Hoe krijgt ,,de Borg" een betere 'pers' ,4 IVestolVint ©//©n 50 Jaar geleden in Soest Vijf CNV-leden onderscheiden vraagt uw voor: Aansluiting Richelleweg op A 28 toch belangrijk Liquiditeitsproblemen bij de Borg Schrijfmiddag van Amnesty International IK V-demonstratie Soesterberg krijgt nog een staartje GEMEENTE Huisvuil ophalen Bouwzaken Bouwterreinen in Soest te koop Ons eigen merk Bumper broeken vrijeti jdskleding I Cnfoto-film-uideoL^ 1 April 1932 5 Soester Courant van woensdag 31 maart 1982 5 In plaats van Goede Vrijdag, vrijdag 9 april, wordt het huisvuil opgehaald op donderdag 8 april. Verder wordt het huisvuil van Tweede Paas dag. maandag 12 april, een dag later op dinsdag 13 april opgehaald. Met ingang van deze week vangt de reinigingsdienst een half uur eerder aan met het ophalen van huisvuil. Dat betekent dat men er rekening mee moet houden dat men het huisvuil een half uur eerder in de plastic zak aan de straat moet zetten. Openbare bekendmaking Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet. Bij het college zijn aanvragen binnengekomen voor* het bouwen van een woonhuis op het perceel Weegbreestraat (kad. gem. Soest, sectie G., nr. 5143 ged.). het uitbreiden van een woonhuis op het perceel P. C Hooftlaan 29 (kad. gem. Soest, sectie C., nr. 3821). Genoemde bouwplannen liggen vanaf vrijdag 2 april a s gedurende 14 dagen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werkda gen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van b en w schriftelijke bezwaren tegen de bouwplannen worden ingediend. I. EEN PERCEEL BOUWTERREIN aan de Noorderweg (hoek Ir Menkolaan) te Soest, voor de bouw van een vrijstaande eengezins woning. Het perceel is aantrekkelijk gelegen nabij het Slangenbosje en het wandelpark Colenso. De grootte is ongeveer 465 m2. De koopprijs bedraagt 175,- per m2 (exclusief b.t.w. II. EEN PERCEEL BOUWTERREIN aan de Klaarwaterweg te Soest, voor de bouw van een vrijstaande eengezinswoning. De grootte is ongeveer 530 m2. De koopprijs bedraagt 150,- per m2 (exclusief b.t.w. III. ACHT KAVELS BOUWTERREIN aan de Louise de Colignylaan te Soest, voor de bouw van acht vrijstaande eengezinswoningen. De percelen zijn fraai gelegen nabij de Lazarusberg. Er kunnen geschakelde en vrijstaande woningen gebouwd worden. De grootte varieert van 450-600 m2 per bouwkavel. De koopprijs bedraagt 175,- per m2 (exclusief b.t.w Belangstellenden kunnen zich schriftelijk opgeven als, gegadigde bij bur gemeester en wethouders van Soest. Burgemeester en wethouders behouden zich het recht voor de kavels toe te wijzen eventueel door middel van loting. Nadere informatie ligt ter inzage in het gebouw gemeentewerken, af deling grondzaken, Lange Brinhweg 77 te Soest, dagelijks van 9 30 uur tot 16.00 uur. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 -17.00 UUR De aansluiting van de Richelleweg te Soesterberg op de A 28 wordt zowel door gedeputeerde staten van Utrecht als door Rijkswaterstaat en de Kamer van Koophandel als belangrijk gezien. En dat is een andere opvatting dan die welke tijdens de informatie-avond op 9 december van het vorig jaar ge formuleerd werd door de inwoners van Soesterberg en de gemeentelijke advi seur het bureau AGV te Utrecht (Ad viesgroep voor verkeer en vervoer) In de vergadering van de commissie verkeer, welke vanavond 31 maart wordt gehouden, komt deze zaak aan de orde. Gedeputeerde Staten stelt zich op het standpunt dat