PvdA-vragen onvoldoende beantwoord Zes leerlingen St. Theresiaschool winnen regionale verkeerswedstrijd WONEN v.a. 225.- p mnd. UIT ETEN -aag gezien Maatregelen ter verhoging van verkeersveiligheid Half maart „eerste paal" nieuwbouw Overhees 2/2 De meest actuele wereldatlas Sdeyadhouder IDeSoestef Duineti >JWU3 brilmode Rente nu 10,2o/o NIEUW Verkiezingsbijeenkomst in „De Borg" Dure messenslijpers Waar was je nou? Anti-bouwfraudevoorwaarden: GEGARANDEERDE KWALITEIT EN MODE VINDT U IN ONZE NIEUWE VOORJAARSKOLLEKTIE! Japonnen en kombinaties, waaronder wereldbekende merken. 0.a. Bleyle, Delmod, Mondi, Tricosa en nog vele andere. Komt u maar eens kijken. Het is een lust voor het oog. Prospectus zenden wij u op aanvraag. cLl J3oujuduA*Jb Openbaar fractieberaad P.S. gaat deze maand niet door Ik was even in de Openbare vergadering RPF/GPV Soest CDA-soosen Openbaar fraktieberaad D'66-Soest Auto gestolen Koop-appartementen in Soest premie A Lokatie: Van Weedestraat, Nassauplantsoen HEEFT U BESLOTEN ALLEEN OF MET Z'N TWEEËN DOOR HET LEVEN TE GAAN? KOOP DAN NU UW HUIS MET EEN ONGEKEND LAGE WOONLAST. Financieringslasten bij een 100% financiering in het le jaar jt. 225** P/mnd. VAHSTAL Amersfoort type B Bel voor informatie 033-33534-803138 Wie kan kopen? Iedereen die voldoet aan de geldende toewijzingsnormen in Soest MET DE KAARTCLUB? 3 Soester Courant van woensdag 10 maart 1982 3 Gediplomeerd J optometrist - Slotlaan 130 - Zeist - Tel. 03404-25734 slaapkamer douche/^ X-i-4- toilet keuken woonkamer bol kon 100.000 namen! 350 kaarten njk geïllustreerd encyclopedisch wereldoverzicht formaat 28 x 38 cm - 284 blz. gebonden, met stofomslag prijs f 135,— EEN UITGAVE VAN KLUWER A L ALGEMENE BOEKEN-EDE J KLUWER-DEURNE- ANTWERPEN^^^H j Spanning op de gezichten van de deelnemers aan de wedstrijd van Veilig Verkeer Nederland voor de dia's van het theo retisch gedeelte. Foto: Herman van Dam Het team van zes leerlingen van de St. Theresiaschool, Robin van de Veer, Jeroen van de Heijden, Paul Radema ker, Martijn Manders, Ferenc van der Hulst en Marice van der Hulst, heeft vorige week woensdag de regionale verkeerswedstrijd gewonnen. Op grond van deze prestatie gaat de ploeg op 27 maart naar Almere, waar tij dens een landelijke wedstrijd in het Nationale Verkeersoefencentrum zal worden uitgemaakt welke school naar de volgende ronde overgaat: de Bene- lux-ontmoeting op vrijdag 23 april in Eindhoven. Het team van de St. Theresiaschool won begin februari, met een aanzien lijk puntenverschil, de plaatselijke se lectiewedstrijd, waaraan ook deelna men teams van de Groen van Prinste- rerschool, de Savornin Lohmanschool, de Rinke Tolmanschool en de Acht baan. In de vorige week gehouden regionale selectiewedstrijd namen de leerlingen van de St. Theresiaschool het op te gen kinderen van de School met de Bijbel uit Rhenen/Elst; van de Prinses Ireneschool te Amerongen; de Prin ses Margrietschool uit Utrecht; de Ichtusschool te Amersfoort en de dr. P.V. Astroschool te Baarn. De wedstrijd bestond ook nu weer uit een theoretisch gedeelte (vragen aan de hand van dia's) en een praktijk oefening. De theorie werd afgenomen in de zaal van de brandweerkazerne; de praktijk in de garage van gemeen tewerken. Dat laatste deel omvatte tien proeven: tussen obstakels doorrijden; tussen .latten rijden, ribbelbank, zandbak, wipplank, poortje, tussen