Paul van Ginkel clubkampioen bij Selby vjon G//GH Dertig jaar sportuitwisseling met Soest-Duitsland TAXI KLOMP 12984 PVO donateursconcert li ij J^ansfl^etoer SVV kampioensteam Internationaal Red Stars Paastoernooi staat weer voor de deur zien i P ATLETIEK Goede tijden voor atletiekploeg KLAVERJASSEN A. Huijting klaverjaswinnaar BASKETBAL BASKETBAL Badminton: BADMINTON y?Si 4':- BOWLING TEL. Meningen van lezers Politie actief of niet? brilmode 16 16 Een aantal leden van de lange af- stands-groep is dit weekend met succes in aktie geweest. Joop Oranje en Rob de Haas hebben in Utrecht de halve marathon gelopen. Rob de Haas beschouwde het als een trainingsloop. Hij liep er 1.20 uur over. Joop Oranje liep een persoonlijk re cord in 1.21.58. Harry van Brummelen liep in Leiden de 20 km wegwedstrijd in een tijd van 1.11 min., wat net niet voldoende was voor het clubrecord. Zondag zijn ook de eerste baanwed- strijden gehouden in Utrecht. Daar was ook een deel van de lange af standsgroep aanwezig. Richard van Egdom liep de 800 km. in 2 min. 6.29. Jeroen Majoor liep de 800 m. in 2 min. 9.44. Eef v.d. Brink liep de 5 km. in 16 min. 09. Ed Hardeman liep de 5 km. in 16 min. 10.20. De heer A. Huijting is winnaar gewor den van de VVZ'49 klaverjas-wisselbe- ker. Hij wist tijdens 8 avonden 35.423 pun ten te verzamelen. De wisselbeker werd hem overhandigd door de heer P. Voortjes, voorzitter van de evene mentencommissie VVZ'49. De laatste avondprijs ging naar mevr. van de Broek. Zij was de beste van 48 enthou siaste kaarters en kaartsters. De lijst met de beste 10 van het sei zoen 1981/82 ziet er als volgt uit: 1. A. Huijting 35.423 pnt. 2. J. Poot 34.395 pnt. 3. Mevr. van de Broek 34.127 pnt. 4. J. Stigter 33.996 pnt. 5. Y. Huisman 33.951 pnt. 6. Mevr. van Essen 33.604 pnt. 7. R. Duit 33.360 pnt. 8. S. Opmeer 32.943 pnt. 9. H. van Kooij 32.887 pnt. 10. Hr. van Houten 32.322 pnt k Kapsalon 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM Steenhoffstraat 53 - Soest - 02155-21433 Papillon in laatste uitwedstrijd weer op dreef 105-43 Het basketbalteam van Papillon, dat dit jaar voor het eerst in aktie is, heeft zijn eerste kompetitieseizoen formi dabel afgesloten. Er rest het Soester team nog één enkele wedstrijd en wel de kampioenswedstrijd op zaterdag 24 april om acht uur 's avonds in Beuken- dal. Slechts een wedstrijd werd dit seizoen verloren, waarvan het niet opkomen door een administratieve fout de oor zaak was. De laatste uitwedstrijd werd afgelopen zaterdag in Eemnes ge speeld tegen Eem '78. Ook in deze ontmoeting toonde het Soester team zich de sterkste. Soms werden zeer fraaie kombinaties uitgevoerd, welke ook door de tegenstander werd gewaardeerd. Bij de rust leidde Papil lon al met 42-17. De „groenen" gingen in de tweede helft echter door en Eem '78 moest toezien dat ook konditioneel zii het moesten afleggen tegen een fana tieker en technisch sterker Soester team. In de tweede helft produceerde Papil lon nog eens 63 punten, waardoor er eindelijk een overwinning in de bus kwam van meer dan honderd punten. Het Soester team won deze eenzijdige ontmoeting met 105-43. De laatste kompetitiewedstrijd zal dus zijn op zaterdagavond 24 april om acht uur in sporthal Beukendal tegen Blari- cum. Reeds eerder vermeldden wij in onze krant de uitbreiding van Papillon. Volgend seizoen zal de vereniging gaan starten met. naar alle waarschijnlijk heid twee herenteams, een damesteam en een of twee jongensteams. Voor