Modelvliegers grote show op vliegveld Bon Trio biedt veel mogelijkheden voor komende mode-seizoen Zangeres Maria Verano in ,,Het Cachot" te Baarn Magnetti nieuws LINGERIE Geld en sieraden gestolen De Zeister Postzegel- en Muntenbeurs De zon Zonnen Zonnebrandolie Zonnebrillen Langzaam wennen Drukkerij Smit Van Weedestraat 47 A Telefoon 141-52 Na een grondige interieurwijziging presenteren wij U onze voor- jaarskollektie lingerie en strandkleding op een overzichtelijke manier. Speciale prijzen bij deze gelegenheid zijn: 3 Hudson PANTY'S voor ƒ10,- Een modieuze Pastunette BH zonder beugel ƒ17,50 met beugel 22,50 Een daarbij passende slip voor 9,90 Een lange zomerpon voorƒ29,75 Wij ontvangen u graag in onze vernieuwde zaak. LAANSTRAATPROMENADE BAARN pc Soester Courant van woensdag 31 maart 1982 Wie modelvliegers wel eens op een modelvliegveldje, of gewoon in de natuur, bezig heeft gezien, zal nieuwsgierig zijn hoe die modellen gebouwd den, wat de kosten zijn en hoe de fascinerende hobby misschien zélf kan worden. De leden van vijf modelvliegclubs uit midden-Nederland, te weten De Vogels (Soest), Modelvliegclub „Utrecht", Modelbouw Club Huizen, vliegsportvereniging „Almere" en de Gooische Modelbouwclub (Bussum), len hun hobby een bredere bekendheid geven door het organiseren van een grote modelvliegtuigtentoonstelling in de hangar van het vliegveld „Hilver sum". De modellenshow wordt gehouden op zondag 4 april en is toegankelijk van 10 tot 18 uur. Deze modelvliegtuig-tentoonstelling staat geheel in het teken van de voor lichting. De vijf clubs bemannen eigen stands. Daarin wordt getoond hoe de modellen worden gebouwd, bekleed, van elektronica voorzien, hoe de moto ren werken en nog veel meer. Het publiek kan tijdens die dag werkelijk alles over deze vrijetijdsbesteding te weten komen. De clubs hebben voor de vele vragen die op hen afgevuurd worden voldoen de leden ter plaatse gemobiliseerd, zo dat niemand lang op een antwoord zal behoeven te wachten. Gevlogen wordt ter plaatse niet; de situatie op het Vliegveld Hilversum maakt dat onmogelijk. Het vliegver keer kan namelijk niet worden stil gelegd. De modelvliegsport is een reeds be trekkelijk lang beoefende tak van de modelbouw. Uit een woning aan de Varenstraat in de wijk Smilsveen, namen inbrekers een bedrag groot tweeduizend gulden weg. Dat gebeurde in de nacht van vrijdag op zaterdag. De ruit van de voordeur werd ingeslagen. Uit een woning aan de Hartmanlaan haalde een inbreker een nog onbekend aantal gouden sieraden weg. Dat ge beurde zaterdagmiddag. De dief kwam via de achterdeur de woning binnen. Voor veel verzamelaars uit Zeist en verre omstreken is de maandelijkse Postzegel- en Muntenbeurs in Gebouw Calvijn een evenement, dat zij niet graag willen missen. Op deze beurs treft men bezoekers niet alleen uit Zeist, maar ook uit het Gooi, de Betuwe, van de Veluwe en uit de Randstad. Zowel de beginnende als de gevorderde verzamelaar slaagt er meestal wel in iets van zijn gading te vinden. Bovendien bestaat de mogelijkheid kontakten te leggen met de plaatse lijke filatelistenverenigingen en met mede-verzamelaars. Voor de eerstvol gende beurs, welke gehouden zal wor den op zaterdag 3 april, van 10.00 tot 16.00 uur in Gebouw Calvijn, Bergweg 6 te Zeist, wordt dan ook weer grote belangstelling verwacht. De organi- satoren hebben bovendien voor iedere vijftigste bezoeker een leuke verras sing klaarliggen. Rond 1910 werd in Rotterdam de eers te luchtvaartclub opgericht, een ver eniging die thans nóg bestaat. In de jaren daarna - parallel aan de ontwikkeling van de grote luchtvaart - volgden de oprichting van meerdere verenigingen in Nederland. De eerste modellen waren in hoofdzaak zweef toestellen, die uit triplex, bamboe, vu ren en soms wat balsahout waren sa mengesteld. Later volgden met de komst van de eerste miniatuurver brandingsmotoren, motorvliegtuigen die door het -ontbreken van een af standsbesturing nog wel eens wilden wegvliegen. Maar halverwege de jaren zestig kwamen uit de werkplaatsen van gevorderde elektronica-knutse- laars de eerste in praktijk bruikbare radiografische afstandsbesturingen. Via draagbare zenders uitgezonden ra diosignalen zorgden tijdens de vlucht van het modelvliegtuig voor het op commando uitslaan van het richtings roer naar links en rechts. Daar men zich van radiobuizen - en niet van die