Twee jeugdkampioenen bij The Red Stars Programma Regio motorcross Eemland ook in 1982 Eemvogels komt tekort tegen koploper SMS Dames 1 Olympia-Parade te sterk voor Ceverbo- Orawi Dames SVV-Stam nu al nationaal kampioen (2e divisie) Eerste jeugdteam Shot behaalt kampioenschap MOTORCROSS KORFBAL BASKETBAL VOLLEYBAL Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg VOLLEYBAL TAFELTENNIS HANDBAL 21 Soes Ut Courant van woensdag 31 maart 1982 De afgelopen maanden werd er weer druk vergaderd door de Regio Eem land motorclubs om te komen tot een organisatie van een wedstrijdpro gramma voor 1982. Door het wegvallen van de Baarnse motorclub, die haar ledental in enkele jaren zag teruglopen van 120 naar enkele tientallen, was er een hiaat ontstaan. Jammer dat een vereniging als de BMC Baarn het slachtoffer werd van onvoldoende steun tot het verwer ven van een crossbaan voor de motor sport in de Gemeente Baarn. Zonder terrein kun je immers geen motorsport bedrijven; de leden worden dan elders lid, of stoppen met deze mooie, veel tijd vergende sport. Naast de bestaande verenigingen MSV 76 Amersfoort, JMCC Soest, BCC Bun schoten is nu ook de NCC Nijkerk toe-* getreden om het seizoen 1982 mee te draaien, waardoor de regio wat ruimer gebruik kan maken van de beschikbare accomodaties in de regio en hopelijk niet als in 1981 moet uitwijken naar wedstrijdaccommodaties die te ver verwijderd zijn. Ook in 1982 zullen een 5 tal wedstrijden worden verreden waarbij van de 10 ge reden manches de beste 7 in punten gaan tellen voor het Regio Kampioen schap 1982. Ook zal er na het seizoen weer een feestavond worden gehouden die gezien de opkomst in 1981 in een grotere zaal zal moeten plaatsvinden. Degenen die aan deze kompetitie wil len deelnemen dienen lid te zijn van een van de 4 bovengenoemde vereni gingen en in het bezit te zijn voor 1982 van een trainingspasje KNMV of MON (in verband met de verzekering). Alle leden van deze verenigingen zullen in het eerstvolgende clubblad een aan meldingformulier vinden dat naar het secretariaat dient te worden opge stuurd. Adres: Region Eemland, post bus 4, 3740 AA, Baarn of Laanstraat 34, 3743 BG Baarn, tel. 02154-13308. Gezien de ervaringen van het eerste wedstrijdjaar 1981 hoopt het bestuur van de Regio Eemland een spannend en sportief wedstrijdjaar tegemoet te gaan. Het wedstrijdprogramma ziet er als volgt uit: Zaterdag 15 mei. Soest. Zaterdag 19 mei, Amersfoort. Zaterdag 3 juli, Nijkerk. Zaterdag 18 september, Bunschoten. Zaterdag 2 oktober, Amersfoort. Voor de Eemvogels betekende de hervatting van de veldcompetitie gelijk een zware wedstrijd, want er moest thuis worden aangetreden tegen kop loper SMS. Zeker in de eerste twintig minuten kwam de Eenvogelploeg moeizaam op gang en moesten de spelers en speelsters tot het uiterste gaan. In de tiende minuut had Wim van Rheenen geen moeite met een toegekende strafworp en had de Soester ploeg daarmee op voorsprong gebracht. Helaas stagneerde het aanvalsvak hierna en werd het ook voor de verdediging teveel van het goede en kon SMS langszij komen. stand 2-1. In de tweede helft scoorde allereerst SVMM, waarna Sidney de Jager met een doorloopbal scoorde. Het laatste woord was aan SVMM waardoor de eindstand 4-2 werd. De jeugd De pupillen speelden thuis tegen de pupillen van KVO en verloren met 0-1. Het meisjesteam overkwam hetzelfde in Huizen waar van het meisjesteam van Huizen met 1-0 werd verloren. De a-adspiranten speelden ook thuis en wel tegen de adspiranten van KVO. Zij moesten in KVO dui delijk de meerdere erkennen al kwam men wel met 1-0 voor door een doelpunt van Bert Boom. Het was een korte vreugde, want uiteindelijk won KVO met 1-4. Het programma voor zaterdag 3 april op het veld aan de Staringlaan luidt als volgt: 10.00 u. Eemvogels pup.