r? Kruiswoordpuzzel TAXI KLOMP 12984 R Stalenhoef bv j FOTO STRIP TER- HAAL Landelijke herdenking bisschop Oscar Romero BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM Soest nog steeds jachtterrein van inbrekers 5>525 5600 Kritische Werkgroep Ziekenhuis laat ander geluid horen Menselijke kanten gezondheidszorg voorop" Agenda Soester Gemeenschap T HART Auto-plaatwerk/Spuitbedrijf I 1e Heeserlaantje 2 Soest Telefoon 02155-18600 Twee inbrekers aangehouden 13 Inbraken in een week: Bromfietsen gestolen Bouwverkeer maakt tijdelijk gebruik van Di Lassostraat geboren: Tweede Kamerlid Blaauw: Dief maakt geluids apparatuur buit Muskusrat gevangen TEL. 14 15 Spi'sI.'r Courant van woensdag 24 maart 1982 15 9 Ho I Bwl g»f| «iai f acS Ipu 5 afv H| De Basisgroep Baarn/Soest roept een ieder op om de Bisschop Romero- herdenking, a.s. zaterdag 27 maart, in Den Haag bij te wonen. Deze wordt gehouden in de Grote Kerk aan de Groenmarkt en begint om 13.30 uur. De sluiting staat gepland om 15.00 uur. Het is de derde landelijke herdenking van Bisschop Oscar Romero. De orga nisatoren zijn: Basisbeweging Nederland - Beleids- raad voor Zending en Werelddiakonaat van de Gereformeerde Kerken in Ne derland - Bisschoppelijke Vasten- aktie - Centraal Missie Commissariaat Centraal Missionair Beraad Reli gieuzen - El Salvador Komitee.Neder land - Guatemala Komitee - Hervorm de Jeugdraad - Justitia et Pax - Kerk en Vrede - Konferentie Nederlandse Religieuzen - Nederlandse Missie raad - Nicaragua Komitee Nederland - PaxChristi - Solidaridad - Vrouw, kerk 2/3 Wereld. In de intentie-verklaring wordt aan gedrongen op erkenning van het recht op zelfbeschikking van de volken in Midden-Amerika en hun rechtmatig verzet tegen onmenselijk geweld en ja renlange uitbuiting ondersteund, wordt iedere militaire inmenging van de zijde van buitenlandse mogendheden afgewezen. Heel in het bijzonder dringen de organisatoren aan bij de regering van de Verenigde Staten op onmiddellijke stopzetting van direkte en indirekte militaire steun aan de huidige regeringen van El Salvador en Guatemala. Verkiezingen in El Salvador en Guate mala worden afgewezen zolang de voorwaarden voor een demokratische Twee uit Utrecht afkomstige inbre kers, respectievelijk 19- en 21 jaar oud, werden in de nacht van vrijdag op zaterdag aangehouden. Zij werden eerst gesignaleerd bij een poging in te breken in het schoolgebouw van de Scholengemeenschap Eemland aan de Molenstraat. Na het ingooien van een ruit van een toegangsdeur, ging het alarm over een daarop namen zij de benen. De tweede melding betrof een poging tot diefstal van een auto aan de Al- bert Cuyplaan. Ze werden gezien en gingen er vandoor. Achtereenvolgens vielen zij daarna een wandelaar lastig door hem een slaapzak over het hoofd te trekken; probeerden zij in te breken bij eèn slager aan dë Daiweg en deden zij in het woonwijkje bij Groot Engen- daal nog drie pogingen een auto te stelen. De wandelaar slaagde er in te ontko men en ook hij waarschuwde de po litie. Meldingen kwamen ook binnen van de inbraak bij de slager en de po gingen auto's te stelen. De politie slaagde er tenslotte in de twee mannen aan te houden. Zij waren toen in het trappenhuis van een flat. Na verhoor en bekentenissen werden zij in vrijheid gesteld. volksraadpleging niet aanwezig zijn. De betrokken partijen in het konf likt in El Salvador worden opgeroepen tot het onmiddellijk openen van onderhande lingen waarin de gerechtvaardigde be langen en rechten van het Salvado raanse volk gehonoreerd worden. Men spreekt de wens uit dat de rege ring van de Verenigde Staten