m VD VD H butzelaaril ONROEREND GOED NBM-MAKELAARS - ONROEREND GOED NBM-MAKELAARS EÏ9 H3 03 09 De taxateur onroerend goed W. W. DEELEN b.v. W. W. DEELEN b.v. W. W. DEELEN b.v. W. W. DEELEN b.v. g taxaties g hypotheken g verzekeringen g financieringen g Wat doet een makelaar voor een koper? VAN WIJK B.V. De NBM-makelaar deskundig èn beëdigd. Hendrik Smit Makelaardij b.v Nederlandse Bond van Makelaars in onroerende goederen NBM. TE KOOP IN SOEST 4 4 SOEST LANGE BRINKWEG Bedrijfspand met woonhuis op 770 m2 grond. Bedri|fspand: entree, 2 kantoorvertrekken (elk ca. 11 m2). kantine, waslokaal, toilet, bedrijfsruimte ca. 195 m2, zolder ca. 190 m2 Voorzien van verwarming, krachtstroom. De woning is verhuurd voor f175,- p.m. Gevraagde koopsom f 400.000,- k.k. vo MAKELAARSKANTOOR Gallenkamp Pelsweg 11 Soest Tal. 02155-15360* b.g.g. 10262,17251 of 21752 SOEST DR. RUPERTLAAN Modern 3-kamer-appartement op de 3e woonlaag v.v. lokale gasver- warming en berging. Ind.: ruime hal, toilet, garderobekast, gezellige woon kamer, 2 slaapkamers, keuken, badkamer met ligbad, grote mooi afgewerkte zolder met 2 kamers. Incl. zonwering, kachels en luxaflex. Ged. thermopane beglazing. Service-kosten f 140,- p.m. Verkeert in goede staat van onderhoud. Gevraagde koopsom f 128.000,- k.k. KUIPERS RIETBERGHOF Moderne hoekwoning met berging en zonnige tuin. Ind.: entree, toilet, me terkast, royale woonkamer (plavuizenvloer - balkenplafond), eetkeuken; verd.; 3 slaapkamers, grote badkamer (douche, mogelijkheid voor ligbad, 2e toilet); vaste trap naar zolder met kamer. Voorzien van gas-c.v. Gevraagde koopsom f 155.000,- k.k. IRENELAAN Rustig, doch nabij winkels - scholen gelegen moderne middenwoning met schuur en tuin. Ind.: hal, toilet, kelderkast, woon-eetkamer, royale keuken (open); verd.: 3 slaapkamers (1 m. v.w.). Vaste trap naar zolder met 2 slaap kamers. Voorzien van gas-c.v. Gevraagde koopsom f 168.000,- k.k. CHRISTINALAAN Gunstig gelegen met uitzicht op het Nassauplantsoen, mo derne hoekwoning met garage en zonnige tuin (zuid west). Tot. 337 m2. Ind hal, toilet, kelderkast, woon-eet kamer, moderne keuken; verd.: 3 slaapkamers, dou che; vaste trap naar zolder. Gas-c.v. Verkeert in perfecte staat van onderhoud. Voor zijde voorzien van thermo pane beglazing. Gevraagde koopsom f 175.000,- k.k. DR. RUPERTLAAN Moderne middenwoning met schuur en tuin. Ind.: hal, toilet, kelderkast, keuken, woonkamer (8.20 x 3.80/3.30); verd.: 3 slaapkamers, douche met 2e toilet; vaste trap naar zolder met grote kamer (dakkapel) en veel berg ruimte. Voorzien van gas-c.v. Gevraagde koopsom f 179.000,- k.k. COLENSO Rustig gelegen moderne middenwoning met berging en zonnige tuin (zuid). Ind.: entree, hal, toilet, kelderkast, keuken, woonkamer (7.5 x 3.80/ parketvloer en mog voor open haard); verd.: 3 slaapkamers (w.v. 1 m. bal kon en v w.). badkamer, met ligbad,»apart 2e4oilet; vaste trap.naar royale zolder met dakkapel en v.v. vaste wastafel. Voorzien van gas-c.v. Voorgevel spouwmuurisolatie. woonkamer thermopane beglazing. Gevraagde koopsom W95.0jQ0,-k.k. MAKELAARSKANTOOR Gallenkamp Pelsweg 11 Soest Tel. 02155-15360* b.g.g. 21752 