-Huizen pup. 11.00 u. Eemvogels a-Altius a. 12.30 u. Eemvogels 3-OVVO 4. Nog maar amper was van vak ge wisseld of het was opnieuw vakwis selen omdat SMSD in één minuut tijd tweemaal scoorde en zo op 1-3 kwam. Daarna ging het initiatief naar de Eemvogels. Het middenvak speelde een gedegen partij en ont lastte zo de verdediging. Aanvallend bleef het rendement nog laag al oorde Henk Friebel met een onna volgbaar afstandsschot (2-3) waar mee tegelijk de ruststand werd ge realiseerd. Het eerste wapenfeit in de tweede helft was voor SMS dat opnieuw zijn voorsprong vergrootte. Maar ook nu kwam Eemvogels door een afstandsschot van Wim van Rheenen in de dertiende minuut weer dichtbij: 3-4. In dezelfde minuut struikelde Leedert van den Berg wat onge lukkig tegen de paal en daarvoor gaf de scheidsrechter terecht een strafworp waar SMS dankbaar ge bruik van maakte en 3-5 scoorde. De wedstrijd was beslist toen -in de twintigste en eenentwintigste mi nuut SMS nog tweemaal scoorde en zo uitliep tot 3-7. Henk Friebel bracht Eemvogels nog wel iets dichterbij door in de tweeendertigste minuut te scoren maar het veranderde niets aan de overwinning van SMS. In de slotfase werd het uiteindelijk ook nog 4-8 maar dat gegeven is al leen voor de statistiek want de wed strijd was inmiddels verspeeld. Volgende week woensdag wacht de uitwedstrijd tegen Altius en het moet dan mogelijk zijn punten mee terug te nemen al zal er dan aanval lend meer precisie in het spel moeten komen. SVMM 2-Eemvogels 3 4-2 Het derde team moest naar Maarn om te spelen tegen SVMM. Het kon in de beginfase nog goed meekomen al keek men steeds tegen een achter stand aan. SVMM opende de score maar Hans Wiggermans bracht de ploegen met een afstandsschot weer op gelijke hoogte. Vlak voor rust. werd dit weer ongedaan gemaakt door een treffer van SVMM: rust- Trimbaan-discussie uitgesteld Omdat alle benodigde gegevens voor een zinvol gesprek over het al dan niet laten voortbestaan van de trimbanen, niet beschikbaar waren is de discus sie in de vergadering van de sport stichting uitgesteld. Het bestuur van de sportstichting was vorige week iets meer dan twintig minuten bijeen om de zeven punten tellende agenda af te werken. Een van de punten was het opstellen van een ad vies aan burgemeester en wethou ders over het handhaven van de trim banen. Aanleiding daarvan was weer de zorg van de commissie gezondheidszorg, die ondermeer geconstateerd had, dat een aantal oefeningen bloeddrukver- hogend werken en dat de bereikbaar heid van de diverse onderdelen van de baan, ingeval van een ongeval, te wensen overlaat. De meningen' lopen uiteen, want de Nederlandse Sport Federatie, denkt er heel wat positiever over. Wat de me ning van de Soester Sportstichting wordt is dus nog niet bekend. Wel zei bestuurder Stroband niet erg onder de indruk te zijn van de opvattingen van de volksgezondheidsdeskundigen. „Het gaat dan om toch meer om huis-, tuin- en keuken ongevalletjes", aldus Stroband. De leden van de sportstichting maak ten in de vergadering verder duidelijk geen bezwaar te hebben tegen het lid maatschap van de Stichting van de Damvereniging Soest. Het schema van de zaalruimteverde- ling voor het seizoen '82/'83 werd praktisch zonder discussie aangeno