Vijf pseudo-wethouders gaan aan de slag eer Kamp 58, Amersfoort. Tel. 033-722249 Werkgroep uit raad gaat financiële ombuiging begeleiden dekontaktlens ftestoRint \JGT\ (MTQtk Trouwplannen Gemeenteraadsvergadering Werkloosheid in regio Amersfoort iets gedaald Meningsverschil tussen ouders en bestuur Prot. Chr. Onderwijs CDA/VVD kernwapen motie aangenomen brilmode Nieuwe straatnamen FotografenGilde r 3 vn foto-film-videodY Anto-discriminatie Waar was je nou? BIRKSTRAAT 2 - SOEST - TEL 12874 Ik was even in de Wcmeceüi r Y Jk 3 Soester Courant van woensdag 24 maart 1982 3 HET GAAT VAN MOND TOT MOND DE KOLLEKTIES VAN MAISON DE BONNETER1E EN MODEHUIS MB Ze zijn bij de tijd. De fraaie sortering japonnen, wikkeljasjes, mantelkostuums, deux- piéces en kombinaties is dermate modebewust en chic en draagbaar voor iedere leeftijd. De wereldmerken Tricosa, Bleyle, Debnod, Fink en vele andere geven u garantie van kwaliteit en mode. Alvorens uw garderobe te vernieuwen is het de moeite waard een kijkje bij ons te nemen. Komt u rustig even langs. Slotlaan 130-Zeist -Tel.03404-25734* cLl J3en<utttuJL Nachtegaalstraat 16-18 - Utrecht Telefoon (030)-332242* Peuterspeelzalen vallen buiten extra bezuiniging Do Soester peuterspeelzalen zullen niet hoeven bij te dragen aan een extra bezuinigingsronde, die een gevolg is van een ministeriële korting op het sociaal-cultureel werk. De peuters hebben dat vooral aan mevrouw Blom- mers van de VVD te danken, die zowel in de commissie maatschappelijke dienstverlening als in de vorige week gehouden raadsvergadering voor hen opkwam. In de commissievergadering stelde de grootst mogelijke meerderheid zich achter de opvatting dat de peuterspeel zalen buiten deze extra bezuinigings ronde moeten vallen. Burgemeester en wethouders waren het daar niet mee eens, omdat dan enkele andere instellingen (Jeugdzorg, Kinderboerderij, Jongerencentrum, Muziekonderwijs en Artishock) méér moeten bijdragen. ,,Het is niet recht vaardig", zei wethouder mevrouw Ban vaardig", zei wethouder mevrouw Van Stiphout namens het college en ze meende dat de vijf andere instelling juridisch sterk staan om het besluit aan te vechten. Desondanks ging de raad in overgrote meerderheid (op de wethouders en enkele CDA-raadsleden na) akkoord met het voorstel van mevrouw Blom mers de peuterspeelzalen te vrijwaren van deze extra bezuiniging. Mevrouw Blommers merkte op dat de peuterzalen al volop bezuinigen en deze extra ronde niet kunnen hebben. Met 18 tegen negen stemmen werd het voorstel van het college daarna ver worpen. Financiële werkgroep geformeerd In de werkgroep die de financiële om buigingsoperatie voor de begroting 1983 gaat voorbereiden en begeleiden hebben zitting genomen de raadsle den Bolhuis (CDA), Ebbers (WD), mevrouw Van Gelder (PvdA), Gerth (D'66) en Visser (PS). Gedurende de afwezigheid van de heer Bolhuis (in verband met verblijf in het buitenland) zal mevrouw Greefhorst de vergaderingen van de werkgroep bijwonen. Drie uur en een kwartier is de raad vorige week donderdag bijeen geweest, voornamelijk om nog eens te praten over de belabberde finan ciële situatie. Het CDA speelde deze avond een dominante rol. Voor de buitenstaander niet altijd even duidelijk want wat te zeggen van een motie die de fractie met de WD-leden indiende over de kernwapens? Tot dan toe hadden beide partijen zich altijd tégen dergelijke motie? in gemeenteraden verzet. Dat is, zei men steeds, een zaak van de rijksoverheid. De toenemende ongerustheid onder de inwoners van Soest en naar onze mening óók de toenemende ongerustheid bij de diverse politieke partijen met het oog op de naderende verkiezingen, deden CDA en WD de regering en parlement vragen toch maar vooral in saamhorigheid te volharden om de kernwapens in de wereld wezenlijk terug te dringen. De beide fracties vinden, en daar hebben ze groot gelijk aan, dat door een onverantwoorde vereenvoudiging van de problematiek ,,een niet