w*m Olympia-Parade heren 1 heeft moeite met Harderwijk 2 F0T0SC00P S.O.Soest - jeugdvoetbal Limvio laat Al junioren WZ'49 prijsschieten: 7-0 WZ'49 2 - VVOG 2 3-1 Lijsttrekker RPF/GPV bezochten Soest Volle winst voor jeugdteams The Red Stars" IJzerwarenhandel Hooij er sponsorde het springconcours Eldorado Nationale Sterrenkijkdagen 1982 ZATERDAGVOETBAL Buitenlamp ontvreemd VOLLEYBAL BASKETBAL RUITERSPORT Uitslagen Soester Bowlingbond BOWLING 21 Soester Courant van woensdag 24 maart 1982 21 De competitie van de S.O.Soest A l blijft een spannend verloop houden. Alle koplopers wonnen en in de stand zijn dus geen belangrijke wijzigingen gekomen. Soest A-l ging, zonder Ton Wollsen, die het eerste is gaan verster ken, op bezoek bij Lelystad. Vanaf het eerste fluitsignaal beheerste Soest de wedstrijd. Peter van de Berg tekende na 10 minuten voor het eerst Soest- doelpunt. Na 5 min. werd het 2-0 door 'een kopbal van Vietor Huitema, ont£ staan uit een door Charles Roest geno men vrije trap. Na rust werd Peter Surstedt in het strafschopgebied onderuit gehaald en bij benutte zelf de toegewezen penalty, 3-0 dus. Peter van de Berg bepaalde de eindstand op 4-0 van deze niet op een hoog peil staande wedstrijd. A.s. zater- dag gaat de A-l op bezoek bij Celeri- tudo. Goede resultaten ook bij de overige jeugdploegen. Van de 25 gespeelde wedstrijden werden er 13 gewonnen, 8 verloren en er waren 4 gelijke spelen. De ditslagen waren als volgt: A-Junioren: Lelystad l - Soest 1 o-4 Baarn 2 - Soest 3 0-4 B- Junioren: Soest 1 - Quick 1 Soest 2 - CJVV 1 Cobu Boys 1 - Soest 3 CJ W 2 - Soest 4 Quick 4 - Soest 5 C-Junioren: Soest 1 - SDVB 1 Soest 2 - Hoevelaken l Soest 3- S.O.V.A. 1 A.P. W.C. 3 - Soest 4 Hoevelaken 3 - Soest 5 D-Pupillen: Soest l - Baarn 1 Soest 2 - Roda 2 Soest 3 - Spakenburg 2 Baarn 4 - Soest 4 0-2 1-0 3-0 0-4 2-4 0-6 1-1 2-0 1-4 4-0 1-0 0-2 13-2 0-0 4-10 0-0 3-1 0-1 0-1 Spakenburg 4 - Soest 5 E-Pupillen: Soest 1 - V.V.Z.A. l IJsselm.V. 2 - Soest 2 Hoogland 4 - Soest 3 C.J.V.V. 2 - Soest 4 Soest 5 - IJsselm.V. 5 F-Pupillen: V.V.Z.A. 1 - Soest 1 1-1 Sova 1 - Soest 2 0-3 Soest 3 - Spakenburg 3 0-5 A.s. zaterdag spelen onderstaande ploegen thuis B- Junioren: Soest l - V.V.O.G. l Soest 3 - V.V.Z. '49 2 Soest 4 - K.V.V.A. 4 C-Junioren: Soest 1 - Amersf. Boys 1 Soest 4 - Hoogland 4 Soest 5 - A.P.W.C. 4 D-Pupillen: Soest 2 - Amsvorde 1 Soest 3 - Cobu Boys 1 E-Pupillen: Soest 1 - Hoevelaken 1 Soest 2 - Hoogland 2 F-Pupillen Soest 3 - Baarn 4 Damesvoetbal De Soester dames waren kennelijk geïmponeerd door hun boven aan de ranglijst vertoevende tegenstander Maarssen. In de eerste helft maakten ze er niet veel van en stonden met 5-0 achter. Na een ..donderspeech" van trainer/ coach van Let tapten de dames na rust uit een ander vaatje en hielden de schade - mede dankzij goed keepers werk van Tineke Clarisse - beperkt tot l doelpunt. Eindstand dus 6-0 voor Maarssen. A.s. zondag spelen de S.O.Soest dames wederom thuis en wel om 11.30 uur tegen Laren. Hef is voor de Al junioren van WZ'49 jammer, dat het seizoen bijna ten einde loopt. Koploper APWC heeft nog slechts één punt nodig om zich kam pioen te mogen noemen. WZ zal