men. Korfbalvertegenwoordiger Van Vliet slaagde er niet in voor de Eem vogels wat betere tijden er uit te slepen. En tenslotte constateerde de vergade ring met voorzitter Plomp dat het met kampioenschappen van BDC, dansschool Slingerland, volleybal, de atleet Marcel Klarenbeek en de lang laufers in Soest nog niet zo slecht sporten is. SPORT De meisjes kadetten en adspiranten met hun coaches. Beide teams werden ongeslagen kampioen. De ploegen van de meisjes kadetten en de adspiranten van Red Stars zijn ongeslagen kampioen geworden. Onbe dreigd stevenden de twee teams naar het kampioenschap, dat de laatste vier jaren, op één keer na, bij Red Stars be landde in deze twee klassen. Spora disch ontmoette men een tegenstander van formaat, want meestal werden-de wedstrijdpunten via monsterover winningen binnengehaald. Ook de kampioenswedstrijd bij de meisjes ka detten werd opgeluisterd door zo'n reuze-uitslag: 155-21. De meisjes ad spiranten bleven „steken" bij een 66-20 zege op het voor de tweede plaats stri jdende Dunckers. Veel ouders wisten dit keer de weg naar Sporthal Béukendal te vinden, en dat werkte uiteraard motiverend voor de Red Stars-meisjes om er een zo leuk mogelijke wedstrijd van te maken. Tenslotte was het voor beide teams ook nog eens de laatste kompetitiewed- Tijdens de thuiswedstrijd van afgelo pen zaterdag in sporthal De Bunt, heeft het eerste damesteam van Olympia overtuigend gewonnen van de gasten uit Dordrecht. Via goed geconcen treerd en attent spel, wisten de Soester dames de eerste set met 15-7 winst af te sluiten. Met bij vlagen zeer goed vol leybal, lukte het Olympia om het team uit Dordrecht volkomen uit balans te halen, door iedere verdedigende aktie op een aanval van Ceverbo-Orawi om tc zetten in een tegenaanval. Tevens werd er weer ouderwets goed geserveerd door Olympia, waardoor de Dordrechtenaren steeds weer in de problemen Kwamen met het verwerken van de eerste bal. Na een enigszins zwakke start, was het vooral Monica v.d. Wal van Olympia die uitblonk met het geven van uitste kende series servesbij de tussenstand 8-7 in de tweede set bijvoorbeeld, was zij het, die via harde en diepgeplaatste serves de aanvalskracht van Dor drecht dusdanig wist te ontregelen, dat Olympia weinig moeite had om in één keer door te drukken naar een setwinst van 15-7. De derde set bleek daarna een for maliteit: na een aanvankelijk voor deeltje van 0-4, kwam Dordrecht niet meer aan de bal en beslechtte Olympia zeer verdiend de strijd in haar voor deel met een 15-4 overwinning. Door deze winst en verliezen aan de zijde van andere laaggeklasseerde te genstandsters, heeft Olympia zich nu opgewerkt naar de wat veiliger vijfde plaats van onderen. Drie wedstrijd- punten zijn reeds voldoende om degra datie te ontlopen, ongeacht de wed strijd-uitkomsten van de lager geklas- seerden. Met nog drie wedstrijden voor de boeg, moet dit zeker een haalbare kaart voor Olympia zijn. Dames Olympia 2-ASVD, uitslag: 3-2 Na de eerste 2 sets met 10-15 en 10-15 roemloos te hebben verloren, begon het er somber uit te zien voor Olympia. Ook in de derde set kwam Olympia al snel op achterstand ten gevolge van een record aantal foute serves. Doch bij een voorsprong van 7-10 begon het team uit Dronten terug te zakken en Olympia reageerde hier meteen op, door eindelijk met goede serves naar een 15-10 setwinst door te stomen. Een steeds beter draaiend Olympia won tenslotte verdiend de twee resterende sets met 10-6, respectievelijk 10-8 van een moegestreden ASVD. Morgenavond bindt Olympia