pijpen door rijden, remproef en cirkelproef. Deze hindemissen werden alle gratis door Kave-Soest beschikbaar gesteld. Op maandag 15 maart organiseren de afdelingen Soest/Soesterberg van de PvdA en de PPR in het dorpshuis De Borg aan de Willaertstraat in de wijk Overhees een forumavond. Gast is de staatssekretaris van defen sie, de heer Bram Stemerdink. Verder zijn aanwezig de Utrechtse Statenle den Ans Holleman (Soest), Jippe Hoek stra (Leusden), Jaap Roëll (Odijk) en Jan van Bergen (Wijk bij Duurstede). De Statenleden brengen deze dag een werkbezoek aan onze gemeente. Om de avond in De Borg niet uitsluitend dis- kussiërend bezig te zijn, zal een poli tiek kabaret voor ontspanning zorgen, gen. De avond begint om 20.00 uur. De St. Theresiaschool kwam als beste uit de bus met totaal 747 punten. Tweede werd de school uit Baarn met 618 punten; 3. Amerongen 570 ptn.; 4. Amersfoort, 569 ptn.; 5. Utrecht 551 ptn. en 6. Rhenen/Elst 384 punten. Mevrouw Korte-Tieland van Veilig Verkeer Nederland, maakte de uit slag bekend. De school die in Almere eerste wordt, zal worden afgevaardigd naar de Bene- lux-verkeerswedstrijd die op 23 april in Eindhoven gehouden wordt. De twee Nederlandse fietsers die zich in Eindhoven als beste weten te klas seren, zullen Nederland vertegenwoor digen op de wedstrijd om de Coupe Scolaire, welke op 26 mei in de leger plaats Crailo de inzet is. Deze jaarlijkse internationale wed strijd, met deelnemers uit heel Euro pa, wordt dit keer door Veilig Verkeer Nederland georganiseerd in verband met haar vijftigjarig bestaan. Deze jaarlijkse ontmoeting onder aus piciën van de Prévention Routière Internationale, waarbij 44 landen zijn aangesloten, speelt zich steeds in een ander land af. De finale op 26 mei in Crailo vindt tegelijk plaats met het Concours Jeu- nesse; een internationale wedstrijd voor bromfietsende scholieren van 16 en 17 jaar. Om de verkeersveiligheid op het kruis punt Pelikaanweg/Schrikslaan te ver beteren, heeft het college besloten om op het kruispunt verkeersdruppels aan te brengen. Dat wil zeggen over een lengte van 5 meter korte witte strepen op de as van de weg. Een aantal bewoners van een zijtak van de Ereprijsstraat heeft gevraagd om verkeersdrempels aan te brengen in die zijtak, omdat er te hard zou worden gereden. Het college heeft echter besloten aan het verzoek gëën gevolg te geven. Het door hen bedoelde gedeelte van de Ereprijsstraat is een doodlopend gedeelte. Te hard rijden daar wordt veroorzaakt door de aan- wonenden en door de hen bezoekende mensen. Het weggedeelte onderscheidt zich in geen enkel opzicht van andere doodlopende wegen in die omgeving en waar ook geen drempels zijn. Het Twee bewoners van het dienstencen trum Honsbergen zijn het slachtoffer geworden van prijzige messenslijpers. Bij de een werd voor het slijpen van vier messen, 42 gulden in rekening gebracht en de ander betaalde voor het slijpen van zes messen liefst 175 gulden. Pas wat later, toen de slijpers allang vertrokken waren, kwamen de bewoners tot inzicht dat er toch wel fors betaald was. Daarna werd de politie ingeschakeld, die niet anders doen kan dan een waarschuwing in het algemeen laten uitgaan. gebruik van deze wegen vereist ge woon een mate van zelfdicipline. Parkeerverbod Om de verkeerssituatie bij de uitrit van de parkeerplaats van het Medisch Centrum