38 V.d. Huchtschool en De Schakel basketballkampioen van Soest Programma SW-meisjes staan voor belangrijke wedstrijden Eind goed al - goed voor Eemlandrijd(st)ers Heren 1 Olympia/Parade gepromoveerd Eemvogels 1 - E.K.V.A. 1 5-5 SVV-Damesteams oppermachtig BDC-dames winnen laatste competitiewedstrijd va VOLLEYBAL SCHAATSEN Klaverjassen bijSoest" VOLLEYBAL Pech voor Theresiaschool Bourgondië geen partij voor Papilion 119-32 BASKETBAL BASKETBAL Uitslagen Soester Bowlingbond BOWLING Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg KORFBAL VOLLEYBAL HANDBAL 16 Niet alleen de dames van SW draaien goed, maar ook de meisjes aspiranten. Op 20 maart aanstaande moeten de teams bl, b2 en cl belangrijke wed strijden spelen. Meisjes b-1, die zelf in de poule 2 staan moeten tegen de koploper in de poule Leos b-2 uit Leusden. Als ze deze wedstrijd winnen met 3-0 kunnen ze de koppositie over nemen. B-2 moet strijden in Amersfoort voor hun laatste kans voor de tweede plaats. Het c-1 team moet thuis tegen de nummers 1 en 3 in hun poule, zij staan zelf tweede. Hot wedstrijdprogramma vooraan- aanstaande zaterdag is als volgt: 10.00 uur SVV b-l-Leos b-2 Beukendal 9.15 uur SVV b-2-SH'71 b-1 de koppel 11.15 uur SW b-2-Vollkei b-1 de Koppel 9.00 uur SVV c-l-Leos c-1 Beukendal 11.00 uur SVV c-l-Leos c-2 Beukendal 9.00 uur SVV c-2-Vollkei c-2 Beukendal 10.00 uur SVV c-2-Spirit c-1 Beukendal Het seizoen '81-'82 loopt zo langzamer hand ten einde. De jeugdcommissie is alweer druk bezig met de voorberei dingen voor het seizoen *82-'83. In ver band hiermede kunnen degenen die in formaties willen hebben over mini- jeugd (8 tot 12 jaar) bellen met mevr. L. Wijngaarden, tel. 13802. Voor aspiranten en junioren 12 tot 18 jaar) kunt U informeren bij T. Rem merswaal. tel. 22672. De trainingen zijn op zaterdagochtend voor de mini's in Smilshof. en voor de aspiranten en junioren op dinsdagavond in Beuken dal tussen 18.00-20.00 uur. Jongens in eer. van deze leeftijdsgroepen kunnen zich ook opgeven. Soes ter Courant van woensdag 17 maart 1982 SPORT 17 Aan het eind van het ijsseizoen heeft Corine van der Meijden zich uitstekend gerevancheerd op haar 16e plaats van het Ned. Kampioenschap. Afgelopen zaterdag bij interkiubwed- strijden behaalde zij een uitstekende 3e plaats achter Marja Adema en In- grid Paul. Op de 500 mtr. had Corine slechts 0,2 seconde meer nodig dan In- grid en op de 1500 m. sloeg zij wederom toe. Corine liet de klokken stilstaan op de 500 mtr. bij 47.8 en op de 1500 m. bij 2.32.2. Bij de baankampioenschappen voor C junioren behaalde Monique de Bruin een 7e plaats. Voor de 500 mtr. had zij 55.6 nodig, de 1000 mtr. 1.48.4. Zon dagmorgen reed Monique 2 pers. ree. 1000 mtr. 1.47.5 en de laatste afstand de 1500 m. legde zij af in 2.49.3. André Bosboom had voor de eerste 2 afstanden van dit toernooi de 500 m. 51.9 en op de 1500 m. 2.41.5 nodig. Op de derde afstand de 1000 mtr. reed hij een pers. ree. 1.42.