I Geef.. W Kruiswoordpuzzel \1 Kamer van Koophandel naar nieuw gebouw TAXI KLOMP 12984 Steun het Astma fonds. Postgiro55055. FOTO- Financiële problemen voor Dierenbescherming Soest A.s. zaterdag Donateursconcert PVO Soester Accordeonvereniging Animato" gaf concert Huisvuilinzameling verloopt naar wens Koffieconcert in ,,De Borg" Pastoor Buisman 12 -jaar in Soest Automotor uitgebrand Hardleers Winkelier vraagt duizend gulden genoegdoening TEL. Schooltas gestolen Daling gasafname zet door BdèW en Commissieleden tevreden: Soestc r Courant van woensdag 31 maart 198*4 Vim Op donderdag 1 en vrijdag 2 april verhuist de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Eemland van het be kende adres aan de Arnhemseweg naar haar nieuwe kantoor aan het Sta tionsplein 25 in Amersfoort. In verband hiermee is het kantoor op vrijdag 2 april gesloten. Vanaf maandag 5 april kan het pu bliek dan op een meer passende wij ze ten dienste worden gestaan. Reeds jaren werd gezocht naar een be tere huisvesting, omdat het bestaande pand geen uitbreidingsmogelijkheden bood. Uiteindelijk is voor het Stationsplein gekozen niet in de laatste plaats van wege de centrale ligging. Het gebouw met een oppervlakte van ruim 1000 m2 zal zo'n 25 medewer kers herbergen. Vanaf 5 april luidt het volledige adres Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Eemland, Stationsplein 25, 3818 LE Amersfoort. Postbus 336, 3800 AH Aanersfoort. Telefoon: 033-32088. Zaterdag 17 april is het twaalf en een half jaar geleden dat pastoor J. Buis man werd geïnstalleerd als pastoor van de parochie van de H.H. Petrus en Paulus kerk. Zondag 18 april is er van half drie tot vier uur gelegenheid de pastoor in de kerk te komen feliciteren. op het kruispunt Van Weedestraat/ Nassauplantsoen raakte vorige week vrijdagmorgen door sluiting in de be drading, de auto van mevrouw B. in brand. Ze hoorde tijdens het rijden een plof, een zachte tik en daarna viel midden op het kruispunt de motor uit. Toen er rook onder motorkap uitkwam, stapte zij uit. Met een straal doofde de brandweer de vlammen. Het voertuig moest worden weggesleept. Een 37-jarige autobestuurder uit Amersfoort werd op de Beukenlaan aangehouden. Hij bleek niet geheel nuchter te zijn en na blaas- en bloed proef volgde een rijverbod. Er kwam aan het licht dat hij een rij-ontzeg ging heeft tot 1992, dat zijn auto niet verzekerd was en dat hij ook niet in het bezit was van een geldig deel 3 van het kentekenbewijs. Met een brief aan een klant, die hij betrapt had op diefstal van enkele pakjes roomboter, heeft een Soester winkelier gepoogd duizend gulden bin nen te halen. Hij stelde zijn klant voor dat bedrag maar te betalen, anders zou hij de politie inschakelen. De klant deed dat voor hem en de politie heeft de zakenman nu verteld dat zulke zaken anders opgelost behoren te worden. Ook de afdeling Soest van de Neder landse Vereniging tot Bescherming van Dieren ontkomt niet aan de slechte economische tijd. Vorig jaar leverde dat een nadelig saldo van maar liefst 16.406 gulden op. Eén van de oorzaken daarvan was dat de inkomsten van de pensionverlening, het tijdelijk vakantie-onderdak bieden, sterk achterbleven en 3000 gulden min der inbrachten. En dan bleef de op brengst van de jaarlijkse collecte achter. Dat allemaal bij elkaar was aanleiding voor voorzitter C. J. 