nadere inlichtingen hieromtrent kunt U zich wenden tot R. Valk, Beukenlaan 72 te Soest, tel. 11659 of 17620. Foto: Herman van Dam Zaterdag 2" maart behaalde het eerste damesteam van de volleybalvereniging SVV het kampioenschap van de tweede divisie van de NeVoBo; de Nederlandse Volleybal Bond. Onbedreigd eindigden de dames op de eerste plaats en zij waren daarmee ook het eerste kampioensteam van de bond. Volgend seizoen komt het team uit in de eerste divisie. Op de foto v.l.n.r. (achterste rij): coach/trainer Rob Rombout, Marian van Leeuwen, Adri v.d. Zon, El Segaar en Jeanette Hogenhout. Zittend: Mona Rademaker, Annelies Berger. Ineke Remkes en Tineke Remmerswaal. Voor de Red Stars jeugd was het een rustig weekeinde. Slechts vier teams be hoefden het rode tricot aan te trekken, en allen deden dat in sporthal Beuken dal. Na afloop van de wedstrijden kon er voor Red Stars driemaal een over winning worden genoteerd. Het meisjes kadetten B team verloor. In deze wedstrijd ontmoetten de twee bovenste ploegen elkaar. BZ 72, afkom stig uit Zeist bezette de eerste plaats, en verstevigde die positie door met 34-23 van de Soesters te winnen. De tweede plaats van Red Stars lijkt even wel niet meer in gevaar te kunnen komen. De grootste overwinning was wegge legd voor de jongens welpen (10-12 jaar). Dat de jongens tegen Bourgon- dië uit Wijk bij Duurstede niet de hon- derdpuntengrens overschreden kwam omdat bij 88-23 het laatste fluitsignaal van deze wedstrijd klonk. De meisjes welpen hadden het minder makkelijk tegen Dunckers. Al verklap te het spelbeeld van de wedstrijd een overwinning van de roodwitten, de eindstand liet het verschil in basket balkwaliteiten minder tot uitdrukking komen: 32-26. Een andere overwinning werd behaald door de jongens adspiranten B., die het Spakenburgse Stoepie Shooters met een nederlaag naar huis stuur den. Had Red Stars hier al in de eers te helft een man-to-man-verdediging toegepast, dan had de eindzege wel licht hoger kunnen uitvallen. Nu was het in de rust 22-17. In het tweede gedeelte verstrikte Stoepie Shooters zich door teveel drib belen in de Soester afweer, en bereik te Red Stars ondanks een serie onno dige missers een 42-29 stand in hun voordeel. I.v.m. het jaarlijkse Red Stars Paas toernooi, dat al net zoveel bekendheid geniet als het Scholierentoernooi, maar dan in heel Nederland, en vele Europese landen, zijn er in het nieuwe weekeinde geen kompetitiewedstrijden insSoest. Wel worden dus de toernooi- wedstrijden afgewerkt. Het program ma: Vrijdag 9 april: i0.00-15.30 meisjes ka detten. 15.30-21.00 jongens kadetten. Zaterdag 10 april: 10.00-15.30 meisjes junioren. 15.30-21.00 jongens junioren. Maandag 12 april: 10.00-15.30 dames senioren. 15.30-21.00 heren senioren. In alle klassen zullen zeer sterke teams uit heel Nederland deelnemen. Bij de heren zal o.a. het Eerste Di visie team van Raak Meubelen ver schijnen, terwijl er in de dames af deling zelfs tegen Eredivisieteams zal worden aangetreden. Bij zowel de meisjes als de jongens junioren zijn er ploegen aanwezig, die in de hoogste klasse voor junioren uitkomen. Tot slot wordt het toernooi bij de meis jes kadetten „versierd" met een inter nationaal tintje, zoals dat ieder jaar weer gebruikelijk is. Het Deense Hol- baek zal dan enkele dagen te gast zijn van The Red Stars. Voorts zal er ook een Zweeds team Soest één dag aandoen. Daarnaast ontmoeten de meisjes kadetten ook twee teams, die zij op de rayonkampioenschappen