Jubilerend Lego organiseert nationaal kampioenschap Team Olyslager bijna kampioen t&- "S S5- ssa Crosswedstrijden op terrein aan de Koningsweg Succesvolle Plassentocht van Tempo Toer BDC-heren winnen laatste competitiewedstrijd Paul Maaskant en Ruud Oosterveen 4e in RP-SAS Rally S.O.Soest- atleten snel op de 21 km. in Den Haag. Open les ritmische gymnastiek bij ,,De Springbokken" Eerste „groene" wedstrijd voor landelijke ruiters van Soest 4 ÏS 9525 5600 BOWLING Ook winst voor Papillon in voorlaatste thuiswedstrijd BASKETBAL ATLETIEK WIELRENNEN HANDBAL RUITERSPORT Voorverkoop Luidt de bel voor de eerste bouw-ronde Kennismakings trainingen bij S.O. Soest Postzegelruildag te Utrecht Vrijdag lJj mei: Kaarten om klaverjaskampioenschap van Soest Bedrijfsbowling de Borg": 22 .1» Afio uit de handbalwedstrijd BDC tegen ÜDI Het team Olyslager. Olyslager lijkt regelrecht op het kam pioenschap van de bedrijfsbowling- competitie af te stevenen ook al om dat zij met een goede serve van 795 weer 41 punten uitliepen op achtervol ger Mercurius 4. Hierbij kan vermeld worden de goede game van Jos v.d. Vegt van Olyslager van 181. Het op de 8e plaats staande Sola knalde er een 821 serie uit en dit niet door hoge uitschieters maar door zeer konstant gooien van alle 6 de spelers. Ik geef ze een goede kan? vo«r de top Een ander heuglijk feit is dat het team van de Borg ook weer is gaan gooien, met nu nog maar 3 wedstrij den achter zullen zij zeker weer gaan stijgen op de ranglijst. Zaterdag, 3 april a.s., start het Cross Team Soest met de eerste competitie- cross van het nieuwe seizoen. De wed strijden van de CTS worden verreden op de baan aan de Koningsweg tegen over het bedrijf Mercurius. De eerste start vindt plaats om 13.30 uur. Quidam 4 was afgelopen zondagavond te gast in spelzaal De Bunt om de on gelijke strijd aan te binden met het eerste herenteam van Papillon. Ook in dit duel een duidelijk krachts verschil, met name in de eerste helft, waarbij Quidam in het geheel niet in haar spel kwam en het Soester team kon uitlopen naar een ruime voor sprong van 60-8. Dat beloofde heel wat voor de tweede helft, doch dit pakte geheel anders uit. Een lusteloos Soester team kwam praktisch niet meer aan scoren toe en de dertig punten die in de tweede helft werden gescoord moeten matig tot slecht worden genoemd, waarbij ook verdedigend weinig werd gepres teerd. zodat Quidam alsnog 22 punten aan haar totaal kon toevoegen, zo dat de einduitslag 92-30 voor Papillon werd. Het team wacht nog slechts twee wed strijden voor het dit seizoen als kam pioen haar eerste jaar kan beëindi gen. Aanstaande zaterdag gaan de Soestenaren naar Eemnes, waar het om kwart over acht zal spelen tegen Eem '78 en de laatste thuiswedstrijd en tevens kampioenswedstrijd is pas op zaterdag 24 april. De wedstrijden worden verreden in twee klassen: de special-klasse en de 1300 CC-klasse. In de special-klasse wordt gereden met wagens waarvan het motorvermogen, de cilinderinhoud en de bouw van de carrosserie geheel vrij is. Er moet uiteraard wel vol daan worden aan de veiligheidseisen van het reglement. In deze klasse zal men dus voertuigen zien van al lerlei vormgeving, die met bijzonder hoge snelheden kunnen rijden. In de 1300 CC-klasse komen uitsluitend standaard auto's, met standaard motor, aan de start. De cilinder-inhoud mag niet meer dan 1300 CC bedragen. Deze klasse is speciaal ingevoerd door de organiserende vereniging om men sen met een kleine beurs toch in de gelegenheid te stellen deze sport te beoefenen. Na de wedstrijden van zaterdag zullen er dit seizoen nog vier wedstrijddagen volgen, waaruit aan het eind van het seizoen de clubkampioenen bekend gemaakt zullen worden. Op 