om 20.00 uur de strijd aan tegen koploopster Vollkei in sporthal De Koppel te Amersfoort. Olympia 3-Huizen 2, uitslag: 1-3 Ondanks 'de hogere klassering van Huizen en het meer konstante spel, wist Olympia vooral in de eerste twee sets goede tegenstand te bieden. De eerste set werd zelfs door de Soester dames met 15-12 gewonnen. In de tweede set ging het tot 10-10 gelijk op, maar daarna wist Hüizen toch uiteindelijk het heft in handen te nemen, door met moeilijk te stoppen serves door te drukken naar een 10-15 voordeel. Duidelijk aangeslagen door ver moeidheid, kon Olympia in de derde en vierde set niet voldoende kracht op brengen om aan een ijverig opdringend Huizen weerstand te bieden en verloor deze beide sets - geheel terecht - met 8-15, respectievelijk 6-15. Olympia 9-Olympia 8, uitslag: 3-1 In een spannende wedstrijd tussen het achtste en negende damesteam van Olympia, pakten de dames van 9 zeer beheerst de twee eerste sets met resp. 15-8 en 15-3. De altijd weer moeilijke derde set, werd gewonnen door dames 8 met 10-15. In de loop van de vierde set, leek het er even op dat dames 8 recht streeks op setwinst afstevende, doch bij een voorsprong van 0-8 keerde het tij en slaagde dames 9 erin de achter stand in een 12-9 voorsprong om te buigen. In een ietwat nerveus eindspel bleek dames 9 aan het langste eind te trekken en deze voor haar beslissende set met 16-4 in haar voordeel te kunnen af sluiten. Heren Olympia 1-Huizen 2, uitslag: 3-0 Deze ontmoeting tussen een gepromo veerd en een gedegradeerd team werd een onaantrekkelijke wed strijd voor het publiek. Door slor dig spel wist Olympia nauwelijks de eerste set met 16-14 voordeel af te sluiten. De tweede en derde set wer den, overigens verdiend, met 15-7 en 15-5 door Olympia gewonnen. Olympia 2-Salvo 1, uitslag: 3-0 Met weinig publiek in de zaal en de eerste scheidsrechter veel te laat, werd toch maar besloten om op de officiële tijd van 3 uur te starten. Bijna achteloos zette Olympia in de eerste set een 6-0 voorsprong neer, waarna een op toeren komend Salvo flink begon terug te slaan en de leiding overnam. Gelukkig wist Olympia zich te herstellen en pakte met 15-10 de set. Dit beeld bleef zich ook herhalen in de tweede en derde set, waarbij aan het slot van elke set Olympia als triom fator te voorschijn kwam: 16-14 en 15-12. Vanavond kunnen de supporters van Olympia 2 de ontmoeting zien met BG&SV om 19.45 uur in sporthal De Trits te Baarn. Jongens junioren Olympia Al-Leos Al, uitslag: 3-0 In de eerste set nam Olympia door goed aanvalswerk al snel een voor sprong op Leos, maar door kleine fouten aan de zijde van Olympia, slaagde Leos erin om tot een gelijk- stand van 8-8 te komen. Daarna won Olympia met goede opslagen en sterke aanvallen, deze eerste set met 15-8. Zo ook in de tweede set, waar een steeds verder terugvallend Leos het initiatief én de overwinning aan Olym pia overliet: 15-6. In de derde set was de tegenstand van Leos totaal gebroken en Olympia won deze set vrij gemakkelijk met 15-4. strijd. De kadetten speelden voor de Kerst periode in totaal 10 wedstrijden. Door dat zij al deze wedstrijden wisten te winnen, gingen zij begin 1982 over naar de poule, waarin de zes sterkste ver enigingen waren verzameld. Ook de tien wedstrijden in deze groep werden alle winnend afgesloten. In die twin tig duels kwam de kadetten-groep tot een totaal-doelsaldo van maar liefst 2019-367, wat een gemiddelde Inhoudt van 101-18 per wedstrijd. De adspiranten kwamen uiteindelijk op een voordelig saldo van 