waarschijnlijk ook tegenkomen, n.1. MSV Noordwijk en Cangeroes Utrecht. Er valt op deze drie Paasdagen dus volop te genieten van basketball op hoog niveau. De toemooileiding bij de junioren en senioren is in handen van Hans de Rond. Gerard Werkhoven ver zorgt het toernooi op vrijdag wanneer de kadetten aan de beurt zijn. SPORT De 15-jarige Paul van Ginkel was de meest opvallende speler bij de jaar lijkse clubkampioenschappen badmin ton. Tien dagen geleden won hij bij de jeugd-kampioenschappen 3 titels. Als speler van het eerste jeugdteam was hij gerechtigd deel te nemen aan de seniorenkampioenschappen en daar le verde hij een week later een nog grote re prestatie. In de halve finale van het heren-enkel spel versloeg hij de regerende kam pioen Henk van Woerkom en in de fi nale bezorgde hij zijn tegenstander Frank Kok een onaangename verras sing. Frank won weliswaar de eerste game, maar de volgende 2 games waren voor Paul, die zich daardoor ook bij de senioren de nieuwe clubkam pioen mag noemen.» pioen mag noemen. In het dames-enkelspel pakte Gerdie van Kooten energiek de eerste game. Haar tegenspeelster Marjan Schuyt speelde na de wisseling van speel- helft met wat meer overleg en won probleemloos de titel. De damesdubbei-titel ging naar het op permachtige duo Mirjam Hilgers en Marjan Schuyt, dat in een sportief duel Gerdie van Kooten en Maria Riu- passa naar de tweede plaats verwees, zen. De strijd o>m de titel in het heren dubbelspel ging gelijk op. De heren moesten zichzelf nogal eens op fors mannelijke wijze opladen om hun sla gen de goede richting te geven. De geestelijke zelfkastijding van Fred Posthuma en Frank Kok had uiteinde lijk het meeste succes. De nieuw bemande toernooicommis sie, die dit toernooi vlekkeloos or ganiseerde, had als klapstuk de ge- megd-dubbelfinale gepland. Het was inderdaad de meest attractieve finale. Drie zeer gelijkopgaande games waren nodig om uit te maken, wie de kampioenen werden. Na het laatste punt lachten Mirjam Hilgers en Henk van Woerkom het hardst. Uitslagen senioren Heren-enkel: Paul van Ginkel-Frank Mirjam Hilgers en Marjan Schuyt winnen voor de derde achtereenvolgende maal de titel in het dames-dubbel. Kok 5-15; 15-9; Kok 5-15; 15-9; 15-12. Dames enkel; Marjan Schuyt-Gerdie van Kooten 6-1111-0; 11-1. Heren dubbel: Fred Posthuma/Frank Kok - Henk van Woerkom/Johan Velt- man 15-12; 15-12. Dames dubbel: Marjan Schuyt/Ger- die van Kooten/Maria Riupassa 15-5; 15-5. Gemengd dubbel Henk van Woerkom/ Mirjam Hilgers/Frank Kok/Maria Riupassa 17-16; 15-18; 15-12. Jeugd Een week eerder werden de jeugdkam pioenschappen in 2 leeftijdsgroepen ge speeld. Marina Zimmerman, Caspar Bisschop en Paul van Ginkel wonnen het maxi maal te behalen aantal titels. Drie be-; kers namen zij mee naar huis. Kans- Foto: Herman van Dam hebster voor drie titels was zeker ook Inge Gruyters. Een blindedarmont steking en een kortstondig verblijf in Zonnegloren ontnamen haar die kans. Jeugdkampioenen groep 1: Heren-enkel: Paul van Ginkel. Dames-enkel: Marina Zimmerman. Heren-dubbel: Paul van Ginkel en Mark Gruyters. Dames-dubbel: Marina Zimmerman en Patricia van de Brink. Gemengd-dubbelPaul van Ginkel en Marina Zimmerman. Jeugdkampioenen groep 2 Heren-enkel: Caspar Bisschop. Dames-enkelLouise Stavast. Heren-dubbel: Caspar Bisschop en ^lelvin Hamaker. Dames-dubbel: Laurette van Halen en Katina Broekhuizen. Gemèngd dubbel: Caspar Bisschop eri Katina Broekhuizen. Wanneer in het weekend