't Hart om de vijftig bezoekers aan de algemene le denvergadering te vertellen dat het toch wat minder was, vorig jaar. ,,Het werd wel verwacht", zei de heer 't Hart, „maar als 't dan zover is, dan valt dat toch tegen' De vereniging en het bestuur leden bovendien een extra verlies door het overlijden van de heer V. D. Wijnveldt; de man van de Reddingsboei-actie en de kalenderverkoop. Met het bestuur herdacht de verga dering hem enkele ogenblikken in stil te. - Voorzitter 't Hart kon echter ook wat prettige zaken melden^ zoals hét ge reedkomen van het nieuwe poezenhuis en de aan de gang zijnde renovatie van het hondenhuis. Dank bracht de heer 't Hart aan zijn medebestuurders en de plaatselijke politie voor de voortreffelijke samen werking; ,,Ik hoop ook dit jaar weer veel samen te kunnen en mogen doen' In het jaarverslag van het dierentehuis zei mevrouw H. Isings eveneens dat er in het voorbije jaar belangrijke en uiterst noodzakelijke verbeteringen aan het dierenverblijf werden verricht. Er werden vorig jaar 72 zwerfhonden binnengebracht, waarvan er 47 door de eigenaar werden opgehaald. Het aan tal afstandshonden bedroeg 22. Bij de katten lag het allemaal wat ongunstiger. Er werden 73 zwerf katten binnengebracht, waarvan er slechts 10 weer door hun eigenaar werden opgehaald. Het aantal af standskatten bedroeg 48. 27 Honden en 89 katten konden aan een nieuw tehuis geholpen worden. Het sterftecijfer was laag: 6 honden en 13 katten. Met dat al is het aantal eigen dieren gekomen op 15 honden en 25 katten. Het aantal pensionhonden bedroeg in het verslagjaar 276 en het aantal pensionkatten 69. Aan het slot van haar jaaroverzicht bracht mevrouw Isings dank aan haar trouwe medewerksters; ,,Ik zou niet weten wat ik zonder jullie moet beginnen", aldus mevrouw Isings. De jaarvergadering had, zoals te doen gebruikelijk, een bijzonder vlot ver loop. Voorzitter 't Hart nam het leeu wendeel van de agenda voor zijn re kening. Zo vertelde hij dat bij gebrek aan een inspecteur, diens taak wordt waargenomen door de secretaresse van de afdeling, mevrouw A. G. Kok- Staal. Zij kreeg daarvoor een applaus je. De afdeling zal dit jaar weer niet de algemene ledenvergadering van het Hoofdbestuur kunnen bijwonen, omdat juist op die dag het twintigjarig be staan van De Paardenkamp gevierd wordt. En daarmee kwam ook punt tien van de agenda te vervallen. De rondvraag leverde weinig op en zo kon de heer 't Hart de jaarvergade ring al binnen een uur gesloten ver klaren. Daarna vertoonde de heer Vuylsteke, directeur van het landelijk bureau, de film ,,Dag Dieren". Het bestuur van de Muziekvereni ging PVO nodigt haar donateurs uit, tot het bijwonen van haar jaarlijkse Donateursuitvoering, welke gehouden wordt in het Griftland college op za terdag 3 april a.s. aanvang 16.00 uur. Werd normaal een avondvullend pro gramma verzorgd, dit jaar zal de uit voering gekoppeld worden aan een grote Paasbingo die ook op 3 april gehouden word in het PVO gebouw, Rembrandtlaan 9, aanvang 20.00 uur. Dat de Vereniging de Donateurs niet middels een persoonlijke uitnodiging benaderd heeft, maar door dit bericht in de courant, komt door de hoge kos ten verbonden aan druk-en porto-kos ten. Het bestuur en de leden van PVO hopen toch vele donateurs 's mi 's avonds te mogen begroeten. Deze middag en avond zijn tevens be doeld voor iedereen die nader met de muziek, show, enz. kennis wil maken. Diegenen die plannen hebben om een instrument te leren spelen, of reeds een instrumenten bespelen, evenals jon gens en meisjes die meer willen weten van de showgroepen kun nen die middag.en avond een afspraak maken. U kunt daarvoor ook contact opnemen met de heer Jaarsveld, Ereprijsstraat 217 te Soest, tel. 13381 en 18118. Repetitie-avonden zijn Muziek: Maan dag van 19.30 uur tot 21.30 uur. Drumband en show: Dinsdag van 19.00 uur tot 21.00 uur. Vlaggen meisjes enz.Woensdag 15.00 uur tot 18.00 uur. Majorettes: Donderdag 19.00 uur tot 21 00 uur Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Een 17-jarige scholier deed bij de politie aangifte van diefstal van zijn tas met schoolboeken. Hij had de tas op de Ruysdaellaan ,,heel even" tegen een tuinhek gezet; even daarna was ze verdwenen. De gasinkoop in de maand februari bedroeg 8.838.950 m3. Ten opzichte van