-. Arnold Hagen noteerde op de 500 mtr. 49.2 en op de 1500 m. 2.43.9. Ook de derde afstand leverde hem een pers. ree. 1.41.5. Zowel Arnold als André mochten he laas de laatste afstand de 3000 m. niet meer rijden door hun klassering na 3 afstanden. Arnold was 17e en André 19e. Zondagavond werd hét ijsseizoen tra ditioneel afgesloten met het Om nium. De junioren en senioren zaten niet in de prijzen. Opmerkelijk was de pres tatie van de veteranen: een 13e plaats. Deze mannen lieten zich door de jeug dige wedstrijdrijders niet van de baan rijden. Deze ploeg bestond uit: Ben Kuit - Bert Hilhorst - Jaap Schaper - Nol Hagen en Henk Pronk. Dinsdag 23 maart aanstaande is er in het in aanbouw zijnde Paviljoen van Soest weer de maandelijkse strijd om de Troefboer-trofee waar iedereen met een Soes-hart weer aan mee kan doen. Om 20.00 uur worden de kaarten door kaartmeester Johan v.d. Hoed weer geschud. In een volle sporthal De Bunt heeft het eerste herenteam van Olympia afgelopen zaterdagavond op eigen terrein, door een 3-0 overwinning op Olly B, te behalen, zich toegang verschaft tot de 3e Divisie. Deze beslissende wedstrijd, die een apoteose zou hebben moeten vormen op de onafgebroken overwinning-reeks van het Olympia-team in dit wedstrijd-sei zoen en tevens het jaar waarin volleybalvereniging Olympia haar 30-jarig bestaan viert, leverde door de zwakke tegenstand van Olly B. een enigszins teleurstellend slot op. Olympia het heft uit handen zou gaan geven. Opeens functioneerde de aanval niet meer bij de Soester dames en Quick Orion profiteerde hier ogenblik kelijk van en boog deze set in haar voordeel om met 7-15. Doordat er steeds simpeler gespeeld werd, gaf Olympia ruim baan aan Quick Orion, dat zich met 11-15 en 11-15 naar de overwinning smashte. Door déze uitslag is Olympia op een gedeelde 4e/5e plaats van onderen te recht gekomen en het is te hopen, dat de zes punten afstand van het de gradatiespook, voldoende zullen blij ken om de rest van het seizoen door te komen. Al in de eerste set nam Olympia een fikse voorsprong, die via 13-6 met 15-7 bekroond werd. Had Olly B in de eerste set met leuke combinaties en in cidenteel smashwerk nog punten weten te verdienen, in de tweede set waren het nog alleen de punten die toevielen uit schoonheidsfoutjes van Olympia. Met tussenstanden 9-1, n-3, drukte Olympia hard door naar een 15-4 over winning op een mager spelend Olly B, dat niet meer in de aanval kon komen, doordat er van correlatie tussen spel verdelers en aanvallers nauwelijks meer sprake was. De derde set werd door Olympia ge opend met kets-smashes binnen de 1 meter lijn en enkele harde aanvals golven van Olly B strandden op een massief verdedigingsblok van Olym pia, zodat Olympia weinig moeite had deze derde en beslissende set met 15-1 af te ronden. Hierna werd de beker aan het kam pioensteam overhandigd door de heer Joosten, NeVoBo-wedstrijdleider van het distrikt Eemland. Ook de heer Wim Endendijk, voor zitter van Olympia, liet zich niet on betuigd en bood namens de jubilerende vereniging bloemen en gedenkplaten aan. Dames Olympia 1 - Quick Orion, uitslag: 2-3 Deze 2e divisie-wedstrijd, die aanvan kelijk zo goed voor de dames van Olympia verliep, draaide tenslotte uit op een fiascoi Na setwinsten 15-11 en 15-9, en vervol gens een snelle voorsprong in de der de set, had niemand verwacht dat Natuurlijk hebben de jongens van Bourgondië de bui al zien aankomen en kwamen daarom ook maar met slechts vijf spelers naar Soest om de strijd aan te binden met een veel ster ker Soest Papillon. Ook deze wed strijd was een kopie van vele eerdere kompetitiewedstrijden, die het Soester team in zijn eerste jaar noodgedwon gen in deze veel te zwakke