«■MMCflMHVni Ralph Polak introduceert nieuw systeem AIS JE EENMAAL REUMA HEBT, MAAKT GELD WEL DEGELIJK GELUKKIG. UMAG WEERGEVEN. Schoemaker, optimaal in service en techniek WMi«il81I« %^S$C€N Introductie nieuwe Mazda 929 Sedan en Coupé bij Autobedrijf De Soester BV Agenda Soester Gemeenschap „Soest" verspeelt weer een punt Modepresentaties „Voorjaarskollektie 1982" bij Bon-Trio in Baarn DIAMANT Ingrijpende vernieuwing toont specialisatie I V een zaak van vertrouwen. Waar koopt u diamant? Waarom bij Aaron Sassoon? ZON DAG VOETBAL TUSSEN 8 EN 14 MAART. STEUN ONS GEESTELIJK EN MAATSCHAPPELIJK WERK. Soes ter Courant van woensdag 10 maart 1982 9 e. 36-44 3 (Van een medewerker consumentenzaken) Vlak na de 2e wereldoorlog zijn de Schoemakers in Soest hun zaak begonnen. Startpunt: een winkelpand in de Van Weedestraat. Een soort „Winkeltje van Sinkeltje" waarin, voor die tijd, veel zo niet alles met betrekking tot radio en eleetrische artikelen te koop was. Het naoorlogse wonder televisie was welis waar reeds uitgevonden, maar ook Schoemaker sr. had het maar van horen zeg gen. Stereo, video en meer van dat soort zaken waren zelfs nog niet in de dikke Van Dale terug te vinden. De electronische wereldindustrie had en nam er de tijd voor. Schellakplaten, EP's en bandrecorders waren in die tijd grenzeloos popu lair. Het kopende publiek had na vijf oorlogsjaren veel schade in te halen. De nieuwe Schoemaker-catalogus met honderden speelfilms. Voor zover de portemonnaie het toe stond ging al wat nieuw was vlot over de Schoemakertoonbank. De zakelijke tactiek van Schoemaker sr. was echter niet alleen gericht op verkoop. De ken nis van techniek zat hem in ieder van zijn tien vingers. In Soest kreeg hij naam als zakenman en als razend knap radio-monteurtje. Voor veel Soestena- ren was hij een dagelijkse vraagbaak, kortom in die tijd werd met het kwe ken van vertrouwensrelaties de basis gelegd voor de later zo süksesvolle ontwikkeling. Een ontwikkeling die een hoogtepunt kende in het begin eh hal verwege de zeventiger jaren. De be drijfsruimte van 50 vierkante meter werd vergroot tot 400 vierkante meter. Een uitbreiding met het zakelijke oog op morgen. Vandaag, bijna tien jaar later, is zoon Herman Schoemaker met zijn veertien medewerkers opnieuw aan het bijsturen en bijstellen geweest. Alsof de recessie aan de Van Weede straat 78 voorbij is gegaan. Wie de vele tonnen investerende apparatuur in de fraaie showrooms ziet staan kan maar tot èèn conclusie komen: Recessie, het ligt er ook aan wat de zakenman er van maakt. Het antwoord van Herman Schoemaker op de verminderde koopkracht van het publiek laat aan duidelijkheid niets te wensen over. Zijn reactie was een in- grijpende vernieuwing, aangepast aan de koopgewoonte van het geïnteres seerde publiek. Zelfs in een betrekke lijk korte tijd blijkt dit koopgedrag drastisch te zijn veranderd. Herman Schoemaker: ,,De mensen willen, wanneer ze in een zaak als de onze binnenstappen, niet meer door een verkoper worden opgevangen. Ze stellen er prijs op, zonder beïnvloeding van derden, zelf de zaken te bekijken en te beoordelen. Ze zijn mans genoeg om kenbaar te maken wanneer de hulp van een verkoper gewenst is. In de Schoemaker oude-stijl-tijd kon er aan die verlangens niet optimaal voldaan worden. Wij hebben de zaak qua op stelling, indeling en overzicht volledig veranderd en vernieuwd." Een langdurige rondleiding maakt dui delijk dat met de opmerking vernieu wing de verandering slechts beschei den is aangeduid. De afdeling gramo- foonplaten, qua repertoire aanzienlijk uitgebreid, is daarvan het eerste be wijs. In deze afdeling ook onderge bracht de nieuwe rage: video film verhuur. Oude en meest recente bios coopfilms, van tekenfilm tot thriller, science fiction, western en sex, kan men er op video-casette huren. Bioscoop thuis in de meest