Kleurwedstrijd Hooijer nu nog mooier Dag en Avondonderwijs voor volwassenen „Ewijckshoeve" viert éénjarig bestaan met Open-Dag Lezingen op Ewijckshoeve door Otto Blom Leerlingenconcert Regionale Muziekschool Amersfoort Proef met rijexamens in beroep Groot sukses van The Messengers in Soest-Duitsland Tekeningen van bomen en bladeren in Kasteel Groeneveld Beurs van munten en penningen in ,,Het Hof van Holland" te Hilversum Dallas If VVV Nieuws K BESTELAUTO HUREN? 9 Sopstor Courant van woensdag 17 maart 1982 9 I In het Filmhuis van Artishock is op I donderdag 18 maart de film „Het jaar I van de haas", en op donderdag 25 I maart de Poolse film „Amator", aan- I vang 21.00 uur, entree: 4,50/cjp 3,50. I Een dagje Delta Expo is een belevenis. I Stap voor stap ontrolt zich op deze I fascinerende expositie de bouwge schiedenis van het meest ambitieuze waterwerk ooit door mensen aange durfd: de Hollandse Deltawerken. Een uitgebreide folder ligt hier voor U klaar en meer inlichtingen kunt U krijgen via, Delta Expo Haringvliet- sluizen, Stellendam, tel. 01879-1600. Ter gelegenheid van de 346e dies nata- lis (stichtingsdag) van de Rijksuniver siteit Utrecht houdt de Faculteit der Godsgeleerdheid in samenwerking met I de Federatie van Utrechtse Gezellig heidsvereniging (FUG) op zaterdag 20 maart a.s. in de Janskerk aan het Janskerkhof van 10.00 tot 17.00 uur een Open Dag met als thema: Theologie en toekomst. In de St. Joriskerk te Amersfoort is op woensdag 24 maart a.s. 19.30 uur; Matthaus Passion Joh. Seb. Bach. Kaarten verkrijgbaar a 17,50, hou ders van C.J.P. en pas 65+ 15,-. In Theater *t Spant te Bussum zijn exposities van 13 t/m 27 maart van Kiek Blom met olieverf/aquarellen/ acryl op hout, Wil de Bie met pente keningen/keramische plastieken, Pim de Wijs met geweven wandkleden en Gordana Teders met Joegoslavische na'iven. Openingstijden zijnmaandag t/m vrijdag 10.00 tot 16.00 uur, zater dag 10.00-12.00 uur en 14.00-16.00 uur, zondag 14.00-16.00 uur, de toegang is gratis. Binnenkort in Amsterdam: van 8 april t/m 10 oktober wordt in Amsterdam de Internationale Tuinbouwtentoonstel ling Floriade '82 gehouden. Hiervoor is een prachtige lokatie gevonden aan de oevers van de Gaasperplas. In een park van 54 hectare zijn drie bloei- seizoenen lang de mooiste bloemen en planten te bewonderen. Speciale ten toonstellingen worden gewijd aan o.a. bloembollen, orchideeën, rozen en le lies. Daarnaast zorgen attracties als treintjes, rondvaartboten, uitzicht toren en waterspeelplaats voor het nodige amusement. Op 21 april zal op het Floriade-terrein het Planetarium Amsterdam officieel geopend worden. In de Stadsschouwburg te Utrecht is van 17 t/m 20 maart de Nieuwe One- man-Show van Paul van Vliet met combo o.l.v, Lex Jasper. Op 21 en 22 maart is er het Publiekstheater met Tucaret van Alain-Renë Lesage, regie Erie Schneider, aanvang 20.00 uur. Schouwburg Gooiland Hilversum brengt op donderdag 18 maart in 't tuintheater; Van den Vos Reyn Aerde, solotoneel door Tine Ruysschaert. Op 20 maart in de grote zaal Juliette Greco, en op zondag 21 maart om 14.30 uur Kasjtanka, familiematinee door Pantomime theater Rob van Reyn. De Flint Theater Amersfoort; donder dag 18 Ynaart is er Cabaret Joke van Leeuwen tnet „Hoe langer hoe zwan ger" aanvang 20.15 uur. Op vrijdag 19 maart komt er; Cris Hinze and friends. De fluitist Cris Hinze