ongetwijfeld een eervolle tweede plaats weten te behalen. En dat is gezien het vertoonde spel van de laat ste weken zeker verdiend te noemen. De selektie trainer van VVZ, Jan Veer man, krijgt volgend seizoen de be schikking over liefst 10 van de huidige A junioren, stuk voor stuk prima voet ballers. Dat bleek maar weer eens in de partij tegen het uit Baarn af komstige Limvio. Geen enkel moment hebben de gasten iets tegenover de suprematie van VVZ kunnen stellen. Doelpunten van Pieter van de Broek (2 xWillem de Vries (2x), Chiel Stoon (2x en Onno Meinema waren voldoende bewijs van een aantrekke lijke partije voetbal. Het programma voor a.s. zaterdag ziet er als volgt uit WZ 1 - Achterveld Al WZ A2 - Posthoorn Al Soest B3 - VVZ B2 CJW Cl - VVZ Cl WZA C4 - VVZ C2 WZA C6 - VVZ C3 WZ Dl - Hoevelaken Dl Spakenburg D3 - VVZ D2 KWA D4 - WZ D3 WZ El - IJsselmeervogels El WZ E2 - Quick E2 Roda E5 - VVZ E3 KWA F2 - VVZ Fl De reserves van WZ'49 hebben zater dag j.l. een zwaar bevochten over winning behaald op VVOG uit Harder wijk. Nadat de Soestenaren voor de pauze verdiend op een 2-0 voorsprong wisten te komen, kwamen de gasten sterk terug. Het is vooral aan het ui «stekende werk van doelman Ed Koelewijn te danken, dat de beide punten tenslotte toch naar VVZ gingen. Al in de tiende minuut wist Gunther Buxtorff te profiteren van het niet accuraat verdedigen van de zijde van de Harderwijkers. Met een fraai doel punt bracht hij zijn team op een 1-0 vooi"sprong. Nog geen 5 minuten later was hel opnieuw raak. Gunther Bux torff had ditmaal een groot aandeel in de voorbereiding. Na een knappe aktie wist hij de bal voor hét dó'el vah' WOG të 'brengen, waar een vrijstaande-» Erik Tervoert weinig moeite had met het tweede VVZ doelpunt. Na de rust leken de zaken omgedraaid. WOG kwam sterk terug. Men wist zelts op 2-1 te komen, na een grove ver- dedigingsfout van WZ. De periode, die daar op volgde, stelde Ed Koelewijn overduidelijk zijn kandidatuur om op genomen te worden in het eerste elftal van WZ'49. Met enkele schitterende redingen wist Koelewijn te voorkomen,, dat WOG op gelijke hoogte met WZ kwam. Bela Bohus maakte kort voor het laatste fluitsignaal een einde aan alle onzekerheid, door de doelman van WOG met een uitgekiend balletje kansloos te laten: 3-0. Radikaal christelijke politiek spreekt velen in Utrecht aan. De vandaag gehouden verkiezingen voor Provincia le Staten van Utrecht zal dat zeker aantonen. Dat was de overtuiging van de heren Lagerweij en Jonkman, lijst trekkers van de gezamenlijke lijst van RPF/GPV in Utrecht. Die belang stelling was zichtbaar toen dinsdag 16 maart de Openbare Vergadering van RPF/GPV veel belangstellenden trok. Beide lijsttrekkers waren op die avond te gast om de aanwezigen duidelijk te maken waarom zij hun stem op lijst 7 moesten uitbrengen. Twee zetels moe ten zeker gewonnen kunnen worden in Utrecht, misschien zelfs een derde. Zonder hun eigen identiteit te verliezen zijn de Reformatorische Politieke Fe deratie en het Gereformeerd Politiek Verbond samen de verkiezingen inge gaan. Samen, omdat ze één zijn in hun verlangen naar reformatie in Neder land. De voorzitter der