mid kopieën maken bij: 50 Jaar geleden in Soest 1 Raadsleden op de bres voor peuterspeelzalen Opnieuw brand in ruïne Hummelhonk D'66 statenleden bezochten Zonnegloren Uitstel nieuwbouw politiebureau niet verantwoord Jan Visser opnieuw lijsttrekker „Progressief Soest" PSP verwacht 2 zetels in provinciale staten GEMEENTE vraagt uw voor: Wintertarief paspoorten Onderwijs-verbouwing school Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens Paspoorten - Wintertarief Hinderwet Verleende bouwvergunningen NH£i van oosten Vleesverkoop 18 Maart 1932 5 Sin-st<T Courant van u oonstUut 17 maart 1982 5 Tot en met 31 maart heeft men nog de gelegenheid tegen een goedkoper tarief een paspoort te laten verlengen of aan te vragen. Na die datum geldt het zomertarief, dat wil zeggen ruim een tientje duurder. Burgemeester en wethouders delen mede dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 18 februari 1982 aan het bestuur van de Stichting voor Katholiek Onderwijs te Soest medewerking heeft verleend als bedoeld in artikel 50 van de Kleuteronderwijswet en artikel 70 van de Lager- onderwijswet 1920 voor het verbouwen van de 6-klassige school „De Wiekslag" voor gewoon lager onderwijs aan de Smitsweg 16 te Soest tot een 3-klassige kleuterschool twee werklokalen en een speellokaalen een 4-klassige gemeenschapsruimte) lagere school. Tegen dit besluit staat voor een ieder beroep open op Gedeputeerde Sta ten van Utrecht binnen 30 dagen te rekenen vanaf de dag waarop dit be sluit openbaar is gemaakt. Burgemeester en wethouders maken in verband met het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (R.V.V.) bekend dat zij hebben besloten door het plaatsen van de borden 49 van bijlage II van het R.V.V., het parkeren verbieden aan de oostzijde van de Nieuweweg tussen de Smitsweg en huisnummer 24. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende een beroepschrift indienen bij Hare Majesteit de Koningin. Dit beroep moet binnen 30 dagen na he den worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht. Een afschrift van dit besluit is gezonden aan: gedeputeerde staten van Utrecht, rijkswaterstaat in de provincie Utrecht. K.N.A.C. Den Haag, A.N.W.B. Den Haag. E.N.F.B. Woerden, Kon. Nederl. Motorrijdersver. Arnhem, politie Soest en gemeentewerken Soest. Tot en met 31 maart geldt voor het aanvragen c.q. verlengen van het paspoort het zogenaamde wintertarief. Dat betekent ongeveer een tientje goedkoper. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de biblotheek aan de Albert Cuypjaan liggen ter inzage verzoeken van H, A. Menning, Industrieweg 39 te Soest om een nieuwe de gehele in richting omvattende vergunning voor het lakken en moffelen van me talen objecten op het perceel Industrieweg 39 te Soest (kad. gem. Soest, sectie G., nrs. 8075, 8077 en 8078). W1 J. Dam om een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning vq'or het bakken en braden van voedings- en genotmiddelen en verkoop o$ het perceel Korte Ossendam 58 te Soest (kad. gem. Soest, sectie D„nr. 2399). Kjöckner Bamaco b.v.. Koningsweg 12 te Soest om een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning voor de handel in - en reparatie v£|n grondverzetmachines en voorraad onderdelen op het perceel Ko ningsweg 12 te Soest, sectie G., nr. 53241. Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 17 maart 1982. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aahvrager en de overige aanwezigen. De openbare zittingen worden gehouden op donderdag 8 april om resp. 09.00,109.30 en 10.00 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben ingebracht tegen de aangevraagde beschikking later beroep instellen, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schriftelijke be zwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Dit Verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaar schrift, bij het college van b. en w. worden ingédiend. Niet-gebonden besluiten Verlening d.d. 10-2-82. plaatsen van een dakkapel op een woonhuis op een terrein gelegen aan de Gemshoorn 4 kad. gem. Soest, sectie G.nr. 7951 Verlening d.d. 2-3-82. plaatsen van een tuinhuisje op een terrein gelegen aan de Hildebrand- laan27 (kad. gem. Soest, sectieC., nr. 2917). Vérlening d.d. 9 maart 1982. verbouwen van 2 winkels op een terrein gelegen aan de Soesterbergse- straat 28-30 (kad. bekend gem. Soest, sectie K., nr. 2511-2512 en 2510 ged.). \lerlening d.d. 16 maart 1982. i bouwen van 3 dubbele woonhuizen op een terrein aan de Albert Hahnweg hoek Zwaluwenweg kad. gem. Soest, sectie K.nr. 605 ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen Vet Arobkan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit recht- s reeks in zijn belang getroffen is, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 - 12.30 - 13.30 - 17.00 UUR D«' leden van de commissie maat- schappelijke dienstverlening zijn niet akkiord gegaan met het voorstel van hurtemeester en wethouders de subsi die 1 oor de peuterspeelzalen met ruim tertluizend gulden te verlagen. Het bedrug, exact 2330 gulden groot, zal nu in nindering gebracht worden op de subsidie vijl' andere instellingen krij- gen. In dtl commissie-vergadering zei me- vroujv Blommers (VVD) het onjuist en absurd te vinden, de Stichting Peuter spee zalen Soest nogeens extra te tref fen En de grot zeil (iOOi bier net de voorgestelde bezuiniging, it dan in het licht van het feit dat ad bij de behandeling van de be ng de subsidie met ongeveer het- i bedrag verhoogde, vanwege de raad onderkende grote pro- en. Mevrouw Blommers kreeg de steun van allo andere commissieleden: King- ma (PvdA), Verheus (CDA), Tomas- sen (PS) en Allard (D'66). Hel bedrag dat nu niet in mindering gebracht wordt op de peuterspeelza len, zal komen ten laste van de subsi dies voor de Stichting Jeugdzorg, de Stichting Kinderboerderij, de Stichting Jongerencentrum Soest, het muziek onderwijs en Artishock. Wethouder mevrouw Van Stiphout maakte de commissieleden duidelijk dut een andere oplossing niet mogelijk is. ,,De minister heeft exact aange geven oj) welke posten bezuinigd moet worden. Voor Soest gaat het om een totaal bedrag van 65.000 gulden", aldus mevrouw Van Stiphout. \'f 'k U i' -V»- Ernst Dienaar nieuwe directeur Artishock Als opvolger van de vorig jaar vertrok ken Nico Halbertsma is tot directeur van Artishock genoemd de heer Ernst J. C. Dienaar (38) uit Delfzijl. Het is de bedoeling dat hij uiterlijk 1 augustus in dienst treedt. De heer Dienaar is nog werkzaam bij het Instituut voor Amateuristische Kunstbeoefening in zijn huidige woon plaats. Dienaar is geboren in Den Helder en enkele jaren werkzaam als onderwij zer. In Amersfoort volgde hij lessen aan de sociaal-pedagogische academie Middeloo, waarna hij als leraar hand arbeid verbonden was aan een Mavo in de gemeente Heiloo. Inbraak bij Kela Ingebroken werd in het pand van Kela aan de Amersfoortsestraat te Soester- berg. Vermist wordt een geldkistje met een bedrag van 2200 gulden aan con tanten en betaalkaarten. Om binnen te komen forceerde de onbekende dader de achterdeur. In dezel/de nacht werd ook ingebroken bij een bakkerij aan de Rademaker- straat in Soesterberg. Het hele pand werd doorzocht en de inbreker ver dween met medeneming van 250 gul den uit de kassa, een antiek vestzak horloge en wat bestek. NIEUW!! WINDJACKS met badstof voering in verschillen de kleuren Vorige week heeft brand gewoeid in de ruïne van de kleuterschool Hummel- honk aan de Smitsweg. De restanten zijn nu door de brandweer omver gehaald, zodat er voor niemand meer gevaar dreigt. Het vuur werd vorige week in de nacht van «woensdag op donderdag om ongeveer vier uur ont dekt. De vlammen sloegen toen al boven het dak uit. De brandweer be streed de brand met acht