afdeling moest afleggen. Papillon is veel te sterk en het is voor de tegenstander daarom beslist niet leuk om deze wedstrijden te spelen, als je van ie voren weet dat je volledig de pan wordt ingehakt. De animo verdwijnt snel hierdoor, waardoor de wedstrijden, naarmate het seizoen vordert, er niet aantrekke lijker op worden. Er staan het Soester team nu nog vier wedstrijden te wachten voor zij het vol gend seizoen een klasse hoger mag gaan spelen. De wedstrijd tegen Bourgondië van afgelopen zondag in De Bunt was bij rust ook al beslist. Een 55-11 rustsand en toen de tegenstander in de tweede helft na acht minuten ook nog eens verder moest met vier spelers, door dat de persoonlijke fouten een rol gingen spelen was het natuurlijk hele maal vechten tegen de bierkaai voor Bourgondië. Papillon won deze een zijdige ontmoeting met 119-32. Inmiddels oefent het herenteam dins dagavond (16 maart) in Almere tegen Almerestad en aanstaande zaterdag gaat het team naar Hilversum, waar het om kwart voor zes moet spelen tegen Dunckers. In beide finales aanwezig zijn, en dan toch zonder „gouden plak" vertrekken is sneu. De Theriaschool ondervond het tijdens de basketbalkampioenschap pen van Soest voor lagere scholen. Het evenement, in navolging van het Kerst- scholierentoernooi door basketbalver eniging The Red Stars georganiseerd, leverde n.l. twee andere kampioenen op. Bij de meisjes was dat de v.d. Huchtschool, terwijl De Schakel het jongensteam van de Theresiaschool de baas bleef. Zo'n tweehonderd toeschouwers, scho lieren, ouders en Red Stars-leden genoten zichtbaar van twee aantrek kelijke wedstrijden. In tegenstelling tot het Kersttoernooi, toen de wedstrij den l x 15 minuten in beslag namen, werden er nu échte wedstrijden ge speeld. D.w.z. 2 x 20 minuten, en de klok stil, wanneer de bal niet in het spel was. Allereerst streden de meisjes van de Theresiaschool en de v.d. Huchtschool voor de hoogste eer, ën voor het recht op deelname aan de Provinciale Kam pioenschappen. Nadat de Theresia al snel de leiding had genomen via twee vrije worpen, begon de v.d. Hucht school langzaam maar zeker het initia tief in handen te nemen. Na vele doel pogingen wisten zij dan ook de stand in hun voordeel om te buigen (4-2). Na de rust dicteerde de v.d. Huchtschool het spel nog meer. Opererend met een soort „laatste man" vulden zij dat middels goede dribbels. Een vergro ting van hun voorsprong kon daardoor niet uitblijven. Vooral dankzij twee juweeltjes van scores, waar een heren 1 speler jaloers op zou zijn, bepaalde de v.d. Huchtschool de eindstand op 12-4. De temperatuur, die inmiddels flink was opgelopen, liep nog hoger op, toen de jongensteams een werkelijk zinde rende wedstrijd aan het publiek voor schotelden. Het met techniek voorziene team van De Schakel kon aanvankelijk steeds wal voor blijven, maar zag spoedig dat de Theresiaschool hen De strijd was fel, maar sportief. Het reboundduel op deze foto toont dat aan. d.m.v. slim basketbal voorbij ging: 17-17. Tot op dat moment had de Theresiaschool ook het betere van het spel gehad. Het geluk speelde hen, en zeker hun aanvoerder niet, geen par ten. Door man-to-man te spelen wisten zij zich veel extra balbezit te verschaf fen, en dat resulteerde vaak in doelrij- pe kansen. De bal prefereerde evenwel het om met hun zenuwen te spelen, want