1298-287, en hier komt dat neer op een gemiddelde van 81-18 per wedstrijd. Zij speelden namelijk slechts zestien wedstrijden tegen acht tegenstanders. Met het behaalde kampioenschap heb ben de Red Starsteams zich tevens het recht verworven om op zaterdag 8 mei deel te nemen aan de Rayonkam pioenschappen van West-Nederland. Tegenstanders zullen dan zijn de kam pioenen van de Kernen Utrecht, Rot terdam en Den Haag. Omdat men daar moet rekenen op geduchte tegenstand, zal er door de teams nog flink geoefend worden. Op Paaszaterdag is het eerste toernooi. De meisjes kadetten ontmoeten dan zeer sterke teams uit het hele land, zoals Zaandam, MSV (landskampioen), Raak Meubelen, Cangeroes en twee Scandinavische vertegenwoordigers in de vorm van Holbaek (Denemarken) en Böras (Zweden). Diezelfde dag spelen de meisjes adspi ranten een toernooi in Spakenburg. Daarnaast zullen er in april nog een drietal oefenwedstrijden worden ver werkt tegen eveneens sterke tegen standers. Meisjes welpen Voor de derde keer dit jaar heette de tegenstander van de meisjes welpen Top Stars uit Baarn. Door ziektes e.d. konden de Baarnse meisjes echter niet komen spelen, en deze wedstrijd zal daarom op een later tijdstip worden verspeeld. Eerder wonnen de Red Stars meisjes reeds met 74-0 en 78-0 van deze ploeg. Meisjes kadetten B Zo langzamerhand begint het erop te lijken dat ook de B-kadetten bij de miesjes onverslaanbaar zijn. Nu werd Woudenberg met een 24-11 nederlaag in eigen hal achtergelaten. Vanaf begin februari hebben deze roodwitten niet meer verloren. Jongens adspiranten B Doordat de jongens adspiranten in de eerste kompetitiehelft in de bovenste helft van de kompetitie eindigden, mochten zijn zich ook na de Kerst met de sterkste teams meten. Dat het hun daar lang niet slecht afgaat bleek weer in de wedstrijd tegen Bourgondië, dat moest winnen om een kans op het kam pioenschap te kunnen behouden. Ma pioenschap te kunnen behouden. Na aanvankelijk nog te hebben voorge staan, moesten de jongens adspiran ten toch buigen, zij het met schappe lijke cijfers; 42-51. Evenals vorige week, zijn de meeste teams dit weekeinde vrij. Vier ploegen zullen in sporthal Beukendal in aktie komen. Het programma hiervoor: 18.30 uur meisjes welpen-Dunckers 18.30 uur jongens welpen-Bourgondië 19.45 uur jongens adsp. B-Stoepie Shoo- ters 19.45 uur meisjes, kad. B-BZ'72 Zaterdag 3 april 1982: 08.30 -12.30 uur NeVoBo volleybal 18.00 - 21.30 uur The Red Stars basketbal Zondag 4 april 1982: 09.00 -18.00 uur BDC handbal 09.00 -11.00 uur Badso badminton 12.30 - 21.00 uur NeVoBo volleybal Zondag 4 april 1982: 09.00 -17.00 uur Badso badminton Woensdag 7 april 1982: 13.30 -16.00 uur Sportinstuif jeugd Zaterdag 3 april 1982 09.00 -18.00 uur Selby badminton Zondag 4 april 1982: 10.00 -17.00 uur Selby badminton l Afgelopen zaterdag werd in sporthal „Beukendal" feest gevierd. Het eerste damesteam van de Soester Volleybal Vereniging had n.1. nu al zoveel punten behaald dat zij kampioen waren in de 2e divisie. De competitieleider van de nationale NeVoBo-competitie, de heer J. Vischer reikte de beker uit en vele enthousiaste clubgenoten zetten de da mes in de bloemen. Bij de uitreiking zei de heer Vischer dat hij het ontzettend leuk vond dat SVV „als eerste" kam pioen in de nationale competitie [da mes] is geworden en feliceerde hen met hun overwinning. Ook voorzitter J. Lijkedijk en trainer R. Rombouts toonden zich er gelukkig met die resul taat. Dit kampioenschap heeft tot gevolg dat dit SVV-team gaat promoveren en