van 4, 5 en 6 juni zo'n 250 sportlieden uit het Duitse Soest naar Nederland komen, is dat precies dertig jaar nadat de eerste s|H>rtuilwisseling plaatsvond. In juni 1951 werd vanuit het Duitse Soest het idee geopperd om met een jeugdgroep een vriendschapshezoek aan Soest Nederland te brengen. De tijd wasechter te kort om een en ander te organiseren. Er werd dan ook afge sproken om in het jaar daarop een sporteontact tot stand te brengen. Al in 1934 werden vanwege het stads bestuur van Soest in Westfalen pogin gen aangewend om met Soest in Neder land nauwere banden aan te knopen. Door verschillende omstandigheden is er in de praktijk niet veel van terecht gekomen en ook de Tweede Wereld oorlog schiep niet het gunstige klimaat iedereen hiervoor enthousiast te ma ken. Op 24 juni 1952 was het dan zover. Vanaf het station Amersfoort vertrok ken 23 jeugdige Soesters begeleid door twee echtparen per trein naar de plaats met dezelfde naam in Duitsland voor de eerste sportuitwisseling. Op het programma stond voetbal en tur nen. De voetballers kwamen van BDC (S.O.Soest) en de twaalf turners en turnsters kwamen-gelijk verdeeld- van de drie gymnastiekverenigingen Cres cendo, Soester Turnvereniging en Olympia (thans samen De Springbok- ken). Er was van Duitse zijde ook nog gevraagd om een zwemploeg, maar de zwemvereniging De Duinkikkers kon in haar toen nog zeer jonge bestaan geen zwemmers afvaardigen. Het ver blijf van de Soesters duurde een week. In die periode werd naast ver schillende sportonlmoetingen, ook ge noten van de schitterende omgeving. Diverse tochtjes hadden de Duitsers op hel programma gezet. De eerste uil wisseling was dan ook een groot suk- ses. De deelnemers waren vol lof en men had in Duitsland er alles aan gedaan om het verblijf van de Neder landse sportlieden zo prettig mogelijk te maken. In 1953 kwamen de Duitsers voor het eerst naar Nederland. Het verblijf van hen hier viel samen met de Soester Sportweek, die van 29 mei tot en met 4 juni gehouden werd. Het programma van de uitwisseling vermeldde voet bal, turnen en zwemmen. De beide eerste uitwisselingen kwam De beide eerste uitwisselingen kwa men in hoofdzaak tot stand via de gemeentebesturen van beide plaatsen. Daarna werden de ontmoetingen geor ganiseerd door de toenmalige Soester Sport Federatie. Een regelmaat zat er echter niet in de sportieve treffens. Wel werd het aantal sporten steeds uitgebreid. Vanaf 1970 is er echter sprake van een regelmatige uitwisseling. Om de twee jaar wordt een ontmoeting gehouden. De ene keer in Duitsland en de andere keer in ons land. In 1970 was het aantal Nederlandse deelnemers al opgelopen tol 130. Twee jaar geleden trokken zelfs zo'n 200 jeugdige Soesters naar Duitsland waar de uitwisseling tot een unieke happening uitgroeide. Dat Nederland daar 11 van van de 15 onderdelen won, was niet het belangrijkste. Dat was de verbroedering, de kameraadschappe lijke ontmoeting. Dit jaar, in het eerste weekend van juni, zal het aantal sporten ze ker meer zijn. In elk geval zijn de tweejaarlijkse sportontmoetingen niet meer weg te denken. De ontmoetingen hebben zich de laat ste jaren niet alleen beperkt tot de sportontmoetingen om de twee jaar. Regelmatig vinden op andere tijdstip pon van het jaar contacten plaats. En ook niet alleen meer op sportgebied. Het culturele element wordt thans ook steeds vaker gebruikt. De tweejaarlijkse sportontmoetingen worden sinds 1970 onder auspiciën van de Sportstichting