soms leek het alsof het ronde voorwerp door de ring zou glijden, maar vervaarlijk draaide het dan toch weer terug in het veld. De Theresia school bleef derhalve op 17 steken, en toen rook De Schakel haar kans, en sloeg via individuele akties toe. Ook de jongens van de Theresiaschool moes ten daarom het loodje leggen (21-31), maar zij dwongen minstens zoveel respekt af als alle andere drie finalis ten. Dat deze opzet volgend jaar zeker herhaald moet worden, en wellicht uitgebreid, is heel duidelijk. Het ge zang van de al dan niet klasgenootjes was niet van de lucht, en ook de ouderen vermaakten zich opperbest. Gedurende deze avond, die de sfeer van het Kersttoernooi zo mogelijk overtrof door de spanning en het gebo den spel. Dat welpen basketbal aan trekkelijk kan zijn, bewezen de There siaschool, de v.d. Huchtschool en De Schakel eens te meer. Door de finalewedstrijden te winnen, mogen de teams van de v.d. Hucht school en De Schakel op zaterdag 27 maart meedoen aan de Provinciale Kampioenschappen. Zij zullen het hier onder meer moeten opnemen tegen de kampioenen van Utrecht, Amersfoort en Hilversum. Het bestuur van The Red Stars wenst tesamen met al haar leden de twee Soester scholen het allerbeste toe voor deze wedstrijddag, en hoopt dat beide teams op een sportieve manier een goede prestatie mogen leveren. Olympia 2 - Leos. uitslag: 0-3 Olympia moest in deze thuiswedstrijd aantreden tegen het hooggeklasseerde Leos. In de eerste set gingen de beide teams tot 9-9 gelijk op, maar toen viel Olym pia opeens volledig terug en verloor deze set met 9-15. In de tweede set kwam Olympia uit stekend terug na een 3-10 achterstand, via 10-13, op zelfs 14-13 voorsprong. De laatste punt kon helaas niet gepakt worden en ria een spannend slot, won Leos toch nog de tweede set: 15-17.' Een toen pas goed op dreef komend Leos, sloeg zich met keiharde smashes door de falende verdediging van Olym pia heen en won de derde set ver diend met 6-15. Heren Olympia 2 - VIF1, uitslag: 1-3 Onder het spiedend oog van de video camera en het toeziend oog van het in Queen's Ladies - De Kroon The Flying Balls - Pinsdown High Rollers - Turtles Ge won nen 2%-2% 0-5 5-0 Ver lo ren 1. High Rollers 95 40 2. De Kroon 80 55 3. Pinsdown 61 74 4. The Flying Balls 58 77 5. Turtles 57 78 6. Queen's Ladies 53 82 Kapriolen - Strike 2%-2% Duffy - Kleuners 3-2 Spruit - PeGe Bar 2-3 Ge Ver won lo Stand: nen ren 1. Spruit 89% 45% 2. Strike 82% 47% 3. PeGe-Bar 65 60 4. Kleuners 62 73 5. Kapriolen 54% 80% 6. Duffy 42% 87% BHAM - Rolling Balls 4-1 Riad - Speedy Rockets 1-4 Flying Pins - Tryers 4-1 Ge Ver won lo Stand: nen ren 1. BHAM 46 29 2. Speedy Rockets 44% 30% 3. Tryers 42 33 4. Flying Pins 38 37 5. Rolling Balls 32% 42% 6. Riad 23 52 Promotie Het team Spruit, uitkomend in de 5e klasse van de nationale league, be haalde zondag j.1. het kampioenschap in deze klasse en promoveert naar de 4e klasse. Dit team, bestaande uit W. Spruit, Ad Aarts, Albert Flannigan, Berend Jan Schuring en Jos van de Vegt behaal de met 63 (uit 70) de eerste plaats met een totaal pinfalls van 33169! groten getale aanwezige aanhangers- publiek van beide teams, werd de thuiswedstrijd tegen Hilversum ge speeld. In de eerste twee sets werd vooral eikaars kunnen afgetast op durf en beste verdediging. Vooral door durf wist" Vreugde, Inspanning