als de Richelleweg niet op de A 28 wordt aangesloten, een be langrijk deel van het regionaal verkeer de weg S 7 (de oude rijksweg) zal blijven volgen. En dat betekent dan dat op het wegge deelte door Soesterberg zich circa 7500 motorvoertuigen meer bevinden, dan bij aanwezigheid van de afslag. Het gevolg daarvan is méér lawaai eri stank voor de aanwonenden en ook een grotere ongevallenkans (gelijk vloerse kruisingen Met het oog daarop is G.S. van mening dat aansluiting van de Richelleweg op de A 28 alleszins aanbeveling ver dient". Rijkswaterstaat wijst op het feit dat de gemeente Amersfoort de komende jaren zal groeien van een stad van 87.000 naar 125.000 inwoners. Dat heeft consequenties voor het verkeer. Rijkswaterstaat wijst ook op de de fensie-eisen en dan in verband met de onderhandeling die gevoerd werden om grond te verwerven voor de aanleg van de A 28. Het niet realiseren van de aansluiting is in principe niet in overeenstemming met de met Defen sie gesloten overeenkomst. Ook de Kamer van Koophandel voor Eemland is voorstander van het aan sluiten van de Richelleweg op de A 28. Het biedt een goede mogelijkheid om tot een verbeterde aansluiting van Soest op het rijkswegennet te komen en dat is Van algemeen economisch belang voor de gemeente. Gewezen wordt op het feit dat in Soest een aantal bedrijven zijn gevestigd met een nationaal verzorgende func- Diefstal taperecorder (Uit een radiozaak aan de Van Weede- straat werd een taperecorder, ter Iwaarde van achthonderd gulden gesto ken. De in Laren wonende bedrijfs leider deed er aangifte van bij de (politie. Glaasje op - toch gereden Op de Molenstraat werd een 75-jarige -autobestuurder aangehouden. Hij bleek niet geheel vrij van alcohol te zijn. De man kreeg een rijverbod. In de nacht van vrijdag op zaterdag kwam een inwoner van Baarn op het fietspad van de Stadhouderslaan te vallen. Hij was dronken en niet aan spreekbaar. Hij werd ter observatie naar het Baarnse ziekenhuis Maar schalksbos gebracht. tie, waarvoor een meer directe aan sluiting op het landelijk wegennet van groot belang is. De Kamer vindt het ook belangrijk dat, met het oog op de toekomstige werkgelegenheidsontwikkeling, in de gemeente gunstige vestigingsplaats factoren worden geschapen voor het aantrekken van bedrijven van elders. En dan meent de Kamer dat met aan sluiting van de Richelleweg op de A 28 er sprake zal zijn van een ver minderde belasting van het locale net van wegen van lagere orde rond Soest. Busroute Zowel G.S. als Rijkswaterstaat zien wel iets in een busaansluiting aan de A 28 ter hoogte van de Kampweg. Het geeft het voordeel van een snelle korte route met een betere ontsluiting van de kern van Soesterberg. En dat zowel in de richting van Zeist als in de richting van Amersfoort. Voor de gebruikers van het openbaar vervoer worden de huidige zeer grote loopafstanden gehalveerd en tot nor male afstanden teruggebracht. Ver wacht wordt daarom ook dat het ge bruik zal toenemen. Er zijn voor de aansluiting twee mo gelijkheden: l. het maken van een afzonderlijke busaansluiting en b. het maken van een busaansluiting in com binatie met de aansluiting van de Ri chelleweg. Welke oplossing de beste is, wordt nog onderzocht. Afgelopen donderdagavond was er een vergadering van de Stichtingsraad van de Borg. Deze vergadering viel in twee gedeelten uiteen; een besloten en ver trouwelijk gesprek met het dagelijks bestuur van de Borg en