georganiseerd door een speciaal hiervoor in het leven ge roepen comitéReeds geruime tijd is men bezig met de voorbereidingen. Waarschijnlijk zullen dit jaar achttien sporten beoefend worden, waarbij men op zo'n 250 deelnemers van Duitse zijde rekent. Uitslagen Soester Bowlingbond Ziekenfordsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Maandag vroeg: De Kroon - Pins Down 4-1 Turtles - The Fly ing Balls 1-4 Queen's Ladies - High Rollers 0-5 Gew. verl. 1. High Rollers 106 44 2. De Kroon 89 61 3. Pins Down 68 82 4. The Flying Balls 68 82 5. Turtles 61 89 6. Queen's Ladies 57 93 Laat: Strike-Jumble PeGe Bar-Duffy Kapriolen-Spruit 1. Spruit 2. Strike 3. PeGe Bar 4. Jumble 5. Kapriolen 6. Duffy Dinsdag BHAM - Flying Pins Riad - Rolling Balls Speedy Rockets -Tryers 1. BHAM 2. Speedy Rockets 3. Tryers 4. Rolling Balls 5. Flying Pins 6. Riad Gew. verl. 58 32 55% 34% 4545 43% 46 4347 26 64 1-4 4-1 1-4 Gew. verl. 98% 51% 86% 58% 78 62 6882 59% 90% 50% 94% 4-1 0-5 4-1 Jongens van 6 t/m 13 jaar welkom bij S.O.Soest Zoals vorige week al werd aangekon digd organiseert S.O.Soest op woens dag 14 april a.s. op het sportcomplex aan de Bosstraat-Oost kennismakings trainingen voor 6 t/m 12-jarigen en wel: van 13.30-14.30 uur de 6-8-jarigen; van 14.30-15.30 uur de 8-10jarigen; van 15.30-16.00 uur de 10-12-jarigen. Door Hoofdjeugdtrainer E. Brandes en Pupillentrainer B. Huisman zal een trainingscircuit worden uitgezet, Bij de uitvoering worden zij bijgestaan door enkele Jeugdbestuursleden en spelers van de A-l. Na afloop is er voor iedereen een herinnering. P.V.O. treedt bij verschillende evene menten naar buiten op. De nadruk ligt daarbij op het jaarlijkse yerjaars- concert, dat afgelopen najaar met Marco Bakker als gast werd gegeven en dat nog vers in het geheugen ligt. Ook met Koninginnedag kan Soest van P.V.O. genieten, als de fanfare, de drumband en de majorettes, charmant gekleed in de Soester kleuren groen en wit door de Soester straten defi leren. Afgelopen zaterdagmiddag vond er nog een evenement van P.V.O. plaats en wel een donateursconcert. Dit werd gehouden in het Griftland College. De bedoeling van dit concert was om op een ongedwongen wijze de verschillen de aktiviteiten van P.V.O. aan familie leden en donateurs te presenteren. Er werkten aan dit concert een hele boel mensen mee, zo'n honderd P.V.O.- leden traden aktief op. Een goede re petitie voor Koninginnedag aan het eind van deze maand P.V.O. bestaat eigenlijk uit drie ge deelten voorop de harmonie onder lei ding van Piet Daalhuizen, dan de drumband en tenslotte de drie groepen van majorettes. De jongste groep hier van draagt de zeer toepasselijke naam van puppyrettes en de jongste pup pief ret) van net zes jaar vormt een snoezige mascotte voor heel P.V.O. De zaal van het Griftland College leent zich goed voor de donateursuitvoering, want er is ruimte genoeg voor alle onderdelen van P.V.O. Majorettes, vlaggengroep en puppyrettes lieten een leuke show zien, die goed begeleid werd door de drumband. Alles ging spontaan en ongedwongen. Dit bleek onmiddellijk bij het begin, toen de harmonie onverwacht een muzikale gelukwens voor één van de leidsters van de majorettes bracht. Na de pauze kwam de harmonie pas goed aan bod. Dirigent Piet Daalhui zen vertelde ons dat hij met een twee maal vijf, dus tienjarenplan werkt voor het harmonie-orkest. Na de eers te vijf jaren, dat hij dirigent is, moest het orkest in staat zijn samen met Marco Bakker op te treden. Dit is ge lukt. In de komende vijf jaar wil hij het peil zover opvoeren, dat P.V.O. niet meer van een professioneel orkest is te onderscheiden. Zij hebben nu al een prijs gewonnen, dan zal het zeker nog meer prijzen regenen! Piet Daalhuizen stelt zichzelf en het orkest wel een hele opdracht. Die wordt enerzijds vergemakkelijkt door moderne hulpmiddelen zoals de korg, een electronisch apparaat, waardoor het stemmen van de instrumenten veel zuiverder wordt en door de opna me-installatie in het P.V.O.