mmmmm Van 't Net Verhuizingen in nieuwe panden aan de Nijverheids weg iiilii Verhuizeneen kwestie van vakkundig inpakken en wegwezen VVV nieuws TbilNINENhjis 13 HfcWKWRSS* üssiiiil Hamza inanc Uitnodiging Feest Donderdag 1 april: Filmhuis: „Hetevangelie van Mattheus" HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Vrijdag 2 april: Tentoonstelling: Hamza Inanc Artisokta Türk tablo ve resim sergisi Zaterdag 3 april: Rockpalast-nacht Sin stiT Courant van woenadau 31 maart 1982 13 Modern verhuizen is nauwelijks nog te vergelijken met de gang van zaken van zo'n twintig, dertig jaar terug. Verhuizers van vroeger waren gezellige sjouwers. Nergens te beroerd voor. Geen vrachtje te zwaar om op de rug te nemen. Geen trap te hoog, geen kelder te diep. Niet dat de verhuizer van vandaag ongezellig zou zijn en tegen hard en lang werken zou opzien. Integendeel. Maar hij kan de problemen vandaag de dag veel gemakkelijker de baas. Niks meer trappen op met een zware kast op je nek. Niks trap af met het ledikant van Opa tussen je in, niks kisten van hout en geen paard en wagen meer over hobbelige keien. Die hotsende transporten van toen waren regelrechte aanslagen op het servies goed, dat uiterst zorgvuldig glas voor glas en pul voor pul in krantepapier werd verpakt, alvorens het de met houtwol gevulde doos inging. De verhuizer van vandaag is een verpakkingsdeskundige, een stuwadoor, die "exact weet wat hij met de ruimte in zijn wagen kan doen, een planner ook. Een transportdeskundi ge van het zuiverste water. Hij weet zich omringd met technische hulpmiddelen: volautomatische verhuisliften, die met gemak tot vijftien, twintig meter hoogte reiken en de zwaarste vracht moeiteloos op etage 8 naar binnen schuiven. De man op de begane grond bedient de knoppen tussen duim en wijsvinger. Het hijsblok is exit voor dagelijks gebruik. Kisten zijn kartonnen vouwdozen geworden. Soest Baarn is net zo min problematisch als Soest - Dakar. Roept U maar... Familiehistorie Verhuizers zijn mensen die alles graag in de familie houden. Dat is niet alleen bij Van 't Net zo; het is een verschijn sel dat bij veel verhuisondernemingen voorkomt. Het is niet duidelijk waarom dat zo is, maar dat het met de manier van werken en de sfeer heeft te maken, is buiten kijf. Verhuizers vormen een hechte club. Ze leven met elkaar mee. Hebben oprecht plezier in eikaars ver halen - want ze maken veel mee onderweg - en hebben vooral hart voor de zaak. Het is hun zaak. Van pa, ma, oom, tante, broer, zus, neef en nicht. Verhuizers zijn zeer familiaal en dat betekent ook dat ze precies weten waar ze mee bezig zijn: ze verhuizen niet zomaar de inhoud van een pand, ze verhuizen een stuk leven. Ze verplaat sen niet alleen stoelen, tafels en bed den. Ze helpen mensen vaak naar de start van een nieuwe episode. Ze wer ken mee aan de realisering van een andere levensfase. Een verhuizing is in de meeste gevallen een groot gebeuren in een mensenleven. Een verhuizer heeft daar begrip voor. Doet zijn werk met toewijding. Altijd. Bodedienst Hoe komt iemand op het idee om verhuizer te worden? Want ooit begin je er toch aan? De familie Van 't Net heeft er een zonneklaar antwoord op. A. van 't Net Sr.: ,,Wij zijn er eigenlijk niet meteen aan begonnen. We namen eerst een aanloopje. Vader was bakker voor de oorlog. De Soesters van toen kennen 'm nog wel. We hadden een winkel op de Julianalaan Maar pa zag daar kennelijk op een gegeven moment geen brood meer in - 't waren ook moeilijke tijden, dat zéker - en nam een bodedienst