van Amerika ontwikkelingen als die in Nicaragua ondersteunt met alle mid delen. Vrachtwagens vertonen gebreken Een controle op vrachtwagens heeft opnieuw aangetoond dat de veiligheid niet optimaal is. Gebreken als ge scheurde veerbladen, speling in de stuurinrichting, verplaatste koppeling, afgebroken stuuras kwamen aan het licht. Er werd proces-verbaal van op gemaakt. Dat gebeurde ook in verband met overtredingen van de rijtijdenwet. Vijf kentekenbewijzen werden inge vorderd en een aanhanger werd uit het verkeer genomen. In totaal werden 35 wagens gecontroleerd. Nieuw in het INFOrmatiecentrum In het gemeentelijk INFOrmatiecen trum ligt voor geïnteresseerden een nieuw INFOrmatiebulletin gereed. Het vertelt over het hoe en waarom van on- kruidbestrijding met machines en che mische middelen. Het is gebleken dat hierover vaak misverstanden bestaan. Verder is het INFO-bulletin over „wel ke reispapieren men nodig heeft voor het buitenland" aangepast Het geeft een opsomming over het hoe en wat met paspoorten of toeristenkaarten. Daarnaast liggen nog twee andere brochure in het INFO-centrum. De eerste gaat over het „isoleren huur woningen" en de tweede over de „al gemene kinderbijslagwet". Tien politieke groeperingen voor Raadsverkiezingen Tien politieke groeperingen hebben zich binnen de gestelde termijn laten registreren voor de op woensdag 2 juni te houden gemeenteraadsverkiezin gen. Het zijn de volgende groeperin gen: Christen Democratisch Appèl (C.D.A.); Volkspartij voor Vrijheid en Democratie (VVD); Politieke Partij Radikalen (PPR); Progressief Soest; S.G.P./G.P.V./R.P.F.Partij van de Arbeid (P.v.d.A); Pacifistisch So cialistische Partij (P.S.P.); Demo craten '66 (D'66); Linkse Samenwer king P.S.P.-C.P.N. en de Communis tische Partij van Nederland (C.P.N. Het betekent niet dat er beslist tien partijen aan de verkiezingen deel- 'nemen. Zoals het er nu naar uitziet worden het er zeven: CDA, WD, PvdA, D'66, Progressief Soest met PPR/PSP met CPN en SGP/GPV/ RPF. PRAAMGRACHT 5 - SOESTDIJK - TEL. 02155 17552 Ook in de voorbije week hebben in brekers in Soest uitvoerig hun slag geslagen. Uit een woning aan de De Beaufortlaan namen zij 800 gulden weg, enkele gouden ringen en wat munten. Om binnen te komen werd een ruitje van een deur vernield. Aan dezelfde laan werd in een bedrijf een kast opengebroken. Van een perso neelslid werd een portefeuille wegge nomen met daarin een bedrag groot 500 gulden, alsmede zijn rijbewijs, pas poort en het kentekenbewijs van zijn auto. Een ongewenst bezoek werd ook ge bracht aan een kantoorpand op de hoek V redehofstraat/RegentesselaanOok hier werd de ruit van een deur ver nield. Meegenomen werden een schrijf machine, een pocketcalculator, een rekenmachine, een draagbare radio, een copieermachine, een ijuartz-klokje en vijftien betaalkaarten; alles te- samen voor een waarde van 20.000 gulden. Uit een fyiis aan de Soesterbergse- straat nam een inbreker een cassette recorder met microfoon en vijf cas settebandjes weg. Een cassetterecor der werd ook gestolen uit een woning aan de Nassaulaan. Het apparaat met toebehoren is duizend gulden waard. Ingebroken werd ook in een verpleeg stershuis op het terrein van het zie kenhuis Zonnegloren. Wat er precies weg is, kon nog niet worden vastge steld. Van een parkeerplaats aan de Van Goyenlaan werd een aanhanger voor het vervoer van crossmotoren gesto len. De aanhanger is duizend gulden waard. Uit een opslagruimte aan de F.C. Kui perstraat werden een houten kist met koperbeslag, een uurwerk en barome ter ontvreemd en uit een woning aan de Van Straelenlaan nam een