on Fiprhpid" deze sets met resp. 7-15 en 11-15 te pakken. In het verloop van de derde set toonden de Soeste- naren wat meer lef in de serves en met korte stijgballetjes werd weer ouder wets gescoord naar een 15-9 winst voor Olympia. De vierde set werd bijna weer een kopie van de eerste set, namelijk 8-15 voor VIF. A.s. zaterdag start in De Koppel in Amersfoort om 20.00 uur de wedstrijd Vollkei 4 - Olympia 2! Nederhorst - Olympia 4, uitslag: 1-9 Het lijkt er nu op dat Olympia 4 de moeilijke tijd van het alsmaar verlie zen te boven is gekomen. In deze zeer spannende en vooral langdurende (105 minuten) wedstrijd, wisten de Soesters het hoofd koel te houden in een tumultueuze strijd tegen Neder horst. Aan het begin van de eerste set werd snel een 0-5 voorsprong door Olympia opgebouwd, maar deze ging verloren via 5-5. Ook een volgende voorsprong van Olympia met 5-10 ging opnieuw verlo ren en via 14-13, slaagde Nederhorst erin om deze set met 16-14 te pakken. De tweede set ging in het begin vol gens model van de eerste: er werd zelfs door Olympia een voorsprong van 0-9 genomen. Maar door ergelijk gedrag van Nederhorst, raakte Olym pia uit haar concentratie, waar door het al gauw 9-9 werd. Tenslotte wist Olympia het hoofd koel te houden en ternauwenood de set met 16-18 te winnen. In de derde set ging het allemaal wat meer gelijk op en via 5-5 en 10-10, werd het tenslotte toch 14-16 winst voor Soest. Tenslotte trok Olympia via een spannende strijd weer aan het langste eind en won met 13-15. Olympia 4 heeft nu 10 punten verza meld en zal, als het op dit nivo ver der weet te spelen, de degradatie ze ker ontlopen. Zaterdag 20 maart 1882: 8.30 -12-30 uur NeVoBo volleybal 12 30 -18.00 uur B.D.C. handbal 18.00 - 20.15 uur The Red Stars basketbal Zondag21 maart 1982: 09.00 -18.00 uur B.D.C. handbal 10.00 uur meisjes pup. BDC 2 - AS v 10.50 uur meisjes pup. BDC 3 - 11.40 uur jongens pup. BDC - Fortissimo 18.00 - 22.00 uur M.H.C. hockey 09.00 -11.00 uur Badso badminton 11.00 -12.00 uur Tennisinstructie Hr. R. Blok 12.-30 - 21.00 uur NeVoBo volleybal Zondag 21 maart 1982: 9.00 -17.00 uur Badso badminton Woensdag 24 maart 1982: 13.30 -16.00 uur Sportinstuif jeugd 9.30 - 12.00 uur Sportinstuif jeugd 12.00 -17.00 uur Selby badminton 20.00 - 22.00 uur Badminton Zondag 21 maart 1982: 10.00 -15.00 uur Selby badminton De Eemvogels behaalden in hun laat ste zaalhandbalwedstrijd een ver dienstelijk gelijkspel in de wedstrijd tegen het reeds gepromoveerde EKVA. Het goed spelende Eemvogelsteam werd door een zuiverder schietend EKVA in 10 min. op een 0-2 achterstand gezet. Pas 5 minuten voor het einde van de le helft lukte het plotseling wel. Eerst scoorde J. v.d. Kuil middels een strafworp 1-2, nog geen minuut later gevolgd door de gelijkmaker van Leen- dert v.d. Berg 2-2 en vlak voor tijd wist Wim van Reenen zelfs de Eemvogels op voorsprong te zetten 3-2. EKVA kwam in de 6e min. van de 2e nelft terug en bracht de gelijkmaker op het scorebord. Jan v.d. Kuil sloeg echter dlrekt na het uitnemen van de bal in een enorm afstandsschot terug 4-3. Even later maakte hij er via een strafworp zelfs 5-3 van. De Eemvogels lieten het tempo zakken en misten nog enkele kansen, waar onder een strafworp. EKVA profiteer de hiervan en scoorde achtereenvol gens 5-4 en zelfs 5-5. In de laatste