aan de Nieuweweg te ver beteren heeft het college besloten om het parkeren aan de Oostzijde van de Nieuweweg tussen de Smitsweg en het perceel Nieuweweg 24 te verbieden. Komende vanaf de parkeerplaats is het door de auto's die geparkeerd staan langs de Nieuweweg zeer moeilijk om de weg op te rijden. Kerkebuurt Een bewoner van de Kerkebuurt heeft gevraagd aan het college om iets te doen aan de verkeersoverlast in de Kerkebuurt. Het college heeft hem geantwoord dat inmiddels verkeer stellingen in de Kerkebuurt zijn ver richt en dat op dit moment de gegevens worden verwerkt. Zodra de uitslag bekend is zal het college bekijken of er aanleiding bestaat om maatregelen te treffen in de Kerkebuurt. Hierover zal dan allereerst kontakt worden opge nomen met de bewoners. Wieksloterweg De verkeerssituatie op het kruispunt Dorresteinweg/Wieksloterweg WZ voor het college van b. en w. aanleiding om een aantal maatregelen te nemen. Zo zullen de waarschuwingsborden „gevaarlijke kruising" worden ge plaatst, alsmede hekken om het kruis punt te accentueren. Ook zullen op de weg zig-zag-strepen worden aange bracht. Vorig jaar oktober stelde de heer F. Kingma van de PvdA-raadsfractie aan het college van burgemeester en wet houders een drietal vragen met be trekking tot het hanteren van anti- bouwfraude voorwaarden. 12 Januari van dit jaar kwam het antwoord van b. en w., maar dat laat volgens de heer Kingma wel wat te wensen over. Op 14 februari diende hij vijf aanvullende vragen in, die evenwel nog niet door het college zijn behandeld. Nachtegaalstraat 16-18 - Utrecht Telefoon (030) 332242* In oktober stelde de heer Kingma voor, ten einde frauduleuze praktijken in de bouwwereld tegen te gaan, dat de gemeentelijke overheid voortaan bij bouwopdrachten anti-bouwfraudevoor- waarden zou gaan opvoeren. Het colle ge zegt daartoe bereid te zijn. Om voor gunning van het werk in aanmerking te kunnen komen, dient de aannemer aan de opdrachtgever/direktie een bewijs over te leggen van zijn inschrijving in het handelsregister van de Kamer van Koophandel; van zijn inschrijving bij de bedrijfsvereniging voor de bouw nijverheid èn zijn vergunning als ver eist in de vestigingswet bedrijven 1954 c.q. het vestigingsbesluit bouwnijver- heidsbedrijven 1958. In geval van onderaanneming moet de aannemer zich vooraf op de hoogte stellen of deze aan dezelfde voorwaar den voldoen. De onderaannemer moet, :yolgens het. college, wekelijks gege--■ vens verstrekken waaruit blijkt welke personen in zijn dienst op het des betreffende object werkzaam zijn. De (hoofd)aannemer staat niet toe dat onderaannemers, zonder een daartoe van de direktie verkregen toestem ming, onderdelen van het werk uitbe steden. Volgens b. en w. kan door deze voorwaarden bouwfraude voorkomen worden. Het college is bereid aan de raad voor te stellen een bouwregistra- tieverordening in te voeren. Regel matig overleg met KvK, bouwbonden en dergelijke instellingen, vindt het college, gezien de geringe hoeveel heid werken die uitgevoerd worden, niet noodzakelijk. Regionaal over leg acht men wel zinvol. Niet helemaal content met de antwoor den, vraagt de heer Kingma nu nog: 1. Waarom gaat u op geen enkele wijze in de door ons gedane suggestie om opdrachten alleen te verstrekken aan hoofdaannemers die zich garant ver klaren voor het betalen van sociale premies en belastingen, óók van onder aannemers? 