te effectueren uitspraak van gemeente besturen inzake het kernwapenvrij maken van het grondgebied van de gemeente, het terugdringen van de kernwapens eerder be lemmert dan bevordert. Daar werd nogal het een en ander over gezegd door de Soester raadsfracties, maar het sterkst was de opmer king van de PvdA-er Van den Brakel: ,,Ik dacht, toen ik vanavond hier naar toe reed, dat ik naar de raadsvergadering ging, maar ik ben in een verkiezingsbijeenkomst terecht geko men". Aanleiding voor deze discussie waren twee brieven van respectievelijk de gemeenten Noordwijkerhout en Velsen om daar in de raad aangenomen moties tegen plaatsing van kern wapens te steunen. B. en w. van Soest meenden in alle oprechtheid dat de meerderheid van onze raad, net als alle andere keren, akkoord zou gaan met het voorstel de brieven ,,voor kennisgeving aan te nemen". Het is immers nog steeds een taak van de rijksregering! Dit keer dus niet en van Soest uit een steuntje in de rug van de regering om in samenwerking met de bondgenoten de kernwapens in de wereld wezenlijk terug te dringen. Het zal applaus opleveren in de Ridderzaal en men zal daar gesterkt verder gaan. Groot, lang en ook groots was de CDA-bijdrage aan het debat rond de gemeentelijke finan ciën. Zoiets kan aan niemand beter dan aan de heer Bolhuis overgelaten worden. Het werd een soort gast-college dat aan duide lijkheid niets te wensen overliet maar de tijdgrens wel verre overschreed. Bolhuis rekende ook af met Visser, die ach en wee klaagde over 35 jaar rampzalig CDA/WD- beleid. Bolhuis stemde vorig jaar december als een ling tégen de begroting voor 1982, maar Visser heeft dat in de acht jaar die hij nu al in de raad verblijft, nog niet één keer gedaan "Waar is uw visie: waar zijn uw alternatieven, meneer Visser", vroeg Bolhuis en Visser voelde zich danig in de steek gelaten door zijn idool. Want Visser heeft grote bewondering voor de CDA-er Bolhuis. Terecht overigens. Bolhuis kreeg er door, met een wat tegen sputterende D'66-fractie, dat in Soest nu een soort tweede college van wethouders aan de slag gaat om orde op de financiële zaken te gaan stellen. Dat tweede college draagt de naam werkgroep" en alle fracties zijn er in vertegenwoordigd. Normaal benoemt een nieuw gekozen gemeen teraad uit zijn midden een aantal wethouders die het voortouw nemen voor het te voeren beleid en dat beleid, na goedkeuring door de raad, uitvoeren. In Soest is er nu nog een groep werkzaam, die het voortouw neemt van het financieel beleid, daarover straks voorstellen doet aan de raad, die dan weer opdracht geeft aan het eerste college van b. en w. dat uit te voeren. Mevrouw Allard van D'66 voelde dat goed aan en sputterde daarom ook tegen. En mevrouw Van Gelder van de PvdA stelde gauw even vast dat het éérste college van b. en w. best zijn licht mag laten schijnen over de voorstellen van de werkgroep en dat men daar met gróte belang stelling van zal kennisnemen. Maar meer ook niet, want het is een werkgroep van de raad, die verslag uitbrengt aan de raad. Zo zit dit! Tenslotte had het CDA ook een wat mislukte inbreng bij het vaststellen van het welzijns- plan. De heer Verheus ging min of meer af op opmerkingen van andere fracties in de verga dering van de commissie maatschappelijke dienstverlening. Daar werd door die fracties gezegd dat het programma in andere commis sies niet besproken kon worden, omdat die niet bijeen waren geweest. Maar het lag wel even anders want het welzijnsplan werd mede op verzoek van het CDA in december aangehouden omdat er nog geen duidelijkheid was over de rijksbijdrage voor dit jaar. Voordien was het plan al besproken. Tenslotte sleepte mevrouw Blommers van de WD het voorstel er door dat de peuterspeel zalen dit keer niet het slachtoffer worden van extra bezuinigingen van CRM. Het bedrag dat de peuterzalen minder zouden krijgen, moet nu opgebracht wordt door vijf andere instellingen. Burgemeester en wethou ders