SW 7 - SVV 9 (Soest) don. 19.00 uur SW 10 - Voleem 3 (Soest) don. 21.30 uur Thuiswedstrijden Herenteam SW 4 - SRB Blaricumdon. 20.15 uur Uitwedstrijden herenteams SW 1 - Unicornus (Spakenb.) vr. 21.15 uur,,De Kuil". SVV 2 - GVC 1 (Hilversum) zat. 16.00 uur „Chr. HTS". SVV 5 - GVC 2 (Hilversum) 20.15 uur „Oost". SW 6 - Wilhelm 2 (Amersfoort) vr. 20.15 uur.Koppel' heren- als een damesteam in aktie komt. Bij het badminton zullen waar schijnlijk ook leden van het team de „Eagels" van de Amerikaanse basis worden ingezet. Een voorwaarde hier bij is wel dat zij in Soest[erberg] moeten wonen. Bij het hockey zal alleen een herenteam in aktie komen, terwijl bij het voetballen zowel een heren- als een damesteam tegen het Duitse Soest moet spelen. De mogelijkheid wordt nog onderzocht om tijdens het sportweekend zaalvoet bal te spelen. Tafeltennis, turnen en zwemmen staan ook weer op het pro gramma. Voor het onderdeel „wielrennen" ligt het in de bedoeling dat de toerrit Soest Duitsland naar Soest Nederland gere den wordt. Bij het skiën zal zowel alpineskiën als langlauf beoefend wor den. Dansen, judo, tennis en bridge staan ook weer op het tweejaarlijks uit wisselingsprogramma. Boogschieten en gewichtheffen zijn de takken van sport die nog nader onder zocht moeten worden. Zo wordt het boogschieten in het Duitse Soest niet door gehandicapten beoefend, terwijl dat hier wel het geval is. Met het bestuur van de Stichting Bentinck Fonds zal nader kontakt worden opge nomen over dit onderdeel. Ook zal nader bekeken worden om het onder deel gewichtheffen voor het eerst in het kader van de sportuitwisseling op te nemen. Het sportweekend wordt gehouden op vrijdag 4, zaterdag 5 en zondag 6 juni. Op vrijdagmiddag komen de Duitse gasten in Soest aan, waarna de deelne mers met hun gastgezinnen de vrijdag avond door gaan brengen. De zater dag zal helemaal in het teken van de sport staan. Op welke lokaties een en ander plaats zal vinden wordt door het organisatiecomité nader bekeken. De zondagochtend zal in het teken staan van recreatie waaraan alle sporters zullen deelnemen, terwijl de zaterdag avond een ontmoetingsfeestavond zal worden. Zondagmiddag vertrekken de Duitse gasten weer. In 1980 gingen 200 Soesters naar Duits land. De verwachting is dat dit jaar het aantal deelnemers groter zal zijn. De Shotteams hebben de positieve lijn van vorige week niet voort kunnen zetten. Shot 1 verspeelde de laatste kans op behoud door in Oegstgeest met 7-3 van Sjaardema te verliezen. Shot 3 verloor de belangrijke wedstrijd tegen VEV 2 met 7-3, terwijl Shot 4 onver wachts klop kreeg van Buna l. De Shotdames hadden tegen Smash 2000 1 lange tijd uitzicht op een gelijkspel, maar moesten uiteindelijk met 6-4 de eer laten aan de dames uit Losser. Het le jeugdteam verpletterde Iduna 3 met 10-0, het 2e jeugdteam kwam in Schie dam niet verder dan het redden van de eer. Shot 1 lijkt het geloof in eigen kunnen volledig verloren te hebben, getuige de wijze waarop in Oegstgeest van het toch niet zo sterke Sjaardema 2 werd verloren. Hoewel men tegen Sjaarde ma speelde voor de laatste kans op behoud werd men heel simpel op een 5-0 achterstand gezet. Alleen Dirk Schuiling had hierbij enig uitzicht op setwinst, want hij verloor slechts met 21-19 in de derde game. Na de 5-0 achterstand kwam Shot nog terug tot 5-2 door overwinningen van Rene Dase laar en Harry Maassen. De stunt van de thuiswedstrijd (5-5 na 0-5 achter) kon echter niet herhaald worden, want Sjaardema liep uit naar 7-2. In de laatste wedtrijd zorgde Renë Daselaar met zijn tweede overwinning voor Shots derde punt. Aanstaande zaterdag zal Shot 1 niet In aktie komen in verband met de Neder landse Tafeltenniskampioenschappen die in de Cathrijnehal te Utrecht ver speeld worden. René Daselaar zal hierbij uitkomen in de A-klasse, waar bij hij als tegenstander international Han Gootzen in de le ronde treft. Dirk Schuiling zal Shot vertegenwoordigen in de B-klasse. Shot 3 verloor in Hilversum teleur stellend van VEV 2, waardoor men nog vaster op de laatste plaats gedrukt werd. Shot 3 kon tegen VEV niet verder komen dan het scoren van drie punten door twee overwinningen van Edwin Luyben en één overwinning van Wil len Onrust. Voor deze week staat de wedstrijd tegen Nikë 2 op het program ma en deze wedstrijd zal zeker gewon nen moeten worden. Shot 4 verloor onverwachts van Buna 1, waar men in de uitwedstrijd nog van gewonnen had. Chris Sondaar zorgde voor twee overwinningen, Marcel Vrakking en Joop Kok kwamen door een grote hoeveelheid pech niet verder dan één overwinning. De Shotdames hebben tegen het sterke Smash 2000 uit Losser ruime mogelijk heden gehad om een punt aan deze ont moeting over te houden. Zo werd in één van de wedstrijden een 18-12 voor sprong in de derde game uit handen gegeven. Mede hierdoor konden de Shotdames niet verder komen dan vier punten. José Daselaar zorgde voor twee overwinningen, Wilma Geleijnse en Wilke Schut voor ieder één zege. Het le jeugdteam maakte korte metten met het zwakke Iduna 3 uit de Bilt. Jan Fransen, Eddy Gaytant en Berend Jonker lieten zich niet kloppen, zodat het 10-0 voor Shot werd. Het 2e jeugdteam was in Schiedam kansloos tegen de Koorenbeurs 2. Al leen Arjan Schuiling slaagde erin een partij te winnen, zodat de Koorenbeurs deze wedstrijd met 9-1 won. Overige uitslagen senioren: Good Luck 3-Shot 5: 6-4, Shot 6-Quick 10: 2-8, Shot 7-VEV 6; 8-2, Shot 8-VEV 5: 0-10, de HUt 2-Shot 9: 6-4, Vitus 8-Shot 10: 3-7, Shot 13-Overhees 4: 4-6. Overige uitslagen jeugd: Shot 3-Bunshot 1: 6-4, Huizen 6-Shot 4: 6-4, Bunshot 3-Shot 6: 7-3, Shot 7-Bun- shot 4: 5-5, Nederhorst 3-Shot 8: 1-9, Shot 9-Quick 10: 10-0, Victoria 8-Shot 10: 0-10, Shot U-Huizen 13: 2-8, Shot 12-Buna 4: 3-7, Shot 13-Quick 11: 3-7, Huizen 12-Shot 14: 8-2, Blaricum 5-Shot 15: 0-10.

Soester Courant | 1982 | | pagina 19