-gebouw. Deze laatste installatie maakt het mogelijk zowel het gehele orkest, als elk onderdeel apart op te nemen. Daarna kunnen de muzikanten hun ei gen muziek kritisch beluisteren. Aan de andere kant wordt het voor de dirigent van een amateurorkest steeds moeilijker de noodzakelijke discipline te handhaven. Was het vroeger zo dat een nieuw lid, als jong broekje, op de punt van zijn stoel zat om vooral geen nooit vals te blazen, tegenwoordig kan een wat forsere aanmaning van de dirigent al reden zijn dat een jong lid onmiddellijk zijn biezen pakt. Het is in deze tijd nodig dat een dirigent niet alleen zo veel muzikale kwaliteiten heeft, dat hij het hele orkest kan la ten swingen, maar hij moet ook de takt van een diplomaat en de kennis van een psycholoog hebben. Dit is Piet Daalhuizen gelukkig wel toevertrouwd. Dit najaar vindt op 20 november weer een groot concert van P.V.O. met on der andere Marco Bakker als gast plaats. Noteert u deze datum maar vast in uw a A. Muntz-van der Woude. Foto: Herman van Dam Tijdens een receptie op de hockey club aan de Koningsweg te Soest op vrijdag 26 maart j.1. om plm. 22.30 uur kwam een buurtbewoonster, ver gezeld van haar zoon, het clubhuis bin nen. Ik had op dat moment bardienst. Zij vroeg mij of ze gebruik mocht ma ken van de telefoon, en vertelde me dat er in haar huis was ingebroken. Dit wilde ze aan de politie melden. Ik draaide voor haar het nummer van het politiebureau, en zij deed haar verhaal. Het is een vrouwtje, dat moei lijk spreekt, en ik kan me voorstellen dat de dienstdoende agent haar niet erg serieus nam. Hij vertelde haar, dat ze de volgende ochtend maar op het bu reau moest komen. Zij hing verbaasd op, en vertelde mij de reactie van de agent. Hierop heb ik het politiebureau gebeld, en heb vriendelijk doch drin gend geïnformeerd of dit een gebrui kelijke gang van zaken was. Hierop vroeg de dienstdoend agent het vrouw tje opnieuw aan de lijn. Zijn antwoord was toen, dat ljij iemand zou langs- sturen. Zondagmorgen kwam ik de zoon te gen op het hockeyveld, en informeer de of de politie al langs was geko men. Dit bleek niet het geval te zijn, en hij was weer op weg naar de telefoon. Ik heb deze zaak met stijgende veba- zing, maar meer nog met stijgende verontwaardiging gevolgd. Waarom houden wij belastingbetalers een po- litie-apparaat in stand, als men meent serieuze aangiftes, hoe gebrekkig ook gebracht, op deze wijze te kunnen af handelen? Hebben wij alleen maar plichten of wellicht ook nog rechten? Gezien het bovenstaande voor mij een grote vraag. Hoe het ook zij, een slech te beurt van de Soester politie is het naar mijn mening zeer zeker. J. A. M. de Laat Van Weedestraat 53 D Naschrift: Navraag leert dat de politie wel de gelijk dezelfde avond nog in de woning geweest is. De inbraak werd gecon stateerd en de volgende dag heeft de zoon er aangifte van gedaan. DE Gediplomeerd optometnst Blrkstraat 2 Soast-Zuid

Soester Courant | 1982 | | pagina 16