gauwdief, terwijl de bewoonster in de tuin aan het werk was, een portefeuille met 550 gulden weg, alsmede een bankpasje en voor een bedrag van tien gulden aan postzegels. Tweemaal werd het afgelo pen weekend ingebroken in de LTS aan de Molenstraat. De eerste keer wer den de daders op de vlucht gejaagd door het overgaan van het alarm; de tweede keer ging het alarm niet over. Ingebroken werd tenslotte bij een be drijf aan de Amersfoortsestraat en in een café aan de Rademakerstraat te Soesterberg. Bij het bedrijf bestond de buit uit 450 gulden, terwijl er een grote hoeveelheid platen natuursteen wer den omgegooid. De schade is aan zienlijk. Uit het café verdween een be drag groot 130 gulden. Dan werden er ook nog twee pogingen gedaan om in te breken in een woning aan de Peli- kaanweg. Hier was een gaatjesboorder aan het werk. Hij had uiteindelijk suk- ses. Zijn buit is nog onbekend. Het totaal aantal gemelde inbraken is daarmee op dertien gekomen. Bij een bromfietshandelaar aan de Molenstraat werden twee Kreidler- bromfietsen gestolen. De één is 1900 gulden waard, de ander 2100 gulden. Ze stonden in de werkplaats. Om bij de brommers te kunnen komen wer den diverse sloten vernield. Het bouwverkeer Overhees II-2e fase moet tijdelijk gebruik maken van de Di Lassostraat als toegangsweg naar het bouwterrein. Op dit moment wordt een bouwweg aangelegd vanaf de Konings weg ter hoogte van de Vrijheidsweg. Zodra deze weg gereed is, gaat het bouwverkeer over deze weg. De aanleg van deze bouwweg brengt oo De aanleg van deze bouwweg brengt ook met zich mee dat kwekerij Van Oest aan het voormalige Oude Grachtje alleen bereikbaar is vanaf de Di Lassostraat. De Kritische Werkgroep Ziekenhuis Soest/Baarn, waarin zitting hebben de heer van Uggelen uit Baarn en de Soesters mevrouw Klasinga en de he ren De Heus, Davina, Bloemen en Veen, laten ten aanzien van het door vele Soesters en Baarnaars gewenste nieuwbouwziekenhuis een kritisch ge luid horen. Zij zetten vraagtekens bij de economische haalbaarheid, de spe cialismen van een basisziekenhuis en de bouwlokatie aan de Noorderweg. Zij sporen aan tot een meer gedegen onderzoek van alle facetten en een heroverweging van de overhaast ge nomen beslissingen. De groep is er van overtuigd dat het ziekenhuis op deze bouwlokatie niet gerealiseerd zal wor den. „Als je de media er op naslaat zou gemakkelijk de gedachte kunnen ont staan dat iedereen vóór dit nieuw te bouwen ziekenhuis is. Maar niets is minder waar!", aldus de groep in een perscommuniqué. Getwijfeld wordt aan de economische haalbaarheid en in dat verband vindt de groep het een veel betere oplossing dat het Baarnse Ziekenhuis Maar schalksbos uitgebreid wordt. De kosten daarvan worden door de groep geschat op 12 miljoen en dat is aanzienlijk minder dan de 55 miljoen voor het nieuwbouw ziekenhuis. De heer Van Uggelen, indertijd een grote tegenstander van de bouw van het ziekenhuis Maarschalksbos in het „bosje van IJzendijk", vindt uitbrei ding daar reëel en hij zal zich ook niet tegen verdere aantasting van het ter rein verzetten. „Het stelt toch al niets meer voor", aldus de heer Van Ugge len. Dat het Maarschalksbos ingericht zal kunnen worden als verpleeghuis, in teresseert de groep maar matig. Men vindt dat éls er behoefte aan bestaat, die voorziening dan maar elders in de gemeente gebouwd moet worden. Wat de specialistische voorzieningen in een basisziekenhuis betreft is de groep van mening dat met het wegvallen van kindergeneeskunde, urologie en ortho pedie, een groot deel van de bevolking, met name ouderen en kinderen, toch aangewezen zullen zijn