februari 1981 was dat een daling van 124 procent [1.264.118 m3]. In februari 1981 was de gasinkoop name lijk 10.103.068 m3 en in januari 1980 8.630.562 m3. De gasinkoop dit jaar tot en met fe bruari bedroeg 20.178.180 m2, dat is een daling van 4 procent ten opzichte van de dezelfde periode in 1981 toen de gas inkoop 20.938.258 m3 was. In 1980 was dat in dezelfde periode 21.122.441 m3. Het aantal graaddagen was in februari 1981 8 procent „lager" dan in februari vorig jaar. Het was thans 427 en vorig jaar 464. Eén graaddag is iedere graad celcius die de gemiddelde etmaal tem peratuur van de buitenlucht beneden de stookgraad van 18 graden celcius ligt. Bijvoorbeeld een gemiddelde et- maaltemperatuur van 4 graden celcius geeft 14 graaddagen. Het aantal graad- dagen dit jaar tot en met februari bedroeg 951 en in 1982 947. Het aantal verbruikers steeg verge leken met de maand januari van 13.906 naar 13.908. Het aantal c.a.i.-aan sluitingen steeg vergeleken met de vorige maand van 10.623 naar 10.645. Zaterdag j.l. heeft 'Animato' ter afsluiting van het winterseizoen een reeks van concerten beëindigd met een uitvoering in de aula van 'De Wegwijzer'. Voor een overvolle zaal hebben de liefhebbers van het serieuze accordeon- spel en de familie van de leden een afwisselend programma beluisterd van klassieke, semie klassieke en populaire werken voor accordeonorkest in meerpartijenbezetting. De opzet van deze avond om zowel de aanvangen de leerlingen, alsook de meer gevorderden hun prestaties te laten horen, mag als zeer geslaagd worden beschouwd, gezien de spontane reakties der toehoorders. Het C-orkest met enkele jarige leer lingen van de muziekschool en an dere docenten, hebben onder lei ding van mevrouw B. v. d. Linden uit Baarn 3 nummers laten horen. Hieruit bleek dat zij het spelen in orkestverband al aardig beginnen te beheersen. Vooral het door de diri- gente zelf bewerkte Big Brass Band nummer van David Carr Clover was een origenele vertolking van dat gene dat met eigen inzet mogelijk is met leerlingen. In het B-orkest, dat bestaat uit meergevorderde leerlingen, werd onder leiding van mevr. R. v. d. Bedum getoond dat, hoewel het niveau van het A-orkest nog niet is bereikt, de overgang toch voor de deur staat naar hogere prestaties. Het homogene spel van meerdere partijen kwam vooral tot uitdrukking in de mars Sonnige Fahrt van Waldvogel, terwijl het van origine grappige idee van het do-re-mi uit Sound of Music van Richard Rogers muzikaal goed vertolkt werd. Ria v. d. Bedum, Eveline Hilhorst, Ineke Kok en Aartje Knol, allen leden van het A-orkest, hebben in een nummer Rümanisch, een para- phrase op originele volksmelodieën van Jo Knüman, laten horen, dat een vierpartijenbezetting in een kwartet zeer goede, kwalitatieve mogelijkheden heeft. Zowel de kop als de staart van deze avond werd gevormd door tweemaal drie muziekstukken, gespeeld door het in de verzorgings tehuizen reeds getoonde hoge ni veau van het A-orkest. Nieuw was het Ciribiribin van Pestalozza, dat in de bewerking van W. Boonstra een originele verrassend andere uitvoering van dit nummer is dan het bekende simpel gezongen melo dietje. Aan het A-orkest met zijn solisten, onder leiding van de dirigent, de heer A. Pot uit Leusden, is dan ook duidelijk te horen, dat het hier muzikanten betreft die meer dan tien jaar het accordeonspel in de vrije tijd beoefenen. Het geheel is een geslaagde presen tatie van Animato geweest, wat mag worden afgeleid uit het gescandeerd begeleiden van het publiek van de tot slot gespeelde Animatomars van Rinus v. d. Broek, in de bewerking van A. Pot. Geef lucht Leusden. i praktische tips voor fotografen m de vorm van een foto-drieluik De grote schoonmaak. Een nieuwe jurk. Een weekendje lekker uit- waaien. Dat zijn de eerste gedachten, die bij veel