Provinciede moeite van het stemmen waard m Projekt praktisch-pedagogische thuishulp Amersfoort en omstreken I DeSoestef ^Duinen. weer varen Wie besturen de provincie? Klein provinciaal abc Provinciale Vergaderingen Raad Volksgezondheid voortaan openbaar Kiezen en gekozen worden De Zonnebloem gaat Gè Titulaer in Muziek in Artishock" IIITIte. EEN GEZELLIG BOUWEN? Tentoonstellingen filmhuis Artishock: Het jaar van de haas HET 'CULTUREEL CENTRUM IN SOEST 11 S«m'sI<t Courant van woensdag 17 maart 1982 11 Wie niet beter wist zou denken dat er op '24 maart verkiezingen voor de Twee de Kamer zijn, terwijl het in werkelijkheid gaat om provinciale staten. Duide lijk is in ieder geval, dat de politieke partijen de uitslag beschouwen als graad meter voor hun landelijke populariteit. Dat is niet helemaal onbegrijpelijk. Veel kiezers geven door hun stemgedrag bij verkiezingen voor provinciale staten nu eenmaal blijk van hun goed- of afkeuring van het landelijk beleid. De politieke partijen weten dat. Blijkbaar staat het provinciebestuur vrij ver van de meeste mensen af. Dat maakt het moeilijk bij het uitbrengen van je stem met de daden en voor nemens van dat bestuur rekening te houden. Toch vallen ook in provinciale staten, waarin de provinciale volksvertegenwoordigers zitting hebben, belang rijke beslissingen en is de provincie heel wat meer dan uitvoerster van Haagse richtlijnen. Wat doet de provincie allemaal? Vanouds behoort tot het werkterrein van de provincie de waterstaat: aan leg, onderhoud en beheer van wegen en wateren. Ook stelt de provincie de waterschappen in en houdt zij toe zicht op de uitoefening van hun taak. Die taak, de waterbeheersing, trekt weinig aandacht maar is van vitaal belang. Nederland ligt grotendeels on der de zeespiegel en blijft niet vanzelf droog. Wat dichter bij huis zijn de nutsbe drijven, die zorgen voor water en electriciteit. De provincie heeft er een dikke vinger in de pap. Het gaat om voorzieningen die je als vanzelfsprekend beschouwt. Hoe belangrijk ze zijn merk je pas als er een stroomstoring is of wan neer er door werkzaamheden aan het waterleidingnet enige tijd bruin vocht uit de kraan komt. Het sociaal-economische beleid wordt voor een groot deel in Den Haag be paald. Maar ook de provincie wordt op dit terrein steeds actiever. Zij probeert de voorwaarden te scheppen die vesti ging in Utrecht voor bedrijven aan trekkelijk maken en zo de regionale werkloosheid terug te dringen. Welzijn is een zeer veel omvattend begrip. De provincie heeft hier grote invloed, al is die vaak niet direct zicht baar. Zij bouwt bijvoorbeeld geen be jaardenoorden en ziekenhuizen, maar bepaalt wel hoeveel er moeten ko men en hoeveel bedden ze moeten heb ben. De provincie zorgt ook voor een goede spreiding van recreatieter reinen en geeft geld voor de inrichting en het onderhoud. Veel welzijnswerk, sociale en culturele activiteiten zijn slechts mogelijk dankzij provinciale subsidies. Welzijn is niet denkbaar zonder een re delijk schoon milieu. Het provincie bestuur is belast met de uitvoering van een aantal milieuwetten. Het controleert of bedrijven niet te veel schadelijke stoffen lozen en kan, als dat wel gebeurt, vergunningen in trekken. De provincie zorgt ook voor het schoonmaken of opruimen van che misch verontreinigde grond. Zij stelt verordeningen (provinciale „wetten") vast, die aantasting van natuur en landschap moeten tegengaan. Van de zuiveringsheffing milieubelas ting") die haar inwoners betalen, bouwt de provincie waterzuiveringsin stallaties. Hoe het provinciale grondgebied mag worden gebruikt, of: hoe de ruimte lijke ordening er uit moet zien, geeft de provincie aan in streekplannen. Er zijn er nu drie; in de nabije toe komst wordt het er één voor de hele Amendement - Verandering