vergadering, ds. van Veelen, legde uit wat hij daarmee bedoelde: „Wij verlangen dat ons land, de provincie Utrecht incluis, wordt vernieuwd, met als norm het Woord van God". De heer Lagerweij (RPF), de ietwat verkouden lijsttrekker, begon zijn toe spraak met te vertellen dat hij geen vertrouwen heeft in de RPF. Alleen De Here God is absoluut Getrouw. De RPF daarentegen bestaat uit mensen, die voortdurend correctie en hulp behoe ven. Maar die mensen willen dan ook in afhankelijkheid van God Hem dienen in het bestuurlijk leven van ons land en de provincie. En dat maakt in zekere zin de RPF juist weer zeer betrouw baar. sprak Lagerweij. getuige de toe nemende belangstelling voor de RPF, waar „christenen uit verschillende re formatorische kerken en andere ge loofsgemeenschappen" zich in thuis voelen. Ook de provinciale overheid staat ten dienste van God. en haar bestuurders dienen dan ook te regeren op een ver- anlwoorde wijze. Immers ook ons stukje wereld - de provincie Utrecht - hebben we in bruikleen van God. Legde Lagerweij nadruk op het funda ment en de principiële achtergronden van reformatorische politiek, Ir. Jonk man behandelde daarna de inhoud van het gezamenlijk program. Provin ciale Staten moet zeer aandachtig luisteren naar wat bij de mensen leeft. Dat mag echter niet een verhulling van de besluiteloosheid der bestuurders zijn! De overheid moet óók zelfstandig beslissingen durven nemen, en niet haar gebrek aan bestuurlijke moed bedekken door „Brede Maatschappe lijke Discussies" te ontwerpen. De huidige sfeer van besluiteloosheid heeft helaas anarchie en neo-fascisme ten gevolge. De beloofde decentralisatie - zodat de provincie meer bevoegdheid krijgt - moet nu eindelijk eens. gerealiseerd worden. Het bestuur moet immers zo dicht mogelijk bij de mensen staan. Vanuit de keuze voor kleinschaligheid wil de combinatie RPF/GPV de ko mende jaren óók zorgen dat de gezond heidszorg zo dicht mogelijk bij de mensen staat. Vanuit die invalshoek moet de problematiek van de zieken huizen in Soest en Baarn bekeken worden. De 30.000 handtekeningen moeten daarbij zeer zwaar wegen. Oost-Utrecht is een landschappelijk zeer waardevol gebied met grote na tuurlijke en cultuurhistorische waar de. Het gevaar van rekreatie bedreigt hier het milieu. Daarom moet de schadelijke bijwerking van rekreatie worden tegengegaan door dergelijke gebieden af te sluiten voor gemotori seerd verkeer. Verbetering van de fietspaden is daarom nodig. Tevens moeten grote militaire terreinen als Soesterberg meer open voor rekreatie- ve doeleinden. Alleen een zeer aktief overheidsbeleid kan de huidige werkloosheid bestrij den. Het bedrijfsleven moet sterk ge stimuleerd, ook door de provincie. Zolang de huidige werkloosheid aan houdt moet de werkloze jeugd op vrij willige basis in milieubeheer en sociale dienstverlening kunnen meewerken. Ir. Jonkman eindigde zijn toespraak met de overtuiging van de RPF en het GPV uit te spreken: „Mijn schild ende betrouwen, zijt Gij, o God mijn Heer" Vanuit dat uitgangspunt willen de RPF en het GPV hun taak in Provinciale Staten van Utrecht aanvaarden. Tot eer van God en tot Heil van de naaste. Van een woning