vonden dat niet eerlijk, maar in de raad dachten liefst 18 leden (tegen 19) daar toch maar anders over. De peuterspeelzalen doen wat ze kunnen om rond te komen en ze bezuinigingen bij het leven. En mét Blommers vond de meerderheid dat je ze niet extra pakken moet. Wie de jeugd heeft, heeft de toe komst.' De tribune was goed bezet; hier en daar zelfs een aspirant-raadslid, dat over vijf maanden aan moet treden. Toch duurde de vergadering de toeschouwers wat té lang, want op een gegeven moment deed een bezoeker het licht uit. Zoiets mag ook uitgelegd worden als een motie en met het oog op de naderende verkie zingen laat dat gebaar niets aan duidelijkheid te wensen over. P. RESS Tijdelijke aanbieding: Fabrieks nieuwe gewoon papier kopieermachine onder de 5.000, exd. b.tw. en papier In samenwerking met de Lumoprint-organisatie, fantas tische aanbieding vanwege de opening van onze moderne showroom in Soesterberg. Aarzel niet, dit geldt zolang de voorraad strekt. QOQ Van Helsdingen Kantoorefficiency Amersfoortsestraat 11b, Soesterberg. Tel. 03463-2272 Kan dat? Jazeker, en ook nog 10.000 kopieën erbij cadeau. Uw kleurenfoto's in 2 dagen prachtig afgedrukt. BIRKSTRAAT 2 - 3768 HH SOEST TELEFOON 02155-12874 In de maand februari is het aantal werkzoekenden in het gewest Amers foort iets gedaald. Bi j de mannen met 20 tot 3299 en bij de vrouwen met 77 tot 1669. Daardoor is het totaal weer iets onder de 5000 komen te liggen: 4968. Bij de jongeren onder de 23 jaar was de daling zelfs nog wat groter: bij de mannen en afname met 40 tot 1364 en bij de vrouwen een afname met 82 tot 1167. Naar beroepsgroepen zijn er in de bouw 1069 werklozen; in de metaal 571; in de handel 866 (359 mannen en 407 vrouwen); administratie 1016 (427 mannen en 589 vrouwen); onderwijs 251 (130 mannen en 121 vrouwen); medisch personeel 358 (71 mannen en 287 vrouwenhuishoudelijk 154 en on- 4 geschoold 1295 (963 mannen en 332 vrouwen). De vraag naar personeel bleef gelijk: 219. Het werkloosheidspercentage bij de mannen is nu 6,9; provincie 7,2 en rijk 10,8; bij de vrouwen in het gewest Amersfoort li,8; provincie 9,6 en rijk 12,6. Amersfoort telt 2657 werkzoekenden; Baarn 486; Bunschoten 277; Eemnes 130; Leusden 346; Soest 911 (597 man nen en 314 vrouwen) en Woudenberg 159. Evaluatie 1 huisvuilin zameling In de openbare vergadering van de commissie openbare werken van maandag 29 maart, wordt met de commissieleden gesproken over de re sultaten en bevindingen van de nieuwe, sinds 1 januari van kracht zijnde, huis- vuilophaalmethode. De vergadering wordt in het gebouw van gemeentewerken gehouden. Ze is openbaar en begint om 16.30 uur. Onlangs heeft het bestuur van de Vereniging voor Protestants Christe lijk Onderwijs in Soest [dat 7 basis scholen en 7 kleuterscholen in stand houdt] het ministerie van CRM laten weten dat het ernstige bezwaren heeft tegen onderdelen van het voorontwerp van de „wet gelijke behandeling". Het benoemen van homoseksuele en onge huwd samenwonende leerkrachten vindt het bestuur onaanvaardbaar op grond van de bijbel. Een^ twintigtal leden hebben hierover met een delegatie van het bestuur gesproken. Zij hebben het bestuur gevraagd de brief in te trekken. Het bestuur heeft inmiddels besloten zijn standpunt te handhaven. Daarom heeft de groep leden op 20 maart een brief naar het ministerie van CRM gestuurd met de volgende inhoud (na een korte inleiding): „Ondergetekenden, leden van de ver eniging, delen u mede dat zij het stand punt van het bestuur niet delen. Wij hebben geen bezwaar tegen de benoe ming van homoseksuele of ongehuwd samenwonende leerkrachten. Wij zijn van mening dat ook in het onderwijs zelf aan de orde moet komen dat diskriminatie op grond van seksuele geaardheid of huwelijkse staat of ge zinsverantwoordelijkheid wordt afge wezen". De groep leden blijft streven naar overleg met. het bestuur over deze zaak. Bovendien vindt zij een grondige diskussie tussen alle