minuten had EKVA nog de beste kansen op de overwinning maar uiteindelijk werden de punten gedeeld. Overige uitslagen: Eemvogels 2 - Meeuwen 3 5-8 Eemvogels 3 - Reflex 4 12-2 Eemvogels 4 - KVO 6 5-2 SW 1 - Spirit/Actief (Enschede): 3-1 Net zoals bij de thuiswedstrijd, hadden de SW-dames ook dit keer in de uit wedstrijd weinig moeite met deze te genstander en behaalden wederom een 3-1 overwinning. Spirit dat over een goede aarival en blókverdediging be schikt speelt technisch erg slecht. De scheidsrechter floot de eerste 2 sets streng maar liet de teugels daarna los, waardoor ook dit niet bij droeg tot een evenwichtige wedstrijd. SVV heeft deze wedstrijd veel gewis seld om alle speelsters aan bod te la ten komen. Ook dit keer waren zij weer goed op dreef voor wat betreft de aanvalsvariatie. Aanvankelijk kwam deze moeilijk tot stand, maar dankzij een goede diep- geplaatste service werd de winst be haald. In de tweede set verliep dit beter waardoor er ook ruimer werd gewonnen. In de derde set sloot de blókverde diging niet altijd goed waardoor Spi rit op een 13-2 voorsprong kwam. Er werd nog tot 13-7 ingehaald maar de achterstand was voor de SVV-dames ditmaal te groot. De laatste set werd weer probleemloos gewonnen door de Soester ploeg. Setstanden waren: 15-12,15-8, 8-15, 15-8. ^VV 2 - Armixtos (Amsterdam) 3-0. Ook hier behaalde SVV een ruime over winning door direct al het initiatief te nemen, waardoor Armixtos nauwe lijks enige ruimte werd geboden om punten te scoren. In de eerste set zorgde de afwisselen de serve en aanval-, waarbij enkele goed uitgevoerde staffels - direct al voor een 10-0 voorsprong, aangezien er weinig moeilijke ballen van Armix tos kwamen. Ook in de tweede set werd er „ge durfd" aangevallen en vrij-uit ge speeld. Alleen in de derde set, toen De dames van BDC hebben hun laatste zaalcompetitie wedstrijd tegen het Am sterdamse Niloc met 16-11 gewonnen en daarmee nogeens hun kampioen schap bevestigd. Met 33 wedstrijdpun- ten uit totaal 18 wedstrijden is de promotie naar de le divisie bereikt. Dat resultaat is aanzienlijk beter dan dat van de heren, die afgelopen zondag opnieuw verloren. De dames revancheerden zich voor de vorige week geleden nederlaag. Het was wel de enige verloren wedstrijd van dit seizoen, maar voor eigen pu bliek wilde men kennelijk bewijzen dat het kampioenschap met recht behaald werd. Door twee doelpunten van Tine Simons leek er geen vuiltje aan de lucht te zijn, maar Niloc maakte snel gelijk en nam zelfs voorsprong. Bij de rust was de stand 6-7 voor de gasten. De tweede helft werkten Tine Simons en Ada van Hal de achterstand weg en zij tilden de score naar 10-7. Veel later pas kreeg Niloc de kans om er 10-8 van te maken. De BDC-dames gaven het spel echter niet meer uit handen en met een duidelijke 16-11 stand werd de wed strijd afgesloten. Het team speelde in deze competitie zeer constant. Er werden 16 overwin ningen behaald en ëfen gelijkspel ter wijl slechts één keer verloren werd. Drie weken voor het eind van de competitie al was het kampioenschap al binnen. Ter afsluiting van het zaalseizoen rest op 1 april nog de bekerwedstrijd tegen ESCA uit Arnhem. En verder staan er nog een groot aantal oefenwedstrijden en wat toernooien op het programma als voorbereiding voor het volgend seizoen. Heren De heren verloren