SOEST VAN STRAELENLAAN Aan rustige laan, op uitstekende stand gelegen vrijstaand landhuis (1920) met garage en grote zonnige tuin. Tot. 1604 m2. Ind.: hal, toilet, grote keuken, biikeuken, riante zitkamer met open haard, ruime woonkamer; verd.; over loop, 3 slaapkamers, badkamer met ligbad en 2e toilet; vaste trap naar zolder met kamer en berging. Op de begane grond bevindt zich nog een aangebouwd 2-kamerapparte- ment met eigen ingang. Dit „Engels" aandoende landhuis heeft een in houd van ca. 750 m3 is voorzien van een gas-gestookte c.v. In de aan de zuidzijde grenzende tuin kan eventueel een vriistaande villa worden gebouwd. Gevraagde koopsom f 545.000,- k.k. AKELAARSKANTOOR Gallenkamp Pelsweg 11 Soest Tel. 02155-15360* b.g.g. 10262, 17251 of 21752 Er zijn mensen die denken dat een ma kelaar verkoopt. Want vaak staat er in tuinen een bord je „te koop", met daaronder de naam van een makelaar. Maar een make laar verkoopt geen huizen! De huiseigenaar is degene die ver koopt. De taken van de makelaar zijn: advi seren bij koop en verkoop van huizen en ander onroerend goed; de waarde van onroerend goed bepalen; advise ren over hypotheken en verzekeringen. Advies ,,De makelaar treedt op als adviseur van de koper". Mooi! Maar wat houdt dat eigenlijk in? En wat heeft de koper aan zo'n adviseur? Wanneer een makelaar een opdracht krijgt, dan begint hij vast te stellen wat de opdrachtgever wenst. Die infor matie combineert hij met zijn vakken nis en marktkennis. Dan geeft hij aan de opdrachtgever een advies over diens mogelijkheden. Het advies aan een koper gaat over: welke panden kunnen in aanmerking Van Coyenlaan Modern* 3-kamerflat (voorheen 4) op de 2e en bo venste woonlaag, voorzien van c.v. met berging. Ind entree, hal, toilet, douche, royale woonkamer, 2 slaap kamers, fraai betegelde luxe inbouwkeuken, bijkeuken. Inkl. zonnescherm. Verkeert in uitstekende staat van onderhoud. Aanvaarding: medio maart 1982. Koopsom f 85.000,- k.k. Van Goyenlaan Gunstig gelegen nabij Molenstraat, moderne 3-kamer- flat (voorheen 4) voorzien van c.v. op de 2e woonlaag Ind.. entree, hal, toilet, douche, moderne eiken keuken met ingebouwde kookplaat en afzuigkap, gezellige li ving met plavuizenvloer, sierpleister- en schoonmetsel- werkwanden, 2 slaapkamers. Aanvaarding: direkt. Koopsom 195.000,- k.k. Klaarwaterweg Vrij gelegen helft van dubbel woonhuis met garage, schuur en diepe tuin (ca. 350 m2). Ind entree, toilet, keuken met afzuigkap en schrootjes plafond. voorkamer en achterkamer, kelderkast. Verd.: 2 slaapkamers en ruime bergzolder. Incl. stoffering. Aanvaarding: direkt. Koopsom f 125.000,- k.k. Oude Utrechtseweg Gunstig gelegen met vrij uitzicht, helft van dubbel woonhuis, voorzien van c.v. gas met uitgebouwde kamer en keuken en grote garage (5,5 x 4,5), diepe tuin 400 m2. Ind.: hal, toilet, kelder, royale L-vormige living 34 m2) met open haard, balkenplafond, mo derne schuifpui, grotendeels voorzien van thermopane beglazing, gezellige eetkeuken 15 m2), bijkeuken. Verd.: 3 slaapkamers, ruime douche (mogelijkheid voor ligbad), zolder met vaste trap en 4e kamertje. Inkl. vaste vloerbedekking. Verkeert