2. Waarom gaat u niet in op de suggestie om bij gebleken fraude de desbetreffende ondernemer c.q. onder neming van de duur van tien jaar uit te sluiten van opdrachten van de ge meente? 3. Waarom lijkt u de verantwoordelijk heid voor de kontrole op bouwfraude vooral bij de hoofdaannemer te leggen en blijkt nergens op welke wijze de gemeente haar kontrole en verant woordelijkheid dienaangaande denkt aktt^f vorm te geven? Hoe denkt u de hoofdaannemer zelf te kontroleren? 4. Waarom meent u zich bij de beant woording van de vragen er van af te kuni^nyffi^ëïLtoet hen zéér sum miere beantwoording, zónder veel, of eigenlijk kompleet zonder argumen ten?' Waarom" dénkt u dat de door u voorgestelde voorwaarden voldoende zullen zijn? 5. Waarom, vraagt Kingma tenslotte, vindt u het blijkbaar niet nodig om, al is een ondernemer of onderneming in schreven, na te gaan bij met name het Sociaal Fonds Bouwnijverheid of er sprake is van volstrekte betrouwbaar heid? Kingma zegt te hopen op voor de fractie bevredigende antwoorden. Hij zegt er bij dat het niet om de fractie gaat, maar om het voorkomen van bouwfraudes in Soest. Hij zegt ook te hopen dat de anti-bouw fraudevoorwaarden ook gebruikt zul len worden bij de verkoop van grond aan woningbouwverenigingen, pro jectontwikkelaars e.d. Van Weedestraat 52 - Tel. 1 52 29 Radikaal Christelijke politiek is óók nodig in de provincie Utrecht, vinden RPF en GPV. Vandaar dat deze par tijen besloten hebben tot een lijst in eenschuiving voor de Provinciale ver kiezingen op 24 maart. Deze lijstineen- schuiving maakt dat er zeker één, mis schien zelfs twee zetels in de Provin ciale Staten gewonnen zullen worden. Allen die geïnteresseerd zijn in princi pieel christelijke politiek of die nog twijfels hebben over hun keuze op 24 maart zijn hartelijk uitgenodigd om op dinsdag 16 maart de openbare verga dering bij te wonen die de RPF en het GPV hebben belegd in het Medisch Centrum, Nieuweweg 14a te Soest. De aanvang is 20.00 uur. Lijsttrekker in de provincie Utrecht is dhr. J. Lagerweij (RPF) terwijl dhr. P. Jonkman (GPV) de tweede plaats inneemt. Beide heren zullen op de Openbare Vergadering spreken en vragen beant woorden die u ongetwijfeld heeft. Alle oneven nummers op de lijst zijn bezet door vertegenwoordigers van de RPF, terwijl het GPV alle even num mers bezet. De top-tien van de gezamenlijke lijst ziet er als volgt uit: 1. J. Lagerweij, Renswoude (RPF); 2. Ir. P. Jonkman, De Meern (GPV); 3. G. v. d. Haar, Zegveld (RPF); 4. A. Joh. Kistjes, Bunschoten (GPV); 5. R. v. d. Meent, Bunschoten (RPF); 6. Drs. P. j. v. d. Berg, Driebergen (GPV); 7. Drs. L. P. Dorenbos, Baarn (RPF); 8. H. Offereins, Leusden (GPV); 9. D. v. d. Scheur, Veenendaal (RPF); 10. J. van Eijsden, Leusden (GPV). In verband met de bijzondere verkie zingsbijeenkomst (zie elders in deze krant) in De Borg op maandag 15 maart a.s. van de Statenfracties PvdA/PPR gaat het openbaar fractie- beraad van „Progressief Soest" niet door. Toch stelt fractievoorzitter Jan Visser het op prijs als politiek geïnte resseerde Soesters hem in de „wandel gangen" van De Borg die avond enkele vragen stellen. Hij doet de volgende suggesties: 1. Hoe komt het dat de gemeente Soest over 1980 ruim twee miljoen gulden te kort kwam? 2. Hoe komt het dat ook in 1981 een aanzienlijk tekort te verwachten is? 3. Hoe komt het dat er zelfs nu al aanwijzingen zijn, dat 1982 een nadelig saldo zal opleveren? 