op ziekenhui zen Amersfoort en Hilversum. Dat ernstige pogingen gedaan worden om juist deze specialismen voor het ziekenhuis Soest/Baarn te behouden, en dat er ten aanzien daarvan contac ten bestaan met de ziekenhuizen in Amersfoort, maakt op de groep geen indruk. „Men zal zich in alle ernst moeten afvragen of voor de zo weinig over blijvende functies (een uitgebouwde polikliniek) een bedrag van zo'n 55 miljoen gulden gerechtvaardigd is", aldus het perscommuniqué. Lokatie De door de gemeenteraden van Soest en Baarn aangewezen bouwlokatie aan de Noorderweg wordt totaal afgewe zen. Het terrein is er niet geschikt voor. De heer Van Uggelen wijst in dat ver band op een uitspraak van de Raad van State uit 1969, waarin het gebied, weliswaar naast het Baarnsch Ly ceum, om meerdere redenen onge schikt werd verklaard voor de bouw van het Baarnse ziekenhuis. De aantasting van het terrein werd aangevoerd; het feit dat door hoog bouw de Naald zou worden overscha duwd; de spoorwegovergang en de te smalle aanvoerweg met het oog op het bezoek aan het ziekenhuis en ook het feit dat het schoolgebouw er stond. Men meent dat het feit dat Soest, met een begrotingstekort van twee miljoen, de grond aan de Noorderweg al voor het grootste deel in bezit heeft, niet vreemd zal zijn aan de lokatie-keuze. Maar de heer C. de Heus wijst in dat verband toch op de naar zijn mening onoverkomelijke bezwaren die Volks gezondheid zal maken tegen bouw van een ziekenhuis in de buurt van een compost- en rioolwaterzuiveringsbe- drijf. „Die afstand moet volgens een alge mene norm, minimaal 250 meter zijn", aldus de heer De Heus. Het zou volgens de kritische werk groep beter geweest zijn als eerst onderzocht was in hoeverre er bij het ministerie van volksgezondheid bezwa ren bestaan tegen de lokatie aan de Noorderweg, alvorens een kostbaar verkeersonderzoek te houden. „Tenslotte zijn er een aantal beden kelijke milieu, bodemkundige en kli matologische factoren op grond waar van de voorgestelde lokatie zeker niet als de beste keuze bestempeld mag worden, maar waaraan de argeloze burger, zeker wanneer deze niet ter zake kundig is of daarover niet wordt voorgelicht, ongemerkt voorbijgaat", aldus de werkgroep. Grote deskundigheid vindt men, ten aanzien van secundaire problemen evenzeer noodzakelijk als besluit vorming op beleidsniveau. Vleesverkoop Donderdagmiddag twee uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats hebben aan de houers van kaarten genummerd van 1 tot en met 250. Een zéér uitgebreide en bijzondersmaakvolle sene geboortekaarten. Wij noemen haar. Kennemer Kaarten Kollektie. Dus: a.s. vaders en moeders, kom tijdig bij ons langs en kies op uw gemak uit de 133 verschillende ontwerpen. (Trouwens, u kende ons misschien al wel via onze unieke kollektie verlovings-, huwelijks- en dan kbetuigingskaarten Drukkerij Smit Van Weedestraat 29 Telefoon 14152 De JOVD Soest/Soesterberg heeft voor vrijdagavond 26 maart a.s. het Tweede Kamerlid Blaauw (VVD) uitgenodigd. Een .jaar geleden was de heer Blaauw ook officieel in Soest, waarbij hij zich liet voorlichten over de gezondheids zorg in de regio Soest en Baarn. Na een gesprek met de ziekenhuisbestuurders van Soest en Baarn merkten hij en zijn college Braams op dat juist in de gezondheidszorg men zoveel mogelijk moet trachten de menselijke aspecten tegenover die van de harde organisatie en kille zakelijke argumenten te stel len. Een standpunt dat vele Soesters en Baarnaars zullen kunnen onderschrij ven. De JOVD-ers willen van de heer Blaauw wel eens zijn aktuele stand punt met betrekking tot het fusiezie kenhuis