31 mei. 2e Pinksterdag, zal weer de wedstrijd georganiseerd wor den om de Grote Prijs van Soest. Daar aan doen rijders uit geheel Neder land mee. Op deze dag zal ook de Kraak-Cross verreden worden, waar aan iedereen met een oude auto kan deelnemen. Voor meer informatie over deze sport kan men contact opnemen met de se cretaris van de vereniging, de heer G. J. Kroon, Eikbosserweg 46 te Hil versum, telefonisch bereikbaar onder nummer 035-41369. "Kapsalon 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM Steenhoffstraat 53 - Soest 02155-21433 SPORT® Voor het derde achtereenvolgende jaar wordt er gekaart om het open klaverjaskampioenschap van Soest. Iedere klaverjasser uit Soest en wijde omgeving, mits ouder dan zestien jaar, is welkom op vrijdagavond 14 mei in de grote zaal van het dorpshuis De Borg aan de Wil- laertstraat in de wijk Overhees. Het inschrijfgeld is vier gulden; de wedstrijden beginnen om 20.00 uur. Dit kaartkampioenschap wordt georganiseerd door de wijkvereniging Overhees in samenwerking met onze krant. Vorig jaar kwamen er uiteindelijk 208; dit jaar zal vermoedelijk het maximum aantal van 248 deelne mers bereikt worden. De inschrijvingen worden in volgorde van binnenkomst genoteerd. Het „zenuwcentrum" zal bemand worden door vier bekwame en ervaren tellers. Er worden weer drie „boompjes van zestien" gespeeld volgens het „Amsterdams systeem". De partneraan wijzing geschiedt steeds door loting. Bij gelijke eind stand wordt een beslissingswedstrijd gespeeld. Er zijn leuke prijzen te winnen. Inzet is de wisseltrofee, het eerste jaar door onze krant ter beschikking gesteld en toen gewonnen door de heer H. de Groot van de Dor- resteinweg. In 1981 werd de heer A. Balsamo te Spaken burg winnaar. De hoofdprijs is een dames- of herenrijwiel, naar keuze. Deelnemers kunnen voor aanmelding gebruik maken van onderstaand inschrijfformulier of zich telefonisch aanmelden bij mevrouw C. de Jong, tel.nr. 12776. Inschrijfformulier (s.v.p. biokietters) naam en voorletter adres vrouw/man geeft zich hierbij op als deelnemer aan het klaverjaskampioen schap van Soest. Het inschrijfgeld a vier gulden wordt betaald op vrijdagavond 14 mei, vóór het begin van de wedstrijd. Dit formulier kan ingeleverd worden bij mevrouw C. de Jong, Luytenaarpad 14, Soest of bij het kantoor van de Soester Cou rant, Van Weedestraat 47a. Soester Courant van woensdag 81 maart 1982 Bijna driehonderd deelnemers lieten zich zondagmorgen inschrijven als deelnemer aan de Plassentocht welke door Tempo Toer werd georgani seerd. De gunstige weersvooruitzichten kwamen echter niet uit. Het zicht werd door de klamme mist ontnomen, zodat er op sommige plaatsen van de plassen weinig of niets te zien was. Vooral in de Vechtstreek was het zicht soms maar twintig meter. Het Tempobestuur prijst zich dan ook gelukkig dat er geen ongelukken gebeurd zijn. aangesloten bij een vereniging. Dit was vooral te danken aan de berichtgeving vooraf in de regionale pers. De deelnemers, die weer uit alle delen van het land kwamen, zwaai den Tempo lof toe voor de goede organisatie. Mede omdat de service wagen van tweewielercentrum Van Homoet de gereedschapskist dicht kon houden, was het voor Tempo Van de routes, die voortreffelijk door pijlen waren aangegeven, was de afstand van de 55 kilometer het meest in trek. Ook de langste af stand, de 110 kilometer trok veel belangstelling. Tegenvallend was de deelname op de dertig kilometer. De rekreatiefietser had zich kenne lijk vergist .in de zomertijd, terwijl Toer een succesvolle toerdag. ook de genoemde mist niet in het Zaterdag 8 mei staat de toertocht voordeel van de organisatoren waS: 'Terug over de Heuvelrug' op het Opvallend groot was