daarna een nor male openbare zitting van de Stichtingsraad. Voor de Stichtingsraad waren er afgezien van de voorzitter, de heer Moerkerke, en de secretaresse. Mevr. van Bercum-Koppe, slechts vier leden aanwezig. Een slechte opkomst van de leden-gebruikers dus. .lammer, want het was, een bijzonder interessante vergadering. Getracht zal worden voor de volgende zitting, die op 15 april a.s. over de be groting van de Borg zal gaan, een grotere opkomst te bewerkstelligen. Openbaarheid van Stichtingsraad blijkt handicap Over het eerste deel van de avond, waarin de Stichtingsraad zich beklaag de over gebrek aan informatie van en samenwerking met het bestuur, kan gezien het besloten karakter van de vergadering niets gepubliceerd wor den. Bij de aanvang van het tweede openbare deel van de avond werd di rect duidelijk, dat er daardoor een dik ke adder onder het gras schuil lag, die onmiddellijk naar voren zou schieten, op het moment dat de leden van-de raad het gesprek met het bestuur zou den gaan evalueren. Immers deze evaluatiebespreking zou openbaar zijn en publiciteit krijgen. Het bleek dus onmogelijk in het twee de openbare deel van de vergadering de koppen bij elkaar te steken en eens rustig samen te deliberen over het geen er in de vergadering met het be stuur was voorgevallen. Hiermee kwam het grote euvel naar voren, waar de Stichtingsraad aan lijdt. Een bestuur zal er niet snel toe komen mededelingen van confidentiële aard te doen aan een raad, wanneer dat bestuur bij voorbaat weet, dat alles wat in die raad besproken wordt, aan de grote klok wordt gehangen. Het bestuur kan derhalve geen open heid betrachten t.a.v. de Stichtings raad. Onderlinge goede samenwerking is ook dringend nodig Het is een ieder duidelijk dat ,,de Borg" een nuttige functie in de Soester sa menleving kan hebben. Het vereni- gings- en gezelligheidsleven heeft zon der meer behoefte aan een goed dorps huis. Het heeft dan ook geen zin hier weer in extenso alle bezwaren die aan de Borg kleven op te sommen. Dat staat duidelijk genoeg in het rapport dat door de Nederlandse Organisatie Kring aan de Gemeente Soest werd uit gebracht. Aangenomen mag worden dat het be stuur van ,,de Borg" grondig kennis zal nemen van dit gedegen rapport en dat zij er rekening mee zal hou den. Het tijdperk dat de Borg gebruikt werd als privé-prestige-object van één of meer personen moet voorbij zijn. Be tere samenwerking zal nodig zijn in het bestuur zelf en tussen het bestuur en de Stichtingsraad. Het zal niet lan ger zo moeten zijn, dat de gehele gang van zaken bij ,,de Borg" door een of hooguit twee mensen beheerst wordt. Als er tussen allen, die zich voor de Borg inzetten een prettige sfeer heerst, zal dit de gehele, atmosfeer in de Borg ten goede komen en- zal er misschien meer zegen (op het gebeuren in ,,de Borg" komen te rusten. Dan zal ook de Borg een betere „pers" krijgen en zal automatisch de loop naar „de Borg" er weer inkomen en de bezet tingsgraad van de zalen vergroot wor den. Het optrekken van het aantal bezoe kers naar een niveau, waarbij de ex ploitatie van „de Borg" sluitend zal zijn, moet momenteel de voornaamste taak van het bestuur zijn. Deze taak kan niet door het bestuur in de schoe nen van de Stichtingsraad geschoven worden. Dan wordt totaal uit het oog verloren, dat „de Borg" bestaat als Zó mooi.... Een 14-karaats gouden ring met een echte diamant Ook in het Constant groei systeem. vanaf