in uitstekende staat van onderhoud. Aanvaarding: in overleg. Koopsom f 215.000,- k.k. Koninginnelaan Royaal vrijstaand woonhuis, voorzien van lokale gasverwarming met garage, ruime schuur en fietsen berging. Ind.: L-vormige woonkamer met open haard, moderne open keuken, ruime bijkeuken, douche, toilet, kelder. Verd.: 4 slaapkamers, 2e toilet, veel kastruimte. Aanvaarding: in overleg. Koopsom f 225.000,- k.k. Bartolottilaan Schitterend gelegen in bosrijke omgeving, moderne vrijstaande villa, voorzien van c.v. met garage en schuurtje,'fraai'a'angelegde tuin mëfvijver, zonneterras. Ind L-vormige living met parketvloer, gedeeltelijk ver daagd-plafondr hal, kelder, toilet, royale moderne eet keuken met vaatwasser, koelkast, afzuigkap, bijkeuken met diverse aansluitingen. Verd.: 3 slaapkamers met vaste wastafels, badkamer met ligbad, 2e toilet (gekleurd sanitair), zolder met vaste trap en 2 kamers. Aanvaarding: in overleg. Koopsom f 395.000,- k.k. 'A*/ Makelaarskantoor m «A 1 \J onroerende goederen Soestarbergsestraat 8 Soest Telefoon 02155-15050 b.g.g. 17000 komen? Voor welke prijzen? Hoe loopt de financiering van de aankoop? Hoe ziet de toekomst van de panden eruit? Vakkennis Een makelaar heeft een speciale op leiding gehad op het gebied van make laardij in onroerend goed, en dage lijks is hij bezig met makelen en ta xeren. Hij kan de koper voorlichten over hypotheekvormen, subsidies en ju ridische aangelegenheden. Hij be schikt over de nodige bouwkundige kennis, en over kennis van de streek waar hij gevestigd is. Hij weet welke woonwensen kans maken om te worden verwezenlijkt; hij kan deskundig en correct het koopcontract opstellen. Marktkennis Om een verantwoorde koop te sluiten is vakkennis niet genoeg. Daar is ook marktkennis voor nodig. Wie een huis wil kopen, doet er goed aan een markt- kenner in te schakelen. Want de on- roerend-goedmarkt is een complex geheel. Binnen de woningsector bij voorbeeld verschilt de prijsontwikke ling al naar gelang de streek of het woningtype. Ook is de prijsontwikkeling bij nieuw bouw anders dan bij bestaande bouw. Verder spelen er allerlei soorten kwa liteitsontwikkelingen en marktont wikkelingen mee. Denk erom dat de prijsontwikkeling niet bepaald wordt door de vraagprij zen in een krant, maar door de be dragen die kopers werkelijk betalen voor onroerend goed. Honderdduizend gulden Stel, u wilt met 100.000,- een be staande woning kopen. Het is dan be langrijk dat u weet hoeveel woning u voor dat bedrag kunt krijgen. De gemiddelde prijzen van bestaande woningen zijn momenteel laag; op dit moment kan een koper voor 100.000,- een betere woning krijgen dan in fe bruari 1978 mogelijk was. De vraag is nu: hoeveel beter? Die vraag kan de makelaar beant woorden. Hij kent zijn provincie en zijn streek. Op grond van cijfermate riaal en ervaring weet hij, wat een bepaald type woning op die en die plaats mag kosten. De makelaar weet dus, hoeveel kwaliteit u hoort te krij gen voor uw 100.000,-. Makelaarskosten Bij een koopsom van 100.000,- kost de bemiddeling van een NBM-make- laarongeveer ƒ2100,- (incl. BTW). Wat bespaart een koper die een make laar