vol gend jaar in de eerste divisie mag uitkomen. Dit werd bereikt door afgelopen zater dag de laatste benodigde punten te behalen, hetgeen gebeurde door in de uitwedstrijd tegen Labyellov (Zeve naar) met 3-0 te winnen. De van tevoren afgesproken harde, diagonaal in de hoeken geplaatste serve leverde het gewenste resultaat. De moeite met de pass die hierdoor ontstond zorgde ervoor dat de opbouw tot de gewoon lijk snelle aanvallen van Layellov werd verstoord. Ook werd deze afgeremd door een prima blok aan de zijde van SVV. Alle sets vertoonden een gelijk patroon. Aanvankelijk werd er steeds een ruime voorsprong opgebouwd, die weliswaar gedeeltelijk werd ingelopen door Labyellov, maar door overtui gend spel en zelfverzekerde, gevari eerde aanvallen werd het spel in eigen hand gehouden. SVV twijfelde geen moment aan de zege. Ook speelsterswisselingen had den geen invloed op de kwaliteit van het spel. Met nog 3 wedstrijden in 't verschiet werden zij nu al kampioen in de 2e divisie. Setstanden waren: 15-3/ 15-10/15-11. Ook het tweede damesteam, dat op de nominatie staat om te promoveren, behaalde in Amsterdam een duidelijke De afgelopen week zijn in de tafeltenniscompetitie de eerste beslissingen gevallen met voor Shot plezierige en minder plezierige uitkomsten. Voor Shot 1 viel het doek definitief, doordat in Culemborg met 8-2 van Gispen werd verloren. Shot 2 daarentegen bracht zich vrijwel zeker in veiligheid door 'twenty one up' met 9-1 te verslaan. Shot 3 verloor met 7-3 van Quick 6, terwijl Shot 4 gelijk speelde tegen koploper Good Luck 1 Evenals de heren moesten ook de Shotdames degraderen na het 8-2 verlies tegen ATC uit Nijmegen. Bij de jeugd kon Shot de eerste kampioen bin nenhalen het eerste jeugdteam werd ongeslagen kampioen in de landelijke C-klasse door in Ede concurrent Indukan met 7-3 terug te wijzen. Het tweede jeugdteam verloor met 8-2 van de koploper te Zaanen 1 uit Haarlem. Shot 1 verspeelde afgelopen zater dag de allerlaatste kans op handha ving in de derde divisie en zal der halve het komende seizoen in de vierde divisie uit moeten komen. Na de winst op Swift vorige week leken de Shotspelers het ritme weer enigs zins te pakken te hebben, maar de wedstrijd in Culemborg tegen Gispen 1 toonde aan dat het herstel slechts van korte duur is geweest. René Daselaar opende nog wel de score voor Shot maar daarna was het snel afgelopen met het Soester verzet. Men leek zich meer te kun nen opwinden over de slechte toe stand van het materiaal waarop ge speeld werd dan over het spel zelf, reden waarom het al snel 7-1 voor Gispen werd. Op deze stand scoor de Daselaar voor de tweede keer tegen, waarna Dirk Schuiling in de slotwedstrijd verzuimde het derde Shotpunt op het scorebord te brengen (32-21 in de derde game). De eindstand werd zodoende 8-2 voor Gispen en dat betekende de grootste nederlaag sinds tijden voor Shot. Aanstaande zaterdag speelt men thuis tegen het Leidse Scylla en dan kan men proberen het schamele puntentotaal nog enigszins omhoog te brengen. Shot 2 trof afgelopen zaterdag in Twenty one up 2' een zeer willig slachtoffer. Het Rotterdamse team was reeds gedegradeerd en wenste zich niet of nauwelijks meer in te spannen voor een goed resultaat, zodat het voor Shot 2 een makkelijke middag werd. Het werd uiteindelijk 9-1 voor Shot 2 dat zich nu vrijwel zeker van handhaving in de vijfde divisie weet. Bert van Vel- zen en Gerhard Busch bleven zater dag ongeslagen, Nicky Baba verloor een partij. Shot 3 bleek volgens verwachting niet opgewassen