f. 219,- Diamant van Constant CONSTANT De leden van de commissie maat schappelijke dienstverlening hebben in meerderheid vooralsnog bezwaar te gen hel beschikbaar stellen van hon derdduizend gulden aan het bestuur van de Stichting Wijkcentrum Over- hees: De Borg. Men wil wachten op het rapport dat de Nederlandse Organi satie Kring [N.O.K.J over het functio neren van dit dorpshuis opstelde. Om dat er feitelijk alleen sprake is van overbrugging van een periode en het dus louter een financiële aangelegen heid is, willen de leden van deze commissie de beslissing overlaten aan hun collega's van financiën. Inmiddels is wel duidelijk dat het bestuur van de stichting De Borg liquiditeitsproblemen heeft. Wethou der mevrouw Van Stiphout gaf dat ook toe. „Het gaat er in eerste instantie om tot oktober de financiële verplichtin gen, zoals de betaling aan het perso neel. veilig te stellen. Tot oktober is daarvoor 87.500 gulden nodig, maar omdat een eventuele raadsbeslissing. door de nieuwe raad, in oktober nog goedkeuring van G.S. behoeft en deze wel drie maanden kan uitblijven, meent het college dat een periode tot 1 februari 1983 overbrugd moet worden. Daarom is het bedrag op een ton gesteld", aldus mevrouw Van Stiphout. De commissieleden, de dames Blom- mers (VVD), Allard (D'66) en Tomas sen (PS) en de CD A-er Stam zeiden eerst over meer gegevens te willeb beschikken, alvorens met de bijdrage van honderdduizend gulden akkoord te gaan. Mevrouw Allard toonde ook nog aan dat het voorstel onzorgvuldig werd opgesteld en in strijd was met eerder gemaakte afspraken ten aanzien van steun aan de dorpshuizen. Mevrouw Blommers en ook de heer St.im meenden te mogen constateren dat het bij deze ene ton niet zal blijven. Wat staat ons nog meer te wachten", vroeg mevrouw Blommers. Wethouder mevrouw Van Stiphout kreeg slechts bijval van de heer King- ma (PvdA). Hij meende dat men een en anderal jaren had kunnen zien aan komen. Het stichtingsbestuur had er voldoende voor gewaarschuwd. Overigens hebben de tekorten niet te maken met wanbeheer, merkte me vrouw Van Stiphout op, maar met tegenvallers. Eén daarvan is dat de in de prognoses meegewogen vrijwil!i- gers-hulp, sterk is tegengevallen. „De mensen blijken daar niet toe bereid te zijn. Er moet voor betaald worden", aldus mevrouw Van Sliphout. Aan sluiting wordt nog niet direct ge dacht, temeer daar men langlopende verplichtingen heeft aan de partici panten (o.a. bibliotheek). „Zio eenvoudig als de sleutel om draaien is het niet. Dat gaat ons tonnen kosten", aldus mevrouw Van Stiphout. dienstverleningscentrum voor de ge bruikers en niet andersom Uitsluitend daar, waar de belangen van de gebruiker parallel lopen met de belangen van „de Borg" zal hulp aan de gebruiker gevraagd kunnen worden. en de Stichtingsraad zal dus nooit vol ledig op de hoogte zijn van de lopen de zaken in de Borg. Voldoende informatie is een vereiste De Stichtingsraad is in het leven geroe pen met het doel adviezen aan het be stuur te geven om zodoende aan het gebeuren in „de Borg" een democra tisch tintje te geven. Goede en vruchtbare samenwerking tussen bestuur en Stichtingsraad kan alleen plaatsvinden, als er openheid tussen beide organen bestaat. Deze openheid is uitsluitend te berei ken door een wijziging van de statuten van „de Borg" in die zin, dat de Stich tingsraad ook in besloten zitting kan bijeenkomen. Éénmaal per jaar zal er toch een openbare