verzamelde enige interessante musici rond zich om daar mee op heel eigen wijze muziek te maken. Een muzikaal hoogtepunt! Aanvang 20.15 uur. Eveneens op vrij dag 19 maart brengt de Stichting Dichterskring Amersfoort „Kleine Toekomst", jonge dichters lezen voor uil eigen werk. Daarnaast ook podium voor dichters uit het publiek. Aanvang 20.30 uur, Theater Appelmarkt, Groen markt 9. Op maandag 22 maart komt Nooy's Volkstheater "Oh... Waterloo- plein", om 20.15 uur in De Flint Thea ter. Op zaterdag 20 maart wordt er een rommelmarkt gehouden om half twee in het dienstencentrum Honsbergen. De initiatiefnemers willen het mogelijk maken om in de grote zaal overdag dia's en films te draaien wat tot nu toe niet kan, omdat de zaal niet donker genoeg te maken is. Daar is geld voor nodig en zij hopen dat te bereiken door een rommelmarkt te houden. Heeft U nog spulletjes? Alles is welkom, U kunt het afgeven bij het buffet van het dienstencentrum van 9.00-12.00 uur en, van 13.30 tot 16.30 uur. Er is nu ook een Sauna in Soest met Whirlpool. Zonnebanken, Solarium. W. J. de Wildt, Hartweg 47, tel. 14585. De Amersfoortse kunstenares Lucia Davenschot-Fransen exposeert van 5 maart t/m 28 maart haar „Stramie- nen" in de theaterzaal van het Arti- shockgebouw te Soest. De tentoonstel ling wordt vrijdagavond 5 maart om 21.00 uur geopend met veel muzikale omlijsting. Iedereen is van harte wel kom. Verder dagelijks te bezichtigen (gratis) van 14.00 tot 16.00 uur. In het Slot Zeist poseren van 27 maart t/m 16 mei de beeldende kunstenaars Telemark Noorsekunst. Dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.00 uur, zaterdag en zondag 14.00-17.00 uur. In Amersfoort in Museum Flehite, Westsingel 50, is t/m 28 maart een ten toonstelling „Gedrukte Portretten 1500-1900". Het Singer Museum Oude Drift 1, te Laren heeft van 12 maart tot 18 april; Design in JMederland; de openingstij den zijn di. t/m za. 10.00-17.00 uur en op zo.- en fdg. 13.00-17.00 uur. Utrecht; Historisch Kostuum Museum. Loeft Berchmakerstraat 50; tot medio apriltentoonstelling 250 jaar weefsels en dessins. Geopend do. t/m zo. van 13.00 tot 17.00 uur. Voor de liefhebbers van surfen zal er van 1 t/m 6 augustus op het Zuidelijk IJsselmeer een Surf-vijfdaagse wor den georganiseerd door de Water sportvereniging Monnickendam. De dagafstanden zullen van 20- tot 30 km. zijn. Start en finish in Monnickendam. De surfers zullen 's nachts verblijven op een achttal klippers en tjalken. Nadere informatie en inschrijvingen voor deze tocht 02995-1109. Vanaf 1 april zal het VW kantoor ook op zaterdagochtend weer geopend zijn. Tot en met september kunt U er dan terecht van 9.30-12.00 uur. Ook voor theater-bespreken, vanaf 10.00 uur. Natuurlijk kunt U dan ook de handige Soester- en Soesterbergse kadobon ko pen. Kleur de piaai zo mooi mogeli|l" Je kunt noQ leuke dinoen in lege etalages tekenen!!!! En wat zegt het mannetie rechts denk je? Weet |ij een leuke slag zm? Schrijl die dan in het spreek ballonnetje dal uit het mannetie ziin mond koml Beste jongens en meisjes, De kleurwedstrijd is een groot succes geworden. Er waren enorm veel inzen dingen van elke leeftijd. En wat hebben jullie je best gedaan! De slagzinnen in het spreekballonnetje waren zo prachtig, dat we er een greep uit gedaan hebben. Wat te denken van „Wie bij Hooijer koopt, is zeker dat hij geen risico loopt" of „Van moer tot hamerboor daar is Hooijer voor". „Kom wees wijzer ga ook naar Hooijer voor al uw ijzer". „Het is een feit, u bent verzekerd van kwaliteit". „Hier moet u zien, voor al uw ge reedschap groot en klein". „Met gereedschap van Hooijer wordt uw werk veel mooier' „Schreeuw het uit, kom naar Hooijer in Soest Zuid". „Koop maar bij Hooijer, want dan heb je niet meer te klooie" „Hooijer is nu nog mooier en rijker", en tot slot: „Met een bijl van Hooijer wordt uw konijn nog dooier! De neutrale jury heeft het echt moei lijk gehad. Om de prijzen zo gelijk mogelijk qua inzendingen te verdelen, zijn er drie leeftijdscategoriën uit tevoorschijn gekomen. Er waren bij de groep 6-7- 'arigen zoveel inzendingen dat daar één extra prijs voor beschikbaar is ge steld. Hier volgt de indeling: groep één 6-7 jaar, 6 prijzen, groep twee 8-9 jaar, 5 prijzen, groep drie 10-11-12 jaar, 5 prijzen. Om jullie niet langer in spanning te houden, volgen hier de namen van de beste inzendingen, groep één 6-7 jaar eerste prijs: Dreck Hoogenkamp, Schapendrift 1, Soest. tweede prijs: Carla Hartman, Soester- bergsestraat 15, Soest. derde prijs: Sonja Huizinga, H. Schaft- hof 5, Soest. vierde prijs: Johnny v. 't Klooster, Ferd. Huycklaan 7, Soest, vijfde prijs: Bianca v.d. Heiden, G. Pelsweg 25, Soest. zesde prijs: Erica v. Grootveld, Pij perpad 67, Soest, groep twee 8-9 jaar: eerste prijs: Nicoline Sukel, T. Brands- mastraat 18, Soest. tweede prijs: Letty Roest, Braamweg 24, Soest. derde prijs: Sjoerd Ammerlaan, Mei- doornweg 35, Soest. vierde prijs: Astrid v.d. Riet, Kerkpad ZZ lil, Soest. vijfde prijs: Carlo v. den Dijssel, Bea- trixlaan 10, Soest. groep drie 10-11-12-jaar eerste prijs: Marjan Brouwer, Ossen- damweg 34A, Soest. tweede prijs: Marco Boers, A. Deken laan 27, Soest. derde prijs: Evelien Nijman, G. v. der Veenstraat 95, Soest, vierde prijs: Raymond Vonk, B. Wolf- laan 28, Soest. vijfde prijs: Petra Nella Oud, Pijper pad 93, Soest. De prijswinnaars worden verzocht, om vrijdagmiddag 19 maart a.s. om 17.00 uur aanwezig te willen zijn in onze winkel aan de Soesterbergsestraat voor de uitreiking van de prijzen door Mevr. Hooijer. Tot vrijdagmiddag dus om 5 uur! VANAF f 40.- PER DAG KONINGSWEG 14 SOEST Vogelbeurs fout gelopen Dooi- een fout in onze krant hebben zo'n twintigtal vogelliefhebbers j.l. zater dag de Vogelbeurs van de Soester Vogelvrienden mis gelopen. Abusieve lijk werd in onze krant als openings tijd vermeld van 20.00 tot 22.00 uur. Dit had moeten zijn van 10.00 tot 16.00 uur. Hoe dat mogelijk is geweest is ook voor ons een raadsel. Gedane zaken nemen in dit geval helaas geen keer. Onze excuses aan de gedupeerden. Drie jeugdige vernielers aangehouden Drie jongens uil Soesterberg, van veer- ti< tl en vijftien jaar, zijn aangehouden in verband met het aanrichten van ver nielingen in het kleedlokaal van het openluchttheater aan de Soesterberg- sosl.anl. Zij forceerden een toegangsdeur en sloegen vervolgens zeven spiegels en twaalf ruilen kapot. De knapen werden ontdekt door een medewerker van de gemeentelijke plantsoenendienst. Hij waarschuwde de politie die de jongens l.iter opspoorde. De schade wordt ge schal op ongeveer duizend gulden. De ouders van de jochies krijgen t.z.t. de rekening gepresenteerd. Zondag 21 maart a.s. viert „Ewijcks- hoeve" haar éénjarig bestaan met een „Open-Dag". Met een aanbod van 