over. Een bodedienst die tussen Soest en Amersfoort reed. In 1914 was dat. Oorlogstijd meneer, ga maar na. Je moest wat en als je er nu op terugkijkt was het toch ook toen al een waagstuk om als ondernemer te beginnen. Ik weet niet of het iets met zijn oorspronkelijke vak te maken had, maar het adres waar de zaak was gevestigd was aan de bakkersweg. Uiteraard werd er met paard en wagen gewerkt. Een auto leek onbereikbaar. Het zou nog acht jaar duren voordat pa de leidsels ruilde voor het stuurwiel van een sjiek T-Fordje. Maar de eerste auto was er en samen met zijn zoon Jan ging 'ie verder met zijn transporten. Eigenlijk had 'ie graag willen emigre ren. Hij had het al een heel eind voor elkaar, maar toen 't puntje bij 't paaltje kwam wilde ma niet. Die bleek de sterkste en pa bleef in Soest. Hij moest eens kunnen zien nou...". Van 't Net Sr., gezeten in een moderne noten houten kantoorstoel is en blijft de ver persoonlijking van de verhuizer van toen: vastberaden, kort en gezet, sterk, gezellig pratend met ondeugen de glinsteringen in zijn bruine oogjes, die alles zien. A. van 't Net sr., er ont gaat hem niets. Een week op weg naar Lisse De bodedienst zette alles op de wagen. Er werd veel meel gereden. Twee keer per dag naar Amersfoort op en neer voor 10,- per rit. Geen lolletje en geen Het oude bedrijfspand aan de Merel- weg. prijs ook. Vergelijk dat maar eens met 1982. In de jaren twintig betaalde je voor een complete verhuizing van bijvoorbeeld Soest naar Lisse, de totale somma van 60,-. Per paard en wagen waren de heren een week lang onderweg. Ze moesten leeg terug. Tel uit je winst. Gegeten en geslapen werd er in de wagen. Geld voor een hotelletje? Was er niet bij. Onderweg trof je van die uit spanningen aan. Daar stalde je de paarden, maar meer niet. Zo'n ver huizing buiten de dorpsgrenzen was een grote onderneming, die te verge lijken zou zijn met wat nu een tocht naar Sicilië is. En daar ligt men nu bij Van 't Net minder lang wakker van dan van die Lisse-tocht in Grootmoe ders tijd. Van 't Net Sr. denkt met veel respect terug aan pa en zijn broer. ,,Ze wisten wel niet beter, maar ze sjouw den toch maar. Een week weg was lang, en niet iedere verhuizer was tuk op ver weg klussen. Nu wel, kijk naar mijn zoons Jan en Bert die zijn gek op buitenlandse ritten. Een week Europa groter complex gebouwen kon worden neergezet. Niet alleen omdat het ver huizen zelf - ook qua omvang per verhuizing - steeds meer toenam, er kwam alsmaar meer vraag naar wat men vroeger noemde boedelopslag". Gezinnen die tijdelijk naar het buiten land vertrekken, hun huis verhuren voor een poosje, zoeken naar ruimte waar hun huisraad veilig en vakkundig kan worden bewaard. Het is met name de firma Van 't Net geweest, die zeer alert op die snel groeiende behoefte heeft kunnen inspelen. De heer A. van 't Net Jr., die de dagelijkse leiding heeft van het bedrijf: „We zijn vooral de gemeente erg dankbaar, dat wij in aanmerking konden komen voor de grond die een poos geleden op het industrieterrein beschikbaar kwam. Ik heb altijd geroepen dat ze, als we met vakantie waren, de kranten moesten bewaren. Ik ben gek op kranten lezen. in met de volgeladen vijfentwintig tonner, is hun lust en hun leven". Van 't Net Sr. is een rustige beschou wer. Een man die weet wat verhuizen was en is. Ziet de betrekkelijkheden van de modernisatie, ook in zijn be drijf, goed in en houdt de menselijk aspecten scherp in de gaten. Zijn oudste zoon Aart, de derde op rij in het geslacht Van 't Net met die voorletter, lijkt