het aantal programma. Een toertocht, deelnemers dat nog niet is waarvan het venijn in de staart zit. De laatste competitie-wedstrijd heb ben de heren van BDC winnend afge sloten. De twijfel die er de laatste weken in verband met enig vormver- lies toch gerezen was, werd daarmee weggevaagd. UDI uit Arnhem werd weliswaar Vliet van het veld gespeeld, oiaar de eindstand 18-10 laat toch aan duidelijkheid niets te wensen over. De openingsfase was al tekenend voor de gehele wedstrijd. Binnen drie minu ien had de Soester formatie Udi al op 2-0 achterstand gezet. Maar de Arn hemmers kwamen langszij2-2. Het werd ook nog 3-3, maar daarna liep BDC, met zes prima doelpunten, ver uit. Tot de rust bleef dit doelpunten verschil gehandhaafd: 10-4. De tweede helft lieten de BDC-ers het er aanvankelijk wat bij liggen. Er werden kansen gemist en Udi kreeg wat meer vrijheid. Het resultaat daar van was dat om en om gescoord werd, zij het dat BDC wel de baas bleef. Eind stand 18-10. Het team wacht nog een aantal oefen wedstrijden en toernooien, die gezien kunnen worden als voorbereiding op het nieuwe seizoen. Het damesteam speelt a.s. zaterdag, 3 april, een beker wedstrijd tegen ESCA in Arnhem. Deze wedstrijd in Arnhem, begint om 20.00 uur in de ESCArhal. Soester Bowlingbond Uitslagen: Maandag vroeg! The Flying Balls-High Rollers 2- Pins down-Queen's Ladies 2-3 Turtles-De Kroon 2-3 Gew.-verl. 1. High Roller 101-44 2. De Kroon 3. Pins down 4. The Flying Balls 64-81 5. Turtles 60-85 6. Queen's Ladies 57-88 Laat: Duffy-Spruit Jumble-Kapriolen PeGe Bar-Strike 4-1 1 Soruit 94%-50^ Dinsdag Rald-Tryers Speedy Rockets-Bham J- Rolling Balls-Flying Pins 1-4 Gew.-verl. 1-Bham aauwl 2. Speedy Rockets «Si 3. Tryers 42-43 4. Flying Pms „Rolling Balfs 6. Riad De 3e internationale BP-SAS Kally is met overmacht gewonnen door Jan van der Marei en Bruno van Traa. John Bestebreurtje werd tweede, John Vermeeren derde en Paul Maaskant 4e. Met die 4e plaats algemeen waren Paul en Ruud zeer tevreden. De vóór hen geëindigde auto's waren sterker in vermogen en daardoor op de soms lange rechte stukken in de klasse mentsproeven sneller. Tevreden ook omdat de 4e plaats alge meen en ie Groep A en le tot 1600 cc hun beloning was vanaf de 19e plaats in het begin van de rally. Op de 2e proef raakten zij vast in het zand. De opgelopen vertraging was ongeveer 3 minuten, wat hen op een 19e plaats deed belanden. Paul en Ruud spoorden gedurende de rally de Databridge Golf tot het uiter ste aan en reden zeer snel om zo weer wat hogerop te komen. Op vier klassementsproeven reden zij de snelste tijd algemeen en hervon den de aansluiting met de top. Het was een spannende rally voor het duo omdat constant op de grens van het mogelijke werd gereden. De 4e plaats in het kampioenschap werd verstevigd en zij kijken uit naar het volgend evenement: de overbeken- De equipe Maaskant/Oosterbaan op de stijle wand van het Olympische Sta dion. de Tulpenrally die op 17 april in Bar- neveld start. Lunchroom „De Kroon" sponsorde met hun zeer goede broodjes en Ver wende de équipe en de serviceunon- teurs ermee. Zaterdag 27 maart werd voor de achtste maal de City-Pier-City-Ioop georganiseerd in Den Haag. Aan deze wedstrijd over 21 kilometer werd deelgenomen door vier atleten van de N.O.Soest. De weersomstandigheden waren uitstekend en mede daarom werden, ondanks het zware heuvelachtige parkoers, door de S.O. Soest- atleten Uitstekende tijden gereali seerd. Zo bevestigde Eef van den Brink zijn goede vorm door een tijd van 1.13.40 uur op de klokken te zetten. Rob de Haas en Harry van Brum- melen vochten een onderlinge strijd uit, die in de laatste kilometer in het voordeel van Rob de Haas werd be slist: 