die pro vinciale staten aangebracht willen zien in een voorstel van gedeputeerde sta ten. Begroting- Huishoudboekje van de provincie."waarin het totaal aan uit gaven en inkomsten over één jaar staat. Cdk- Commisaris der Koningin. Voor zitter van college van gedeputeerde staten en van provinciale staten. Wordt benoemd door de Kroon (Koningin en ministers). Droge waterstaat- Provinciaal werk terrein dat aanleg, beheer en onder houd van wegen omvat. Eerste Kamer- Wordt ook wel senaat genoemd. De' 75 leden senatorenwor den door provinciale staten gekozen. Fractie- Groep statenleden die tot één partij behoren. Gedeputeerde staten- Aantal statenle den (zes tot acht), door provinciale staten gekozen om het dagelijks be stuur van de provincie te vormen. Griffie- Aantal ambtenaren, die het secretariaat van het provinciebestuur vormen. IPO- Inteprovinciaal overleg, dat de provincies voeren over milieu, cultuur, onderwijs, volkshuisvesting, etc. provincie Utrecht. In zo'n streekplan staat waar industrie mag komen, waar woningen, waar agrarische bedrijven en welke gebieden als natuurterrein ongeschonden dienen te blijven. Ge meenten maken voor de inrichting van hun gebied bestemmingsplannen. Komen daar dingen in voor die in strijd zijn met het streekplan, dan kan het provinciebestuur weigeren het bestemmingsplan goed te keuren. De provincie houdt zich dus bezig met het beleid van de gemeenten. Zo moe ten de gemeenten hun begroting ieder jaar ter goedkeuring voorleggen aan gedeputeerde staten, het dagelijkse be stuur van de provincie. „Gedeputeerde staten van Utrecht zijn van mening...". „t)e provincie heeft er bij de gemeen ten op aangedrongen...". Regels waarmee menig krantebericht begint. De lezer wordt blijkbaar geacht te weten hoe het provinciebestuur pre cies in elkaar zit. Hetzelfde geldt voor de mensen die op 24 maart a.s. gaan stemmen voor provinciale staten. Maar aan de mees ten moetje het niet vragen; „Wie besturen de provincie?" Het provinciebestuur kent drie „or ganen": provinciale staten, gedepu teerde staten en de commissaris der Koningin. In provinciale staten zitten de recht streeks gekozen volksvertegenwoor digers. In Utrecht zijn het er 59. Hoe de zetels in de staten over de par tijen worden verdeeld, hangt af van de uitspraak die de kiezers op 24 maart zullen doen. Provinciale staten vergaderen bijna maandelijks. Zij zijn hoofd van de pro vincie en stellen verordeningen (pro vinciale „wetten") vast. Zij kennen ook subsidies toe en, heel belangrijk: provinciale staten stellen ieder jaar de begroting vast - wat gaat de provincie doen en hoe verdeelt zij het beschik bare geld. Wie zijn stem uitbrengt bij de verkie zingen voor provinciale staten krijgt daarmee ook invloed op de samen stelling van de Eerste Kamer. De 75 leden van de Eerste Kamer (de se natoren) worden gekozen door provin ciale staten van de elf provincies. Elke wet die de Tweede Kamer (waarvan de 150 leden rechtstreeks zijn geko zen) passeert, wordt vervolgens door de Eerste Kamer behandeld. Deze mag er geen wijziging meer in aanbrengen, maar kan de wet slechts aannemen of verwerpen. Kiesdeler- Aantal stemmen dat nodig is voor één zetel in provinciale staten. Motie- Met een motie kunnen provin ciale staten aan gedeputeerde staten een wens te kennen geven. Gedepu teerde staten zijn niet verplicht zo'n wens uit te voeren. Natte waterstaat- Provinciaal werk terrein dat beheer en onderhoud van waarwegen en boezemwateren en de waterbeheersing omvat. Ombuigingen- Matiging van overheids uitgaven. PPD- Provinciale Planologische Dienst. Houdt zich bezig met de ruim telijke ordening. PW- Provinciale waterstaat. Is ge splitst in „natte" en „droge" dienst en de milieudienst. Provincie- Bestuurslaag tussen rijk en gemeenten. VVT- Vijf Vinger