zeker op pa. Hij is wat sneller, wat jachtiger, maar dat kan uit zijn hobby voortvloeien. Van 't Net Jr. is een fervent paardrijder. Bestuurt hij het bedrijf niet, dan galoppeert hij langs de Soester dreven op zijn Oran, een ras-paard dat net zo soepel door zand en bossen stuift als de zeven zware verhuiswagens met of zonder aanhanger over de autobanen van de hele wereld... Van 't Net blijft de paarden trouw, dat is duidelijk. Verhuisbedrijf De jaren twintig kenmerkten zich voor de Van 't Net als vrii rustige jaren. De afstanden waren niet al te groot en er waren meer guldentjes te verdienen met het vervoeren van vracht dan met het verhuizen van gezinnen. In 1922 telde de gemeente Soest slechts 6000 zielen, die redelijk honkvast waren. Het echte verhuizen kwam pas los in 1932. Men begon meer te bouwen en de bevolking zette zich langzaam maar zeker in beweging. Voor een tientje zorgde Van 't Net dat je keurig „over" kon naar een andere woning in het dorp zelf. Van 1920 tot en met 1971 werd vanaf de Nieuwstraat gereden. Daarna vertrok men naar de Merelweg waar men tot eind 1981 bivak heeft gehou den. U vindt er nu de firma Hydro- test, een bedrijf dat gespecialiseerd is in pneumatische apparaten. Nijverheidsweg 20 Een bedrijf dat alles van verhuizen weet, wil zelf ook wel eens wat. De panden aan de Merelweg hebben vele jaren trouwe dienst bewezen. Men keek echter al een paar jaar naar een stuk geschikte grond uit, waarop een A. van 't Net Jr. en A. van 't Net Sr., goedgehumeurde verhuizers die hun vak vejrstaan. Daar ga ik lekker voor zitten en maar uitpluizen, weet je. Nou! Al pluizend stuitte ik in die vakantiekranten op de grond waarop we nu, twee jaar later dit mooie complexje hebben kunnen bouwen. Zijn we reuze trots op alle maal. Erg modern. Het voldoet aan alle eisen, die er vandaag de dag aan een verhuizer worden gesteld. U moet straks beslist even meelopen en de twee grote hallen bekijken waar we de opslag van meubelen hebben georga niseerd. Stofvrij in containers, keurig in straten opgesteld. Temperatuur wordt netjes geregeld. Vind je bijna nergens in de omgeving, zoveel op bergruimte op deze manier". A. van 't Net Jr.een snelle man, in alles. In lopen, in praten, enthousiast, vooruitdenkend. Het prototype van de terecht zou komen. Hij zag zijn vader altijd maar sjouwen met die kisten en maar rijden, weer of geen weer... nee, dat was niks voor Aart Jr. Ook zijn studie wees die richting niet uit. De aard van zijn werk tot en met 1964 had niets te maken met het verhuizen. De heer A. van 't Net Jr. verkocht papier en golfkarton bij de firma Mercurius B.V. en had het goed naar zijn zin. Omdat pa ziek werd en er weinig personeel was werd hem gevraagd de zaak voort te zetten. Een week bedenktijd was nodig. Sa men met de gebroeders Hornsveld „ze zijn er alletwee gelukkig nog en ze komen straks op de receptie, hoor!") stortte de jonge Aart zich in de ver huizerswereld. Fris, onbevangen, barstensvol toekomstideeën.«Eerst een paar jaar lekker indraaien. Alles mee maken, zelf sturen, sjouwen, erva ring opdoen. Zorgen dat jet het vak in je zak had en dan verder kijken, de grens over. Kennis van zaken krij gen over uitvoer, doorvoer, tarieven, internationaal zaken doen. Dat is di recteur Aart prima gelukt. De familie bleef in de buurt. Pa, in de directie, liet zoonlief volkomen de vrije hand. Junior is pa daar erg dankbaar voor. „Nooit heeft, hij me op de vingers gekeken. Hij gaf me van het begin af aan het gevoel dat 'ie me volledig ver trouwde. Ik mocht