kleine ook - moest bedienen, waren de afstandsbesturingsinstallaties groot en zwaar en af en toe ook onbetrouw baar. Tot in het begin van de jaren zestig hebben modelbouwers zich van dergelijke, thans primitief lijken- de, installaties bediend. De komst van de transistor en later van de chip zorgden voor een totale omwenteling in de techniek van de radiobesturing. Halverwege de jaren zestig kwamen de eerste proportionele bestuurbare en multi-kanaalssets in de handel. Aan vankelijk nog erg duur, zakte de prijs gaandeweg de jaren zeventig en te genwoordig komen de zenders, ont vangers en servo's (stuurmotoren) voor redelijke prijzen in de handel zodat ook de modelbouwer met een smallere beurs zich deze apparatuur kan aanschaffen. Men kan zich voor een bedrag van rond de vierhonderd gulden reeds een com plete set van 3 of 4 kanalen aanschaf fen. Een beginnende modelbouwer heeft bovendien keuze uit diverse door - en - door beproefde trainings modellen waarmee het vliegen te leren is. De modelvliegtuigshow in de hangar van het vliegveld Hilversum laat zien wat de mogelijkheden op vlieg- tuig-modelbouwgebied zijn. De vijf clubs zullen u graag ontvangen en van alle benodigde informatie voorzien. De toegangsprijs van de tentoonstel ling bedraagt voor volwassenen ƒ2,-, Kinderen tot 12 jaar betalen een gul den. Het zal het Gooische uitgaanspubliek vast wel zijn opgevallen dat de Baarnse discotheek „Wapen van Antwerpen", is veranderd in „Het Cachot" en in handen is van Hanny en Rinus den Boef. Behalve deze verandering is ook het interieur 'en de hele opzet van de zaak ge wijzigd. Er zal in de toekomst veel meer met artiesten worden gewerkt. Om te tonen dat dit niet alleen mooie ontvangen. Hoewel Maria erg druk be beloftes zijn, is men maar direct van zet is met optredens heeft zij toch start gegaan. A.s. zaterdag 27 maart komt niemand minder dan onze eigen Maria Verano voor een live-optreden dat u niet gauw zult vergeten. Na haar le disco-hit „Get Up" heeft zij een stormachtige carrière doorge maakt. Niet alleen in Nederland maar ook in Engeland en zelfs in Amerika worden haar platen met enthousiasme een avond vrij gemaakt om naar „Het Cachot" in Baarn te komen. Voorverkoop iedere avond in „het Ca chot" De presentatie van deze geweldige avond is in handen van disc-jockey Ronald Wüstenberg, die tevens het geluid en het licht verzorgt. Uit de modepresentatie voor het zo merseizoen, die Bon Trio in de Baarnse Laanstraat hield en waarvan het publiek ook de komende woensdag 7 april van 14.00 tot 17.00 uur, kennis kan nemen, blijkt weer de grote keus die deze mo dezaak te bieden heeft. Qua prijsklas se te rangschikken in het middengenre (met uitschieters naar boven en be neden) zal het voor een grote groep jonge en oudere dames niet moeilijk zijn zich een zomergarderobe uit de collectie samen te stellen. Voor het derde jaar alweer worden in de grote zaak aan de Laanstraat door twee mannequins de modellen uit het rek geshowd, waar de binnenlo pende cliëntèle het oog op laat vallen. Het aardige hiervan is het direkte contact dat ontstaat en de mogelijk heid voor de klant om een pak of japon ook meteen zelf aan te passen, als deze „op de mannequin" bevalt. Bon Trio voert een aantal succesvol le merken, zoals Presence (Roda), Ara (ietsje duurder). Elvi, Freya en de Bianca-rokken. En niet te vergeten JDZ met zijn soepele Suèdézet, 'n ma teriaal dat niet kreukt en gemakkelijk zelf te wassen is. De prijs hiervan ligt overigens wel iets boven het gemiddelde. Beneden in de grote zaak van Bon Trio is een speciale combinatiehoek ingericht met rokken, pantalons, blou ses en bonneterie, alles in kleur en materiaal op elkaar afgestemd. Ook hier de nieuwe frisse zomerkleu- ren: kobaltblauw, zeegroen en het weer opduikende rood. Voor de wat ou dere vrouw blijven natuurlijk de gema tigder tinten op het modetoneel aan wezig: marine en écru bijvoorbeeld zijn onverslaanbaar. Het komende seizoen vertoont een nieuwe plooistelling in de rok: vele va rianten, maar in geen geval meer plooien rondom. In de blouses en japon nen is de asymetrische sluiting zeer in trek, evenals grapjes met kragen en halslijn. Het gewone rechte jurk je doet het niet meer, er moet iets bijzonders, iets meer, aanzitten. Wat de materialen betreft wordt er veel gewerkt met pure katoen, fijntri cots en zuiver wollen stoffen (panta