17 verschillende cursussen is de Ewijcks- hoeve uitgegroeid tot een vrije acade mie met een regionale functie op het gebied van kunst, kunde en ambacht. De belangstelling voor de cursussen meubelstofferen, handboekbinden, haute couture en zeefdrukken is in de loop van het afgelopen jaar sterk toegenomen. De combinatie van theo rie, techniek en gerichte oefeningen vormen de brede basis, die in deze cur sussen leidt tot een bevredigend stuk vakwerk. Voor alle cursussen geldt een maxi maal aantal van 8 cursisten per groep. Zowel voor de cursist als voor de docent biedt dit maximale aantal een garantie voor het goed afwerken van het lesprogramma. Voor alle cursus sen zijn aparte beginners groepen met aangepaste lesprogramma's. Het fraaie landgoed en royale landhuis bieden de nodige rust en ambiance, wat het werkklimaat positief beïn vloedt. Eind maart start Ewijckshoeve een uitgebreid voorjaarsprogramma van alle cursussen. Alle lesprogramma's worden zowel op de dag als in de avonduren gegeven. Op de Open-Dag kunnen belangstellen den kennismaken met de docenten de lesprogramma, de ateliers en het geëx poseerde werk. Tevens bestaat op de Open Dag de mogelijkheid van in schrijving. Het totale aanbod omvat de volgende cursussen: aquarel, olieverf, model-, portrettekenen, basis tekenvaardig heid, zeefdrukken, binnenhuisarchi tectuur. meubelstofferen, handboek- binden, Amerikaans patchwork, mo- delboetseren, haute couture, folklo- risch schilderen, grimeren, fotografie muziekappreciatie en kantklossen. De Ewijckshoeve ligt aan de Soest- dijkerweg no. 12, op de grens van Den Dolder en Lage Vuursche. Van 10.30 uur tot 16.00 uur zijn belangstellenden van harte welkom. Voor telefonische informatie kunt U bellen 02156-294 of 497. In het kader van Gesprekken tussen mensen, geeft Otto«Blom op drie don derdagavonden in maart wederom lezingen gevolgd door onderling over leg in de nieuwe serie onder de titel „Een vergeten landschap", welke weer plaats vinden in het Int. Kunst en Ontmoetingscentrum Ewijcks hoeve te Lage Vuursche. Uit de belangstelling bij deze bijeen komsten blijkt dat velen de behoefte hebben om zaken betreffende ons dage lijks leven en de instelling* die daarbij nodig is, onderling bespreekbaar te maken op de wijze die hierbij wordt gevolgd. Ongetwijfeld zal het vrijblijvende ka rakter tijdens deze avonden opnieuw groepen mensen inspireren van elkan der te leren in het vriendschappelijk contact, hetgeen hierbij al reeds bij hel oegin zo opvallend direct pleegt te ontstaan. Hoewel er onderling enig verband tus sen de onderwerpen niet valt te mis-: kennen, is het ook zeer goed mogelijk volgens eigen keuze te bepalen welke avonden men wil bijwonen. De volgende onderwerpen zullen in deze-maand aan de orde komen: Donderdag 18 maart: „Hulp in nood". Donderdag 25 maart: „De Kunst van het liefhebben". Aanvang: 20.15 uur, zaal open: 19.45 uur. Plaats: Ewijckshoeve, Soestdijkerweg 12Lage Vuursche (naast Ernst Sillem- hoeve Bijdrage in de kosten: 5,- p.p. per lezing; gratis koffie of thee in de pau ze. Tel. informatie: 02156 - 232 of 294 of 497. Op zaterdag 27 maart, om 20.00 uur in „De Brug". Schuilenburgerweg 2 te Amersfoort, voeren gevorderde leer lingen van de R.M.A., begeleid door het Regionaal Amersfoorts Jeugdor kest o.l.v. Qui van Woeidekom, werken uit van Jos. Haynd, Luigi Boccherini, W. A. Mozart, Gustav Mahler en Alek- sandr Gluzoenov. Toegangsprijzen 5,-. 