4. Hoe is het mogelijk, dat voor 1983 nu al een tekort begroot is van ruim twee miljoen gulden? 5. Hoe denken de leden van de PvdA in Soest over een mogelijke samenwer king met de PPR in deze gemeente? Met het oog op de volgende week te houden gemeenteraadsvergadering houdt het CDA-Soest weer de maande lijkse politieke soosen. Voor een infor meel gesprek met de raadsleden kan men morgen, donderdag 11 maart, te recht in Restaurant v.d. Brink aan de Soesterbergsestraat en in gebouw De Hoeksteen aan de Buys Ballotlaan te Soesterberg. Vanaf 20.00 uur zijn de gekozen CDA-vertegenwoordigers daar aanwezig. Op maandag 15 maart a.s. om 20.00 uur houden de raadsleden van D'66 weer hun openbare fraktieberaad in gebouw Gemeentewerken, Lange Brinkweg 77, Soest. Dit keer zal o.a. de zorgelijke financiële situatie van de gemeente aan de orde komen. Iedereen die wil meepraten en mee luisteren, is van hart welkom. Als U een speciaal probleem wilt bespreken, bel dan eerst even met Erica Hoksber- gen, tel. 02155-18069. Eind februari, begin maart werd een aan de Emmalaan geparkeerde auto, ter waarde van zeshonderd gulden gestolen. Directie van de Volkshuisvesting in de provincie Utrecht heeft gekregen voor de woningwetbouw. De premiebe schikkingen waren reeds in december vorig jaar ontvangen. In totaal gaat het om de bouw van 185 huizen in de woningwetsector, en 87 premiekoopwoningen. De 185 woningen zijn onderverdeeld in 83 eengezins huizen en 102 huizen in twee woonla gen. Deze laatste woningen - j.02) om vatten zowel twee- als driekamerwo ningen als een tweetal woningen voor mindervaliden. De 87 premiekoopwoningen zijn onder verdeeld in 30 stuks in de B-categorie (koopsom circa 156.000 gulden vrij op naam) en 57 in de A-categorie (koop som 143.000 gulden vrij op naam). De verkoop van de premiewoningen is inmiddels door de woningbouwvereni ging Soest ter hand genomen. Ook is het de woningbouwvereniging gelukt, en dat ondanks de spreiding van de rijkssteun over 1982 èn 1983, het totale programma aaneensluitend te laten bouwen. De bouw van de voor 1983 toe gewezen huizen, 90 stuks, moet in dat verband door de woningbouwvereni ging tijdelijk worden voorgefinan cierd. Oplevering van de eerste huizen wordt verwacht eind van de maand september. Het hele plan wordt gerealiseerd onder architectuur van Inbo b.v. te Wouden berg, door de Soester aannemer G. W. v.d. Grift b.v. Soesterbergsestraat 53 Soest-Zuld Tel.02155-12419 v. Weedestraat, hoek Stadhouderslaan - Soestdijk Tel.02155-17699 Dinsdag 16 maart om 15.00 uur, zal de eerste paal de grond ingaan voor de in totaal 272 huizen die ge bouwd worden in de wijk Overhees 2/2. Met het bouwrijpmaken van de grond is men enige weken geleden al begonnen en de werkzaamheden zijn thans zo ver gevorderd dat men bin nenkort met de bouw van de woningen kan aanvangen. Een en ander hangt nauw samen met de toestemming die de woningbouw vereniging Soest inmiddels van de Kr Amsterdamseweg 18 Tel. 033-33534 Eenmaal per jaar rijzen weer dezelfde problemen. Veel mensen, geen geld en toch lekker eten Wij maken er geen probleem van Tot 200 personen vanaf 114.50 een geheel menu (vanaf 20 pers.) Vraag vrijblijvende informatie. m^iii maiiiianiMMMB

Soester Courant | 1982 | | pagina 3