vergadering gehou den moeten worden, dit zal de jaar lijkse begrotingsvergadering zijn. Om het bestaan van de Stichtingsraad zinvol te maken, is wijziging van de statuten absoluut noodzakelijk. Nu hebben alle leden van de Stichtings raad het gevoel niet zinnig bezig te zijn. Als de statuten gewijzigd worden, be sloten vergaderingen mogelijk wor den, waarop voldoende informatie van de kant van het bestuur komt, zal de Stichtingsraad hopelijk het gevoel krij gen nuttig bezig te zijn. Dan is het misschien ook mogelijk voor de schei dende voorzitter een nieuwe (toch de heer van Dijk?te vinden en wil mis schien ook mevr. van Bercum, die door haar werkzaamheden en door haar be- stuurservaring node als bindende fac tor in de raad gemist kan worden, het secretariaatswerk blijven verrich ten. Ook zullen dan wellicht nieuwe leden voor de Stichtingsraad te vinden zijn en zal het mogelijk zijn dat uit de Stichtingsraad goede nieuwe leden voor het bestuur voortkomen. Zoals de toestand momenteel is, moeten er maar liefst drie leden uit de Stich tingsraad naar het bestuur overgaan en is daar niemand voor te vinden. Een geslaagde cabaretavond, zoals bij het optreden van Robert Paul het geval is geweest, zal de publiciteit van „de Borg" zowel als „het Nut" ten goede komen. Een bijzonder gezellig Oranjefeest op Koninginnedag zal zowel de belangen van de Wijk vereniging als van ,De Borg' dienen. Het bestuur kan echter niet van een bridgeclub of van de Abva/Ka- bo verwachten, dat zij projecten gaan bedenken en uitvoeren waardoor meer bezoekers naar „de Borg" ge haald worden. Kan het huidige bestuur zijn taak aan? Blijkt het huidige bestuur niet in staat de bezettingsgraad van „de Borg" op te voeren, dan is het wellicht tijd dat er een geheel nieuw bestuur komt, dat wel frisse inspirerende ideeën aandraagt. Het Horeca-gedeelte van de Borg schijnt nu in goede handen te zijn bij de heer G. Gjaltema en gelukkig doet ook hij zijn best de loop naar „de Borg" er weer in te krijgen. Mocht dit echter nog niet voldoende zijn, dan zal er toch over een full time of parttime werkkracht gedacht moeten worden, die een expert is op het gebied van amusement en gezel ligheidsevenementen Compostbedrijf Baarn/Soest op T.V. A s maandag 5 april, is het AVRO- T.V.-programma „Drie Ster" gewijd aan het onderwerp: „Gaat Nederland ten onder in afval?". Er komen opnamen in voor die ge maakt zijn bij het compostbedrijf Baarn/Soest aan de Maatweg. Er wordt ook een bezoek gebracht aan de vuilverwerking in de Drentse plaats Wijster en verder wordt aandacht be steed aan de gescheiden huisvuil-in- zameling in Groningen. Het program ma begint om 21.55 uur. Caravan-informatiedag in Zeist Zaterdag 3 april wordt er in het Erica- Caravan-Centrum aan de Noordweg 101 te Zeist een informatiedag gehou den. Men kan er terecht van 10.00 tot 17.00 uur. Hel geheel staat in het kader van: Veiligheid - Energiebesparing - Hy giëne en dan speciaal met het oog op de caravan, de vouwcaravan en het gehe le campinggebeuren. Wat de veiligheid betreft gaat het om caravan rij-instructie; verkeerseisen en vereiste papierenwerking oploop- rem plus automaat; werking stabilisa tor; werking auto-schokbrekers en on derhoud caravans. De energiebesparing betreft de wer king van spoilers; de aerodynamika caravan; accu's en omvormers en de caravan generator. Tenslotte de hygiène: er is informatie te verkrijgen over vocht wering; .che mische