stralen en een kwartier later kon het sein brand meester" gegeven worden. Het nablus sen nam nog enkele uren in beslag. Wat de oorzaak van het ontstaan van het vuur is, kon niet worden vastge steld maar brandstichting is zeer waarschijnlijk. Op 28 december 1979 ging deze kleuter school bij de R.K. lagere school ,,De Wiekslag" door een felle uitslaande brand verloren. De schade werd toen geschat op een half miljoen. De kleuters werden eerst onderge bracht in gebouw De Open Hof en later konden zij gebruik maken van twee noodlokalen aan de Weegbreestraat. Na de brand kwam de ruïne, die eerst eigendom was van de Stichting Rooms- Katholiek Onderwijs Soest, in handen 'van de gemeente. De gemeente was voor de brand verzekerd en incasseer de' circa 225.000 gulden van de ver zekeringsuitkering. Lang is daarna gesproken over her bouw van de kleuterschool, maar de benodigde toestemming werd niet ge geven. Inmiddels heeft de gemeente raad wel goedkeuring gehecht aan het plan de kleuterschool te integreren in de basisschool De Wiekslag. De ge meentelijke goedkeuring behoeft ech ter een fiat van het ministerie en daar •is het wachten nu nog op. Afaticus M. Stalpers uit Soest in radio-uitzending Veel mensen hebben na een hersenaan- doening opeens moeite met spreken, schrijven, lezen en met begrijpen wat andere zeggen. Deze stoornis heet „afasie". Hieraan wordt in de NOS-radio uitzen ding op Hilversum 2, van vrijdag 26 maart, in het programma „Meer over Minder" aandacht besteed. In dit programma, naar aanleiding van het 12^-jarig bestaan van de Stichting Afasie Nederland (S.A.N.) wordt o.a. gesproken met de heer M. Stalpers, afaticus, wonend in Soest. Zijn taal moeilijkheden en - mogelijkheden ko men aan de orden. De uitzending begint om 13.30 uur. Vergadering gemeenschappelijke schoolraad A.s. maandag, 22 maart, vergadert de gemeenschappelijk schoolraad van het openbaar onderwijs in het gebouw van gemeentewerken aan de Lange Brink- weg. Aan de orde komt ondermeer het school-instructiezwemmen en de wet medezeggenschap in het onderwijs en de medezeggenschapsraad. De verga dering is openbaar en begint om 19.45 uur. Brand door wasmachine Door sluiting in de wasmachine ont stond brand in de bijkeuken van een woning aan het Saenredamplantsoen. De bewoners slaagden er zelf in de vlammen te doven. De brandweer be perkte haar werkzaamheden tot een na-controle. Soesterberg sestraat 57 (t.o. Busstation) Soest-Tel. 02155-13109 Op uitnodiging van de afdeling Soest van D'66 hebben de D'66-statenleden Arie Manten, Emar Vogelaar en Henk Potnian een werkbezoek aan Soest gebracht. Zij werden hier begeleid door raadslid Henk Gerth en de heer Piet Kort. Veel aandacht kreeg de ziekenhuis- problematiek en tijdens een gesprek met de Zonnegloren-bestuurders J. Erftemeyer en J. Kruitwagen en eco- nomisch-directeur drs. J. Oudemans, kreeg de D'66-deputatie veel informa tie. De heer Oudemans schetste het beeld van de stand van zaken en ging diep in op de noodzaak een ziekenhuis voor de beide gemeenten te bouwen met 200 tot 220 bedden, in plaats van de door G.S. gedachte 180 stuks. Tijdens de vergadering van de „be leidsgroep politiebureau/ gemeente huis hebben alle leden van deze PG- groep zich achter de pogingen ge schaard om te trachten een nieuw politiebureau zo spoedig mogelijk in Soest te realiseren. Daarbij zal er bij Den Haag op aange drongen worden dat men niet langer de bouw kan uitstellen. In Den Haag is het ministerie van bin nenlandse zaken druk doende om geld los te peuteren uit een van de nog op te richten fondsen van het werkgele genheidsbeleid van het ministerie van sociale zaken en er wordt ook bekeken of uit het nieuwe financieringssys teem van het ministerie van binnen landse zaken Soest, als éên der eers ten in aanmerking komt voor een bij drage. De aannemer is bereid zijn prijs die tot mei gold, nu