Theorie. De meeste gemeenten in Utrecht mogen alleen woningen bouwen voor de eigen be hoefte. Het provinciebestuur onder scheidt vijf groepen woningzoeken den die binnen deze norm passen. Voor hen mogen de gemeenten nieuwe huizen bouwen; voor meer krijgen zij in het algemeen geen toestem ming. Daar kunnen burgers ook terecht als zij in beroep willen gaat tegen be paalde beslissingen van hun gemeente bestuur, bijvoorbeeld als dat een bij standsuitkering weigert te geven. De stem van de provincie weegt zwaar bij de herindeling van gemeenten, een zaak die het afgelopen jaar veel stof heeft doen opwaaien in het wes telijk deel van Utrecht. De provincie brengt daarover advies uit aan de minister van binnenlandse zaken. Het provinciebestuur laat zijn stem trouwens regelmatig in Den Haag ho ren om de belangen van gemeenten te bepleiten. Om de uitvoering van al deze taken mogelijk te maken beschikt de pro vincie over een ambtenarenapparaat dat ruim 900 mensen telt. Zij zijn ver deeld over de provinciale griffie, de provinciale waterstaat en de provin ciale planologische dienst. Hoe de provincie haar taken uitvoert wordt voor een groot deel door pro vinciale staten bepaald. Wie daarin komen en van welke partijen zij zijn, wordt op 24 maart door de kiezer uit gemaakt. Met de voorbereiding en de uitvoering van besluiten van provinciale staten zijn gedeputeerde staten belast. Zij vormen het dageljks bestuur van de provincie. Het college van gedeputeer de staten in Utrecht telt zes leden. Zoals een gemeenteraad uit zijn mid den de wethouders kiest, zo kiezen pro vinciale staten uit hun midden de ge deputeerden. Iedere gedeputeerde heeft een zogeheten portefeuille. Dat betekent dat hij of zij verantwoordelijk is voor een bepaald onderdeel van het provinciale beleid. Zo is er een gede puteerde voor milieuzaken, een gede puteerde voor financiën enz. Provinciale staten kunnen zich in hun vergaderingen niet met alle zaken in detail bezig houden, daarvoor ont breekt de tijd. Daarom zijn er staten commissies. Die bestaan uit enkele statenleden die zich met bepaalde de len van het provinciale werkterrein in het bijzonder bezighouden. Voorzitter van zo'n commissie is de gedeputeerde die dat werkterrein in zijn of haar portefeuille heeft. Hier worden de zaken van alle kanten be keken voordat provinciale staten de finitieve beslissingen nemen. De commissievergaderingen zijn net als de statenvergaderingen voor ie dereen toegankelijk. Burgers en in stellingen voor wie een besluit van belang is, kunnen de commissies hun mening laten horen. Gedeputeerde staten kunnen sommige beslissingen nemen zonder vooraf gaand overleg met provinciale sta ten. Het college is bijvoorbeeld belast met de uitvoering van een aantal lan delijke wetten. Het controleert ook hoe de gemeenten met hun geld om springen. Wel moeten de gedeputeerden over de beslissingen die zij zelfstandig mogen nemen, verantwoording afleg gen aan provinciale staten, als deze daarom vragen, In Utrecht hebben de drie grootste fracties in provinciale staten ieder twee leden in het college van gede puteerde staten. Zo'n afspiegelingscol lege" komt niet overal voor. Voordat de gedeputeerden worden aangewezen kunnen de partijen in de staten pro beren tot overeenstemming te komen over het beleid dat zij de komende vier jaar willen voeren. Er komt dan een programcollege. Als niet alle par tijen het eens worden over het beleid, kan het gebeuren dat er een of meer buiten het college blijven (of er buiten worden gehouden). Het resultaat is een meerderheidscollege. Voorzitter van het college van gede puteerde staten is de commissaris der Koningin. Deze wordt niet gekozen, maar bij Koninklijk Besluit benoemd. In het college van gedeputeerde staten heeft hij stemrecht. In de