65+ en CJP 4,-. Eind maart neemt Verkeer en Waterstaat op kleine schaal een proef met het rijexamen in beroep. De examinator zal tijdens deze proef niet naast de kandidaat zitten, maar achterin de auto. De instructeur kan dan - net zoals bij het lesgeven - naast de examenkandidaat zit ten. Deze proef zal in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht en Arnhem worden gehouden met ongeveer honderd kandidaten en in structeurs. De kandidaten hebben zich reeds voor het examen in be roep aangemeld en werken vrijwillig mee. Na afloop van het examen zal door middel van vraaggesprekken worden vastgesteld hoe kandidaat en instructeur deze andere manier van examen afnemen hebben ervaren. Een adviesbureau in Den Haag zal de vraaggesprekken voeren en analyseren. Het is de bedoeling dat op deze manier kan worden geoordeeld over de voor- en nadelen van dit systeem, dat overigens in het buitenland reeds wordt toegepast. Voor alle afdelingen geldt, dat gestudeerd kan worden in 1 of meer vakken. Indien de studie gericht is op het behalen van een diploma, dienen 6 vakken te worden gevolgd. Wanneer in minder dan 6 vakken wordt gestudeerd, is het mogelijk een certificaat te behalen. Certificaten voor 6 vakken geven recht op een diploma. Wanneer men voor een diploma heeft gestudeerd, maar onverhoopt niet slaagt, ontvangt men voor de vakken waarvoor een voldoende cijfer is behaald toch een certificaat. Voor de onvoldoende vakken kan dan weer examen worden afgelegd om een diploma te verkrijgen. Afgewezen examenkandidaten van dagscholen voor jongeren kunnen in vele gevallen toch een diploma verwerven door op de dagschool voor volwassenen of de avondschool de onvoldoende vakken in een examenklas over te doen. soort analfabeet zal zijn... (wereld conferentie IFIP te Lausanne). Bij voldoende belangstelling begint de AvQndscholengemeenschap Amers foort met een 1-jarige cursus Informa tica. In deze cursus worden de eerste twee delen (modulen) van het AMBI- studiepakket behandeld. Voor toelating tot het eerste deel van het NOVI-examen wordt geen eis van vooropleiding gesteld. Voor het examen van het tweede deel is het bezit van een Mulo-diploma, een Mavo-4- diploma of een vergelijkbaar bewijs vereist. Men kan dus zonder voorop leiding wel het onderwijs van het tweede deel volgen, maar geen NOVI- examen afleggen. Voorbereidende cursus Mavo Duur: 1 jaar. Wie de leerplicht heeft vervuld, kan tot de voorbereidende cursus Mavo wor den toegelaten. De cursus wordt op woensdagavond gegeven. Cursus Nederlands voor anderstaligen De Avondscholengemeenschap Amers foort wil voor de cursus 1982-1983 drie cursussen Nederlands voor Anders taligen verzorgen. cursus A is bestemd voor diegenen die het Nederlands enigermate beheer sen cursus B voor gevorderden cursus C voor degenen die in hun geboorteland voortgezet onderwijs hebben genoten en daardoor kennis bezitten van taalstructuur. Voor anderstaligen wordt ook een cur sus maatschappijleer verzorgd. Avondhavo Daghavo voor volwassenen Opleidingen voor het officiële Havo diploma en voor de certificaten. Duur: 3 jaar. Men kan tot het le gemeenschappelijke leerjaar Havo/Atheneum worden toe gelaten, wanneer men in het bezit is van een Mulo-diploma, een Mavo diploma, een Mts-diploma of een ver gelijkbaar bewijs. Men dient de leer