aan te houden tot half september. Daar is wel de voor waarde aan verbonden dat men medio april uit Den Haag moet vernemen of de zaak rond komt, aangezien de aannemer zeker vijf maanden nodig heeft voor de voorbereiding. Dat be tekent dat hij dan in september kan gaan bouwen. Op dit moment staan bij de aannemer de voorbereidingen op een laag pitje. Op gemeentelijk niveau worden de bouwplannen gereed gemaakt om ter visie te worden gelegd voor de afgif te van de verklaring van geen be zwaar. De gemeenteraad heeft enige tijd geleden de structuurschets Dalweg aangenomen. In de PG-groep hebben zitting de bur gemeester en de gemeentesekretaris, wethouder Hoekstra, de raadsleden Gerth (D'66), Kingma (PvdA), Nuij- ten (P.S.), Oldenboom (CDA), Onder- delinden (VVD); de heren Adema en Schutzmann van de politie; de ar chitect, de directeur van gemeente werken en enkele andere ambtenaren. De werkgelegenheid voor zo'n 600 man personeel werd niet vergeten en bena drukt werd dat de overheid met alleen poliklinieken in Baarn en Soest duur der uit zal zijn. Gewezen werd ook op de realiteit dat door een dergelijke ontwikkeling de door G.S. zo fel verdedigde centrum functie van het Amersfoortse zieken huis De Lichtenberg, een veer zal moeten laten, omdat met name de inwoners van Baarn en een deel van de inwoners van Soest een behandeling in een Hilversums ziekenhuis zullen pre fereren. Na het gesprek in Zonnegloren be zochten de D'66 statenleden ook nog de bouwlokatie aan de Noorderweg en het woonwagencentrum aan de Koningin- nelaan. Met de hier verkregen informatie zul len de D'66-ers in de staten hun voor deel kunnen doen in hun steun aan het streven van de D'66 gemeenteraads fractie een ziekenhuisvoorziening voor Soest en Baarn te behouden. Morgen, donderdagmiddag om twee uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats hebben aan alle houders van kaarten. De PSP bereidt zich ook in de Pro vincie aktief voor op de komende ver kiezingen. De afgelopen vier jaar was de PSP vertegenwoordigd door het Statenlid Camiel Verhamme. Hij werd geassi steerd door Hans van de Wetering uit Soest. Daarnaast beschikt de PSP in de Provincie Utrecht over een goed georganiseerde Provinciale Werk groep die de Statenfraktie in haar werk begeleidt. Op basis van de laatste peilingen lijkt het reëel te veronderstellen dat de PSP er minimaal één zetel bij zal halen in de Provincie Utrecht. Het zittende statenlid Camiel Verham me is lijsttrekker voor de komende verkiezingen, terwijl Hans van de We tering, Marijke de Ia Mar en Klaas Levinga voor Soest op de lijst staan. De statenfraktie van de PSP ziet een grote taak in het steunen van de aktie die buiten de parlementaire wegen plaats vindt. Zo pleitte de fraktie in de afgelopen periode voor sluiting van de kerncentrale in Dodewaard, voor het verwijderen van kernwapens uit Soesterberg, voor stopzetting van de milieubelasting en verleende zij steun aan kraakgroepen en andere aktie- vormen. Regelmatig bood de PSP socialisti sche alternatieven aan voor het voor gestelde beleid van Gedeputeerde sta ten, waarin PvdA/PPR, CDA en VVD zitting hebben. Ook op provinciaal nivo werkte de PSP aan radikale demokratisering en femi- nisering van de maatschappij, aan socialisme en ontwapening. Ook het beleid voor de komende ja ren zal daar op gericht zijn. Als vanouds zal de PSP ijveren voor verbetering van de positie van de vrouw. Verder zal het beleid gericht zijn op de terugkomst van een schoon milieu, behoud of uitbreiding van de bestaande natuurgebieden en een afzien van kern energie als energiebron voor de toe komst. De militarisering zal krachtig be streden worden, iets wat met name in de Provincie Utrecht herhaaldelijk aan de orde zal komen. Huisvesting is een grcot probleem in onze Provincie. Bij het bouwprogram ma dient volgens de PSP meer aan dacht uit te gaan naar