toiletten; koelboxen; koelkas ten en horren. Er zijn tal van deskundigen van diver se firma's en ingenieursbureaus aan wezig, zodat iedere bezoeker van goede voorlichting verzekerd kan zijn. Aan de dag is ook nog een prijsvraag verbonden, waarvan de hoofdprijs be staat uit twee weken gratis caravan- huur of een veiligheidspakket met de inhoud: dubbelwerkende stabilisator, caravan spoiler, cursus caravanin structie, afsluitbare kogeldop en anti- diefstalslot. De toegang is geheel gratis. Vijf leden van de Hout- en Bouwbond van het Christelijk Nederlands Vak- verhond zijn j.1. vri jdag onderscheiden met de gouden speld voor hun 25-jarig lidmaatschap. Tijdens de jaarverga dering van de afdeling Soest in gebouw „De Open Hof" reikte districtsbe- stuurder de heer P. Ermerins de spel den uil. In zijn toespraakje zei hij dat het vijf- en twintig jaar geleden aanzienlijk be ter ging in de bouwwereld. „Er was volop werk en de contributie-betaling leverde geen enkel probleem op. Nu is dat wel even anders", aldus de heer Ermerins. Hij verheelde niet dat juist door de hoogte van de contributie de bond veel leden verloren had. Het ledental zakte bedenkelijk maar Ermerins sprak de Foto: Herman van Dam hoop uit dat daarin, juist door de ferme houding van de bond, spoedig een eind aan zal komen. Hij riep de afdeling op meer te doen aan ledenwerving. „Volgens jaar", aldus de heer Ermerins, „bestaat deze afdeling honderd jaar. Het zou mooi zijn als u nu kon zorgen voor honderd leden". Hij reikte vervolgens de gouden spel den uit, terwijl de afdelingsvoorzitter, de heer F. L. Lenten, de ingelijste oor konden uitreikte en de echtgenotes van de jubilarissen met bloemen verraste. Op de foto van lins naar rechts de heren J. Broers, B. de Zoete, B. J. Rui terkamp, M. G. van Ginkel en J. Roels. De zesde jubilaris, de heer A. Rugaart, was door ziekte verhinderd de bijeen komst bij te wonen. Denim en Twill nu v.V\teedestraatt1c tel.12424 Soest Auto bekrast Een aan de Akkeren geparkeerde personenauto werd, vermoedelijk met een staalborstel, bekrast. De schade bedraagt zeshonderd gulden. Van een aan de Torenstraat en van een aan de Isaacstraat geparkeerde perso nenauto werden de buitenspiegels af gebroken. Alle drie eigenaars deden er aangifte van bij de politie. Uw kleurenfoto's in 2 dagen prachtig afgedrukt. BIRKSTRAAT 2 r-3768 Hfl SO£ST TELEFOON 02155-12874 Tsjccho-Slowiikije Een 38-jarige man, landbouwkundige, aklief lid van een beweging voor de rechten van de mens, kreeg 3 jaar ge vangenisstraf wegens zogenaamde „onwettige" aktiviteiten. Uruguay Een 51-jarige geschiedenisleraar werd hier gearresteerd wegens een „samen zwering om de rechtsorde aan te val- ien". Sindsdien is hij herhaald ge marteld. Hij is ernstig hartpatiënt. Zijn toestand is slecht. Aan de autoriteiten van bovengenoem de landen worden brieven geschreven met verzoeken om vrijlating, stopzet ting van marteling, medische behande ling en opheldering van verblijfplaat sen. Er liggen voorbeeldbrieven klaar. Voor schrijfmateriaal en postzegels wordt gezorgd. Nadere informatie ver strekt de heer L. Heirman, Heideweg 4, Soest. tel. 22363. Donderdag 1 april aanstaande om 13.30 uur wordt er weer een schrijfmiddag gehouden iu het Amnest.