horen. Een andere aktualiteit is natuurlijk de uilslag van de verkiezingen voor de Provinciale Staten van varidaag. Wel ke invloed heeft die uitslag op de pro vincie, want daar gaat het toch in eerste instantie om, en welke gevolgen kan de uitslag hebben op de samen stelling van de Eerste Kamer. Maar daar zal de invloed van die verkie zingsuitslag zeker niet bij blijven. Ook kan de uitslag van invloed zijn op het beleid van de Tweede Kamer. Welke betekenis geeft de Tweede Kamer aan de uilslag en „hoe hard is de klap aangekomen?" Die uilslag is van belang als men o.a. kijkt naar de defensie van ons land. Ondanks de grote problemen op econo misch terrein blijft een defensie inspanning nodig. Ook Soest vervult een niet geringe taak in onze defensie. Hoe wordt daar vanuit de WD tegen aangekeken? De heer Blaauw is dan wel oud marineman, zijn defensiekennis is niet beperkt tot het water. Ook op en over zand kan de heer Blaauw zijn woordje meespreken. Aanleiding genoeg voor de JOVD-ers om de heer Blaauw voor zijn inleiding en aansluitende discussie te ontvangen in de grote Zaal van Dorpshuis De Borg. Aanvang 20.00 uur. Toegang vrij. 25 maart: Het Nut organiseert een avond met het „ARNHEMS SLA VISCH KOOR". Dit concert vindt plaats in de Open Hof, Veenbesstr. 2 te Soest. Aanvang 20.15 uur. Van niet-Nutsleden wordt een geringe entreeprijs gevraagd. 25 maart: Filmhuis Artishock met de film „Amator", regie K. Kielowski, Polen 1979 in kleur, aanvang 21.00 uur, entree: 4,50 in het Artishockgebouw, Steenhoffstr. 46 te Soest. 25 maart: Met de Ned. Ver. van Huis vrouwen georganiseerd naar Antwer pen. Opstaptijden Soest, Honsbergen 7.30 uur, Plasweg/Heideweg 7.35 uur, Grande Bouffe 7.36 uur, Busst. Soest- Zuid 7.37 uur, Molenstr. 7.38 uur, Raad- huis/Braamhage 7.42 uur, Nieuwer- hoek/Colenso 7.44 uur, Station Baarn 7.47 uur, Tolhuis (Bushalte) 7.50 uur, Geerenweg 7.52 uur, Hemstralaan 7.54 uur. 26 maart: Wijkver. Overhees organi seert een jeugdbowling, leeftijd van 12 tot 16 jaar, 's avonds van 19.00- 21.00 uur. Toegangsprijs 2,-. Alleen voor leden en donateurs. Locatie De Borg, Wil- laertstr. te Soest. Een avond Klaverjassen, aanvang: 20.00 uur, in de Openbare School, Wil- laertstr. (achter-ingang). 27 maart: Wijkvereniging Overhees or ganiseert een Gezinsbingo, aanvang: 20.30 uur, alle leeftijden. De bingo kaarten kosten 4,- voor leden en do nateurs. Niet-leden 8,-. Locatie De Borg, Willaertstraat te Soest. 28 maart: Kinderfilmhuis met de film „Sneeuwwitje en rozenrood", aanvang 14.00 uur in het Artishockgebouw, Steenhoffstr. 46 te Soest. Toegang: 2,- leeftijd (4-8) jaar, telefonisch reserve ren zondag vanaf 13.00 uur: 02155- 19577. Gratis limonade en een appel voor ouders/begeleiders is er een kopje thee. 30 maart: Groei en Bloei organiseert een lezing met als onderwerp „Zomer bloeiende bollen en knollen", door de heer A. Knoli. Deze is verbonden aan de Linaeus Tuinbouwschool te Amster dam en is tevens adviseur van de fir ma van Tubergen. in het Medisch Centrum, Nieuwe weg 14, aanvang 20.00 uur. Wijkver. Overhees organiseert een Da mesbowling 's morgens van 9.00-10.00 uur in De Borg, Willaertstraat te Soest. 31 maart: Wijkvereniging Overhees organiseert een Kindermiddag, aan vang 14.00 uur. Toegangsprijs: 1,50 led./don. 3,-. Niet-leden ook in het wijkcentrum De Borg, Willaertstr. te Soest. 1 april: Filmhuis Artishock met de film: „Het evangelie van Mattheus", regie P. P. Pasolini. Aanvang: 21.00 uur in het Artishockgebouw, Steen hoffstr. 46 te Soest. Entree: 4,50. 