Statenleden bezochten ziekenhuis Zonnegloren F WestolVint uon G//GH 50 Jaar geleden in Soest Opheffing ziekenhuisvoorziening vooral voor ouderen funest voor: Openbare commissievergaderingen Spreekrecht publiek Hinderwet Verleende bouwvergunningen Samenwerking met Amersfoort de redding? Denkt u aan: Afvalstoffenverordening Periodiek onderhoud waterleidingnet Kielen vrijetijdskleding foto-f ilm-uideoii~>- 25 Maart 1932 5 Somter Courant van woensdag 34 maart 1982 5 donderdag 25 maart 19.30 uur - gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg: commissie maatschappelijke dienstverlening en volksgezondheid De agenda vermeldt: voorstel tot het verlenen van een bijdrage aan de stichting wijk dienstencentrum Soesterveen; behandeling concept woonruimtereglement, als bedoeld in artikel wijk- 13 lid 1 van de woonruimteverordening Soest 1982. maandag 29 maart -16.30 uur - gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg: commissie openbare werken Op de agenda staat: evaluatie huisvuilinzameling notitie aanleg voetpad Banningstraat Maandag 29 maart -19.30 uur - gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg: commissie onderwijs en jeugdzaken Dinsdag 30 maart -19.30 uur - gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg: commissie ruimtelijke ordening Aan de orde komt: Structuurschema Militaire Terreinen Brief van burgemeester en wethouders d.d. 11 maart 1982 inzake overleg over motorcrossproblemen gemeenten Amersfoort/Zeist/Leusden en Soest. Voorstel met betrekking tot het te voeren winkelbeleid Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor gronden ge legen aan de Van Weedestraat Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zonverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een reparatie- en onderhouds werkplaats annex verkoop motorbrandstoffen op/in het perceel Baten- burgweg 1 te Soesterberg. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet ten behoeve van het uitbreiden van een herstel- en wasinrichting van motorvoertuigen annex verkooppunt van motorbrandstoffen en motorvoertuigen op/in het perceel Beukenlaan 80 te Soest. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een supermarkt op/in het perceel Soesterbergsestraat 4 te Soest. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel l van de Zoneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor het assembleren van hydraulische aandrijfcomponenten en testapparaten op/in het perceel Merelweg 3 te Soest. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit (gebied Overhees). Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor gronden gelegen aan de Dalweg. Woensdag 31 maart -15.30 uur - commissiekamer gemeentehuis: commissie algemene bestuurszaken De agenda vermeldt: begroting regionale brandweer aanwijzing kermisterrein woonruimteverordening woonruimtereglement overleg politie-aangelegenheiden jaarverslag politie behandeling moties Donderdag 1 april -19.30 uur - commissiekamer gemeentewerken, Lange Brinkweg: commissie financiën en grondbedrijf De agenda vermeldt: Concept-begroting 1982 van de geregionaliseerde brandweerorganisa tie Gewest Eemland. Uitnemen van gronden uit het grondbedrijf in verband smet de beëindi ging van de exploitatie van complex 4 "Braamhage". Uitnemen van perceel Wilhelminalaan 6 uit het grondbedrijf i.v.m. de definitieve bestemming van het perceel. Verkoop van industrieterrein aan de Soester bedrijven: G.van Buren, Vorkheftruck Service H.G.Koenen b.v. en Trane Airconditioning b. v. Verkoop perceeltje grond nabij de Van Burenlaan aan de heer A.Rijkhoek Verkoop van een perceeltje grond gelegen tussen de woningen Nieuw- straat 13 en 15a aan de heer T.van Rouwendaal en de heer W.P.Tolboom, ieder voor een deel. Voorstel tot het verlenen van een bijdrage aan de Stichting Wijk( dien sten )centrum Soesterveen. De volledige agenda's en de stukken liggen vanaf heden ter inzage in het INFOrmatiecentrum. 