samenlevings vormen die afwijken van het traditio nele gezinsmodel. Het openbaar vervoer kan nog sterk uitgebreid en verbeterd worden, ter wijl de PSP pleit voor spoedige uit voering van het reeds aangenomen fietspadenplan. Op landbouwgebied ijvert de PSP voor meer biologisch verantwoorde metho den. Overbemesting zoals op de Soester Eng bijvoorbeeld is uit den boze. Op welzijnsterrein zal de PSP ijveren voor uitbreiding van de bestaande voorzieningen. Verder pleit de PSP voor een goede spreiding van Algeme ne Ziekenhuizen. De strijd in Soest voor behoud van een ziekenhuisvoor ziening dient daarom gesteund te worden. In het algemeen wenst de PSP meer openheid in het Provinciale Bestuur en demokratisering van de Provinciale Bedrijven. Meer uitgebreide informatie is te vin den in het speciale verkiezingspro gramma voor de Provincie Utrecht 1982-86. „Progressief Soest" heeft een kandida tenlijst van vijftien mensen (zes vrou- wern en negen mannen) vastgesteld voor de Gemeenteraadsverkiezingen op 2 juni a.s. Voor de komende raads periode van vier jaar bestaat „Pro gressief Soest" uit PPR-leden, EVP- ers en Onafhankelijken. De laatste categorie zijn niet-partijgebonden mensen, die de doelstellingen van „Progressief Soest" volledig onder schrijven. Tot lijsttrekker is door de algemene ledenvergadering opnieuw gekozen Jan Visser, die al vanaf 1974 in de Soester Gemeenteraad zit. Leidje Tomassen-Holsheimer is de tweede kandidaat, eveneens PPR-lid en sinds 1978 lid van de Gemeente raad. Nummer drie is geworden Wolter Spaink, voorzitter van „Progressief Soest" en van het PPR-aktiecentrum. De vierde plaats wordt ingenomen door Reeuwert Tromp, lid van de Evangelische Volkspartij en nummer vijf is Nelleke Streefkerk-Stemerding (Onafhankelijk). De tweede niet-partijgebonden kan didaat, PS-gemeenteraadslid Ir. Jan Nuijten, heeft te kennen gegeven niet meer in de Raad te willen terugkomen. Hij wil zich meer gaan wijden aan zijn gezin, zijn werk en zijn studie. Hij staat nu op de elfde plaats. De overige kandidaten zijn: Tineke Dorr (nr. 6), lid van de aktie- groep „Vrouwen voor Vrede", Frans Diks (nr. 7), Hilda van de Wal-Linker (nr. 8), Jan uit den Bogaard (nr. 9), Nel Noorlander-Koster (nr. 10), EVP- lid Matti Hagg-Den Haan (nr. 12), Kees Smedema (nr. 13), ex-gemeenteraads- lid in Geldrop, Klaas van der Schoot (nr. 14) en IKV-lid Aad Post (nr. 15). In april verschijnt het verkiezings programma van „Progressief Soest", dat als motto een uitspraak meekrijgt van de Duitse theologe Dorothee Söl- le: „Alles is mogelijk". Jan Visser hierover: „Nu de gemeente Soest voor een bankroet staat, hoor je al overal zeggen, dat er niets meer kan en dat er niets meer mogelijk is. Wij leggen ons daar niet bij neer. Alles is mogelijk als het gemeentebestuur maar goed is, als de plannen maar creatief zijn en als er op die punten bezuinigd wordt waar het makkelijk kan. Alles is mogelijk als je maar open staat voor veranderingen en je bereid bent strijd te leveren voor de kwaliteit van het bestaan. Wij streven vijf doel stellingen na: 1. het bevorderen van het algemeen welzijn 2; een actieve vredespolitiek; 3. het betrekken van burgers bij het beleid; 4. het voeren van een open bestuur; 5. het handhaven van de karakteristiek van deze gemeente". Het Groene Kruis Dinsdagavond kwam de plaatselijke afdeeling van „Het Groene Kruis" in jaarvergadering bijeen, onder presidium van den heer D. Dijkstra. Aanwezig waren voorts de secretaris, de heer Mr. F. C. Terlingen, mevr. Alders en de heer W. v. Eek, bestuursleden. De verschillende agendapunten konden spoedig worden afgehandeld, mede in verband met het betreurenswaardige feit, dat slechts 1 (zegge één lid) was opge komen van de pl.m. 200 leden. De notulen van den secretaris werden on veranderd goedgekeurd. Ingekomen was een schrijven van mevr. Alders, di£ mededeelde, dat zij zich