inschakelt? Tijd, moeite, onze kerheid; én het risico van een ver keerde keuze. Dat is in de praktijk vaak een risico van zomaar enige dui zenden guldens. SOE$T RUBENSLAAN 116 f 89.000,- k.k. Prachtig gel. tweekam.flat (v.h. 4) op de 1e woonlaag m. berging in het souterrain. Entree, toil., hal, gr. woonkam. en zeer roy. s! kam., douchekam., mod. keuk., bijkeuk., zonnig balkon. Het geheel bevindt zich in een perfecte staat van onder houd. G. V. D. VEENSTRAAT 1 f 207.000,. k.k. Moderne hoekwoning v.v. CV-gas met garage en tuin. Ind.: entree, toilet, garderobenis, Z-vormige woon kamer, open keuken met eetbar. Vloeren: Solnhofer plavuizen in motief gelegd. Wanden: handvormsteen en sierpleisterwerk. Fraaie open haard. Wengé hou ten trap naar verdieping. Verd.: 3 slaapkamers, royale overloop met vaste kast, wanden handvormsteen. Grote badkamer plafondhoog betegeld, met ligbad en 2e toilet. Zolder met zeer grote kamer en dakkapel, tevens aparte afgesloten bergkamer. Er zijn veel luxe materialen toegepast en de woning verkeert in een perfecte staat van onderhoud. Overtuig uzelf en kom de woning van binnen bekijken! SOEST-ZUID HARTMANLAAN 25 f 225.000,. k.k. Vlakbij het natuurreservaat in een gezellige en rus tige straat gelegen een prachtig ruim gebouwd half- vrijstaand woonhuis met garage en zonnig terras. Ind.: Entree, keuken, kelderkast, 2 kamers ensuite, toilet; verd.: 4 slaapkamers, vaste trap naar grote zol der, waarop nog een kamer kan worden gemaakt. Aanvaarding: direkt. SPARRENLAAN 20 f 515.000,- k.k. Omgeven door het natuurreservaat De Soester Duinen" een fraai gelegen comfortabele BUNGALOW aan een rustige laan met garage voor 2 auto's. Door haar ligging veel privacy en rust. De bungalow is v.v. gas-CV installatie. Ind.: ruim entree, toilet, moderne royale eetkeuken met inb.app. Gezellige L-vormige woonkamer met open haard en parketvloer, slaapkamer annex bad kamer met ligbad, 2 slaapkamers, douchekamer met 2e toilet, royale ouderslaapkamer met vaste kasten, kelderkast, bijkeuken, vaste trap naar ruime berg zolder waarop een 4e slaapkamer. Grondgrootte 21.17 are. SOESTERBERG VLIEGTUIGLAAN 23 f 135.000,' Prachtig gelegen woonhuis v.v. CV met schuur. Ind.: entree, toilet, woonkamer met open keuken met inbouwapparatuur (vaatwasser, koelkast en gasfor nuis), Verd.: 4 ruime slaapkamers, badkamer met lig bad en 2e toilet, vaste trap naar zolder met moge lijkheid voor 5e kamer. BUSSUM AAGJE DEKENLAAN 49 f 98.000,- k.k. In het prachtige flatgebouw „Vogelhof", een mod. 2- kam. appartement v.v. gas-c.v., gelegen op de 3e woonlaag met berging in het souterrain. Het flat gebouw is v.v. een lift. Zeer fraai uitzicht. Hal, woonkam. met ged. dubbele beglazing en zonnig balkon, moderne keuk., 1 sl.kam., douchekam. met toil. en v.w. Aanvaarding: direkt. makelaars-taxateurs in onroerende goederen hypotheken en assurantiën Burg. Grothestraat 32 - Soest Tel. 02155-11304* b.g.a-15911 SOEST-ZUID SCHOUTENKAMPWEG Helft van dubbel woonhuis met garage en zonnige tuin. Tot. 293 m2 Ind.: entree, kelderkast, toilet, keuken, woonkamer (7 x 3 60), verd 3 slaap kamers, douche en zolder (via vliezotrap). Voorzien van