aan de Beetzlaan werd een buitenlamp ontvreemd. De lamp hing bij de voordeur. SPORTS Na twee weken geleden als kampioen van de distriktsklasse te zijn gepromo veerd naar de 3e divisie, had het eerste herenteam van Olympia veel moeite om het toch niet zo sterke team van Harderwijk 2 het onderspit te laten delven. Een handicap voor de Soesters bleek vooral de felle tl-verliohting in sporthal De Sijpel te Harderwijk, waardoor de stops in de eerste- en derde set niet bij de enige spelverdeler van OI>mpia terecht kwamen, zodat een erg goed verdedigend Harderwijk weinig moeite had om deze in kracht afgenomen aanvalsgolven te weer staan. In de tweede set werd door Olympia minder slordig gespeeld, kwamen de set-ups beter bij het net en werd meer beweeglijk spel getoond, waardoor de ze set met ruime winst gepakt werd. Setstanden: 15-7, 4-15 en 15-11. Na het verlies van de derde set begon Olympia zich toch zorgen te maken en met subliem spel werden zowel de vierde- en de vijfde set met zeer ruime winst gepakt: 3-15 en 2-15, waardoor het gevaar van het verliezen van een wedstr ijd na een ongeslagen reeks van overwinningen, kon worden afgewend. Dames Delta Lloyd - OI\mpia 1: 3-1 Na de eerste set met 15-4 verloren te hebben, slaagde Olympia 1 erin om de tweede set met 8-15 te winnen. Door deze gelijkmaker werd met vol ver trouwen de derde set aangevangen en door Olympia al snel een 1-8 voor sprong opgebouwd. Toch bleek dit niet voldoende, want deels door de zenu wen, en deels misschien door oner varenheid ging er vervolgens veel mis bij Olympia en via 3-10 en 8-10 slaag de Delta Lloyd erin om de Soester dames met 15-12 de overwinning af te snoepen. De vierde en tevens helaas de laatste set verliep volgens netzèlfde patroon: Olympia begon met een redelijke 5-9 voorsprong, maar door veel persoon lijke foutjes, welke om de beurt door het Olympia-team gemaakt werden, slaagde Delta Lloyd er opnieuw in om via 9-12, de eindoverwinning met 15-12 te behalen. Olympia staat nu op de vierde plaats van onderen, met nog vier wedstrijden voor de boeg en zal alle zeilen bij moeten zetten om degra datie te ontkomen. Harderwijk 2 - 01\ mpia 2: 3-1 Olympia speelde uit tegen Harderwijk en ging zonder punten naar huis. In de eerste set speelden de Soester dames redelijk, maar Harderwijk was beter feü won dan ook met 15-9., In-de tweede- set had Olympia niets meer in te brengen en ging af met 15-4. Prècieé andersom verliep de derde set, waar bij Olympia het spel dikteerde aan een terugvallend Harderwijk. Via 2-10 en 8-13 werd met 8-15 gewonnen. Jammer genoeg kon Olympia deze lijn niet aanhouden in de vierde set, ondermeer omdat het blok niet meer functioneer de, en verloor dan ook met 15-5. Morgenavond om 19.30 uur, zal Olym pia thuis een zeer belangrijke wed strijd gaan spelen, namelijk tegen ASVD en dat gelijk staat met Olympia! t Olympia 8 - Unicornus 4: 3-1 Door een onvoldoende warming-up, kwam de eerste set voor de dames van Olympia niet van de grond en werd verdiend met 3-15 verloren. In de tweede set begon Olympia op toeren te komen en via zeer beweeglijk spel werd de eerste setwinst neergezet: 15-3. De derde set verliep