mensen opkomen als je ze vraagt wat voor hen de lente betekent. Er zijn nog veel meer ant woorden mogelijk en één ervan is: fijn in het bos of park gaan wandelen en foto's maken. Want er is van alles in de natuur aan de hand en wie daar van wil genieten, trekt er op uit met de fotocamera in de aanslag om dat nieuwe in de natuur ook mee naar huis te nemen. Dat kunnen zijn de bloemen of de bomen, die op het punt staan uit te komen. Dat kunnen de dieren zijn, die ook dat voorjaar in het hoofd hebben. En een darikbaar fotomotief vormen vooral de jonge dieren, die deze lente zijn geboren. S&eii&Ky De makkelijkste fotomodellen zijn in dit opzicht de schapen met hun lammetjes. Hoewel: er zijn er wel veel, maar ze zijn niet eens zo gemakkelijk in beeld te brengen. Schapenmoeders zijn erg achterdochtig. Maar met zo'n geit aan een ketting is het makkelijker werken. En als u afdrukt net op het moment, dat het beestje naar zijn moeder opkijkt, dan hebt u een ge slaagde plaat. En ook dat veulen met z'n moeder is, ze ker voor wie een bescheiden telelens heeft, een dank baar fotomotief. Moeilijker is zo'n zwanengezin. Je moet er wel het no dige geduld voor hebben en het ook niet te opdringerig doen, want moeder Zwaan is zeker in deze tijd wat agressief. Maar het resultaat is wel die extra moeite waard. Let bij zo'n opname en bijvoorbeeld ook bij die van een eendenfamilie, vooral op de achtergrond. Hoe beter deze contrasteert met de dieren, hoe beter ze uit zullen komen. Dat was het: een paar suggesties om met de camera in de hand te genieten van het jonge le ven in de lente. Zowel het college van burgemeester en wethouders als de leden van de com missie openbare werken zijn tevreden over de manier waarop sinds 1 januari in Soest het huisvuil ingezameld wordt. De aanloopmoeilijkheden zijn over wonnen en in het algemeen bestaat het gevoelen dat de inwoners er thans positief tegenover staan. Door een wat soepeler optreden bij de container standplaatsen aan de Schans en aan de Antonie van Leeuwenhoeklaan (Soesterberg) lijken ook daar de groot ste problemen te zijn opgelost. In de maandag gehouden commissie vergadering deden enkele bewoners van de Veenbesstraat een beroep op wethouder Hoekstra de ophaaldienst op een ander uur van de dag te laten langskomen. Het vroege uur is voor velen een probleem. Ook verzocht men het ophalen van grof huisvuil te regelen als vóór l januari: eenmaal in de maand zonder voorbe richt. Aan het eerste verzoek zal mogelijk voldaan wordenaan het tweede in elk geval niet. Ook de CDA-er Stam stel de voor die ophaaldienst weer in te voeren. ,,al is het maar eens in de drie maanden! Maar de wethouder wees beide verzoe ken af en dan voornamelijk vanwege de kostenbesparing. Onverbiddelijk bleef hij ook ten aan zien van het verzoek van de heer Nuij- ten (Progressief Soest) voortaan in dozen aangeboden huisvuil weer mee te nemen. Nuijten noemde het stukscheuren van dozen, vooral voor ouderen, een pro bleem, maar wethouder Hoekstra bleef bij zijn standpunt dat dozen met vuil, zeker bij regenachtig en vochtig weer, vervuiling in de hand werken. ..Ze scheuren uit elkaar bij het oppak ken", aldus de wethouder die daar voor de steun kreeg van de overige commissieleden Bij het grof huisvuil kunnen overigens wel dozen aangeboden en ook aan de Schans zullen dozen, mits plat ge maakt, worden geaccepteerd. Huisvuil in dozen zal in elk geval geweigerd blijven worden. Wat het grof huisvuil betreft hebben er vanaf l januari tot en met 10 maart 572 telefonische aanmeldingen plaats gevonden. Daarvan zijn er 493 stuks, opgehaald, 14% van het totaal voldeed niet aan de gestelde eisen. Flats Het aanbieden van huisvuil in contai- II ners bij de flats is ten opzichte van 1 het vorig jaar niet veranderd. Toch wil 1 men daar in de toekomst verande- ring