gas-c.v^ Gevraagde koopsom f 179 000,- k.k. KOLONIEWEG Landeli|k gelegen helft van dubbel woonhuis met schuren en grote vriie, zon nige tuin. Tot 710 m2. Ind.: hal, toilet, kelder, woonkamer ensuite (9 x 3.90), keuken, bijkeuken; verd.: 3 royale slaapkamers (w.v. 1 met vas te wastafel), douche (mog voor ligbad), zolder middels vliezo-trap met mog. voor ka mer. Voorzien van lokale gas- Gevraagde koopsom f 198.000,- k.k. BARTOLOTTILAAN Aan bosrand gelegen helft van dubbel woonhuis met garage, tuinhuis (ca. 20 m2) en fraaie voor- en achtertuin (ca. 700 m2). Ind.: entree, toi let, kelder, woonkamer (9 75 x 3.60/3.10) met open haard en alum. schuifpui naar zon nig terras, keuken, bijkeuken (2 vertrekken); verd.. over loop, 2 slaapkamers (ca. 17 m2 en 11.5 m2) met veel kastruimte, badkamer met ligbad, vliering. Deze wo ning verkeert in perfecte staat van onderhoud en is v.v. gas-c.v., spouwmuur- isolatie en ged. dubb. beglazing. Incl. zonneschermen Gevraagde koopsom f 325.000,- k.k, SOESTERBERG PLESMANSTRAAT Moderne mlddenwoning met berging en tuin. Ind.. entree, toilet, kelder kast, royale woon-eetkamer (open haard), moderne keuken (uitgebouwd); verd.: 3 slaapkamers, badkamer met ligbad; vaste trap naar zolder met 2 kamers. Voorzien van gas-c.v. Huurgarage eventueel beschikbaar voor f 48,- p.m. Gevraagde koopsom f 159.000,- k.k. MAKELAARSKANTOOR Gallenkamp Pelsweg 11 Soest Tel. 02155-15360* b.g.g. 10262, 17251 of 21752 Via een opdracht aan ons, de Soester NBM-makelaars, bereikt u een zéér groot koperspubliek, temeer, deze makelaars een uniek uitwisse lingssysteem hebben met onder andere 75NBM- kantoren in de regio. Wat doet een taxateur? Naar een wo ning kijken en raden wat de prijs is? Nee natuurlijk niet. Een taxateur is iemand die op grond van zijn kennis en ervaring vaststelt wat de waarde van iets is. Tot het beroep van makelaars in onroe rende goederen behoort, dat zij onroe rend goed taxeren. Elke makelaar is namelijk ook beëdigd taxateur. Waarom taxeren? Bij de verkoop van een huis of een stuk land moet er getaxeerd worden. Maar wie de hypotheek op zijn woning wil aanpassen, of een gedegen brand verzekering wil afsluiten, die moet ook weten wat de waarde is van zijn be zit. De taxateur stelt een onderzoek in en maakt een taxatierapport. Het taxatierarief wordt berekend op basis van de getaxeerde waarde. Voor een huis van 100.000,- is dat een be drag van 207,-; voor een huis van 150.000, -is het/295,- (incl. BTW). Een taxatie hoeft u niet altijd geld te kosten. Met een taxatierapport in de hand kunt u namelijk op uitgaven besparen. Denkt u maar eens aan de aanslag voor de vermogensbelasting of de onroerend-goedbelasting, Onroerend-goedbelasting Iedere bewoner van onroerend goed moet belasting betalen. De hoogte van de onroerend-goedbelasting wordt door de gemeente vastgesteld. Wan neer u denkt dat de waarde van uw huis te hoog wordt aangeslagen, over leg dan met uw makelaar-taxateur. Samen met hem kunt u besluiten een tegentaxatie te laten maken. Wat een gek er voor geeft Bij de taxatie van woningen spelen veel factoren mee. Onder meer: woon omgeving, bouwkundige staat, de