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commis sie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de com missie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduide lijken of aan te vullen. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan liggen ter inzage verzoeken van: Afvalstoffenbedrijf Van Es b.v., Sterrenbergweg 30, Soesterberg om een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning voor de opslag en verwerking van afvalstoffen op het perceel Sterrenbergweg 26-30 te Soesterberg (kad.gem.Soest, sectie E6, nrs. 2622 en 2623). (Dit ver zoek ligt ook in de hulpsecretarie Soesterberg) G.A.Pronk, Birkstraat 112, Soest om een vergunning tot het oprichten en in werking hebben van een agrarisch bedrijf op het perceel Birk straat 112 te Soest (kad.gem.Soest, sectie D, nr. 2747) J.P.M.Ramselaar, Eigendomweg 131, Soest om een vergunning tot het oprichting en in werking hebben van een autc^jeparatieinrichting op het perceel Eigendomweg 131 te Soest (kad.goK.Soest, sectie G, nr. 4714) G.Tak, Eikenlaan 5, Soest om een vergunning tot het oprichten en in werking hebben van een garage-taxibedrijf op het perceel Eikenlaan 5 te Soest (kad.gem.Soest, sectie C, nr. 2382) Autobedrijf Verkerk, Eigendomweg 2a, Soest om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een autoplaatwerkerij, annex- spuiterij op het perceel Eigendomweg 2a te Soest (kad.gem.Soest, secte G, nr.7423) Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schrijftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen ge durende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 24 maart 1982. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aanvrager en de overige aanwezigen. De openbare zit tingen worden gehouden op donderdag 15 april om resp. 09.00, 09,30, 10.00, 10.30 erfll.00 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben ingebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep in stellen, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schrif telijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 23 maart 1982. uitbreiden van een woonhuiz op een terrein gelegen aan het Kerkpad N.Z. 40 (kad.gem.Soest, sectie A, nr. 5-4320). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. Foto: Horman van Dam Leden van provinciale staten in Zon negloren; rechts op de voorgrond gedeputeerde mevrouw mr. C. Venze- laar-de Boer. Verbouwing, verandering, uitbreiding of nieuwbouw van Uw huis of bedrijf? Wij geven U graag alle inlichtingen, adviezen e.d. welke nodig zijn bij zaken als; Vergroting van Uw woonruimte, (her indeling zolder, dakkapel, het uitbreken van muren etc.) »- Aanpassing van woningen t.b.v. gehan dicapten. Uitbreiding of herindeling van Uw kan toor of bedrijfsruimte. Alle tekeningen, aanvraag vergunningen en indien gewenst begeleiding bij al Uw ver bouwingen, uitbreidingen etc. kunnen wij voor U verzorgen. U kunt ons bellen op 02155-14238 en wij zenden U ons gratis informatieblad per omgaande toe. Of stuur een briefkaartje naar ANTWOORDNUMMER 2310. 