\ Centrum, Bonil.iciusstraat 24. Er wordt geschre ven tot circa 15.30 uur. Tijdens de schrijfmiddag kan iedereen persoon lijk protesteren tegen de gevangen neming van mensen om hun overtui ging, ras geloof of huidskleur. De politieke gevangenen waarvoor de ze maand geschreven wordt, zitten gevangen in De Filippijnen Een medewerker van de R.K. Commis sie voor Recht en Vrede zit sinds april 1979 gevangen. Ondanks zijn vrij spraak in december 1981 wordt hij nog steeds vastgehouden. Chili Een tweetal mannen, zijn op 10 decem ber 1981 zonder enige vorm van proces gearresteerd en gemarteld. l)e nl'l'M ier van justitie, mr. H. XV. J. Drocssen, zal alsnog overgaan tot ver volging van de automobilist die vorig jaar een aanslag pleegde op de deel nemers aan de IKV-vredesdemonstra- tie te Soesterberg. De zaak dient op 6 april a.s. bij de meervoudige kamer van de rechtbank te Utrecht. Op 21 september vorig jaar deed mr. N. M. P. Steijnen te Utrecht, namens zeven deelnemers aan de Vredes demonstratie, bij de hoofdofficier van Justitie te Utrecht, aangifte van een poging tol doodslag door de bestuurder van een auto. Deze was met grote snelheid achter op de stoet demonstranten ingereden. Het was slechts te danken aan scherpe waarschuwingskreten van omstanders dat men tijdig opzij kon springen, zodat niemand lichamelijk letsel op liep. „Na", aldus mr. Steijen in zijn .aan klacht. „circa twintig meter in de staart van de demonstratie te zijn binnengedrongen, bracht de bestuur der de auto remmend tot stilstand en bedreigde vervolgens de omstanders met een slagwapen, waarschijnlijk een houten knuppel. Daarna sprong hij weer in de auto en reed opnieuw met hoge snelheid op de staart van de demonstratie in" Ook daarna bedreig de de automobilist de omstanders met het slagwapen waarna hij wegreed en vervolgens zijn auto op enige afstand van de demonstranten parkeerde. De inmiddels gearriveerde politie maakte van het voorval rapport op, maar liet wel lot verbijstering van de omstanders, de automobilist gaan. Mr. Steijnen richtte zich naar aanlei ding van dit voorval ook tot de burge meester van Soest met de klacht dat de bescherming van de deelnemers aan de demonstratie onvoldoende was en het verzoek daar een volgende keer verbetering in aan te brengen. Die toezegging heeft hij inmiddels gekregen. De komende demonstratie zal beter afgegrensd worden door poli- tie-escorte en dat dan zowel aan de kop en staart van de stoet als bij oversteek- punlen. Aanbesteding Dinsdag werd hier ten Raadhuize aanbesteed door het Bestuur van het Waterschap Soesterveen, het onderhouden van de watergangen de Nieuwe Veensloot, de Oude Veensloot en het Oude Grachtje voor het jaar '32. Ingeschreven wordt als volgt: R. van den Heuvel, perceel I 73,-perc. II 139,-perc. III 163,-. In massa 375. C. Vlug, I 25,- II 35,-III 48.-massa 108,-. O. 't Lam I 80.-II 140,-III 80,- massa 290,-. Stolwijk, I 75,-; II 133,-; III/ 70,-; massa 278,-. C. Sukkel I 57,-; II 162,-; Hl 126,-; massa 334,-. R. Groenstein I 45,-II 95,-III 75,-massa 198,-.De gunning is aangehouden. Veiling In het koffiehuis „de Gouden Ploeg" alhier is Dinsdag door notaris A. O. Dammers publiek verkocht: 1. De villa genaamd „Corrie Jacobus" met garage, tuin, enz., staande aan de Ferd. Huycklaan alhier, groot 5 A. 95 c. A. Ingezet op 4900 en niet verhoogd. 