plicht te hebben vervuld. De Havo's zijn. door de Minister van Onderwijs en Wetenschappen aangewezen als in stituten, waar de gedeeltelijke leer plicht kan worden vervuld. Avondatheneum Dagatheneum voor volwassenen Opleiding voor het officiële Atheneum diploma en voor de certificaten. Duur: 4 jaar. Men kan tot het le gemeenschappelijke leerjaar Mavo/Atheneum worden toe gelaten, wanneer men in het bezit is van een Mulo-diploma, een Mavo diploma, een Mts-diploma of een ver gelijkbaar bewijs en men de leerplicht heeft vervuld. 3e Leerjaar Atheneum Bezitter van een Havo-diploma of een vergelijkbaar bewijs kunnen worden toegelaten tot een 3e klas (voor-eind- examenklas) van het Atheneum. Zij dienen in 1981 de leeftijd van tenminste 18 jaar te hebben bereikt. Nieuw! informatica Door de opkomst van de micro-electro- nica krijgen computers zo'n belang rijke rol in onze samenleving dat uegene uie straks niet in staat is een computer te programmeren een nieuw Inlichtingen en aanmeldingen vanaf 1 maart 1982: Op woensdagmorgen van 9.00-12.00 uur; kamer 4.16 Stadhuis Amersfoort. Op maandagavond, woensdagavond en vrijdagavond van 19.00-22.00 uur in het gebouw van de Rijksscholenge meenschap (achteringang), Thor- beckeplein 1, Amersfoort. Telefonisch: 's morgens van 9.00- 12.00 uur, telefoon 033-36214 en op maandag-, woensdag- en vrijdag avonden van 19.00-22.00 uur, telefoon 033-15793. Reebok doodgereden Op de Van Weerden Poelmanweg, bij het Soester Hoogt, kreeg een autobe stuurder een reebok voor zijn wagen. Hel dier overleefde de botsing niet. De autobestuurder en zijn passagiere wer den met verwondingen aan het gelaat, veroorzaakt door glasscherven, naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Twee inbrekers ingesloten Twee inbrekers, de een 26 jaar en ulkomstig uil Amsterdam en de ander 25 jiiar en afkomstig uit Veenendaal, zijn door de Soester politie gearres teerd in verband met een inbraak in een flat aan de Veenbesstraat. Ze zijn ingesloten in verband met het verdere onderzoek. De bewoonster van de flat alarmeerde de politie toen bleek dat zij de deur van haar woning niet open kon krijgen. Omstanders vertelden de politie dat zij tv,ee mannen ip een Simca hadden zien wegrijden. De mannen konden even later worden aangehouden. In hun auto werd een flinke hoeveelheid inbrekers werktuigen gevonden. Onze Soester Gospelgroep The Messen- gers, was afgelopen weekend op be zoek in Soest-Duitsland. Per bus werd zaterdag om 15.00 uur het reisdoel be reikt, waarna meteen de repetitie aan ving in de Patrokli Dom in verband met het eerste optreden in de avond dienst om 19.00 uur. Er moesten enige accoustische moeilijkheden overwon nen worden. Door de enorme nagalm in dit monumentale gebouw moest het repertoire aangepast worden. Beter kwam de Gospelsound tot z'n recht in de Petrikirche, waar zondag morgen werd gezonden. Zondagavond was er dan nog een speciaal Messengers concert in de Blauen Saai van het Raathaus. Het bleek dat Gospelmuziek in Duits land niet zo bekend is als Holland. Juist daardoor was het voor The Mes Juist daardoor was het voor The Mes sengers des te bemoedigender, dat hun optreden in Soest-Duitsland zo'n succes zijn geworden, getuige o.a. het grote applaus na afloop van de dienst Leden van de gospelgroup The Mes sengers stappen in de bus voor de reis naar Soest in Duitsland (foto Cees