tegen koploper Quick 6, maar men slaagde er wel in de schade beperkt te houden. Het werd in Hilversum 7-3 voor Quick, waarbij de Shotpunten werden gescoord door Edwin Luyben (tweemaal) en invaller Wilfred Busch (eenmaal). Shot 3 zal nu in haar laatste wed strijd tegen UBTV moeten winnen om aan degradatie te ontsnappen. Shot 4 speelde een knappe wedstrijd tegen koploper Good Luck 1, al verzuimde men wel om het karwei af te maken. Met goed spel werd een 5-3 voorsprong opgebouwd die echter onnodig toch nog uit handen werd gegeven: 5-5. Desondanks staat dit team er nu redelijk goed voor, zeker als de wedstrijd tegen Victoria van deze week met een po sitief resultaat wordt afgesloten. De Shotdames verloren afgelopen zaterdag met 8-2 van ATC uit Nijmegen, waardoor het verblijf in de landelijke competitie tot één sei zoen beperkt is gebleven. Een spoedige terugkeer in de landelijke competitie mag echter verwacht worden, gezien het feit dat deze competitie in ieder geval een hoop ervaring is opgedaan. De punten tegen ATC werden gescoord door José Daselaar en Wilma Geleijnse. Geleijnse. Het eerste jeugdteam heeft zijn fa- vorietenrol in deze competitie volledig waar weten te maken door ongeslagen kampioen te worden in de landelijke C-klasse. Het gemak waarmee dit kampioenschap werd behaald kan het beste worden afge lezen aan het feit dat Jan Fransen, Eddy Gaytant en Berend Jonker er alle drie in slaagden een winstper centage van om en nabij de negentig procent te behalen. De homogeniteit van dit team bleek ook afgelopen zaterdag weer in de wedstrijd tegen concurrent Indukan. Zij slaagden er alledrie in om twee wedstrijden te winnen, terwijl ook het dubbel in een Soester zege eindigde In de felicitaties aan dit team moet ook Reidert Mulders betrokken worden, die ook deze competitie wqeer als coach en begeleider van dit team optrad. Het tweede jeudteam kende tegen koploper Te Zaanen 1 uit Haarlem een goede start en men wist zelfs tot 2-2 bij te blijven. Daarna stokte de Soester productie echter volledig, zodat het toch nog een ruime 8-2 nederlaag wercf geleden. Remi Bal vers en het Shotdubbel zorgden voor de punten. De overige uitslagen bij de senioren luiden: Shot 5-UBTV 3 8-2. Shot 7-Huizen 5 6-4. Shot 8-Quick 13 1-9. Shot 9-Tovo 6 4-6. Foxboro 1-Shot 10 6-4. Bunshot 5-Shot 117-3. Shot 12-Bunshot 8 5-5. BN 3-Shot 13 5-5. De uitslagen bij de jeugd: Shot 3-Quick 3 5-5. Bunshot 2-Shot 4 5-5. Good Luck 5-Shot 5 8-2. Quick 6-Shot 6 3-7. Shot 7-De Hilt 1 6-4. Shot 8-Elan 5 4-6. Overhees 1-Shot 9 4-6. De Hilt 2-Shot 10 3-7. Shot 11-Blaricum 5,10-0. Shot 12-Metac 7 3-7. Shot 13-Shot 14 7-3. Shot 15-VEV 4 4-6. BDC-dames bekeren in Arnhem Zaterdag a.s., 3 april, speelt het eerste damesteam van de handbalvereniging BDC in Arnhem tegen ESCA. Het is een wedstrijd voor de N.H.V.-beker. Het team heeft zich door twee over winningen op le divisie ploegen ge plaatst bij de laatste zestien. ESCA komt eveneens uit in de eerste divisie en de Soester dames zullen er een zware dobber aan hebben. 