3760 WB Soest. en U ontvangt ons gratis informatieblad binnen enkele dagen in de bus. Becker Bouwtechnisch buro HEIJMERINK SOEST Beckeringhstraat 60, 3762 EX Soest Tel. 02155-14238 Het advies van gedeputeerde mevrouw mr. C. Venzelaar-de Boer zal het bestuur van de Stichting Maarschalks bos/Zonnegloren zeker niet in de wind slaan. Dat bestuur kreeg maandag morgen tijdens het bezoek van staten leden de raad vooral direct de minister van Volksgezondheid in te seinen dat de samenwerking met de [centrum] ziekenhuizen De Lichtenberg en St. Elisaheth te Amersfoort alleszins rede lijk verloop en dat juist ook van die kant gehoopt wordt op de bouw van een nieuw ziekenhuis op de grens van de gemeenten Baarn en Soest. Of dat ziekenhuis nu 180. 191, 200 of meer bedden moet hebben is ook tijdens het bezoek van de statencommissie voor Volksgezondheid niet goed uit de verf gekomen. Wèl wat de wensen van Baarn en Soest betreft; niet wat de voornemens zijn van de statenleden. Of gedeputeerde Venzelaar nu met haar advies alsnog de zwartepiet aan de minister wil geven, zal de tijd leren. Eind mei zijn wat dat betreft, als provinciale staten een uitspraak heeft gedaan, de kaarten geschud. Groot was de belangstelling voor het bezoek van de statencommissie aan het ziekenhuis Zonnegloren. In het gebouw Rhijnauwen gaven acte de presence de burgemeesters van Baarn en Soest, vergezeld van hun wethou ders (Teeling en Van Stiphout) van volksgezondheid; staf- en bestuursle den van de ziekenhuizen; plaatselijke huisartsen, de kruisverenigingen, ver tegenwoordigers van het welzijns werk en bejaardenwerk, vertegen woordigsters van de Vrouwenraden uit Soest en Baarn en diverse leden van de Stuurgroep. De heer P.F.L.M. Schuurs uit Baarn, coördinator van de stuurgroep te Baarn, heette het gezelschap welkom, waarna de heer G. T. Kleiberg, coördi nator te Soest, alle inmiddels hier wijd en zijd bekende gegevens op een rijtje zette. Achtereenvolgens had hij het over de doelstelling van de stuurgroep (onbe hagen bij de bevolking coördineren), de handtekeningaktie (inmiddels 30156, waaronder liefst 1158 uit Bun schoten; wellicht aanleiding om de bedden-berekeningsfactor onmiddel lijk te wijzigen", zei de heer Kleiberg) het aantal bedden (120 in Maarschalks bos en 150 in Zonnegloren); de spe cialismen in beide ziekenhuizen; de samenwerking van beide ziekenhuizen en de gefuseerde specialistenmaat schappen en specialisten werkzaam in beide ziekenhuizen; het overleg met de ziekenfondsen. De heer Kleiberg ging ook in op het aantal bedden (gevraagd 225, advies 200, ander advies 191, voorlopig stand punt 180, absoluut minimum 200); de gevolgen van de gefaseerde bouw (en kele jaren geen kwaliteit van zorg)de nieuwe bouwlokatie; de vervoers kosten bij het verloren gaan van de eigen ziekenhuisvoorziening (jaar basis ruim 2 miljoen gulden); het daarmee samenhangend arbeidsver zuim (geschatte kosten zeven ton); de bejaardenzorg (bevolkingsopbouw bo ven 65 jaar: Baarn 13,7% - Soest 12% - Nederland 11%)de betrokkenheid van de stichting welzijnswerk ouderen, de kruisverenigingen en de huisartsen en tenslotte de werkgelegenheid (nu 569 arbeidsplaatsen, straks onbekend). De heer Kleiberg besloot met de hoop uil te spreken dat zijn uiteenzetting de Het opdoeken vkri een ziekenhuisvoorziening zal vooral de be jaarde inwoners van Soest en Baarn treffen. Het ouder worden gaat bij velen gepaard met ongemakken en een frequenter be zoek aan de huisarts is daar soms het gevolg van. Ook doorver wijzing naar specialisten komt op wat oudere leeftijd nog eens voor Ouderen zijn dan dikwijls aangewezen op hulp van der den, die het brengen, (wachten) en halen