woningmarkt. Ze zeggen wel eens: „Waarde is wat een gek er voor geeft". Een gek kan best een gooi doen, een leek kan raden naar de waarde - maar wees ervan overtuigd dat alleen de taxateur kan taxeren. En duizend gulden meer of minder maakt een heel verschil in uw portemonnee. De vervangingswaarde, executie- waarde, verkoopwaarde van een zelfde huis zijn drie verschillende dingen. Als u een taxateur een op dracht geeft, zal hij u vragen: „Waar is het voor? Voor een hypotheek? Voor een verzekering, een erfenis of de be lastingen?" Dat is nodig want anders weet hij niet welk soort waarde er moet worden bepaald. W aarde factoren De waarde van onroerend goed wordt Bepaald door het principe van vraag en aanbod. Is er veel vraag naar bij voorbeeld tuinkamerwoningen en wei nig aanbod, dan stijgt de prijs ervan. Is er veel aanbod van flats en maar weinig vraag, dan daalt de prijs ervan. Bovenop dit vraag- en aanbodprincipe komen nog factoren zoals rente, huur- ontwikkeling en inflatie; en allerlei po litieke factoren zoals subsidiemoge lijkheden, anti-speculatiebepalingen, bestemmingsplannen en vestigings voorschriften. Verder is natuurlijk de bouwkundige staat van een pand belangrijk voor de waarde ervan, evenals het bouw jaar, de ligging en de woonomgeving van dat pand. Ook is de plaats in Ne derland een bepaalde factor. De taxateur bepaalt de waarde van een pand rekening houdend met al deze waarde factoren, en met behulp van zijn inzicht in wat er nu werkelijk wordt betaald voor onroerend goed. Rubenslaan Een netjes onderhouden 3-kamerflat (v.h. 4) gelegen op de 4e woonlaag met berging. Ind.: entree, hal, gang, toilet, douche, ro yale woonkamer' met balkon, 2 slaap kamers, keuken en bijkeuken. Vraagprijs: f95.000,- k.k. Stadhouderslaan Goed onderhouden helft van dubbel woon huis met garage, v.v. gas-c.v., diepe voor tuin en zeer vrije achtertuin met blijvend vrij uitzicht. Degelijke bouw en volledig voorzien van voorzetramen en spouwmuurisolatie. Ind.: ruime entree, toilet, woonkamer (8 x 3.60 mtr), mogelijkheid om achter uit te bouwen, openslaande deuren naar ter ras, keuken met bijkeuken en ruime kelder kast. Verd.: 2 ruime slaapkamers, waar van 1 met v.w., kleine kamer, badkamer met ligbad, 2e toilet en v.w. Zolder met vaste trap en mogelijkheid voor mooie kamer. Vraagprijs: f 179.000,- k.k. Beetzlaan Op aantrekkelijk punt gelegen vrijstaand woonhuis met garage, voorzien van gas- c.v. en met leuke achtertuin. Ind.: gang, toilet, woonkamer, keuken. Verd.: 3 slaapkamers, douchekamer. Zol der, via vliezotrap, met kamer. Vraagprijs: f 180.000,- k.k. Van Lenneplaan Een vrijstaand goed onderhouden woon huis met grote tuin en garage (4 x 7), v.v. gas-c.v. Schitterend uitzicht over polder en weilanden. Indeling: entree, hal, kelderkast, toilet, keuken, bijkeuken, douche, ruime voor kamer (5 x 3,55), L-vormige achterkamer (7x5x3) met parket en open haard. Verd.: grote ouderslaapkamer, ruime ach terslaapkamer met balkon. Bergzolder. Vraagprijs: f 220.000,- k.k. makelaardij o.g. jggg Middelwijkstraat 54, 3764 CH Soest™ Tel.: 02155-13539, b.g.g.: 03404-31220 1

Soester Courant | 1982 | | pagina 4