gaarne weder beschikbaar stelt voor eene bestuursfunctie. Hierna kwam aan de orde het jaarverslag van secretaris en penningmeesteresse, waaromtrent wij reeds het een en ander hebben vermeld. Bij monde van den heer J. Elberse werden boeken en kas van de penningmeesteresse, mei. R. Westra, in orde bevonden en werd haar décharge verleend voor het goede beheer. Voor de controle-commissie der rekening 1932 werden wederom aangewezen de heeren Fetlud en J. Elberse. Het aftredende bestuurslid, mevrouw Alders, werd bij acclamatie van stemmen als zoodanig herkozen. Bij de rondvraag bepleitte de heer Van Eek een hooger loon voor de verzorgsters. Besloten werd deze, kwestie te bespreken in een bestuursvergadering. Alvorens de voorzitter sloot, drukte hij er zijn spijt over uit, dat mej. Westra, die zich steeds met hart en ziel toewijdde aan de vereeniging, dezen avond niet aanwezig kon zijn. Spreker zei voorts, dat hij een meer dan prettige samenwerking heeft ondervonden op de bestuursvergaderingen waar toch menschen van verschillende richtingen zijn vertegenwoordigd. Eierveiling J.i. Woensdag waren op de eierveiling in „De Gouden Ploeg" aange voerd pl.m. 6100 stuks, w.o. 390 eendeneieren. De prijzen liepen van 2,85 tot 3,25 per 100 stuks. Eendeneieren 2,50 per 100. Tevens wordt medegedeeld, dat vanaf 23 Maart a.s. na afloop der eierveiling op ver zoek pluimvee en konijnen zullen worden verkocht. Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie in dit blad. Pleiziervluchten Van 25 tot en met 28 Maart, worden te Soesterberg door de K.L.M. wederom pleiziervluchten georganiseerd op het vliegveld tegenover het Theehuis „Soesterdal". Openbare verhuring In het koffiehuis van den heer Butselaar alhier zijn Dinsdagvoormid dag, door notaris A. O. Dammers voor den tijd van twee jaar verhuurd, vier perceelen wei- en hooiland, gelegen aan en nabij den Lange Brink- weg te Soest, te zamen groot 6.36.66 H.A.l. Een perceel ter grootte van 1.955 H.A. werd ingezet op 220,-. 2. Een perceel ter grootte van 0.9510 H.A., op 70. 3. Een perceel ter grootte van 2.0460 op 195 en 4 een per ceel ter grootte van 1.4166 op 180. Na combinatie werden vier percee len opgeboden door en verhuurd aan A. v. Doorn alhier voor 690. Benoemd Tot onderwijzer aan de R.K. School te Soesterberg (vacature Beisen- herz), is benoemd de heer J. A. Luyf te Schalkwijk. Ned. Natuurh. Vereen, (afd. Soest) Deze afd. hield Dinsdagavond van 8-10 uur een bijeenkomst in „Religie en Kunst", welke goed bezocht was. De praeses, de heer Rinke Tolman opende de samenkomst met een woord van welkom en deelde mede, dat de convocaties voortaan ook bezorgd worden in Hilversum en omge keerd, zoodat de leden ook aan die excursies kunnen deelnemen. Verder hoopt spr., dat elk lid een nieuw lid zal aanbrengen, zoodat de afd. meer zal knunen presteeren. Daarop verkrijgt een lid der afd. het woord. Deze geeft in een alleraardigste opsomming van feiten, de Februari-tocht naar de Eemmond weer, op 20-2-'32. Op den tocht zag men o.a. spreeuwen, meerkoeten, waterhoentjes, nonnetjes, leeuwerik- ken en blauwe reigers, zoodat de tocht meer dan beloond werd. Mededeellng werd hierna gedaan, dat reeds de tribernia vlinders zijn i gezien, evenals een uilensoort, de zaagbek, de kievit en talingen. De i zang is reeds gehoord van het roodborstje, de vink, de lijster, merel, meezen, boomleeuwerik e.a., terwijl thans de trek begint van de 1 smlnten; reden waarom juist nu de Eemmond bezocht moet worden. 1 Gevraagd werd om aan den voorzitter op te geven waar nesten zitten, 1 om deze daarna te kieken. De heer Roos aan den Smitsweg, belast zich 1 met het leveren van nestkastjes, naar model Wageningen. Verder werd medegedeeld, dat 10 April e.k. van 9-12 uur een tocht gemaakt wordt naar de verstuivingen. Vertrek van Nieuweweg no. 115 om 9 uur.

Soester Courant | 1982 | | pagina 5