voor hun reke ning nemen. Dat is in Soest en Baarn op dit moment allemaal nog vrij eenvoudig te regelen, maar hoe moet dat als men straks aangewezen zou zijn op Amersfoortse- of Hilversumse zieken huizen. Hopeloos! Iemand die goed over dergelijke pro blemen kan meepraten is mevrouw E. E. Vischer, directrice van het be jaardencentrum Molenschot. Volgens haar worden de bejaarden keer op keer .gepakt". De bezuinigingen treffen juist deze groep, die na een leven van hard werken, eindelijk hopen wat rust te krijgen. De overheid laat hen in de steek; wetens en willens en ondanks alle mooie kreten in partij-program ma's. Want het zijn de aan de weg timmerende politieke figuren die het beleid bepalen en door hun partij genoten laten uitvoeren. ,,Het zo lang mogelijk zelfstandig laten wonen van bejaarden is een goed uit gangspunt", vindt mevrouw Vischer. ,,Als gevolg daarvan zijn de toelatings normen voor bejaardencentra ver zwaard, met als consequentie dat al leen meer hulpbehoevende bejaarden in de centra mogen worden toegela ten". Tot zover kan men daar nog mee akkoord gaan, mits de directie van die tehuizen voorzieningen mogen treffen en maatregelen mogen nemen om deze bewoners op te vangen. ,,Het tegendeel is echter waar. Er zouden naast het huishoudelijke perso neel ook verpleegkundigen aangetrok ken moeten kunnen worden; zieken verzorgenden die door hun opleiding oog hebben voor de lichamelijke toe stand van de bejaarden", aldus me vrouw Vischer. Maar niet alleen dat is door overheids beleid niet mogelijk, ook de zogenaam de verzorgingsbedden moeten worden ingeleverd. Braamhage, Groot-Engen- daal en Mariënburg hebben daf al ondervonden. Worden bejaardencentra-bewoners ziek dan volgt al vlug opname in een ziekenhuis en mogen ze het zieken huis verlaten dan is dikwijls toch nog extra verzorging (door deskundig personeel) nodig. De Vei-pleeghuisvoorzieningen in deze regio zijn minimaal; er zijn weinig doorstromingsmogelijkheden en (tij delijke) plaatsing na een verblijf in een ziekenhuis, geeft problemen. Het gevolg daarvan is dan weer dat oudere patiënten langer in een zieken huis verblijven dan strikt nodig is. En juist een verblijf in een ziekenhuis geeft wat het bezoek betreft, als een ziekenhuis buiten de woonplaats is ge vestigd, moeilijkheden. openbare bekendmaking) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat met ingang van heden gedurende drie maanden voor een ieder op de secretarie der gemeente, Steenhoffstraat 2, alhier, ter lezing is nedergelegd: de "Afvalstoffen- verordening Gemeente Soest", zoals deze op 19 november 1981 door de gemeenteraad is vastgesteld. Deze verordening treedt in werking op de derde dag na die van haar afkondiging. Het Waterleidingbedrijf Midden Nederland zal in de periode van 28 maart t/m medio mei overgaan tot het reinigen van een gedeelte van het water leidingnet in de gemeente Soest. Deze werkzaamheden zullen voornamelijk in de avond- en nachturen worden verricht. Als gevolg van deze reiniging is het mogelijk dat, gedurende enkele dagen daarna, zwevende bestanddelen in het leidingwater kunnen voor komen. Hoewel deze bestanddelen niet schadelijk voor de gezondheid zijn, kunnen zij b.v. voor de was, ongerief veroorzaken. Wij verzoeken onze afnemers hiermede, bij het gebruik van het water, rekening te houden. Uw medewerking tijdens deze, voor de instandhouding van een goede watervoorziening noodzakelijke werkzaamheden, zal door ons zeer op prijs worden gesteld. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT* 9a, TELEFOON 02155-22565. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 - 12.30 - 13.30 17.00 UUR Is men van openbaar vervoer afhanke lijk, en dat is het gros van de mensen en zéker de ouderen, dan komt dat bezoek in de knel. Ook het zo lang mogelijk zelfstandig blijven wonen brengt extra zorg met zich mee. Vooreerst zullen de wonin gen aangepast moeten worden ten aanzien van voorzieningen. Maar daarnaast moet de „omgeving" meewerken en daaronder mag dan ook verstaan worden hét open bejaarden- werk en de kruisverenigingen. Toch heeft de overheid het bestaan om ook in deze sectoren te bezuinigen. Subsidie-kranen worden dicht ge draaid; het kruiswerk aan banden gelegd. Het grotere beroep dat de langer zelf standig wonende bejaarde op deze „hulp" moet doen, wordt door de overheid onmogelijk gemaakt. Men kent de zogenaamde aanleuning-wo- ningen. Molenschot, Mariënheuvel en Mariënhorst (bij Mariënburg) en straks ook Groot-Engendaal hebben ,,bel-systemen" voor eerste hulp en o.a. maaltijd-voorzieningen in het service-pakket. De overheid wil de kosten doorberekenen, maar dat ge beurt dan dikwijls door een oneigenlijk gebruik van de bijstandswet. Nog ideaal Dankzij het feit dat zowel Soest en Baarn over een eigen ziekenhuis kun nen beschikken is de zorg voor de bejaarde medemens nog ideaal en vrij optimaal. „Wij hebben", zegt mevrouw Vischer, „een uitstekende samenwerking met het ziekenhuis Zonnegloren. Die sa menwerking heeft ondermeer opge leverd dat Molenschot een wijkpunt is voor de trombosedienst. Onze be woners hoeven niet meer met een taxi (en dikwijls onder begeleiding) naar het ziekenhuis. Wat geeft dat alleen al niet voor kostenbesparng? En is dat straks als we op Amersfoort zijn aangewezen nog mogelijk?" Ook de begeleiding in de laatste levens fase is dankzij een voortreffelijke ver standhouding met de staf van Zonne gloren, optimaal. „Wij kunnen voor allerlei zaken dan terugvallen op het ziekenhuis. Wat bïijft daar van over als hier geen ziekenhuis meer is?", aldus mevrouw Vischer. „Er is een regelmatig contact met het ziekenhuis. Wij weten wie we daar hebben moeten en zij weten wie ze voor zich hebben. In een groot centrum ziekenhuis zijn zowel de patiënt als wij een nummer. Nu vangen we de krappe personeelsbezetting op mede door de goede verstandhouding met het zieken huis. Bezoeken aan de polikliniek kun nen gecombineerd worden. Het spaart kosten en tijd", aldus mevrouw Vischer. Zij is er van overtuigd, dat mocht een ziekenhuisvoorziening hier verdwij nen. de bejaardencentra om uitbrei ding van personeel, zowel kwantitatief als kwalitatief, moeten vragen. „Krijgen we dat niet, dan gaat dat ten koste van de bejaarden. Vooral deze groep inwoners, straks 14% van het totaal uitmakend, zal het extra moei lijk krijgen. En dat kan mede als gevolg van ongecoördineerd werken van de onderscheiden ministeries (CRM, Huisvesting, Volksgezondheid) en onjuiste adviezen van bestuurders, die alléén maar in geld denken en de mens over het hoofd zien", aldus mevrouw Vischer. statenleden in elk geval tot denken aanleiding geeft „ik bedoel tot met ons meedenken". „Mei hef innemen van een voorlopig standpunt bent 11 nog nergens aan gebonden en n kunt in alle ernst rekening houden met de grote zorg die de bewoners van Baarn en Soest nu nog vervult. Laat in deze tijd van vele zekerheden op het gebied van het ziekenhuis niet te lang onzekerheid be staan", aldus de heer Kleiberg. In zijn slotwoord wees de heer Schuurs nog op de emoties die de mogelijke sluiting van de beide ziekenhuis *eb- ben losgeslagen. „We spreken hier over een zo primaire welzijnsvoorzie ning van letterlijk levensbelang voor iedere individuele burger, ongeacht geloof of politieke kleur, dat het idee die voorziening ooit te moeten missen vanzei/sprekend gevoelens van angst en onbehagen oproept", aldus de heer Schuurs. Wat het beslissingsproces betreft zei hij dat het in de huidige tijd niet meer mogeli jk is, zakelijke doeleinden vast te stellen, daarop strukturen en proce dures te bouwen, om dan eerst in een volgende fase te bezien welke sociale consequenties eruit voortvloeien en hoe deze aspecten alsnog kunnen wor den opgelost. „Levende werkelijkheid", aldus de heer Schuurs, „laat zich niet vangen in rekeneenheden en formules, hoe wis kundig juist ook". De vragen om nadere informatie van de statenleden spitsten zich toe op de bereikbaarheid van de nieuwe bouwlo katie met het openbaar vervoer; de akties van tegenstanders; de nieuwe bestemming van het ziekenhuis Maar schalksbos en het aantal bedden. In haar dankwoord sprak gedeputeer de mevrouw Venzelaar haar waarde ring uit voor de aktie en zij concludeer de dat zij het met de aktievoerders eens was voor wat betreft het behoud van de ziekenhuisvoorziening. „Het is ook onze bedoeling die hier te handhaven; wij hebben gekozen voor het drie lokatie-model". Zij betwij felde of een aanvraag voor 200 bedden meer kans zal maken dan een aan vraag voor 180 bedden. Tenslotte drong zij aan zo spoedig mogelijk de minister op de hoogte te stellen van de samenwerking met de Amersfoortse ziekenhuizen. in alle soorten! Korte en lange v.Wfeedestraattl0 tel.12424 Soest Uw kleurenfoto's in 2 dagen prachtig afgedrukt. BIRKSTRAAT 2 - 3768 HH SOEST TELEFOON 02155-12874 Wit-Gele Kruis, afd. Soest Op de j.1. Vrijdag gehouden jaarvergadering van genoemde vereen., waren aanwezig het bestuur, behalve de voorz., de heer Van 't Klooster, die wegens ongesteldheid afwezig was, de geestelijke en medische ad viseur en een groot aantal leden. Bij de opening doet de waarn. voorz. mededeeling van de ongesteldheid van den voorz. memoreert 't vertrek en de verdiensten van den eersten geestel. adviseur den Z.Ew. Heer Mölder en installeert met eenige waardeerende woorden den nieuwbe- noemden geest, adv., den Z.Ew. Heer Pastoor Voss, van wien de ver- eeniging ook veel goeds mag verwachten. Na de lezing der notulen, die geen aanmerkingen ontlokken, volgt het jaarverslag van den secreta- irs, waaruit bleek, dat. het ledental was gestegen van 318 tot 526. De wijkverpleging strekte zich uit over 132 patiënten, met 4091 verpleegda- gen. Aan 140 personen, werden pl.m. 300 artikelen uitgeleend. De kraamverpleging verleende hulp in 22 gevallen, bij enkele dezer werd gratis assistentie verleend. Voor de nieuwe taak der vereen, n.1. „De hulp in de huishouding", werden 2 helpsters aangenomen. Het verslag van den penningmeester sloot met een totaal in uitgaven van pl.m. 2000,-. Het nadeelig saldo van 136,- werd naar het nieuwe jaar overgebracht. De controle-commissie bestaande uit de heeren v.d. Bremer Sr., Van Noesel en Weijts verklaarden alle bescheiden van den penningmeester keurig in orde bevonden te hebben, waarop met dank décharge van den penningmeester volgt. Het aftr. bestuurslid, de heer v. Klooster, wordt bij enkele candidaat- Het aftr. bestuurslid, de heer v. Klooster, wordt bij enkele candi- daalstelling herkozen. Bij de rondvraag informeert de heer Sips naar de oorzaken en het onverhoopt voortduren van de verschijning van een nadeelig saldo. De penningmeester, de