als de voorgaande, waarbij e.en opmerkelijke punt werd gescoord door één van de Soester dames: een door haar ge plaatste aanvalsbal bleef enige sekon- den op de netrand balanceren, om ver volgens toch in de speelhelft van Uni- cornus te ploffen. Uitslag van deze set: 15-12. De vierde en laatste set verliep ook in het voordeel van Olympia en werd met 15-11 gepakt. Heren Vollkei 4 - Olympia 2: 1-3 Doordat de voorgaande wedstrijd erg lang uitliep, moest Olympia genoegen nemen met een korte warming-up, alsmede een korte inslagtijd op een voor haar onwennig speelveld. Door deze gewenningsverschijnselen, was de eerste set al om voordat er bij Olympia sprake kon zijn van een goed functionerend team. Vollkei pakte deze set met 15-11 voordeel. In de tweede set wist Olympia orde op zaken te stellen en won met 8-15. De derde en vierde set waren deels rom melig aan beide zijden en deels aan trekkelijk volleybal. Wat Vollkei ech ter opbrak, was de taktische verde diging van Olympia, waardoor er wei nig gescoord kon worden en Olympia beide sets met een verdiende overwin ning kon bekronen9-15 en 9-15. Met nog 3 punten in 4 wedstrijden, kan Olympia zich nog plaatsen voor de promotieklasse. A.s. zaterdag om 15.00 uur, ~zal in De Bunt de wedstrijd Olympia 2 tegen Salvo plaatsvinden. OI> mpia 4 - Lovoc 3: 3-0 In deze thuiswedstrijd van Olympia werd met de gasten de vloer aange veegd. Olympia had slechts 45 minuten nodig om een pover spelend Lovoc weer naar huis te sturen. Setstanden: 15-2, 15-3 en 15-2. BG&SV Olympia 8: 2-2 Het 8e herenteam blijft vriend en vijand verrassen, door in 't hol van de leeuw. De Trits in Baarn, via gelijkspel één punt in de wacht te slepen. De eerste set werd door BG&SV gemakkelijk met 3-15 gewonnen, door dat Olympia weinig Initiatief toonde en slechts moeizaam op gang kwam. In de tweede set begon Olympia wat meer tegenspel te geven, maar niet voldoende om BG&SV van een 15-9 setwinst af te houden. In de twee laatste sets wist een fanatiek coachen de Han Mulder het Olympia-team zo danig op te zwepen, dat een gelijkspel bedongen kon worden, met setstanden 9-15 en U-15. Jongens (junioren) OI> mpia*Al BG&SV: 3 0 Olympia ging in de eerste set meteen goed van start en middels goed aan- vaiswerk werd een verdiend 15-7 neer gezet. Ook de tweede set werd op die manier verdiend met 15-7 gewonnen. Het sluitstuk van deze wedstrijd en levens van dit seizoen vormde voor Olympia de derde set, welke door schit terende aanvallen in het midden en vloeiende staffels met 15-5 winnend werd afgesloten. Hiermede heelt Olympia zijn tweede kampioen: namens de NeVoBo werd het jongens junioren A 1 team van Olympia, de beker en bloemen over handigd. Dit keer wisten alle zes teams van dé Red Stars jeugd, die binnen de lijnen verschenen, de wedstrijden in hun voordeel te beslissen. Een ander leuk nieuwt je is dat de jongens adspiranten A weer helemaal terug zijn in de race om het kampioenschap, daar de ande re kandidaat voor de titel kostbare punten liet liggen. Wanneer de Red Stars jongens'verder alle wedstrijden weten te winnen, dan zal er alsnog een heslisingswedstrijd gespeeld moeten worden, om uit te maken wie