best een fout ma ken. Nooit moppers. Samen met mijn broers, Jan en Bert die liever sturen dan besturen, maar ze zijn aandeel houders en kijken over mijn schou der mee, hebben we het gerooid, of niet soms? Ziet er toch prima uit..." Het ziet er prima uit. Smoezend in alle ta len, de weg wetend in allerlei soorten papieren, de voorschriften kennend van alle landen waar ,,'t spul" naar toe moet of vandaan moet komen, beweegt A. van 't Net Jr. zich gemakkelijk dag in dag uit tussen mensen en grote vrachtwagens. Vrachtwagens: 7, men sen: 18. Met z'n allen organiseren ze, pakken ze in, laden ze, rijden ze, onderhouden ze. Vakkundig, rustig, zonder ophef. Toekomst De heer A. van 't Net Jr. wil nog wel even kwijt dat hij hoopt dat hij hier op de plek waar Van 't Net nu is geves tigd, vele jaren zal mogen blijven. Als we Van 't Net Jr. vragen wat hij van de toekomst denkt geeft 'ie zonder nadenken antwoord: „Blijven verhui zen natuurlijk. Meegaan met de ont wikkelingen. Letten op goede plannin gen, efficiënt organiseren, mee blijven lopen met het prijsniveau en gewoon manager die aan morgen en aan over morgen tegelijk denkt. Uit het papier A. van 't Net Jr. is geen verhuizer in hart en nieren. We bedoelen: hij werd als jongeling niet zwetend wakker omdat hij zojuist gedroomd had dat hij de grootste, de beste, de snelste verhui zer van de wereld was geworden. Hij heeft er tot vlak voor 1965 nooit aan gedacht dat hij ooit in die sferen mens blijven. Zorgen dat je werk hebt. Voor jezelf en voor je medewerkers. Daar moet iedereen zich voor blijven inzetten. Als de mensen op deze wereld dan maar blijven vinden dat ze af en toe eens ergens anders willen wonen en besluiten dat wij ze daar naar toe moeten brengen, dan denk ik dat we Meubelopslag. In twee ruime hallen, stralen vol stofvrije containers. Een deel van het wagenpark van Van 't Net, Solide vrachtwagens, geschikt voor vervoer van alles, over de hele wereld als het moet. best optimistisch aan dit nieuwe tijd perk hier aan de Nijverheidsweg kun nen beginnen. Wil je nog wat drin ken?" Van 't Net vindt het zo wel genoeg. Hij nodigt ons uit voor een rondgangetje door de „stallen" en wandelt druk gebarend een paar meter voor ons uit. „Ik zal blij zijn als het zaterdag is, dan is die drukte van vrijdag lekker voorbij". Maandag ver huist hij weer gewoon. Vanaf de Nij verheidsweg komt hij tot u. A. van 't Net Zn. b.v. voor vakkundig inpak ken en wegwezen... Op dinsdag 20 april spreekt mevrouw Lokhorst uit de Bilt, voor de Ned. Bond v. Plattelandsvrouwen te Soest, over Polen en Poolse Volksgebruiken. Er zullen ook dia's worden vertoond. Groei en Bloei afd. Soest organiseert weer een Voorjaars-plantenruilbeurs op zaterdagochtend 3 april, om 10.00 uur, Gemeentelijke Kwekerij, Molen straat 157. Bij de ingang van het ter rein kunt u uw plantjes, stekjes, zaai goed etc. inleveren, liefs voorzien van een etiket met naam, kleur en hoogte. Uw inbreng wordt dan zonodig door deskundige handen verder gedeeld of gescheurd en van labels voorzien. U kunt ondertussen rondkijken of er iets van uw gading is. Een prima gelegen heid om het plantensortimént in uw tuin vast uit te breiden. Op woensdag 7 april kunt u PAASVERSIERING ma ken, onder leiding van de heer Bussel. Onder zijn deskundige leiding gaat u aan de slag met verse lentebloemen, steekgroen, oasis en draad om met uw fantasie een bloemrijk stuk voor uw feestelijke Paastafel te maken. U hoeft zelf alleen mee te brengen: een plat bord, 18 a 20 cm. bord, 18 a 20 cm. doorsnee, een