letterlijke zin van het woord, met dit verschil dat je er met de deur voor uit hoeft, tijdens de voorstelling mag roken en je glaasje drinken en ,,de toegangsprijs" voor het hele gezin aanmerkelijk lager ligt dan de tarieven die de Nederlandse Bios coopbond in rekening brengt. Bios coopfilms op cassette, wat de firma Schoemaker betreft een legale zaak, waardoor het ook mogelijk is een meer dan voortreffelijke kwaliteit te garan deren. Wat dit laatste betreft: alles ademt bij Schoemaker kwaliteit. Zijn beeld en geluidafdeling is overzichte lijk. Iedere opgestelde kleurentelevisie, HïFl, stereo- en video-apparatuur is middels een indrukwekkend demon stratiepaneel glashelder te zien en te horen. Een indeling en opzet waarmee de slogan: „Schoemaker, specialist in beeld en geluid" in ieder opzicht ge stalte krijgt. Voor de in techniek en huishoudelijke zaken geïnteresseerde vrouw en man is een opmerkelijk royale ruimte gereserveerd, waarin grote series wasautomaten, koelkas ten, fornuizen, stofzuigers en andere huishoudhulpen op afnemers wachten. Een terecht druk bezochte afdeling, aangezien de firma Schoemaker door aansluiting bij een zeer grote inkoop combinatie tegen zeer scherp concur rerende prijzen de aandacht op zich heeft gevestigd. Misschien het minst opvallend en spec taculair, maar daarom wel karakteri serend voor de instelling van het be drijf, is de royale ruimte waarin de technische dienst is ondergebracht. Het heeft nog iets van de „winkel van sinkel-sfeer" uit vroeger tijden, maar, en dat is wel zo belangrijk, het begrip service, door de jaren heen Schoe makers visitekaartje, is er onderge bracht. Dagelijks zijn er ervaren tech nici in de weer. Speciaalzaken met een eigen tecnnï- sche dienst, men komt ze tegenwoordig niet of nauwelijks meer tegen. Schoe maker vormt daarop een uitzondering. Herman Schoemaker: „Het is, zo lang wij hier in Soest gevestigd zijn, onze grote kracht geweest. Iemand voor een paar duizend gulden apparatuur ver kopen, de deur voor hem open doen en je vervolgens niets meer van hem aan trekken is even goedkoop als onzake lijk. De mensen moeten altijd op je kunnen terugvallen. Daarom kennen wij hier een techni sche dienst, tegenwoordig onder een speciaal nummer (10344) tijdens de openingstijden te bereiken. Na slui tingstijd kunnen onze klanten telefo nisch hun wensen op een bandje in spreken, waarna er de volgende dag zo spoedig mogelijk door ons wordt ge reageerd. Completer kan het niet." Ondanks prijsverschillen is het tegen woordig een algemeen bekend gegeven dat er in de beeld-, geluid- en huishou delijke apparatuur, op een sporadische uitzondering na, niet meer kan worden gesproken van slechte apparatuur. De consument, steeds prijsbewuster, is op zoek naar prijsvoordeel. Dat men daar bij de factor service wel eens uit het oog verliest staat eveneens vast. Bij Schoemaker in de Van Weedestraat gaan scherpe prijzen en service hand- in-hand. Als zakenman, in een tijd van teruglopende koopkracht, je bedrijf een grondige en kostbare face-lift ge ven getuigt niet alleen van een stuk ondernemingsgeest, maar ook van ge loof in je zelf en je klantenkring. En daarom kan de firma Schoemaker, niet zonder trots, het nieuwe, andere „ge zicht" in de Van Weedestraat tonen. U mag best een paar minuten stilstaan bij een steen die eeuwig meegaat. Hoe kunt u er zeker van zijn dat u krijgt wat u zoekt? Dat de Steen zijn geld waard is? Hoe staat het met de kleur, zuiverheid en het slijpsel? Wij zijn diamantair van huisuit. Wij hebben als een van de zeldzame juweliers toegang tot alle diamantbeurzen ter wereld. Dat betekent zekerheid voor u. Bovendien krijgt u een certificaat van echtheid waarop alle belangrijke eigenschappen van uw diamant staan aangegeven. En dan de prijs: wij zijn duidelijk voordeliger omdat wij de steen rechtstreeks van de bron