1.16.05 uur tegen 1.16.15 uur. Joop Oranje liep ook erg goed en wist zijn beste persoonlijke tijd op 1.22.10 uuf te brengen. Overigens wisten alle vier de lopers hun per soonlijk record op deze afstand te verbeteren. zwemabonnementen Natuurbad Tot en met maandag 5 april heeft men nog de gelegenheid in de voorverkoop een goedkoper abonnement op het Soester Natuurbad te verkrijgen. Het voordeel is tien gulden. Bij het bureau Sportstichting, Steenhoffstraat 6, kan men aanvraagformulieren voor een abonnement afhalen. Op woensdagavond 7 april geven de meisjes van de afdeling ritmische gymnastiek van de „Springboken" een open les voor een ieder die hier voor belangstelling toont. Tijdens deze les zullen de meisjes het één en ander demonstreren van wat zij de afgelopen maanden hebben ge leerd, zoals een oefening met knotsen, een dansje met stokken en een trai ningsoefening op discomuziek. Tevens zullen zij een vaardigheidsproef afleg gen wat beloond zal worden met een diploma. Op deze lessen van ritmische gym nastiek wordt de houding en de kon- ditie van de meisjes, maar ook van de dames, verbeterd. Dit gebeurt met behulp van diverse attributen zoals ballen, hoepels, knotsen, touwen en linten. Mocht uw intéresse gewekt zijn, be zoekt u dan de Open les op woensdag avond 7 april van 7 tot 8 uur in de Mariaschool. Deze lessen zijn bestemd voor meisjes vanaf 8 jaar. Voor dames zijn er in dezelfde zaal ook lessen op woensdagavond en wel van 8 tot 9 uur. Evenals voorafgaande jaren hopen de landelijke ruiters van Soest weer suc cesvol deel te nemen aan de officiële wedstrijden van de Koninklijke Neder landse Federatie van landelijke rijver- cnigingen. Daar de eerste kringwed strijd voor ponies al op 10 en voor paarden op 12 april wordt gehouden in Amersfoort organiseerde de lande lijke rijvereniging Eldorado zaterdag j.1. een oefenwedstrijd voor haar leden. De familie Van Dijk aan de Koningin- nelaan stelde het terrein hiervoor gra tis ter beschikking terwijl de stichting Eldorado het hindernismateriaal le verde. Het bestuur en pony commissie had den het zó georganiseerd dat leder lid eerst een dressuur proef kon afleggen, welke werd beoordeeld door de heer H. W. Bouwman uil Voorthuizen. Daarna kon men onder leiding van de instruc- trice of commandant van de vereni ging zijn of haar bekwaamheid be proeven op het springparcour. Zee opvallend bij deze wedstrijd was dat ondanks dat er geen ere- of geld prijzen waren alle deelnemers toch zeer geconcentreerd en gediscipli neerd hun proeven aflegden. Het oordeel van de jury met daarbij praktische aanwijzingen voor het ko mende seizoen waren voor deze lande lijke ruiters van zeer grote waarde. Toen zij dan ook tot slot hun parade reden en gezamenlijk hun groet voor de belangstellenden en organisatoren brachten toonden zij zich „ruiters" en deden dit dus correct. Hiervoor hadden dan ook de heren H. W. Bouwman als voorzitter P. de Borst woorden van waardering tijdens hun slotwoord. Als straks bij D. van den Broek, Smitshof de Lego Jubileum Bouwwedstrijd feestelijk van start gaat, is dat tegelijk de eerste ronde van een groots opge zette nationale bouwwedstrijd. Via regionale tussenronden zal uiteindelijk in oktober 1982 gestreden worden om de titel „Lego kampioen van Nederland". Aanleiding voor dit hele gebeuren is het feit dat Lego in 1982 een kwart eeuw speelplezier in Nederland brengt. Speelse wedstrijden met fraaie prijzen Waar het bij deze bouwwedstrijden om gaat. is dat de kinderen die wil len deelnemen thuis iets van LEGO bouwen. Ze zijn vrij in het onderwerp en het is natuurlijk de bedoeling dat ze het helemaal naar eigen fantasie en idee maken, zonder hulp. De wed strijd die openstaat