vergadering van provinciale staten, die hij ook voorzit, heeft hij dat niet. De commissaris der Koningin heeft naast zijn werk voor de provincie enige taken die hij namens het Rijk uit voert. Hij heeft een belangrijke stem bij de benoeming van burgemeesters, is verantwoordelijk voor de bescher ming van de bevolking bij rampen en in oorlogstijd en houdt toezicht op het werk van de politie. Dichterskring: Amersfoort brengt jongeren-poe/,ie in theater Appelmarkt Op vrijt hm 19 maart a.s. organiseert de Dichterskring Amersfoort weer een van haar eigen a\enden met dichters uit eigen kring. Ditmaal drie eigen dichters en vier gasten uil Leusden en Utrecht. Zij zullen lezen uit eigen werk rond het themaDe kleine toekomst. De volgende dichters zullen optreden: uit eigen kring Sylvia Snabel, Jos de Grijs en Robert van '1 Wout met als gasten Cristien Boersen, Mare Eng- berts, Marlen Roorda en Frank Wil- lemsen. De zeven jonge dichters - tussen 19 en 30 jaar oud - bleken een thema gemeenschappelijk te hebben: de angst voor de toekomst. Rond dit thema bedachten zij een evenement, waarin hun „gedichten van de laatste tijd" centraal staan. Allerlei aspecten van de toekomst en verschillende toe komstheelden zullen de revue passe ren. Zeven jonge dichters rond een thema. Vrijdag 19 maart '82, theater Appel markt ingang Groenmarktzijde, aan vang 20.30 uur. De organisator van deze avond is de jonge dichter Robert van 't Wout (uit Soest). Hij leest ook uit zijn werk. Damesjack uit garderobe gestolen Uit de garderobe van een restaurant aan de Burgemeester Grothestraat werd een damesjack gestolen. De ver moedelijke daders zag men wegrijden in een auto met een Duits kenteken. Deze auto werd op de Soesterbergse- straat aangetroffen met drie uit Grie kenland afkomstige inzittenden. Het jack werd niet gevonden; de Grie ken zijn aan de vreemdelingenpolitie overgegeven. Iedere Nederlander van 18 jaar of ouder mag zijn stem uitbrengen bij verkiezingen van gemeenteraden, pro vinciale staten en de Tweede Kamer. Dat heet het actieve kiesrecht. Wie de leeftijd van 25 jaar heeft be reikt kan bovendien als volksvertegen woordiger in een bestuurslichaam ge kozen wórden. Dat wordt het passieve kiesrecht ge noemd. Hoe gaat het stemmen bij de verkie zingen van provinciale staten op 24 maart a.s. nu in zijn werk? De partijen die aan de verkiezingen deelnemen dienen lijsten in waar hun kandidaten op staan. Deze lijsten vindt de kiezer terug op zijn stembiljet. In het stemhokje maakt de kiezer de lijst van zijn voorkeur kenbaar door het stipje voor de naam van één van de kandidaten rood te maken. De meeste mensen brengen hun stem uit op nummer één van een lijst: de lijsttrekker. Je kunt ook een lager ge plaatste kandidaat kiezen; wie dat doet brengt een zogenaamde voor keursstem uit. De geldige stemmen die in de pro vincie zijn uitgebracht worden geteld en het totaal wordt gedeeld door het aantal te verdelen zetels in provin ciale staten (in Utrecht 59). De uit komst van deze rekensom levert de „kiesdeler" op. Is het aantal stemmen dat op een lijst is uitgebracht bij voorbeeld drie maal de kiesdeler, dan krijgt de betreffende partij drie zetels in provinciale staten. Deze worden (in dit voorbeeld) bezet door de eers te drie kandidaten op de lijst. Het is echter mogelijk dat een lager geplaats te kandidaat zoveel voorkeursstem men verwerft, dat hij een hoger ge plaatste verdringt en in diens plaats in provinciale staten zitting mag nemen. Natuurlijk behaalt geen enkele partij een aantal stemmen dat precies over- Met ingang van 3 mei a.s. zal de Pro vinciale Raad voor de Volksgezondheid voortaan in het openbaar vergaderen. Het betekent niet alleen dat belang stellenden als toehoorder aanwezig mogen zijn, maar zij kunnen ook van de voorzitter