betrekken. Stapt u gerust eens binnen in ons gezellig winkeltje Wij vertellen graag over alles wat met ons vak te maken heeft. Uiteraard geheel vrijblijvend! DIAMANTAIR - JUWELIER Laanstraat 18, Baarn Tel. 02154-15937 Rembrandtlaan 13, Soest Tel. 02155-12136 De geheel vernieuwde 929-serie heeft ten opzichte van de reeds jaren bekende 929 niet alleen een gedaantewisseling ondergaan, maar werd ook technisch ingrijpend gewijzigd. Onderstel Zo werd de vering rondom onafhanke lijk door toepassing van veerpoten met dwarsgeplaatste draagarmen vóór en schuingeplaatste langsdraagarmen achter. Zowel vóór als achter werd een stabilisatorstang gemonteerd. De Mazda 929 is uitgerust met een va cuüm bekrachtigd en gescheiden rem- systeem met schijfremmen rondom. De voorwielen zijn voorzien van geven tileerde schijfremmen, zodat ook de remwerking onder extreme omstan digheden optimaal is. De nieuw ontwik kelde zwevende remklauwen zijn licht en werken optimaal. De lastafhanke- lijke remkrachtbegrenzer voorkomt het blokkeren van de achterwielen. Foto: Herman van Dam Ralph Polak, altijd zoekend naar mo gelijkheden om zijn klanten optimaal service te verlenen en zo overzichtelijk mogelijk trachten zijn kollekties te „showen", heeft een prachtig systeem in zijn zaak opgezet. Door een zelfbedachte speciale kon- struktie is hij er in geslaagd op een zeer beperkte ruimte 1001 dessins bij elkaar te brengen (zie foto). De rollen stof zijn op buizen gescho ven en deze buizen zijn draaibaar naar links en rechts. Het geheel funktioneert uitstekend en de klant krijgt een bijzonder goed over zicht betreffende hetgeen aan stoffen en dessins geboden wordt. Zo heeft men een fantastisch over zicht van b.v. de 100 dessins in zijden stoffen, (overigens een specialiteit van Ralph Polak). Dat Ralph met dit systeem in de roos geschoten heeft is gebleken uit de bij zonder enthousiaste reakties van zijn klanten. Stuurinrichting De tandheugelstuurinrichting garan deert een exacte en lichte besturing. Een toerentalafhankelijke stuurbe krachtiging is standaard gemonteerd in de Coupé en als extra leverbaar op de LTD Sedan. Bij lage snelheid is de bekrachtiging maximaal, om bij hoge re snelheden af te nemen, zodat een optimaal wegcontact behouden blijft. Carrosserie De wigvormige carrosserie getuigt van een evenwichtig compromis tussen aë rodynamische vorm en de praktische toepasbaarheid daarvan. Het resultaat is een bijzonder gunsti ge CW-waarde van 0.39 voor de Sedan. Veel aandacht werd besteed aan de veiligheid o.a. door toepassing van voorgeprogrammeerde kreukelzönes vóór en achter. Het grote glasopper vlak garandeert een goed en veilig zicht rondom. Bovendien is de 929 stan daard voorzien van een voorruit van gelaagd veiligheidsglas, terwijl twee ingebouwde mistachterlichten even eens tot de standaarduitrusting beho ren. Interieur Het ruime smaakvolle interieur wordt gekenmerkt door een rustige en luxu euze afwerking, waardoor lange rei zen, ook voor de achterpassagiers. Vanzelfsprekend levert de aërodyna mische vorm van de Mazda 929 nog een extra bijdrage aan het gunstige brandstofverbruik. Transmissie De koppeling bestaat uit een enkel voudige droge plaatkoppeling met dia- fragmaveer. De 929-serie is standaard voorzien van een vijf-versnellingsbak met overdrive karakteristiek. De inwendige wrij vingsweerstand werd verbeterd, waar door in combinatie met een uitgekien de plaatsing van de versnellingshan- del een optimaal bedieningscomfort werd verkregen. Als extra is een automatische drie versnellingsbak leverbaar. Uitvoeringen De 929 Sedan, een royale vierpersoons- auto, wordt geleverd in een luxe DX- en in een zeer luxueuze LTD-versie. Naast de zeer uitgebreide standaard uitrusting, is de LTD-versie voorzien van een groot aantal accessoires zo als: eleetrische raambediening, cen trale deurvergrendeling, verstelbaar stuur en verstelbare hoofdsteunen ach ter. Het topmodel, de 929 Coupé heeft een sterk progressieve wigvorm met een lage slanke neus, waarin de uit klapbare koplampen verzonken zijn. De neus gaat vervolgens vloeiend over in de panoramische voorruit. 