opnieuw. Nu van middenmoter Sport Vereent, dat weliswaar geen sublieme partij hand bal speelt, maar dit keer wel over de langste adem bleek te beschikken. Ries Smeeing opende de score met een strafworp, maar de voorsprong was slechts van korte duur. Na vier minu ten spelen was het 1-2 en die achter stand werd eigenlijk niet weggewerkt. Bij de rust was het 4-5. Na zeven minuten in de tweede helft had Sport Vereent de voorsprong ech ter met drie doelpunten uitgebreid (4-7) en dat de eindstand 10-14 werd vond niemand vreemd. BDC mist de laatste wedstrijden alle zelfvertrou wen en de kans op een mooie tweede plaats aan het slot van de competitie is allang verkeken. Hopelijk is er a.s. zondag in de uitwed strijd tegen V K te Groningen sprake van herstel. SW het allemaal wat gemakkelijk 'opvatte, kon de Amsterdamse ploeg bijblijven. Uiteindelijk werd ook deze set door SW afgemaakt. Vorige ont moeting liep .op een 3-1 overwinning uit, maar dit keer ging het allemaal wat soepeler en werd het 3-0 (15-7, 15-7,15-10). SVV<3 - Spirit (A'foort): 3-0 Voor dit team, dat onderaan staat en zeker zal degraderen kan men al leen maar erg veel respect hebben voor nog zoveel geleverde inspanning én tegenstand. Dat er weinig eer te be halen viel voor Spirit was al gauw dui delijk. SVV kon eigen spel spelen en heeft geen moment moeite hoeven doen om een voorsprong te nemen. Er werd gewonnen met 15-6, 15-7 en 15-0. SVV 5 - Lovoc 2: 2-2 De SVV-dames hadden dit keer een moeilijke start en stonden al snel ach ter. Bij 2-10 kwam de ommekeer en vochten ze zich naar een 13-12 voor sprong. In de tweede set werd het be tere spel van SVV voortgezet en be loond met een setwinst van 15-8. Ook in de derde set waren zij superieur. De SVV-dames wisten binnen zes mi nuten deze set te winnen, o.a. door een zeer goede serve, en wel met 15-1 Hierna kwam de beslissende vierde set. De zenuwen speelden mee waar door onzuiver werd gespeeld en veel onnodige fouten werden gemaakt hetgeen een 15-12 overwinning voor Lo voc opleverde en een uiteindelijk 2-2 gelijkspel. SVV 6 - The Smashers: 2-2 Ook hier werd, na aanvankelijk de eerste twee sets verloren te hebben, een 2-2 gelijkspel behaald. Vooral in de derde set toonde SVV zich sterker door een 1-7 achterstand om te zet ten in een 15-7 overwinning. Setstan den: 14-16/12-15/15-7/15-11. SVV 7 - SVV9: 3-0 Hier bleek het jonge, zevende dames team, nét iets sterker dan het toch ook wel goed spelende negende. Vooral de keiharde serve gaf bij SVV9 de nodige problemen bij het verzorgen van de pass. Setstanden: 15-10/15-11/15-11. SVV 8 - Wilhelmina: 1-3 De eerste set werd ondanks de goede inzet en serve toch verloren. In de tweede kwamen er geen mis verstanden in de verdediging meer voor. Dit zorgde voor een 14-13 voor sprong. Helaas zag de scheidsrechter met dat Wilhelmina een bal buiten de antenne om speelde, anders hadden on ze dames gewonnen. Nu ging ook deze set verloren met 15-17. De derde set werden ze beloond met een verdiende 15-8 overwinning, terwijl ze in de laats te set net iets energie te kort kwamen en verloren met 12-15. SVV 1 Unicornus (SpakenburglTz-i! Zoals uit de setstanden al blijkt wa ren beide ploegen aan elkaar gewaagd De strijd ging m alle vijf gespeelde sets gelijk op en de beslissingen vie len pas in de laatste fase. Unicornus bleek over iets