3-0 overwinning tegen ASVU in een wedstrijd die in 40 minuten werd be slist. Aanvankelijk verliep het niet zo gemakkelijk. Toch bleek SVV veel betere controle over het spel te hebben dan ASVU waardoor zij aan het eind van de set de winnende punten konden scoren. In de tweede set was de Soester ploeg vooral in technisch opzicht beter hetgeen hen de setwinst opleverde ASVU liep keer op keer stuk op het goede blok en de goed ingestelde ver dediging van SW. Setstanden waren: 15-12/15-7/15-3. Het derde damesteam SVV wist, in de uitwedstrijd tegen Sportcentrum, in Hilversum niet meer dan 1 set te winnen, terwijl bij de vorige ont moeting een 3-1 overwinning werd behaald. Dames SVV 4 contra Lovoc (Nw. Loos- drecht) eindigde eveneens in een ver diende 3-0 zege. In deze tweekamp was de eerste set doorslaggevend voor de gehele wedstrijd. Lovoc stond slechts één punt achter SVV in de competitie, zodat deze tot een gelijkwaardige tegenstander gerekend mag worden. SVV nam In de eerste set een ruime voorsprong, die echter door een slor dige pass teniet werd gedaan. Via 10-10 werd het 10-14, maar tenslotte 16-14 voor SVV. Hierna werden de volgende sets, on danks dat het af en toe niet helemaal soepel verliep, moeiteloos en met een ruime voorsprong gewonnen, met res pectievelijk 15-7 en 15-5. Een van de meest spectaculaire wed strijden van dames SW 6 werd ge speeld tegen Salvo die bovenaan in de 2e klasse staat. Setstanden waren 15-7/ 15-9/7-15/12-15. In de derde klasse behaalde dames SVV 9 een 3-0 winst op BG&SV 4 (Baarn). Setstanden waren: 15-6/15-10/15-5. Heren SVV 1 - Set-Up [Scherpenzeel] In deze zware wedstrijd kwam de sterke mentaliteit van het eerste he renteam van SW goed naar voren. In alle sets kwamen zij achter te staan maar wisten uiteindelijk toch op de juiste momenten „bekeken" te spelen, waardoor de wedstrijd in hun voordeel uitviel. De eerste set toonde dat ze nog weinig controle op het spel hadden. In de tweede set zorgde een goede verdedi ging en opbouw voor het fundament van de snelle aanvallen. Bijna identiek verliep de derde set. die eveneens werd gewonnen. In de vierde set was de op gelopen achterstand te groot gewor den en kon SW niet meer genoeg weer stand opbouwen. De beslissing viel uit eindelijk in de vijfde set, die drie kwartier duurde en van beide partijen veel vergde. Setstanden: 6-15/15-10/15- 11/7-15/17-15. SVV 2 speelde in Hilversum tegen Sportcentrum en verloor met 3-0. On danks het gezamenlijk harde vechten bleek dat SVV niet genoeg aanvals kracht bezat om de tegenstander lang onder druk te kunnen houden. Set standen: 12-15/7-15/13-15. De wedstrijd tussen SW 3 en SW 5 viel in het voordeel van het veteranen- team (SW 5) uit. Zij wonnen van hun clubgenoten met 3-1. Met een voor sprong van 5 punten op de no. 3 in hun klasse is het alwel bijna zeker dat zij promotie-wedstrijden gaan spelen. Kampioen in deze klasse wordt AGAVS uil Soesterberg. Setstanden SW3 - SVV 5: 12-15/15-10/4-15/4-15. Heren SW 4 speelde gelijk tegen Huizen 2. In deze gelijkopgaande strijd werden de punten evenredig verdeeld. Wedstrijdprogramma deze week: Thuiswedstrijden damesteams: SVV 1-Heyendaal (Nijmegen) za. 15.30 uur „De Bunt. SVV 2-VCU 2 (Utrecht) za. 13.30 uur „De Bunt". SVV 3-KGU/V&S (Bussum) do. 19.30 uur „Beukendal". SVV 5-KGU/V&S 3 (Bussum) do. 20.15 uur „Beukendal". SVV 8-Vollkei 8 (Amersfoort) do. 21.30 uur „Beukendal". SVV 10-Vollkei 10 (Amersfoort) do. 19.00 uur „Beukendal". Uitwedstrijden damesteams SVV 4-K.Otto (Naarden) za. 14.00 uur „De Lunet". SVV 7-Spirit 5 (A'foort) vr. 20.00 uur „De Koppel". SW 9-Leos 4 (Leusden) vr. 21.30 uur „De Korf". Thuiswedstrijden herenteams SVV l-KGU/V&S 1 (Bussum) za. 17.30 uur „De Bunt". SVV 2-Lovoc (Loosdrecht) za. 19.00 uur „De Bunt". SVV 5-KGU/V&S 2 (Bussum) do. 20.15 uur „Beukendal". SW 6-Vollkei 7 (A'foort) do. 19.00 uur „Beukendal". Uitwedstrijden herenteams SVV 3-Voleem (Eemnes) za. 17.15 uur „De Hilt". SW 4-BG&SV (Baarn) wo. 19.45 uur „De Trits".

Soester Courant | 1982 | | pagina 21