draad tangetje en een scherp mesje. Aanmel den: vóór 2 april bij mevr. Aten, tel. 12024 (uitsluitend tussen 17.00 en 18.00 uur). In 't Spant te Bussum is op donderdag 1 april; RITA EN DE VOETREIS NAAR ROME, met Lex Goudsmit en Doris van Ganeghem als eikaars te genspelers. Op woensdag 7 april komt Seth Gaaikema met zijn cabaret-show in de theaterzaal. De Stadsschouwburg te Utrecht, zater dag 3 april HET NATIONALE BAL LET, aanvang 20.00 uur. Woensdag 7- en donderdag 8 april; PASSIESPEL, door de Haagse Comedie, aanvang 20.00 uur. Op 9, 10 en 11 april komt HAROLD EN MAUD, met o.a. Mary Dresselhuys, Huub Stapel en Ina van Faasen. Aanvang 20.00 uur. Maandag 12 april Robert Long en Leen Jonge- waard met TOT HIERTOE (HEEFT DE HEERE ONS GEHOLPEN), aan vang 20.00 uur. In het Muziekcentrum Vredenburg Utrecht is op donderdag 8 april in de grote zaal om 20.15 uur JOHANNES PASSION met het Nederlands Kamer koor, The Amsterdam Baroque Or- chestra. Toegangsprijs 14,50/65 11,50 en CJP 10,-. Kaarten verkrijg baar aan de kassa vanaf zaterdag 3 april van 10 tot 15 uur, tel. reserve ren van 11 tot 15 uur, 030-314544. De Flint in Amersfoort heeft op don derdag 1 april; Toneelgez. IVONNE LEX. aanvang 20.15 uur met „De Me moires van Sarah Bernhardt". Vrijdag 2 april Amsterdams Volkstoneel, met „Suiker" van Hugo Claus, aanvang 20.15 uur. Zaterdag 3 april MUZIEK- VER. JULIANA, uitvoering van jeugd- afd. Bemhard, aanvang 19.45 uur. Zon dag 4 april, KOFFIECONCERT, om 12 uur met Martijn v.d. Hoek en Theo- dora Geraets. Er is ook om 12 uur een kinder-doe-uur, voor kinderen van af 6 jaar. Op woensdagmiddag is er een kindervoorstelling om 20.15 uur, door de groep Weissman met Pom Pom Pom. De dichter JOZEF EIJCKMANS leest voor uit eigen werk vrijdag 16 april, aanvang half negen. Toegangskaarten 4,75 en CJP 2,25 in Theater Appel markt. in het nieuwe ANWB gebouw Juliana- plein 10 te Amersfoort is van 5 t/m 17 april de EYSINK tentoonstelling met o.a. antieke motoren en fietsen. In het Dorpshuis De Borg te Soest is op zondag 4 april een KOFFIECON CERT, aanvang 12 uur, gratis toegang. De kindercrèche is tijdens het concert geopend. Op 1 april is er in het Filmhuis de film „HET EVANGELIE VAN MAT- THEUS"; regie P.P. Pasolini, aan vang 21.00 uur, entree ƒ4,50. Vergeet u bij het bedenken van een Paas-kadootje de SOESTER KADO- BON niet? Te besteden bij bijna alle Soester- en Soesterbergse zaken. klassiek: mollcrusstraat 7 modern: laanstraat 22 2712 BG Baarn tel. 02151-12797 Vanwege het 60-jarig bestaan feest bij'T BINNENHUIS. 7 en 14 april 1982 's morgens om 10 uur onder het genot van een kopje koffie krijgt U alles te horen (en zien) over bedden en matrassen. Gratis toegangskaarten af te halen in de showroom Molleru'sstraat 7, Baarn. k.de boer zoon bv adviseurs voor interieur en binnenhuisarchitektuur svm aftttok Steenhoffstraat 46 telefoon 02155 1 95 77. Regie: Pier PaoloPasolini. Italië 1964 zw/w 140' Deze met lekenacteurs gemaakte film vertelt het verhaal van Jezus vanaf zijn geboorte tot de kruisiging en de wederopstanding. Pasolini volgde daarbij streng de tekst van het Mat theus evangelie, hoewel hij duidelijk accenten legde. Zijn Christus is geen milde Heiland, maar een compromis loze strijder voor de waarheid en de menselijkheid. De film wil een aan het volk behorend Christendom laten zien. HET EVANGELIE VAN MATTHEUS is opgedragen aan Johannes XXIII, de uit het volk voortgekomen paus, die een opening naar links creëerde. De daarna ontstane dialoog tussen Chris tendom en Marxisme slaat wel