toestemming krijgen het woord te voeren. Dat moet dan vóór het begin van de vergadering bekend gemaakt worden en daarbij geldt verder dat de spreek tijd maximaal vijf minuten is. De agenda's van de vergaderingen zullen via de kranten worden bekend gemaakt. Ze liggen ook zeven dagen vóór de vergadering ter inzage op het bureau van de Raad, Wilhelminapark 64 te Utrecht. Het vergaderrooster voor 1982 ziet er als volgt uit: Maandag 3 mei; maan dag 12 juli; maandag 4 oktober en maandag 13 december. De aanvangs tijd is steeds 20.00 uur. De vergade ringen worden gehouden tenzij anders vermeld) in de Statenzaal ter Pro vinciale Griffie, Achter Sint Pieter 20 te Utrecht. Daarnaast heeft de Raad zijn Stuur groep Ziekenhuisvoorzieningen, die speciaal Is ingesteld, in nauw overleg met Gedeputeerde Staten, voor de uit- bereiding van de planningsadvisering in het kader van de uitvoering van de Wet Ziekenhuisvoorzieningen. Volgens de Gezondheidswet ls ue taak van de provinciale gezondheidsraad: a. het stimuleren van de gezondheids- Praktisch-pedagogische thuishulp is een nieuwe vorm van hulpverlening aan gezinnen met een geestelijk gehan dicapt kind of een kind met een ontwik kelingsachterstand. Bij de opvoeding van een geestelijk gehandicapt kind of kind met een ontwikkelingsachter stand kunnen ouders voor allerlei vra gen en problemen komen te staan. Om hen direkte ondersteuning te bieden bij alledaagse situaties in de opvoeding ven en omgang met hun kind is meer een projekt begonnen: Praktisch- pedagogisohe thuishulp. Doelstelling van het projekt Samen met ouders en eventuele overi ge gezinsleden in de thuissituatie zoe ken naar oplossingen voor de problemen rond de opvoeding van het geestelijk gehandicapte kind of kind met een ont wikkelingsachterstand en deze op lossingen omzetten in praktisch hande len. Daarnaast inzicht geven in het funktioneren en in de ontwikkelings mogelijkheden van het kind. We denken dat vooral ouders van jonge kinderen behoefte zullen hebben aan deze vorm van thuishulp. Iedereen kan echter - ongeacht de leeftijd van zijn/ haar kind - een beroep doen op het projekt, mits men woonachtig is in de regio Amersfoort te weten de plaatsen Amersfoort, Baarn, Soest, Bunschoten- Spakenburg, Hoogland, Hoevelaken, Leusden en Woudenberg). De thuishulp De praktische hulp in het gezin wordt gegeven door een thuishulp. De thuis hulpen hebben ervaring in het werken met geestelijk gehandicapte kinderen of kinderen met een ontwikkelings achterstand. In hun werk worden ze begeleid door een orthopedagoge. Zij werken ook nauw samen met een maatschappelijk werk (st) er van de Sociaal Pedagogi sche Dienst. De werkwijze van de thuishulp in een gezin De thuishulp bezoekt in de regel 1 x per week gedurende ongeveer 1% uur het gezin. Tijdens haar bezoek aan het gezin werkt de thuishulp met het kind, waarbij zij de ouders en eventuele overige gezinsleden betrekt. Naast dit aktief bezig zijn met het kind, praat de thuishulp met de ouders over de aanpak, de reakties van het kind en hoe de ouders dit ervaren. De thuishulp probeert een vertrouwensrelatie op te bouwen met het kind, de ouders en eventuele overige gezinsleden om sa men met de ouders te zoeken naar mogelijke antwoorden op de vragen die eenkomt met een veelvoud van de kies deler. Er blijven stemmen over en dik wijls „restzetels" te verdelen. Door het systeem dat wordt gehanteerd val len die meestal de grootste partijen toe. Om de kans op het verwerven van restzetels zo groot mogelijk te maken gaan partijen soms lijstver- bindingen aan. Zo'n(lijstverbinding heeft voor het op treden van de betrokken partijen in provinciale staten geen gevolgen. Zij blijven zelfstandig. Anders ligt het bij gezamenlijke lijs ten. Partijen die gezamenlijk een lijst vormen