leden van de vereniging over de toekomstige koers van de vereniging onontbeerlijk. De vijf raadsfracties zullen in de werk groep vertegenwoordigd zijn die op voorstel van het CDA de financiële om buigingsoperatie gaat voorbereiden en begeleiden. D'66 wilde aanvankelijk niet meewerken, maar aan het slot van de discussie stelde mevrouw Al lard dat haar fractie de raad niet wilde frustreren en besloot zij alsnog mee te doen. De discussie werd gehouden naar aanleiding van de zogenaamde 'voor jaarsnota', waarin het college alle nieuwe financiële tegenvallers ver werkte. Het gaat daarbij om een ver wacht tekort van uiteindelijk 1,4 mil joen voor de begroting van 1983. Dat te kort werd door mevrouw Van Gelder (PvdA) nog aan de optimistische kant gekwalificeerd. Zij zei dat er di- rict al rekening gehouden diende te worden met nog grotere tekorten en dat daarom de grootst mogelijke be zuinigingen doorgevoerd moeten wor den. "Daar is beleid voor nodig", zei ze, "met een taakgerichte aanpak". Aan de werkgroep wilde ze, ondanks wat bedenkingen, wel meewerken. De be denkingen betroffen de taakom schrijving, die naar haar mening dui delijker moest zijn. Ook de heer Eb bers (VVD) zegde medewerking aan de werkgroep toe. Hij stelde dat de groep wegen aan moet geven om het tekort voor 1983 terug te dringen en ook het te verwachten tekort van 2 miljoen op de begroting voor 1982 zo mogelijk op te vangen. "We moeten", zei de heer Ebbers, "niet óp maar ónder de nullijn gaan zitten. We moeten streven naar een hoger dekkingspercentage voor dienst verlening", aldus Ebbers. Ook hij vond dat er zonder beleids plan niet gewerkt kan worden en Eb bers merkte tenslotte op dat de werk groep in beslotenheid diende te ver gaderen. Mevrouw Allard (D'66) voelde aan vankelijk niets voor de werkgroep. Zij zei na alle waarschuwingen die haar fractie in de afgelopen jaren ten aan zien van het financiële beleid gegeven had, op een andere aanpak gerekend te hebben. "Alle kosten zonder uitzonde ring, zijn als het er op aankomt, va riabel. Je dient alleen te weten wat je wilt bezuinigen", aldus mevrouw Al lard. Naar haar mening moet er ge faseerd gewerkt worden tot het even wicht tussen inkomsten en uitgaven is bereikt. De door het college voorge stelde aanpak, noemde zij volstrekt on voldoende. De werkgroep, zoals door het CDA voorgesteld (lijkt wel aardig, maar heeft gevaarlijke kanten") wees zij af omdat er geeh beleid aan ten grondslag ligt. "Het college dient het beleid voor te bereiden. Deze taak mag en kan niet overgedragen worden aan een groep goedwillenden", aldus me vrouw Allard. Jan Visser (P.S.) ze geen moment te hebben hoeven na te denken om aan de werkgroep zoals door het CDA voorgesteld, medewer king te verlenen. Hij had geen goed woord over voor 35 jaar CDA/VVD poli tiek die Soest een rampzalige finan ciële situatie opleverde. Visser stelde ook vast dat van het een half jaar ge leden aangekondigde evenwichtige be leid, nog steeds niets terecht gekomen is en dat de gedegen weloverwogen aanpak nog steeds ontbreekt. Het rapport van de in de stellen werk groep wilde Visser vóór 2 juni gepu bliceerd zien "om de Soester burgers straks een gemeenteraad te laten kiezen, die opgezadeld wordt met be zuinigingen die hardop gezegd moeten durven worden", aldus Visser. Bolhuis (CDA), geestelijke vader van de werk groep, zette daarna in een zeer uit voerig betoog uiteen wat de bedoeling van zijn fractie is: het tekort terug dringen door vermindering van de uit gaven. Hij stelde voor de door b. en w. geschreven (voorjaars)nota voor ver dere bespreking mee te geven aan de werkgroep. "We moeten niet gebonden zijn (zoals het college dat wil) aan een werkmethode. Dat kan alleen als die methode tot het gewenste resul taat leidt", aldus Bolhuis. Hij zei geen behoefte te hebben aan een lijst met niet te vervullen wensen, maar wel aan een lijst met de financiële moge lijkheden voor de komende jaren. In