in aanbrengen. Er wordt overlegd met de woning bouwvereniging Soest en de bewoners commissie. Het stortkokerbeheer (het opheffen van verstoppingen, het omwisselen van containers en het schoonmaken) is een vrij kostbare zaak en kost 60.000 gulden per jaar. Gebleken is overigens ook dat het ver wachte totaal aanbod in Soest van 220 ton huisvuil per week, niet gehaald wordt. Onder invloed van het weer, de economische situatie en het op zijn retour zijn van de wegwerpmaatschap pij, blijkt dat nu op circa 160 ton per week uit te komen. Voor de toekomst is het verder van belang hoe het provinciaal afvalstof- fenplan er uit gaat zien. Het gemeente lijk plan zal daarop aangepast en afge stemd moeten worden. Dat kan onder meer konsekwenties hebben voor het storten van grof vuil. In het dorpshuis „de Borg" in de wijk Overhees, wordt a.s. zondag, 4 april, een koffieconcert gegeven in de thea terzaal. Uitvoerenden zijn het harpduo Til ia Tieman-van der Laars en Chris Koning. Zij zullen werken ten gehore brengen van Handel, Hinner, de harp- komponisten Grandjany en Salzedo en van de Nederlanders Cor de Groot en Rudolf Karsemeyer. Het duo ontstond in de jaren '70 en geeft regelmatig concerten. Als bijzon derheid kan worden vermeld dat Titia Tieman speelt op de oude, gerestau reerde, harp van Rosa Spier. Titia Tieman studeerde aan het Am sterdams Conservatorium bij Phia Berghout en behaalde daar het orkest en solodiploma. Daarna vervolgde zij haar studie aan het conservatorium te Parijs bij Lily Laskine. Zij was achter eenvolgens verbonden aan het Lim burgs Symfonie Orkest, 15 jaar aan het Radio Symfonie Orkest, 3 jaar vaste medewerkster van de Koninklijke Mili taire Kapel en sedert één jaar aan het Utrechts Symfonie Orkest. Tevens is zij hoofdvaklerares aan de muziek pedagogische akademie te Alkmaar en docent aan de Muziekschool „West Friesland" te Hoorn. Chris Koning, die een leerling is van Edward Witsen- berg, is amateur. Desondanks treedt hij regelmatig op. Het concert begint om 12.00 uur; de toegang is gratis. Voor kleine kinderen is er een crèche. S Horizontaal: 1. drek; 7. pl. in Overijssel; 12. gehoorzaal; 13. godin; 14. da capo (afk.); 16. gaarne; 17. landbouwwerktuig; 18. klaagzang; 19. pl. in Turkije; 20. het romeinse rijk (lat. afk.); 21. gewicht (afk); 22. deel v.d. dag; 24. gewichtje; 26. metaal; 28. pl. in Noord-Holland; 29. gedenknaald; 31. teken van blijschap; 34. mist; 35. stuk hout; 38. de somma van (afk.); 39. onder officier (afk.); 40. maangodin; 42. bedaard; 43. ten laatste (afk.); 44. gebaar; 45. bekende motor races (afk.); 46. rivier in Duitsland; 48. pl. uit de Bijbel; 51. echtgenoot; 52. getalmerk. Verticaal: 1. van deze tijd; 2 kindergroet; 3. delen v.e. ton; 4. stofmaat; 5 woede; 6. deel v.e. bloem; 7. verbond; 8. rund; 9. landbouwwerktuig; 10. vaartuig (afk.); 11. aanzien; 15. godin; 17. dus (lat.); 23. mislukking; 24. naaigerei; 25. edel; 27. soort talksteen; 30. militaire rang; 31. hinderlijk; 32. stand; 33. uitroep; 35. in beweging zijnde vloeistof; 36. windrichting; 37. vaartuig; 41. insekteneter; 42. bepaald hoofdtelwoord; 46. titel (afk.); 47. uitroep; 49. duits pers. vnw. 50. lengtemaat (afk.). 'uiui 09 :np op :eq Lf :uia -g* Juaaa z* :iaaa t* '.JOWOïf 'ie Usoo '98 !uiooj}S '98 '.Btdaoq 88 U^P® 'S8 :3ns«i ie lajsaaAO 08 Uaijo 1Z !iaqou *93 luaieS fz :aaqoa 8S 'o9ja LX !ono gi '.paaSaj n :ss *0T MaipfTS '6 :so '8 :b9ji mL :jaduie}s '9 laSe-i g !ia f !ua3mp '8 :ap z '.ujapoui 'i •jauiuinu *39 IieetuaS 'tg Jtuopg :aqia '9* 'n 'g* *.a}sa3 h- :u '8* UsruaS zf :auaiag '0* :oo es :pe '86 98 tjaAaq *8 iipei 18 rifsiiaqo '6Z uooqas "8Z !pooi 93 lujaoS '*3 luaou 33 :j3 13 :jj 0Z ïaJBMuy 'ei laiSaja '81 :3a :3bbjS 91 !op -fl Isjsi *8I :*in« Zl !jassoq L '.aappoui ijmquoziJOH

Soester Courant | 1982 | | pagina 17