verdedigen hetzelfde poli tieke programma en treden na de ver kiezingen ais één fractie op in provin ciale staten. De partijen en de lijsten Voor de verkiezingen van provinciale staten in de provincie Utrecht komen RPF en GPV uit met een gezamen lijke lijst, evenals PvdA en PPR. De PvdA/PPR-combinatie is bovendien een lijstverbinding aangegaan met PSP en CPN. Aan de verkiezingen nemen elf politie ke partijen deel. Als gevolg van de samenwerking tussen PvdA en PPR en die tussen RPF en GPV zijn er negen lijsten. Van de elf partijen zijn er in de hui dige staten zes vertegenwoordigd. Deze hebben lijstnummers gekregen naar gelang van de grootte van hun fracties in provinciale staten: het CDA heeft met 21 zetels de grootste fractie en komt uit met lijst 1; de PvdA/PPR (18 zetels) met lijst 2; VVD (13 zetels) lijst 3; D'66 (4 zetels) lijst 4; SGP (2 zetels) lijst 5 en PSP (1 zetel) lijst6. De partijen die nu niet in provinciale staten zijn vertegenwoordigd heb ben om de lijstnummers geloot. De uitslag: RPF/GPV lijst 7, SP lijst 8 en CPN lijst 9. zorg binnen de provincie; b. het be vorderen van de coördinatie van alle werkzaamheden, welke op het gebied van de volksgezondheid binnen de pro vincie worden verricht; c. het uitbren gen van adviezen, ondermeer om trent de verdeling van rijkssubsidies en het bevorderen van het ter beschik king stellen van gelden en andere middelen ten behoeve van de gezond heidszorg; d. het samenwerken met andere Provinciale Raden indien die samenwerking voor de gezondheids zorg dienstig is. De Raad kan zich laten bijstaan door commissies van advies en bijstand, waarin deskundigen op een specifiek terrein van de gezondheidszorg zit ting hebben. Momenteel functioneren de commissies gezondheidszorg voor jeugdigen, gezondheidszorg voor oude ren en de commissie voor de geeste lijke volksgezondheid. Officiële opening nieuwe vestiging van 't Net Vrijdag 2 april wordt de nieuwe vesti ging van Internationaal Meubeltrans port A. van 't Net Zn. b.v. aan de Nijverheidsweg 20 officieel geopend De openingshandeling wordt ver richt door de wethouders D. Hoek stra en drs. J. L. Menne. Aansluitend is er vanaf 17.00 uur recep tie en Open-Huis. omtrent de opvoeding van dit kind gerezen zijn. Aanvraag van thuishulp Ouders met een geestelijk gehandicapt kind of een kind met een ontwikkelings achterstand kunnen zelf kontakt opne men met het projekt. Soms worden ouders verwezen, bijvoorbeeld voor maatschappelijk werk, wijkverple ging, arts, school of dagverblijf. Financiën Het projekt is in onze regio nog maar net van start gegaan. In dit stadium kan daarom nog niet aan alle aanvra- De Zonnebloem afdeling Soest/Soes- terberg gaat weer varen met het pas sagiersschip de „Alex van Wayen- burg". Deze boottochten worden geor ganiseerd voor hoog-bejaarden, lang durig zieken en gehandicapten van alle leeftijden. Ieder die niet meer zelf op reis kan gaan met b.v. een bus is van harte welkom. Dit jaar vindt de tocht op woensdag 21 en donderdag 22 april plaats. Aan boord wordt u de hele dag gezellig bezig gehouden en tevens wordt voor de inwendige mens gezorgd. Wanneer u in uw omgeving mensen kent die graag mee zouden willen varen, wilt u die adressen dan vóór 20 maart opge- Regie: Risto Jarva. Finland 1977 kleur 105' Vatanan is copywriter bij een reklame- bureau en in het geheel niet tevreden met z'n lot. De verwachtingen, die hij in zijn jonge jaren omtrent het leven koesterde, zijn niet in vervulling ge gaan. Op het bureau wordt hij voort durend onder druk gezet. Zo'n vrouw oefent pressie op hem uit. Op zekere avond brengt een haas ver andering in Vatanen's leven. Hij zit in een auto en de chauffeur rijdt een jonge haas aan. Vatanen gaat achter het dier aan en weet hem te vinden. Hij verbindt de poot en slaapt