dat verband pleitte Bolhuis voor een flexibele meerjarenbegroting. "We mogen de planning niet meer los maken, zoals in de voorbije jaren, van de financiering". Hij vroeg D'66 toch maar tot de werkgroep toe te treden. Mevrouw Van Gelder (PvdA) had haar deelname afhankelijk gesteld van de medewerking van alle fracties. En ook Visser drong er bij D'66 op aan mee te doen. "Ik zie er niet zoveel in om alleen met het CDA en de VVD aan de slag te gaan", aldus Visser. De werk groep werd uiteindelijk ingesteld, na dat de burgemeester, namens het college, er zijn fiat aan gegeven had. Hij stelde wel voor de werkzaamheden van de werkgroep af te ronden vóórdat met de (nieuwe) college-vor ming begonnen wordt. Vergadering Stichtingsraad „De Borg" Morgenavond, donderdag 25 maart, komt de Stichtingsraad van het dorps huis De Borg in het openbaar bijeen. In de Stichtingsraad hebben de gebrui kers zitting. De vergadering begint om 21.30 uur en sluit aan op het gesprek dat het Stichtingsbestuur heeft met de Stichtingsraad. Deze bespreking be gint om 20.00 uur en is niet openbaar. Het doel van dat gesprek is te komen tot een vruchtbaarder samenwerking. Met zeventien stemmen vóór en negen tégen heeft de gemeenteraad vorige week een door de CDA- en WD-fractie ingediende motie over plaatsing van kernwapens aangenomen. De tegen stemmers, de fracties van D'66, PvdA en Progressief Soest vonden de piot ie niet ver genoeg gaan en zij steunden de voorliggende motie van de gemeente raad van Noordwijkerhout. In die mo tie wordt gesteld dat geen medewer king verleend zal worden aan plaatsing van kernwapens op het grondgebied van de gemeente. Burgemeester en wethouders stelden de raad voor de motie van Noordwij kerhout voor kennisgeving aan te ne men, maar Visser van Progressief Soest zei daar niets voor te voelen. Hij zei het eens te zijn met de strekking van die motie dat iedere gemeente moet beginnen met kernwapens van haar eigen grondgebied te weren. Me vrouw Greefhorst (CDA) diende daar op de motie van haar eigen fractie en van de WD in. Daarin wordt gesteld dat, gelet op de toenemende ongerustheid onder de in woners van de gemeente terzake de plaatsing van kernwapens in de wereld en overwegende, dat de beste weg tot terugdringen van de kernwapens thans ligt in een eendrachtige en aktieve, krilisch-solidaire opstelling van de re gering in overleg met de Navo-bond- genoten het belangrijk is alles in het werk te stellen om de kernwapens in de wereld wezenlijk terug te dringen. De motie zegt ook dat door een onver antwoorde vereenvoudiging van de problematiek een niet te effectueren (bewerkstelligen) uitspraak van ge meentebesturen inzake het kern wapenvrij maken van hun grondge bied het begaan van deze weg eerder belemmert dan bevordert. Visser noemde de motie schijnheilig omdat juist de CDA- en WD-fracties in het verleden alle soortgelijke moties hadden verworpen. Hij stelde voor eerst over de motie van Noordwijker hout te stemmen. De heren Kingma (PvdA) en Jonker (D'66) zeiden verbaasd te zijn over de CDA/WD-motie omdat de fracties stelselmatig beweerden dat de hele kernwapendiscussie bij de regering thuishoort. Mevrouw Greefhorst hield de heer Kingma nog voor dat haar motie bijna woordelijk gelijk is aan een motie die ook door de Tweede Kamerfractie van de PvdA is aangenomen, maar dat veranderde het standpunt van de Soes ter PvdA-fractie niet. Mevrouw Van Gelder (PvdA) zei dat het er nu om ging kernwapens van het gemeentelijk grondgebied te weren en de heer Jonker veronderstelde dat de Soester-motie de Staten Generaal wei- nig zal zeggen. Ook mevrouw Tomassen (PS) zei per plex te staan van dit CDA/VVD- initiatief. Er werd gestemd; de motie Noord wijkerhout en de soortgelijke motie van de gemeente Velsen werden met 17 tegen 9 stemmen verworpen. De motie van CDA en WD werd met een gelijke stemuitslag aangenomen. De heer Kingma merkte tenslotte op toch blij te zijn dat het bij de Soester raadsfracties van CDA en WD lang zamerhand begint te dagen. Polycon kontaktlenzen zijn „Z"uurstofdoorlatende harde lenzen die ook nog zacht op het oog aanvoelen. Dat Is nieuw. Tot voor kort waren alleen zachte lenzen gasdoorlatend. Maar niet iedereen is geschikt voor zachte lenzen, of men ziet tegen het veeleisende onderhoud èn de hoge kosten op. Toch wil iedereen graag profiteren van die nieuwe ademende lenzen. Zijn er nog meer voordelen van die nieuwe ,,Z"uurstofdoor- latende Polycon lenzen? Gelukkig wel! 1De lenzen zijn buitengewoon ogenvriendelijk. 