aan bij Pasolini. Hij de verschoppeling van zowel links als rechts, sprak de tweeduidigheid van de Christusfiguur zo aan. Het is een religieuze film, gemaakt door een ongelovige, die kijkt door de ogen van het gelovige volk. De film werd opgenomen in het kale landschap van Zuid-Italië. De spelers vormen de arme Zuid-Italiaanse bevol king. De moeder van Pasolini vertolkt de rol van Maria. Aanvang: 21.00 uur. Entreef 4.50/CJP f 3.50. Artishock expositie Steenhoffstraat 46 Soest Door bemiddeling van de Turkse on derwijzer in Soest, de heer Oskaya, is het Artishock gelukt in Nederland een Turkse kunstenaar te vinden die in de tejaterzaal van het Artishock- gebouw zijn werk zal exposeren. Van 2 april tot 1 mei stelt Hamza Inan? (52) zijn schitterende olieverf schilderijen en aquarellen ten toon. Hij is kunstschilder van professie, volgde een opleiding in Parijs en stel de al negentien keer zijn werk ten toon in Turkse galeries en musea. Hij vluchtte naar Nederland en werkt nu als onderwijzer in Rotterdam. Vooral zijn Turkse landschappen zijn erg mooi van kleur: krottendorpen tegen de berghellingen even buiten Ankara. De expositie wordt op vrijdagavond 2 april om 21.00 uur geopend door Jan Visser, voorzitter van de Werkgroep „Scholing Vorming" van buiten landse werknemers. In deze werkgroep werken alle poli tieke partijen in Soest, die in de Ge meenteraad zitten, samen met de Stichting „Werkgroep Buitenlandse Werknemers" om Turken en Marok kanen wegwijs te maken in de Soester samenleving. De tentoonstelling is dagelijks gratis te bezichtigen van 2 tot 4 uur, ook in het weekend en ook op Koninginne dag. Artisok Soest civarinda oturan Türk ve Hollandalilarin ilgi gösterecegi düsün- cesi ile bur türk ressami bulmayi ba- sardi. Sergi Artisokun tiyatro salonunda ola- caktir, 2 nisan'la I mayis 1982 tarih- leri arasmda sanat eserleri'ni sergi- leyecek olan Hamza INANC henüz 52 yasinda, ressam mesleki tahsilini PA- RIS'TE tamamladiktan ?onra 19 defa türk galeri ve müzelerinde resimlerini sergileme imkani bulmustur. Halen Rotterdam'da ögretmenlik göre- vini yapan ressam, Ankara civannda daglik kesimlerdeki köylerlerden edin- digi ilhami fir^asi ile anlatir. 2 Nisan cuma günü aksami saat 9,- da serginin a<?ilisiru yapacak olan bay Jan Visser yabanci is^iler egitim ve yardim gurubunun baskarudir. Egitim ve yardim gurubu, Soest'de bütün siyasi partilerin üyelerince olus- turulmustur, bu gurubun amaci Soest' deki Türklerle Marok'anlann bölgeye intibakma yönelik ^alismalar yapar. Sergi 2 Nisandan itibaren her gün saat 14, den 16, ya kadar bedava gezilebilinir. Hafta sonu ve resmi ta- til günleride sergi halka a<?iktir. Op zaterdag 3 april vindt voor de 9e keer de Rockpalast-nacht in de Krü- gerhallen te Essen plaats. Met TV's, monitoren en video brengt men voor het eerst deze „nacht" ook in het Arti- shockgebouw. Tijdens deze happening zullen, wan neer er geen optreden is op de TV, oude video-opnamen van Rockpalast- uitzendingen worden vertoond. We noe men onder meer Roger Chapman en U2. De Rockpalast-nacht vindt om het halfjaar plaats in de Krügerhallen. Het is voor de jongeren in Duitsland een gebeurtenis die men tenminste eenmaal meegemaakt moet hebben. Vanaf de allereerste Rockpalast-nacht werd het ook uitgezonden via de Duit se TV en radio. En pas bij de laatste nacht is het ook op de Nederlandse TV te bewonderen. De groepen die a.s. zaterdag optreden zijn: The Kinks, Van Morrison en Rick James. Aanvang: 21.00 uur. Entree 5,-/CJP 4,-.

Soester Courant | 1982 | | pagina 13