2. Een strook grond, naast perceel 1, groot 80 c. A. Ingezet op 250,- en niet verhoogd. Na combinatie niet verhoogd. Perc. 1 toegewezen aan C. van Ee alhier voor 4900,-: perc. 2 aan v.d. Berg q.q. voor 250,-. KORFBALDE STORMERS Op het terrein van „De Stormers" (nog altijd de Blieklaan, prachtige wandeling, schoone omgeving, riante vergezichten) is tijdens de vacantiedagen hard gewerkt. Op Goede Vrijdag kwam een aal-vlug 12-tal uit BilJ.hoven, waartegen gelijk gespeeld werd met 2-2. Op de 1ste Paaschdag speelde „Stormers" I tegen A.K.C. uit Utrecht. Uitslag 2-0 voor de Stormers I. Het 2de 12-tal speelde op de tweede Paaschdag tegen de H.B.S. uit Amersfoort. Daar in de H.B.S.-ploeg 9 spelers van „De Stormers" zitten, was dit een zeer eigenaardige ontmoeting. Zoo ongeveer als van menschen die in hun eigen huis gaan logeeren. De H.B.S.- won met 4-2, omdat ze door een toeval twee punten cadeau kreeg. Gelijk spel was beter als einduitslag geweest. Uit een en ander bijkt dat hel 2de team steeds beter partij weet te geven, vooral nu de veteranen gaan meespelen. Als deze huismoeders en idem vaders vanaf het lijntje door hun kroost worden aangevoerd (og uitgekafferd) is er geen houden meer aan. Aanrandingen mishandeling Zaterdagavond laat ontmoette een agent van politie een drietal per sonen, waarvan een op een rijwiel werd vervoerd. Bij aanhouding werd den agent medegedeeld, dat de persoon, die op het rijwiel werd vervoerd, W. V. genaamd, op de Torenlaan te Baarn was aangerand en daarna door de aanranders in een sloot was geworpen. Nadat W. V. was overgebracht naar het politiebureau te Soest, bleek, dat hij doornat was en bovendien een tweetal sneden in zijn hals had opgeloopen. Dr. Rupert werd gewaarschuwd, die den man een eerste verband legde. Toen W. V. weer wat op verhaal was gekomen, verklaarde hijdat hij vanaf Baarn in de richting Soest over de Torenlaan was gereden en was gevolgd door een tweetal personen, waarvan een hem tegenover de boerderij van H.M. de Koningin „De Eult" een 2-tal sneden met een mes had toege bracht, terwijl de andere hem onmiddellijk daarna, toen hij nog op het rijwiel zat, in de sloot had geduwd. Gelukkig kwamen spoedig daarna een tweetal personen daarlangs rijden, die het hulpgeroep van V. bemerkten en hem hielpen en naar Soest vervoerden. V. kwam terug van zijn verloofde, die te Baarn woont. De politie te Baarn is van dit feit in kennis gesteld en stelt een onderzoek in naar de daders. De Nijverheidsschool In de ambachtsteekenschool aan de Molenstraat werd Dinsdagavond een tentoonstelling geopend van de werkstukken van de leerlingen dier avondschool. Het einddiploma van den vijf-jarigen cursus wordt uitge reikt aan zeven leerlingen n.1.Gosen van Doorn, Cornelis Strumpel, A. van den Broek, Corn. Schut, Folkert Lenten, W. A. Hilhorst en M. Majoor. Aan een tweetal leerlingen kon het diploma niet worden uitgereikt, terwijl een leerling verleden jaar het diploma reeds verwierf en dit jaar nog eens extra de lessen medemaakte. Van de 4e tot de 5e klasse werden bevorderd: 2 leerlingen, 1 voorwaardelijk en 3 niet. Bevorderd werden K. Schouten met prijs en Simons, terwijl Bruinsma voorwaardelijk werd bevorderd. Van de 3e naar de 4e klasse werden 9 leerlingen bevorderd en 2 voorwaardelijk, n.1.KI. de Haan, J. Rootse- laar en T. Slagboom, alle drie met prijs, J. Kwak, C. Geerestein, E. Karelse, H. van Kooy en P. J. C. Dijkman. Voorwaardelijk A. Grift en J. van Egdom. Van de 2e naar de 3e klasse werden alle 18 leerlingen be vorderd, n.1.; Jacob de Besten, Corn. de Bruin, Joh. de Bruyn, Lucas Buitenhuis, Janus van den Brink, Jan Eigelsheim, Jan Kamerbeek, Corn. Koot, Cees Koot, Jan Keesmaat.

Soester Courant | 1982 | | pagina 5