er als eerste eindigt. Twee meisjes teams, t.w. de kadetten ■en de adspiranten, zijn reeds ver- Zëkerd vah de bovenste plaats,- en kunnen a.s. zaterdag het kampioen schap uitbundig gaan vieren na hun laatste kompetitiewedstrijd. Toch waren het niet alleen de „sterke re" teams, die van zich deden spreken, want ook de ploegen, die geen uit zichten meer hebben op het hoogst haalbare, bleven wel degelijk succes vol. En zoals iedere week wel gebeurt, was er andermaal een spannende ont moeting bij, waarin het om één puntje gi"g. Dat de jongens adspiranten B deze wedstrijd zouden winnen: het zag er alles behalve naar uit. Zij speelden namelijk zo rommelig en individualistisch, dat tegenstander BVH gemakkelijk op voorsprong kon komen. Doordat het team uit Hoevelaken in de tweede helft nog weieens vergat te verdedigen, konden de roodwitten langzaam de voorsprong van de Hoeve- lukers overnemen. Geheel verdiend was dit niet, want BVH had het meer gezocht in het samenspel, en dat ont brak er bij Red Stars aan. Niettemin wisten zij de verkregen voorsprong in de laatste drie minuten onder zware druk te behouden, en wonnen ook deze Red Stars-leden hun wedstrijd: 46-45. De meisjes kadetten B moesten ook al tol het laatste moment de adem in houden, alvorens de overwinning een feil was. Opmerkelijk bij deze enthou siaste groep is dat zij iedere keer weer met klein verschil de tegenstanders achter zich weten te laten. Deze keer werd het 23-20, na nog met 17-18 te hebben achter gestaan. Heel wal gemakkelijker ging het af bij de jongens adspiranten A (82-44 tegen Dunekers) en bij de jongste jongens- groep, de yvelpen, (50-27 tegen Dune kers). De meisjes kadetten A zorgden we- .derom voor een -overwinning. Het Amerstoortse Grackerjacks zag toe, hoe de roodwitteh met 82-29 het klasse- verschil duidelijk maakten. uitslagen Jong. welpen-Dunckers 50-27 Jong. adspiranten B-BVH 46-45 Jong. adspir anten A-Dunckers 82-44 Jong. kadetten B-Irene 35-30 Meisjes kadetten B-Irene 23-20 Meisjes kadetten A-Cracker jacks 82-29 Programma 27 maart, sporthal Beukendal. Vier jeugdteams zullen zaterdag in sporthal Beukendal spelen. Hieronder bevinden zich de meisjes adspiranten en de meisjes kadetten, die bij winst de medailles uitgereikt zullen krijgen. A'llereerst zal dat geschieden bij de adspir anten, en direkt daarna zijn de kadetten aan de beurt. De B-meisjes bij de kadetten spelen als enige team een uitwedstrijs. 13.00 uur m. welpen - Top Stars 13.00 uur j. adspiranten - Bourgondië 14.15 uur kampioenswedstrijd m. adspiranten A - Dunekers 15.30 uur kampioenswedstrijd m. kadetten A - Anquilla Kleine fototip in woord en beeld SPELEN MET EEN VORM Duizenden bezoekers passeren jaarlijks dit bruggetje van het museum „De Cruquius", een van de gemalen, waar mee rond het jaar 1850 de Haarlemmermeer werd drooggema len. Maar dan is er een fotograaf, die in die sierlijke ornamenten van de ballustrade, een fotomotief ontdekt. En die foto zo maakt, dat de blik als het ware vanaf de voorkant langs het hek wordt geleid tot waar het om de hoek verdwijnt. Een foto met een boeiende vlakverdeling, dankzij het met veel zorg gekozen opnamestand punt. Eèn