hardere mentaliteit zenuwen en inzet te beschikken ïïs/ïoïs1! WarCT "^"-lS/15.18/ h t t SVV2-GVC (Hilversum):l-3 Het tweede herenteam van SVV dat g^ee^10"' h6eft tMh "*>•- detgTngtjiGevncM0Peeng0e<le-'-- In de eerste set waren de Soesters noe wat onzeker waardoor slordigheden ontstonden. Dit kostte hen de let In de tweede set werd er zekerder en gedurfaer gespeeld, wat duideliik bleek: vla 13-9 voorsprong wonnln ze. In de derde set lamde de sWjS hoog op maar moesten ze in GVO hun meerdere erkennen. De vierde set was al net zo spannend. SW kwam op 14-11 voor, waarna GVC tot 14 gelijk maakte. Hierna waren het zenuwen die SVV tot twee keer toe een punt kostte Setstanden warep: 3-15/15-13/12^15' 1^-16.' SVV 4 SRB (Bussum)2-2 In deze belangrijke wedstrijd van de no. 3 tegen de no. 2 van de tweede klasse A, kwam SVV 4, net als twee weken geleden tegen de koploper, nét iets te kort om te winnen. Hoe wel van te voren bekend was dat dit een zware wedstrijd zou worden, is het over het algemeen meegevallen en was men tevreden met het behaalde resul taat. Nadat de eerste set ruim werd verlo ren kon SRB maar ternauwernood aan een nederlaag ontsnappen. Setstan den waren: 15-9/12-15/9-15/16-14. SVV 5 GVC 2 (Hilversum)3-1 In de thuiswedstrijd was het een moei zaam gelijkspel geworden, maar dit keer pakte SVV beide wedstrijdpunten. Alleen de eerste set werd in de eind fase nog aan Hilversum afgestaan. Daarna lieten de Soesters zien dat zij terecht op de tweede plaats staan. Setstanden 13-15/15-9/15-8/15-13. (Dit team verwacht morgen veel sup porters om hen te steunen en aan te moedigen in de strijd om de eerste plaats in de competitie SW 6 - Wilhelmina 2 (A'foort): 1-3 Tegen koploper Wilhelmina heeft het SW team het er niet slecht afge bracht. in de eerste set zag het er somber uit, maar de volgende be wees dat het team niet zomaar de wjnst zou weggeven. De motivatie en inzet werden beloond met een overwinning. In de 3e en 4e set misten ze niet dat beetje geluk, wat je nodig hebt om een veel sterkere tegenstander te kun nen verslaan. Setstanden waren: 3-15/15-12/8-15/ 10-15. Wedstrijdprogramma deze week: Thuiswedstrijden dames SW 1 - NVC (Nijkerk) zat. 15.30 uur SW 2 - Vierhout 2 (Woerden) zat. 13.30 uur. SVV 3 - SVH (Hoogland) don. 19.30 uur. SW 4 - VIF (Hilversum) don. 20.15 uur. SW 5 - Oberon (Naarden) don. 21.30 uur. SW 8 - Olympia 7 (Soest) don. 19.00 uur. SW 9 - SVH 3 (Hoogland) don. 21.30 uur. Uitwedstrijden dames SW 6 - Huizen 3 (Huizen) zat. 14.30 „De Bun". SW 7 - BG&SV 4 (Baarn) woe. 18.45 uur „De Trits". Thuiswedstrijden Heren SVV 1 - Spirit (A'foort) zat. 17.30 uur. SW 2 - Olympia 3 (Soest) zat. 19.00 uur. SW 3 - SVV 5 (Soest) don. 20.15 uur. Uitwedstrijden Heren SW 4 - BG&SV 4 (Baarn) wo. 20.15 uur. SW 6 - Unicornus (Spakenburg) wo. 21.30 uur. 6 Beide wedstrijden in „De Koppel" - Amersfoort. "•"Thuiswedstrijden gespeeld op zater dag: in sportzaal „De Bunt". Thuiswedstrijden gespeeld op donder dag: in sporthal „Beukendal". op 24 n 3 dus. zij yincial' vincial' natuurl Maar v de eers J we in e hebben brenge M oefenei provin" «3 lijkt kli W- flink d« niet wi B Denkt toen e< van S< nieuw H werd d 'X gesterr nodig c H nieuwe Staten S zen. H beleid ling v Kamei Als u voor t Kame; I ciaal I i proble lijk. rr telijk zijn", heid.

Soester Courant | 1982 | | pagina 16