heer Mehring, antwoordt, dat posten als: oprichtingskosten a 160,- nooit meer weerkeeren en aanschaffing van magazijn-artikelen a 500,-, niet licht ons budget zoo zullen bezwaren. Dat wil echter niet zeggen, dat stijving van de kas niet zeer gewenscht is. Hoe flinker kas, hoe beter de vereen, haar zorgen op de hem toevertrouwde terreinen kan behartigen. Den heer Grol wordt naar aanleiding van diens vraag geantwoord, dat andersdenken den ook lid kunnen worden en het ook reeds zijn, maar krachtens het reglement het stemrecht missen. De heer Butselaar verklaart evenals vroeger bereid te zijn tot aanwerving van nieuwe leden. Het bestuur zal hem en eventueele andere progagandisten gaarne de gewenschte gegevens verstrekken. Op 'n vraag van den heer van Schalkwijk, om inlichtingen aangaande tegemoetkoming bij ziekenhuisverpl. en operatie worden door Dr. Rupert en den heer Mehring inlichtingen verstrekt en den vrager een exemplaar van statuten en reglement der voor dit doel opgerichte prov. ver. ter hand gesteld. De heer Stellwagen informeert of deze organisatie geen al te bezwarende beperkingen stelt, die toetreding voor ouden van dagen bezwaarlijk maakt. De heeren v. Hall en Werkhoven deponeeren 'n klacht, aangaande de convocatie, die het bestuur belodft 'n volgenden keer te zullen ondervangen. Schaaksiniultaanseance Op initiatief van de Soester Schaakclub iaX a.s. Dinsdag 29 Maart 1932, 's avonds te 8 uur, door den heer Schreuder uu Baarn, een schaaksimultaanseance worden gegeven in Hotel „Ockhuijsen". Iedere schaker of schaakster is welkom. Door den Heer Schreuder zal aan iedere winnaar een schaakwerkje worden uitgereikt. Schakers in de gem. Soest en omgeving, toont Uwe belangsteling eens. Het is een bij uitstek mooie avond. Katholieke Kring Donderdagavond 17 dezer, hield in het Parochiehuis St. Ludgardis, de Zeer Eerw. Heer Pastoor A. G. Smit een lezing voor de leden der Vereeniging de Katholieke Kring, getiteld: Een pelgrimage naar de heilige plaatsen in Palestina in den zomer van 1928. Na een korte inleiding verhaalde de Eerw. spreker in gloedvolle bewoordingen van zijn reis naar het H. Land en van zijn daarbij opgedane indrukken. Belasting-Ophaaldienst Onder verwijzing naar één in dit blad voorkomende advertentie, kunnen wij thans wijzen op de oprichting van een Belasting-Ophaaldienst in onze gemeente. Hoewel dit voor onze gemeente een nieuwigheid is, is het wellicht aan velen bekend, dat dergelijke inrichtingen in andere gemeente reeds eenige jaren zeer goed werken. De bedoeling van dezen dienst is, dat bij de belastingverschuldigden wekelijks een zeker bedrag wordt opgehaald, zoodat door den dienst op tijd de belasting kan worden voldaan. Als we hierbij nog weten, dat deze dienst staat onder leiding van de heeren Nilson, houder van het hulppostkantoor Soesterbergschestraat, Krabbendam, oud-ambtenaar der Posterijen en Boekhoudt, gep. deurwaarder bij de belastingen, dan kunnen wij een en ander wel in goede handen achten. Een gat in den schoorsteen Omstreeks 7.30 Vrijdagavond, kwamen de bewoners van een perceel in de Van Marenstraat te Soesterberg tot de ontdekking, dat een schilderij, dat boven den schoorsteenmantel hing, brandde. Bij nader onderzoek bleek, dat er een gat in den muur was ontstaan door schoor steenbrand. Wandelsport Onze plaatsgenoot J. Grootveld, oud 17 jaar, heeft Zondag de 50 K.M. mede gemarcheerd, uilgeschreven door „Hellas". Om 10 uur vertrok ken uil Utrecht, kwam hij goed en wel om 5.15 uur bij het eindpunt.

Soester Courant | 1982 | | pagina 5