lons, blazers, jerseys). Het syntheti sche suède-achtige materiaal, waar van wij Suêdèzet al noemden, is in grote variatie vertegenwoordigd bij de mantels (Menuetto van Berghaus bij voorbeeld), jacks en blousons. Ook no teerden wij een schitterende camel- kleurige mantel met capuchon van het momenteel zeer gewilde, maar dure „alcantara". Bon Trio biedt haar cliëntèle een ruim assortiment, zowel waar het de maten betreft (36-52), als in modellen en kleu ren. „De Vrouw laat zich tegenwoor dig niet meer de mode voorschrijven", aldus Bon Trio. Zo is er in de drie zaken aan de Laanstraat te Baarn voor elk wat wils te vinden. Een zéér uitgebreide en bijzonder smaakvolle serie geboortekaarten. Wij noemen haar: Kennemer Kaarten Kollektle. Dus' a.s. vaders en moeders, kom tijdig bij ons langs en kies op uw gemak uit de 133 verschillende ontwerpen. (Trouwens. u kende ons misschien al wel via onze unieke kolleköe verlovings-. huwelijks-en dankbetuigingskaarten Als wij bedenken dat de zon zo'n 150 miljoen kilometers bij ons van daan is en dat het licht er daarom toch wel 8 minuten over doet, om de aarde te bereiken, moet hij wel knap sterk zijn. De zon is in feite een z.g. kernfusieoven waarin waterstof wordt omgezet in helium. Daarbij komen onvoorstelbare hoeveel heden energie vrij. Het is die energie die wij op allerlei manieren gebruiken. Direkt gebruikt door middel van bv. landbouw of pure energie-opwekking met zonne collectoren op het dak. Indirect wan neer wij aardolie verstoken, want dat is in feite een soort ingeblikte zonne- energie, voortgekomen uit dierlijk en plantaardig leven dat duizenden jaren geleden onder de aardkost werd geperst. Zonnen is een geliefkoosd tijdverdrijf van duizenden landgenoten, na een lange kille winter. Zodra het eerste schuchtere zonnetje zich aanmeld en de wind is matig, wagen duizenden zich in de zon. Naarmate het jaar voortschrijdt, worden geleidelijk meer lichaamsdelen, hoe bloter hoe beter, aan het zonlicht blootgesteld. Nu is een betrekkelijk matige hoe veelheid zonlicht heus niet slecht, maar teveel is, als alles waar een „t" voor staat, fout. De zon bevat nl. onzichtbare licht stralen, aan de ene zijde zijn de infra rode of warmtestralen, die beslist niet schadelijk zijn. Aan de andere kant de wel gevaarlijke ultra violette stralen die het beruchte verbranden veroorzaken. Op het gebied van zonnebrand middelen is een goede keuze te doen. Zonnebrandolie is een feite een filter tegen die ultra violette stralen. Het laat de warmtestralen wel door, maar het houdt een groot deel van de ultra violette stralen tegen. Zo zijn er zonnébrandolieën als bv. de bekende Tiroler notenolie, die in verschillende typen wordt geleverd. De gewone soort in het bekende rode flesje is voor de normale huid en geeft behalve een goede bescher ming ook nog een soort afweer van lastige insecten. Wie een gevoelige huid heeft (mensen met rood haar moeten extra oppassen) kan beter Tiroler intensiv- of oil-milk kiezen met zonnefactor 4 of 6 kiezen. Voor zeer gevoelige „huiden" is er zelfs zonne crème met factor 6 of 8 en dat laatste is ook uitstekend bij gebruik tijdens de wintersport. Nieuw is, dat Tiroler notenolie en milk het speciale UVA B zonnefilter be vatten, welke het vroegtijdig ouder worden van de huid voorkomt! Een goede zonnebril voorkomt over bodige rimpelseen weinig bekend feit. Maar felle zon doet de huid rond de ogen trekken en geeft kans op kraaiepootjes. Bijgaande foto's tonen u een greep uit de voorjaarscollectie van de bekende Solar zonnebrillen. Modieuze monturen voor man en vrouw. Ze worden door elke goede drogist geleverd. Solar zonnebrillen zijn te koop met monturen van kunst stof of metaal. Sommige kiezen voor een bril met een verlopende tint, waarbij de onderzijde van het glas is dari de bovenkant. Het is af te raden om, vooral in mei en juni, ineens een uur of wat in de felle zon te gaan liggen. De huid moet geleidelijk aan wennen aan de stra ling. Veel beter is het om bv. geduren de vijf minuten rug en vijf minuten de borst aan de zon bloot te stellen. Er ontstaat dan, als gevolg van de straling, een beschermend pigment laagje in de huid. U kunt die vijf minu ten geleidelijk aan opvoeren tot bv. een half uur. Bedenk dat vooral de voorjaars straling sterker is, dan die in juli, augustus of september

Soester Courant | 1982 | | pagina 25