nood gedwongen in het bos. Wanneer hij de volgende morgen wakker wordt merkt Zatmkig 20 maart is in Artishock de zanucr Gé Tilulaer de muzikale gast bi/ de maandelijkse concerten. Gé zal worden begeleid door het Irvin Rochlin Trio. Het concert begint om 21.30 uur. Gé Tilulaer is een talentvolle jazz-pop .lunk-zanger. Hij zingt met een soepele slem die moeiteloos reikt van bas tot aliAls bugelblazer zette hij z'n eerste schreden op het muzikale pad, voorna melijk in jazzclubs. Min of meer toe vallig kwamen de mogelijkheden van z'n slem aan het licht bij zijn toela tingsexamen voor het Maastrichtse Conservatorium. Met zijn lp „What's New" (Polydor 2925-090), die werd bekroond met een Edison maakte Gè in 1979 een daverend debuut. Ook z'n tweede l.p. „I do it for your love" (Polydor 2925-102) werd een groot succes. Gé maakte tournees door o.a. Zweden en Oostenrijk. Vorig jaar maakte hij deel uit van de Nederlandse afvaardiging bij het befaamde Nord- ring Festival in Helsinki waar dit team de eerste prijs behaalde. Het Irvin Rochlin trio bestaat uit: Irvin Rochlin piano, Irvin, Amerikaan van geboorte kwam in 1971 naar Hol land en ging in Amsterdam wonen. Hij is behalve een zeer begaafd pianist ook componist. Irvin werd in ons land bekend als ,,de pianist van Stan Getz en Ben Webster". Hij treedt veel op met z'n eigen trio waarmee hij onlangs de l.p. „Quirine" maakte. Harry Emmery bas, genoot een con- gen worden voldaan. Dat heeft vooral ook te maken met het gegeven dat de overheid voor deze vorm van gezins begeleiding nog geen subsidie be schikbaar stelt. Het projekt kan alleen van de grond komen als op andere wijze, via fondsen en door giften, gelden bijeen worden gebracht. Voor een gezin is de praktisch-pedagogische thuishulp namelijk kosteloos. Wilt u meer weten over dit projekt, dan kunt u kontakt opnemen met Projekt- groep praktisch-pedagogische thuis hulp, p/a Sociaal Pedagogische Dienst, 't Zand 25, 3811GB Amersfoort, tel. 033- 720624. ven bij: voor Soest: Mevr. A. van Hoorn Koe hoorn, Insingerstraat 27, Soest, tel. 02155-19875. (liefst bellen voor 17.00 uur). voor Soesterberg: Mevr. F. J. Luyf- Molenkamp, Prof, Lorentzlaan 24, Soesterberg, tel. 03463-1636. Natuurlijk kunt u uzelf ook aanmelden voor deze dagtochten. Autobezitters die zich op 21 of 22 april beschikbaar willen stellen om onze gasten naar het vertrekpunt, de jachthaven in Baarn te rijden, kunnen zich aanmelden bij: mevr. W. Creton-Schorn, Colenso 132, Soest, tel. 02155-14480. U krijgt dan tijdig bericht wanneer u moet rijden. hij, dat deze wereld hem veel beter bevalt. Hij besluit niet terug te ke ren, maar samen met de haas, die hem als een hondje volgt, een vrij en zwervend leven te leiden. Hierbij ontmoet hij allerlei merk waardige mensen en komt alras in konflikt met de autoriteiten. Een hoog tepunt van de film is zijn aanslag op een computer. Met een enkele druk op de knop weet hij de gegevens van honderdduizenden mensen te wissen. Dit keer kan hij niet ontsnappen en moet hij voor de rechter verschijnen. Hij houdt een plei dooi voor natuur en vrijheid. Aanvang: 21.00 uur. Entree: 4,50/CJP 3.50. servaionum opleiding voor cello, doch koos later voor de basgitaar en contra bas. Harry speelt regelmatig in de formaties van o.a. Sandy Mosse, Wim Overgauw en Rob Agerbeek. Eric Ineke drums, is een all-round drummer, speelde op alle festivals en ging op tournee met o.a. Dexter Gor- don, George Coleman, en Johnny Grif- fin. Erik speelt in formaties van Henny Vonk, Ferdinand Powel en Gijs Hen driks. Tot en met 26 maart: Tot en met 26 maart „stramienen" Dagelijks geopend van 14.00-16.00 uur. van Lucia Davenschot-Fransen. Toegang vrij. Steenhof f straat 46 telefoon 03155 -195 77, Donderdag 18 maart: f

Soester Courant | 1982 | | pagina 11