3 april: Groei en Bloei organiseert een Plantenruilbeurs. Aanvang: 10.00 uur op de Gemeentelijke kwekerij, Mo lenstraat 157. Ook NIET-leden zijn van harte welkom. 4 april: Koffieconcert in De Borg door het harp-duo Titia Timman en Chris Koning bekend van radio en TV. Ballon geland Maandag landde, een beetje vroeg in het seizoen, een luchtballon in een wei aan de A.P. Hilhorstweg. Een kwartier eerder, om kwart voor zes, kwam hij al aan de grond in een wei achter de Naald aan de Stadhouderslaan. Daar steeg men echter direct weer op om een kwartier later, in ver band met het invallen van de duis ternis, defintief een eind te maken aan de tocht. De ballonvaarder, langzamerhand een goede bekende hier, de heer Brink uit Tienhoven, was vergezeld van twee passagiers. Hij was opgestegen van het vliegveld Hilversum. Een inbraak in de gebouwen van De Blauwe Vogel aan de Bosstraat heeft de dader een versterker en een cas settedeck opgeleverd. Om bij de spul len te kunnen komen, vernielde hij een ruit. Ingebroken werd ook nog bij een bak ker aan de Rademakerstraat. Uit een kassa nam de onbekende dader negen tig gulden weg. Auto's bekrast Opnieuw werden twee aan de Speen kruidstraat geparkeerde personen auto's bekrast. De schade aan de ene auto was vijfhonderd gulden, aan de andere auto zevenhonderd gulden. Ook een aan de Soesterbergsestraat geparkeerde auto werd beschadigd. In al U' drie gevallen is de dader spoor loos. Aktie rommelmarkt komt op gang De inzameling van gebruikte goederen voor de jaarlijkse rommelmarkt van de Stichting Jeugdzorg Soest op zater dag 24 april, komt op gang. In de tijde lijke opslagplaats groeit de voorraad meubelen, huishoudelijke artikelen, speelgoed en boeken. Vrijwilligers zijn druk bezig alles te sorteren voor de grote dag. Als u nog overtollig huis raad, kleding, huishoudelijke artikelen of niet meer gebruikt kinderspeelgoed voor het goede doel wilt afstaan, dan komt de rommelmarkt het graag bij u ophalen. Daarvoor rijden elke zater dagmorgen verschillende auto's door Soest. Belt u naar 19871 - 18211 of 19803. In een vijver aan de Gallenkamp Pels- weg werd met muskusrat gevangen. De eigenaar van de vijver slaagde er in het dier bij het verlaten van het wa ter te doden. Het beest verraadde zijn aanwezigheid doordat hij alle waterplanten uit de grond trok. Muskus- en bisamratten zijn de grootste vijand van onze waterwerken. Dijken en dammen worden ondergra ven en de schade die daardoor ver oorzaakt wordt is groot. Niet voor niets looft de rijksoverheid beloningen uit voor degenen die een muskusrat van gen. In de polder werden er vorig jaar 65 gevangen; in de buurt van het cross veldje aan de Koningsweg werd vorig jaar een nest met 22 jongen ontdekt. Auto uit verkeer gehaald Op de Den Blieklaan werd een perso nenauto uit het verkeer genomen. Het voertuig had onberemde achterwielen en ook de handrem functioneerde niet. De 60-jarige bestuurder kreeg een proces-verbaal. Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden 10 11 12 Horizontaal: 1. land in Europa; 7. gedenknaald; 13. tovergodin; 14. lokspijs; 15. mondijzer; 16. onsamenhangend; 17. heilige (afk.); 18. droogvallende plaats bij eb; 19. groot water; 20. fr. lidwoord; 22. projektieplaatje; 24. hemellichaam; 26. bijb. naam; 29. ruzie; 31. pl. aan de Oostzee; 33. van node; 35. kledingstuk; 36. aanvang; 37. de dato (afk.); 38. vruchtennat; 40. alsmede; 41. laatst genoemde (afk.); 42. aanwezig: 43. stofmaat; 45. praatvogel; 46. vreemde munt; 48- van het lopende jaar (lat. afk.); 50. eenvoudig; 52. boom; 54. dans; 56. huisdier; 57. borstharnas; 59. breekbaar; 60. lokspijs; 61. stapel; 63. radon (afk.); 65. vrouwelijke titel (afk.); 