voor alle kinde ren, heeft 2 leeftijdsgroepen, In de eerste plaats de categorie gewoon LEGO waaraan kinderen van 5 tot en met 8 jaar kunnen deelnemen. Daarnaast is er de categorie Technisch LEGO waarin kinderen van 7 tot en met 12 jaar kunnen laten zien welke meesterwerken ze met dit sterk in op komst zijnde speelgoed kunnen maken. In beide categorieën zijn vele prijzen te winnen waaronder een fraaie eerste, tweede en derde prijs die zal bestaan uit een LEGO-geschenkdoos en een bouwmeester-windjack. Bovendien worden deze drie prijswinnaars in bei de categorieën uitgenodigd deel te nemen aan de volgende ronde van deze spannende bouwwedstrijd. Via regionale tussenronden naar nationale finale Overal in ons land worden soortgelij ke voorronden gespeeld. Al de winnaars daarvan - gerekend wordt op zo'n 900 kinderen - worden uitgenodigd voor de regionale kam pioenschappen. Deze worden gehouden op 4 en 11 september 1982 in een vier tal bekende pretparken in ons land. Hier zal gestreden worden om een plaats voor de feestelijke grote finale. In de Paasvakantie en wel op woens dagmiddag 14 april a.s. organiseert het Jeugdbestuur van S.O. Soest KEN- NISMAK3NGSTRAININGEN voor 6 t/m 12 jarigen. Alle jongens van die leeftijd zijn die middag op de Soest- velden welkom en wel Van 13.30-14.30 u. de 6-8-jarigen; van 14.30-15.30 u. de 8-10 jarigen; van 15.30-16.30 u. de 10-12-jarigen. Hoofd jeugdtrainer E. Brandes zal in samenwerking met pupillentrainer B. Huisman een trainingscircuit uitzet ten. Bij de uitvoering worden zij ge assisteerd door enkele jeugdbestuurs- leden en de A-l junioren. Een prima gelegenheid dus om met het voetballen bij S.O. Soest te komen ken nismaken. Deze zal gehouden worden op 16 ok tober op Schiphol. Daar zullen dan zo'n 80 tot 100 kin deren onderling gaan uitmaken wie zich in beide categorieën „LEGO-kam- pioen van Nederland" mag noemen. Nu al is bekend dat het een feeste lijk aangeklede dag gaat worden met rondleidingen, optredens van bekende artiesten en natuurlijk als hoogtepunt de uitreiking van vele prijzen. De werkstukken blijven daarna 3 tot 4 weken op Schiphol tentoongesteld. Maar zover is het nog lang niet. Eerst is D. van den Broek, Smitshof, het wed strijdcentrum voor deze leuke LEGO Jubileum Bouwwedstrijd, waar kinde ren die willen deelnemen van 3 april tot 17 april hun werkstuk kunnen in leveren. Iedereen die meedoet ont vangt in elk geval een aardige verras sing. De 15e „Midden-Nederland" Post zegelruildag zal op 3 april a.s. van 10.00-17.00 uur gehouden worden in het restaurant van de Veemarkt, Sartre- weg 1-3 te Utrecht. Behalve de mogelijkheid tot ruil, koop en verkoop van postzegels, postwaar- destukken, is er een stand met vele catalogi, albums en verdere philate- listische benodigdheden. Ieder uur zal er een loterij plaatsvin den onder alle op dat moment aan wezige bezoekers. Een ruildag dus met vele evene- menten, die zeker een bezoek zal lonen. Stand per 25-03-'82. 1. Olyslager 2. Mercurius IV 3.Chemco 4. v.d. Pol I 5. NMB 6. Honeywell 7. Klomp I 8. Sola 9. Smeyer I 10. G. Werken I 11. Stam II 12. Articon 13. Frejo I 14. Jozua II 15. Mercurius V 16. Stam I 17. Smeyer II 18. ASII 19. Josua I 20. Smeeing 21. Klöckner I 22. G. Werken II 23. V.d. Pol II 24. Rabo 25. Klomp II 26. V. Oest 27. Frejo II 28. Mercurius VI 29. de Borg 30. Mercurius III 31. v. Dam Super 32. ASI II 33. Mercurius I 34. Ottb Maier 35. Mercurius II 36. Klöckner II Totaal pin-fall 279.155. 9719 9520 9404 9035 9022 8678 8666 8625 8578 8573 8537 8251 8234 8008 7979 7920 7794 7636 7609 7519 7506 7506 7337 7223 7203 7172 7151 7096 7090 6886 6809 6642 6564 6224 5882 5557 Foto: Goos van der Wilt

Soester Courant | 1982 | | pagina 23