10 maart: Met de Ned. Ver. Van Huisvrouwen o.l.v. Cobi Kramer met brooddeeg kleine kransjes of paasvoorwerpen maken. Aanvang 10.00 uur in diensten centrum Honsbergen, Wiardi Beck- manstraat te Soest. Expositie in Artishock met de Amers- foortse kunstenares Lucia Davenschot Fransen met haar „Stramienen" in de theaterzaal van het Artishockgebouw tot en met 28 maart, dagelijks te bezichtigen van 14.00 tot 16.00 uur, ook in het weekend. 11 maart: Wijkvereniging Overhees organiseert een film voor de oudere jeugd. Aan vang: 19.30 uur, prijs: 1,50, leeftijd van 14 tot 16 jaar op de Kinderboerderij De Vrije Teugel, Vedelaarpad 53 Soest. Filmhuis Artishock met de film: „La Femme enfant" regie R. Billetdoux Fr. 1978 in kleur, aanvang 21.00 uur in het Artishockgebouw, Steenhoffstraat 46 te Soest. 12 maart: Met de Ned. Ver. Van Huisvrouwen een wandeling georganiseerd door de Hoge Vuursche bossen en koffie drinken in restaurant De Roskam. Verzamelen op de Parkeerplaats van rest. Groeneveld en vertrekken om 9.30 uur. Bij twijfel achtig weer bellen 02155-17418. Wijkvereniging Overhees organiseert een avond Klaverjassen, aanvang 20.00 uur in de Openbare school aan de Willaertstr. (achter ingang) in Soest. 13 maart: Literaire-Salon Artishock met Willem Brakman, aanvang 20.30 uur in het Artishockgebouw, Steenhoffstraat 46 te Soest. 17 maart: Wijkvereniging Overhees organiseert een Damesbowling 's morgens van 9.00-10.00 uur. Tevens een Kinderfilm, aanvang 14.00 uur, toegangsprijs: 1,50 led./don. 3,- niet-leden. In de Borg, Willaertstraat te Soest (In de wijk Overhees). Groei en Bloei organiseert een lezing met als onderwerp „Rotsplanten" Aanvang: 20.00 uur in het Medisch Centrum, Nieuweweg 14 te Soest. 18 maart: Filmhuis Artishock met de film „Het jaar van de haas", aanvang 21.00 uur in het Artishockgebouw, Steenhoffstr. 46 Soest. 20 maart: Muziek in Artishock met Ge Titulair, aanvang 21.30 uur in Artishock. Rommelmarkt in het dienstencentrum Honsbergen, Wiardi Beckmanstraat. Aanvang 13.30 uur. Het zit „Soest" 1 de laatste weken ook niet mee. Weer had Soest meer ver diend dan dat ene punt dat men uit Amsterdam mee mocht nemen. Toch zou iedereen tevreden geweest zijn met één punt als men het van tevoren gevraagd zou hebben. Nu „Soest" in Amsterdam echter 45 seconden voor het eindsignaal nog met 2-1 voor stond, nu was de 2-2 score voor de spelers a.h.w. een nederlaag. Van een 1-0 achterstand in de tweede helft ploeter de Soest zich naar een verdiende 2-1 voorsprong. Tot de laatste minuut... Soest begon aan deze strijd met John Walrave op de reserve bank. Richard Visee stond in de basis en ook Arjan Schipperen was weer present. Hij was de animator weer op het middenveld en Soest zal dat zeer moeilijk op kun nen vangen wanneer deze midden velder wegens vakantie afwezig is. De eerste gevaarlijke aanvallen waren voor Soest. Ook de veel pratende Am sterdammers kwamen met technisch tiktakspel tot aanvallen maar Johan Staal en z'n mannen konden die toch rustig pareren. Daarentegen hadden Meerman en doelman Henze meer moeite met de Soest-aanvallen in die eerste periode en in korte tijd kwamen de Soesters tot gevaarlijke corners. Tot tweemaal toe werd de bal van de doellijn afgekopt en getrapt. Toen de eerste Soest-stormen geluwd waren kregen de Amsterdammers met goed opbouwende spel op het midden veld, waar Martin Langbroek helaas z'n niveau nog niet haalde, zowaar een licht veldoverwicht. Maar een schot van importantie om doelman Eep Kamphorst te belagen was er niet bij. Ook aan de andere kant kon Soest door Richard Visee en Huub