van de deelnemers aan de barrage tijdens het springconcours in El Dorado Foto: Herman van Dam In de met prachtige bloemstukken ver sierde binnenmanege van het ruiter sportcentrum Eldorado werden j.l. zondag 21 maart de laatste van de drie competitie-wedstrijden voor paarden verreden. De bloemstukken waren ter beschik king gesteld door bloemenboetiek Mar- jon te Bussum. De juryleden Mej. I. de Vrij uit Am sterdam en de heer P. Bosman uit Kampen beoordeelden de diverse proe ven geheel afzonderlijk, waardoor een optimaal zuiver beeld van de presta ties verkregen werd. De uitslagen van deze derde wedstrijd dag waren als volgt: B1 dressuur: 1. ex equo: Mevr. I. Meesters met Unix; Kyra Labadie met Pastor; J. v.d. Graaf met Sylvester. 4. Kyra Labadie met Ramona. 5. Wendy van Reijn met Silvia. 6. Christiaan de Ruig met Unix. L1 en M 1-handicap dressuur: 1. Jolanda Hutten met Maddy. 2. Mevr. I. Meesters met Pastor. 3. Mevr. I. Meesters met Ramona. 4. Martha Hutten met Maddy. ö^Hester van Reijn met Silvia, 6..MarjonBlank met Sultan. Springen 80 cm. parcours (na barra ge): 1. Conny Brink met Surprise. 2. Bea Huurdeman met Marco. 3. A. van 't Net met Oran. 4. G. van Duinkerken Jr. met Pastor. 5. G. H. Verweij met Tomboy. 6. Hester van Reijn met Silvia. Springen 1 m. parcours (na barrage) 1. Joke van Dormolen met Bramble. 2. G. H. Verweij met Tomboy. 3. Conny Brink met Surprise. 4. A. van 't Net met Oran. 5. G. van Duinkerken Jr. met Pastor. 6. ex equo: Robert Kiih met Merlin en Hester van Reijn met Silvia. De rozetten werden door de bestuurs leden, de heren Detmar en Vos uitge reikt. Na enig cijferwerk konden de uitsla gen van de finale bekend gemaakt worden. Alvorens de prijzen werden uitgereikt bedankte dé voorzitter namens het be stuur alle amazones en ruiters voor hun sportieve deelname. De juryleden Mej. I. de Vrij en de heer P. Bosman ontvingen naast lovende woorden uit zijn handen een aardige attentie. Een bijzonder woord van dank richtte hij aan het adres van de sponsor: IJzerwarenhandel Hooijer, die zulke prachtige bekers beschikbaar had ge steld. Ook mej. Blank van bloemenboetiek Marjon werd niet vergeten. Zij kreeg een boeketje bloemen Verder betrok hij in zijn dankwoord de bedrijfsleider/instrukteur de heer S. Winkler, de ringmeester Harry v.d. Linden, de foyer-hulpen Carolien en Erica en iedereen, die mee had gehol pen om ook déze wedstrijddag te doen slagen. Hierna werden de onderstaande prij zen uitgereikt. B 1 dressuur: 1. Mevr. I. Meesters - standaard. 2. Kyra Labadie - standaard. 3. Kyra Labadie - standaard. 4. Wendy van Reijn - medaille. 5. J. v.d. Graaf - medaille. 6. Caroline van Bloemendaal - medail le. L 1 en NI 1-handicap dressuur: 1. Jolanda Hutten - beker. 2. Martha Hutten - beker. 3. Mevr. I. Meesters - beker. 4. Mevr. I. Meesters - medaille. 5. Hester van Reijn - medaille. 6. J. v.d.*Graaf - medaille. Springen 80 cm. 1. Bea Huurdeman - standaard. 2. G. van Duinkerken Jr. - standaard. 3. Hester van Reijn - standaard. 4. J. Meesters - medaille. 5. Kees Koster - medaille. 6. Remkje Lievers - medaille. Springen 1 m. (gesponsord door de fa. Hooijer). 1. G. van Duinkerken Jr. - beker. 