66. kledingstuk; 67. ambtshalve (lat. afk.); 68. kraan; 70. bijwoord; 72. snavel; 73. nieuw (in samenstellingen); 74. militaire rang; 75. de voet met kracht neerstoten. Vérticaal: 1. de verwijdering tussen twee punten; 2. visgerei; 3. lidwoord; 4. advies; 5. communicatiemiddel; 6. spil; 7. rivier in Rusland8. rund; 9. voedsel; 10. ter herinnering (afk.); 11. goeierd; 12. wapen; 21. rustplaats; 23. persbureau (afk.); 24. lust; 25. keg; 27. bieding; 28. plant; 30. draak; 31. elasticiteit; 32. kreet; 34. beeld aan een drogisterij; 36. zuivelprodukt; 39. voor; 40. gewicht; 43. grassoort; 44. paleis bij Apeldoorn; 45. verlaagde toon; 47. voordeel; 48. Friese jongensnaam; 49. getekende mop; 51. mandje; 52. bijwoord; 53. vochtig; 55. maand; 57. stukje karton; 58. soort garen; 60. godheid; 62. één der Nederl. Antillen; 64. naar aanleiding van (afk.); 67. herkauwer; 69. per expresse (afk.); 71. pers. vnw.; 72. vervoerbedrijf (afk.); 73. normaalpeil (afk.). du '82, !SN '22, '93 ti !ad 69 'z** '2,9 'abu *9 BqBS '29 !s9jy '09 Uaftes '8Q '.iJRBJf '£g !iaui gg :jbu 'eg :snp gg !uaq xg Iuoojjbo '6* !aqy '8* Unu :saq g* :ooq-ff ojJBdsa Sf 'suo 0f 'cud '68 .'Jajoq '9g UodvS fg '.tfS ZS ig .'jojsuouj og 'sq '82 :poq iz '.Sim qz 'uiz fz 'dtlV '82 !paq '12 tSuBMaiq zi Mns xi !uii '01 luaja *6 :uozjq '8 :qo '2, :sb 9 :oipbj g :pbbj f :ap -g :jau z :pubjsjb x rjBBaiijaA ■uaduiBjs gi tajsaaAo -fi iaau g 1 '.qau ZL !Saa oz :dBj '89 'Z9 :sbC 99 !Rap -99 :uj gg !sb) 19 :sbb 09 '.jaai '6S ISB-mif iq !saod -gg iBquiru ^g :uap 'gg Uaqos 09 'ov '8* !uas '9* :oaq g* !ia g* ijuasaad zf '9i if ïqoo 0* :dBS '88 ÏPP '2,8 !ux3aq -gg :uod gg ISipou 'gg .'bSih '18 Iiquiuo '62 !iaqv '92 !uoz fz !u?P '22 '02 '61 IpBM '8T Us 11 :piui '91 !nq gx '.sbb fi iaaj gx ïqsqaqo 1 iBJJopuy x :ibbjuozijoh 8 aaZZfldOHOOAiSiaHH ONISSOldO praktische tips voor fotografen in de vorm van een foto-drieluik Waarom zijn mensen zo op hun foto's gesteld? Het antwoord op de- w'ze vraag is niet zo moeilijk te geven; mensen houden van hun foto's omdat ze een stukje weergeven van hun eigen leven. Een kqnnis van ons bracht dat onlangs op duidelijke wijze in beeld. Toen we bij haar op be zoek waren ontdekten we op een tafeltje twee boeken: een mooi in kleu ren uitgevoerd kijkboek over katten. Daaronder lag een foto-album vol zelfgemaakte poezenfoto's. Toen we over beide boeken een gesprek be gonnen, zei deze kennis: „Weetje wat nou zo gek is? Dat mooie poezen- boek is schitterend, er staan juweeltjes van foto's in. Maar dat album met mijn foto's vind ik stukken mooier omdat het allemaal foto's zijn van onze eigen poes". Poezenfoto's... wie van katten houdt kan er niet ge noeg van hebben. De poes. lijkt voor buitenstaanders vaak een wat saai beest, maar voor de eigen baas kan dit mini-roofdier een bron van ontspanning zijn en is het een van de gezellige elementen in huis. Voor men sen, die bovendien graag fotograferen zorgt de poes voor veel inspiratie. En zelfs mensen, die geen poes in eigen huis hebben, kunnen er hun camera op richten, want er wonen heel wat katten om ons heen. Drie grondregels voor wie mooie poezenfoto's wil ma ken. De eerste is: maak geen „luchtfoto's" maar duik, als dat nodig is, met de camera naar de grond om poes lief van ooghoogte in beeld te brengen. Tweede tip: zorg voor een contrasterende achtergrond en/of voor een gunstige lichtval. En tenslotte; ga eens bewust op foto-safari in poezenland en ontdek, dat de mooiste poezenfoto's door uzelf worden gemaakt. Katten zijn fotogenieke beesten, maar het allerleukste is toch uw eigen kat.

Soester Courant | 1982 | | pagina 15