van Woudenberg) in de Petrikirche. De voorganger dr. Winter verklaarde ons, dat dit de eerste keer was, dat in zijn kerk ge- applaudiseerd werd. The Messengers waren de gasten van de Soester Stadtkantorei. Dit madri gaal koor had een en ander voortreffe lijk geregeld en toonde een onverge telijke gastvrijheid. Het heeft aanvankelijk in de bedoeling gelegen om genoemd Duits koor uit te nodigen voor een return bezoek aan ons Soest op Hemelvaartsdag, doch door organisatorische verwikkelingen gaat dit niet door. De VVV heeft hier gekozen voor een optreden van een koor uit Spakenburg op die aatum. The Messengers hadden hun gastheren en vrouwen graag op deze dag een even grootse ontvangst in Soest-Holland wil len geven. A.s. \ri,i<lnii 19 maart, om 17.00 uur, zal prol.ir. M. M. G. R. Bol. hoogleraar Bosbouw aan de Landbouwhogeschool |e Wageningcn en voorzifter van de Slohfitig Groeneveld, de expositie openen van tekeningen van bomen, hl nieren en andere onderwerpen van Getril Soutendijk. De expositie duurt lot en mei zondag 6 juni. De openingstijden van Kasteel Groene veld zijn: dinsdag, woensdag, vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en op de zondagen van 12.00 tot 17.00 upr. Op maandag en donderdag is het Kasteel gesloten. Soutendijk is een kunstenaar met een veelzijdige scholing, die ondermeer ook vijfendertig jaar in de reclame wereld werkzaam was. Tekenen is voor hem een behoefte. Hij noemt het in de eerste plaats een manier van kijken; het weergeven van wal hij ziet, het uitdrukken van wat hij ervaart, komt in de tweede plaats. Op zondag 21 maart a.s. organiseert de Stichting Numismaticu 1977 in de We- verszaal van het Hotel „Het Hof van Holkind" aan de Kerkbrink 1 te Hilver sum een muntenbeurs, waaraan zoals gebruikelijk een tentoonstelling wordt \erbonden. Voor de munlenverzamelaar is deze beurs een goede gelegenheid om te zoeken naar een ontbrekend element in de verzameling. Omdat velen denken, dat het verzamelen van munten een dure hobby is, heeft de Slichting Nu- mismatiea 1977 vitrines laten inrichten met „Dieren op munten", waarvan de duurste munt 2,50 heeft gekost. Te vens is er een tentoonstelling van in- flaliegëld. Er is een inlichtingenstand, waar men gratis munten kan laten taxeren en kan laten vaststellen, wat voor een munt het is. De beurs en tentoonstelling zijn ge opend van 10.00 tot 17.00 uur. De toe gangsprijs bedraagt 3,50; houders van bejaardenpas of C.J. paspoort betalen 2,50. Voor kinderen t/m 12 jaar bedraagt de toegangsprijs 1,-. 't Was dinsdagavond weer heet van de naald met de ellende in de Ewing kringen en het bedenken van gemene dingen die er in Dallas worden uitgehaald. Sue Ellen is een alcoholisch wezen, in een kliniek gestopt, maar niet genezen en van het rechte spoor een heel eind afgedwaald. Wie wil haar van de drank af helpen brengen, toch kleine Lucy niet, één van de grote krengen die alles mag, en Jock is 't die betaalt. Miss Ellie is zijn vrouw, de moeder van de bende die leeft van scheiding, moord, en meer ellende waar eer en waar geweten heeft gefaald. Zoals bij een J.R. in misdaden bedreven, wie stond die schurk zo naar het leven en heeft met eigen recht de loop bepaald? Wie schoot hem neer, de kijker mag het raden, de prijs ligt klaar en is niet te versmaden, wie wint er bij 'n moraal zo ver gedaald? As.

Soester Courant | 1982 | | pagina 9