2. G. H. Verweij - beker. 3. J. Meesters - beker. 4. Joke van Dormolen - medaille 5. Robert Küh - medaille. 6. Bea Huurdeman - medaille. Zondag 4 april a.s. worden deze com petitie-wedstrijden afgesloten met de finale voor ponies. Zaterdag en zondag j.l. werden in Zui- lichem de afdelingskampioenschap- pen van de Nederlandse bowlingbond gehouden. 4 Heren en 2 dames werden via de Soester Bowlingbond kampioenschap pen naar Zuiliehem afgevaardigd. De heren wisten zich in het zeer sterk bezette veld helaas niet te plaatsen. De 2 dames brachten het er beter af. Margriet Hornsveld wist zelfs uit 52 deelneemsters door te dringen tot de finale van de laatste 10 en eindigde op een fraaie 8ste plaats. Lies Hui- bers viel met een fraaie 11e plaats juist buiten deze finale. Maandag vroeg Pins Down - Turtles 4-1 High Rollers - De Kroon 3-2 The Flying Balis - Queen's Ladies 4-1 gew. verl. 98 42 82 58 65 75 62 78 58 82 54 86 1. High Rollers 2. De Kroon 3. Pins Down 4. The Flying Balls 5. Turtles 6. Queen's Ladies Laat: Kleuners - PeGe Bar 0-5 Spruit - Strike 3-2 Kapriolen - Duffy 1-4 1. Spruit 921/£-47Vé 2. Strike 84^-50^ 3. PeGe Bar 70-60 4. Kleuners 62-78 5. Kapriolen 55bé - 84bi 6. Duffy 46^-88^ •Dinsdag: Flying Pins - Speedy Rockets 0-5 Rolling Balls - Tryers 5-0 Riad - BHAM 0-5 1. BHAM 51-29 2. Speedy Rockets 44Vé-351/è 3. Tryers 42-38 4. Flying Pins 38-42 5. Rolling Balls 37Vé-42^ Riad 23-57 Een prettige voorbode van de komende lente! Tegelijk met de crocussen tre den ook weer de amateurastronomen in de openbaarheid. Op 26 en 27 maart a.s. vieren we weer de jaarlijkse Ster renkijkdagen. Er Is dan - bij gunstig weer! - volop gelegenheid om zelf door een echte telescoop een aantal hemellichamen van de meest uiteenlopende aard eens van veel dichterbij te bekijken: de Maan, altijd weer een overweldigende aanblik, welke de indruk geeft vanuit een ruimtevaartuig het landschap ga de te slaan. Verder zijn in het zuid oosten de grote planeten Jupiter en Saturnus te zien, terwijl ook Mars goed waarneembaar is. Ook zult U gelegen heid hebben een helderheidsschat ting te maken van een zogenaamde variabele ster, of een positiehoekbe- paling van een dubbelster. Er zijn nog veel meer mogelijkheden tot het doen van waarnemingen, waarover de plaatselijke amateur-astronomen U uitvoerig zullen inlichten. Deze manifestatie zal wederom plaats vinden in de Van der Huchtschool, Valeriaanstraat 167a te Soest dank zij de welwillende medewerking van di recteur W. C. Butzelaar en van het schoolbestuur. Het programma verloopt als volgt: op 26 maart dia-vertoning met uitge breide discussie praktisch waarne men; op 27 maart alleen praktisch waarnemen voor zover het weer goed is. Kom dan dus niet als het weer het waarnemen onmogelijk maakt. Het dia-programma is dit jaar uitge breid met een indrukwekkende dia- klankbeeldserie over alle maanlandin gen van Apollo 11 en 17. Schitterende beelden door de Voyager 2 in 1981 gemaakt. Alle reden dus om in ieder geval, ook bij slecht weer. op 26 maart naar de Van der Huchtschool te komen. Toe gang: vanzelfsprekend vrij! Inlich tingen: tefefoon 02155-14392.

Soester Courant | 1982 | | pagina 21