Koppel de rich ting niet vinden. Zoetjesaan was het tot aan de rust Soest dat met gevaarlijke counters de lakens uitdeelde. Na de thee kwam men moeizaam op het peil van voor de rust. Een ietwat rommelige strijd op het middenveld (evenveel opbouw als balverlies) bracht opeens een scrimmage voor het Soest doel waaruit P. Abrams uit vermeende buitenspelpositie van dicht bij kon scoren 1-0) Soest had even wat moeite om over die klap heen te komen om dat de achter stand beslist tegen de verhouding in was. Daardoor kregen de Elanders het heft wat vaster in handen. Na een kwartier wisselde trainer Jan van Renswouw routinier Huub Koppel die niet uit de verf kwam deze middag voor jeugdspeler Ton Wolfsen en die bracht direct veel meer vaart en ge vaar voor de Amsterdammers. In de 18e minuut werd een solo van hem besloten met een onderuithalen in dat beruchte gebied en scheidsrechter Jacobs kon weinig anders meer dan een strafschop geven. Wim Gouw be nutte die hard en zuiver en zo stond Soest weer gelijk. 1-1. Daarna leefde de strijd weer wat op omdat beide partijen op dat moment meer wilden dan een gelijk spel. De Soest-ploeg kreeg steeds meer vat op de Amsterdamse aanvallers en verleg den de strijd zoetjesaan naar hun helft. Richard Visee zette zijn storende werk in de 18e minuut goed door en kreeg de bal voor het volgepakte doel van de Eland. Keeper Henze verkeek zich er op en Martin Langbroek was er als de kippen bij om in te tikken (1-2). Daarna was Soest alle aanvallen wel meester. Johan Staal had de verde digers goed onder kontrole en tot dat hij gewisseld werd voor John Walrave maakte John de Jong ook geen fout. Bovendien misten de Amsterdammers de overtuiging en men leek zich al bij een nederlaag neer te leggen. Maar zoals gezegd deed een vrije trap in de allerlaatste minuut Soest toch nog de das om. Klinkenberg schoot op de lat en het was invaller Kruyf die Soest van de volle winst afhield en wel 45 seconden vóór het eindsignaal. 2-2. Trainer Jan van Renswouw is natuur lijk geenzins tevreden, temeer daar er diverse Soest-spelers nog steeds ver onder hun kunnen spelen. Bovendien moet hij animator Arjan Schipperen weer twee weken missen. Toch geloven we dat de steigende lijn er is en men niet al te pessimistisch naar Animo moet vertrekken omdat 1 punt zeker haalbaar is en als het Soest een keer mee zit (want dat ontbreekt de ploeg nog wel) komt men met twee punten terug uit Amsterdam aanstaande zon dag. Baarn 12-18 De E1./SDC13-18 Amstelland 13-17 Uithoorn 13-14 Spel.Oriëntl2-12 TOG 12-11 Sp.Zuid 13-11 SO Soest 12-10 Animo 13-10 ASV/Ars. 13- 9 KBV 13- 8 Bon-Trio start woensdag 17 maart a.s. met een reeks van vier modepresenta ties, t.w. op 17, 24 en 31 maart en vervolgens op 7 april, steeds van 14.00- 17.00 uur en wel in de grote zaak van Bon-Trio (Laanstraat 71). Mannequins zullen de bijzonder smaakvolle voorjaarskollektie showen in een zeer gezellige ambiance waarin het hapje en drankje niet ontbreken. De kollektie, waaronder merken als Jedezet, Ara, Precemac. Freya enz., munt uit in styling en kleur. Aan alle leeftijdsgroepen is aandacht besteed. Uiteraard kunnen wij in dit stadium niet alles opsommen wat er in het modehuis Bon-Trio te vinden is. Wij raden u dan ook aan om van de gelegenheid gebruik te maken en kennis te nemen op genoemde data van de voorjaarskollektie 1982 bij Bon- Trio te Baarn. HET NATIONAAL RHEUMAFONDS (IX) 1eSwcelinckstroot62. 2S17 GG 's-Grovenhogt. Tel 070-469696. v NATIONALE COLLECTE EIND FEBRUARI/BEGIN MAART ZEND ONS A.U.B. EEN BIJDRAGE OP GIROREKENING 37071 OF BANKREKENING 70.70.70.171 EN DENK AAN ONS IN UW LAATSTE WIL WIE GEEFT AAN HET LEGER DES HEILS INVESTEERT IN HET WELZIJN VAN DE MEDEMENS Leger des Heils Damstraat 15 1012 JL Amsterdam Telefoon 020 - 24 17 03 Afdeling Voorlichting Toestel 213/215

Soester Courant | 1982 | | pagina 9