2. De lenzen bevatten siliconen en voelen daardoor duidelijk zachter aan dan normale harde lenzen èn laten voldoende zuurstof door. 3. De gewenningstijd is zeer kort. 4. De meeste mensen die Polycon lenzen dragen kunnen zonder problemen lenzen en bril afwisselen en blijven steeds helder zien. 5. Overgevoeligheid tegen licht en hinderlijke reflexen worden door de nieuwe Polycon lenzen bijna altijd opgeheven. 6. Sportbeoefenaars hebben meer baat bij de Polycon lenzen, omdat het materiaal een betere warmte-afgifte heeft. Dat is belangrijk voor de zuurstofbehoefte van het oog. Wie heeft er bijzonder veel voordeel van? ledereen die leeft en werkt in een omgeving waar de lucht droger is dan normaal. Dat is in airconditioned gebouwen zoals kantoren, warenhui zen, ziekenhuizen, banken, supermarkten of gewoon thuis waar de C.V. de lucht droog maakt. Polycon lenzen moeten nat bewaard worden, maar vragen géén duur of gecompliceerd onderhoud. Polycon lenzen geven het comfort van zachte lenzen en het scherpe zien van harde lenzen. Polycon lenzen gaan langer mee dan zachte lenzen. Polycon lenzen kunnen verzekerd worden. Gediplomeerd optometrist - Lid OM. Van Weedestraat 52 - Tel. 15229 Do raad mag in de maand april beslis sen over de invoering van nieuwe straatnamen in de wijk Overhees. Er ligt een voorstel van de straatnaam- commissie om door te gaan met het geven van namen van muziekinstru menten. Dat worden dan: Spinet [een snareninstrument voor het eerst ge bouwd in 1503]; Citer [een snaarspeel tuig] en Klarinet [een houten blaas instrument omstreeks 1690 door Joh. Christoph Denner uit de Franse cha- lumeou ontwikkeld]. Dan wordt voorgesteld de weg vanaf de Koningsweg, die de afsluiting wordt van Overhees II-2 de naam Clemens'- slraat te geven. Ze is genoemd naar Jacobus Clement, die in het Italiaans Clemens Non Papa werd genoemd (niet de paus). Hij is geboren in 1510 in Middelburg en hij overleed in 1558. Clement werd een der bekwaamste contrapuntisten tussen Josquin des Prés en Orlando Di Lasso (Di Lasso straat). Zijn werk omvat vijftien mis sen en 230 motetten, chansons en een Magnificat. Hij is een Vlaams compo nist en de voornaamste vertegenwoor diger der 4e Nederlandse School. Andere nieuwe straatnamen die voor liggen zijn: Verlengde Hooiweg (vanaf de A.P. Hilhorstweg naar de Eem vroeger bekend als ..Dorpshooiweg) Dorpsstreek (de weg vanaf de Borg tot aan de Koningsweg)3e Heeserlaantje (vanaf de Den Blieklaan tot aan de Wieksloterweg langs het pand Den Blieklaan 77); Dolderseweg (de weg langs het spoor Soest-Den Dolder vanaf de Den Blieklaan richting Den Dol der): Monnikenboschweg (de weg vanaf Soestduinen langs de spoorlijn Ulrecht-Amersfoort tot aan de Oud Leusderweg); De Bergjes (de weg over het terrein van de picknickplaats aan de Van Weerden Poelmanweg); De Stompert (de weg vanaf de Van Weerden Poelmanweg naar het hoog ste punt: 57,3 meter) en tenslotte „Hoogte 50" (de verbindingsweg tussen de Amersfoortsestraat en de Kol. van Rooyenweg; Hoogte 50 was vroeger een bekende tramhalte). Voor iedereen, die trouwplannen heeft, hebben wij een bijzonder fraai boek klaarliggen. Maar liefst 52 pagina's boordevol informatie over en rond de Grote Dag. Helemaal gratis, u kunt het zo ophalen. Stap eens binnen, het is beslist de moeite waard. VAN WEEDESTRAAT 17 - SOEST

Soester Courant | 1982 | | pagina 3